FK Tuzla City (opšte diskusije)

klma1
Kontakt:

Re: FK Tuzla City (opšte diskusije)

Post Postao/la klma1 » 24 okt 2019, 21:23

tuzlac je napisao/la:Kad bi barem 2 % od tih članova pristupilo aktivno našem forumu ,ovde bi vrilo ko u košnici.Ovako prilično slabo, malo se diskutuje.Dok smo bili u nizu bez poraza slabo postova.Dal je to više raje na Facebooku ili jednostavno ne osjećaju potrebu i ne vide svrhu ? Ne znam.Znam samo da nije dobro da čovjek priča sam sa sobom.Evidentno je da mi nemamo kritičan broj navijača.Onih koji su bez ikakve dileme postali odvažni navijači TuzlaCitya.Čudim se pogotovo kad su u pitanu mlađi ljudi koji nemaju nikakvih skrupula.Niti su opterećeni prošlošću niti su iskompleksirani.

Ma nema veze...Kakav forum, bitno je da dolaze na utakmice i svojim prisustvom i glasnom podrškom budu 12 igrač svoje ekipe...Dosta je bilo crvene boje...Vrijeme je za plavo.
фк слобода тузла

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 24 okt 2019, 21:38

klma1 je napisao/la:
tuzlac je napisao/la:Kad bi barem 2 % od tih članova pristupilo aktivno našem forumu ,ovde bi vrilo ko u košnici.Ovako prilično slabo, malo se diskutuje.Dok smo bili u nizu bez poraza slabo postova.Dal je to više raje na Facebooku ili jednostavno ne osjećaju potrebu i ne vide svrhu ? Ne znam.Znam samo da nije dobro da čovjek priča sam sa sobom.Evidentno je da mi nemamo kritičan broj navijača.Onih koji su bez ikakve dileme postali odvažni navijači TuzlaCitya.Čudim se pogotovo kad su u pitanu mlađi ljudi koji nemaju nikakvih skrupula.Niti su opterećeni prošlošću niti su iskompleksirani.

Ma nema veze...Kakav forum, bitno je da dolaze na utakmice i svojim prisustvom i glasnom podrškom budu 12 igrač svoje ekipe...Dosta je bilo crvene boje...Vrijeme je za plavo.

Imali ste vijek i ništa niste napravili...nek sad drugi probaju :D
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

klma1
Kontakt:

Post Postao/la klma1 » 24 okt 2019, 22:08

staragarda je napisao/la:
klma1 je napisao/la:

Imali ste vijek i ništa niste napravili...nek sad drugi probaju :D

pljunut će ti ljudi u kafu kad budes opet došao Arenu ako već danas nisu.
Stavi sliku članske.Još uvijek se provlačiš sa privjeskom za ključeve.
De moderator kreiraj pdf na TC istorija kluba.
фк слобода тузла

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 24 okt 2019, 23:00

Opasno si mi nešto nervozan...da te nisu sta šecerbegovici nasikirali....hahahaha....a junior kaže da idu bolja vremena...mani se ba ti podrinjskih fora sa kafom :D ....manji ste od makovog zrna i ne smijete pisnuti dok vam jazavci siluju ovo malo što je od "kluba" ostalo pa svoje frustracije ovdje lijecite :urnebes:..kako onaj strucnjak napisa jednom "forum je najveće zlo slobode " :rol: :urnebes: :rol:

klma1
Kontakt:

Post Postao/la klma1 » 25 okt 2019, 00:33

staragarda je napisao/la:Opasno si mi nešto nervozan...da te nisu sta šecerbegovici nasikirali....hahahaha....a junior kaže da idu bolja vremena...mani se ba ti podrinjskih fora sa kafom :D ....manji ste od makovog zrna i ne smijete pisnuti dok vam jazavci siluju ovo malo što je od "kluba" ostalo pa svoje frustracije ovdje lijecite :urnebes:..kako onaj strucnjak napisa jednom "forum je najveće zlo slobode " :rol: :urnebes: :rol:

forumski gigant.sah. Svaka cast. Ja sve ceko kad ces ustat i povesti herojski napad na staru upravu a ti prebjego plavim. Heroj otpora sa herojima...
фк слобода тузла

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 25 okt 2019, 10:24

klma1 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Opasno si mi nešto nervozan...da te nisu sta šecerbegovici nasikirali....hahahaha....a junior kaže da idu bolja vremena...mani se ba ti podrinjskih fora sa kafom :D ....manji ste od makovog zrna i ne smijete pisnuti dok vam jazavci siluju ovo malo što je od "kluba" ostalo pa svoje frustracije ovdje lijecite :urnebes:..kako onaj strucnjak napisa jednom "forum je najveće zlo slobode " :rol: :urnebes: :rol:

forumski gigant.sah. Svaka cast. Ja sve ceko kad ces ustat i povesti herojski napad na staru upravu a ti prebjego plavim. Heroj otpora sa herojima...

