Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Devils021
Postovi: 310
Pridružen/a: 12 dec 2019, 14:28
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Devils021 » 12 apr 2021, 15:01

@steelman,
Ne znam da li si svjestan koliko ljudi iza te grupe zivi navijacki zivot 24 sata dnevno?
To se ne moze porediti ni sa jednom grupom na balkanu sigurno. Ne volim ih nikako, ali pricati da njihova tribina nije navijacki zdrava je totalno besmisleno.
Zapitaj se malo.

Avatar
stb
Postovi: 826
Pridružen/a: 26 avg 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la stb » 12 apr 2021, 16:04

Devils021 je napisao/la:
12 apr 2021, 15:01
@steelman,
Ne znam da li si svjestan koliko ljudi iza te grupe zivi navijacki zivot 24 sata dnevno?
To se ne moze porediti ni sa jednom grupom na balkanu sigurno. Ne volim ih nikako, ali pricati da njihova tribina nije navijacki zdrava je totalno besmisleno.
Zapitaj se malo.
Ni najgorem dusmaninu ne bih pozelio takvo zdravlje na tribini, eto tako im je zdravo.
7 1 2 1 0

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3559
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tutankamon1905 » 12 apr 2021, 16:12

Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ANTIFA ! » 12 apr 2021, 16:18

tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Nisu.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Steelman » 12 apr 2021, 16:18

Devils021 je napisao/la:
12 apr 2021, 15:01
@steelman,
Ne znam da li si svjestan koliko ljudi iza te grupe zivi navijacki zivot 24 sata dnevno?
To se ne moze porediti ni sa jednom grupom na balkanu sigurno. Ne volim ih nikako, ali pricati da njihova tribina nije navijacki zdrava je totalno besmisleno.
Zapitaj se malo.

Sad da se trudim biti neka faca na forumu, ubio bih samo dvije rijeci i ispao mudrica. Ipak, posto smo ovdje da i napisemo koju onda cu ti napisati onako kako stvari stoje.

Svim tim momcima svaka cast sto rade za svoju grupu, jer Delije postavljaju standarde u mnogim stvarima i dajem im respekt za te stvari. Delije imaju mnogo odlicnih momaka i to se vidi po mnogim djelima, ali realno s nekim stvarima ne mogu izaci na kraj niti pokusavaju. Svjesni su i sami da je to previse opasno, pa ne cackaju vec lakse zazmiriti. Sve to sto ti momci dobro rade, neko s druge strane iz njihovih redova itekako koristi. Nema talasanja, sve pod tepih. Razumijem i to da momci na te stvari sute, jer Delije su velika grupa i moras biti dobro opasan da bi istu zloupotrebljavao. I sad da se neko tu pobuni, lako je moguce da bi opet bilo ubistava na beogradskom asfaltu, otmica, brutalnih prebijanja itd. Ogroman interes je u igri. Mislim da su mnogi upuceni ovdje kako oni vrte, jer zna se ko vodi Ultra kop i Gama solution i kako tendere dobijaju i da li je to razlog sto ne smiju ni A reci protiv Vucica. Da li je to besmisleno, stvar je percepcije. Moje misljenje je da moze oriti najljepsa pjesma na milijardu decibela, mozes napraviti milion zastava, koreografija, svu mogucu perverziju od tribine, otimati drugima transparente, ali pravi respekt ces dobiti kad se boris za svoju stvar na pravi nacin da prica bude zdrava. Nismo kriminalci i na tribinama niko ne zasluzuje privatni biznis nego smo tu jer smo iskljucivo navijaci. U privatnom zivotu budi sta hoces. Ne moze ti biti drazi neko ko zloupotrebljava tribinu zarad svog interesa i zaradjuje od nje u odnosu na nekog ko je dao dio svog zivota zato sto iskreno voli taj klub i grupu. Zna se sta je dobra roba i sta je kvarna. Znaju oni sami koliko su momaka izgubili jos od momenta kako su gurali da im Prosinecki ode iz kluba samo sto je Hrvat, a covjek kakav god da je trener ipak im je legenda kluba. Mnogim Delijama se nije svidjela takva politika, mnoge Delije ne mogu preci preko gorenavedenog interesa, ali posto ne mogu nista drze se po strani i ne zele da budu dio toga. Takvim momcinama dajem ogroman respekt. Ne moras biti jeb.en, ali nemoj pristati na ono ekstremno lose sto se desava, jer to je pitanje vlastitog izbora.

