Velež vs Zrinjski

Rodjeni81
Postovi: 1676
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la Rodjeni81 » 05 jun 2019, 17:34

FaustinoAsprilla je napisao/la:Pojedini dijelovi grada jesu , ali masa bošnjaka je ostala u zapadnom mostaru čitav rat . U istočnom mostaru poslije rata je bilo 30 Hrvata , sad ne znam točno ali sumnjam da ih ima više do par stotina . I to uglavnom staraca . Ako ćemo o dubljoj politici može na pm .

Tema je glupa i nepotrebna . Nek navijaju ljudi za koga hoće
Naravno da je glupa i nepotrebna, covijek fino pitao ima li ljudi sa zapada da navijaju za Velez, ili onih sa istoka da navijaju za Zrinjski. Na istocnoj strani niti je ikad bilo navijaca Zrinjskog niti ih ima sada. Na zapadnoj strani Velezovaca je naravno bilo i prije a ima ih i sada. Nema potrebe vise ista pisati mislim da je taj odgovor trazio. A pricati da je zapadni dio grada ostao multietnicki i nakon rata je pomalo i bezobrazno. Nije u pitanju samo Mostar tako je isto sa Stocem, Capljinom itd. A zanimljivo je kako za Istocni dio kazes da nije multietnican jer je 95% Bosnjaka, a kazes i da je zapadni ostao "DOSTA" multietnican i nakon rata a 1993-94 a broj Bosnjaka koji je ostao je statisticka greska ni blizu 5%. E sad ne znam kako je jedno "dosta multieticno" a drugo nije multieticno :crazy:

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 05 jun 2019, 18:23

znam tko je živio pored mene do rata , znam tko je živio u ratu i tko živi poslije rata . ništa što sam napisao nije neistina . čapljina i posebno stolac ne mogu u istu rečenicu sa zapadnim dijelom mostara . lp

Whiteredangel
Postovi: 333
Pridružen/a: 24 apr 2018, 14:32
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la Whiteredangel » 05 jun 2019, 21:10

Sve se vidi, sve se zna
Na prvo mjesto stani i ostani!

Haroni
Postovi: 202
Pridružen/a: 01 maj 2019, 04:54
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la Haroni » 05 jun 2019, 23:51

Admine gasi temu. Ovaj derbi se nemoze nikako uporediti sa Sarajevskim. Zna čitava BiH i region šta je Velež bio i bit će opet, a šta mu je počinjeno od strane dušmana. O Zrinjskom i njegovim simpatizerima je suvišno šta reči. Naravno kapa dole izuzetcima. Ovaj što spominje da je prošlo 25 godina i da se stvari trebaju zaboraviti........never!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la gruezi » 05 jun 2019, 23:53

Rodjeni81 je napisao/la:
FaustinoAsprilla je napisao/la:Pojedini dijelovi grada jesu , ali masa bošnjaka je ostala u zapadnom mostaru čitav rat . U istočnom mostaru poslije rata je bilo 30 Hrvata , sad ne znam točno ali sumnjam da ih ima više do par stotina . I to uglavnom staraca . Ako ćemo o dubljoj politici može na pm .

Tema je glupa i nepotrebna . Nek navijaju ljudi za koga hoće
Naravno da je glupa i nepotrebna, covijek fino pitao ima li ljudi sa zapada da navijaju za Velez, ili onih sa istoka da navijaju za Zrinjski. Na istocnoj strani niti je ikad bilo navijaca Zrinjskog niti ih ima sada. Na zapadnoj strani Velezovaca je naravno bilo i prije a ima ih i sada. Nema potrebe vise ista pisati mislim da je taj odgovor trazio. A pricati da je zapadni dio grada ostao multietnicki i nakon rata je pomalo i bezobrazno. Nije u pitanju samo Mostar tako je isto sa Stocem, Capljinom itd. A zanimljivo je kako za Istocni dio kazes da nije multietnican jer je 95% Bosnjaka, a kazes i da je zapadni ostao "DOSTA" multietnican i nakon rata a 1993-94 a broj Bosnjaka koji je ostao je statisticka greska ni blizu 5%. E sad ne znam kako je jedno "dosta multieticno" a drugo nije multieticno :crazy:
Zapadni dio je vise izmjesan jer su se bosnjaci i pokoji srbin vratili tamo za razliku od hrvata koji su svoje prodali na istoku...zato sto bosnjaci cijeli mostar osjecaju i smatraju svojim gradom kao i hercegovinu jer im je hercegovacki kamen svetinja dok je za hrvate to samo prostor na kojem zive hrvati...da su tu manjina to im nebi znacilo nista....nazalost ali tako je...

