Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
nokee
Postovi: 2212
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la nokee » 04 jun 2023, 09:22

Herson je napisao/la:
04 jun 2023, 08:21
Htio je da zaradi koji aplauz i pokoji komentar tipa "Bravo majstore, konacno neko realan s racionalnim razmisljanjem", ali vecina stvari ne stoje, "nokee" je iznad napisao sustinu. Svaka cast za odziv na kupovinu clanskih, pozive na humanitarni broj i druge akcije, ali ljudi kod nas reaguju kasno i tek onda kada "voda dodje do guse". 12 hiljada prodatih clanskih kartica je respektabilna brojka, ali sta je sa clanovima ove sezone? Klub trenutno nema ni 5 hiljada aktivnih clanova. U sezonama prije ove, brojka clanova nikad nije prelazila 2-3 hiljade, sto nam sugerise da nasi ljudi nemaju kulturu kupovine clanskih kartica i da je brojka od 12 hiljada jedan incident. U ostalim klubovima situacije je manje-vise slicna, tako da nema potrebe za daljom raspravom o privrzenosti klubu na taj nacin. Sto se tice sinergije izmedju navijaca i kluba odnosno uprave, sam si sebi jednim dijelom ispod odgovorio na to. Navijaci su preuzeli sve u svoje ruke i pokusali spasiti stvar, jer ljudi koji su u klubu nisu bili u stanju pronaci pare za spas i stabilizaciju kluba ili u klub dovesti investitora.
Evo zaradio je par aplauza, uspio covjek.

Daj ba loziona mrtva. Pa pitao bi te ja sta bi oni recimo psovali svojoj direktorici koja 2 ne zna sastaviti da imaju para u izobilju.?Ovako suti dobra je, ona nam je najmanji problem trenutno.. Sve je kod njih trenutno suti nek ne puca, samo da smo u zivotu.
I dodje onda fraer pise ljubavne romane komsinici koju humanitarni brojevi drze u zivotu. Ovo je prica sve je bolje kod komsije nego kod nas. A ustvari PRPA gu.zi da se ne ugasi stvar filozofije! Daj baa

Avatar
Mamba21
Postovi: 3279
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Mamba21 » 04 jun 2023, 09:23

nokee je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
zeljovolimte je napisao/la:
04 jun 2023, 08:47
Zutti je napisao/la:
04 jun 2023, 01:55


A jbg sta ces... Nikad mi nismo bili miljenici rezima i politike. Nama ne da drzava nije dala zemljiste, stadion, tribine, pomocne terene, pozajmice, donacije i slicno vec su nam nas stadion prije olimpijade oduzeli. Normalno da ne mozes ni imat u tom slucaju. Medjutim zato vi imate parolu "protiv ratova, rezima i partija", a drzava vam dala sve sto sam vec nabrojao . Sreca samo sto u Jugoslaviji nije bilo moguce da sportska društva nose imena narodnih heroja pa se zahvaljujuci tom zakonu danas ne zovete FK "Vaso Miskin Crni". Ima tu jos primjera, al kao sto neko rece "nebeski narod vam nije ravan". Jednostavno stvar filozofije koju samo mitoman razumije. ;)
Od kad postoje koriste drzavnu imovinu kao svoju, drzava im najveci stadion poklonila za 1KM naljutili se jer bi tad placali odrzavanje stadiona, lige prosiruju/smanjuju, drzava zavrsava prvenstva odlucuje prvake, drzava priznaje/negira prvenstva u korist FKS.
Vjerovali da je Duljevic bolji od Lulica, Hebibovic od Visce, danas da je Dal bolji od Prcica, nekog prozivaju da je "nebeski narod".
Sve ok. Koristimo drzavnu imovinu.
A da se vratimo u vrijeme kad su stadion Grbavica i stadion Kosevo bili u istom statusu?
Da se vratimo na pricu kako je SDZeljeznicar pripao stadion?
Da se vratimo na vrijeme kad je grad oduzeo Kosevo od FKS prije olimpijade?
Da se vratimo na pricu koliko je grad i opstina izdvojila mog i novca svakog navica FKS za izgradnju te iste Grbavice i koliko i dan danas izdvaja.?

