Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
avenija
Postovi: 13634
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la avenija » 17 okt 2021, 11:01

Beduin je napisao/la:
17 okt 2021, 10:40
avenija je napisao/la:
17 okt 2021, 10:13
Jedini klub koji je trenutno samoodrziv u BiH je Čelik jer prihodi od članstva, sponzora, ulaznica, akcija, donacija višestruko prelaze rashode koji su izuzetno niski zbog ranga u kojem se klub nalazi. Na to se ciljano islo kako bi se zbog suficita u budzetu mogli polahko smanjivati dugovi iz proslosti. Ja sam siguran da naprimjer samo Fanimo godisnje više Kosta nego citav tim Čelika + stručni stab. Pretpostavljam da se za Fanima godisnje izdvoji oko 150-170 hiljada KM a mozda i vise jer je Sarajevo jedan od rijetkih klubova koji placa doprinose na punu platu koja kod ovog je sigurno negdje tu iznad 10k KM.
Celik je samoodrziv u predzadnjoj ligi gdje su rashodi smijesni. Sutra kad udju u Federalnu, vidjet cete razliku. A cinjenica je da za ulazak u PL moras dodatno se rasipati i "kupovati".

U PL ste igrali, znate i sami da kosta. Mozda ubodete sezonu-dvije sa jeftinijim sastavom i opstanete, ali cim jednu sezonu bude sagustilo za opstanak eto ogromnih rashoda, potencijalnog zaduzivanja. Preskupo je sve naspram primanja, placati plate + diprinose, odrzavanje stadiona, organizacija utakmice, stanarine igracima, ostali rashodi kojih ima sijaset, i ti mislis da sve to moze od clanskih, ulaznica i par sponzora?

Te akcije i donacije su kratkotrajne i produkt nekog hajpa i trenutne pozitivne price, nista vise. Ne d'o Bog se osloniti na to. Pod pretpostavkom da vas i u PL vode isti ljudi, bez licne koristi, vas najveci adut je stadion i iznajmljivanje prostora + reklame, AKO bi vam to grad sve prepustio, ali i svi rashodi koje stadion nosi sa sobom, a znas i sam da nisu mali. Medjutim, ni od toga se ne moze ziviti, bez privatizacije i tog privatnog kapita.
A nekakva samoodrzivost koju spominjes u tom obliku je utopija, nesto nemoguce, jer posjetu od 10k tokom cijele sezone niste nikad imali, niti cete. Nece niko. A akcije i donacije pogotovo, talasika.

Mi smo osudjeni na tavorenje i prezivljavanje, skoro pa svi. Ne samo sport, nego i drzava cijela.
Nema brate ulaska u rang više dok se nezaokruzi finansijska konstrukcija za taj rang. Svjesni smo svi toga.

Isto i vi morate biti svjesni da ce doci trenutak kada će se Sloboda morati skinuti za budzeta grada..

Naprimjer ove godine Čelik je dobio 0 KM od grada i jos mu uzeto, oteto ono sto je 40 godina bilo njegovo, 200 000 KM od poslovnih prostora. Ali eto sa klošarom Fudom je na sudu klub pa ćemo vidjeti ko krsi ugovor.

I opet pored svega toga klub je u debelom plusu i moze sa ovom jeftinom ekipom uci u rang vise tj federalnu ali svjesni da tu vec treba preko pola miliona KM teško da ce se takva odluka o ulasku u visi rang donijeti.
Zadnja izmjena: avenija, dana/u 17 okt 2021, 11:06, ukupno mijenjano 1 put.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

spezial
Postovi: 3706
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la spezial » 17 okt 2021, 11:04

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
17 okt 2021, 10:54
spezial je napisao/la:
17 okt 2021, 10:45
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
17 okt 2021, 10:41