Avatar
rodjak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la rodjak » 06 jun 2019, 03:38

Glupa vam je podjela na desnu i lijevu obalu sto se tice navijaca Veleza i zrinjskog,evo recimo i ja zivim na desnoj obali a navijam za Rodjene
Ima masa hrvata sa desne obale koji i sad navijaju za Rodjene(to su uglavnom oni "pravi rodjeni " mostarski hrvati koji su zivili prije rata u Mostaru,pored 99% bosnjaka (i domacih i onih koji su dosli u ratu) koji navijaju za Rodjene,jednog dijela mostarskih srba kao i ljudi iz mjesanih brakova vecinom navijaju za Rodjene.Odu ovi mostarski hrvati i pogledaju i zrinjski (da im malo zamastrakaju oci) ali ne moze njihovo srce protiv Rodjenih.Ova omladina hrvatske nacionalnosti poslije rata rodjena i ne mogu imati ljubav prema Rodjenima kad je propaganda sa uslovno receno desne obale ucinila svoje i oni svi listom navijaju za zrinjski.Hrvati koji su doselili u Mostar iz Srednje Bosne svi navijaju za zrinjski kao i ljudi iz blize okoline iz zapadne Hercegovine,Capljine,Gabele,itd.. koji sada nastanjuju Mostar(ovi su uglavnom navijaci Hajduka i Dinama) ali posto njihovi timovi igraju u drugoj drzavi onda oni ovdje navijaju za zrinjski)

Recimo u nasoj navijackoj podgrupi ima hrvata cak iz Gruda a navijaju za Rodjene ,i dodju nekad i na utakmicu u Vrapcice :kafa:

Nek svak slobodno navija za koga god hoce, sto se mene tice nemam nista protiv,samo se neke stvari ne mogu nikad zaboraviti kakvu je golgotu preso nas tim u ratu i poslije ,a nicim izazvan. :shh: (mnogi bi se klubovi ugasili da su bili u slicnim situacijama) :bih:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
MMM
Postovi: 957
Pridružen/a: 15 jan 2016, 20:25
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la MMM » 06 jun 2019, 05:51

Rodjeni81 je napisao/la:Gomila Velezovaca zivi na zapadnoj strani grada. Na istocnoj ces tesko naci nekog da navija za zrinjski.
Mislis, tesko ces naci Hrvata?
Nigdje glasnijih 2,5 % antifašista ko u Bosni!

Avatar
MMM
Postovi: 957
Pridružen/a: 15 jan 2016, 20:25
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la MMM » 06 jun 2019, 06:02

rodjak je napisao/la:Glupa vam je podjela na desnu i lijevu obalu sto se tice navijaca Veleza i zrinjskog,evo recimo i ja zivim na desnoj obali a navijam za Rodjene
Ima masa hrvata sa desne obale koji i sad navijaju za Rodjene(to su uglavnom oni "pravi rodjeni " mostarski hrvati koji su zivili prije rata u Mostaru,pored 99% bosnjaka (i domacih i onih koji su dosli u ratu) koji navijaju za Rodjene,jednog dijela mostarskih srba kao i ljudi iz mjesanih brakova vecinom navijaju za Rodjene.Odu ovi mostarski hrvati i pogledaju i zrinjski (da im malo zamastrakaju oci) ali ne moze njihovo srce protiv Rodjenih.Ova omladina hrvatske nacionalnosti poslije rata rodjena i ne mogu imati ljubav prema Rodjenima kad je propaganda sa uslovno receno desne obale ucinila svoje i oni svi listom navijaju za zrinjski.Hrvati koji su doselili u Mostar iz Srednje Bosne svi navijaju za zrinjski kao i ljudi iz blize okoline iz zapadne Hercegovine,Capljine,Gabele,itd.. koji sada nastanjuju Mostar(ovi su uglavnom navijaci Hajduka i Dinama) ali posto njihovi timovi igraju u drugoj drzavi onda oni ovdje navijaju za zrinjski)

Recimo u nasoj navijackoj podgrupi ima hrvata cak iz Gruda a navijaju za Rodjene ,i dodju nekad i na utakmicu u Vrapcice :kafa:

Nek svak slobodno navija za koga god hoce, sto se mene tice nemam nista protiv,samo se neke stvari ne mogu nikad zaboraviti kakvu je golgotu preso nas tim u ratu i poslije ,a nicim izazvan. :shh: (mnogi bi se klubovi ugasili da su bili u slicnim situacijama) :bih:
Ajde brisi! :lol:
Nigdje glasnijih 2,5 % antifašista ko u Bosni!

Whiteredangel
Postovi: 333
Pridružen/a: 24 apr 2018, 14:32
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la Whiteredangel » 06 jun 2019, 09:27

Hans Christian Andersen je za vas k.urac :D
Na prvo mjesto stani i ostani!

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la HeraklitMracni » 06 jun 2019, 09:54

Da pitam , dolazil kad Sliskovic na Velezove utakmice ? Znam da je Musa reedovan , imal jos koja javna licnost "Hrvata " da bude na utakmici Veleza ?

