Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la slusalica » 01 feb 2022, 09:17

VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 08:58
slusalica je napisao/la:
01 feb 2022, 08:39
Fakat...
Zastrasujuce je koliko malo nasi ljudi poznaju historiju.
Losa elementarna znanja, losi temelji kod vecine ljudi. Plus mitomanija na djelu.
A zapravo, sve razlike, obicajne i vjerske, izmedju dva naroda se pocinju javljati stotinjak godina nakon dolaska Turaka.
Kraj price.

Zao mi je sto ne postoje intelektualne velicine, autoriteti koji ce izaci ispred svoga naroda i otkloniti zablude u koje se ovde vjeruje.
Svako ispred svog.

Mnogo bi nam lakse bilo, a ne da svaka šuša na predizbornom mitingu u Donjoj Obodnici kreira historijske plagijate.
Ako malo citas literaturu koja je napisana nepristrasno i objektivno, i ako slazes sam kockice kombinujuci relevantne informacije i ukljucis logiku zaista nije tesko donijeti zakljucak. Zbog mitomanije mi sada imamo recimo jednu francusku reprezentaciju u kojoj su 90% crnci. Ili jednu njemacku reprezentaciju u kojoj su vedete Özil, Khedira, Podolski, Boateng. Sve pet nema problema neka nas razlicitih. Ali izvorni francuz je bijel. Tacka. Izvorni nijemac nije turcin. Tacka. To sto sad moramo svi cutati i niko nece nista priznati to je drugo
Istovremeno,
najveci broj Bosnjaka su primili Islam u trenutku dok su bili pravoslavni vjernici (u koje i moja porodica spada, jer sam nasao pismeni trag o tome, a koji seze do sredine 17.vijeka) , nesto manji broj katolicki i to u zapadnim i jugozapadnim krajevima BiH. Najmanji broj su direktni potomci pripadnika te crkve bosanske. Koja jeste imala svoju autonomiju, obicajne i organizacione razlike od drugih krscanskih usmjerenja, ma koliko to neko osporavao.
S druge strane, znacajne su i, iako je to sada popularno minimizirati, obicajne razlike Srba pravoslavaca u Bosni i u Srbiji. Vjerovatno zbog uticaja vlaške, rumunjske ili bugarske kulture i obicaja na Srbe s druge strane Drine.
Sve u svemu, tuzno je da smo od kraja 19 stoljeca dopustili raslojavanje i "udaljavanje" naroda Bosne, sto je kulminiralo od 90tih na ovamo.
To su neke elementarne cinjenice, za koje mi, zaista nije jasno kako ne nailaze na razumjevanje i stavljanje tacke na raspravu o istim u 2020-im.
tz tz tz tz tz tz

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11710
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la AllGunsBlazing » 01 feb 2022, 09:30

Slusalica nazad na casove historije.
Celik!3,2,2.

Avatar
dejavu
Postovi: 3618
Pridružen/a: 21 jun 2010, 14:13
Lokacija: Sa
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la dejavu » 01 feb 2022, 10:00

Sahbazkirija je napisao/la:
01 feb 2022, 09:01


🤘
nasa noc traje danima

https://youtu.be/ufLtq-0Ue1g

Avatar
Balorda
Postovi: 3541
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Balorda » 01 feb 2022, 10:57

VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 08:58
slusalica je napisao/la:
01 feb 2022, 08:39
Fakat...
Zastrasujuce je koliko malo nasi ljudi poznaju historiju.
Losa elementarna znanja, losi temelji kod vecine ljudi. Plus mitomanija na djelu.
A zapravo, sve razlike, obicajne i vjerske, izmedju dva naroda se pocinju javljati stotinjak godina nakon dolaska Turaka.
Kraj price.

Zao mi je sto ne postoje intelektualne velicine, autoriteti koji ce izaci ispred svoga naroda i otkloniti zablude u koje se ovde vjeruje.
Svako ispred svog.

Mnogo bi nam lakse bilo, a ne da svaka šuša na predizbornom mitingu u Donjoj Obodnici kreira historijske plagijate.
Ako malo citas literaturu koja je napisana nepristrasno i objektivno, i ako slazes sam kockice kombinujuci relevantne informacije i ukljucis logiku zaista nije tesko donijeti zakljucak. Zbog mitomanije mi sada imamo recimo jednu francusku reprezentaciju u kojoj su 90% crnci. Ili jednu njemacku reprezentaciju u kojoj su vedete Özil, Khedira, Podolski, Boateng. Sve pet nema problema neka nas razlicitih. Ali izvorni francuz je bijel. Tacka. Izvorni nijemac nije turcin. Tacka. To sto sad moramo svi cutati i niko nece nista priznati to je drugo
Osim što si na vi sa inteligencijom, još si i rasista. Ubij se.
Zadnja izmjena: Balorda, dana/u 01 feb 2022, 13:17, ukupno mijenjano 1 put.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tersnakvadrat » 01 feb 2022, 10:59

Misli da je nesto bitniji od malog crnca u Africi. Opasni kompleksi.

