Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Avatar
stb
Postovi: 826
Pridružen/a: 26 avg 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la stb » 12 dec 2019, 19:29

90minut je napisao/la:
12 dec 2019, 19:20
stb je napisao/la:
12 dec 2019, 19:09
Ako je to taj Natko, na fejsu mu ima slika Delije Sarajevo.
Ispade najtacnija ona "Slavija slavija bas je mali tim, kad ne igra Zvezda uvijek ste sa njim" :crazy: :crazy:
Pa sigurno se znalo još tad ko je i šta je i da ide i u BG navijati za Zvezdu sigurno da nema niti jednog jedinog od njih koji jesu iskreno navijali za lokalni klub tj Slaviju hajde mozda i pretjerujem ima ih mozda 20 posto takvih.

A ovaj je sigurno taj o kojem pricas ima i sliku gdje ga je neko intervjuisao i pise ispod vođa navijaca sokolova
Ma meni je "gostovanje" Slaviji uvijek drago bilo, malo sokera na Dobrinji i onda lagano ulicom dragog nam draže do stadiona, malo na poluvremenu zajebancije na nacionalnoj osnovi nasmiješ se i kući.. kad skontam, bliže mi Lukavica od Koševa a nazivam utakmicu gostovanjem :lol:
7 1 2 1 0

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1639
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la FoxMulder » 12 dec 2019, 21:10

ANTIFA ! je napisao/la:
12 dec 2019, 00:25
Maksimalno ili ne oni su podgrupa koja je napadala grupe, znaci nisu delije kao grupa napadali Ultrase i Torcidu nego njihova jedna podgrupa. Isti ljudi iz te podgrupe su upali u Zagreb, tukli se sa Boysima u Atini, upali i setali Istanbulom nazalost zavrsilo kako je zavrsilo, ali opet eto kao podgrupa imaju vise iskustva nego nase grupe, to je cinjenica.
Nije istina da je bio samo Kopre Nerdi. Njih je najmanje bilo. Za tu akciju su došli najjači iz Beograda.
Plan je bio da napadnu Torcidu u putu prema Osijeku, ali su ovi išli preko Hrvatske, dužim putem.
To ih nije spriječilo da ih čekaju u povratku. Torcida nije ni pomislila da stane, sve zastave su im bile tu, udarna igla iz Splita.
Delija je bilo više i svakako su bili naoružani.
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ANTIFA ! » 12 dec 2019, 23:18

FoxMulder je napisao/la:
12 dec 2019, 21:10
ANTIFA ! je napisao/la:
12 dec 2019, 00:25
Maksimalno ili ne oni su podgrupa koja je napadala grupe, znaci nisu delije kao grupa napadali Ultrase i Torcidu nego njihova jedna podgrupa. Isti ljudi iz te podgrupe su upali u Zagreb, tukli se sa Boysima u Atini, upali i setali Istanbulom nazalost zavrsilo kako je zavrsilo, ali opet eto kao podgrupa imaju vise iskustva nego nase grupe, to je cinjenica.
Nije istina da je bio samo Kopre Nerdi. Njih je najmanje bilo. Za tu akciju su došli najjači iz Beograda.
Plan je bio da napadnu Torcidu u putu prema Osijeku, ali su ovi išli preko Hrvatske, dužim putem.
To ih nije spriječilo da ih čekaju u povratku. Torcida nije ni pomislila da stane, sve zastave su im bile tu, udarna igla iz Splita.
Delija je bilo više i svakako su bili naoružani.
Ja sam tu verziju cuo sad moguce da je i tako bilo kao sto pises, ali logicno kopre nedri su ih skenirali par puta jer ovi idu i vracaju se iz Osijeka kroz Bosnu.

Ultrase su isto tako pratili i skenirali sa gostovanja iz Bijeljine, Ultrasi prije napada u Vlasenici i kup utakmice u Bijeljini imali gostovanje u Bijeljini u ligi ovi povezali sto je logicno da ih nece biti puno na kup utakmici i rezime je napisao gradkamena.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Zglajzerslautern
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 dec 2018, 19:37
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Zglajzerslautern » 13 dec 2019, 08:25

90minut je napisao/la:
12 dec 2019, 17:41
Ja koliko znam zaletili se bacili baklje i vozi nazad to s manijacima.

