FK "Sloboda" vs. FK "Tuzla City"

Sariel1987
Kontakt:

Re: FK "Sloboda" vs. FK "Tuzla City"

Post Postao/la Sariel1987 » 28 avg 2019, 11:07

pa to ,vjerujem da ima i neki clan u silnim pravilnicima saveza koji definise i ovaj dio..
u svakom slucaju bolje, zbog mogucih a nepotrebnih tenzija na kapiji.

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 28 avg 2019, 11:08

drinjak81 je napisao/la:Navijaci Slobode se moraju pomiriti sa cinjenicom da su u ovoj utakmici GOSTI,sto prije to shvate lakse ce im biti.
Nominalni domacin ove utakmice je Tuzla City i kao takav odredjuje sva pravila,od cijene karti,do rasporeda navijaca na tribinama,
Cinjenica je da Tuzla City placa koriscenje stadiona Tusanj,i da pri tome ne dobija dinara od budzeta grada,i ovo joj je jedna od rijetkih prilika gdje moze zaraditi fine pare od prodaje ulaznica.
Dakle svaki navijac Slobode koji bude dosao na tekmu u klupskim obiljezjima ce ici na sjever,i platiti kartu 10 km,svi ostali mogu sjediti na zapadu ili gledati tekmu na tv-u.
Neko od ovih likova sa foruma se dotakao posjete na stadionima,pa kazu da Slobodine domace utakmice gleda preko 3 000 ljudi,kako je onda moguce da igracima kasne plate,ako je prihod od samih ulaznica 30 000 maraka mjesecno.Onda il vam neko krade pare,il se vi svercate na tekme.Moje misljenje je da je ovo drugo u pitanju.
Na kraju prelazite svaku granicu zdravog razuma sa svojim prozivanjem odakle je ko dosao,i gdje bi ko trebao zivjeti.

Wu Shu jesil to ti? :mrgreen:

To za domacina stoji, jesu domacini i oni odredjuju kako ce. Druga stvar je sto smo kivni na seljacke manire i komplekse bas protiv nas. Onda nas nemoj hvaliti, lafinati da nas volis ksd pokazujes drugacije. Furaj svoju politiku, reknes mrzim Slobodu i cao.
Da znam da je sve ovo oko placanja karata samo radi finansijske volje da po prvi put u historiji i Sloga zaradi dinar na kartama, platio bih 20 KM nek **** omaste brk i hvale se.

E sad ovo oko Slobodine posjete na Tusnju. U 4 utakmice Slobodu je gledalo 14500 gledalaca (peetpostavimo da su brojke priblizno tacne), to je u prosjeku 3625 gledalaca po utakmici. Uzmi ovdje da imas barem 200 sezonskih + djeca do 12 godina ne placaju ulaz, kao ni zene (nisam siguran jel u svakoj utakmici zene ne placaju ili je samo proslel 2 bilo). Oduzmi sezonske i zenski rod, sigurno se zaradilo oko 60000-65000KM.
Ako je istina da je prosle 2 utakmice inspekcija zaplijenila pare od ulaznica zbog prijasnjih aferima Uprave, onda si zaradio nekih 30000-40000KM. Platili su dio junske plate, a kako se pisali da se nekim novim igracoma davalo i redovnije, zatim klub je odlazio na gostovanja, pa organizacija same utakmice, ne znam da li je placeno ista do sad obezbjedjenju i mup-u, tako da sigurno nije Kozlic ukrao sebi neki dinar.
Ono sto bih volio znali, da li je do sad ista uplaceno clanovima Uprave, ili i oni vise za pare. Ne bi bilo fer da se oni ispostuju, a ko **** igrace.

Sa druge strane, Sloga ove sezone u 2 utakmice ima prosjek od 2000 ljudi na stadionu, a karta je besplatna. E sad pogledaj slike i koliko od tih ljudi je u obiljezjima Sloge, vecina njih prati ova kluba, tacnije Slobodu a od prosle sezone i Slogu. Ako neko ne vjeruje, neka pogleda posjetu ranijih godina Sloge u nizim ligama, a pogotovu koliko ovih ljudi sa Tusnja je islo u Simin Han da ih gleda u Federalnoj? Skoro pa niko. Nismo znali ni put do stadiona, laze onaj ko kaze drugacije.

Ali nebitno sad sve to, neka prati ko sta hoce.
Dan kada sam Tusnju rekao zbogom.
11.10.2019.