Pa de taksativno pređi preko svog posta.
Prodaja karata - prodaju se i pojedinačne i članske
Igrače još nismo prodavali, ne zato sto nismo neke i mogli ali trenutno nam oni vise trebaju od tih para od prodaje.
Sponzora jednog ali vrijednog.
Gubitaka nemamo, ne uzimamo iz budžeta, iz stranaka itd
Znam ja na sta ti mislis, ali sponzor kluba je Azmir i sa tim sponzorstvom klub opstaje. Do kada vidjet ćemo.
Covjek bi rekao vaši klubovi su dugoročni, ne zavise ni od koga, nemaju sponzora i žive od ulaznica i fan shopa. Jeste al malo sutra, mnogi nemaju ni hairli sponzora a kamo li sta više. Zive od prosjačenja i budžeta.
Naravno da nisu samoodrzivi, apsolutno se ne moze reci da je bilo koji klub u ovoj ligi samoodrziv. Samoodrziv je arsenal, u koji gazda ne uvaljuje ni feninga iako je multimilijarder, kontas? Ima vise para od azmira, ali ne ubacuje u klub nista, to je poenta samoodrzivosti. Sama cinjenica da gazda na klub baca pare ne cini ga samoodrzivim, nego potpuno suprotno, trosak mu je.
Pa gledaj to sa aspekta da je gazda sponzor. Sto se moze prevesti kao da se zivi od sponzora. Ja znam da ti bukvalno ciljas i zelis reći da je ok samo ako si vlasnik kluba a on ti donosi profit. To moze negdje u Evropi, kupis Milan, Man Utd, Arsenal i oni ti vrse ponekad i povrat uloženog profita. Sa druge strane imamo i Celzi, PSG, Man C. gdje gazde također ulazu svoj novac zarad uspjeha.
Ma ok, samo onda malo korigovati terminologiju i to je to. Ovdje sigurno do daljnjeg se nece moci tako poslovati jer nijedan klub nema ni blizu sposobnost da ti generise neki profit... a naravno da treba pisati o svim klubovima :bih:

Towelie
Postovi: 160
Pridružen/a: 24 apr 2021, 23:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Towelie » 17 okt 2021, 11:11

Ako ćemo gledati samoodrživost Tuzla City je po djelovanju jedina samoodrživa jer jedan čovjek upumpava finu svotu novca i na taj način taj klub funkcioniše. Tuzla City nema dugove prema državi. Možete vi njih mrziti i nazivati seljacima ali dok je Azmir Husić tu ona će biti samoodrživa. Ako pričamo o nekoj pravoj samoodrživosti tu u regionu možemo spomenuti samo Dinamo zbog strašne škole i transfera koji ih u tome izdvaja kao i Hajduk koji članstvima i akcijama razvaljuje mada ni to nije dovoljno za puno funkcionisanje i naziv samoodrživ :bih:

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2084
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 17 okt 2021, 11:15

spezial je napisao/la:
17 okt 2021, 11:04
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
17 okt 2021, 10:54
spezial je napisao/la:
17 okt 2021, 10:45


Naravno da nisu samoodrzivi, apsolutno se ne moze reci da je bilo koji klub u ovoj ligi samoodrziv. Samoodrziv je arsenal, u koji gazda ne uvaljuje ni feninga iako je multimilijarder, kontas? Ima vise para od azmira, ali ne ubacuje u klub nista, to je poenta samoodrzivosti. Sama cinjenica da gazda na klub baca pare ne cini ga samoodrzivim, nego potpuno suprotno, trosak mu je.
Pa gledaj to sa aspekta da je gazda sponzor. Sto se moze prevesti kao da se zivi od sponzora. Ja znam da ti bukvalno ciljas i zelis reći da je ok samo ako si vlasnik kluba a on ti donosi profit. To moze negdje u Evropi, kupis Milan, Man Utd, Arsenal i oni ti vrse ponekad i povrat uloženog profita. Sa druge strane imamo i Celzi, PSG, Man C. gdje gazde također ulazu svoj novac zarad uspjeha.
Ma ok, samo onda malo korigovati terminologiju i to je to. Ovdje sigurno do daljnjeg se nece moci tako poslovati jer nijedan klub nema ni blizu sposobnost da ti generise neki profit... a naravno da treba pisati o svim klubovima :bih:
Pa dobro, ne stigne se uvijek izvagati svaka riječ.
Taj sistem poslovanja je jos uvijek nedostizan kod nas. Male sredine i sve manje zainteresiranih za fudbal. Niko nema 10-12 hiljada navijaca na svakoj utakmici, nema tako dobar stadion i na mjestu da generise prihode i da je posjećen i danima kad nije utakmica. Sportski kolektivi su previše porezno opterećeni kao da su fabrike i profitna preduzeća. Kada se i proda neki igrac to uglavnom bude za smjesne pare i po pravilu se vraćaju u našu ligu umjesto da idu dalje u npr lige 5 pa da imas onih 10-20% od transfera i sl. Generalno stanje nije za poželjeti, ali mi druge lige nemamo. Ova je naša pa kakva je takva je.

