Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
Banjalucki
Postovi: 199
Pridružen/a: 22 mar 2021, 10:48
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Banjalucki » 30 nov 2021, 12:35

90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:28
Lik nikad nije ni bio u istocnom Sarajevu, znaci nikad.

Decko misli to neki grad ne shvata da to pada u roku sat vremena sve kad bi puklo samo na dobrinji gdje se " granice " ima stanovnika koliko ima u cijelom istocnom Sarajevu.

To je ispiranje mozga koje se vrši godinama i godinama i rađaju se nove generacije poput njegove koja ne zna ni koji mu je glavni grad i da je taj grad jaci od cijelog njegovog entiteta po svemu.
Joj koliko ste napaceni sa brojkama...
Namjerno sam napisao jer me vukao za jezik a rekao sam jer to ovaj glavonja predlaže sada....
A što se tiče toga prestonica koliki je grad , pa Cetinje je prestonica u CG a ima stanovnika ko Pale, pa sta sad....
BANJA LUKA U SRCU VRBAS U VENAMA

Avatar
Shategabri
Postovi: 14583
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 12:36

edoox je napisao/la:
30 nov 2021, 12:33
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 11:42
Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 11:38

Bem ti uciteljicu koja te nije naucila koja rjeka tece kroz drugi grad po velicini...
Znao sam :mrgreen:
Jel problem što je Bosna ili što 'ne znam' da Vrbas teče kroz BL?
Nego, jel to mijenja suštinu? Jel Vrbas čist u BL?
Jel se normalno kupati u kanalizaciji?
Repliciram samo zbog toga da cuvamo nase rijeke.
U svaku nasu rijeku se ulijevaju fekalije, planski.
Vrbas protice i kroz Bugojno,i kroz moje Jajce ali brat bratu najcisci je u slivu Banjaluke( kako sam vodotok, tako i obale).
Ja sam se kupao u skoro svim rijekama u bejHa, i vjerujte da su kanalizacije najmanji problem. U Vrbasu sam se isjekao na skolje auta, sporeta, ves masina, ali vrhunac je kada kilometar uzvodno puste u vodu kvarcni otpad :). Na moju srecu nikad nisam imao iskustva kada bolesni umovi ispuste toksicne otpade.
Ovo je bila mala digresija, hocu samo da kazem zastitimo i cuvajmo nase rijeke.
Pa i te školjke i ostalo smeće je problem i rijeke se zagađuju.
A gdje ide kanalizacija Banja Luke ako smijem pitati?
Slažem se, treba ih čuvati i bilo kakav otpad ne bi trebao da ide direktno u rijeke. Kolektori, razni drugi filteri, sve samo ne kanalizacija i otpad u rijeke.
Koševo Zapad

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 90minut » 30 nov 2021, 12:38

Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 12:35
90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:28
Lik nikad nije ni bio u istocnom Sarajevu, znaci nikad.

Decko misli to neki grad ne shvata da to pada u roku sat vremena sve kad bi puklo samo na dobrinji gdje se " granice " ima stanovnika koliko ima u cijelom istocnom Sarajevu.

To je ispiranje mozga koje se vrši godinama i godinama i rađaju se nove generacije poput njegove koja ne zna ni koji mu je glavni grad i da je taj grad jaci od cijelog njegovog entiteta po svemu.
Joj koliko ste napaceni sa brojkama...
Namjerno sam napisao jer me vukao za jezik a rekao sam jer to ovaj glavonja predlaže sada....
A što se tiče toga prestonica koliki je grad , pa Cetinje je prestonica u CG a ima stanovnika ko Pale, pa sta sad....
Ma glupa prica, al' trebaš znati i ne zivjeti u nekom imaginarom svijetu gdje misliš da je entitet država.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11313
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 30 nov 2021, 12:40

Vadi Morteme
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tristan » 30 nov 2021, 12:43

Jel se u Sarajevu jos voze na parne-neparne tablice?
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 90minut » 30 nov 2021, 12:45

Tristan je napisao/la:
30 nov 2021, 12:43
Jel se u Sarajevu jos voze na parne-neparne tablice?
Pa to ti je plafon napisati to što ti nemaju šta da jedu i penzija je 200 maraka to ništa.

