BH klubovi u Europi 23/24

Avatar
DamirT
Postovi: 13886
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la DamirT » 23 maj 2023, 19:02

lakilone je napisao/la:
23 maj 2023, 18:01
Ko su mogući protivnici u 1. kolu za nenositelje, odnosno za Želju/Široki Brijeg?
https://kassiesa.net/uefa/seedecl2023.html
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la DaVinci » 24 maj 2023, 12:36

Antipolitika3 je napisao/la:
22 maj 2023, 18:46
Suki46 je napisao/la:
22 maj 2023, 18:24
Ovaj Rakow je definitivno najgori izbor od ovih nenosioca , jaka ekipa koja je u usponu zadnjih 2 3 godine.Nakon njih idu Hacken i Farul , da je obratna situacija bili bi poželjni ali u ovom slučaju jedno veliko ne.Ostale ekipe bi trebale biti sasvim ok žrijeb , ali ove 3 ekipe u širokom luku zaobići.Nadam se ove godine da će malo sreća biti na strani onoga ko je nosioc.
Zrinjski treba još 2-3 igrača svakako da malo prošire i pojačaju roster pred Europu i ne sumnjam uz normalan slijed kako bi trebalo biti , da izbore grupnu fazu Konferencijske lige.Sretno @Antipolitika3 i ostalim navijačima :thumbup:
Hvala care pa da skupa udjemo aBd u grupe a ova sitna buranija neka se lopta po BiH. :bih:
Ako Zrinja kojom magijom uspje uci u grupu svi BH klubovi ce biti sitna buranija sljedecih par sezona ... zato je FKS-u i svoj ostaloj krupnijoj PLBiH buraniji bolje da drze fige da im se to ne desi ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 24 maj 2023, 13:06

Rijetki su slučajevi gdje je ulazak u grupe značio i dominaciju nekog tima godinama kasnije. Činjenica je da je ovdje Zrinjski dominantan i bez toga, pa je tim više upitna ta veza. Ja čak mislim da je više vjerovatno da bi ulazak u grupe imao negativan utjecaj na Zrinjski ovdje. Bez toga, oni će ovo opet lagano prepišati.

Primjera radi, Vardar je ušao u grupe i nije dobio ništa iz toga. Ni Ventspilsu to nije donijelo trajno dominaciju, pa čak ni Dundalku. Dinamu iz Tbilisija pogotovo, a Skenderbeg je godinama dominirao dok nije ušao u grupe.

Uglavnom, nije to nikakva odrednica. Ja se nadam da će neko što prije skinuti taj teret s naše lige u smislu grupne faze nekog takmičenja. Mada, to je toliko irelevantno s ovom Konferencijskom ligom, gdje na sreću uđe predstavnik Kosova ili Gibraltara i koju bismo ranije igrali 10x da je postojala. Samo Sarajevo je 5 puta bilo na nivou koji bi danas značio Konferencijsku ligu, Željezničar 2 puta, Široki 2 puta.

Avatar
Bolivia
Postovi: 632
Pridružen/a: 01 dec 2022, 19:41
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Bolivia » 24 maj 2023, 13:25

Jedina dva kluba s ovih prostora koja mogu paralelno igrati ligu i evropska takmičenja a da pri tom rezultat u ligi ne ispašta su Dinamo i Zvezda. Zrinjski prošle godine odgađao sve živo dok su trajale kvalifikacije, zamisli da uđu u grupe pa borili bi se za ostanak.

Grgurplinski
Postovi: 138
Pridružen/a: 03 maj 2023, 15:57
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Grgurplinski » 24 maj 2023, 18:14

Pitanje za upućene, mogu li se igrati sva pretkola kvalifikacija i eventualne grupe konferencijske lige na Koševu, gs Banja Luka i Bijeli brijeg, te u kojem pretkolu Lp i El, Zrinjski ne bi mogao igrati na svom stadionu?

Alii
Postovi: 1142
Pridružen/a: 11 dec 2022, 01:24
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Alii » 24 maj 2023, 18:20

Grgurplinski je napisao/la:
24 maj 2023, 18:14
Pitanje za upućene, mogu li se igrati sva pretkola kvalifikacija i eventualne grupe konferencijske lige na Koševu, gs Banja Luka i Bijeli brijeg, te u kojem pretkolu Lp i El, Zrinjski ne bi mogao igrati na svom stadionu?
Fks do 3 kola na Koševu

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 24 maj 2023, 18:25

Grgurplinski je napisao/la:
24 maj 2023, 18:14
Pitanje za upućene, mogu li se igrati sva pretkola kvalifikacija i eventualne grupe konferencijske lige na Koševu, gs Banja Luka i Bijeli brijeg, te u kojem pretkolu Lp i El, Zrinjski ne bi mogao igrati na svom stadionu?
Zrinjski ne bi mogao igrati posljednje kolo kvalifikacija za CL na svom stadionu, jer se to računa kao CL haman. Sva druga pretkola mogu. Ista je stvar i za Borac.