KikiM
Kontakt:

Post Postao/la KikiM » 28 avg 2019, 11:13

Beduin, dobar post. Kako bih volio da svake sedmice meze Tuzlaci na Tusnju malo Široki, malo Želju, malo Sarajevo itd...

drinjak81
Kontakt:

Post Postao/la drinjak81 » 28 avg 2019, 11:40

Beduin je napisao/la:
drinjak81 je napisao/la:Navijaci Slobode se moraju pomiriti sa cinjenicom da su u ovoj utakmici GOSTI,sto prije to shvate lakse ce im biti.
Nominalni domacin ove utakmice je Tuzla City i kao takav odredjuje sva pravila,od cijene karti,do rasporeda navijaca na tribinama,
Cinjenica je da Tuzla City placa koriscenje stadiona Tusanj,i da pri tome ne dobija dinara od budzeta grada,i ovo joj je jedna od rijetkih prilika gdje moze zaraditi fine pare od prodaje ulaznica.
Dakle svaki navijac Slobode koji bude dosao na tekmu u klupskim obiljezjima ce ici na sjever,i platiti kartu 10 km,svi ostali mogu sjediti na zapadu ili gledati tekmu na tv-u.
Neko od ovih likova sa foruma se dotakao posjete na stadionima,pa kazu da Slobodine domace utakmice gleda preko 3 000 ljudi,kako je onda moguce da igracima kasne plate,ako je prihod od samih ulaznica 30 000 maraka mjesecno.Onda il vam neko krade pare,il se vi svercate na tekme.Moje misljenje je da je ovo drugo u pitanju.
Na kraju prelazite svaku granicu zdravog razuma sa svojim prozivanjem odakle je ko dosao,i gdje bi ko trebao zivjeti.

To za domacina stoji, jesu domacini i oni odredjuju kako ce. Druga stvar je sto smo kivni na seljacke manire i komplekse bas protiv nas. Onda nas nemoj hvaliti, lafinati da nas volis ksd pokazujes drugacije. Furaj svoju politiku, reknes mrzim Slobodu i cao.
Da znam da je sve ovo oko placanja karata samo radi finansijske volje da po prvi put u historiji i Sloga zaradi dinar na kartama, platio bih 20 KM nek **** omaste brk i hvale se.

E sad ovo oko Slobodine posjete na Tusnju. U 4 utakmice Slobodu je gledalo 14500 gledalaca (peetpostavimo da su brojke priblizno tacne), to je u prosjeku 3625 gledalaca po utakmici. Uzmi ovdje da imas barem 200 sezonskih + djeca do 12 godina ne placaju ulaz, kao ni zene (nisam siguran jel u svakoj utakmici zene ne placaju ili je samo proslel 2 bilo). Oduzmi sezonske i zenski rod, sigurno se zaradilo oko 60000-65000KM.
Ako je istina da je prosle 2 utakmice inspekcija zaplijenila pare od ulaznica zbog prijasnjih aferima Uprave, onda si zaradio nekih 30000-40000KM. Platili su dio junske plate, a kako se pisali da se nekim novim igracoma davalo i redovnije, zatim klub je odlazio na gostovanja, pa organizacija same utakmice, ne znam da li je placeno ista do sad obezbjedjenju i mup-u, tako da sigurno nije Kozlic ukrao sebi neki dinar.
Ono sto bih volio znali, da li je do sad ista uplaceno clanovima Uprave, ili i oni vise za pare. Ne bi bilo fer da se oni ispostuju, a ko **** igrace.

Sa druge strane, Sloga ove sezone u 2 utakmice ima prosjek od 2000 ljudi na stadionu, a karta je besplatna. E sad pogledaj slike i koliko od tih ljudi je u obiljezjima Sloge, vecina njih prati ova kluba, tacnije Slobodu a od prosle sezone i Slogu. Ako neko ne vjeruje, neka pogleda posjetu ranijih godina Sloge u nizim ligama, a pogotovu koliko ovih ljudi sa Tusnja je islo u Simin Han da ih gleda u Federalnoj? Skoro pa niko. Nismo znali ni put do stadiona, laze onaj ko kaze drugacije.

