Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4473
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MaroonBjelave » 04 dec 2022, 10:39

Lynx je napisao/la:
04 dec 2022, 10:22
Joj pojedinih, malo šale i repliciranja (glupa objava zahtjeva glup odgovor s moje strane) na one objave o Tifi, Bregi itd, odmah uvrede na licnoj osnovi, ali nema veze halalim sve 👍 :). Svi mi dobro znamo da su i Željo i Sarajevo baštinili, a pogotovo iza rata zajedno sa Manijacima i Hordama, sve što je bosansko i ljiljane konstatno na svim utakmicama. :bih: :bih:
Nije to malo šale, nego dosta, u najmanju ruku, neumjesne zayebancije. Jer znaš i sam počne se sa Durmitorskim kasapinom, nastavi se sa drugim kasapinom s Grbavice, a onda se tu doda i zenička balerina. I onda ode sve u 3 pm.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

LeonProfessional
Postovi: 1725
Pridružen/a: 09 maj 2017, 23:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la LeonProfessional » 04 dec 2022, 10:46

Kakav cirkus za teren.
Sad treba opet sve bucati i ponovno (al kako sam shvatio odbijaju to da urade i pored svega) i to će trajati mjesec dana još sigurno. Katastrofa stvarno.

Ne znam kakva je situacija na Tušnju i Koševu, nisam upratio u zadnje vrijeme šta se uradilo, ako se i radilo s obzirom na vrijeme i temperature.

I na kraju, šta će biti s derbijem, kakve su šanse da se završi Koševo do tada.

Avatar
Beduin
Postovi: 16331
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Beduin » 04 dec 2022, 11:49

kolezeljovac je napisao/la:
03 dec 2022, 23:35
Molim svu raju iz Sarajeva bili bordo ili plavi tabor da ne pišu stvari koje ne trebaju da budu na ovoj temi. Niti je Radovan FKS, niti su ovi odozgo što drže 3 prsta FKŽ! Možda je neko od nas izgubio neke osobe u familiji baš radi tih ideologija, mislite malo o tome...
Tacno ne razumijem taj nacin komunikacije i podjebavanja, ali nikako. Ciji klub su vodili ili navijali za njih veci cetnici, sta li vec?
Da to neko drugi radi, iz drugih gradova i tabora pa bih rekao mozda kompleksi, seljakluk, ali sugradjani i oni koji su ponajvise propatili u ratu od tih istih troprstasa, tacno smo sebi najveci neprijatelji.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Beduin
Postovi: 16331
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Beduin » 04 dec 2022, 11:54

Ovo u vezi terena je nevjerovatno sta se radi, toliko nestrucnosti i muljanja kao da su projekti od par stotina maraka.
Radis teren iznova i treba da ga napravis perfektvog, a na kraju ce svi biti zadovoljni da se dovede u "razumno stanje".

Ono najbolnije od svega je sto niko nece odgovarati zbog probijanja roka, ogromnih odstupanja kvalitete te dodatnih troskova i bacenih para i vremena.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la redbull93 » 04 dec 2022, 12:18

Beduin je napisao/la:
04 dec 2022, 11:54
Ovo u vezi terena je nevjerovatno sta se radi, toliko nestrucnosti i muljanja kao da su projekti od par stotina maraka.
Radis teren iznova i treba da ga napravis perfektvog, a na kraju ce svi biti zadovoljni da se dovede u "razumno stanje".

Ono najbolnije od svega je sto niko nece odgovarati zbog probijanja roka, ogromnih odstupanja kvalitete te dodatnih troskova i bacenih para i vremena.
Pa kad svi sute i vode se politikom "samo nek se zavrsi", bit ce tako. Nevjerovatno na sta se sve suti, haj razumijem ove u BL, moraju sutiti, al ostali, pored ovolike steta i dalje sute, ne razumijem. Nek jasu jos vise, sta cu im ja. Ovo od pocetka smrdi i ovi tereni ce se sjebati za jednu godinu, nema od ovog nista.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la kolezeljovac » 04 dec 2022, 12:28