BBB kakvi god da su bili na tribini odnosno da ih nije bilo zbog bojkota, godine su zrtvovali da bi imali zdrav klub. Mogli su i oni zmiriti, ali su se borili protiv tog Mamica, placenika i da ne ulazim u onu njihovu prethodnu borbu sa Tuđmanom. Mogli su u tom periodu napraviti 100 koreografija, omasoviti tribinu, jer Dinamo je realno kao nezdrav klub opet daleko najuspjesniji klub na Balkanu, ali nisu isli tom linijom lakseg otpora. Kod Hajduka isto, bez obzira sto nikako da stanu na zelenu granu, ljudi se bore za zdrav klub. Taj kodeks im je neka vodilja. Koliko znam i oni su se svoje agenture rijesili mada za to necu tvrditi, jer nisam toliko u toku. Ipak, znam da momci guraju tu Žanovu politiku za grupu i klub i da je zbog svojih djela ovaj ostao u sjecanju kao posebna licnost za njih i da im je pokazao njihov put koji treba slijediti za razliku od nekih drugih iz starije generacije. Skidam kapu svakom ko se bori da postuje navijacke ideale i bori za njih. Bez tih ideala, navijacki svijet gubi smisao!

Necu ulaziti u politiku koju guraju, jer onda ne bismo ni o cemu pisali, ali meni licno su Srbi bolji u tom kompletu oko tribine kad se gleda povrsno samo za atmosferu, iako Torcida zna napraviti nenadjebivu festu, a i BBB su na ulici jaki. Ipak, ono sto je bitno je to da Hrvati imaju zdraviju scenu, a s tim i veci respekt. Ne mozes vratiti sve izgubljene zivote na srpskoj sceni, koji su produkt tog razmisljanja da se ide linijom lakseg otpora, politike, agenture, zloupotrebe, oruzja... Jedno vuce drugo i kad tad ode sve u goli qrac. Evo zaustavit cu se trenutno s ovim na ovu temu, ne zelim da mi se kace svakakvi likovi balavizmima. Ko zeli fino argumentovati i podijeliti misljenje, mozemo uvijek na lijep nacin.
Zadnja izmjena: Steelman, dana/u 12 apr 2021, 16:21, ukupno mijenjano 1 put.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la DembaBa21 » 12 apr 2021, 16:21

tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Ne, ovog seljaka iz Dubrava poznajem cak sam i ja imao sa njim jedan manji problem. Sta ces seljacina dosla u grad zeljna dokazivanja jos dobio uniformu pa misli da moze boga za mu da uhvatit.
Ovog drugog ne poznajem a i on nema nikakve veze sa navijacima, ovo treba bit gdje god stignes i mi i vi.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 12 apr 2021, 16:38

Realno kad si se dohvatio ultra boysa znas li ti koliko au oni dugo na tribini, bas ti isti ljudi koji su i danas...to sad sto su upali u semu, ne znaci da su svi istali kao oni...tebra to sam davno napisao, ako hocete da date sebi za pravo da komentarisete Delije, Grobare, BBB, Torcu, prvo otidjite na njihovu tekmu, pa cete vidjeti od organizacije do performansa kako to izgleda uzivo...
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Steelman » 12 apr 2021, 17:33

Nisam zelio nastaviti na ovu temu, ali dao si urednu konstataciju, a tema je duboka.

Druze ako je to kriterij onda imam pravo dati komentar mada mislim da svako moze prokomentarisati, jer forum sluzi za takve stvari. Ne vidim da tu treba biti neko nedodirljiv pa da neko svrsava na neku pricu, a da ispod povrsine to drugacije izgleda. Performans nije upitan, kapa dole. Tu je gomila momaka koja se trudi da organizacija bude odlicna i da je ludilo. I bas sam napravio razliku da kazem da nisu svi isti. Medjutim, ne treba zatvarati oci na ono lose, jer to obicno bude korijen mnogo gorih stvari. Primjera radi, vratis se unazad kako je sve lose krenulo kod Grobara i shvatis da to nije od juce vec korijen vuce od vremena agencije. Mozemo genezu izvesti ukratko, agencija kao korijen agenture, dolazi nakon toga podjela i prica oko Juznog fronta, ali onda i svrsavanje mnogih na novu agenturu u vidu Alcatraza i to kako su zajebani, a na kraju poslije slucaja Taton jedan od njih sebi dovodi obezbjedjenje kako bi bio zasticen na vlastitoj tribini. Gdje to ima u svijetu navijanja da sebi dovodis obezbjedjenje, treba skontati tu vrstu interesa da dodje dotle i onda dalje svi vec znaju cime je to urodilo kad je obezbjedjenje u vidu Janjicara, pa kasnije preraslo u Principe, uzelo stvar u svoje ruke jer su nanjusili svoj interes. Delije imaju potencijalnu bombu u svom dvoristu, jer i prije su vrtili svasta, ali nikad nisu ovoliko love okretali, jer u pitanju su drzavni tenderi. Oni su mudriji od Grobara, kriju svoj prljavi ves, kontrolisu, ali sve dok jednom ne pukne... Moze to biti sutra, moze za 5 ili 10 godina, ali kad se desi kod njih belaj nece nikako na dobro. Kod Grobara svaki pogresan potez je vodio ka ovoj katastrofi koja im se desila, a imali su i oni je.benih izdanja na tribini, ali da li zbog tog performansa treba zaobici navijacke ideale? Na kraju svega treba se zapitati, da li je pogresan nacin vrijedio i to kako su isli da li je pravi navijacki put koji treba slijediti jedna tribina, a onda se odgovor logikom namece.

