Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la redbull93 » 22 sep 2021, 22:52

Vanja8 je napisao/la:
22 sep 2021, 22:36
Dje li je @Dokoljenko, sad bi upao yebao mater svima i demonstrativno napustio forum... :rol: :rol: :rol: :rol:
Zbogom plava braco, napustam vas :urnebes:

Napustio ih kad je pukla tikva, a do tada avatar revolucije drmale forum haha
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Raonffa » 22 sep 2021, 22:52

Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Neutral » 22 sep 2021, 22:54

mostar_mo je napisao/la:
22 sep 2021, 22:42
slika
Skupština Nogometnog saveza Hercegovačko-neretvanskog kantona obavila je nogometne izbore. Kako se i očekivalo, i što je bio slučaj u dva navrata do sada tokom osmogodišnje vladavine Elvedina Begića, kada je kandidat za Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH u pitanju, nije bilo nikakve dileme, Ivan Beus će i naredne četiri godine predstavljati “NS HNŽ” u krovnom Savezu, piše Glas Krajine.

Velež je imao svog kandidata. Direktor mostarskog kluba Džemil Šoše, kojeg je Velež kandidovao za Izvršni odbor NSFBiH, izgubio je od Samira Ćemalovića, novog/starog člana Izvršnog odbora Nogometnog saveza Federacije BiH. Šoše je na kraju izabran u Izvršni odbor NS HNŽ.

Izbori u “Nogometnom savezu HNŽ” bili su samo puka formalnost, bilo je pitanje samo koga će od Bošnjaka hrvatski članovi Skupštine izabrati za Izvršni odbor Federalnog saveza. Naime, tokom vladavine Elvedina Begića Nogometnim savezom BiH, bošnjačka komponenta u HNK-a izgubila je bilo kakvu realnu mogućnost da imaju svog predstavnika u Izvršnom odboru NSBiH. Jer, nogomet u HNK poklonjen je hrvatskoj komponenti.

Podsjećamo, prije dolaska Elvedina Begića na čelo Saveza, u Izvršnom odboru NSBiH svake dvije godine rotirali su se hrvatski i bošnjački predstavnik iz “NS HNŽ”, kao i iz FS SBK. Tako da kada je iz SBK Hrvat u IO, iz HNK je Bošnjak. No, toga više nema. Nakon dolaska Elvedina Begića u Savez, u trgovini pozcijama Hrvati su se odrekli “FS SBK”, dok su se Bošnjaci odrekli “NS HNŽ”. Također, 2016. godine Hrvati su se odrekli mjesta predsjednika Nogometnog saveza BiH u korist Elvedina Begića.

Tako će Ivan Beus provesti 12 godina bez prekida u “nogometnoj vladi” bh. fudbala. Za razliku od Zrinjskog, Velež zadugo neće moći imati svog predstavnika u Izvršnom odboru NSBiH, ali ni u NS FBiH. Osim ako se hrvatski delegati ne smiluju pa izaberu kandidata Veleža u Izvršni odbor Federalnog saveza. Za sada, od toga nema ništa.


Ljudi ne razumiju ovu pricu i sta se radi. Sjecas li se teksta onog latina kada je Velez umalo ispao u trecu ligu, kao bit ce ugasen. Isto su pokusali sa Univerzitetom. Ljudi van Mostara ovo ne mogu shvatiti.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mostar_mo » 22 sep 2021, 22:55

obrijanopile je napisao/la:
22 sep 2021, 22:51
mostar_mo je napisao/la:
22 sep 2021, 22:42
slika
Velez ima pravo žalbe, a i Hasic moze sigurno putem suda poništiti ovu sramotnu odluku kriminalaca iz saveza.
Gdje je objavljena ova izjava?
Sin Zejnila Selimotica , jednog od osnivaca Ns BIH , inace mislim pravnik objavio na svom profilu , a prenijeli mediji.
Udruzena gamad Borca i Svinjskog.




slika
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Vanja8
Postovi: 10207
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 22 sep 2021, 22:56

redbull93 je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Vanja8 je napisao/la:
22 sep 2021, 22:36
Dje li je @Dokoljenko, sad bi upao yebao mater svima i demonstrativno napustio forum... :rol: :rol: :rol: :rol:
Zbogom plava braco, napustam vas :urnebes:

Napustio ih kad je pukla tikva, a do tada avatar revolucije drmale forum haha
:urnebes: :urnebes: :urnebes: Joj kad se sjetim onih okrsaja s tobom :rol: :rol:

Ali je ostao za njim legendarni post

" Koliko je željo puta pokraden od sudija, nema slova na tastaturi da se opise " :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Avatar
Meraak1921
Postovi: 3218
Pridružen/a: 17 mar 2021, 09:47
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Meraak1921 » 22 sep 2021, 22:57

Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Bas tako, po meni kolko pratim vec od 2002, nikad gori igraci nisu odigrali derbi, ovo je Allahami tuga .