:thumbup:

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 25 okt 2019, 18:21

Jbt ovi u gorkom imaju ludi da su papir....hahahah, ... tackice, perutaju ih ovi gradski lipicaneri....Pjesnik daj para i fontana!
Igrao sam u Realu, al nije to ni blizu karanja gorkog!

Demi
Kontakt:

Post Postao/la Demi » 26 okt 2019, 14:15

klma1 je napisao/la:De moderator kreiraj pdf na TC istorija kluba.

:urnebes: Neka naprave temu TC sadasnjost jer to sto imaju od istorije je blize sadasnjosti nego istoriji

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 26 okt 2019, 16:24

Demi je napisao/la:

:urnebes: Neka naprave temu TC sadasnjost jer to sto imaju od istorije je blize sadasnjosti nego istoriji

Evo jos jednog strucnjaka! Na vasu istoriju mogli bi pozavidjeti klubovi poput Barselone, Juventusa i jos mnogli iz lige petice...Istorija vam je jaca strana kao i Sobodi! Lahko je trositi pare sa budjeta, ali eto izglesa i da nije, jer nezna se ko je u vecim **** izmedju vas sa budjeta, ni to niste u stanju uredno trositi.

Demi
Kontakt:

Post Postao/la Demi » 27 okt 2019, 12:19

elvirbaljic je napisao/la:
Demi je napisao/la:

Evo jos jednog strucnjaka! Na vasu istoriju mogli bi pozavidjeti klubovi poput Barselone, Juventusa i jos mnogli iz lige petice...Istorija vam je jaca strana kao i Sobodi! Lahko je trositi pare sa budjeta, ali eto izglesa i da nije, jer nezna se ko je u vecim **** izmedju vas sa budjeta, ni to niste u stanju uredno trositi.

A tek na vasu istoriju bi pozavidjeli... I ne znam kakvo je to poredjenje sa Slobodom u tom podrugljivom tonu,mi kao nismo nikad nista osvojili?Ili sta je bio cilj uopste?

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 27 okt 2019, 12:32

[email protected], hajde da kazemo za razliku od slobodanke nesto ste i osvojili...Cilj je bio da ti kazem da se zajedno mozete pisati na svoju istoriju.Mlatite sa njom kao da ste osvajaci lige sampiona u naj manju ruku..Od istorije imate jedan pehar i mnogo duga, a ,,komsinice,, samo dug !

Demi
Kontakt:

Post Postao/la Demi » 27 okt 2019, 13:02

Jedan pehar....Hmmmm... Interesantno :thumbup: Nije niko ovdje mlatio nasom istorijom samo sam rekao kakva je vasa istorija u stvari,samo sportsko podјеbavanje,bez zle namjere,ali nasa istorija kakva je da je,nasa je,ne stidimo je se a ruku na srce za nase uslove nije nimalo siromasna i losa kako je zelis prikazati. Pa opet,istorija Siminog Hana uz duzno postovanje prema klubu...Stvarno je besmisleno porediti sa Borcevom.Nisam rekao da je poredis,ali znas,kad navijac Tuzlay Cityja govori o istoriji jednog Borca sa takvim tonom...Sportski pozdrav i veceras da pobijedi bolji :)

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 27 okt 2019, 13:19

Demi je napisao/la:Jedan pehar....Hmmmm... Interesantno :thumbup: Nije niko ovdje mlatio nasom istorijom samo sam rekao kakva je vasa istorija u stvari,samo sportsko podјеbavanje,bez zle namjere,ali nasa istorija kakva je da je,nasa je,ne stidimo je se a ruku na srce za nase uslove nije nimalo siromasna i losa kako je zelis prikazati. Pa opet,istorija Siminog Hana uz duzno postovanje prema klubu...Stvarno je besmisleno porediti sa Borcevom.Nisam rekao da je poredis,ali znas,kad navijac Tuzlay Cityja govori o istoriji jednog Borca sa takvim tonom...Sportski pozdrav i veceras da pobijedi bolji :)