Nemoj se bolan diciti necim sto NISTE sami napravili i necim sto je napravljeno istim parama kao kosevo. Uzivaj u tome sto vama nije oduzeto pravo na stadion u vrijeme komunjara i vozdra. Ali ponizavati na osnovu toga nekoga itd.. Malo idiotno!

Te hinjske kratke komentare ostavite za svoju kucu, ako vec hocete normalnu argumentovanu raspravu nije problem.
Željino vlasništvo 1/1
A šta ste vi napravili?
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Rule_hz » 04 jun 2023, 09:38

Kad te neko siluje, argumentima ti se uhvstis mi imamo stadion vi nemate nista, i jedno 20 godina svakom strumfu je ovo jedina recenica sa kojom pocinje rasprava .... Kako niste miljenici politike i rezima, a ne placate drzsvi porez, isti ste kao husic i ostali stobispod stola zavrsavate plate da nebi porez drzsvi platio... I mi koji placamo uredno porez na troduplo vise uposlenika od sviju u ovoj drzsvi, najgore nas gledaju za razliku od drugih..
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la damir_82 » 04 jun 2023, 09:55

Virtu4l je napisao/la:
04 jun 2023, 08:25
Idemo ponovo, još jednom, Zakon o sportu ne dozvoljava ulazak investitora.

Dozvoljava se samo petljanje i zaobilaženje Zakona, kao što su to uradili Tan ili Azmir. Rezultati i trenutni status tih "investitora" su jasno vidljivi.
Idemo ponovo.. Zakon ne dozvoljava privatizaciju kluba.. Ulazak investitora, kao što vidiš, ipak dozvoljava..
Tan i Azmir nisu uopšte primjeri za poređenje.. U svakom udruženju građana, pa tako i u fudbalskom klubu, najviši organ je Skupština udruženja.. Prije donošenja Statuta (kojim se članstvo u Skupštini kupuje preko upravljačkih uloga), FK Sarajevo je dobio mišljenje svih relevantnih institucija u FBiH koje regulišu tu temu, te onda izglasali statut.. Činjenica je također, da su navijači bili skeptični prema cijeloj priči, i da je odziv za kupovinu upravljačkih uloga bio dosta slab.. (Prvo je ponuđeno navijačima da na taj način uđu u klub).. Nakon toga dolazi Tan i kupuje sve preostale upravljačke uloge.. Investira dodatno svoj novac (tim, kamp...) i na taj način podiže vrijednost jednog upravljačkog uloga, pa Namu prodaje 65% prava (dionica) za mnogo više para nego što je sam platio i uložio.. Nam se zaletio, pa kasnije "zavrnuo pipu".. Mi manjak para riješili puštanjem najskupljih igrača.. Ismir prepoznao priliku za investiciju i eto para opet.. Ako i njemu dosadi, pa jednog dana prestane investirati, FK Sarajevo će opet postati kao bilo koji klub u državi, i sklopiće igrački kadar od igrača koje u tom trenutku bude mogao platiti..
Da rezimiram, Statut UG FK Sarajevo je odličan primjer kako doći do investicija (Želji niko ne brani da po istom principu navijači otkupe upravljačka prava i otplate dugove.. Naši ).. Sarajevo se Statutom i Ugovorom zaštitilo, da se ne mogu mijenjati boje, grb itd itd..
Objektivno, rezultati na sportskim planu su sigurno morali biti bolji, ali nam za to nije kriv Statut i ulagač, već oni koji taj novac raspoređuju, dovode/odvode igrače itd..
Nadam se da je sad malo jasnije..