Lom šake od udarca?
Bilo je kontakta iako ga oni nisu očekivali. Baš je davno bilo, ja imao nekih 15 godina i nas par dobrinjaca sklonjeno sa strane iza naše tribine jer nismo imali karte, pa dogovorili sa murijom kad svi uđu, da i nas puste.. Naivna djeca. Sa livade iza tribine se zaletili sokolovi sa bakljama i kamenjem i pobacali na našu tribinu. Nisu očekivali da jos par nas ima tu iza tribine. Sjecam se da su bile neke gajbe sa praznim flasama i da smo mi, zeljni dokazivanja tadasnjim starijim dobrinjcima se zaletili na te sokolove i pobacali bruku flasa. Krenuli su na nas tada, ali u medjuvremenu su i nasi probili izlaz sa druge strane tribine i rastjerali ih. Par njih je bilo sa razbijenim glavama i sjecam se da su provedeni ispod nase tribine.. Ostali su pobjegli. Nakon toga je policija tukla sve redom cijelim putem nazad, dok nismo dosli do "granice".
Željezničar za život cijeli!

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Convicts1988 » 13 dec 2019, 08:34

Sretan dan 13.12 :mrgreen:
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

ExBlueone
Postovi: 1513
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ExBlueone » 13 dec 2019, 10:14

Zglajzerslautern je napisao/la:
13 dec 2019, 08:25
90minut je napisao/la:
12 dec 2019, 17:41
Ja koliko znam zaletili se bacili baklje i vozi nazad to s manijacima.

Lom šake od udarca?
Bilo je kontakta iako ga oni nisu očekivali. Baš je davno bilo, ja imao nekih 15 godina i nas par dobrinjaca sklonjeno sa strane iza naše tribine jer nismo imali karte, pa dogovorili sa murijom kad svi uđu, da i nas puste.. Naivna djeca. Sa livade iza tribine se zaletili sokolovi sa bakljama i kamenjem i pobacali na našu tribinu. Nisu očekivali da jos par nas ima tu iza tribine. Sjecam se da su bile neke gajbe sa praznim flasama i da smo mi, zeljni dokazivanja tadasnjim starijim dobrinjcima se zaletili na te sokolove i pobacali bruku flasa. Krenuli su na nas tada, ali u medjuvremenu su i nasi probili izlaz sa druge strane tribine i rastjerali ih. Par njih je bilo sa razbijenim glavama i sjecam se da su provedeni ispod nase tribine.. Ostali su pobjegli. Nakon toga je policija tukla sve redom cijelim putem nazad, dok nismo dosli do "granice".
Nije baš da su tukli do entitetske "granice", čak su pošli i da uđu u Dobrinju jer je između naše i njihove murije bilo nekih 50 tak metara "međuprostora" možda čak i više. Jedna od najvećih šora s murijom u kojoj sam se zatekao i mislim da mediji nisu prenijeli ni djelić onoga što se dešavalo.
Prvo su odmah poslije utakmice po povratku sa stadiona pustili da se formira kolona i odjednom počeli na hinjaka udarati ljude na kraju, te je umalo nastao stampedo. Svi smo nekako išli užurbano dok nismo došli negdje do "naše" teritorije, onda nas desetak tu staje i vraćamo i ostale ljude i tad počine neviđena marisana s njihovom murijom. Kap koja je prelila čašu bio je trenutak kad su ušli na na "našu" teritoriju. Bilo je svega, povlačenja utoka i naše i njihove murije, al što kaže @90minut kad ti do te mjere skoči adrenalin da se zalijećeš na muriju. Sad ne bih nema tih para, al onda, još valjda i taj patriotski momenat, bukvalno se hrveš s njihovim drotom oko utoke,imaš osjećaj da te sekunde dijele od života i smrti. Bilo je svega i nije za foruma. Al smo ih potisnuli nazad do onih prvih kuća da raji koja je zaostala obezbijedimo koridor. Priznajem da sam se prvi put u životu obradovao "našoj" muriji i stvarno nas je par naših drotova tu prihvatilo i sklonilo.

