Bh. klubovi u Europi - 2021/22

Velež će protiv Elfsborga

Anketa je završila: 12 avg 2021, 01:02.

Proći
88
73%
Ispasti
32
27%
 
Ukupno glasova: 120

Avatar
Nirton
Postovi: 6488
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Nirton » 31 jul 2021, 15:29

Arvid je napisao/la:
31 jul 2021, 14:09
Istina je jedna, na FaceTV nema poraza...

Senči, Maki, Face :salut:
Kaže sinoć nijednom bh. reprezentacija ili klub u zvaničnim tekmama nisu izgubili na FACE-u. :damn:
Ovako iz glave: Atromitos na AFH, Lech dva puta, Borussia dva puta :yawn:
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la MortemHz » 31 jul 2021, 15:35

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:28
Nisu posebni, pa su izbacili sa 9:0 ekipu koja je izbacila FK Sarajevo (nisu im uspjeli postići gol). Šveđani su trenutno jača ekipa od AEK-a, što po formi, što po profesionalnosti, neće potcijeniti Velež.
Sarajevo nije mjerilo, bez napadača u obje utakmice. Milsami je jako slaba ekipa, druga je stvar što smo mi retardirani.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 31 jul 2021, 15:37

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:28
Nisu posebni, pa su izbacili sa 9:0 ekipu koja je izbacila FK Sarajevo (nisu im uspjeli postići gol). Šveđani su trenutno jača ekipa od AEK-a, što po formi, što po profesionalnosti, neće potcijeniti Velež.
Ali FKS je dočekalo amatere bez napadača i općenito su bili nespremni za evropu, ja mislim da su samo sa Slobodom pripreme igrali.

Fks i Milsami po stilu igre se nikako ne mogu porediti sa Veležom. Nekad neke ekipe budu pregažene zbog prevelikog intenziteta i često nek si u skok igri dominantan zabit ces 1-2 gola.

Elfsborg nema ni približno individualnog kvaliteta kao što to AEK ima. Samo ne smiju podleći tempu i moraju biti fokusirani na ubačajima i šutevima izvan 16, jer baš vole oprobati iz daljine.



Pogledaj smiješne odbrane.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la japa » 31 jul 2021, 16:02

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:28
Nisu posebni, pa su izbacili sa 9:0 ekipu koja je izbacila FK Sarajevo (nisu im uspjeli postići gol). Šveđani su trenutno jača ekipa od AEK-a, što po formi, što po profesionalnosti, neće potcijeniti Velež.
Ma opet prica o svemircima iz Svedske, fali jos ona cuvena nemju nasi sanse vidi im stadiona. Ta ista prica je bila Zeljo-AIK, precjenjivanje Sveda do maksimuma ko da dolazi Atletico Madrid a ne drvosjece koje ne mogu tri dodavanja sastaviti, trce i traze prekide, tako su i prosli Zelju, na foru i luzerski mentalitet bh klubova koji krasi i Zeljeznicar, nikakav atomski fudbal, nikakva kvaliteta protiv koje se nije moglo igrati. Kod Veleza u ovom dvomecu taj mentalitet nisam vidio, cak suprotno i zato kazem da imaju protiv bilo koga realne sanse. Ok ne treba bjezati da je neko favorit ali fudbal je sport u kojem je mala razlika izmedju igraca koji ima platu 3000 maraka i igraca koji ima platu 50 000 maraka

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 16:31

Nisu svemirci, ali nisu neozbiljna ekipa. Naša mahana je da od svega napravimo veresiju. Ako su već izbacili AEK-a, bila bi šteta ispasti od Šveđana. Ovdje treba vidjeti kako će igrati Velež na njihovoj travi, koja je umjetna ako se ne varam. Velika je to razlika. Prednost je što je gore "hladnije", a naši navikli na 40 stepeni, moguće da će još više trčati nego inače. Najbitnije je da igraju svoju igru sa presingom, trčanjem i borbenošću. Ako izgube, da to bude sa jednim golom razlike, a na uzvratu da bude 30+ stepeni.

Elfsborg, zadnja linija iskusna, prema naprijed sve neki momci.