ExBlueone
Postovi: 1512
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ExBlueone » 30 nov 2021, 12:50

Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 12:35
90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:28
Lik nikad nije ni bio u istocnom Sarajevu, znaci nikad.

Decko misli to neki grad ne shvata da to pada u roku sat vremena sve kad bi puklo samo na dobrinji gdje se " granice " ima stanovnika koliko ima u cijelom istocnom Sarajevu.

To je ispiranje mozga koje se vrši godinama i godinama i rađaju se nove generacije poput njegove koja ne zna ni koji mu je glavni grad i da je taj grad jaci od cijelog njegovog entiteta po svemu.
Joj koliko ste napaceni sa brojkama...
Namjerno sam napisao jer me vukao za jezik a rekao sam jer to ovaj glavonja predlaže sada....
A što se tiče toga prestonica koliki je grad , pa Cetinje je prestonica u CG a ima stanovnika ko Pale, pa sta sad....
Crna Gora je država, nije jedinica lokalne samouprave.

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tristan » 30 nov 2021, 12:51

90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:45
Tristan je napisao/la:
30 nov 2021, 12:43
Jel se u Sarajevu jos voze na parne-neparne tablice?
Pa to ti je plafon napisati to što ti nemaju šta da jedu i penzija je 200 maraka to ništa.
Visa politika. To nema veze sa gradom.
Samo vrh Avazovog tornja viri iz onog oblaka. Nije to dobro za zdravlje.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Balorda
Postovi: 3541
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Balorda » 30 nov 2021, 12:53

Kad misliš da si vidio sve u životu, a onda izleti: PALE PRESTONICA.


Kako nas yebaše TLN ovako, da bukvalno svaki dan živimo njihove skečeve. Otac nas yebo, a i njih.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 90minut » 30 nov 2021, 12:54

Tristan je napisao/la:
30 nov 2021, 12:51
90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:45
Tristan je napisao/la:
30 nov 2021, 12:43
Jel se u Sarajevu jos voze na parne-neparne tablice?
Pa to ti je plafon napisati to što ti nemaju šta da jedu i penzija je 200 maraka to ništa.
Visa politika. To nema veze sa gradom.
Samo vrh Avazovog tornja viri iz onog oblaka. Nije to dobro za zdravlje.
Nešto kao u bg i zg?

let3
Postovi: 29036
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la let3 » 30 nov 2021, 12:57

90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:28
Lik nikad nije ni bio u istocnom Sarajevu, znaci nikad.

Decko misli to neki grad ne shvata da to pada u roku sat vremena sve kad bi puklo samo na dobrinji gdje se " granice " ima stanovnika koliko ima u cijelom istocnom Sarajevu.

To je ispiranje mozga koje se vrši godinama i godinama i rađaju se nove generacije poput njegove koja ne zna ni koji mu je glavni grad i da je taj grad jaci od cijelog njegovog entiteta po svemu.
Pa kad ih PTPC i Rajko Vasic medijski truju godinama, lobotomiziraju, yebu u on malo mozga što im je ostalo - sasvim je jasno zašto su nepismeni, neobrazovani, civilizacijski zapušteni u svakom smislu.
Ljudi ne znaju koji je glavni grad države u kojoj žive. Šta dalje pricati.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 30 nov 2021, 12:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8034
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Rigoletto » 30 nov 2021, 12:58

Ma zrinjski je trendi i in. Pijačari nisu trendi, oni su demode
goveđigulašmajka

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Demi » 30 nov 2021, 12:58

itatabisine je napisao/la:
30 nov 2021, 12:07
Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 11:25
itatabisine je napisao/la:
30 nov 2021, 11:05


Za tvoju informaciju dva puta mjesecno sam u BL, koja dosta podsjeca na Sarajevo, BL je grad koji vi nazor pokusavate prekrstiti ali ne ide.
Pitat cu te kako zivite. Budzet Kantona Sarajevo 1,3 MILIJARDE maraka, budzet Banja Luke 150 miliona. Jarane hocete da vas kupimo i usvojimo.
Koliko tvojih sunarodnjaka iz Lukavice, Doboja, Visegrada ide u Sarajevo, Tesanj, Gorazde da radi. Sta mislis sto je tako.
Zato sto ce u Sarajevu zaraditi duplo vise nego sto moze u manjem entitetu.
Jarane radim sa dosta firmi iz RS-a i vjeruj da extra poznajem vasu ekonomsku situaciju. Guzice bi dali samo da nesto prodate u Federaciju.