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Sky9 » 17 okt 2021, 11:24

SA MO O DRŽI VA ssh :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Gdje je tobe, vrijeme je da pravi listu jakih izjava i za ssh :rol:
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2084
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 17 okt 2021, 11:31

Sky9 je napisao/la:
17 okt 2021, 11:24
SA MO O DRŽI VA ssh :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Gdje je tobe, vrijeme je da pravi listu jakih izjava i za ssh :rol:
Bas tako. Sa svojim sponzorima, navijacima nema duga, ne prosi ni od koga, ne zavisi ni id koga. Krah sponzora se naravno može desiti, desava se u ligama petice a ne kod nas.
Uglavnom nismo budzetski parazit, nismo jedva prodali 8 od 100 mjesta u skupštini, nismo prodali 46 godišnjih po 85 KM, nismo dužni igracima, nismo prodali 75 donatorskih ulaznica (preko 50 kupila dva lika), nismo tri sezone imali različite dresove na terenu a ponekad i bez brojeva i mnogobrojne ostale sramote koje mogu do sutra nabrajati. Eh sad vjerujem da si također nasmijan.

I da, da ne zaboravim kako obilato pomažemo i tvom klubu, dovodimo vam igrace, izdržavamo trenera, ustupamo na posudbu itd itd i ovde je lista poduga.
Zadnja izmjena: Ponosnipodrinjac, dana/u 17 okt 2021, 11:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Sky9 » 17 okt 2021, 11:32

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
17 okt 2021, 11:31
Sky9 je napisao/la:
17 okt 2021, 11:24
SA MO O DRŽI VA ssh :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Gdje je tobe, vrijeme je da pravi listu jakih izjava i za ssh :rol:
Bas tako. Sa svojim sponzorima, navijacima nema duga, ne prosi ni od koga, ne zavisi ni id koga. Krah sponzora se naravno može desiti, desava se u ligama petice a ne kod nas.
Uglavnom nismo budzetski parazit, nismo jedva prodali 8 od 100 mjesta u skupštini, nismo prodali 46 godišnjih po 85 KM, nismo dužni igracima, nismo prodali 75 donatorskih ulaznica (preko 50 kupila dva lika), nismo tri sezone imali različite dresove na terenu a ponekad i bez brojeva i mnogobrojne ostale sramote koje mogu do sutra nabrajati. Eh sad vjerujem da si takoder nasmijan.
samoodržiiiiviiiiii :lolno:
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
FKBilder
Postovi: 1739
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la FKBilder » 17 okt 2021, 11:35

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
17 okt 2021, 10:33
Beduin je napisao/la:
17 okt 2021, 10:26
J3bo vas grob i kad spomene ove seljacice i Slogu im, moras par stranica preskakati da ne citas. Narocito ovaj ponosni rumenko, s navigacije izbriso mapu Podrinja da sucajno kad ne bi tamo zalut'o, trauma od opanaka i sijena.

Gonite ih vise, nek uzmu titulu, nek sve uzmu i ****, eto im Drina Zvornicka, patriote s tespihom u autu, ljiljanima, a najceca lopovija ovodunjalucka.
Pa ne moze nam svima slanina i dva litra piva biti zastitni znak. Patriote i postenjačine naše lijepe komunističke.
Tebi mapa i ne treba, napamet znas kvadratni kilometar u mjestu gdje zivis i put do rodnog sela oca svoga ili djeda. Za više i dalje i ne znaš a sve i da te neko povede gdje ćes kokuz i krezub da ga sramotiš.
Deklarisani cetnici od igraca vam se krste preko cvjeta Srebrenice, nemoj samo ti o patriotizmu i slanini.