Avatar
holyman
Postovi: 8334
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la holyman » 04 jun 2023, 10:05

holyman je napisao/la:
22 maj 2023, 00:50
Pustiti igmanu za 50k + durakovica
:wave:
NEMA NAZAD

Avatar
ExchangeOffice
Postovi: 378
Pridružen/a: 30 apr 2023, 15:48

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ExchangeOffice » 04 jun 2023, 10:22

Mamba21 je napisao/la:
03 jun 2023, 19:59
Ovo ako su pojačanja za Sarajevo, onda su se pojačali. Beganović inekako, može se pokazati kao dobra odluka.
Što se tiče Zeljkovića i Durakovića, nikakav update za Sarajevo. Razumijem da ti sad dovedeš najbolje igrače lige, ti dovedeš realno dva prosječna igrača i ništa više, jednom nije klub izborio Evropu, drugom jedva ostali u ligi. Možda planiraju da se bore za opstanak, pa dovode iz konkurencije :urnebes:
Jahhh :tokralju: :urnebes:

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 04 jun 2023, 10:25

Virtu4l je napisao/la:
04 jun 2023, 08:54
Nisu bili miljenici režima, a režim ih osnovao. :bow:
Da jesmo dobili bi imovinu kao vi,grad i drzava bi nam natkrila makar jednu tribinu itd.
Hvale se vasi navijaci a isti doveli klub u ovu situaciju,oni pametni nisu podrzali sav kriminal koji radite godinama. Misimovic je sam rekao kako ste dolazili do titula. Sazvali press da hvale nacelnika,opstinu :lolno: najace su kone,prizivaju Zeljkovica i ako je Pitar,prozivaju Durakovica kad dodjose kod nas klocevi odma. Nisu nam top pojacanja,za ovu ligu jesu al pojacanja tek dolaze.Prodas Dala i procenti od Kove vise zaradis nego cijela ekipa zeljkana sto kosta,imas top igrace i dalje u izlogu.
Zadnja izmjena: mosarajvosa83, dana/u 04 jun 2023, 10:39, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ElCartel11 » 04 jun 2023, 10:37

Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Rule_hz » 04 jun 2023, 10:51

Ma i oni bi voljeli da imaju Tana, Mrvica, Nama i slicne, ovdje se 20 dana slavilo kad im je doso onaj **** i neki poslije njega diglislic koji i ne zna gdje im je grbavica...ovdje druge podjebavaju, i sami ne znaju kako licence dobijaju i na koju foru...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 04 jun 2023, 11:01

Rule_hz je napisao/la:
04 jun 2023, 10:51
Ma i oni bi voljeli da imaju Tana, Mrvica, Nama i slicne, ovdje se 20 dana slavilo kad im je doso onaj **** i neki poslije njega diglislic koji i ne zna gdje im je grbavica...ovdje druge podjebavaju, i sami ne znaju kako licence dobijaju i na koju foru...
Mislis zivotom branili derpasa iz Londona Ceru,pojma nemaju Pitari on je mega investitor,postavljali slike ovdje njegove sa crncima nekim,fudbalerima hahahah

Mehmedaga
Postovi: 464
Pridružen/a: 26 jan 2021, 22:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Mehmedaga » 04 jun 2023, 11:06

ElCartel11 je napisao/la:
04 jun 2023, 10:37
Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.
Ja prvi ne sporim ova pojačanja, ovo je možda i prvi rok(ispravi me ako griješim) da dovodite igrače koji nisu imalu "pauze" od 2,3 mjeseca do cak godinu dana, već dovodite igrače koji su odigrali čitavu sezonu u kontinuitetu tako da ako Mirza ne bude znao ukombinovati ovo nek se zapita dobro.

TrofejiSuTu
Postovi: 441
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TrofejiSuTu » 04 jun 2023, 11:09

Jel to opet krenula prica o imovini? :rol: :rol: :rol:
Znaci svaki put isto,oprase pricom o imovini kad god se gore pocne desavati sve o cemu mastaju da im se desi. Pakasi im desetku eksere cvikaju,kompleksi nize vrijednosti prorade svaki prelazni rok.

