Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Avatar
Beli98
Postovi: 1244
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Beli98 » 20 maj 2022, 12:39

Mostarwolf1981 je napisao/la:
20 maj 2022, 12:37
Beli98 je napisao/la:
20 maj 2022, 12:18
Ima li igdje na internetu skandiranje vici? Volio bih ono čuti bar još jednom haha.
Hvala brate :D
Čestitke na osvojenom Kupu još jednom :bih:
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
TheShed
Postovi: 1691
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la TheShed » 20 maj 2022, 12:41

Po onom što sam vidio na Tv-u i slikama HZ je bilo u navijačkom kopu 1300-1400 ljudi dok je kod RA bilo 700-800 ljudi, to je jedan od razloga zašto su HZ više bili upadljivi. Također daleko od toga da su RA imali loše izdanje koliko neki pokušavaju to potencirati, fino je to izgledalo. Uglavnom, finale je bilo odlično sa fudbalske, a i navijačke strane.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5554
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Hajdeee » 20 maj 2022, 12:55

Jucer u Zenici karnevalska atmosfera.
Mi smo dosli malo prije jezgra Hz, po ulicama se vidilo da su to navijaci Veleza ogrnuti zastavama, crvenim perikama, crvenim sesirima, salovima zavezanih oko glave itd. Bez uvrede simpatizerska masa. Sve je djelovalo kao da si dosao na utakmicu reprezentacije. RA nije bilo, kasnili su, tako da se osvrcem da Velezove navijace ne ultras grupu.

Sjedimo i cugamo sa njima od 12 stolova nasa 2. Sve super sve ok. Odmah medjusobom komentarisemo slabe fajde ce RA imati kao podrsku u navijanju od ove mase.
Svako malo ide pjesma - Procvjetala, bijela lala Velez slavi kup marsala.
Omjer navijaca u gradu 80-20%. Ko je znao citati te neke stvari izmedju redova, dosta toga mu je bilo jasno. Ovo nasih sto je i bilo il su simpatizeri, ili su bili u majici i sa salom. Neki bez icega u 'civilu', al se prepoznajemo vec sa gostovanja tako da...

Kako se priblizavala utakmica na neki sahatak pred nju vidim stizu nasi autima, kombijima i na kraju voz. 90% nase raje je bila iz neke od generacija i perioda Hz. Da li aktivni, poluaktivni ili penzionisani 😊 al su prosli kroz ultras pricu, vise ili manje.

Kako se punii sjever sve mi je bilo jasnije da cemo potrgati u navijanju po sastavu ekipe koja je bila tu.

Istocni dio nase tribine jako cesto pratio sjever u pjevanju. Povremeno se ukljucivao i taj mali dio zapada. I tada se vidi benifit natkrivenog dijela, kad nas podrzi i taj mali dio zapada grme ljudi ko da ih je 3000, a bilo ih je maks 700.

Da ne duzim.

Velez ima ogroman potencijal u simpatizerima, samo RA mora dosta, dosta raditi sa njima.

Bilo bi bas interesantno da su u finalu igrali Sarajevo - Zeljeznicar- Boraz - Zrinjski neka od tih kombinacija. To bi bilo filmski po gradu. Ili recimo Velez - Zrinjski, al da RA dodje ranije u grad. Ili mozda cak i Velez - Zeljeznicar.


Ovako opustena i relaksirajuca atmosfera na ulicama. Cudna cak 😊
- FKS -

Avatar
bambus
Postovi: 4265
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la bambus » 20 maj 2022, 13:05

curvanord je napisao/la:
20 maj 2022, 12:23
Zna li neko jel bilo nekih desavanja od strane robijasa ? Ja nisam primjetio nista, a kakav su docek najavljivali mislio sam da ce pola stadiona biti golo do pasa 🤣🤣🤣🤣
Druze , vidim spominjes Bate.Grupa od cca 15 momaka koliko se sjecam a ti me mozes ispravit ako grijesim, naletila na vasu grupu na zeljeznickoj.Znaci nije napad planiran vec slucajno se vidjeli.Zvali vas, vi parkirali auta, medjutim kod vas je svake sekunde neko auto doslo i bilo vas je cca 40-50..Krenuli ste, pruzen je otpor upaljene baklje i vraceni ste na mjesto gdje ste se okupili, pa ste opet krenuli dobili ste otpor i vraceni gdje ste i bili, vjerovatno ste kontali da nas ima jos i da je neka nasa igra u pitanju.I onda kad ste skontali da je zapravo to to od nas, da smo istrosili skoro sve sto imamo krenuli ste na nas..Povlacili smo se, jer se vidjelo da nemamo vise sanse, jer smo maltene goloruki bili, dok su flase sjevale sa svih strana.Znam da je svaki momak imao obiljezlje grupe i podgrupe i da je bio zicer da to skinete, kad se desio cosak ko skole i malo saketanja.Kad je baklja upaljena sa nase strane i kad smo se skroz udaljili...Sve u svemu belaj ko belaj...

