Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Avatar
jedna si jedina
Postovi: 39
Pridružen/a: 27 sep 2009, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la jedna si jedina » 29 sep 2009, 13:53

ZRINJSKI-MOSTAR je napisao/la:@jedna si jedina

Da skratimo raspravu bez para nema prijenosa i to je to!!!!
pa to se valjda podrazumijeva, al ne može široki i sarajevo dobivati isto, i po meni krivi su klubovi svi redom, nije ni euromedia ni bht, koji ku*ac klubovi seru hoće odmah pare, a trebaš ih moliti da dopuste prenos, to fino treba na početku sezone potpisati ugovor da euromedia može prenositi kad hoće, koga hoće, a ne bude li para u dogovoreno vrijeme nema prenosa(što nije bio slučaj u zadnjem kolu jer euromedia je isplatila borcu pare), i ko ne pristane na to zna će se da namješta, svi kofa treneri, uprava govore hoće napredak lige, žale se na suđenje, ne prenose, a oni su glavni krivci za sve

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Kevin » 29 sep 2009, 14:00

jedna si jedina je napisao/la:
ZRINJSKI-MOSTAR je napisao/la:@jedna si jedina

Da skratimo raspravu bez para nema prijenosa i to je to!!!!
pa to se valjda podrazumijeva, al ne može široki i sarajevo dobivati isto, i po meni krivi su klubovi svi redom, nije ni euromedia ni bht, koji ku*ac klubovi seru hoće odmah pare, a trebaš ih moliti da dopuste prenos, to fino treba na početku sezone potpisati ugovor da euromedia može prenositi kad hoće, koga hoće, a ne bude li para u dogovoreno vrijeme nema prenosa(što nije bio slučaj u zadnjem kolu jer euromedia je isplatila borcu pare), i ko ne pristane na to zna će se da namješta, svi kofa treneri, uprava govore hoće napredak lige, žale se na suđenje, ne prenose, a oni su glavni krivci za sve
hahahaha.. :lol: :lol:
kako to? da koliko će..Sarajevo 20000Km a recimo Borac 5000Km ..po čemu to..po nekoj staroj slavi ili?

a ionako nemog Široki i sarajevo isto..znaš zasto.jer Široki ne uzima ništa, Široki daje besplatno,Širokom je da se napokon krene naprijed u ovom nogometu u kvaliteti i regularnosti...a ne ko velikani Bh nogometa tipa Sarajevo..sad oće sad neće..
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
jedna si jedina
Postovi: 39
Pridružen/a: 27 sep 2009, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la jedna si jedina » 29 sep 2009, 14:11

Kevin je napisao/la:
jedna si jedina je napisao/la:
ZRINJSKI-MOSTAR je napisao/la:@jedna si jedina

Da skratimo raspravu bez para nema prijenosa i to je to!!!!
pa to se valjda podrazumijeva, al ne može široki i sarajevo dobivati isto, i po meni krivi su klubovi svi redom, nije ni euromedia ni bht, koji ku*ac klubovi seru hoće odmah pare, a trebaš ih moliti da dopuste prenos, to fino treba na početku sezone potpisati ugovor da euromedia može prenositi kad hoće, koga hoće, a ne bude li para u dogovoreno vrijeme nema prenosa(što nije bio slučaj u zadnjem kolu jer euromedia je isplatila borcu pare), i ko ne pristane na to zna će se da namješta, svi kofa treneri, uprava govore hoće napredak lige, žale se na suđenje, ne prenose, a oni su glavni krivci za sve
hahahaha.. :lol: :lol:
kako to? da koliko će..Sarajevo 20000Km a recimo Borac 5000Km ..po čemu to..po nekoj staroj slavi ili?