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Hantraga » 22 sep 2021, 22:58

Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Najrealniji čovjek na forumu :thumbup: Onaj ofsajd bezveze baca ljagu na derbi, mada su komentari od strane vaših navijača sasvim realni. Derbi obilovao nekvalitetom, Bodul igrač iznad ove lige, što se znalo od ranije. Ostatak obje ekipe da Bog sačuva, utakmica Famos-Sašk od prije 10-ak godina je u tom rangu.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ElCartel11 » 22 sep 2021, 22:58

Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Svaka čast.
Naš prvi gol iz ofsajda Oremuša, drugo poluvrijeme smo bili dosta bolji. Sve u svemu i bez tog ofsajda bi vas vjerovatno danas dobili. Mi smo bili malo manje losiji nego vi, da kazem.
Ali u globalu i mi smo kar.ine i jos Sablic fura ovu nakaradnu 3-5-2 formaciju a nema igrace za to.
Zadnja izmjena: ElCartel11, dana/u 22 sep 2021, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mostar_mo » 22 sep 2021, 22:59

Neutral je napisao/la:
22 sep 2021, 22:54
mostar_mo je napisao/la:
22 sep 2021, 22:42
slika
Skupština Nogometnog saveza Hercegovačko-neretvanskog kantona obavila je nogometne izbore. Kako se i očekivalo, i što je bio slučaj u dva navrata do sada tokom osmogodišnje vladavine Elvedina Begića, kada je kandidat za Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH u pitanju, nije bilo nikakve dileme, Ivan Beus će i naredne četiri godine predstavljati “NS HNŽ” u krovnom Savezu, piše Glas Krajine.

Velež je imao svog kandidata. Direktor mostarskog kluba Džemil Šoše, kojeg je Velež kandidovao za Izvršni odbor NSFBiH, izgubio je od Samira Ćemalovića, novog/starog člana Izvršnog odbora Nogometnog saveza Federacije BiH. Šoše je na kraju izabran u Izvršni odbor NS HNŽ.

Izbori u “Nogometnom savezu HNŽ” bili su samo puka formalnost, bilo je pitanje samo koga će od Bošnjaka hrvatski članovi Skupštine izabrati za Izvršni odbor Federalnog saveza. Naime, tokom vladavine Elvedina Begića Nogometnim savezom BiH, bošnjačka komponenta u HNK-a izgubila je bilo kakvu realnu mogućnost da imaju svog predstavnika u Izvršnom odboru NSBiH. Jer, nogomet u HNK poklonjen je hrvatskoj komponenti.

Podsjećamo, prije dolaska Elvedina Begića na čelo Saveza, u Izvršnom odboru NSBiH svake dvije godine rotirali su se hrvatski i bošnjački predstavnik iz “NS HNŽ”, kao i iz FS SBK. Tako da kada je iz SBK Hrvat u IO, iz HNK je Bošnjak. No, toga više nema. Nakon dolaska Elvedina Begića u Savez, u trgovini pozcijama Hrvati su se odrekli “FS SBK”, dok su se Bošnjaci odrekli “NS HNŽ”. Također, 2016. godine Hrvati su se odrekli mjesta predsjednika Nogometnog saveza BiH u korist Elvedina Begića.

Tako će Ivan Beus provesti 12 godina bez prekida u “nogometnoj vladi” bh. fudbala. Za razliku od Zrinjskog, Velež zadugo neće moći imati svog predstavnika u Izvršnom odboru NSBiH, ali ni u NS FBiH. Osim ako se hrvatski delegati ne smiluju pa izaberu kandidata Veleža u Izvršni odbor Federalnog saveza. Za sada, od toga nema ništa.


Ljudi ne razumiju ovu pricu i sta se radi. Sjecas li se teksta onog latina kada je Velez umalo ispao u trecu ligu, kao bit ce ugasen. Isto su pokusali sa Univerzitetom. Ljudi van Mostara ovo ne mogu shvatiti.
Naravno da ne mogu...ne znaju oni kakvu mi borbu vodimo evo skoro 30 godina.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la LjoZee » 22 sep 2021, 22:59

Cestitke Sarajevu na pobjedi!
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Vanja8
Postovi: 10207
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 22 sep 2021, 23:02

LjoZee je napisao/la:
22 sep 2021, 22:59
Cestitke Sarajevu na pobjedi!
:clap: :thumbup:

Avatar
avenija
Postovi: 13630
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la avenija » 22 sep 2021, 23:04

Svi koji ste se pozeljeli dobrog fudbala a ne dosadne premijerlige imate priliku u nedelju gledati prvi put u historiji utakmicu druge lige centar pod reflektorima meč izmedju Čelika i Sarajevske Moščanice. :mrgreen:

Ako se pokaže da premijeligaska utakmica bude kvalitetnija od treceligaske nek me Banuje Admin dozivitno.

Cat4, nov travnjak, 19:00 prenos osiguran. Treci rang Bh nogometa.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4473
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MaroonBjelave » 22 sep 2021, 23:07

avenija je napisao/la:
22 sep 2021, 23:04
Svi koji ste se pozeljeli dobrog fudbala a ne dosadne premijerlige imate priliku u nedelju gledati prvi put u historiji utakmicu druge lige centar pod reflektorima meč izmedju Čelika i Sarajevske Moščanice. :mrgreen:

Ako se pokaže da premijeligaska utakmica bude kvalitetnija od treceligaske nek me Banuje Admin dozivitno.