Cuj samoodrzivi :rol:

Avatar
feniksptica
Postovi: 15309
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la feniksptica » 17 okt 2021, 11:38

Oprase vise sa SSH. I Tuzlaci da misle ko sto pisu da ih ne zanimaju ne bi vjerovatno ovoliko ne pisali.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Skver
Postovi: 6273
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Skver » 17 okt 2021, 11:39

Dodje raja iz Beograda, Osijeka, Vinkovaca, Bijeljine, Novog Sada i drugih BiH gradova u Tuzlu i oduseve se gradom, uredjenim parkovima, gradom sa najvise zelenila u BiH, sa preljepim trgovima, slanim jezerima a onda dodje neki rumenko sa neke kote iz pizde materine i kaze da mu se ne svidja grad....grad ih ugosti, nahrani, zbrines ih i onda pljuju po gradu....e da mi je vidjeti to njegovo prebivaliste prije nego je "šljego" u grad....
🔴⚫️

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la elvirbaljic » 17 okt 2021, 11:45

fks74 je napisao/la:
17 okt 2021, 10:47
elvirbaljic je napisao/la:
17 okt 2021, 00:05
Sky9 je napisao/la:
17 okt 2021, 00:01
Planinu novca prosuo Aza na hadalje i opet najveći im uspjeh bijediti Slobodu.

A koliko su sudije pogurale te iste pobjede, suvišno je i pričati.
gust je svrsavati po vama, ostali ( Zeljo, Sarajevo, Zrinjski, Velez) bolji od nas, dok naberemo jos koju godinu u PL, mozda i sa njima budemo mogli igrati.
Zašto gubite nadu ? Do prije par kola ste bili glavni kandidati za titulu. :rol:
Vidi pasa moj, ja sam u fudbalu dugi niz godina, ja nikada nisam napisao da smo kandidati za titulu, cak naprotiv pisao sam da nismo. Pisao sam da savez odredjuje prvaka, da sudije guraju ekipu koja je "kandidat" za titulu, a to nije slucaj sa nama. Juce ponisten gol, hajde da kazemo sumnjiv, da nekazem cist gol, takav gol Borcu bi bio priznat. Ja sam zadovoljan ako ove godine izadjemo u evropu. To sto vas par pojedinaca mrzi sve tudje, ili tacnije do podne mrzite sve, od podne i sebe , to je nesto drugo. Ja Sarajevo postujem, al nemozes mrziti TC i Azmira sto ste ispusili titulu, ustvari mozes ali se zapitaj jesi li u vinklo. Jos uz to, nadje se par navijaca gorkog da se nasladjuju, pa virice iz nase guzice dok god postojimo, makar to bila jos koja godina kako se neki nadaju, bice iza nas svake godine, redovno ce mo da ih guzimo.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Avatar
Vanja8
Postovi: 10212
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 17 okt 2021, 11:52

elvirbaljic je napisao/la:
17 okt 2021, 11:45
fks74 je napisao/la:
17 okt 2021, 10:47
elvirbaljic je napisao/la:
17 okt 2021, 00:05