Ja sam samo konstatovao na osnovu vasih podataka o broju gledalaca na utakmicama,kako je moguce da i pored tolike zarade od prodaje karte se klub dovede u situaciju da ne moze isplatiti plate.To sto kazes da imaju i ostali troskovi,stoji sve to,samo sto oni te ostale troskove placaju kroz transe koje dobijaju od Grada i Kantona.Jer ne moze se niko pouzdati koliko ce mu doci navijaca na utakmicu,i u prodaju karata,da bi izmirio obaveze prema dobavljacima,uplatama hotelima kad se ide na gostovanje i sl.Zato sam na kraju i rekao da il neko pare uzima,il svi ne placaju karte,i sada mislim da je vjerovatnije da se prodaje manje karti nego sto bude navijaca.Jer i sam si rekao da u prosjeku bude 3 600 gledalaca,od tog broja ih je najvise 600 zena i djece iz omladinskog pogona,koji opet te karte ne placaju al placaju clanarinu za treniranje,pa ti to dodje na isto.
Sve u svemu misljenja sam da Sloboda kao najveci gigant na vasoj regiji ne smije doci u situaciju da igracima duguje plate.

drinjak81
Kontakt:

Post Postao/la drinjak81 » 28 avg 2019, 11:47

Sariel1987 je napisao/la:@drinjak ma znam da ces, svi vi navijate i imate puno pravo na to naravno. vas izbor, sloboda izbora, sloboda navijacima i to :thumbup:
i ne propustite priliku da se ocesete o tuzlu ,opet legitimno pravo :thumbup:
ali tusanj je sloboda, znate i vi a i mi da ste vi tu privremeno jer vas stadion ne ispunjava uvjete, i da cete otic kad tad..
svako dobro drinjak :salut:

@slogash dakle nasi starosjedioci, penzici mogu na svoja mjesta? fino :thumbup:

Jel treniras il si prirodno krivo nasadjen ??? :think: :think: U proslom postu sam ti napisao da nemam veze niti sa Tuzlom kao gradom, TZ City niti sa Azmirom,cak u zivotu nisam bio na utakmici Tuzle,tako da ne mlatis bezveze i mene apostrofiras kao nekog Azmirovog navijaca.
Zadnja izmjena: drinjak81, dana/u 28 avg 2019, 11:48, ukupno mijenjano 1 put.

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 28 avg 2019, 11:48

drinjak81 je napisao/la:
Beduin je napisao/la:

Ja sam samo konstatovao na osnovu vasih podataka o broju gledalaca na utakmicama,kako je moguce da i pored tolike zarade od prodaje karte se klub dovede u situaciju da ne moze isplatiti plate.To sto kazes da imaju i ostali troskovi,stoji sve to,samo sto oni te ostale troskove placaju kroz transe koje dobijaju od Grada i Kantona.Jer ne moze se niko pouzdati koliko ce mu doci navijaca na utakmicu,i u prodaju karata,da bi izmirio obaveze prema dobavljacima,uplatama hotelima kad se ide na gostovanje i sl.Zato sam na kraju i rekao da il neko pare uzima,il svi ne placaju karte,i sada mislim da je vjerovatnije da se prodaje manje karti nego sto bude navijaca.Jer i sam si rekao da u prosjeku bude 3 600 gledalaca,od tog broja ih je najvise 600 zena i djece iz omladinskog pogona,koji opet te karte ne placaju al placaju clanarinu za treniranje,pa ti to dodje na isto.
Sve u svemu misljenja sam da Sloboda kao najveci gigant na vasoj regiji ne smije doci u situaciju da igracima duguje plate.

To je kod nas sad najveci problem sto se dugovi odmah pojavili jer je prethodna Uprava negdje do marta ove.godine vec potrosila 2/3 para od transe pa sad ovi kaskaju. Vjerovatno nisi imao tu informaciju, a nova Uprava je morala zavrsiti proslu sezonu bez da je unjela svojih para. Zato sad ovoliko problema, plus 2 prosle tekme ako je istina da su pare oduzete, onda sve ima smisla. Nazalost.
11.10.2019.

drinjak81
Kontakt:

Post Postao/la drinjak81 » 28 avg 2019, 12:03

Nazalost 90% nasih klubova ima taj problem,oni klubovi koji se uspiju izvuci iz tog vrzinog kola i prave neke rezultate,ostali samo tavore.Sve dok ne bude omogucena privatizacija klubova ovo ce se desavati.Jer gdje je puno baba kilava su djeca. :D :D

Sariel1987
Kontakt:

Post Postao/la Sariel1987 » 28 avg 2019, 12:12

drinjak81 je napisao/la:
Sariel1987 je napisao/la:@drinjak ma znam da ces, svi vi navijate i imate puno pravo na to naravno. vas izbor, sloboda izbora, sloboda navijacima i to :thumbup:
ali tusanj je sloboda, znate i vi a i mi da ste vi tu privremeno jer vas stadion ne ispunjava uvjete, i da cete otic kad tad..

Jel treniras il si prirodno krivo nasadjen ??? :think: :think: U proslom postu sam ti napisao da nemam veze niti sa Tuzlom kao gradom, TZ City niti sa Azmirom,cak u zivotu nisam bio na utakmici Tuzle,tako da ne mlatis bezveze i mene apostrofiras kao nekog Azmirovog navijaca.