Avatar
Zglajzerslautern
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 dec 2018, 19:37
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Zglajzerslautern » 13 dec 2019, 10:39

ExBlueone je napisao/la:
13 dec 2019, 10:14
Zglajzerslautern je napisao/la:
13 dec 2019, 08:25
90minut je napisao/la:
12 dec 2019, 17:41
Ja koliko znam zaletili se bacili baklje i vozi nazad to s manijacima.

Lom šake od udarca?
Bilo je kontakta iako ga oni nisu očekivali. Baš je davno bilo, ja imao nekih 15 godina i nas par dobrinjaca sklonjeno sa strane iza naše tribine jer nismo imali karte, pa dogovorili sa murijom kad svi uđu, da i nas puste.. Naivna djeca. Sa livade iza tribine se zaletili sokolovi sa bakljama i kamenjem i pobacali na našu tribinu. Nisu očekivali da jos par nas ima tu iza tribine. Sjecam se da su bile neke gajbe sa praznim flasama i da smo mi, zeljni dokazivanja tadasnjim starijim dobrinjcima se zaletili na te sokolove i pobacali bruku flasa. Krenuli su na nas tada, ali u medjuvremenu su i nasi probili izlaz sa druge strane tribine i rastjerali ih. Par njih je bilo sa razbijenim glavama i sjecam se da su provedeni ispod nase tribine.. Ostali su pobjegli. Nakon toga je policija tukla sve redom cijelim putem nazad, dok nismo dosli do "granice".
Nije baš da su tukli do entitetske "granice", čak su pošli i da uđu u Dobrinju jer je između naše i njihove murije bilo nekih 50 tak metara "međuprostora" možda čak i više. Jedna od najvećih šora s murijom u kojoj sam se zatekao i mislim da mediji nisu prenijeli ni djelić onoga što se dešavalo.
Prvo su odmah poslije utakmice po povratku sa stadiona pustili da se formira kolona i odjednom počeli na hinjaka udarati ljude na kraju, te je umalo nastao stampedo. Svi smo nekako išli užurbano dok nismo došli negdje do "naše" teritorije, onda nas desetak tu staje i vraćamo i ostale ljude i tad počine neviđena marisana s njihovom murijom. Kap koja je prelila čašu bio je trenutak kad su ušli na na "našu" teritoriju. Bilo je svega, povlačenja utoka i naše i njihove murije, al što kaže @90minut kad ti do te mjere skoči adrenalin da se zalijećeš na muriju. Sad ne bih nema tih para, al onda, još valjda i taj patriotski momenat, bukvalno se hrveš s njihovim drotom oko utoke,imaš osjećaj da te sekunde dijele od života i smrti. Bilo je svega i nije za foruma. Al smo ih potisnuli nazad do onih prvih kuća da raji koja je zaostala obezbijedimo koridor. Priznajem da sam se prvi put u životu obradovao "našoj" muriji i stvarno nas je par naših drotova tu prihvatilo i sklonilo.
Sjecam se da je naša policija stajala kao da njihovim ne da dalje, ali nisam htio pisati jer nisam bio siguran. Sjecam se i da se stalo na granici i da je pocela makljaza, ali sam do tad dobio bas batina, jer smo se istresli na neka dva njihova prasinara, pa nas je sustigla njihova specijala. Zbog toga nisam sudjelovao u toj makljazi sa njima, a realno sa 15-ak godina, ne bi puno ni pomogao. Taj dan je bilo specijalaca iz cijelog manjeg entiteta, nevjerovatna kolicina murije.
Željezničar za život cijeli!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 13 dec 2019, 11:10

Podsjetili ste me i na dešavanja izvan ja se samo sjecam za baklje drug mi pricao + u to vrijeme se stariji sokolovi hvalili po srpskoj tribini starom forumu kako im je to kao plus ovo ono jer je ucestvovalo mnogo mlađih a ustvari pobacali što su imali i vozi nazad.

Mi nismo nikad imali takvo sranje s njima dole, a što se tice policije naše koju spominjete to me ne cudi i uvjeren sam da su stali između.

Nešto slicno kad je nas pun k u rac docekao na ivanu nakon Širokog ja mislio ide pregled rigorozan vamo tamo kad ono drot mi se obraca kao da sam mu sin covjek bi krenuo u rat da mu se da naređenje..