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti vodu

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti struju

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto je trEbina u mraku za vrijeme utakmice

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto bagerom cistimo snijeg sat prije tekme

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto je teren krompiriste,sto su uz aut linije spremne lijehe za proljetnju sijetvu luka

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto igraci nemaju plate pola godine

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto se sa igracima pokusavaju produziti ugovori pricom “Potpisi,bice para,majke mi”

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto posudjujemo lovu za licencu od lika kojeg bi rado na raznju vidjeli

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nas je Vico gurnuo u evropu jer mu dugujemo

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto odrzavamo klub infuzijom humanitarnog broja

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nema zakona o sportu,ali ga ima na trEbini pa svaki iole pokusaj investitora zavrsi bjezanijom glavom bez obzira

Mi imamo imovinu,ali nema veze jer mi zivimo od ljubavi prema toj istoj imovini koja se raspada

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne rade brojaci,ali ih imamo

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto imamo milionske porezne dugove

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nam vise ni jedna banka ne da kredit za vrecu soli

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nas nije tuzio samo kome nije to palo na pamet

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto se pojacavamo iz federalke,na veresiju,igraj na teku

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti ljude na ulazu na stadion na koji mozes unijeti atomsku bombu

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto Pitari placaju obestecenja jer oni su podstanari

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nemamo generalnog sponzora 101 godinu kontinuirano

Mi imamo imovinu,nema veze,jer mi imamo imovinu…
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 04 jun 2023, 11:12

Mehmedaga je napisao/la:
04 jun 2023, 11:06
ElCartel11 je napisao/la:
04 jun 2023, 10:37
Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.
Ja prvi ne sporim ova pojačanja, ovo je možda i prvi rok(ispravi me ako griješim) da dovodite igrače koji nisu imalu "pauze" od 2,3 mjeseca do cak godinu dana, već dovodite igrače koji su odigrali čitavu sezonu u kontinuitetu tako da ako Mirza ne bude znao ukombinovati ovo nek se zapita dobro.
Ovaj lik nije jos skontao da pored ulaganja Mirvic je uzeo pare i ma transferima. Pidro,Mujakic,Sabanovic sada Dal,jos kad legne od Kove,znam da im je voda u usima al sta ces. Renan ti u izlogu,Mulalic,Ziljkic i jos mnogi drugi,dovode se mladi igraci uglavnom,idemo jos jace uskoro. Dodaj Durakovica,Beganovica i top.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ElCartel11 » 04 jun 2023, 11:12

Mehmedaga je napisao/la:
04 jun 2023, 11:06
ElCartel11 je napisao/la:
04 jun 2023, 10:37
Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.

Ja prvi ne sporim ova pojačanja, ovo je možda i prvi rok(ispravi me ako griješim) da dovodite igrače koji nisu imalu "pauze" od 2,3 mjeseca do cak godinu dana, već dovodite igrače koji su odigrali čitavu sezonu u kontinuitetu tako da ako Mirza ne bude znao ukombinovati ovo nek se zapita dobro.
Dovodili smo ih zimus isto i placali obestecenja (Serbecic, Ziljkic, Oliveira, Guliashvili).

Ali treba to ukombinovati sve lijepo. A za to ti je potreban dobar trener kojeg nemamo.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

fks74
Postovi: 9255
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la fks74 » 04 jun 2023, 11:20

TrofejiSuTu je napisao/la:
04 jun 2023, 11:09
Jel to opet krenula prica o imovini? :rol: :rol: :rol:
Znaci svaki put isto,oprase pricom o imovini kad god se gore pocne desavati sve o cemu mastaju da im se desi. Pakasi im desetku eksere cvikaju,kompleksi nize vrijednosti prorade svaki prelazni rok.