Sretno Veležu!

nekoIzMostara
Postovi: 4089
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la nekoIzMostara » 31 jul 2021, 17:38

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 16:31
Nisu svemirci, ali nisu neozbiljna ekipa. Naša mahana je da od svega napravimo veresiju. Ako su već izbacili AEK-a, bila bi šteta ispasti od Šveđana. Ovdje treba vidjeti kako će igrati Velež na njihovoj travi, koja je umjetna ako se ne varam. Velika je to razlika. Prednost je što je gore "hladnije", a naši navikli na 40 stepeni, moguće da će još više trčati nego inače. Najbitnije je da igraju svoju igru sa presingom, trčanjem i borbenošću. Ako izgube, da to bude sa jednim golom razlike, a na uzvratu da bude 30+ stepeni.

Elfsborg, zadnja linija iskusna, prema naprijed sve neki momci.

Sretno Veležu!
Sto se tice umjetne trave, u nas je pomocni sa umjetnom travom, msm da ce se po tom pitanju ovalitetno pripremiti i da nece biti neka bas velika razlika. Favoriti jesu al imamo puno bolje samse mego protiv Aeka. :bih:
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17814
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la akisarajevo92 » 31 jul 2021, 18:13

najvece sanse da neki nas klub udje u grupnu fazu je da prvak prodje dva pretkola Lige prvaka i tako minimum imas osiguranu grupnu fazu Konferencijske lige

da smo ove godine imali "jaceg" prvaka koji bi prosao Cluj i Lincoln i eto ti grupne faze

evo cak i Lincoln koji je ispao u ovom kolu igra protiv Slovana u Ligi Evrope, ukoliko prodju Slovana igraju play off za Europa ligu, porazeni u tim mecevima play offa ide u grupe Konferencija
Don't believe the hype.

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la samirr » 31 jul 2021, 18:21

akisarajevo92 je napisao/la:
31 jul 2021, 18:13
najvece sanse da neki nas klub udje u grupnu fazu je da prvak prodje dva pretkola Lige prvaka i tako minimum imas osiguranu grupnu fazu Konferencijske lige

da smo ove godine imali "jaceg" prvaka koji bi prosao Cluj i Lincoln i eto ti grupne faze

evo cak i Lincoln koji je ispao u ovom kolu igra protiv Slovana u Ligi Evrope, ukoliko prodju Slovana igraju play off za Europa ligu, porazeni u tim mecevima play offa ide u grupe Konferencija
Ma prvak da bude nositelj u prvom pretkolu i da te u drugom zapadne neki slabiji klub i eto ti grupe faze.
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

apple
Postovi: 140
Pridružen/a: 15 dec 2008, 03:20
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la apple » 31 jul 2021, 18:28

nekoIzMostara je napisao/la:
31 jul 2021, 17:38
Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 16:31
Nisu svemirci, ali nisu neozbiljna ekipa. Naša mahana je da od svega napravimo veresiju. Ako su već izbacili AEK-a, bila bi šteta ispasti od Šveđana. Ovdje treba vidjeti kako će igrati Velež na njihovoj travi, koja je umjetna ako se ne varam. Velika je to razlika. Prednost je što je gore "hladnije", a naši navikli na 40 stepeni, moguće da će još više trčati nego inače. Najbitnije je da igraju svoju igru sa presingom, trčanjem i borbenošću. Ako izgube, da to bude sa jednim golom razlike, a na uzvratu da bude 30+ stepeni.

Elfsborg, zadnja linija iskusna, prema naprijed sve neki momci.

Sretno Veležu!
Sto se tice umjetne trave, u nas je pomocni sa umjetnom travom, msm da ce se po tom pitanju ovalitetno pripremiti i da nece biti neka bas velika razlika. Favoriti jesu al imamo puno bolje samse mego protiv Aeka. :bih:
"imamo vece sanse nego protiv AEK-a". O ovome upozoravam raju zadnjih dana. Ovo nije nikako naivna ekipa, uvijek su u vrhu, trener im isti zadnje 4 godine, nece nas podcijeniti kao sto grci uradise, umjetna trava njihova je ja mislim puno brza nego sto je kod nas na pomocnom. Ali poznavajuci Fedju ne sumnjam da nece uspjeti spustiti igrace na zemlju. U prva 2 kola, obje prve tekme smo kod kuce igrali, sada prva gore, da vidimo kako cemo se postaviti. Po meni, sanse su nekih 65-35% u korist sveda.
samo mostarski, samo bahato

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la japa » 31 jul 2021, 18:30