ExBlueone
Postovi: 1513
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ExBlueone » 13 dec 2019, 11:21

90minut je napisao/la:
13 dec 2019, 11:10
Podsjetili ste me i na dešavanja izvan ja se samo sjecam za baklje drug mi pricao + u to vrijeme se stariji sokolovi hvalili po srpskoj tribini starom forumu kako im je to kao plus ovo ono jer je ucestvovalo mnogo mlađih a ustvari pobacali što su imali i vozi nazad.

Mi nismo nikad imali takvo sranje s njima dole, a što se tice policije naše koju spominjete to me ne cudi i uvjeren sam da su stali između.

Nešto slicno kad je nas pun k u rac docekao na ivanu nakon Širokog ja mislio ide pregled rigorozan vamo tamo kad ono drot mi se obraca kao da sam mu sin covjek bi krenuo u rat da mu se da naređenje..
Poznat mi je taj osjećaj i vjerujem da su oba događaja mogla otići u potpuno nekontrolisanom pravcu, doduše jedan i jeste iako je ovo ipak samo sport. U oba događaja je bila je prisutna murija koja nas iz Sa baš i ne "miriše" i potezanje pištolja i sve. Al kad kažem potezanje pištolja ne mislim da nek puca u zrak da smiri masu, već si svjestan da si ti meta, a stojiš na par koraka od drota. Hvala bogu sve se završilo ok, dok nažalost u Širokom i nije. I kažem eto bilo je tih slučajeva da se obraduješ našoj muriji, iako ne tražiš nikakvu zaštitu od njih,bar se uspostavi neka ravnoteža jer nisi totalno goloruk.

Tatamata1946
Postovi: 1647
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Tatamata1946 » 13 dec 2019, 11:34

Prvo gostovanje Slaviji kad se spojila liga smo mi sve polupali uz put sto se moglo polupati(mada nema puno toga za polupati na putu od "naseg" dijela do stadiona). Na stadionu smo prevrtali betonske stepenice(blokove) prema dnu tribine. Bilo je puno tekbiranja i slicnih budalastinja. Takva vremena bila jbg. Sad ne znam jesmo li mi gostovali prije TM ili poslije

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 13 dec 2019, 11:36

ExBlueone je napisao/la:
13 dec 2019, 11:21
90minut je napisao/la:
13 dec 2019, 11:10
Podsjetili ste me i na dešavanja izvan ja se samo sjecam za baklje drug mi pricao + u to vrijeme se stariji sokolovi hvalili po srpskoj tribini starom forumu kako im je to kao plus ovo ono jer je ucestvovalo mnogo mlađih a ustvari pobacali što su imali i vozi nazad.

Mi nismo nikad imali takvo sranje s njima dole, a što se tice policije naše koju spominjete to me ne cudi i uvjeren sam da su stali između.

Nešto slicno kad je nas pun k u rac docekao na ivanu nakon Širokog ja mislio ide pregled rigorozan vamo tamo kad ono drot mi se obraca kao da sam mu sin covjek bi krenuo u rat da mu se da naređenje..
Poznat mi je taj osjećaj i vjerujem da su oba događaja mogla otići u potpuno nekontrolisanom pravcu, doduše jedan i jeste iako je ovo ipak samo sport. U oba događaja je bila je prisutna murija koja nas iz Sa baš i ne "miriše" i potezanje pištolja i sve. Al kad kažem potezanje pištolja ne mislim da nek puca u zrak da smiri masu, već si svjestan da si ti meta, a stojiš na par koraka od drota. Hvala bogu sve se završilo ok, dok nažalost u Širokom i nije. I kažem eto bilo je tih slučajeva da se obraduješ našoj muriji, iako ne tražiš nikakvu zaštitu od njih,bar se uspostavi neka ravnoteža jer nisi totalno goloruk.
Ma nisi ti svjestan kakvo je sranje potrebno da bi pucali u zrak kamoli nešto više nego si se ti tad prepao pa je razumljivo pomisliti da se nesto slicno moglo desiti vamo su pucali u zrak kad je malo falilo da benzinsku zapalimo da ode sve u 3 pm s vjerovatno još par žrtava tako da ono..Tamo su svjesni da ako ubiješ može im se potencijalno desiti nestanak ne bi to proslo ni u ludilu kao s nama u Širokom.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Sariel1987 » 13 dec 2019, 13:47