Opet te pitam koji je glavni grad RS-a
Živimo dosta bolje nego ostatak RS, a što se tice budzeta, vidis da veze nemas....
Kanton Sarajevo, znači kanton cijeli, a buzet za BL koji si naveo je samo Grad Banja Luka, koji ne ulkljucuje 10 malih opstina oko grada, tipa Laktasi, Celinac, Kotor Varos itd...
I nemoj mi vise majke ti ljepoticu sa zelene rjeke porediti sa neboderima, oronulim zgradama i turskim sokacima...

Kada skupis sve te mega giga opštine Celinac, Laktase , Kotor Varos opet vas Kanton Sarajevo moze sve zajedno kupiti.

Odgovori mi zasto trcite u Federaciju da radite, nije valjda da nema posla u "BOLJEM, NAPREDNIJEM I NAJRAZVIJENIJEM entitetu".

Ne odgovori ti meni koji je glavni grad tvog entiteta.

Jes vam Dodik i njegova politika isprala mozak, zali boze zraka koji disete kada tako razmisljate.
Ja kolio znam ljudi odlaze u Njemacku,u Evropu da rade,kakvo Sarajevo ti spominjes? Ja samo znam da sto se nas tice nas dio Bih gravitira ka Banjaluci. Vjeorvatno isto tako vas dio gravitira ka Sarajevu,juzni dio ka Mostaru ili Dubrovniku....

I te price bolji razvijeniji entitet su politicka pothuskavanja,bice nam bolji kad i vlast bude bolja.Mi se ovdje nesto raspravljamo ciji je veci a sve isto srаnje drugo pakovanje.Al hajd nek se krezubi svadjaju cija stranka moze privuci vise glasaca
" "!
1926

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tristan » 30 nov 2021, 12:59

itatabisine je napisao/la:
30 nov 2021, 09:09
Najbolnija cinjenica jeste da je glavni grad RS-a Sarajevo, to vas boli vise nego ista.
MortemHz je napisao/la:
30 nov 2021, 12:21
Nedavno istraživanje Agencije Prime Communications* sprovedeno u Republici Srpskoj pokazalo je da skoro 60 odsto građana ne zna da je po entitetskom Ustavu glavni grad Republike Srpske Sarajevo.

Da je po Ustavu Republike Srpske glavni grad ovog entiteta Sarajevo, odgovor je dalo ukupno 21,7 odsto ispitanika, 56 odsto odgovorilo da je glavni grad Banjaluka, a čak 13,9 odsto ispitanih građana smatra da je to Istočno Sarajevo. Istraživanje je sprovedeno na uzorku od 1.000 ispitanika.
Kaze levat boli nas sto je Sarajevo glavni grad, a ljudi i ne znaju da im je glavni grad. :urnebes:
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MortemHz » 30 nov 2021, 13:00

DERBI BOSNE I HERCEGOVINE NA KOŠEVU, SARAJEVO DOČEKUJE VELEŽ U SUBOTU

U 19. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase snage će odmjeriti FK Sarajevo i FK Velež iz Mostara, a riječ je o utakmici koja nosi epitet „Derbija Bosne i Hercegovine“.

Velež je jedan od klubova sa kojim Sarajevo ima najdužu tradiciju igranja. Svoj prvi međusobni duel, ova dva tima odigrala su u Mostaru, dalekog 10. novembra 1946. godine, u sklopu Republičke lige BiH, a Velež je bio bolji i slavio sa visokih 3:0. Bila je to tek druga zvanična utakmica, tadašnjeg Torpeda, koji je osnovan samo desetak dana ranije.