Na Koševu je pitanje jesu li zadovoljili uslove za to (Cat 3). Radilo se o trivijalnim stvarima, ali se uvijek sjete u junu kada je kasno.

Ukoliko se neko plasira u grupe, postoji opcija da mole UEFA da se dopusti igranje na vlastitom stadionu. 90% da bi to pustili za stadione Cat 3. Druga opcija je da ih šalju na stadione najbliže Cat 4 u državi, tj. Zenica ili Grbavica. Ali, bilo bi ovo prvo.

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Ado1922 » 24 maj 2023, 22:59

Bolivia je napisao/la:
24 maj 2023, 13:25
Jedina dva kluba s ovih prostora koja mogu paralelno igrati ligu i evropska takmičenja a da pri tom rezultat u ligi ne ispašta su Dinamo i Zvezda. Zrinjski prošle godine odgađao sve živo dok su trajale kvalifikacije, zamisli da uđu u grupe pa borili bi se za ostanak.
Naredne sezone im ne treba dozvoliti lakrdiju sa početka ove sezone.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Grgurplinski
Postovi: 138
Pridružen/a: 03 maj 2023, 15:57
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Grgurplinski » 24 maj 2023, 23:29

Ado1922 je napisao/la:
24 maj 2023, 22:59
Bolivia je napisao/la:
24 maj 2023, 13:25
Jedina dva kluba s ovih prostora koja mogu paralelno igrati ligu i evropska takmičenja a da pri tom rezultat u ligi ne ispašta su Dinamo i Zvezda. Zrinjski prošle godine odgađao sve živo dok su trajale kvalifikacije, zamisli da uđu u grupe pa borili bi se za ostanak.
Naredne sezone im ne treba dozvoliti lakrdiju sa početka ove sezone.
Da nisu odgođene one tri utakmice,Velež bi bio prvak :kuknjava:
I kup bi osvojili :kuknjava:

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3533
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la tutankamon1905 » 24 maj 2023, 23:39

Ja isto mislim da ulazak u grupe konferencijske lige ne bi nista posebno promjenio..mozda se varam. skinuli bi taj teret da se nikad nije uslo u grupe i to je to. europa liga i liga prvaka, to je vec drugi nivo..i financijski i sve ostalo. Tu bi se vec nakupilo zaliha za dugogodisnju dominaciju

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 25 maj 2023, 00:27

tutankamon1905 je napisao/la:
24 maj 2023, 23:39
Ja isto mislim da ulazak u grupe konferencijske lige ne bi nista posebno promjenio..mozda se varam. skinuli bi taj teret da se nikad nije uslo u grupe i to je to. europa liga i liga prvaka, to je vec drugi nivo..i financijski i sve ostalo. Tu bi se vec nakupilo zaliha za dugogodisnju dominaciju
Ma i to zavisi od uprave. Kod vas su evidentno sposobni sa 7-8 miliona napraviti ovo što rade sada. Sa 15 bi možda znali više, možda ne bi. Negdje drugo ne znaju. Ja sam ubijeđen da bi kod 90% naših klubova upliv nekog super kapitala zapravo značio samo lopovluk, rasparčavanje, da bi se lešinari skupili i da se ne bi dobilo ništa, taman da se uđe u CL.

S druge strane imaš primjer Sarajeva, gdje su ulaganja dobra, gdje je zarada na transferima u 5 godina preko 10 miliona KM, a nikakav pomak. Jednostavno, nesposobnost.

