Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Velež će protiv Elfsborga

Anketa je završila: 12 avg 2021, 01:02.

Proći
88
73%
Ispasti
32
27%
 
Ukupno glasova: 120

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Demi » 16 jun 2021, 15:53

Pa igrace ali ovi ostali nece ligu sampiona kao sto mi hocemo ;)
" "!
1926

Avatar
Miljacka
Postovi: 3997
Pridružen/a: 30 okt 2020, 00:52
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Miljacka » 16 jun 2021, 15:53

Demi je napisao/la:
16 jun 2021, 15:49
Borac dobio pravog evropskog protivnika u kvalifikacijama za najjace evropsko takmicenje,Kluz kako i pristoji,a ovi kompleksasi igraju kvalifikacije za cipiripi kupic protiv Milijamije i Vlažnihavije :urnebes: :urnebes: Aj poklopite se usima.Svakim postom i napisanim slovom potvrdjujete gdje ste u odnosu na nas,koliko nam zavidite i koliko smo vam trn u oku.Neka smo i da budemo navijek vijekova. Znam da vas sve ovo boli.I treba da vas boli. I ako ispadnemo od Cluja nastavljamo opet u Evropi a vi nastavljate pripremne utakmice HAHAHAHAHAHAHAHAHAGAHAHAGA

Znaci, AJ BORAC,KOLEREJN, MILSAMI I VLAZNIJA!!!!
Kakav si ti gigant :urnebes: :urnebes:

Da mi je tvoj mozak samo na par dana...
Akšam pada od mog grada još se bijeli kapija, na kapiji pjesmu pjeva, pjeva moja jalija!

Dobri u dobru
Zli u zlu

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la ElCartel11 » 16 jun 2021, 15:54

Bas ste nam veliki trn :urnebes:

Vi ste nesto kao neka riba koja ima teske komplekse i udje u vezu sa nekim pa konta, da su svi ljubomorni na nju i njenog momka, a u biti nas zaboli i za jedne i za druge.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la MortemHz » 16 jun 2021, 15:54

Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 15:41
SarajevoForza je napisao/la:
15 jun 2021, 21:16
Mostarac1922 je napisao/la:
15 jun 2021, 20:35
Kako se mjeri ovaj koeficijent? jel ima neka tablica koliko sta daje poena itd?
U kom pretkolu ispadnes toliko bodova dobijes (bodovi se ne akumuliraju):

1. pretkolo 1 bod
2. pretkolo 1.5 bod
3. pretkolo 2 boda
4. pretkolo 2.5 boda
Grupna faza 2.5 bodova minimum naslijeđen iz play-offa + bodovi za svaku pobjedu/remi u grupi

Koeficijent kluba je suma tih bodova u zadnjih 5 sezona i ako je to manje od nacionalnog koeficijenta onda klub preuzima nacionalni koeficijent kao vi ove godine.
Za koje takmicenje je ovo bodovanje? LS, LE ili LK?
Nije valjda isto za svako.
Isto je ali kad ispadneš kao prvak svoje države onda se prebacuješ na takmičenja ispod tako da imaš ogromnu prednost u startu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Demi » 16 jun 2021, 15:55

Jbg da je i meni mozak prosjecnog forumasa...

Brate,zaboli i mene **** za vas,pa onda dldjem na forum iz razonode i vidim kako pjenite na Borac konstantno vec 3 mjeseca,.. I sta covjek da kaze?
" "!
1926

Avatar
feniksptica
Postovi: 15325
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la feniksptica » 16 jun 2021, 15:56

Demi je napisao/la:
16 jun 2021, 15:49
Borac dobio pravog evropskog protivnika u kvalifikacijama za najjace evropsko takmicenje,Kluz kako i pristoji,a ovi kompleksasi igraju kvalifikacije za cipiripi kupic protiv Milijamije i Vlažnihavije :urnebes: :urnebes: Aj poklopite se usima.Svakim postom i napisanim slovom potvrdjujete gdje ste u odnosu na nas,koliko nam zavidite i koliko smo vam trn u oku.Neka smo i da budemo navijek vijekova. Znam da vas sve ovo boli.I treba da vas boli. I ako ispadnemo od Cluja nastavljamo opet u Evropi a vi nastavljate pripremne utakmice HAHAHAHAHAHAHAHAHAGAHAHAGA

Znaci, AJ BORAC,KOLEREJN, MILSAMI I VLAZNIJA!!!!
:tokralju: Je l ti dobro druze ?
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Konzerva » 16 jun 2021, 16:00

dok bosnjacki, srpski i hrvatski klubovi ne ojacaju, i to svi zajedno, nema nam spasa u fdubalskom smislu

a do tad cemo se svu u krmetnjaku valjati i govoriti kako su drugi prljaviji od nas...a svi u blatu do guse.