Ovo jucer.Mostaraca pun grad, na svakom cosku, i staro i mlado.Vecinom su to zene, djeca i penzioneri.Uredno ugosceni, sramota je to i govorit al eto.Hordi i nije bilo po gradu, par njih u civilima.Niko nije diran, niti provociran.
!

killafrommanilla
Postovi: 3465
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la killafrommanilla » 20 maj 2022, 13:06

Osnovna razlika i ono sto je najbitnije: FKS je uvijek imalo rezultat koji je gradio generacije. Svi ti momci su imali svoja prva evropska gostovanja 2000tih, a RA tek to sad osjeti i tek sad treba da nekom pod kozu udje Cluj kao vama i da se aktivira kao 16-17-18ogodisnjak na tribini. I da se ukljuci u grupu, i rad, a to se i desava, jezgro grupe je dosta vece nego prije.

Jer, realno, kad imas rezultate, pravi se euforija, i tu se i grupa dodatno razvija. A kad ti moras 36 godina ici u npr. Orasje na nebitnu utakmicu druge lige, onda je vrlo tesko povuci i edukovati masu na takvoj utakmici.

upravo je to ono o cemu pricas kako je fino skupit generacijski razlicitu a dobru ekipu. to se gradi godinama i godinama.

Uglavnom, svijetli su dani pred Velezom i pred RA, sve ide pravim putem :)
Zadnja izmjena: killafrommanilla, dana/u 20 maj 2022, 13:09, ukupno mijenjano 1 put.
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
Balorda
Postovi: 3527
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Balorda » 20 maj 2022, 13:09

killafrommanilla je napisao/la:
20 maj 2022, 13:06
I da se ukljuci u grupu, i rad, a to se i desava, jezgro grupe je dosta vece nego prije.
Ovo je suština priče. Dok god oni imaju čvrsto jezgro na svakoj utakmici koje raste, nema brige tu. Sve ostalo će doći.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5554
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Hajdeee » 20 maj 2022, 13:14

killafrommanilla je napisao/la:
20 maj 2022, 13:06
Osnovna razlika i ono sto je najbitnije: FKS je uvijek imalo rezultat koji je gradio generacije. Svi ti momci su imali svoja prva evropska gostovanja 2000tih, a RA tek to sad osjeti i tek sad treba da nekom pod kozu udje Cluj kao vama i da se aktivira kao 16-17-18ogodisnjak na tribini. I da se ukljuci u grupu, i rad, a to se i desava, jezgro grupe je dosta vece nego prije.

Jer, realno, kad imas rezultate, pravi se euforija, i tu se i grupa dodatno razvija. A kad ti moras 36 godina ici u npr. Orasje na nebitnu utakmicu druge lige, onda je vrlo tesko povuci i edukovati masu na takvoj utakmici.

upravo je to ono o cemu pricas kako je fino skupit generacijski razlicitu a dobru ekipu. to se gradi godinama i godinama.

Uglavnom, svijetli su dani pred Velezom i pred RA, sve ide pravim putem :)
Sve ok druze. Sve razumijem.
Imate masu, veliki potencijal samo RA treba intezivno raditi na edukaciji i nekom vidu sinhronizacije toga.

Sve razumljivo i ok. :thumbup:
- FKS -

SelamKomsija
Postovi: 207
Pridružen/a: 15 avg 2021, 21:03
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la SelamKomsija » 20 maj 2022, 13:45

Hordaši pokidali, ruku na srce RedArmy je bio dobar. Koreografija hordaša savršena, a vidilo se i dosta lica koja nisu bila aktivna na tribini. Nadam se da je to povratak. Robijaši su morali izvest onaj "napad" na kraju da bi "uradili nešto", ali ništa specijalno, klasično ono naše Balkansko uzmi baklju,kamen,flašu i gadjaj sa 10 metara. Sve u svemu pravi Bošnjački derbi 😀 Intoniranje himne jedna si jedina i ostalo je sve bilo savršeno. Takodjer mislim da sve navijačke skupine u BiH trebaju raditi na tome da na tribinu idu svi koji će derat glasove 90 minuta, a ne samo oni koji se oblače "Ultra" i ostalo. Kad pogledaš hordaše njih je možda u PL izdanjima bilo 200-250 ali svi su onako spremni i mladi.Nadam se da kontate ono što sam želio da kažem.