Ne pisem nikog imenom osim sto sam spomenuo clana Torcide Žana Ojdanića, koji to sigurno zasluzuje i pokoj mu dusi, jer primjer takvih navijaca koji se bore za ono sto je navijacki cisto u sklopu njihovih tribina treba slijediti. Vjerujem da svaka grupa ima takve momke. Taj covjek nije slijedio svoju generaciju pod svaku cijenu nego ono sto je trebalo uciniti u datom trenutku za dobrobit kluba i grupe.

Inace, ne treba bjezati od ovakvih tema, kad se prica o tome vise, ljudi koji mozda ne kontaju pocnu shvatati srz. Mozemo pricati i o nasim grupama, ali grupe iz velike cetvorke su snazan primjer za odredjene teme i zato se uhvatim za njih kad je prilika. I ne pisem da bih njih omalovazio, jer tad moze neko gledati s punim pravom pa ko je ovaj da ih nesto spusta nego pisem samo onako kako jest zbog nekih drugih gledista. Ne ide gurati pogresan narativ i na koga god da djeluje neka normalna prica, dobro je. Bez guranja normalnih navijackih stavova, nema normalne navijacke scene. Ljudi su to nekako zaboravili i pustili da tece kako tece, a ne bi to tako trebalo biti. Da li je to utopija, nerealno ili sta vec, ali je sigurno da navijaci trebaju gurati normalan navijacki put, jer ako zelimo normalne stvari onda nemamo drugog izbora.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Rodjeni81
Postovi: 1679
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Rodjeni81 » 12 apr 2021, 17:53

tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Nisu, a jesu li ovi ispred mupa sto pjevaju turcine napusi se ku..ne Ultrasi?

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 12 apr 2021, 18:39

ANTIFA ! je napisao/la:
12 apr 2021, 16:18
tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Nisu.
Skupite se i posjetite ih, da im nikad vise ne padne na pamet da nekog pogledaju, a kamo li nesto drugo!😠😠😠
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

killafrommanilla
Postovi: 3479
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la killafrommanilla » 12 apr 2021, 20:08

Rodjeni81 je napisao/la:
12 apr 2021, 17:53
tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Nisu, a jesu li ovi ispred mupa sto pjevaju turcine napusi se ku..ne Ultrasi?
multikulti u njih ima par muslimaaanaaa u ekipi :D
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ANTIFA ! » 12 apr 2021, 20:34

Fighter1926 je napisao/la:
12 apr 2021, 18:39
ANTIFA ! je napisao/la:
12 apr 2021, 16:18
tutankamon1905 je napisao/la:
12 apr 2021, 16:12
Crvena armijo jesu li ova dva heroja u policijskoj uniformi u Mostaru clanovi navijacke grupe
Nisu.
Skupite se i posjetite ih, da im nikad vise ne padne na pamet da nekog pogledaju, a kamo li nesto drugo!😠😠😠
Napisao je demba21 kako stvari stoje seljaci se dokopali znacke i misle niko kao oni. Jos evo vidim snimala se tu vecer emisija slucajevi x, kud ces veca motivacija za ogranicene drotove da pokazu pred kamerama kako oni drze red u gradu tako sto ce maltretirati covjeka ispred zgrade. :roll:
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 13 apr 2021, 00:01

ANTIFA ! je napisao/la:
12 apr 2021, 20:34
Fighter1926 je napisao/la:
12 apr 2021, 18:39
ANTIFA ! je napisao/la:
12 apr 2021, 16:18