Ja cu navijati i za Borac i Siroki jer predstvaljaju BiH kad su evropske utakmice u pitanju, jer potrebni su jaki i borac i siroki, i zrinjski i ostali timovi da budu jaki kako bi svi bili jaki na kraju, jer bez jake lige nema napretka.

uostalom intere4santnija i liga bude kad imas pola lige koji se bore za prvo mjesto, pa nasa liga je najinteresantnija mozda u evropi kad ne znas ko ce biti prvak do zadnjeg skoro kola.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Tristan » 16 jun 2021, 16:01

MortemHz je napisao/la:
16 jun 2021, 15:40
Ogromna šteta radi žrijeba, sva 4 naša predstavnika su dobili teške protivnike, nevjerovatno.
Nadao sam se da će makar neko dogurati do trećeg pretkola, možda i do play-offa pa da ponovimo odličnu sezonu od prošle godine kada su Zrinjski i Sarajevo dosta doprinijeli bosanskom koeficijentu, podigli smo rank za 4 mjesta što nije mala stvar.
Hvala za odgovor gore. Kakvi su benefiti od drzavnog koeficijenta?
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 16 jun 2021, 16:04

ASD je napisao/la:
16 jun 2021, 15:40
AEK je prejak. To je realno teška prepreka.
Cluj, AEL i Elfsborg jesu favoriti ali nisu neprolazni.
Prejaki su svi zaista. Ja ne vidim način kako bi mogli ugroziti i jednu ekipu. Možda Elfsborg ali oni igraju protiv FKS kojem se vraćaju Lazić i na golu brani Kanurić.

Možda Borac pruži neki otpor Cluju.

Šteta za BH fudbal ali ove prepreke su pregoleme.

Edit: Sad sam pogledao, ni ovaj AEL nije sad previše jači.
Zadnja izmjena: DuljevinhoHaraldo, dana/u 16 jun 2021, 16:20, ukupno mijenjano 2 puta.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Baader » 16 jun 2021, 16:07

Vidim borčevci od juče nisu prestajali kmečati jer ih mezimo na forumu.

Kakve plačipičke :kafa:

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Machak » 16 jun 2021, 16:13

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
16 jun 2021, 16:04
ASD je napisao/la:
16 jun 2021, 15:40
AEK je prejak. To je realno teška prepreka.
Cluj, AEL i Elfsborg jesu favoriti ali nisu neprolazni.
Prejaki su svi zaista. Ja ne vidim način kako bi mogli ugroziti i jednu ekipu. Možda Elfsborg ali oni igraju protiv FKS kojem se vraćaju Lazić i na golu brani Kanurić.

Možda Borac pruži neki otpor Cluju.

Šteta za BH fudbal ali ove prepreke su pregoleme.
To je samo jos jedan pokazatelj gdje smo mi a gdje je europski i svijetski fudba, treba da se radi i ulaze, mnogo para i truda treba.

A pogotovo borba protiv kriminala u domacim redovima, od saveza, sudija, pa nadalje svi redom.
Mjau !

Avatar
feniksptica
Postovi: 15325
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la feniksptica » 16 jun 2021, 16:14

Nesto Zeljo stao na zulj domacim medijima. Niko da objavi s kim oni igraju.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Miljacka
Postovi: 3997
Pridružen/a: 30 okt 2020, 00:52
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Miljacka » 16 jun 2021, 16:15

Machak je napisao/la:
16 jun 2021, 16:13
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
16 jun 2021, 16:04
ASD je napisao/la:
16 jun 2021, 15:40
AEK je prejak. To je realno teška prepreka.
Cluj, AEL i Elfsborg jesu favoriti ali nisu neprolazni.
Prejaki su svi zaista. Ja ne vidim način kako bi mogli ugroziti i jednu ekipu. Možda Elfsborg ali oni igraju protiv FKS kojem se vraćaju Lazić i na golu brani Kanurić.

Možda Borac pruži neki otpor Cluju.

Šteta za BH fudbal ali ove prepreke su pregoleme.
To je samo jos jedan pokazatelj gdje smo mi a gdje je europski i svijetski fudba, treba da se radi i ulaze, mnogo para i truda treba.

A pogotovo borba protiv kriminala u domacim redovima, od saveza, sudija, pa nadalje svi redom.
Hajde Mache, kako si juce znao postaviti nasu tekmu protiv moldavaca i siktati kako smo mi ispali vec jednom od njih, sad nam postavi i snimke protiv svedjana s kojima smo dva puta igrali i oba puta prolazili.
Akšam pada od mog grada još se bijeli kapija, na kapiji pjesmu pjeva, pjeva moja jalija!