MostarskiSin
Postovi: 1803
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la MostarskiSin » 20 maj 2022, 14:00

Po mom misljenju je RA trebao pametnije birati pjesme, malo brze i krace da se ukljuci cijeli zapad. To je presudilo da HZ ostave bolji utisak.

Avatar
VR6_LION
Postovi: 232
Pridružen/a: 23 avg 2009, 13:15
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VR6_LION » 20 maj 2022, 14:13

MostarskiSin je napisao/la:
20 maj 2022, 14:00
Po mom misljenju je RA trebao pametnije birati pjesme, malo brze i krace da se ukljuci cijeli zapad. To je presudilo da HZ ostave bolji utisak.
slazem se,jucer su prvih 15min davili jednu pjesmu

Sto mi se ne svidja kod RA inace a ne jucer

Baklje ko da vade negdje jednu po jednu,
pa svako malo jednu ,dvije upale...uz duzno postovanje prema nekim navijacima nekih gradova (Prijedor,Posusje,Radnik) samo prave kaznu klubu sa paljenjem (jedne po jedne) zapali 30 odjednom i znas bas kvalitetno za sta si kaznjen poslije utakmice

znao sam jucer odmah da ce Hz sve odjednom upaliti i baciti

Atmosfera jucer je bila ista kao protiv Elfesborga (puno dijaspore) tj skoro ko nikakva,protiv AEK-se 90min navijalo na svim tribinama

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 20 maj 2022, 15:39

stendardo je napisao/la:
20 maj 2022, 13:56
Opet vas pokidali na sred grbavice!
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
dejavu
Postovi: 3618
Pridružen/a: 21 jun 2010, 14:13
Lokacija: Sa
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la dejavu » 20 maj 2022, 15:42

Zeljo - Borac

slika
slika
slika
nasa noc traje danima

https://youtu.be/ufLtq-0Ue1g

Tatamata1946
Postovi: 1623
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Tatamata1946 » 20 maj 2022, 15:59

Nisam kod nas u BiH nikad vidio toliko zena, djece i starijih na jednom gostovanju kao kod Velezovaca jucer. Bukvalno cijele porodice idu na utakmicu. Meni je to lijepo, ljudi se voze opusteno, staju gdje hoce, cugaju, zezaju se. Sigurno im je puno ljepse nego vecini navijaca koje strpaju u autobus i pod pratnjom policije idu od tacke a do tacke b.
I mi smo bili opusteni, niko nije pomisljao na incidente jer svima u glavama ima to neko nepisano pravilo da smo dobri s njima i da su oni raja. Ali kod nas je rijetkost vidjeti dijete,djevojku ili zenu. Kod nas je vecina gostujucih muskadija od 15 do 50 godina.
Mislim da je pun pogodak ovaj sistem finala kupa gsje se igra jedna tekma na neutralnom.
Na kraju cestitke velezu, ra i ostalim velezovcima!

opalaopala
Postovi: 2152
Pridružen/a: 24 sep 2021, 20:58
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la opalaopala » 20 maj 2022, 16:04

Tatamata1946 je napisao/la:
20 maj 2022, 15:59
Nisam kod nas u BiH nikad vidio toliko zena, djece i starijih na jednom gostovanju kao kod Velezovaca jucer. Bukvalno cijele porodice idu na utakmicu. Meni je to lijepo, ljudi se voze opusteno, staju gdje hoce, cugaju, zezaju se. Sigurno im je puno ljepse nego vecini navijaca koje strpaju u autobus i pod pratnjom policije idu od tacke a do tacke b.
I mi smo bili opusteni, niko nije pomisljao na incidente jer svima u glavama ima to neko nepisano pravilo da smo dobri s njima i da su oni raja. Ali kod nas je rijetkost vidjeti dijete,djevojku ili zenu. Kod nas je vecina gostujucih muskadija od 15 do 50 godina.
Mislim da je pun pogodak ovaj sistem finala kupa gsje se igra jedna tekma na neutralnom.
Na kraju cestitke velezu, ra i ostalim velezovcima!
Tako je majstore . U nas centralna tribina je uvijek popunjena takvom publikom , gdje bukvalno čitave familije dodju . Raspon godina bude od 7 mjeseci do 77 godina . Jučer su ljudi uzimali slobodne dane , zatvarali prodavnice i svi išli . Bez civila , svi sa dresovima i obilježjima jer to nije dobna skupina koja je došla da pravi probleme , uživanje u gradu iščekivanje utakmice , potpuno opuštena atmosfera . Čestitke i vama na igri bili ste bolji , nakon onakvog fulanja kazna dodje kroz penale . Zadnje kolo aBd bujrum na centralnu i da uživate , slobodno sa obilježjima nije bilo nikad problema nit će biti .
#Rebelswithoutpause
#Fuckthenobles

