Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Avatar
feniksptica
Postovi: 15181
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la feniksptica » 08 maj 2021, 23:58

StrikeWarzone je napisao/la:
08 maj 2021, 23:49
Sprema li se još jedna afera "Punac" u režiji bordo qurave ? :urnebes:
Akteri su isti, fali vam još sisoje u kombinacijama.
100001 problem u vlastitoj avliji a ono dodje ovdje i nesto se smije
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 08 maj 2021, 23:59

Nevjerovatno da se ovde toliko potencira gol u gostima nakon 33 kola, znači to ni u kakvim kombinacijama nije moguće da odluči.

Mene zanima da je borac na koševu uzeo 0:1, bila bi gol razlika 6:5 za fks i jel bi tad odlučivala ukupna gol razlika ili samo izmedju ova dva tima. Logika mi govori da bilo kakva kombinacija medjusobnih u trokruznom sistemu ne važi na kraju sezone, dok nakon 22 kola važi, pa čak i taj gol u gostima da se odredi plasman i raspored za treći dio.
nema potpisa

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la delko » 08 maj 2021, 23:59

extazy je napisao/la:
08 maj 2021, 23:58
Ne mogu se gledati golovi u gostima u trokruznom sistemu.

Sad da smo izjednaceni bodovima, gol razlikom, mozda bi odigrali utkamicu za sampiona medjusobnu.
Zasto ne mogu da se gledaju? Pravilnik kaze da se gleda cijela sezona i to jet to. :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

extazy
Postovi: 1395
Pridružen/a: 24 avg 2014, 16:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la extazy » 09 maj 2021, 00:02

Admir_Sa je napisao/la:
08 maj 2021, 23:59
Nevjerovatno da se ovde toliko potencira gol u gostima nakon 33 kola, znači to ni u kakvim kombinacijama nije moguće da odluči.

Mene zanima da je borac na koševu uzeo 0:1, bila bi gol razlika 6:5 za fks i jel bi tad odlučivala ukupna gol razlika ili samo izmedju ova dva tima. Logika mi govori da bilo kakva kombinacija medjusobnih u trokruznom sistemu ne važi na kraju sezone, dok nakon 22 kola važi, pa čak i taj gol u gostima da se odredi plasman i raspored za treći dio.
Medjusobni bi odlucivali kolko znam...

I meni to logika kaze, mislim drugacije nesto apsolutno nema logike.

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 09 maj 2021, 00:02

Pravilnik kaze da se gledaju sve utakmice.

Ali ja licno bi volio da ako dodje do te situacije, da nam zakazu Bilino polje pa da se potucemo muski. Pobjednik uzima pehar i dovidjenja.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
feniksptica
Postovi: 15181
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la feniksptica » 09 maj 2021, 00:03

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
09 maj 2021, 00:02
Pravilnik kaze da se gledaju sve utakmice.

Ali ja licno bi volio da ako dodje do te situacije, da nam zakazu Bilino polje pa da se potucemo muski. Pobjednik uzima pehar i dovidjenja.
Ako cemo se tuci morate sacekat da vratimo Amara
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Tristan » 09 maj 2021, 00:03

Steven11 je napisao/la:
08 maj 2021, 23:54
delko je napisao/la:
08 maj 2021, 23:52
ZaNjuBoriSe je napisao/la:
08 maj 2021, 23:49

Sa 2 domace utakmice ste imali bolju sansu sa bolji medjusobni omjer na dodatnoj tabeli. A posto nam je omjer isti, onda se gledaju golovi.
Realno svako bi radije izabrao 2 utakmice kuci nego golove u gostima, to sto Sarajevo nije iskoristilo priliku sad ce mozda doci na naplatu :D
Ali vi po tome imate vecu sansu za golove u gostima, odnosno dvostruko vazece golove.

Ne moze to tako u trokruznom.
U medjusobnom se prvo gledaju:
1. Bodovi (Sarajevo imalo vece sanse zbog 2 domace)
2. Gol razlika medjusobna (opet Sarajevo imalo vece sanse)
3. Gol u gostima, ako je sve ovo gore poravnato (tek ovdje je Borac kao 2 puta gost u prednosti)
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

extazy
Postovi: 1395
Pridružen/a: 24 avg 2014, 16:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la extazy » 09 maj 2021, 00:04

Eto rijesena Dilema, sto ste tu kuckali mogli ste otvorit google

Ukupna gol-razlika u međusobnim utakmicama tako iznosi 6:6. No, s obzirom da je Sarajevo, za razliku od Borca, dvije od te tri utakmice igralo kući, postavlja se pitanje da li pravilo gola u gostima ima ovdje ikakvu ulogu?