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 16:31
Nisu svemirci, ali nisu neozbiljna ekipa. Naša mahana je da od svega napravimo veresiju. Ako su već izbacili AEK-a, bila bi šteta ispasti od Šveđana. Ovdje treba vidjeti kako će igrati Velež na njihovoj travi, koja je umjetna ako se ne varam. Velika je to razlika. Prednost je što je gore "hladnije", a naši navikli na 40 stepeni, moguće da će još više trčati nego inače. Najbitnije je da igraju svoju igru sa presingom, trčanjem i borbenošću. Ako izgube, da to bude sa jednim golom razlike, a na uzvratu da bude 30+ stepeni.

Elfsborg, zadnja linija iskusna, prema naprijed sve neki momci.

Sretno Veležu!
Da se razumijemo umjetna trava jeste razlika u odnosu na pravu ali hajmo realno, nije to okolnost koja moze uticati toliko na konacan ishod meca. Hocu da kazem da ne moze ta razlika u travi biti nijansa koja ce uticati na rezultat, ti ako odigras dobro nece te umjetna trava sprijeciti da izboris dobar rezultat. Uostalom i da to jeste neki bitan faktor onda isto mozemo reci da je hendikep i za Svedjane to sto ce igrati na pravoj travi plus po ogromnim vrucinama, tako da to sve dodje na isto. Suma sumarum, Velez ako ponovi kvalitet fudbala iz dvomeca sa Aekom mislim da imaju realne sanse da prodju Elfsborg.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Drape » 31 jul 2021, 18:49

U Švedskoj se igra muškiji fudbal nego u BiH, dueli su čvršći a startovi su oštriji. Velež ima najviše duela u Premijer ligi, Milojević se žalio da su igrači Veleža bili jači u svakom duelu, mogli bi odgovoriti na švedski fudbal, mada se igrači Veleža znaju i valjati. U Europi se sudi drugačije nego u Premijer ligi, o tome su na podcastu Opsajd pričali još kad je Sarajevo igralo sa Velšanima.



Ića: Oni faulovi kod nas kad si govorio, sve svira sudija, svaki dodir faul, znao sam i ja za to ali nisam nikad stavljao u ravan sa europskim utakmicama, da vidim koja je to razlika. Međutim sad protiv Velšana meni se zgadilo nakon 20 minuta. Imali smo 60 padova, valjanja, traženja faula. Svi misle ok, ovi su siledžije, grubijani, pa možda zbog toga. Ali i protiv Bjelorusa je bila slična situacija. Puno je situacija dođe na ivicu šesnaesterca, pa da se padne i odglumi, na foru da ga uzme, da sudija svirne nešto.

Saša: Kad su igrali finale europa lige Inter i Sevilla gorilo je, za pola sata je bilo toliko faulova, klizećih, pobili se, gurali se. I kad si stavio na papir broj faulova sa te utakmice sa utakmicom Široki - Borac koja je bila u maltene prijateljskom karakteru, više faulova je svirano u Širokom. Ovi ovamo se bukvalno za vratove hvatali, samo što se nisu poklali, onaj hoće sa sudijom, trener hoće da se bije sa igračem, opšti haos, i manji broj sviranih faulova nego kod nas u prijateljskoj utakmici.

Ića: To mi je najviše zapalo za oko i mislim da tu jako puno kaskamo. Puno tražimo nešto, te neke mangupluke pokušavamo da prodamo po Europi koji ne prolaze, znači nema šta, ostani na nogama, bori se za loptu i to je to.


Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Manijakdolopate » 31 jul 2021, 23:59

Velež je najmanje dva miliona digao cijenu izlaznim transferima u ovim utakmicama.

Slaviša, Bato (Pršeš), Radovac, Isić, Zaim i Makuuuumba Marjanov su po meni zlatne koke. Isić me najviše iznenadio.