Apsolutno se porediti ne moze, to stoji! Medjutim nikad mi nece biti jasno zasto se toliko potencira ta proslost, sta trenutno i koliko je bitna ta proslost osim sto je neko prije nekog osnovan...Po mojoj zdravoj logici, trudim se da realno gledam stvari, sta ima Sloboda od svojih sto godina postojanja ? Ima samo dug koji se gomila. Vi i imate neato osvojeno i donekle mogu razumjeti da mozes reci ima nesto sto nam je donela ta,, istorija,,..Nista ja nemam protiv istorije i postojanja ali ako je nesto vrijedno u tome..Isto tako sta sad ko ke kriv sto je Zvijezda 09 od skora na fudbalskoj sceni..Moj klub je osnovan 1955 godine, 65 godina postojanja, znam da ce se nac neki i reci klub vise ne postoji al hajde nejs, i sav taj period postojanja nemogu mjeriti sa ovim sadasnjim, ali isto tako i ovo sadasnje nista nije osim obicnog tavorenja sve dok nesto ne osvojis...Nemam ja nista protiv Borca, Slobode ili bilo kog drugog kluba, da ne bude zabune, moj stav se ne poklapa sa stavom ljudi koji vole prosjecnost (puko postojanje) , sa onima kojim su svi krivi osim oni sami sebi, i onima koji podrzavaju da im klub tone u miliine dugova ..nista vise, svakako danas puno sportske srece i nama i vama, nek pobjedi sport u da nebude nijedne zamjerke na igru i sudjenje!

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 27 okt 2019, 13:26

Biti godinama u prvoj ligi Jugoslavije je daleko od prosječnosti.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 27 okt 2019, 13:32

ASD je napisao/la:Biti godinama u prvoj ligi Jugoslavije je daleko od prosječnosti.

Sta je donelo to,, bitisanje,, u prvoj ligi Jugoslavije...Neznam, mozda grijesim, po meni se spominju osvajaci, klubovi koji izbore igranje u euro kupovima..Stvarno mi nije namjera nekoga da uvrijedim, ja se sad potpisujem za svoj klub da cu za 20-30 godina, (ako me Allah pozivi do tad) reci da smo samo prosjek i ispod prosjeka ako nista ne osvojimo..I nikad necu reci eto ucestvovali smo imamo istoriju..

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 27 okt 2019, 13:41

Itekako se spominju i dobre igre kluba i dobri igrači.
Prije rata je Sloboda bila poznata po ofanzivnom stilu igre i istog perioda širom Jugoslavije se pamte igrači poput Cvijana Miloševića, Dževada Šećerbegovića, Merseda Kovačevića, Rizaha Meškovića itd.

Demi
Kontakt:

Post Postao/la Demi » 27 okt 2019, 22:17

elvirbaljic je napisao/la:
Demi je napisao/la:Jedan pehar....Hmmmm... Interesantno :thumbup: Nije niko ovdje mlatio nasom istorijom samo sam rekao kakva je vasa istorija u stvari,samo sportsko podјеbavanje,bez zle namjere,ali nasa istorija kakva je da je,nasa je,ne stidimo je se a ruku na srce za nase uslove nije nimalo siromasna i losa kako je zelis prikazati. Pa opet,istorija Siminog Hana uz duzno postovanje prema klubu...Stvarno je besmisleno porediti sa Borcevom.Nisam rekao da je poredis,ali znas,kad navijac Tuzlay Cityja govori o istoriji jednog Borca sa takvim tonom...Sportski pozdrav i veceras da pobijedi bolji :)

Apsolutno se porediti ne moze, to stoji! Medjutim nikad mi nece biti jasno zasto se toliko potencira ta proslost, sta trenutno i koliko je bitna ta proslost osim sto je neko prije nekog osnovan...Po mojoj zdravoj logici, trudim se da realno gledam stvari, sta ima Sloboda od svojih sto godina postojanja ? Ima samo dug koji se gomila. Vi i imate neato osvojeno i donekle mogu razumjeti da mozes reci ima nesto sto nam je donela ta,, istorija,,..Nista ja nemam protiv istorije i postojanja ali ako je nesto vrijedno u tome..Isto tako sta sad ko ke kriv sto je Zvijezda 09 od skora na fudbalskoj sceni..Moj klub je osnovan 1955 godine, 65 godina postojanja, znam da ce se nac neki i reci klub vise ne postoji al hajde nejs, i sav taj period postojanja nemogu mjeriti sa ovim sadasnjim, ali isto tako i ovo sadasnje nista nije osim obicnog tavorenja sve dok nesto ne osvojis...Nemam ja nista protiv Borca, Slobode ili bilo kog drugog kluba, da ne bude zabune, moj stav se ne poklapa sa stavom ljudi koji vole prosjecnost (puko postojanje) , sa onima kojim su svi krivi osim oni sami sebi, i onima koji podrzavaju da im klub tone u miliine dugova ..nista vise, svakako danas puno sportske srece i nama i vama, nek pobjedi sport u da nebude nijedne zamjerke na igru i sudjenje!