a ionako nemog Široki i sarajevo isto..znaš zasto.jer Široki ne uzima ništa, Široki daje besplatno,Širokom je da se napokon krene naprijed u ovom nogometu u kvaliteti i regularnosti...a ne ko velikani Bh nogometa tipa Sarajevo..sad oće sad neće..
pare se daju, po popularnosti, po veličini kluba, po broju navijača, po tradiciji, po rezultatima, ali ne samo poslije rata i naravno da sarajevo treba primati više od širokog, a to široki što ne uzima pare to je do vas, ja priznam vi jeste najorganizovaniji klub u bih, imate najviše love, pa zbog toga i ne uzimate pare, a sad što sarajevo ne da prenos i drugi klubovi to ne treba prebacivati klubu, nego ljudima ustvari mafiji koja na sve načine pokušava krasti, uz to navijači tog kluba to ne podržavaju i tjeraju mafiju, i sad iskreno reci bilo koji igrač da može birati između sarajeva, želje, veleža ili širokog, a de će imati istu platu koga bi izabrao, pa naravno onaj klub gdje se skupi na ligaškim utakmicam po 10.000, na evropskim po 30.000, jer fudbal se igra zbog navijača, to ti je isto ko kad je kaka biro između man.city i real.m

matetaraba
Postovi: 127
Pridružen/a: 23 apr 2009, 18:16
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la matetaraba » 29 sep 2009, 14:13

cuj nije isto za široki i sarajevo,pa eno chelsea nema neku posebnu povijest,a opet se najviše prenose i najviše koštaju,šta ćeš ti do kraja života živit od stare slave,pa ti i neznaš da je sarajevo bilo igralo u bivšoj jugi,to si cuo od nekog sad ovdje price prosipaš,pa gdje su vama ti silni navijači,klub takve povjesti igra s čelikom isto klub svjetle tradicije(to u bili velikani jugoslavenske lige)a ono tamo 2000 ljudi i nema prenosa nikog to ne zanima

Avatar
jedna si jedina
Postovi: 39
Pridružen/a: 27 sep 2009, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la jedna si jedina » 29 sep 2009, 14:19

matetaraba je napisao/la:cuj nije isto za široki i sarajevo,pa eno chelsea nema neku posebnu povijest,a opet se najviše prenose i najviše koštaju,šta ćeš ti do kraja života živit od stare slave,pa ti i neznaš da je sarajevo bilo igralo u bivšoj jugi,to si cuo od nekog sad ovdje price prosipaš,pa gdje su vama ti silni navijači,klub takve povjesti igra s čelikom isto klub svjetle tradicije(to u bili velikani jugoslavenske lige)a ono tamo 2000 ljudi i nema prenosa nikog to ne zanima
prvo ja sam sarajevo dao za primjer, ne do bog da za njih navijam, normalno da se ne treba živjeti od stare slave, ali ona je itekako bitna, jer se ne gledaju samo zadnji rezultati, ali ako ne znaš sarajevo je i poslije rata, napravilo najboli rezultat u evropi, uz želju, i na tim utakmicama se skupi 35.000, dok široki za čitavu sezonu ne skupi 35.000, najbolji primjer ću ti dati tako što ću ti reći da je široki=hoffenheim, a sarajevo=b.dortmund, schalke, hsv

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Kevin » 29 sep 2009, 14:45

@jedna si jedina
a ja ti garantiram, ponudi bilo kojem igraču da igra u Širokom danas, bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke, nece se misliti 1 minutu..
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
jedna si jedina
Postovi: 39
Pridružen/a: 27 sep 2009, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la jedna si jedina » 29 sep 2009, 14:59

Kevin je napisao/la:@jedna si jedina
a ja ti garantiram, ponudi bilo kojem igraču da igra u Širokom danas, bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke, nece se misliti 1 minutu..
ma slažem se u potpunosti, vi ste najorganizovaniji klub i normalno da će svaki igrač igrati za 5000, nego za 2000 i još neredovna, pa zna se da je marsijano imao platu u širokom, ko pola igrače u ostalom klubovima i još strahovali hoće li je dobiti, dok je u širokom redovna, ali i ja tebi garantujem da bi svaki igrač bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke kada bi imao u svakom klubu istu platu, bez razmišljanja izabrao sarajevo, želju, velež prije, nego ove ostale klubove

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Denizmare » 29 sep 2009, 15:02

Kevin je napisao/la:@jedna si jedina
a ja ti garantiram, ponudi bilo kojem igraču da igra u Širokom danas, bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke, nece se misliti 1 minutu..
Znas kako se kaze,nekom rat,a nekom brat....Pa ti ako si pametan skontaces