Ja jesam sa Drine,al ni blizu Bratunca i Srebrenice,na koje ste radi Azmira vi tuzlaci tako kivni,i upravo radi takvih vasih izjava na ovoj utakmici cu svim srcem navijati za Tuzla City.I naravno radi toga sto su to moji podrinjci. :) :)

nesto si reko? gubis se ko abdest u prici ba :thumbup:
p.s vi ste simpatizeri niste navijaci, navijaci navijaju ,vi arlaucete :wave:

BosanacGorstak
Kontakt:

Post Postao/la BosanacGorstak » 28 avg 2019, 12:21

Koliko su inteligentne Fukare trebalo im je tri dana da skontaju da oni koji nemaju obiljezje mogu platiti cenera i doci na zapad. :D Nije zamjerit ako znamo o kojoj navijackog grupi se radi :kafa: Sto se tice Tusnja,TUsanj je gradski stadion i kao takav na njega polazu pravo svi klubovi iz Tuzle kada imaju potrebu.To sto mene neko pustii da u njegovom stanu zivim 20,30,50 godina i ne placam kiriju,ne znaci da je taj stan moj licno.

Nego kako napredujete sa ujedinjenjem grupe,jel svih 30 sa onih protesta za spas Slobode doslo na sastanak? :think:
I jel razmatrana strategija gdje bjezati ako vas opet zaganja osiguranje na tribini :kafa:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 28 avg 2019, 12:29

Koliko je rumenko Gorstak bistar da jos nije skontao da Sloboda besplatno koristi stadion, a Sloga mora platiti da bi odigrala utakmicu. Da ne pricam za treniranje, valja dodatni platiti, mada u ovom slucaju ni platiti ne mogu jer Sloboda besplatno trenira na svom stadionu tako da nema prostora za goste. :urnebes:

Rumenkooo, priznaj da ti sive celije odumiru, samo ti zica u glavi drzi usi da ne spadnu. :urnebes:
11.10.2019.

drinjak81
Kontakt:

Post Postao/la drinjak81 » 28 avg 2019, 12:32

Sariel1987 je napisao/la:
drinjak81 je napisao/la:

Ja jesam sa Drine,al ni blizu Bratunca i Srebrenice,na koje ste radi Azmira vi tuzlaci tako kivni,i upravo radi takvih vasih izjava na ovoj utakmici cu svim srcem navijati za Tuzla City.I naravno radi toga sto su to moji podrinjci. :) :)

nesto si reko? gubis se ko abdest u prici ba :thumbup:
p.s vi ste simpatizeri niste navijaci, navijaci navijaju ,vi arlaucete :wave:

ipak je majka priroda kriva :D :D

crvenocrnitz
Kontakt:

Post Postao/la crvenocrnitz » 28 avg 2019, 12:34

BosanacGorstak je napisao/la:Koliko su inteligentne Fukare trebalo im je tri dana da skontaju da oni koji nemaju obiljezje mogu platiti cenera i doci na zapad. :D Nije zamjerit ako znamo o kojoj navijackog grupi se radi :kafa: Sto se tice Tusnja,TUsanj je gradski stadion i kao takav na njega polazu pravo svi klubovi iz Tuzle kada imaju potrebu.To sto mene neko pustii da u njegovom stanu zivim 20,30,50 godina i ne placam kiriju,ne znaci da je taj stan moj licno.

Nego kako napredujete sa ujedinjenjem grupe,jel svih 30 sa onih protesta za spas Slobode doslo na sastanak? :think:
I jel razmatrana strategija gdje bjezati ako vas opet zaganja osiguranje na tribini :kafa:

Tako keljice, učiš, sljedeći čas učimo razliku između č i ć :urnebes: :urnebes: :urnebes: :wave:
1919 FK Sloboda
1899 AC Milan
WINNERS NEVER GIVE UP!! Remember that you fools!!

BosanacGorstak
Kontakt:

Post Postao/la BosanacGorstak » 28 avg 2019, 12:38

Beduin je napisao/la:Koliko je rumenko Gorstak bistar da jos nije skontao da Sloboda besplatno koristi stadion, a Sloga mora platiti da bi odigrala utakmicu. Da ne pricam za treniranje, valja dodatni platiti, mada u ovom slucaju ni platiti ne mogu jer Sloboda besplatno trenira na svom stadionu tako da nema prostora za goste. :urnebes:

Rumenkooo, priznaj da ti sive celije odumiru, samo ti zica u glavi drzi usi da ne spadnu. :urnebes:

Koliko ti nisi bistar da nisi ni skontao da sam vec napisao gore da ako ti neko da da zivis u stanu i "NE" placas kiriju da stan nije tvoj bas kao i stadion.Razmisljane i razumjevanje ti je bas u skladu sa nickom :kafa: Sto se tice besplatnog treniranja,igranja utakmica,transi od grada i svega ostalog to samo govori koliko ste kao klub i navijacka grupa nesposobni da uz sve moguce materijalne prednosti niste u stanju plate da placate.