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 01 feb 2022, 11:11

Koji je od vas Zinedin a koji je od Habibija vamo :lol:

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tersnakvadrat » 01 feb 2022, 11:31

VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 11:11
Koji je od vas Zinedin a koji je od Habibija vamo :lol:
Arijevci turske i romske krvi. Vi ste cudo. :opaopa:

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 01 feb 2022, 12:32

tersnakvadrat je napisao/la:
01 feb 2022, 11:31
VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 11:11
Koji je od vas Zinedin a koji je od Habibija vamo :lol:
Arijevci turske i romske krvi. Vi ste cudo. :opaopa:
Turci pravoslavci smo mi :mrgreen:

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 01 feb 2022, 13:26

Balorda je napisao/la:
01 feb 2022, 10:57
Osim što si na vi sa inteligencijom, još si i rasista. Ubij se.
Zbunio se bio malo a :mrgreen: od suve inteligencije :lol:

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la zagor1987 » 01 feb 2022, 13:52

RedBlue je napisao/la:
01 feb 2022, 07:14
Pa tako ih uce sad, isto kao Siptare da su Iliri a nemaju spomenika starijeg od 150 godina. Moras popuniti istorijske praznine, a velike su bogami.
Hahah svi su srbi i srpskih korijena od al anaca,hrvata nas,bugara,egipcana imate onog srpskog profesora gdje covjek odgovorno to tvrdi eto kolike su to budale. Vise vjerujem srbine tebi nego Konstantinu koji je u svojim spisima napisao da ovdje postoje samo bosnjani kao organizovana skupina vjerovatno je Konstantin mrzio srbe. Od vas i rusa je ja mislim nastao svijet samo imate jedan mali problem muslimana u Rusiji ima bise nego srba i Rusija i Putin ih vise gotive od vas takodje i neke muslimanske susjedne zemlje tako da cete morati da volite Iran i ostale kako cete to progutati? Ustvari kad cec gutate turski mozete i Iranski ili od brace muslimana iz Rusije. Cinjenica je da u Srbiji Nis,Sabac i ostali dijelovi puno ciganije tj najvise ja to kod nas nisam vidio jos se znamda ste se najvise mjesali sa turcima i to je bolna cinjenica

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 01 feb 2022, 15:20

zagor1987 je napisao/la:
01 feb 2022, 13:52
RedBlue je napisao/la:
01 feb 2022, 07:14
Pa tako ih uce sad, isto kao Siptare da su Iliri a nemaju spomenika starijeg od 150 godina. Moras popuniti istorijske praznine, a velike su bogami.
Hahah svi su srbi i srpskih korijena od al anaca,hrvata nas,bugara,egipcana imate onog srpskog profesora gdje covjek odgovorno to tvrdi eto kolike su to budale. Vise vjerujem srbine tebi nego Konstantinu koji je u svojim spisima napisao da ovdje postoje samo bosnjani kao organizovana skupina vjerovatno je Konstantin mrzio srbe. Od vas i rusa je ja mislim nastao svijet samo imate jedan mali problem muslimana u Rusiji ima bise nego srba i Rusija i Putin ih vise gotive od vas takodje i neke muslimanske susjedne zemlje tako da cete morati da volite Iran i ostale kako cete to progutati? Ustvari kad cec gutate turski mozete i Iranski ili od brace muslimana iz Rusije. Cinjenica je da u Srbiji Nis,Sabac i ostali dijelovi puno ciganije tj najvise ja to kod nas nisam vidio jos se znamda ste se najvise mjesali sa turcima i to je bolna cinjenica
Pa jeste cinjenica vidimo primjer na tebi sta proizadje iz tog mixa. Avlijaner :lol:

Avatar
Balorda
Postovi: 3541
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Balorda » 01 feb 2022, 15:59

VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 13:26
Balorda je napisao/la:
01 feb 2022, 10:57
Osim što si na vi sa inteligencijom, još si i rasista. Ubij se.
Zbunio se bio malo a :mrgreen: od suve inteligencije :lol:
Ajde arijevče čiste turskoslavenskogermanskohelenske krvi, ne hvataj se za tipfelere. Ubij se mozgonja.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 01 feb 2022, 16:58

Balorda je napisao/la:
01 feb 2022, 15:59
VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 13:26
Balorda je napisao/la:
01 feb 2022, 10:57
Osim što si na vi sa inteligencijom, još si i rasista. Ubij se.
Zbunio se bio malo a :mrgreen: od suve inteligencije :lol:
Ajde arijevče čiste turskoslavenskogermanskohelenske krvi, ne hvataj se za tipfelere. Ubij se mozgonja.
Ma prije ce biti da nije tipfeler ali nemoj primati sve ka srcu. :lol: cak i tvoja inteligencija ima svoje granice moras znati svoje domete. Je l znas ti da je Napoleon bio crnac iz Somalije ali ne prica se toliko o tome

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tersnakvadrat » 01 feb 2022, 19:00

VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 12:32
tersnakvadrat je napisao/la:
01 feb 2022, 11:31
VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 11:11
Koji je od vas Zinedin a koji je od Habibija vamo :lol:
Arijevci turske i romske krvi. Vi ste cudo. :opaopa:
Turci pravoslavci smo mi :mrgreen:
Ima tu i Izmira i Prokuplja i Bombaja. Romale romali.