Istina,istorija je samo jedan segment koji klub koji se zove velikim mora imati.Istoriju cini sve ono sto klub ima iza sebe,utakmice koje se pamte i koje nisu samo pobjede koje su dovodile do trofeja vec i one izgubljene ili remiji a bile su presudne,npr napetost do zadnje minute gdje je precka sprijecila gol koji bi prevagnuo na 1-0 i time odveo klub u Evropu,gdje je svih 90 minuta hiljade desetine hiljada gledalaca zdusno navijalo bez obzira na poraz a tu dolazimo i do gledaoca navijaca fanova i brojne publike koja dolazi na stadion jer se citav grad identifikuje sa klubom,klub postaje simbol grada,dva pojma koja se ne dijele.....Navijacka grupa koja uvijek pravi domacu atmosferu onda naravno i uspjesi koji su jedan od glavnih uslova da klub postane velikan....Onda kvalitetni igraci treneri i generacije igraca zajedno koji postaju legende a to sve ide i s rezultatima,odnos igraca i publike-neki postanu miljenici avijaca,dobijaju epitete nadimke hvalospjeve i skandiranja

sve su to stvari koje klub cine velikanom

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 28 okt 2019, 08:43

Sve si ti to lijepo opisao, sve to stoji...Ali si izostavio jednu vaznu stvar, izvor finansija! Da li je FK Sloga Simin Han , mogla biti veliki i tradicionalni klub kao sto su ti ,, veliki famozni klubovi iz bivse juge,, ko ji se ovdje predstavljaju u naj manju ruku kao velikani ovopodnebskog fudbala! Izdvajanja sa nivoa opstine i kantona za Slogu, naspram (moram spomenuti Slobodu ista opstina-kanton) su nikakva..Navescu ti primjer da smo jedne godine od grada-opstine Tuzle, iz budjeta koji ima predvidjen za sportske klubove dobili cifru od 800 km!!!!!!!! O cemu ovdje mi pisemo, o velikanima koji su trosili i trose budjetske pare ( usput duzni do boga miloga) Koliko vi - Borac dobijate para da budjeta, koliko vasi lokalni klubovi...Svaki vas problem rijesi se iz budjeta, ako ste potrosili od tekuce godine pa ima od naredne...Kapa dole klubovima koji prave pare od prodaje igraca, ucestvovanjem u evropskim takmicenjima i time se finansiraju..A ostalo sto pase pare sa budjeta i rasipa do dugova u milionima, treba skinuti sa budjeta pa nek prave tradiciju i,, velika,, imena!

Demi
Kontakt:

Post Postao/la Demi » 28 okt 2019, 16:41

E tih 800 KM je pokazatelj stanja u drzavi gdje je sport na zadnjem mjestu. Mnogi lokalni i manji klubovi po brojnim opstinama dobijaju slicne iznose a pogotovo njima je potrebna pomoc iz budzeta.
To sto pricas za Borac bas i nije tako jer da nas budzet krpi kad god zatreba ne bi imali 10+ miliona duga.Borac godisnje od grada dobije oko 200000 km dok drugi klubovi iako je i to malo sto dobijaju,dobiju i po nekoliko desetina. Bn Radniku daje nekoliko stotina hiljada km ne znam tacno koliko,ali kod nas svakako nije bas kako tvrdis.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 29 okt 2019, 17:29