Dobri u dobru
Zli u zlu

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la MortemHz » 16 jun 2021, 16:16

Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 16:01
MortemHz je napisao/la:
16 jun 2021, 15:40
Ogromna šteta radi žrijeba, sva 4 naša predstavnika su dobili teške protivnike, nevjerovatno.
Nadao sam se da će makar neko dogurati do trećeg pretkola, možda i do play-offa pa da ponovimo odličnu sezonu od prošle godine kada su Zrinjski i Sarajevo dosta doprinijeli bosanskom koeficijentu, podigli smo rank za 4 mjesta što nije mala stvar.
Hvala za odgovor gore. Kakvi su benefiti od drzavnog koeficijenta?
Oni najviše pomognu klubovima koji dugo nisu igrali europu (Velež) i koji su neredovni u istoj da im se digne koeficijent tako jer bi im u protivnom bio nula. Eh sad državni koeficijent koji mi imamo kao nacija je loš ali i dalje pomaže malo ali čim si malo redovniji u Europi ti ćeš gledati samo svoj koeficijent koji gradiš godinama.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Mokes
Postovi: 14894
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Mokes » 16 jun 2021, 16:32

Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 15:41
SarajevoForza je napisao/la:
15 jun 2021, 21:16
Mostarac1922 je napisao/la:
15 jun 2021, 20:35
Kako se mjeri ovaj koeficijent? jel ima neka tablica koliko sta daje poena itd?
U kom pretkolu ispadnes toliko bodova dobijes (bodovi se ne akumuliraju):

1. pretkolo 1 bod
2. pretkolo 1.5 bod
3. pretkolo 2 boda
4. pretkolo 2.5 boda
Grupna faza 2.5 bodova minimum naslijeđen iz play-offa + bodovi za svaku pobjedu/remi u grupi

Koeficijent kluba je suma tih bodova u zadnjih 5 sezona i ako je to manje od nacionalnog koeficijenta onda klub preuzima nacionalni koeficijent kao vi ove godine.
Za koje takmicenje je ovo bodovanje? LS, LE ili LK?
Nije valjda isto za svako.
Ovo je za ECL. U CL i EL nema ovih bodova iz kvalifikacija, jer u slučaju ispadanja, takmičenje nastavljaju u ECL ili EL.

Primjer. Borac ispadne od Kluža, prođe 2.pretkolo i ispadne u 3.prekolu dobiće 2 boda. Toliko bi dobili i Sarajevo iŠB i Velež u slučaju da prođu 2 rivala i ispadnu u 3.pretkolu.

Državno koeficijent je bitan zbog ulaznih listi za takmičenje. Naša liga je za ovu sezonu bila 40. na listi. Da je bila 35. onda bi u tom Slučaju Sarajevo kao osvajač Kupa takmičenje započelo od 2.pretkola.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la gruezi » 16 jun 2021, 16:35

Hajd sta sta ste se ukakili hebo vas elfsborg I aek kao da protiv barce igrate.... ljudi to su klubovi koji mogu odigrati savrseno protiv najjacih I cak izvuci I dobar rezultat a istovremeno znaju I kiksati protiv daleko slabijih....vidjeli smo na primjeru zrinjskog I malma da razlika nije tolika a elfsborg je za klasu slabiji od malmea....realno sarajevo sanse su 50 50 velez 75 25 za aek bice hebeno ali moze se...trebaju velezu 2 pojacanja I bice ok ...halilovic crnkic sehic mahmic salcin hebibovic bilo koga od ovih da dovedu bice Im od pomoci jer imaju fedzu koji ce to znati uklopiti...

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la Tristan » 16 jun 2021, 16:39

Mokes je napisao/la:
16 jun 2021, 16:32
Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 15:41
SarajevoForza je napisao/la:
15 jun 2021, 21:16


U kom pretkolu ispadnes toliko bodova dobijes (bodovi se ne akumuliraju):

1. pretkolo 1 bod
2. pretkolo 1.5 bod
3. pretkolo 2 boda
4. pretkolo 2.5 boda
Grupna faza 2.5 bodova minimum naslijeđen iz play-offa + bodovi za svaku pobjedu/remi u grupi

Koeficijent kluba je suma tih bodova u zadnjih 5 sezona i ako je to manje od nacionalnog koeficijenta onda klub preuzima nacionalni koeficijent kao vi ove godine.
Za koje takmicenje je ovo bodovanje? LS, LE ili LK?
Nije valjda isto za svako.
Ovo je za ECL. U CL i EL nema ovih bodova iz kvalifikacija, jer u slučaju ispadanja, takmičenje nastavljaju u ECL ili EL.