VelikanizPlatonove
Postovi: 476
Pridružen/a: 27 sep 2021, 07:36
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la VelikanizPlatonove » 02 feb 2022, 07:43

tersnakvadrat je napisao/la:
01 feb 2022, 19:00
VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 12:32
tersnakvadrat je napisao/la:
01 feb 2022, 11:31

Arijevci turske i romske krvi. Vi ste cudo. :opaopa:
Turci pravoslavci smo mi :mrgreen:
Ima tu i Izmira i Prokuplja i Bombaja. Romale romali.
Odes li ikad u Antaliju do svojih :rol:

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tersnakvadrat » 02 feb 2022, 08:30

VelikanizPlatonove je napisao/la:
02 feb 2022, 07:43
tersnakvadrat je napisao/la:
01 feb 2022, 19:00
VelikanizPlatonove je napisao/la:
01 feb 2022, 12:32


Turci pravoslavci smo mi :mrgreen:
Ima tu i Izmira i Prokuplja i Bombaja. Romale romali.
Odes li ikad u Antaliju do svojih :rol:
Hoces sa mnom, pa da vidimo ko se bolje uklapa ? :mrgreen:

cattivemaniere
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 okt 2021, 00:24
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la cattivemaniere » 03 feb 2022, 15:35

.
Zadnja izmjena: cattivemaniere, dana/u 19 apr 2022, 02:02, ukupno mijenjano 1 put.

Ekstra
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 nov 2021, 22:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Ekstra » 03 feb 2022, 16:08

cattivemaniere je napisao/la:
03 feb 2022, 15:35
Ekstra je napisao/la:
24 jan 2022, 17:37
19 auta u koloni došlo u Ljubuški, stajalo se pred i poslije Mostara i zadržavalo malo duže. Na stadion došli, navijali, da bi početkom drugog poluvremena primjetili auto koje se par puta već vrtilo oko naših auta ispod tribine. Nakon toga momak odlazi do auta i tu izlaze neki momci, dolazi do sukoba i cijela tribina izlijeće i razbija se auto koje se daju u bijeg, mislilo se da je neko tu u blizini pa se krenulo u grupi niz ulicu, u tom momentu izlaze civili iz okolnih kuća, jedan s automatom i tri puta puca, čak u jednom momentu uperio pušku u navijače. Srećom ostalo na tome, očekivajući dolazak policije sjeda se u vozila i u tom dolazi policija i odlazi se s tog mjesta, u čutavoj gunguli kolona je razdvojena i policija kreće za autima te se nije mogla formirat kolona. Neka auta su skrenula na Mostar i vidjeli su Ultrase. Policija je stajala s njima i kad su se Horde spustile izgledalo je kao da policija ide prema autima, i u tom momentu Ultrasi između policije lagano izlijeću, razbijaju dva auta od četiri. Nakon 30-40m dva auta Horde staju, i policija ide za njima a ne spriječava Ultrase. Horse su tu udarile tog momka koji im je razbijao auto, i nakon što su stali i izašli razbijaju i maricu i bježe.
Nejasna je rekacija policije, koja stoji pored 50tak naoružanih momaka i nijemo posmatra sve, i počinje potjeru za autima HZ. Nakon toga stižu jedno auto, hapse tri momka, a nakon toga još 4. Svi su zadržani i terete se krivično za više djela. Ultrasi istu noć dovođeni na ispitivanje i pušteni, čak su čekali do dugo u noć da puste HZ. Policija je to spriječila.
Sve si ti to fino upakovao, samo sto niste stali i udarili tog momka nego ste u voznji volanom nasrnuli na momke koji su vas napali,sva sreca pa je jedan samo momak lakse nastradao,niko vas nije cekao prestanite se prat po forumima i stranicama sa laznim informacijama,preracunali ste se Hordasi i gotovo,do sljedeceg susreta

Kazes da smo narsnuli na momke koju su nas napali, a onda napises niko vas nije cekao?
I ako nisu stali, zasto nas terete za unistavanje njihovog kombija? Vi (ako si ultras) razbili?
Momak jeste udaren autom, mislim da bi svi tako pustupili u toj situaciji. Momku brz oporavak.
Do slijedeceg susreta, ali pravog, ako Bog da🙂

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la tersnakvadrat » 03 feb 2022, 19:05

Nisi ti bas sve povezao Ekstra. Probaj jos dva, tri puta procitati i razmisliti. Oba posta. Bosno moja.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 12 feb 2022, 18:56

slika
Manijaci, ovako se to radi!!!
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Beli98, Kamaga11, kogmagie46, Zeko87 i 51 gost.