"elvirbaljic" je napisao/la:
"Apsolutno se porediti ne moze, to stoji! Medjutim nikad mi nece biti jasno zasto se toliko potencira ta proslost, sta trenutno i koliko je bitna ta proslost osim sto je neko prije nekog osnovan...Po mojoj zdravoj logici, trudim se da realno gledam stvari, sta ima Sloboda od svojih sto godina postojanja ? Ima samo dug koji se gomila.Vi i imate neato osvojeno i donekle mogu razumjeti da mozes reci ima nesto sto nam je donela ta,, istorija,,..Nista ja nemam protiv istorije i postojanja ali ako je nesto vrijedno u tome..Isto tako sta sad ko ke kriv sto je Zvijezda 09 od skora na fudbalskoj sceni..Moj klub je osnovan 1955 godine, 65 godina postojanja, znam da ce se nac neki i reci klub vise ne postoji al hajde nejs, i sav taj period postojanja nemogu mjeriti sa ovim sadasnjim, ali isto tako i ovo sadasnje nista nije osim obicnog tavorenja sve dok nesto ne osvojis...Nemam ja nista protiv Borca, Slobode ili bilo kog drugog kluba, da ne bude zabune, moj stav se ne poklapa sa stavom ljudi koji vole prosjecnost (puko postojanje) , sa onima kojim su svi krivi osim oni sami sebi, i onima koji podrzavaju da im klub tone u miliine dugova ..nista vise, svakako danas puno sportske srece i nama i vama, nek pobjedi sport u da nebude nijedne zamjerke na igru i sudjenje!"
------------------------
Okani se takvih pitanja.Liga ex Jugoslavije je bila solidna liga.U njoj su igrali timovi iz Slovenije,Hrvatske,Bih,Srbije,Crne Gore i Makedonije.Ukupno 18 klubova iz 6 današnjih država.U toj ligi Sloboda je odigrala 22 sezone uastopno 1969/70 - 1990/91 kada je ispala iz lige.Prije toga igrala je još 2 sezone1959/60 i 1962/63.(OBA PUTA ISPALA NAKON JEDNE SEZONE) ,tad je liga imala 12 klubova.Ukupno dakle 24 sezone prve lige Jugoslavije.Danas je to 6 država.Ko nije bio savremenik makar dijelom ili u cjelosti tog vremena teško mu je i objasniti šta to znači.
Poratna liga BiH (Federala i Cjelovita)su jedno veliko ništa ,ali za sve klubove koji su igrali ili igraju u toj ligi.Ciganluk i katastrofa.Iz tog perioda kakve god ko zaključke da izvlači ,može ih objesiti mačku o rep.Bilo tzv velika četvorka ili ostali klubovi koji su igrali u Jugoslaviji ,sada su ravni bivšoj BiH republičkoj ligi.(3 nivo).
Dakle ex yu je završena priča i postoji u wikipediji vječna tabela svih klubova koji su igrali u njoj.
Poratna BiH LIGA JE OBIČNI BAŠIBOZUK, koji se uklapa u sveopšte propadanje svega u ovoj državi.
Svi pokazatelji govore u korist ove tvrdnje.
Dobro je da je vraćeno pravo građanstva Zrinjskom a pogotovo Slaviji koja je za vrjeme Kraljevine uz SAŠK -Napredak iz Sarajeva bila najbolji BiH klub a isto i u okvirima kraljevine Jugoslavije.Zmaju od Bosne iz Tuzle koji ima titulu prvaka BiH 1935/36 je isto vraćeno pravo građanstva ,ali su ga lopovi uništili, što je sramota nad sramotama.
FK TuzlaCity i slični klubovi moraju u vremenu koje je pred njima pokazati šta i koliko mogu.
Oni nemaju prvoligašku istoriju u Jugoslavijii o tome nemaju šta da raspravljaju.
Kad je u pitanju njihovo učešće u ovoj BiH ligi tu će vrijeme sve postaviti na svoje mjesto.
Svašta će s još izdešavati u ovoj ligi.Zato lopovi i odgađaju privatizaciju.
Licence za učešće u bh ligi još uvijek se dodjejuju na neregularan način i to od kad je uvedeno licenciranje.
Tu neki klubovi iz ex yu lige prolaze na ime a ne na osnovu onih pet kriterija.
Naravno tu je upletena politika.
Privatni klubovi također nisu nevini.Iako, uglavnom nemaju pomoći iz budžeta , oni se snalaze na drugi način. Sve u svemu ,utakmicama "tri za tri "što rade svi u plbih ,pa onda namještenim utakmicama ,pa onim za kladionice,pa uz sudijsku pomoć ,fudbal ovdje tone sve dublje i dublje.Do besmisla.
Prazni stadioni su najbolji pokazatelj stanja u našem fudbalu.
O nastupima u Evropi naših klubova da i ne govorim.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: celikmilan, fks74, samoposteno, vest, VLADA129 i 26 gostiju.