“Nema. Trokružni je sistem, pravilo gola u gostima primjenjuje se tek nak drugog kruga, kod određivanja plasmana ekipa za treću fazu. Dakle, na kraju kompletne sezone nije primjenjivo, jer nema ni logike ako je već jedna ekipa domaćin u dva meča, a druga u jednom. U konkretnom slučaju Sarajeva i Borca trenutno nijedna ekipa, stoga, nema prednost te će u slučaju jednakog broja bodova na završetku sezone odlučivati ukupna gol-razlika, jer je ova u međusobnim utakmicama svakako izjednačena”,

E sad, ako gol u gostima ne vrijedi, sta se onda gleda, jos jedna Dilema. Kazem to se odigra utakmica jos jedna na neutralnom terenu i odluci se sampion.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15181
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la feniksptica » 09 maj 2021, 00:06

Borac i mi da pustimo Veleza da osvoji i da ne bude vise ovih dilema
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
UltraSA
Postovi: 1257
Pridružen/a: 01 okt 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UltraSA » 09 maj 2021, 00:06

Maloprije sam govorio da bi Borac bio sampion u slucaju istog broja bodova. Medjutim, citajuci detaljnije clan 43. dolazi se do sljedeceg zakljucka (citati u Pravilniku pasus po pasus):
1) Bodovi
2) Gol-razlika
3) U slucaju iste gol razlike, gleda se ko je postigao vise pogodaka
-----------------------------------------------------------------------------------
4) U slucaju da su bodovi, gol-razlika i broj postignutih pogodaka (ono sto sam naveo pod 1,2 i 3) identicni, s obzirom da se mora znati ko je prvak i ko ide u Evropu (ne moze se dijeliti prvo mjesto), u tom slucaju se gleda medjusobni omjer. U toj situaciji je bolji Borac, medjutim da bi doslo do tacke 4, moraju biti ispunjeni uslovi pod 1, 2 i 3.

Znaci ako Sarajevo i Borac imaju na kraju +30, gleda se ko je postigao vise pogodaka, ako je i to isto onda ide tacka broj 4.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

Avatar
HordasOdMalena
Postovi: 3090
Pridružen/a: 29 jun 2015, 01:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la HordasOdMalena » 09 maj 2021, 00:07

Meraak1921 je napisao/la:
08 maj 2021, 23:48
Ekipa koja je imala toliko bodova prednosti, sad pricaju o nekakvoj gol razlici, mene stiddd :hmmmm:
Jel te stid biti sedmi i kanta za nabijanje?
"Imao sam puno bolje opcije za ljeto, za mene lično su to bili odlični uslovi, puno bolji nego sad, ali mi je želja bila da Sarajevo zaradi. Klub je to zaslužio. Koliko god igrač bio dobar, uvijek je klub taj koji gura igrača."

extazy
Postovi: 1395
Pridružen/a: 24 avg 2014, 16:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la extazy » 09 maj 2021, 00:09

HordasOdMalena je napisao/la:
09 maj 2021, 00:07
Meraak1921 je napisao/la:
08 maj 2021, 23:48
Ekipa koja je imala toliko bodova prednosti, sad pricaju o nekakvoj gol razlici, mene stiddd :hmmmm:
Jel te stid biti sedmi i kanta za nabijanje?
CUJ OVOGA STID

njega stid necega

bjezi odo spavat

ali njega nesto STID, Bog mu pomogao

Avatar
Steven11
Postovi: 1672
Pridružen/a: 01 maj 2020, 22:43
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Steven11 » 09 maj 2021, 00:10

feniksptica je napisao/la:
09 maj 2021, 00:06
Borac i mi da pustimo Veleza da osvoji i da ne bude vise ovih dilema
Sta cemo ih pustat, yebali su i nas i njih. Mogu oni i sami do titule, ne dozovemo li se mi i ako Borac kiksa sa Zrinjskim i Tuzlom. Jeste tesko ali nije nemoguce.
Hase je opalio loptu sa tridesetak metara, pa kad je lopta polomila prećku, Hase se okrenuo Željovcima i rekao: ‘Neću vam ja više ni dolazit’ na Grbavicu. Šutaću vam s Vratnika.