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti vodu

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti struju

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto je trEbina u mraku za vrijeme utakmice

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto bagerom cistimo snijeg sat prije tekme

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto je teren krompiriste,sto su uz aut linije spremne lijehe za proljetnju sijetvu luka

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto igraci nemaju plate pola godine

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto se sa igracima pokusavaju produziti ugovori pricom “Potpisi,bice para,majke mi”

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto posudjujemo lovu za licencu od lika kojeg bi rado na raznju vidjeli

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nas je Vico gurnuo u evropu jer mu dugujemo

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto odrzavamo klub infuzijom humanitarnog broja

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nema zakona o sportu,ali ga ima na trEbini pa svaki iole pokusaj investitora zavrsi bjezanijom glavom bez obzira

Mi imamo imovinu,ali nema veze jer mi zivimo od ljubavi prema toj istoj imovini koja se raspada

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne rade brojaci,ali ih imamo

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto imamo milionske porezne dugove

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nam vise ni jedna banka ne da kredit za vrecu soli

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nas nije tuzio samo kome nije to palo na pamet

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto se pojacavamo iz federalke,na veresiju,igraj na teku

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto ne mozemo platiti ljude na ulazu na stadion na koji mozes unijeti atomsku bombu

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto Pitari placaju obestecenja jer oni su podstanari

Mi imamo imovinu,ali nema veze sto nemamo generalnog sponzora 101 godinu kontinuirano

Mi imamo imovinu,nema veze,jer mi imamo imovinu…
I mi imamo imovinu a živimo od opštine, kantona i države. Tačnije preživljavamo.

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5438
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Antipolitika3 » 04 jun 2023, 11:23

ElCartel11 je napisao/la:
04 jun 2023, 10:37
Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.
Skartom?Zukanovic mjerilo ?
Cuze ima bolju karijeru od svakog igraca Sarajeva kojeg je SS.ba napuhao jer su igrali po litvanskim pasnjacima a vama prodaju muda pod bubreg da su to neki vrhunski igraci dok je nasa rezerva Kis zabijao po 30 golova u toj amaterskoj ligi.
Skart ti je mozda Corluka koji pojede svakog beka lige ,evo npr ovog Durakovica je ponizio u Konjicu 4,5 puta levatio ga kao budalu plus sto taj isti Durakovic u juniorima Zrinjskog nije uspio .
Mozda ti je skart i Mario Ticinovic koji je igrao u svakoj jacoj ligi od nase standarno Danska i Belgija ali nema o njemu medija da svrsavaju na njegovu statistiku pa cak i u vremenu dok je za Hajduk igrao bio mladi reprezentativac?
Mozda ti je skart i stoperski par Barisic Jakovljevic jer nisu nikad igrali za Zalgiris?
Normalno jedan od najvecih skartova je i najbolji strijelac premijer lige jer eto nije uspio u toksicnoj sredini zvanoj FK Sarajevo koja ima strpljenje za igraca do prvog poraza?!
Taj isti Nemanja je nas kostao mozda prolaska Maribora i Apoela svojim promasajima za euro iskorak ali mu nije nitko Tamaru zbog toga psovao zato taj isti Nemanja kara gdje stigne i Mostar mu je drugi dom.
Mozda je i skart Kerim Memija koji kao desnjak igra najbolje lijevog beka u raspaloj premijer ligi?
Letite u oblacima i svravate na pojacanja kao ovaj iz Mure i Zeljkovic iz raspalog Veleza tako da taj skart budi siguran nece vama donijeti niti iduce sezone titulu jer nisu naucili igrati pod pritiskom sto Kosevo nosi sa sobom i nisu naucili osvajati titule pogotovo jer dolaze iz klubova gdje je zlatna sredina uspijeh .
Igraci idu u Sloveniju da ostvare transfer dalje prema zapadu a samo se limitirani i ograniceni igraci vracaju u BiH jer je i Slovenska liga prevelik zalogaj za njih pa ti vidi tko takve vraca i predstavlja kao mega giga pojacanja dok su eto u Zrinjskom skart igraci jer eto da je bolji trener od zalizanog ili Uscuplica nebi im taj skart pobjegao 70 bodova u dvije sezone.
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 04 jun 2023, 11:27