Beduin je napisao/la:
04 dec 2022, 11:49
kolezeljovac je napisao/la:
03 dec 2022, 23:35
Molim svu raju iz Sarajeva bili bordo ili plavi tabor da ne pišu stvari koje ne trebaju da budu na ovoj temi. Niti je Radovan FKS, niti su ovi odozgo što drže 3 prsta FKŽ! Možda je neko od nas izgubio neke osobe u familiji baš radi tih ideologija, mislite malo o tome...
Tacno ne razumijem taj nacin komunikacije i podjebavanja, ali nikako. Ciji klub su vodili ili navijali za njih veci cetnici, sta li vec?
Da to neko drugi radi, iz drugih gradova i tabora pa bih rekao mozda kompleksi, seljakluk, ali sugradjani i oni koji su ponajvise propatili u ratu od tih istih troprstasa, tacno smo sebi najveci neprijatelji.
Nije džabe sve što nas strefi ...
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
egocentrik
Postovi: 1188
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la egocentrik » 04 dec 2022, 15:25

Koliko smo svi mali pokazuju malverzacije oko terena, ima li istrazivackog novinara a da se ne bavi državnim kriminalom..
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la kolezeljovac » 04 dec 2022, 15:29

egocentrik je napisao/la:
04 dec 2022, 15:25
Koliko smo svi mali pokazuju malverzacije oko terena, ima li istrazivackog novinara a da se ne bavi državnim kriminalom..
Šta se dešava, nisam u toku?
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15845
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 04 dec 2022, 17:39

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Al kakva reprezentacija je gostovala na LJEPOTICI
Auuuuuu

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la admin » 04 dec 2022, 21:14

Samo mi nije jasno kako vam ne dosadi. Ne kontam. Sad cu pobrisati ovo smece, ali od ovog momenta ko bude povlacio ova sra.. na temi bice odstranjen s foruma i postarat cu se da se nikad vise ovdje ne pojavi.

Avatar
Arvid
Postovi: 17088
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Arvid » 04 dec 2022, 21:47

kolezeljovac je napisao/la:
03 dec 2022, 23:35
Molim svu raju iz Sarajeva bili bordo ili plavi tabor da ne pišu stvari koje ne trebaju da budu na ovoj temi. Niti je Radovan FKS, niti su ovi odozgo što drže 3 prsta FKŽ! Možda je neko od nas izgubio neke osobe u familiji baš radi tih ideologija, mislite malo o tome...
Zbog toga sam i prestao pisati na ovom pdf-u.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

pitara
Postovi: 1032
Pridružen/a: 18 jun 2019, 23:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la pitara » 06 dec 2022, 11:21

Ima li neko slučajno podatak o tome ko je najbolji asistent u historiji Premijer lige?
Nešto me interesovalo ali ne mogu nigdje na nađem to

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Unknown2 » 06 dec 2022, 11:36

Bilbija 49

ali to sada naravno nije 100% tacno. sto fali stari utakmica i sezona.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 06 dec 2022, 12:06

admin je napisao/la:
04 dec 2022, 21:14
Samo mi nije jasno kako vam ne dosadi. Ne kontam. Sad cu pobrisati ovo smece, ali od ovog momenta ko bude povlacio ova sra.. na temi bice odstranjen s foruma i postarat cu se da se nikad vise ovdje ne pojavi.
Sta je bilo?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1311
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 06 dec 2022, 20:41

Prosinečki dogovorio sve sa Sarajevom.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Unknown2 » 06 dec 2022, 21:29

FK Željezničar od Vlade FBiH traži odgodu plaćanja poreza do 30. juna 2023. godine

Fudbalski klub Željezničar zatražio je pomoć od Vlade Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako je potvrđeno za Faktor, sa Grbavice su uputili zahtjev u kojem traže da se do 30. juna 2023. godine odgodi plaćanje poreza.

U dopisu koji je potpisala direktorica Amira Uzunović navedeno je kako je on upućen "zajedno sa drugim klubovima".

- Podsjećamo Vas na Zaključak Vlade FBiH od 24. marta 2022. godine kojim je, zbog posljedica izazvanih COVID-19, omogućeno da sportskim kolektivima bude odobreno neplaćanje sporazumnih rata, odloženog poreznog duga i tekućih obaveza u periodu do 31. decembra 2022. godine.