Sad koga god da pustiš iz ekipe, šteta bi bila stvarno, a opet, svi novce vole.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la DaVinci » 01 avg 2021, 00:48

akisarajevo92 je napisao/la:
31 jul 2021, 18:13

da smo ove godine imali "jaceg" prvaka koji bi prosao Cluj i Lincoln i eto ti grupne faze
Imamo zato srece sto se ovaj prvak nije docepao grupe ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Javier4 » 01 avg 2021, 11:30

japa je napisao/la:
31 jul 2021, 18:30
Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 16:31
Nisu svemirci, ali nisu neozbiljna ekipa. Naša mahana je da od svega napravimo veresiju. Ako su već izbacili AEK-a, bila bi šteta ispasti od Šveđana. Ovdje treba vidjeti kako će igrati Velež na njihovoj travi, koja je umjetna ako se ne varam. Velika je to razlika. Prednost je što je gore "hladnije", a naši navikli na 40 stepeni, moguće da će još više trčati nego inače. Najbitnije je da igraju svoju igru sa presingom, trčanjem i borbenošću. Ako izgube, da to bude sa jednim golom razlike, a na uzvratu da bude 30+ stepeni.

Elfsborg, zadnja linija iskusna, prema naprijed sve neki momci.

Sretno Veležu!
Da se razumijemo umjetna trava jeste razlika u odnosu na pravu ali hajmo realno, nije to okolnost koja moze uticati toliko na konacan ishod meca. Hocu da kazem da ne moze ta razlika u travi biti nijansa koja ce uticati na rezultat, ti ako odigras dobro nece te umjetna trava sprijeciti da izboris dobar rezultat. Uostalom i da to jeste neki bitan faktor onda isto mozemo reci da je hendikep i za Svedjane to sto ce igrati na pravoj travi plus po ogromnim vrucinama, tako da to sve dodje na isto. Suma sumarum, Velez ako ponovi kvalitet fudbala iz dvomeca sa Aekom mislim da imaju realne sanse da prodju Elfsborg.
Nekim igracima ne smeta umijetna trava, dok nekima treba mnogo da se priviknu! Ja npr. sam potpuno drugi igrac kad igram na umijetnoj travi. Lopta mi Bjezi, nemogu je kontrolirat i gotov sam u 60min.
Ali Velezovi igraci imaju Pomocni teren sa umijetnom travom i sigurno su spremni za to.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Konzerva » 01 avg 2021, 12:46

Svi treninzi prije elfsborga bi se trebali odradit na umjetnoj travi
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Mostarac1922
Postovi: 380
Pridružen/a: 27 apr 2021, 13:34
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Mostarac1922 » 01 avg 2021, 13:28

Umjetna trava je mnogo brza od obicne, lopta ide brze i igra bude brza. Treba se na to naviknuti, kad dobivas pas jedan moras drugacije racunati kad ce ti stici lopta itd.
Lakse se povrijediti na umjetnoj isto tako teze uklizati itd.
Jos dodaj da svedjani obavezno prije tekme na zagrijavanju upale prskalice da teren bude jos brzi.

Tako da nije bas isto, lakse je njima jer igraju svaku tekmu tako. Zasto se velike ekipe uvijek bune kad gostuju tamo.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la Raonffa » 01 avg 2021, 14:27

Ne može taj Elfsborg biti nikako kvalitetniji protivnik od AEK-a, mogu biti u boljoj formi ali bolji tim od AEK-a nikada.

Ako Dudić fino pripremi igrače u smislu da ih ne pojede pritisak priče "ako smo prošli AEK možemo i njih" onda Velež ima zasigurno fine šanse za prolazak.

Pa Zrinjski je prije 2 godine igrao protiv Malmoa (daleko najbolje švedske ekipe zadnjih par godina) i apsolutno se nisu obrukali, i to je po mom mišljenju tadašnji Malmo dosta jači od ovog današnjeg (koji je opet najbolja ekipa u Švedskoj), što znači da Velež uz pravi pristup itekako ima šanse.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la rishovski » 01 avg 2021, 15:36

Velez ima jako dobru sansu,jer pokazu hrabrost i volju i nemaju toliki strah kad izadju na teren,za razliku od ostalih nasih klubova..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Rođeni u Europi - 2021/22

Post Postao/la samirr » 01 avg 2021, 15:39

rishovski je napisao/la:
01 avg 2021, 15:36
Velez ima jako dobru sansu,jer pokazu hrabrost i volju i nemaju toliki strah kad izadju na teren,za razliku od ostalih nasih klubova..
To je to - ne igraju bunker kao vecina naših klubova u Evropi gdje se izgube u prvom poluvremeni tipa Borac u Rumuniji gdje je realno trebalo biti vec na poluvremenu 3-4 razlike za Cluj...
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.