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 29 sep 2009, 15:10

jedna si jedina je napisao/la:
Kevin je napisao/la:@jedna si jedina
a ja ti garantiram, ponudi bilo kojem igraču da igra u Širokom danas, bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke, nece se misliti 1 minutu..
ma slažem se u potpunosti, vi ste najorganizovaniji klub i normalno da će svaki igrač igrati za 5000, nego za 2000 i još neredovna, pa zna se da je marsijano imao platu u širokom, ko pola igrače u ostalom klubovima i još strahovali hoće li je dobiti, dok je u širokom redovna, ali i ja tebi garantujem da bi svaki igrač bio on iz Sarajeva,Zenice, Banja Luke kada bi imao u svakom klubu istu platu, bez razmišljanja izabrao sarajevo, želju, velež prije, nego ove ostale klubove
Pa covjece bozji upravo u tome i jest razlika, place i uvjeti nisu isti, trziste i ekonomija diktiraju cijene, a ne nekakva imena i sta vec, i ti bi sada na osnovu neke stare slave rangirao klubove i davao nekima vise, nekima manje, iako se recimo radi o visestrukim prvacima drzave i osvajacima kupa drzave OVE (to sto ti fantaziras i dalje da zivis u Jugi i da klubovi mogu zivjeti od slave je tvoj problem i problem takvih, zato je recimo i Celik danas gdje jest, a ima najbolje uvjete za rad), a da kamermani i ostali rade u dereliktnim uvjetima, kriticnim stadionima i sl. kako bi ilustrirali ''velicinu'' takvih?
Nema ti to bola nigdje u svijetu, tko ima novac, tko ima igrace i uvjete, taj najvise dobiva i taj najvise sam u sebe ulaze, a te fantazije i utopije ti mozes sebi pricati, meni je apsolutno nebitno, eto Sarajevo ni ne zeli da ih se prenosi jer im struka i igraci ne zele kamere na terenu, a toliki velikani, dok mi ovamo ''mali'' trebamo dobiti pet puta manje i sta vec, a skoro pa jedini dopustamo te kamere da svi vide kako se igra, pa bio to poraz ili pobjeda?
Apsolutno smijesno.
Ne mozes bolan usporedjivati minula doba, propale komunisticke sustave sa danasnjim trzistem i izvlaciti neke logike stare slave ili zasluga. Takvi obicno zavrsavaju u drugoj ligi dok se ne opamete i pocnu u sebe ulagati i raditi kao normalan klub UOPCE, da ne kazem kao klub koji bi mogao opravdati svoje ime sto je u biti jedina stvar sto mu je zajednicka sa tim istim klubom nekad. Primjer najbolji su ti Borac i Velez.
Pa sad ako ste kolektivno vi svi pametni skontati cete u cemu je poanta, mada ovo sve naravno nikakve veze nema sa prijenosima ili bilo cemu drugom, nego vjecnom kompleksu superiornosti koji takve klubove danas i potresa jer predbacuju drugima, trenutno sposobnijima, za nesto sto sami u stanju napraviti nisu, a nitko drugi im kriv u tome nije osim njih samih, a niposto oni koji sute, rade, ulagaju i zalagaju se za sto stabilniju i kvalitetniju ligu pa samim time i prijenose na tv-u pa makar ih u startu morali davati besplatno. To, gospodo moja, je velicina, a ne srozavanje kluba na niske grane raznim diskutabilnim potezima, neovisno kako se zvao.
...Život za Široki...

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la FCS » 29 sep 2009, 15:22

Apsolutno se slažem da se od stare slave ne živi, ali kada spojiš veliku tradiciju i novac dobijaš velikane. Kada imaš samo novac (olimpik i široki) i dalje si mali klub.