Želimo istaći našu zahvalnost za donošenje ovog akta koji nam je bio od izuzetne pomoći u prethodno izazovnom periodu tokom kojeg ulažemo ogromne napore u pravcu stabilizacije funkcionisanja i poslovanja našeg kolektiva.

U tom kontekstu, zajedno sa drugim klubovima iz FBiH želimo zatražiti da Vlada produži period važenja ovog zaključka za dodatni period od šest mjeseci, odnosno do 30. juna 2023. godine s obzirom na to da okolnosti tj. posljedice zbog kojih je Zaključak donesen nisu u potpunosti eliminisane - napisali su u Zahtjevu koji je upućen u Vladu FBiH, na ruke premijeru Fadilu Novaliću i dopremijerki i ministrici finansija Jelki Miličević, a u koji je Faktor imao uvid.

I sa Grbavice su za Faktor potvrdili da su uputili zahtjev, ali nisu konkretno odgovorili na pitanje šta će biti ukoliko Vlada FBiH ne udovolji na njihov zahtjev.

- Ovim putem želimo potvrditi da je FK Željezničar podnio navedeni Zahtjev Vladi FBiH zajedno sa drugim klubovima.

FK Željezničar smatra da okolnosti i posljedice koje je Vlada FBiH navela kao razlog za donošenje navedenog zaključka nisu eliminirane u periodu od donošenja ovog zaključka do danas, te da je, posljedično, naš zahtjev utemeljen i razuman - potvrdili su iz FK Željezničar za Faktor naglasivši kako će klub organizovati konferenciju za medije na kojoj će javnost imati priliku dobiti više informacija (zakazana za srijedu u 17 sati).

Međutim, problem bi mogao nastati jer, kao što smo već pisali, spomenuti zaključak iz marta ove godine, prema tvrdnjama iz Porezne uprave Federacije BiH (PUBiH), napravio je problem pojedinim klubovima, među kojima su navedeni primjeri Sarajeva i Zrinjskog, koji su stvorili nova dugovanja.

PUBiH je početkom septembra pisala Vladi FBiH, a tada je navedeno da se prema Zakonu o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima "za vrijeme trajanja sporazuma dospjele rate moraju izmiriti u rokovima definiranim sporzumom", a da je članom 8. ovog zakona

- Sportski kolektiv koji ne ispunjava obaveze iz zaključenog sporazuma ima za posljedicu raskid sporazuma i nastavak vođenja postupka prinudne naplate bez mogućnosti otpisa zateznih kamata i umanjenja glavnog duga.

Iz PUFBiH su tada tvrdili da bez obzira na doneseni Zaključak Vlade FBiH "imaju zakonsku obavezu raskinuti sporazume o odgođenom plaćanju i sporazume o plaćanju poreznih obaveza u ratama, zaključene sa sportskim kolektivima koji uredno ne izmiruju svoje obaveze (rate po sporazumima i / ili tekuće obaveze), nakon čega je ujedno dužna nastaviti postupke prinudne naplate".

U zaključku dopisa iz septembra koji je potpisao Šerif Isović, direktor PUFBiH, predlažene su izmjene i dopune Zakona o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima.

Avatar
pupahava
Postovi: 531
Pridružen/a: 04 avg 2022, 11:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la pupahava » 06 dec 2022, 21:35



:rol:
Koševo širok greben
dođeš pošten, odeš je.ben
_______________________
1 9 4 6

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11261
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 06 dec 2022, 21:37

Stadion Grbavica je ponos Željezničara, ponos grada Sarajeva, preporodio se i nakon teškog ratnog razaranja.

Gotovo nevjerovatno zvuči informacija da bi se zbog poreznog duga moglo desiti da više ne bude Željin, što bi svakako bila bruka bez presedana.
:ljepota:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11261
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 06 dec 2022, 22:00



WE ARE THE BOSNIAN BOYS !
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

fks74
Postovi: 9220
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la fks74 » 06 dec 2022, 23:05

Znači željkan opet nešto moljaka. Naučili prositi, neće to raditi da si bog. :tokralju:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”