Prvi važniji duel između Sarajeva i Veleža odigran je još u takmičarskoj sezoni 1946/47. Nakon završetka Republičke lige, Velež i Sarajevo su zauzeli prva dva mjesta na tabeli, te ostvarili plasman u Savezni kvalifikacioni kup za plasman u Prvu ligu, sastavši se odmah u njegovom prvom kolu. Nakon prve utakmice u Mostaru u kojoj je ekipa Veleža slavila rezultatom 2:1, na stadionu "Šesti april" u Sarajevu, Sarajevo je golovima Švaljeka, Švrake i Lovrića, trijumfovao sa 3:1 i plasiralo se u iduće kolo kvalifikacija za Prvu ligu, a kasnije ostvario i sam plasman u najviši rang jugoslovenskog fudbala

Legenda bordo-bijelog kluba, Ibro Biogradlić, odigrao je najviše susreta za naš klub protiv Veleža, ukupno 23, a Safet Sušić je najviše puta zatresao mrežu kluba iz Mostara, čak 9 puta, a zanimljivo je da je sve golove postigao na našem stadionu. Posljednji duel na Koševu odigran u sezoni 2020/21 završen je rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub je postigao Ivan Jukić.

U tekućoj sezoni, pet mjesta na tabeli stoji između subotnjih protivnika. Naše Sarajevo je treće, dok je Velež na osmom mjestu, za 10 bodova zaostatka u odnosu na Bordo ekipu.

Duga tradicija između Sarajeva i Veleža ogleda se i kroz veliki broj fudbalera koji su nastupali za oba kluba. Tako su, primjera radi, Numan Kurdić i Anel Hebibović nosili dres Veleža, a Samir Zeljković i Samir Radovac, sadašnji prvotimci Veleža, ponikli su u FK Sarajevo. Naš prvotimac, Đani Salčin, ove sezone kao posuđen fudbaler nosi dres „Rođenih“.

Nadolazeća utakmica između Sarajeva i Veleža igrat će se u subotu 4. decembra 2021. godine sa početkom u 13 sati. Kapije Olimpijskog stadiona „Asim Ferhatović-Hase“ bit će otvorene dva sata uoči početka susreta, a cijene ulaznica su sljedeće:

- Sjever Vedran Puljić – 5 KM,

- Zapad – 10 KM,

- Junior – 2 KM.

Podsjećamo, karte možete kupiti u Bordo Fan Shop-u od četvrtka, a na dan utakmice i na prodajnim mjestima na koševskom stadionu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11313
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 30 nov 2021, 13:02

Rigoletto je napisao/la:
30 nov 2021, 12:58
Ma zrinjski je trendi i in. Pijačari nisu trendi, oni su demode
zrinski* kao prvo. Kao drugo ni u Hrvatskoj ne znaju ko ste vi
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11313
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 30 nov 2021, 13:03

MortemHz je napisao/la:
30 nov 2021, 13:00
DERBI BOSNE I HERCEGOVINE NA KOŠEVU, SARAJEVO DOČEKUJE VELEŽ U SUBOTU

U 19. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase snage će odmjeriti FK Sarajevo i FK Velež iz Mostara, a riječ je o utakmici koja nosi epitet „Derbija Bosne i Hercegovine“.

Velež je jedan od klubova sa kojim Sarajevo ima najdužu tradiciju igranja. Svoj prvi međusobni duel, ova dva tima odigrala su u Mostaru, dalekog 10. novembra 1946. godine, u sklopu Republičke lige BiH, a Velež je bio bolji i slavio sa visokih 3:0. Bila je to tek druga zvanična utakmica, tadašnjeg Torpeda, koji je osnovan samo desetak dana ranije.

Prvi važniji duel između Sarajeva i Veleža odigran je još u takmičarskoj sezoni 1946/47. Nakon završetka Republičke lige, Velež i Sarajevo su zauzeli prva dva mjesta na tabeli, te ostvarili plasman u Savezni kvalifikacioni kup za plasman u Prvu ligu, sastavši se odmah u njegovom prvom kolu. Nakon prve utakmice u Mostaru u kojoj je ekipa Veleža slavila rezultatom 2:1, na stadionu "Šesti april" u Sarajevu, Sarajevo je golovima Švaljeka, Švrake i Lovrića, trijumfovao sa 3:1 i plasiralo se u iduće kolo kvalifikacija za Prvu ligu, a kasnije ostvario i sam plasman u najviši rang jugoslovenskog fudbala

Legenda bordo-bijelog kluba, Ibro Biogradlić, odigrao je najviše susreta za naš klub protiv Veleža, ukupno 23, a Safet Sušić je najviše puta zatresao mrežu kluba iz Mostara, čak 9 puta, a zanimljivo je da je sve golove postigao na našem stadionu. Posljednji duel na Koševu odigran u sezoni 2020/21 završen je rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub je postigao Ivan Jukić.