gust je svrsavati po vama, ostali ( Zeljo, Sarajevo, Zrinjski, Velez) bolji od nas, dok naberemo jos koju godinu u PL, mozda i sa njima budemo mogli igrati.
Zašto gubite nadu ? Do prije par kola ste bili glavni kandidati za titulu. :rol:
Vidi pasa moj, ja sam u fudbalu dugi niz godina, ja nikada nisam napisao da smo kandidati za titulu, cak naprotiv pisao sam da nismo. Pisao sam da savez odredjuje prvaka, da sudije guraju ekipu koja je "kandidat" za titulu, a to nije slucaj sa nama. Juce ponisten gol, hajde da kazemo sumnjiv, da nekazem cist gol, takav gol Borcu bi bio priznat. Ja sam zadovoljan ako ove godine izadjemo u evropu. To sto vas par pojedinaca mrzi sve tudje, ili tacnije do podne mrzite sve, od podne i sebe , to je nesto drugo. Ja Sarajevo postujem, al nemozes mrziti TC i Azmira sto ste ispusili titulu, ustvari mozes ali se zapitaj jesi li u vinklo. Jos uz to, nadje se par navijaca gorkog da se nasladjuju, pa virice iz nase guzice dok god postojimo, makar to bila jos koja godina kako se neki nadaju, bice iza nas svake godine, redovno ce mo da ih guzimo.
Vama je glavni problem trener...
Imate jako dobru ekipu za ovu ligu.
Hus je previse ters i tvrdoglav da klub kakav je TC dovede do titule.
Meni se čini da bi vi sa Bosnjakovicem bili lideri, jer on je motivator za razliku od Husa , gdje su svi krivi osim njega...

Avatar
HasicuVratiSe
Postovi: 360
Pridružen/a: 16 avg 2021, 09:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la HasicuVratiSe » 17 okt 2021, 11:55

LIkovi diskutuju, a pola ih ne zna značenje pojma samoodrživost, što ej najgore ovi drugi se trude da im objasne, al jok :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Džemil Šošon: ako radite na nekom projektu i želite da propadne, samo se meni obratite da to sredim

Avatar
Balorda
Postovi: 3551
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Balorda » 17 okt 2021, 11:58

Tuzla je imala trojicu u opasnosti da propuste meč protiv Borca i gle čuda, sva trojica fasovaše treći žuti :mrgreen:
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la elvirbaljic » 17 okt 2021, 11:58

Vanja8 je napisao/la:
17 okt 2021, 11:52
elvirbaljic je napisao/la:
17 okt 2021, 11:45
fks74 je napisao/la:
17 okt 2021, 10:47


Zašto gubite nadu ? Do prije par kola ste bili glavni kandidati za titulu. :rol:
Vidi pasa moj, ja sam u fudbalu dugi niz godina, ja nikada nisam napisao da smo kandidati za titulu, cak naprotiv pisao sam da nismo. Pisao sam da savez odredjuje prvaka, da sudije guraju ekipu koja je "kandidat" za titulu, a to nije slucaj sa nama. Juce ponisten gol, hajde da kazemo sumnjiv, da nekazem cist gol, takav gol Borcu bi bio priznat. Ja sam zadovoljan ako ove godine izadjemo u evropu. To sto vas par pojedinaca mrzi sve tudje, ili tacnije do podne mrzite sve, od podne i sebe , to je nesto drugo. Ja Sarajevo postujem, al nemozes mrziti TC i Azmira sto ste ispusili titulu, ustvari mozes ali se zapitaj jesi li u vinklo. Jos uz to, nadje se par navijaca gorkog da se nasladjuju, pa virice iz nase guzice dok god postojimo, makar to bila jos koja godina kako se neki nadaju, bice iza nas svake godine, redovno ce mo da ih guzimo.
Vama je glavni problem trener...
Imate jako dobru ekipu za ovu ligu.
Hus je previse ters i tvrdoglav da klub kakav je TC dovede do titule.
Meni se čini da bi vi sa Bosnjakovicem bili lideri, jer on je motivator za razliku od Husa , gdje su svi krivi osim njega...
Husrefu nogu u dupe ako zelimo vidjeti europu. Covjek unistio moral ekipi, tri kola unaprijed mozes predvidjeti sastav i taktiku, tako da vec se ekipe mogu spremati za nas. Smece od trenera, od covjeka.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Avatar
HasicuVratiSe
Postovi: 360
Pridružen/a: 16 avg 2021, 09:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la HasicuVratiSe » 17 okt 2021, 12:00