Nego sta bi za ujedinjenje,jeste li uspjeli da skupite pod grupu svih onih 30 sa protesta.Ja da dodje simpatizera na sjever pa da ne ispadne bruka za Fukare,ne mole dzaba i vuku za rukav i staro i mlado da idu na sjever kontaju ljudi da ih ima makar za transparenta :kafa:
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 28 avg 2019, 12:43

Rumenii, bruka je pala. Zahvali se sto imate gdje igrati, za treniranje cemo pricati ako budete fini, da jednom mjesecno trening bacite.
11.10.2019.

Sariel1987
Kontakt:

Post Postao/la Sariel1987 » 28 avg 2019, 12:50

drinjak81 je napisao/la:
ipak je majka priroda kriva :D :D

ko mali kupo se na drini, sad se vidi :lol:

TheNorthFace
Kontakt:

Post Postao/la TheNorthFace » 28 avg 2019, 12:51

Fakat ne kontam sto Azmir zakuhava, samo negativno iz toga moze proizici za njega.

Mislim, sto se tice cijene to je normala, hoce ljudi da iskoriste sto ima ko doci na tekmu, pisaj ga. I nama i Zeljovcima je Gracic godinama stavljao cenera kartu na Otoci. Al citam ono saopstenje, cuj ko dodje u dresu TC besplatan ulaz, zapad iskljucivo za navijace Tuzle... Bas kuhanje bezveze :crazy:
1946

tuzla1983
Kontakt:

Post Postao/la tuzla1983 » 28 avg 2019, 12:52

Fukare pored toga što će morati platiti po cenera kao gostujući navijači na stadion će moći ući od 35-40 minute i istjerani oko 80. Ovo je malo pretjerano trebali bi povest računa o Slobodi koja nas je prošle sezone spasila od ispadanja u onoj poznatoj utakmici protiv Krupe na Tušnju.

Sariel1987
Kontakt:

Post Postao/la Sariel1987 » 28 avg 2019, 12:55

sta li ce bit kad pojedinci skinu plavi sal i majicu i stave ga pod guzicu, il s njim obrisu noge na zapadu???

BosanacGorstak
Kontakt:

Post Postao/la BosanacGorstak » 28 avg 2019, 12:55

Beduin je napisao/la:Rumenii, bruka je pala. Zahvali se sto imate gdje igrati, za treniranje cemo pricati ako budete fini, da jednom mjesecno trening bacite.

Mu.da ste pojeli sto smo dobili dozvolu da igramo,od predjednika do Fukara :mrgreen: Jos frku dizali kad smo uzeli naziv Tuzle :mrgreen:
Treba vam se zahvalit sto ste pokazali svoje pravo lice i to je jedino vrijedno zahvale. :thumbup: Ogolili sav multikulti fazon Slobode i Fukara i pred gradjanima Tuzle i pred cijelom drzavom a ovamo prica svi su jednaki,docekali nekoga i nahranili,bas kao sto docekujete svakodnevno evo :kafa:

tuzla1983 je napisao/la:Fukare pored toga što će morati platiti po cenera kao gostujući navijači na stadion će moći ući od 35-40 minute i istjerani oko 80. Ovo je malo pretjerano trebali bi povest računa o Slobodi koja nas je prošle sezone spasila od ispadanja u onoj poznatoj utakmici protiv Krupe na Tušnju.

Nije tesko povezati neke stvari ba.Pljuvanje Podrinjaca,skandiranje Srbiji i psovanje Sarajeva,skidanje gaca Krupi da se izbaci Tuzla,mrznja prema Sarajevskim klubovima,skandiranje ubi turcina i uvlacenje lesinarima na tekmi u Banjaluci,molili boga da Celik ispadne prije Borca do zadnjeg dana..sve iz iste kuhinje. :kafa:
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Sariel1987
Kontakt:

Post Postao/la Sariel1987 » 28 avg 2019, 12:56

jeste li spremni za nocnu utakmicu?
reflektori i to?
treba li kamilice?
imal nam ezela zivog? :lol:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: Lewy21, Vanja8 i 29 gostiju.