U tekućoj sezoni, pet mjesta na tabeli stoji između subotnjih protivnika. Naše Sarajevo je treće, dok je Velež na osmom mjestu, za 10 bodova zaostatka u odnosu na Bordo ekipu.

Duga tradicija između Sarajeva i Veleža ogleda se i kroz veliki broj fudbalera koji su nastupali za oba kluba. Tako su, primjera radi, Numan Kurdić i Anel Hebibović nosili dres Veleža, a Samir Zeljković i Samir Radovac, sadašnji prvotimci Veleža, ponikli su u FK Sarajevo. Naš prvotimac, Đani Salčin, ove sezone kao posuđen fudbaler nosi dres „Rođenih“.

Nadolazeća utakmica između Sarajeva i Veleža igrat će se u subotu 4. decembra 2021. godine sa početkom u 13 sati. Kapije Olimpijskog stadiona „Asim Ferhatović-Hase“ bit će otvorene dva sata uoči početka susreta, a cijene ulaznica su sljedeće:

- Sjever Vedran Puljić – 5 KM,

- Zapad – 10 KM,

- Junior – 2 KM.

Podsjećamo, karte možete kupiti u Bordo Fan Shop-u od četvrtka, a na dan utakmice i na prodajnim mjestima na koševskom stadionu.
Svi na Koševo!

Derbi Bosne i Hercegovine :bih:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tristan » 30 nov 2021, 13:05

90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:54
Tristan je napisao/la:
30 nov 2021, 12:51
90minut je napisao/la:
30 nov 2021, 12:45


Pa to ti je plafon napisati to što ti nemaju šta da jedu i penzija je 200 maraka to ništa.
Visa politika. To nema veze sa gradom.
Samo vrh Avazovog tornja viri iz onog oblaka. Nije to dobro za zdravlje.
Nešto kao u bg i zg?
Ni blizu. Beograd je cistiji i od Banjaluke, ravnica i duva kosava, ne znam ni da je Zagreb nesto posebno zagadjen.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

itatabisine
Postovi: 351
Pridružen/a: 28 okt 2021, 13:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la itatabisine » 30 nov 2021, 13:05

Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 12:11
itatabisine je napisao/la:
30 nov 2021, 12:07
Banjalucki je napisao/la:
30 nov 2021, 11:25

Živimo dosta bolje nego ostatak RS, a što se tice budzeta, vidis da veze nemas....
Kanton Sarajevo, znači kanton cijeli, a buzet za BL koji si naveo je samo Grad Banja Luka, koji ne ulkljucuje 10 malih opstina oko grada, tipa Laktasi, Celinac, Kotor Varos itd...
I nemoj mi vise majke ti ljepoticu sa zelene rjeke porediti sa neboderima, oronulim zgradama i turskim sokacima...

Kada skupis sve te mega giga opštine Celinac, Laktase , Kotor Varos opet vas Kanton Sarajevo moze sve zajedno kupiti.

Odgovori mi zasto trcite u Federaciju da radite, nije valjda da nema posla u "BOLJEM, NAPREDNIJEM I NAJRAZVIJENIJEM entitetu".

Ne odgovori ti meni koji je glavni grad tvog entiteta.

Jes vam Dodik i njegova politika isprala mozak, zali boze zraka koji disete kada tako razmisljate.
Banja Luka glavni grad, administrativni centar sa svim institucijama..
Pale prestonica....
Pricas opet gluposti , jer bi te ja trebao pitati onda zasto dolaze iz jajca bugojna i vakufa u BL da rade i studiraju...
Jarane procitaj Ustav. Barem nauci osnovne stvari, trebao bi znati osnovne stvari a to je koji je glavni grad BiH, a i manjeg entiteta.

Samo vi srbujte, sad ce krediti na naplatu, koliko ono neki dan Trivicka rece da ste zaduzeni cini mi se preko 6 MILIJARDI.