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Stole iz Bora » 29 sep 2009, 15:25

FCS je napisao/la:Apsolutno se slažem da se od stare slave ne živi, ali kada spojiš veliku tradiciju i novac dobijaš velikane. Kada imaš samo novac (olimpik i široki) i dalje si mali klub.
Jos kad se tu doda brojnost navijaca i simpatizera ..
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Denizmare » 29 sep 2009, 15:25

Ako pricas o ekonomiji onda se moras zapitati koliko ljudi u ovoj drzavi navija za Sarajevo,Zelju ,Velez,a koliko za široki,Zrinjski i ostale,sto povlaci za sobom koliko bi ljudi na TV gledalo upravo njih,a koliko Široki ,Zrinjski i dr. To ti govorim i sa aspekta marketinga. To za staru slavu mozemo i pricati donekle iako bar sarajevski klubovi nisu bas bez rezultata ni u domacoj ligi,a narocito u Evropi. Zasto nisu dali prijenos u subotu ne znam tacno,ali bez ozbiljnih dogovora i preciznih ugovora u kojima bi pisalo kolika je cifra za prijenos i koliki su penali za klub ako ne dozvoli prijenos desavace se ovakve stvari. Ne zelim omalovazavati nikoga,ali mislim da pojedici mogu pokazati malo vise respekta prema starim prvoligasima,jer ako bismo svi isli u krajnost mogli bismo svasta reci jedni o drugima...

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 29 sep 2009, 15:32

FCS je napisao/la:Apsolutno se slažem da se od stare slave ne živi, ali kada spojiš veliku tradiciju i novac dobijaš velikane. Kada imaš samo novac (olimpik i široki) i dalje si mali klub.
Donekle bi to i stajalo samo ne znam odakle ti logika da usporedis Olimpik sa Širokim koji je osnovan u istom razdoblju kad i Sarajevo, npr., igrao redovna natjecanja te famozne bivse lige, istina nize lige al boze moj, u uvjetima u kojima je egzistirao biti stabilan clan podrucne lige i igrati kvalifikacije za drugi rang natjecanja u nekoliko navrata te proizvoditi igrace koji su igrali za najvece tadasnje klubove, i usput je od osnutka BiH najveca sportska prica i jedan od najtrofejnijih klubova, prvak drzave, najredovitiji sudionik europskih natjecanja i klub koji je skupio ponajvise bodova za euro koeficijent, sve sto npr. brojni ti tako-reci velikani nemaju, te klub koji je na stabilnim nogama, sa jednim Olimpikom koji je osnovan '93e i jedina poveznica moze novac sa istim biti...
Mislim, halo, kontam ti ja potrebu da napravis razliku stanovitu kako bi se ti 'veliki klubovi' u ovoj situaciji bolje osjecali, al necemo pretjerivati.
...Život za Široki...

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 29 sep 2009, 15:35

Denizmare je napisao/la:Ako pricas o ekonomiji onda se moras zapitati koliko ljudi u ovoj drzavi navija za Sarajevo,Zelju ,Velez,a koliko za široki,Zrinjski i ostale,sto povlaci za sobom koliko bi ljudi na TV gledalo upravo njih,a koliko Široki ,Zrinjski i dr. To ti govorim i sa aspekta marketinga. To za staru slavu mozemo i pricati donekle iako bar sarajevski klubovi nisu bas bez rezultata ni u domacoj ligi,a narocito u Evropi. Zasto nisu dali prijenos u subotu ne znam tacno,ali bez ozbiljnih dogovora i preciznih ugovora u kojima bi pisalo kolika je cifra za prijenos i koliki su penali za klub ako ne dozvoli prijenos desavace se ovakve stvari. Ne zelim omalovazavati nikoga,ali mislim da pojedici mogu pokazati malo vise respekta prema starim prvoligasima,jer ako bismo svi isli u krajnost mogli bismo svasta reci jedni o drugima...
Poanta i jest da ovakvi gore ne iskazuju postovanje prema ovim drugima, naime evo recimo nama. Ja postujem sve klubove u BiH jer nisu bezveze tu gdje jesu, kao naravno i ta za BiH uvjete velika imena, naravno da je bitno sve to. Ali kako iskazati respekt ka takvima kad se nadje onih koji to isto ne uzvracaju? Mislim, ponasati se kao da drugi ne izgradjuju prepoznatljiva imena za sebe (a takvo sto se moze i srozavati) i da nisu debelo ispred nekih danas je cista neobjektivnost, i ne mozes se s visoka odnositi ili diskriminantno prema onima od kojih danas mozes tehnicki i uciti, a ocekivati zauzvrat postovanje (ev npr. usporedjivati Široki s Olimpikom kao da je ista kategorija je zaista smijesno i zalosno, ili slijepo se kleti kako bi ovi trebali ovo ili ono zato sto su to sto jesu, a danas isto nisu ispuniti) i sl. Shvacas valjda to.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 29 sep 2009, 16:23, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

york
Postovi: 909
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la york » 29 sep 2009, 16:04