Antipolitika3 je napisao/la:
04 jun 2023, 11:23
ElCartel11 je napisao/la:
04 jun 2023, 10:37
Mamba21 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:14
Drago mi je samo što Mirvić posluje u minusu, uložio ove godine preko milion, dobio nagradu za 4 mjesto :mrgreen:
Sreća pa vam je klub qurva pa platiš malo i yebeš koliko hoćeš.
Ovaj momak je dokaz koliko ih je strah ulaganja Mirvica i potencialnih naših pojacanja.

Nebojte se bola sto bi rekli Mostarci, i onako smo nesposobni, da sve to upakujemo lijepo, da budemo dominantni. Da nam dodje cijela ekipa Reala igrati za nas, mi bi tek u zadnjem kolu mozda osvojili, dok Zrinjski sa ovim skartom vec drugu sezonu zaredom rjesava prvenstvo vec u martu.
Skartom?Zukanovic mjerilo ?
Cuze ima bolju karijeru od svakog igraca Sarajeva kojeg je SS.ba napuhao jer su igrali po litvanskim pasnjacima a vama prodaju muda pod bubreg da su to neki vrhunski igraci dok je nasa rezerva Kis zabijao po 30 golova u toj amaterskoj ligi.
Skart ti je mozda Corluka koji pojede svakog beka lige ,evo npr ovog Durakovica je ponizio u Konjicu 4,5 puta levatio ga kao budalu plus sto taj isti Durakovic u juniorima Zrinjskog nije uspio .
Mozda ti je skart i Mario Ticinovic koji je igrao u svakoj jacoj ligi od nase standarno Danska i Belgija ali nema o njemu medija da svrsavaju na njegovu statistiku pa cak i u vremenu dok je za Hajduk igrao bio mladi reprezentativac?
Mozda ti je skart i stoperski par Barisic Jakovljevic jer nisu nikad igrali za Zalgiris?
Normalno jedan od najvecih skartova je i najbolji strijelac premijer lige jer eto nije uspio u toksicnoj sredini zvanoj FK Sarajevo koja ima strpljenje za igraca do prvog poraza?!
Taj isti Nemanja je nas kostao mozda prolaska Maribora i Apoela svojim promasajima za euro iskorak ali mu nije nitko Tamaru zbog toga psovao zato taj isti Nemanja kara gdje stigne i Mostar mu je drugi dom.
Mozda je i skart Kerim Memija koji kao desnjak igra najbolje lijevog beka u raspaloj premijer ligi?
Letite u oblacima i svravate na pojacanja kao ovaj iz Mure i Zeljkovic iz raspalog Veleza tako da taj skart budi siguran nece vama donijeti niti iduce sezone titulu jer nisu naucili igrati pod pritiskom sto Kosevo nosi sa sobom i nisu naucili osvajati titule pogotovo jer dolaze iz klubova gdje je zlatna sredina uspijeh .
Igraci idu u Sloveniju da ostvare transfer dalje prema zapadu a samo se limitirani i ograniceni igraci vracaju u BiH jer je i Slovenska liga prevelik zalogaj za njih pa ti vidi tko takve vraca i predstavlja kao mega giga pojacanja dok su eto u Zrinjskom skart igraci jer eto da je bolji trener od zalizanog ili Uscuplica nebi im taj skart pobjegao 70 bodova u dvije sezone.
Napise ti jedan covjek i ti se zapalis. Normalno da nisu skart,Ticinovic je vrhunski igrao i rpiej Zrinjskog,Kis i slicni. Sto se tice Durakovica 23 godine,Beganovica uglavnom mladi igraci,da su skart pokazuje ti transferi Djokanovica,Pidre,Sabanovica,Mujakica,Dala u ovom kratkom periodu,necemo brojat ostale transfere.