marun90
Postovi: 283
Pridružen/a: 04 nov 2019, 21:39
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la marun90 » 20 maj 2022, 16:19

opalaopala je napisao/la:
20 maj 2022, 16:04
Tatamata1946 je napisao/la:
20 maj 2022, 15:59
Nisam kod nas u BiH nikad vidio toliko zena, djece i starijih na jednom gostovanju kao kod Velezovaca jucer. Bukvalno cijele porodice idu na utakmicu. Meni je to lijepo, ljudi se voze opusteno, staju gdje hoce, cugaju, zezaju se. Sigurno im je puno ljepse nego vecini navijaca koje strpaju u autobus i pod pratnjom policije idu od tacke a do tacke b.
I mi smo bili opusteni, niko nije pomisljao na incidente jer svima u glavama ima to neko nepisano pravilo da smo dobri s njima i da su oni raja. Ali kod nas je rijetkost vidjeti dijete,djevojku ili zenu. Kod nas je vecina gostujucih muskadija od 15 do 50 godina.
Mislim da je pun pogodak ovaj sistem finala kupa gsje se igra jedna tekma na neutralnom.
Na kraju cestitke velezu, ra i ostalim velezovcima!
Tako je majstore . U nas centralna tribina je uvijek popunjena takvom publikom , gdje bukvalno čitave familije dodju . Raspon godina bude od 7 mjeseci do 77 godina . Jučer su ljudi uzimali slobodne dane , zatvarali prodavnice i svi išli . Bez civila , svi sa dresovima i obilježjima jer to nije dobna skupina koja je došla da pravi probleme , uživanje u gradu iščekivanje utakmice , potpuno opuštena atmosfera . Čestitke i vama na igri bili ste bolji , nakon onakvog fulanja kazna dodje kroz penale . Zadnje kolo aBd bujrum na centralnu i da uživate , slobodno sa obilježjima nije bilo nikad problema nit će biti .
Znalo je dobre cuge i zajebancije biti i u onim kafanama vasim oko stadiona. :D

opalaopala
Postovi: 2152
Pridružen/a: 24 sep 2021, 20:58
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la opalaopala » 20 maj 2022, 16:22

marun90 je napisao/la:
20 maj 2022, 16:19
opalaopala je napisao/la:
20 maj 2022, 16:04
Tatamata1946 je napisao/la:
20 maj 2022, 15:59
Nisam kod nas u BiH nikad vidio toliko zena, djece i starijih na jednom gostovanju kao kod Velezovaca jucer. Bukvalno cijele porodice idu na utakmicu. Meni je to lijepo, ljudi se voze opusteno, staju gdje hoce, cugaju, zezaju se. Sigurno im je puno ljepse nego vecini navijaca koje strpaju u autobus i pod pratnjom policije idu od tacke a do tacke b.
I mi smo bili opusteni, niko nije pomisljao na incidente jer svima u glavama ima to neko nepisano pravilo da smo dobri s njima i da su oni raja. Ali kod nas je rijetkost vidjeti dijete,djevojku ili zenu. Kod nas je vecina gostujucih muskadija od 15 do 50 godina.
Mislim da je pun pogodak ovaj sistem finala kupa gsje se igra jedna tekma na neutralnom.
Na kraju cestitke velezu, ra i ostalim velezovcima!
Tako je majstore . U nas centralna tribina je uvijek popunjena takvom publikom , gdje bukvalno čitave familije dodju . Raspon godina bude od 7 mjeseci do 77 godina . Jučer su ljudi uzimali slobodne dane , zatvarali prodavnice i svi išli . Bez civila , svi sa dresovima i obilježjima jer to nije dobna skupina koja je došla da pravi probleme , uživanje u gradu iščekivanje utakmice , potpuno opuštena atmosfera . Čestitke i vama na igri bili ste bolji , nakon onakvog fulanja kazna dodje kroz penale . Zadnje kolo aBd bujrum na centralnu i da uživate , slobodno sa obilježjima nije bilo nikad problema nit će biti .
Znalo je dobre cuge i zajebancije biti i u onim kafanama vasim oko stadiona. :D
Ima toga vazda , dodjete fino ujutro lagano šetnja po starom gradu i na utakmicu svi zajedno. Da čujete naše standardno hakanje sa centralne tribine ili sto je mi zovemo dedarska bas radi tog raspona i većinom komplet familija , šta tu možeš čuti to je za čitanke .
#Rebelswithoutpause
#Fuckthenobles