FCS je napisao/la:Apsolutno se slažem da se od stare slave ne živi, ali kada spojiš veliku tradiciju i novac dobijaš velikane. Kada imaš samo novac (olimpik i široki) i dalje si mali klub.
ja mislim da je malo bahato to sto poredis olimpik i siroki...

styles
Postovi: 94
Pridružen/a: 19 sep 2009, 18:20
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la styles » 29 sep 2009, 16:43

FCS je napisao/la:Apsolutno se slažem da se od stare slave ne živi, ali kada spojiš veliku tradiciju i novac dobijaš velikane. Kada imaš samo novac (olimpik i široki) i dalje si mali klub.
Pa evo kad si tako pismen sta je Chelsea, i kakvu povijest ima, kad već pričaš o engleskoj i prenosima, Nottingham Forrest je 2 puta bio prvak Europe, Chlesea prvak Premiershipa 1954–55, 2004–05, 2005–06 (pa nebi se baš moglo pričati o kontinuitetu), a eto njih stalno prenose, a evo recimo Sunderland prvak Engleske 1891–92, 1892–93, 1894–95, 1901–02, 1912–13, 1935–36 (eto radicije, hahahaha), a njih neprenose, nisu ih prenosili ni kad su bili u Premiershipu, ko je veći klub Chelsea ili Sunderland, pitanje je sad? A ti klubovi koje si ti naveo igraju u kontinuitetu, reci mi zadnju titulu, hahahaa. Hej, pozdrav, sam sebi uskačeš u usta jer nisi baš pismen da samnom raspravljaš o ovoj temi.

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la kksiroki » 29 sep 2009, 20:16

Kad čovjek pročita neke od ovih postova zapita se zašto uopće ići na utakmicu , jer lakše se odlučiti navijati za neki klub s tradicijom ( ne mora biti čak ni pre sjajna nego samo da se igralo jedno 20 godina u nekoj 1.ligi ) i onda lagano živjeti na staroj slavi , što bi se po tribinama ****...va.. i gubio živce , lagano sjedneš u fotelju i gledaš Široki u europi i kažeš npr. ma tko njih hebe mi smo prije 37,54 godine igrali kup sajamski gradova i ušli u 1/8 finala . E ako si ti/vi takav/takvi navijači onda ja razumijem vaše frustracije i ovo o čemu pišete . Kako nazvati osobu koja stavi u ravninu Široki=Olimpik neznam možda šarlatan ili neznalica ili pak glumac,indijanac.... Kažeš Široki treba dobit manje a Sarajevo ili Velež( :shock: ) više , de molim te prosvijetli me zbog čega to Sarajevo , možda radi toga što struka ne želi da ih se gleda ili što je na tribinama koševa dođe 500-1500 publike u prosjeku ili pak Velež klub koji licencu dobiva samo zato što se zove Velež i što ga stoji politički vrh u državi . Ovo konstantno vraćanje na staze stare slave od likova koji u prosjeku imaju nekih 15-22 godine i koji nisu pogledali ni jednu utakmicu u životu u tom nekom vremenu stare slave ( ja imam preko 30 i jedino iz tih vremena se mogu pohvaliti sa slikom u zagrljaju Ćire Blaževća ¨83 i lagane uspomene na dječije radosti među kojima je i nogomet malo zauzimao prostora) i onda doći na neki forum pa pričati o vremenima Baždarevića, Hasete , Tuce i ostalih nogometnih velikana . Trebalo bi vam biti jasno da se kod vas ne rade stvari kako bi trebalo recimo primjer Sarajeva dođe N.Gracic i postane predsjednik kluba i počne stvari stavljati na svoje mjesto , krene ulagati svoj novac i gle odjednom čovjek ne valja , zašto ? pa zato jer nije krao za ove nazovi lešinare oko kluba koji samo pune svoje džepove a briga njih za dobrobit jednog kluba (koji bi i po meni trebao biti barem 2 koraka ispred ostalih) kakvo je Sarajevo njih je briga samo za svoj probitak . Ali vi ne morate biti objektivni niti realni to je vaše pravo ali što budete duže živjeli u razno raznim zabludama to ćete jače puknuti jedan dan kad shvatite da ste bili u krivom .
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Stole iz Bora » 01 okt 2009, 10:56