Avatar
godrina
Postovi: 2826
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la godrina » 04 jun 2023, 11:34

Virtu4l je napisao/la:
04 jun 2023, 08:54
Nisu bili miljenici režima, a režim ih osnovao. :bow:
Nisu miljenici rezima, dobijaju zemljiste za kontejnere mimo svih procedura i cijena. Ajde Memicu progovori.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la VeteranSA » 04 jun 2023, 11:35

damir_82 je napisao/la:
04 jun 2023, 09:55
Virtu4l je napisao/la:
04 jun 2023, 08:25
Idemo ponovo, još jednom, Zakon o sportu ne dozvoljava ulazak investitora.

Dozvoljava se samo petljanje i zaobilaženje Zakona, kao što su to uradili Tan ili Azmir. Rezultati i trenutni status tih "investitora" su jasno vidljivi.
Idemo ponovo.. Zakon ne dozvoljava privatizaciju kluba.. Ulazak investitora, kao što vidiš, ipak dozvoljava..
Tan i Azmir nisu uopšte primjeri za poređenje.. U svakom udruženju građana, pa tako i u fudbalskom klubu, najviši organ je Skupština udruženja.. Prije donošenja Statuta (kojim se članstvo u Skupštini kupuje preko upravljačkih uloga), FK Sarajevo je dobio mišljenje svih relevantnih institucija u FBiH koje regulišu tu temu, te onda izglasali statut.. Činjenica je također, da su navijači bili skeptični prema cijeloj priči, i da je odziv za kupovinu upravljačkih uloga bio dosta slab.. (Prvo je ponuđeno navijačima da na taj način uđu u klub).. Nakon toga dolazi Tan i kupuje sve preostale upravljačke uloge.. Investira dodatno svoj novac (tim, kamp...) i na taj način podiže vrijednost jednog upravljačkog uloga, pa Namu prodaje 65% prava (dionica) za mnogo više para nego što je sam platio i uložio.. Nam se zaletio, pa kasnije "zavrnuo pipu".. Mi manjak para riješili puštanjem najskupljih igrača.. Ismir prepoznao priliku za investiciju i eto para opet.. Ako i njemu dosadi, pa jednog dana prestane investirati, FK Sarajevo će opet postati kao bilo koji klub u državi, i sklopiće igrački kadar od igrača koje u tom trenutku bude mogao platiti..
Da rezimiram, Statut UG FK Sarajevo je odličan primjer kako doći do investicija (Želji niko ne brani da po istom principu navijači otkupe upravljačka prava i otplate dugove.. Naši ).. Sarajevo se Statutom i Ugovorom zaštitilo, da se ne mogu mijenjati boje, grb itd itd..
Objektivno, rezultati na sportskim planu su sigurno morali biti bolji, ali nam za to nije kriv Statut i ulagač, već oni koji taj novac raspoređuju, dovode/odvode igrače itd..
Nadam se da je sad malo jasnije..
Lijepo ovo izgleda, ali....
Posude se pare, i ne plati se državi ništa, zatim se ta dugovanja otpišu, i opet državi ništa...Izvlači se keš kroz transfere bez plaćanja poreza...kada bude bilo države i sistema ovdje ovakve stvari neće biti moguće. Isto kao i plate igrača u Tuzla City-ju, Slogi, i ko zna još kojim premijerligašima. Da se razumijemo niko ovdje nije čist, ako se vratimo unazad, ali mi bar sada poslujemo 100% transparentno, čistimo ranija dugovanja, kako državi, tako i povjeriocima. Trenutne obaveze redovno i zakonski izmirujemo. Zbog tih stvari, poštenog rada i transparentnosti, a bez nekoga da na "razne" načine "upumpava" pare u klub stvari idu teško i sporo.
U situaciji i budgetima kakve imamo naše treće mjesto (uz znatnu dozu sreće) je vrijedno lige šampiona.
Mi da imamo para kao neki klubovi u PL, za Grbavicu bi se tražila karta više. Nama 10 milja dođe protiv Igmana ili Leotara, gledamo igru od koje "bole oči" i jače nego ikada stojimo uz klub i podržavamo i ekipu i upravu. A znamo kako to izgleda na drugim stadionima, osim možda Veleža koji nam je u tom dijelu najbliži.
Vidjećemo kako će ići nova sezona, a poruka svima bi bila da malo više u svoju avliju gledaju, a malo manje komšiji/susjedu preko ograde.