90miunta ko rambo bog te mazo, sve zna :urnebes:

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 13 dec 2019, 13:50

Brukaš se s glupavim doskočicama nadam se da si svjestan toga.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Sariel1987 » 13 dec 2019, 13:53

bar su doskocice..
a ne lovacke price, na osnovu nekog laznog iskustva u vezi upotrebe vatrenog oruzja od strane sluzbenih lica.
al et, zabava za siroke mase, samo udri miki :thumbup:

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 13 dec 2019, 13:58

Sariel1987 je napisao/la:
13 dec 2019, 13:53
bar su doskocice..
a ne lovacke price, na osnovu nekog laznog iskustva u vezi upotrebe vatrenog oruzja od strane sluzbenih lica.
al et, zabava za siroke mase, samo udri miki :thumbup:
Glupko govorim o intimnim stvarima da je malo falilo da plane benzinska nakon što je Vedran ubijen to može znati samo neko ko je bio prisutan.

Znaš li glupko da je u Sirokom ranjeno 6, 7 momaka da je jedan pukom srecom prezivio i izasao iz bolnice tek nakon 2,3 mjeseca?

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Sariel1987 » 13 dec 2019, 14:04

to glupko zadrzi za sebe samouvjereni nicim utemeljni strucnjak
znam za te nemile dogadjaje, no to te opet ne cini strucnjakom u oblasti o kojoj se prica..
ako se razumijemo a evidentno je da se ne razumijemo...
haj zdr

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 13 dec 2019, 14:11

Ne kontam zašto si se javio da kazes da u Sirokom nije bilo upotrebe oružja ili šta?

Ili si se samo javio s glupom doskočicom da kazes da ja ne znam materiju o kojoj pricam?

Koliko godina imaš uopšte jer prvo si neobrazovan drugo si tuzlak, a trece na temi si o kojoj pojma nemaš o cemu se prica?

Da li ti je život toliko loš da nemaš nešto pametnije da radiš osim da zoveš neke likove po forumu lažovima iako pišu stvari koje mogu samo znati oni koji su bili na licu mjesta?

Ustvari izvinjavam se ja sam glupko što sam se javio još prvi put imaš pozdrav to je to od naše konverzacije.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Sariel1987 » 13 dec 2019, 14:36

jel moguce da sve profula :urnebes:
ziv i zdrav bio mladicu :urnebes: :salut:

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 13 dec 2019, 16:46

Sad ga i ti pretjera 90 min ti kao da si prosao dva zivota navijacka i poprilicno na sve komentarises i sve znas i moj savjet hajd i ti snimi kakvu emisiju o huliganima sl ovim bosanskim tornjacima koliko nas ima hshshs.
P.S. opusti si malo covjece ne moras sve znati i sve sto ti se ne svidja spustati odma.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Avatar
stb
Postovi: 826
Pridružen/a: 26 avg 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la stb » 13 dec 2019, 16:55

OdmutNicaze1988 je napisao/la:
13 dec 2019, 16:46
Sad ga i ti pretjera 90 min ti kao da si prosao dva zivota navijacka i poprilicno na sve komentarises i sve znas i moj savjet hajd i ti snimi kakvu emisiju o huliganima sl ovim bosanskim tornjacima koliko nas ima hshshs.
P.S. opusti si malo covjece ne moras sve znati i sve sto ti se ne svidja spustati odma.
Ma ja sam rek'o cim se o belajima pocne tu je i raspad, al' bilo je i dobrih upisa, momci iz Ultrasa imaju dobre upise ovde, realni su, Fighter takodje. Nemojte pretjerivat s upisima silovati temu bzvz. Sad ja mogu napisati kako je nas napalo 10 robova pa pobjegli, onda ti imas situaciju gdje ste odrali nekih pet sest nasih i onda ja u kontru ti u kontru i ode u k.rac.
Ne pise mi se o tim sukobima nikako, jer su moji svi "svjeziji", a nit me interesuje da ja nesto uzdizem ovdje svoju grupu, a kamo samog sebe. Tu sam da pohvalim koreografiju, bakljadu, neki dobar gest, nesto unikatno.
90minut je imao finih upisa al ga navukose momacki pa je poceo okolisati :D
7 1 2 1 0

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 32 gosta.