slika
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la FCS » 01 okt 2009, 11:27

Primjetio sam da se vrlo često provlači teza kako FK Sarajevo živi na putevima stare slave. Zamisli, niko se nije sjetio da sarajevo postiže rezultate u kontinuitetu, kroz cijelu svoju historiju. Prvak 67, 84 pa prije ujedinjenja 99 pa 2007. O kupovima da ne pričam. U evropi o kojoj simpatizeri širokog pričaju kao o svijetloj tački tog tima (usput rečeno, nekoliko puta za zelenim stolom su izborili nastup u istoj), Sarajevo je ostvarilo rezultate koje Lištica neće nikada (evo samo ova zadnja sezona), da u historiju ne ulazim jer će me ovi navijači novokomponovanih klubova optužiti da živim u prošlosti.

presley_sa
Postovi: 92
Pridružen/a: 27 jan 2009, 12:17
Lokacija: REPUBLIKA BIH i njen glavni grad,SARAJEVO!!!
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la presley_sa » 01 okt 2009, 11:45

FCS je napisao/la:Primjetio sam da se vrlo često provlači teza kako FK Sarajevo živi na putevima stare slave. Zamisli, niko se nije sjetio da sarajevo postiže rezultate u kontinuitetu, kroz cijelu svoju historiju. Prvak 67, 84 pa prije ujedinjenja 99 pa 2007. O kupovima da ne pričam. U evropi o kojoj simpatizeri širokog pričaju kao o svijetloj tački tog tima (usput rečeno, nekoliko puta za zelenim stolom su izborili nastup u istoj), Sarajevo je ostvarilo rezultate koje Lištica neće nikada (evo samo ova zadnja sezona), da u historiju ne ulazim jer će me ovi navijači novokomponovanih klubova optužiti da živim u prošlosti.
da se ja nadovežem sa starijim gradskim rivalom...za malo podsjećanje simpatizerima tzv.poslijeratnih giganata:
ŽELJEZNIČAR: Prvak Jugoslavije 71/72
Polu finale kupa UEFA 84/85

Poslije rata 3 titule prva države,evropski nastupi i to kakvi,dovoljno je reći Newcastle.Koji su to još klubovi iz BiH dogurali tako daleko kao Željo i Sarajevo????Džaba evropske utakmice kada tamo igrate epizodne uloge.
Znači,na račun stare slave se ne treba živjeti,ali naravno,na tome počiva tradicija jednog VELIKOG kluba,armija navijača,ali baš armija,a ne simpatizeri(u tome treba napraviti jednu veliku razliku).
Klubovi kao što su Željo,Sarajevo,Čelik,Borac i Velež su giganti i treba da to budu i ostanu,bunili se ovi manji ili ne,ali to je tako,a druga je sada stvar što je rat donio mnogim prijeratnim fukarama silni novac,i naravno oni su taj novac počeli da ulažu u nižerazredne klubove,ali to može biti privremeno,baš kao što će biti slučaj i sa spomenutim Čelzijem dok im Roman ne ode.NEKE STVARI IPKA DOĐU NA SVOJE.

A to što osporavate neke stvari,to bi bilo isto kao npr.kada bi u istu ravan stavili Slaven Belupo sa Dinamom ili Hajdukom.Ne može ni po kojem osnovu, NE IDE.
Ili nekad silni Obilić sa Partizanom i Crvenom Z. NE IDE.
Dok je BOSANACA I HERCEGOVACA,ovim forumom neće vladati rušitelji REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE!!!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”