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Tristan » 09 maj 2021, 00:11

UltraSA je napisao/la:
09 maj 2021, 00:06
Maloprije sam govorio da bi Borac bio sampion u slucaju istog broja bodova. Medjutim, citajuci detaljnije clan 43. dolazi se do sljedeceg zakljucka (citati u Pravilniku pasus po pasus):
1) Bodovi
2) Gol-razlika
3) U slucaju iste gol razlike, gleda se ko je postigao vise pogodaka
-----------------------------------------------------------------------------------
4) U slucaju da su bodovi, gol-razlika i broj postignutih pogodaka (ono sto sam naveo pod 1,2 i 3) identicni, s obzirom da se mora znati ko je prvak i ko ide u Evropu (ne moze se dijeliti prvo mjesto), u tom slucaju se gleda medjusobni omjer. U toj situaciji je bolji Borac, medjutim da bi doslo do tacke 4, moraju biti ispunjeni uslovi pod 1, 2 i 3.

Znaci ako Sarajevo i Borac imaju na kraju +30, gleda se ko je postigao vise pogodaka, ako je i to isto onda ide tacka broj 4.
Ovo ne pise nigdje.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la delko » 09 maj 2021, 00:11

UltraSA je napisao/la:
09 maj 2021, 00:06
Maloprije sam govorio da bi Borac bio sampion u slucaju istog broja bodova. Medjutim, citajuci detaljnije clan 43. dolazi se do sljedeceg zakljucka (citati u Pravilniku pasus po pasus):
1) Bodovi
2) Gol-razlika
3) U slucaju iste gol razlike, gleda se ko je postigao vise pogodaka
-----------------------------------------------------------------------------------
4) U slucaju da su bodovi, gol-razlika i broj postignutih pogodaka (ono sto sam naveo pod 1,2 i 3) identicni, s obzirom da se mora znati ko je prvak i ko ide u Evropu (ne moze se dijeliti prvo mjesto), u tom slucaju se gleda medjusobni omjer. U toj situaciji je bolji Borac, medjutim da bi doslo do tacke 4, moraju biti ispunjeni uslovi pod 1, 2 i 3.

Znaci ako Sarajevo i Borac imaju na kraju +30, gleda se ko je postigao vise pogodaka, ako je i to isto onda ide tacka broj 4.
Procitaj opet :D znaci da sve ovo sto je receno ne vrijedi za prvaka, evropu ili ispadanje i tu se u svakom slucaju pravi dodatna tabela.

Ako timovi osvoje isti broj bodova, odlučuje razlika između datih i primljenih
pogodaka.
U slučaju da je razlika jednaka, bolje mjesto zauzima ekipa koja je postigla
više pogodaka, a ako su postigli isti broj pogodaka, onda dijele mjesto koje im
pripada.
Izuzetno, ako je riječ o mjestu koje odlučuje o prvaku ili mjestu koje povlači
prelaz u viši ili niži stepen takmičenja, ili o mjestu koje osigurava učešće u
međunarodnim takmičenjima, kod jednakog broja bodova, plasman se određuje na
osnovu dodatne pomoćne tabele, na osnovu rezultata koje su u međusobnim
susretima ostvarili ekipe sa jednakim brojem bodova.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Suki46
Postovi: 2924
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Suki46 » 09 maj 2021, 00:12

Treba 27.5 organizovati da pobjednik uzima Ligu,Kup i Superkup( :mrgreen:)sve živo i neživo što se može uzeti :urnebes:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la kontrasviju » 09 maj 2021, 00:14

Izuzetno, ako je riječ o mjestu koje odlučuje o prvaku ili mjestu koje povlači prelaz u viši ili niži stepen takmičenja, ili o mjestu koje osigurava učešće u međunarodnim takmičenjima, kod jednakog broja bodova, plasman se određuje na osnovu dodatne pomoćne tabele, na osnovu rezultata koje su u međusobnim susretima ostvarili ekipe sa jednakim brojem bodova. Plasman na dodatnoj tabeli utvrđuje se zbirom osvojenih bodova.Ako je zbir bodova jednak, odlučuje razlika između datih i primljenih pogodaka, s tim što pogodak u gostima vrijedi dvostruko.