Nisu.
Skupite se i posjetite ih, da im nikad vise ne padne na pamet da nekog pogledaju, a kamo li nesto drugo!😠😠😠
Napisao je demba21 kako stvari stoje seljaci se dokopali znacke i misle niko kao oni. Jos evo vidim snimala se tu vecer emisija slucajevi x, kud ces veca motivacija za ogranicene drotove da pokazu pred kamerama kako oni drze red u gradu tako sto ce maltretirati covjeka ispred zgrade. :roll:
Kofol policajci a jedan od doticnih dezurni u Bijelom Baru kod Cemalovica i kafe ispija na bulevaru sa jednim od najvecih kriminalaca u gradu :crazy:

Previse su se nafurali pojedinci sa znackama, dobro ce im ovo doci da se malo saberu.
Forzza Velez

Avatar
dejavu
Postovi: 3618
Pridružen/a: 21 jun 2010, 14:13
Lokacija: Sa
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la dejavu » 13 apr 2021, 14:57

:?:

nasa noc traje danima

https://youtu.be/ufLtq-0Ue1g

GradKamena2
Postovi: 1609
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la GradKamena2 » 13 apr 2021, 19:37

Setnja kroz grad za vrijeme zabrane kretanja kao protest radi prebijenog momka,ali nisu reagirali iako su su bili na vise mjesta u gradu,ipak je drugacije kad hoda 200-tinjak ljudi nego kad je jedan sam.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la wolfie » 13 apr 2021, 21:28

GradKamena2 je napisao/la:
13 apr 2021, 19:37
Setnja kroz grad za vrijeme zabrane kretanja kao protest radi prebijenog momka,ali nisu reagirali iako su su bili na vise mjesta u gradu,ipak je drugacije kad hoda 200-tinjak ljudi nego kad je jedan sam.
Ma sta ces drugo ocekivati od njih. Samo mi je zao sto se ovaj protest ispolitizirao pa nije cijeli grad ustao na noge.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

RodjeniiBrato
Postovi: 1345
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la RodjeniiBrato » 13 apr 2021, 22:00

wolfie je napisao/la:
13 apr 2021, 21:28
GradKamena2 je napisao/la:
13 apr 2021, 19:37
Setnja kroz grad za vrijeme zabrane kretanja kao protest radi prebijenog momka,ali nisu reagirali iako su su bili na vise mjesta u gradu,ipak je drugacije kad hoda 200-tinjak ljudi nego kad je jedan sam.
Ma sta ces drugo ocekivati od njih. Samo mi je zao sto se ovaj protest ispolitizirao pa nije cijeli grad ustao na noge.
To je nemoguce u Mostaru. Pobili bi se cim bi se sreli (RA i UM)
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la wolfie » 13 apr 2021, 22:28

RodjeniiBrato je napisao/la:
13 apr 2021, 22:00
wolfie je napisao/la:
13 apr 2021, 21:28
GradKamena2 je napisao/la:
13 apr 2021, 19:37
Setnja kroz grad za vrijeme zabrane kretanja kao protest radi prebijenog momka,ali nisu reagirali iako su su bili na vise mjesta u gradu,ipak je drugacije kad hoda 200-tinjak ljudi nego kad je jedan sam.
Ma sta ces drugo ocekivati od njih. Samo mi je zao sto se ovaj protest ispolitizirao pa nije cijeli grad ustao na noge.
To je nemoguce u Mostaru. Pobili bi se cim bi se sreli (RA i UM)
Ma nije se ni moralo ici "pod grupom", vec vise onako kao ljudi, u "civilu" na proteste, no to je odmah politika jer cim sam vidio skandiranja turcine napusi se kurcine znalo se koliko je sati.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Lesh87
Postovi: 68
Pridružen/a: 07 apr 2021, 00:24
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Lesh87 » 13 apr 2021, 22:36

Bez tih nacionalnih ispada ne mozes ni u wc otici. Kad su se manijaci i horde sibali u olovu, frajer trci i dere se" ubij zakolji da srbin ne postoji".
Srbina ni na mapi nema, osim u jednoj i drugoj grupi gdje sigurno ima i Srba.

BegizSarajeva
Postovi: 163
Pridružen/a: 29 feb 2020, 20:42
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la BegizSarajeva » 14 apr 2021, 23:37

Haj ne laži.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Alipasino, donDondon, ElimGarak, holyman, samocelik i 59 gostiju.