Avatar
zlo87
Postovi: 3272
Pridružen/a: 04 dec 2015, 21:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la zlo87 » 04 jun 2023, 11:47

nokee je napisao/la:
04 jun 2023, 09:22
Herson je napisao/la:
04 jun 2023, 08:21
Htio je da zaradi koji aplauz i pokoji komentar tipa "Bravo majstore, konacno neko realan s racionalnim razmisljanjem", ali vecina stvari ne stoje, "nokee" je iznad napisao sustinu. Svaka cast za odziv na kupovinu clanskih, pozive na humanitarni broj i druge akcije, ali ljudi kod nas reaguju kasno i tek onda kada "voda dodje do guse". 12 hiljada prodatih clanskih kartica je respektabilna brojka, ali sta je sa clanovima ove sezone? Klub trenutno nema ni 5 hiljada aktivnih clanova. U sezonama prije ove, brojka clanova nikad nije prelazila 2-3 hiljade, sto nam sugerise da nasi ljudi nemaju kulturu kupovine clanskih kartica i da je brojka od 12 hiljada jedan incident. U ostalim klubovima situacije je manje-vise slicna, tako da nema potrebe za daljom raspravom o privrzenosti klubu na taj nacin. Sto se tice sinergije izmedju navijaca i kluba odnosno uprave, sam si sebi jednim dijelom ispod odgovorio na to. Navijaci su preuzeli sve u svoje ruke i pokusali spasiti stvar, jer ljudi koji su u klubu nisu bili u stanju pronaci pare za spas i stabilizaciju kluba ili u klub dovesti investitora.
Evo zaradio je par aplauza, uspio covjek.

Daj ba loziona mrtva. Pa pitao bi te ja sta bi oni recimo psovali svojoj direktorici koja 2 ne zna sastaviti da imaju para u izobilju.?Ovako suti dobra je, ona nam je najmanji problem trenutno.. Sve je kod njih trenutno suti nek ne puca, samo da smo u zivotu.
I dodje onda fraer pise ljubavne romane komsinici koju humanitarni brojevi drze u zivotu. Ovo je prica sve je bolje kod komsije nego kod nas. A ustvari PRPA gu.zi da se ne ugasi stvar filozofije! Daj baa
Meni ne treba aplauz ni od koga, da mi je do aplauza pisao bih da su prosioci i slicne gluposti. Slazem se da su reagovali kasno, ali i mi smo reagovali kasno pa je doslo do privatizacije. Oni iz inata privatizaciju nece dozvoliti jer su uvijek ismijavali nasu privatizaciju. A da su bili u istoj situaciji prvi kao mi, privatizovali bi se. Kao sto mi trenutno ismijavamo njihovu podrsku klubu. Sto se clanskih tice, kod nas je pokrenut hajp u inat njima. Poenta je da svi jedni drugima rade u inat, a da ne sagledaju koliko je dobro nesto dugorocno za klub. Samo me nervira ismijavanje stvari koje su za pohvalu, vise mislim da to dolazi iz neke nemoci. Komsije se imaju za dosta toga prozivati, ali argumentovano. Ove prozivke tipa pomozi.ba jednake su njihovim za stadion.
Pjevam ti iz duše kad svi ostali šute, poklanjam ti vječnost, ne samo minute..

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, Cernica22, Kamaga11, LamineDiarra, nextterrain i 59 gostiju.