Druze ako se imalo razumijes u ekonomiju vi De facto STE bankrotirali, zato ti se veliki vožd i zalaže za ove blokade drzave.

Rasprodao je i dao DRZAVNU imovinu, a valja sada sve to vratiti. Kako to objasniti Vucicu i rusima, to njega najvise boli.
Uzeo je kredite preko tvojih (vaših) ledja i sada trazi izlaz a izlaza nema.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MortemHz » 30 nov 2021, 13:06

OnlyLeft22 je napisao/la:
30 nov 2021, 13:03
MortemHz je napisao/la:
30 nov 2021, 13:00
DERBI BOSNE I HERCEGOVINE NA KOŠEVU, SARAJEVO DOČEKUJE VELEŽ U SUBOTU

U 19. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase snage će odmjeriti FK Sarajevo i FK Velež iz Mostara, a riječ je o utakmici koja nosi epitet „Derbija Bosne i Hercegovine“.

Velež je jedan od klubova sa kojim Sarajevo ima najdužu tradiciju igranja. Svoj prvi međusobni duel, ova dva tima odigrala su u Mostaru, dalekog 10. novembra 1946. godine, u sklopu Republičke lige BiH, a Velež je bio bolji i slavio sa visokih 3:0. Bila je to tek druga zvanična utakmica, tadašnjeg Torpeda, koji je osnovan samo desetak dana ranije.

Prvi važniji duel između Sarajeva i Veleža odigran je još u takmičarskoj sezoni 1946/47. Nakon završetka Republičke lige, Velež i Sarajevo su zauzeli prva dva mjesta na tabeli, te ostvarili plasman u Savezni kvalifikacioni kup za plasman u Prvu ligu, sastavši se odmah u njegovom prvom kolu. Nakon prve utakmice u Mostaru u kojoj je ekipa Veleža slavila rezultatom 2:1, na stadionu "Šesti april" u Sarajevu, Sarajevo je golovima Švaljeka, Švrake i Lovrića, trijumfovao sa 3:1 i plasiralo se u iduće kolo kvalifikacija za Prvu ligu, a kasnije ostvario i sam plasman u najviši rang jugoslovenskog fudbala

Legenda bordo-bijelog kluba, Ibro Biogradlić, odigrao je najviše susreta za naš klub protiv Veleža, ukupno 23, a Safet Sušić je najviše puta zatresao mrežu kluba iz Mostara, čak 9 puta, a zanimljivo je da je sve golove postigao na našem stadionu. Posljednji duel na Koševu odigran u sezoni 2020/21 završen je rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub je postigao Ivan Jukić.

U tekućoj sezoni, pet mjesta na tabeli stoji između subotnjih protivnika. Naše Sarajevo je treće, dok je Velež na osmom mjestu, za 10 bodova zaostatka u odnosu na Bordo ekipu.

Duga tradicija između Sarajeva i Veleža ogleda se i kroz veliki broj fudbalera koji su nastupali za oba kluba. Tako su, primjera radi, Numan Kurdić i Anel Hebibović nosili dres Veleža, a Samir Zeljković i Samir Radovac, sadašnji prvotimci Veleža, ponikli su u FK Sarajevo. Naš prvotimac, Đani Salčin, ove sezone kao posuđen fudbaler nosi dres „Rođenih“.

Nadolazeća utakmica između Sarajeva i Veleža igrat će se u subotu 4. decembra 2021. godine sa početkom u 13 sati. Kapije Olimpijskog stadiona „Asim Ferhatović-Hase“ bit će otvorene dva sata uoči početka susreta, a cijene ulaznica su sljedeće:

- Sjever Vedran Puljić – 5 KM,

- Zapad – 10 KM,

- Junior – 2 KM.

Podsjećamo, karte možete kupiti u Bordo Fan Shop-u od četvrtka, a na dan utakmice i na prodajnim mjestima na koševskom stadionu.
Svi na Koševo!

Derbi Bosne i Hercegovine :bih:
Bit će rekordna posjeta ove sezone, očekuje se čak 600 ljudi na našem najvećem stadionu
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Pablo11 i 16 gostiju.