SelamKomsija
Postovi: 207
Pridružen/a: 15 avg 2021, 21:03
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la SelamKomsija » 20 maj 2022, 16:40

Fighter1926 je napisao/la:
20 maj 2022, 15:39
stendardo je napisao/la:
20 maj 2022, 13:56
Opet vas pokidali na sred grbavice!
Hahahahhahahaha Dobarr dobarrr

lokalpatriota
Postovi: 164
Pridružen/a: 06 apr 2017, 17:59
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la lokalpatriota » 20 maj 2022, 17:06

Hajdeee je napisao/la:
20 maj 2022, 13:14
killafrommanilla je napisao/la:
20 maj 2022, 13:06
Sve ok druze. Sve razumijem.
Imate masu, veliki potencijal samo RA treba intezivno raditi na edukaciji i nekom vidu sinhronizacije toga.

Sve razumljivo i ok. :thumbup:
A kako se to radi na edukaciji i koje to grupe kod nas rade?

spezial
Postovi: 3696
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la spezial » 20 maj 2022, 23:34

Hajdeee je napisao/la:
20 maj 2022, 12:55
Jucer u Zenici karnevalska atmosfera.
Mi smo dosli malo prije jezgra Hz, po ulicama se vidilo da su to navijaci Veleza ogrnuti zastavama, crvenim perikama, crvenim sesirima, salovima zavezanih oko glave itd. Bez uvrede simpatizerska masa. Sve je djelovalo kao da si dosao na utakmicu reprezentacije. RA nije bilo, kasnili su, tako da se osvrcem da Velezove navijace ne ultras grupu.

Sjedimo i cugamo sa njima od 12 stolova nasa 2. Sve super sve ok. Odmah medjusobom komentarisemo slabe fajde ce RA imati kao podrsku u navijanju od ove mase.
Svako malo ide pjesma - Procvjetala, bijela lala Velez slavi kup marsala.
Omjer navijaca u gradu 80-20%. Ko je znao citati te neke stvari izmedju redova, dosta toga mu je bilo jasno. Ovo nasih sto je i bilo il su simpatizeri, ili su bili u majici i sa salom. Neki bez icega u 'civilu', al se prepoznajemo vec sa gostovanja tako da...

Kako se priblizavala utakmica na neki sahatak pred nju vidim stizu nasi autima, kombijima i na kraju voz. 90% nase raje je bila iz neke od generacija i perioda Hz. Da li aktivni, poluaktivni ili penzionisani 😊 al su prosli kroz ultras pricu, vise ili manje.

Kako se punii sjever sve mi je bilo jasnije da cemo potrgati u navijanju po sastavu ekipe koja je bila tu.

Istocni dio nase tribine jako cesto pratio sjever u pjevanju. Povremeno se ukljucivao i taj mali dio zapada. I tada se vidi benifit natkrivenog dijela, kad nas podrzi i taj mali dio zapada grme ljudi ko da ih je 3000, a bilo ih je maks 700.

Da ne duzim.

Velez ima ogroman potencijal u simpatizerima, samo RA mora dosta, dosta raditi sa njima.

Bilo bi bas interesantno da su u finalu igrali Sarajevo - Zeljeznicar- Boraz - Zrinjski neka od tih kombinacija. To bi bilo filmski po gradu. Ili recimo Velez - Zrinjski, al da RA dodje ranije u grad. Ili mozda cak i Velez - Zeljeznicar.


Ovako opustena i relaksirajuca atmosfera na ulicama. Cudna cak 😊
Nesto slicno sam jucer rekao nakon sto smo usli na sjever, i ono grmi sad citava tribina velezovaca, pjevaju neke pjesme svoje one, a horde sute jer cekamo tekmu. Znao sam da ce oni manje-vise presutit 90% tekme, a da cemo mi grmiti 90 minuta, i tako je i bilo. Jos u prvom poluvremenu uz nasu dominaciju. E jbg sad jedino je izostalo da ih natrpamo...

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”