Primjer. Borac ispadne od Kluža, prođe 2.pretkolo i ispadne u 3.prekolu dobiće 2 boda. Toliko bi dobili i Sarajevo iŠB i Velež u slučaju da prođu 2 rivala i ispadnu u 3.pretkolu.

Državno koeficijent je bitan zbog ulaznih listi za takmičenje. Naša liga je za ovu sezonu bila 40. na listi. Da je bila 35. onda bi u tom Slučaju Sarajevo kao osvajač Kupa takmičenje započelo od 2.pretkola.
Hvala za detaljan odgovor. :D

Najvaznije je da se ne padne ispod 50og mjesta jer te lige daju samo po 3 tima u evropska takmicenja.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la MortemHz » 16 jun 2021, 16:41

Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 16:39
Mokes je napisao/la:
16 jun 2021, 16:32
Tristan je napisao/la:
16 jun 2021, 15:41


Za koje takmicenje je ovo bodovanje? LS, LE ili LK?
Nije valjda isto za svako.
Ovo je za ECL. U CL i EL nema ovih bodova iz kvalifikacija, jer u slučaju ispadanja, takmičenje nastavljaju u ECL ili EL.

Primjer. Borac ispadne od Kluža, prođe 2.pretkolo i ispadne u 3.prekolu dobiće 2 boda. Toliko bi dobili i Sarajevo iŠB i Velež u slučaju da prođu 2 rivala i ispadnu u 3.pretkolu.

Državno koeficijent je bitan zbog ulaznih listi za takmičenje. Naša liga je za ovu sezonu bila 40. na listi. Da je bila 35. onda bi u tom Slučaju Sarajevo kao osvajač Kupa takmičenje započelo od 2.pretkola.
Hvala za detaljan odgovor. :D

Najvaznije je da se ne padne ispod 50og mjesta jer te lige daju samo po 3 tima u evropska takmicenja.
Za to nema brige
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

fudbalfudbal
Postovi: 2500
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la fudbalfudbal » 16 jun 2021, 17:07

Onako realno gledano Borcu je težak protivnik u ligi prvaka, kada bi njih prebacili vjerovatno da bi prebacili i drugu kolo bez ikakvih problema. Vjerovatnije je da će svoj put nastaviti u konferencijskoj ligi a ekipe su tu negdje sa njima, moći će igrati i čak šta više mislim da će proći.

Sarajevo ima u prvom kolu dalje putovanje, i protivnika kojeg bi trebao da prođe. Drugo kolo predstavnik Švedske Elfsborg bi trebao biti veći zalogaj, a nadao sam se da će dobiti slabijeg protivnika. Međutim da je to ona ekipa Rahmanović, Tatar vjerujem da bi bili favoriti. Danas sa okruženjem i situacijom u klubu mislim da će biti blagi autsajderi ali se nadam i njihovom prolasku.

Mi igramo sa Colerainom, daleko putovanje, nezgodan fudbal igraju. Vjerovatno će biti nošeni uspjehom prošle godine u kvalifikacijama kada su iznenadili sami sebe. Mislim da smo mi bolji za toliko da prođemo. Drugo kolo AEK, spektakl i ništa drugo. Bilo bi lijepo kad bi mogli odigrati bar utakmicu blizu egala kod kuće ali biti će teško protiv njih bilo kakav egal održati. Nadati se da mjere još popuste pa da bude fenomenalan užitak gledati utakmice ne samo naše već svih ekipa.

Što se tiče Širokog Brijega, oni mi nekako najbolje prođoše u ovom drugom kolu. Naravno ni prvo kolo nije za baciti, nisam nešto analizirao situaciju a ni pratio njihova pojačanja ako ih je bilo. Nadam se da će i oni proći prvo, pa imaju realnu snagu da se muški za treće pretkolo bore.

Onako, koliko imamo šansi i nemamo ih. Ali dobro, nadam se dobrom predstavljanju u Evropi.

Fali svakoj ekipi igrača, naprimjer ja bi volio u Borca dodati nekog dobrog veznjaka, Sarajevu bi lijevo krilo dodao a da Fanimo ostane desno, nama stopera a Širokom bi volio dodati nekog špica ubicu.. Vidit ćemo, ima još do utakmica. Sretno svima, kako u pripremi tako i na utakmicama :bih:
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Post Postao/la ElCartel11 » 16 jun 2021, 17:12

Svima nam je Bojac trn u oku. Svima, svima, svima!
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.