Glavni simptomi i znakovi zabluda progona, govoreći da osoba treba kvalificiranu pomoć

nerazumno nepovjerenje, čak i bliskim ljudima
izolacija, izbjegavanje komunikacije, briga o sebi
neosnovani napadi agresije
iracionalni strahovi i napadi anksioznosti
nema kritičkog samospoznaje
svugdje, bilo gdje, on pronalazi svoje progonitelje (ako ih nema, on ih izmišlja)
Siguran je da se broj ljudi ili organizacija koje ga slijede stalno povećava

Ko je ovo ovako savršeno opisao pijačare ?
Džemil Šošon: ako radite na nekom projektu i želite da propadne, samo se meni obratite da to sredim

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la elvirbaljic » 17 okt 2021, 12:02

Balorda je napisao/la:
17 okt 2021, 11:58
Tuzla je imala trojicu u opasnosti da propuste meč protiv Borca i gle čuda, sva trojica fasovaše treći žuti :mrgreen:
Tako i treba, nek nas yebu kad smo pored oba oka coravi. Veleza su pustili niz vodu, mozemo cekati sledecu zrtvu zarad interesa vice i borca yebem im mater cetnicku.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Akta » 17 okt 2021, 12:13

Sisin ham jes samoodrziv, kad su im plate 406 KM. Dobro imaju sta jesti.

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2084
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 17 okt 2021, 12:16

Skver je napisao/la:
17 okt 2021, 11:39
Dodje raja iz Beograda, Osijeka, Vinkovaca, Bijeljine, Novog Sada i drugih BiH gradova u Tuzlu i oduseve se gradom, uredjenim parkovima, gradom sa najvise zelenila u BiH, sa preljepim trgovima, slanim jezerima a onda dodje neki rumenko sa neke kote iz pizde materine i kaze da mu se ne svidja grad....grad ih ugosti, nahrani, zbrines ih i onda pljuju po gradu....e da mi je vidjeti to njegovo prebivaliste prije nego je "šljego" u grad....
Jeste jeste, onda ih odvedemo da vide projekat Tuzla na Jali, po uzoru na Bg na vodi. A Jala čista, poribljena, bujna. Zatim im organizujemo praćenje i utrku najzagađenijih gradova Evrope i svijeta i zajedno se radujemo jer smo uvijek na vrhu liste. Onda se pohvalimo javnim prijevozom ali da se uklopimo do 23 jer tad je zadnji bus koji prolazi kroz grad. Prosetamo ulicama da vide kako izgleda kad je svaki treći stub ulične rasvjete ispravan pri tome često gledajući pred sebe jer ne zna se da li je gori trotoar ili cesta. Nemoj ovo shvatati kao ličnu kritiku, ovo je problem svih nas i svi trebamo dati doprinos da to rjesavamo.
Samo kažem ne treba glumiti da smo nesto sto nismo, da imamo puno posla u svojoj avliji pa tek onda da dajemo lekcije drugima.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15879
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 17 okt 2021, 12:35

Towelie je napisao/la:
17 okt 2021, 10:52
avenija je napisao/la:
17 okt 2021, 10:13
Jedini klub koji je trenutno samoodrziv u BiH je Čelik jer prihodi od članstva, sponzora, ulaznica, akcija, donacija višestruko prelaze rashode koji su izuzetno niski zbog ranga u kojem se klub nalazi. Na to se ciljano islo kako bi se zbog suficita u budzetu mogli polahko smanjivati dugovi iz proslosti. Ja sam siguran da naprimjer samo Fanimo godisnje više Kosta nego citav tim Čelika + stručni stab. Pretpostavljam da se za Fanima godisnje izdvoji oko 150-170 hiljada KM a mozda i vise jer je Sarajevo jedan od rijetkih klubova koji placa doprinose na punu platu koja kod ovog je sigurno negdje tu iznad 10k KM.
Ne možeš tako pričati da je jedini samoodrživ. Naprimjer Stupčanica iz Olova koja je ista liga sa Čelikom ima isti broj članova i bolju posjetu od Čelika. Stupčanicu prati 1000 ljudi a Čelik 500. Znači i oni su samoodrživi sa suficitom sigurno većim minimalno za hiljadu maraka mjesečno :kafa:
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
I Stupcanica sama svoj porez otplacuje
A njima Gradska uprava
:bih:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”