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5554
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la Hajdeee » 06 jun 2019, 13:03

Ovaj derbi je najslicniji derbiju, i odnosu, Seltik -Rengers.
- FKS -

mma_hz
Postovi: 10621
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la mma_hz » 06 jun 2019, 13:27

Velez je bio i ostao gigant a zrinjski ce aBd opet postati ono sto je bio.Nista
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 06 jun 2019, 13:31

HeraklitMracni je napisao/la:Da pitam , dolazil kad Sliskovic na Velezove utakmice ? Znam da je Musa reedovan , imal jos koja javna licnost "Hrvata " da bude na utakmici Veleza ?
sliskovic se jedva dovuce na utakmice na kojim mora bit ko trener :lol: baka je to .

sigurno da ljudi koji su u poslu i imaju ambicije razvijat se u tom smislu idu na utakmice oba kluba , cesto sam na utakmicama zrinjskog znao vidjeti avdu kalajdzica npr , pa od starijih envera marica , vjerovatno bude i drugih koje ne znam likom

nekoIzMostara
Postovi: 4079
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la nekoIzMostara » 06 jun 2019, 13:32

mma_hz je napisao/la:Velez je bio i ostao gigant a zrinjski ce aBd opet postati ono sto je bio.Nista
:tokralju: Najstariji derbi u historiji ove drzave. Osim toga Zeljeznicar Celik Sloboda Borac su istinski giganti i klubovi ove zemlje. Ostali svi zajedno za 100 godina nece uspjeti biti ni blizi. Zivio :salut:
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la drakensang » 06 jun 2019, 14:02

dosadni ste sa pricom gigant gigant, stvarno i meni ide na qrc to, kao navijacu veleza.

kao sto napisa gore, budu vjerovatno i na utakmicama oba kluba, mada ne mislim da bas vaha, mara i dusko budu na utakmicama zrinjskog.

dok s druge strane, sulenta je redovan gost stadiona rodjeni, vjerovatno sto mu posao tako nalaze, doduse nisam ga nesto uprstio u federalnoj ali u pl dok smo bili, bio je prisutan skoro svaku nasu utakmicu. baka slabo, kulje nikako, ali bude zaninljivih ljudi i sad ce ih bit sve vise i vise

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la FSB » 06 jun 2019, 14:22

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 31 okt 2019, 04:15, ukupno mijenjano 1 put.

nekoIzMostara
Postovi: 4079
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la nekoIzMostara » 06 jun 2019, 14:44

FSB je napisao/la:Duško Bajević je otišao na utakmicu Zrinjskog pod Bijelim brijegom, da malo vidi stadion. Službeni spiker je na razglas objavio da utakmici prisustvuje Dušan Bajević. Cijeli stadion je počeo da zviždi. Nakon toga, napustio je stadion i nikad više nije otišao na utakmicu Zrinjskog.
Isto ko na Marakani kad je bio trener CZ. Gospodin u svakom pogledu te rijeci, osoba ciji karakter prevazilazi granice danasnjih "normalnih". Ne zasluzuje Zrinjski da njihove utakmice prqti tqkva ljudaka i fudbalska gromada.
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la FSB » 06 jun 2019, 14:58

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 31 okt 2019, 04:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 06 jun 2019, 15:02

FSB je napisao/la:Duško Bajević je otišao na utakmicu Zrinjskog pod Bijelim brijegom, da malo vidi stadion. Službeni spiker je preko razglasa objavio da utakmici prisustvuje Dušan Bajević. Cijeli stadion je počeo da zviždi. Nakon toga, napustio je stadion i nikad više nije otišao na utakmicu Zrinjskog.
:lol: :lol: izviždan ? možda bi bio da je netko i skontao da je tu . kakav spiker kakvi bakraci

https://www.****/vijesti/sp ... k-zrinjski

djeluje stavrno uznemiren . ima i vise njegovih starijih slika iz lože gdje gleda utakmice zrinjskog .

meni ej nebitan ali mi drago vidit kako vas pece sto dodje i na stadion kad je tu :lol:

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Velež vs Zrinjski

Post Postao/la gruezi » 06 jun 2019, 15:02

Hajdeee je napisao/la:Ovaj derbi je najslicniji derbiju, i odnosu, Seltik -Rengers.
Nije ni blizu...i celticovi i rangersovi navijaci se osjecaju prevsshodno skotima iako mnogi celticovi imaju barem djelimicno irsko porijeklo ...kod njih je problem religija tj religijska netrepljivost od davnina..obakluba ta imaju korijenje u irskoj jer i rangerse su osnovali neki sjevernoirski popovi ....ovo velez zrinjski veze nema sa religijom .. Da su navijaci zrinjskog bosnjaci katolici umjesto hrvatski separatisti ovaj derbi bi bio slican onom sarajevskom....

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”