Eto, član 43.

Ali realno sve je ovo nebitno, Sarajevo će imati na kraju više bodova i to je to. :mrgreen:
1921

Avatar
UltraSA
Postovi: 1257
Pridružen/a: 01 okt 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UltraSA » 09 maj 2021, 00:16

delko je napisao/la:
09 maj 2021, 00:11
UltraSA je napisao/la:
09 maj 2021, 00:06
Maloprije sam govorio da bi Borac bio sampion u slucaju istog broja bodova. Medjutim, citajuci detaljnije clan 43. dolazi se do sljedeceg zakljucka (citati u Pravilniku pasus po pasus):
1) Bodovi
2) Gol-razlika
3) U slucaju iste gol razlike, gleda se ko je postigao vise pogodaka
-----------------------------------------------------------------------------------
4) U slucaju da su bodovi, gol-razlika i broj postignutih pogodaka (ono sto sam naveo pod 1,2 i 3) identicni, s obzirom da se mora znati ko je prvak i ko ide u Evropu (ne moze se dijeliti prvo mjesto), u tom slucaju se gleda medjusobni omjer. U toj situaciji je bolji Borac, medjutim da bi doslo do tacke 4, moraju biti ispunjeni uslovi pod 1, 2 i 3.

Znaci ako Sarajevo i Borac imaju na kraju +30, gleda se ko je postigao vise pogodaka, ako je i to isto onda ide tacka broj 4.
Procitaj opet :D znaci da sve ovo sto je receno ne vrijedi za prvaka, evropu ili ispadanje i tu se u svakom slucaju pravi dodatna tabela.

Ako timovi osvoje isti broj bodova, odlučuje razlika između datih i primljenih
pogodaka.
U slučaju da je razlika jednaka, bolje mjesto zauzima ekipa koja je postigla
više pogodaka, a ako su postigli isti broj pogodaka, onda dijele mjesto koje im
pripada.
Izuzetno, ako je riječ o mjestu koje odlučuje o prvaku ili mjestu koje povlači
prelaz u viši ili niži stepen takmičenja, ili o mjestu koje osigurava učešće u
međunarodnim takmičenjima, kod jednakog broja bodova, plasman se određuje na
osnovu dodatne pomoćne tabele, na osnovu rezultata koje su u međusobnim
susretima ostvarili ekipe sa jednakim brojem bodova.
Kljucna je rijec IZUZETNO. To u pravnickom rjecniku znaci da je sve sto je navedeno iznad bitnije. U ovom slucaju se prvo mjesto ne moze dijeliti. Mora se pronaci nacin ko je prvak u slucaju da je broj bodova 69 i gol razlika 60:25 i jednim i drugim. Ako je nekome 60:25, a nekome 59:24, prvak je onaj ko je postigao 60. Ako je i to isto, tek se tad pristupa onome sto sam naveo pod brojem 4.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 09 maj 2021, 00:18

Da im nacrtas neće skontati
nema potpisa

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la StrikeWarzone » 09 maj 2021, 00:20

feniksptica je napisao/la:
08 maj 2021, 23:58
StrikeWarzone je napisao/la:
08 maj 2021, 23:49
Sprema li se još jedna afera "Punac" u režiji bordo qurave ? :urnebes:
Akteri su isti, fali vam još sisoje u kombinacijama.
100001 problem u vlastitoj avliji a ono dodje ovdje i nesto se smije
Protiv Slobode se možemo napet nekako na Koševu i nekako ih pobjedit, Husejnovića i družinu malo izgotivit u glavnom gradu. Za Saju brata se ne sikiram.
Malo u Metropolis Saju. :bih:
Zamolite ih da se bacaju na glavu, kao što se nisu bacali ni prije par godina u zadnjem kolu na lavoru. :urnebes:
Pa posaljite i ovo krovnim organizacijama kada već svaku glupost šaljete i kmečite. :kuknjava:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.