Cat4, nov travnjak, 19:00 prenos osiguran. Treci rang Bh nogometa.
Naporan si k'o reklama.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Kerovodja
Postovi: 182
Pridružen/a: 16 avg 2021, 21:25
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Kerovodja » 22 sep 2021, 23:09

Voli vas vas amidza :rol:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Raonffa » 22 sep 2021, 23:10

Meraak1921 je napisao/la:
22 sep 2021, 22:57
Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Bas tako, po meni kolko pratim vec od 2002, nikad gori igraci nisu odigrali derbi, ovo je Allahami tuga .
Tako nekako, mada teško je to reći jer bilo je u prošlosti baš odron derbija, puno više takvih nego dobrih realno :D
Hantraga je napisao/la:
22 sep 2021, 22:58
Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Najrealniji čovjek na forumu :thumbup: Onaj ofsajd bezveze baca ljagu na derbi, mada su komentari od strane vaših navijača sasvim realni. Derbi obilovao nekvalitetom, Bodul igrač iznad ove lige, što se znalo od ranije. Ostatak obje ekipe da Bog sačuva, utakmica Famos-Sašk od prije 10-ak godina je u tom rangu.
Ma dobro ofsajd ne bih rekao da je bacio ljagu, nije prvi put da kod nas pomoćni ne vidi ofsajd a igrač u ofsajdu ispred njega, možda jeste okrenuo utakmicu u drugom smjeru, jer nije mi Sarajevo do gola djelovalo tako nadmoćno da bi čovjek rekao da će sigurno dobiti.

Onda su što kaže @ElCartel bili bolji u drugom, jer su se i naši malo više otvorili pa smo im ostavljali prostora, sve u svemu mrljavo skroz sa obje strane i Bodul koji fakat igrački odskače od ostatka igrača na terenu i vidi se to u svakom njegovom potezu.
ElCartel11 je napisao/la:
22 sep 2021, 22:58
Raonffa je napisao/la:
22 sep 2021, 22:52
Čestitke Sarajevu, ekipa sa više individualnog kvaliteta ali generalno ne izgledaju puno bolje od nas terenu, večeras je razliku napravio pomoćni sudija i Bodul, ostalo je bara-bara ko je u čemu gori :)
Svaka čast.
Naš prvi gol iz ofsajda Oremuša, drugo poluvrijeme smo bili dosta bolji. Sve u svemu i bez tog ofsajda bi vas vjerovatno danas dobili. Mi smo bili malo manje losiji nego vi, da kazem.
Ali u globalu i mi smo kar.ine i jos Sablic fura ovu nakaradnu 3-5-2 formaciju a nema igrace za to.
Upravo tako, mada po mom mišljenju Sarajevo s obzirom na igrački kadar može bolje od ovoga, dok Željo daBogda.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
HordasOdMalena
Postovi: 3134
Pridružen/a: 29 jun 2015, 01:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la HordasOdMalena » 22 sep 2021, 23:16

mamonelafo je napisao/la:
22 sep 2021, 23:10
Izgubili jesmo. Nismo zabili svoje. Ali vjerujte mi, saznalo se odmah: FKS radi mira u kući i pomirenja Sabrine za Hordama dalo Peljti slovom i brojem: 20.000 € (dvadeset hiljada eura). Nema to veze s našim neznanjem, ovog ili onog igrača, trenerol i slično, ali čisto da se zna šta se dešava u našem fudbalu.
Auh. :bow:
"Imao sam puno bolje opcije za ljeto, za mene lično su to bili odlični uslovi, puno bolji nego sad, ali mi je želja bila da Sarajevo zaradi. Klub je to zaslužio. Koliko god igrač bio dobar, uvijek je klub taj koji gura igrača."

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 90minut » 22 sep 2021, 23:19

BORDO KITA JE PRODRLA DUBOKO U PLAVU KURAVELU NAŠA SPERMA TECE NJIHOVIM GRLOM!

TREBALO JE BITI 5-0!

Kerovodja
Postovi: 182
Pridružen/a: 16 avg 2021, 21:25
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Kerovodja » 22 sep 2021, 23:21

Zeljina igra je lijepa za oko

Avatar
Beli98
Postovi: 1265
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Beli98 » 22 sep 2021, 23:23

HordasOdMalena je napisao/la:
22 sep 2021, 23:16
mamonelafo je napisao/la:
22 sep 2021, 23:10
Izgubili jesmo. Nismo zabili svoje. Ali vjerujte mi, saznalo se odmah: FKS radi mira u kući i pomirenja Sabrine za Hordama dalo Peljti slovom i brojem: 20.000 € (dvadeset hiljada eura). Nema to veze s našim neznanjem, ovog ili onog igrača, trenerol i slično, ali čisto da se zna šta se dešava u našem fudbalu.
Auh. :bow:
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tekashi » 22 sep 2021, 23:26

Kako mi je drago sto sam prestao da pratim ovaj cirkus od lige. Najbolja odluka u zivotu

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Alipasino, Licniznanstvenik i 34 gosta.