Uglavnom, pare ništa ne znače bez jake uprave. A, jaka uprava ne ovisi o jednom slučajnom ulasku u grupe, ma koliko para donijele.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la DaVinci » 25 maj 2023, 10:29

zaostrog je napisao/la:
25 maj 2023, 00:27
tutankamon1905 je napisao/la:
24 maj 2023, 23:39
Ja isto mislim da ulazak u grupe konferencijske lige ne bi nista posebno promjenio..mozda se varam. skinuli bi taj teret da se nikad nije uslo u grupe i to je to. europa liga i liga prvaka, to je vec drugi nivo..i financijski i sve ostalo. Tu bi se vec nakupilo zaliha za dugogodisnju dominaciju
Ma i to zavisi od uprave. Kod vas su evidentno sposobni sa 7-8 miliona napraviti ovo što rade sada. Sa 15 bi možda znali više, možda ne bi. Negdje drugo ne znaju. Ja sam ubijeđen da bi kod 90% naših klubova upliv nekog super kapitala zapravo značio samo lopovluk, rasparčavanje, da bi se lešinari skupili i da se ne bi dobilo ništa, taman da se uđe u CL.
I to sto kazes ... bilo bi 'ko je jamio, jamio' i kad se sve pojami sljedecu sezonu bi bili pred ispadanjem ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61403
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2023, 10:53

zaostrog je napisao/la:
24 maj 2023, 13:06
Rijetki su slučajevi gdje je ulazak u grupe značio i dominaciju nekog tima godinama kasnije. Činjenica je da je ovdje Zrinjski dominantan i bez toga, pa je tim više upitna ta veza. Ja čak mislim da je više vjerovatno da bi ulazak u grupe imao negativan utjecaj na Zrinjski ovdje. Bez toga, oni će ovo opet lagano prepišati.
Sa druge strane imamo primjer Zvezde i Dinama i to da ko ima najviše para, uspostavlja dominaciju.

Zrinjski ima ono najvažije za ovu ligu - mir. Oni nemaju pritisak, a to im donosi mnogo, jer se dosta lakše izvlače iz kritičnih perioda za razliku od recimo Želje i Sarajeva gdje je pritisak nemoguć, posebno u Sarajevu. Sarajevski klubovi kad upadnu u bunar to znači gubitak 10 bodova u pet utakmica i onda je kasno za neko čupanje, a pritisak raste.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Suvorov
Postovi: 1423
Pridružen/a: 31 jul 2022, 08:54
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Suvorov » 25 maj 2023, 11:07

Virtu4l je napisao/la:
25 maj 2023, 10:53
zaostrog je napisao/la:
24 maj 2023, 13:06
Rijetki su slučajevi gdje je ulazak u grupe značio i dominaciju nekog tima godinama kasnije. Činjenica je da je ovdje Zrinjski dominantan i bez toga, pa je tim više upitna ta veza. Ja čak mislim da je više vjerovatno da bi ulazak u grupe imao negativan utjecaj na Zrinjski ovdje. Bez toga, oni će ovo opet lagano prepišati.
Sa druge strane imamo primjer Zvezde i Dinama i to da ko ima najviše para, uspostavlja dominaciju.
Liga sampiona i Liga Evrope su nesto drugo u odnosu na Ligu Konferenciju po pitanju novca. Uz to Zvezda ima drzavu iza sebe, Dinamo ima / je imao Mamića.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5215
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la Truhlo » 25 maj 2023, 13:38

Za BH standarde i ECL je zlatna koka. Osjetilo se to itekako na budzetu Zrinjskog. Evo nagrade od prosle sezone:
First qualifying round elimination: €150,000
Second qualifying round elimination: €350,000
Third qualifying round elimination: €550,000
Play-off round elimination: €750,000
Qualified to Group Stage: €2,940,000
Match won in Group Stage: €500,000
Match drawn in Group Stage: €166,000
Npr Borac, doljno je da se pojave u drugom pretkolu i inkasiraju 350k€ . Svi nasi klubovi napune stadione na euro utakmicama, tako da sav taj prihod ulaznica moze pokriti hotele, letove i ostale troskove igranja europe.

Ispadanje u prvom pretkolu ne donosi nista, 150k€ je smijesna cifra za klubove koji prave budzete od 4,5M KM.

Plasman u grupu je vec ludilo i ako Zrinjski uspije ove godine,
napravit ce jos vecu razliku u ligi. 6M KM su brutalne pare u PL.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 25 maj 2023, 13:52

Virtu4l je napisao/la:
25 maj 2023, 10:53
zaostrog je napisao/la:
24 maj 2023, 13:06
Rijetki su slučajevi gdje je ulazak u grupe značio i dominaciju nekog tima godinama kasnije. Činjenica je da je ovdje Zrinjski dominantan i bez toga, pa je tim više upitna ta veza. Ja čak mislim da je više vjerovatno da bi ulazak u grupe imao negativan utjecaj na Zrinjski ovdje. Bez toga, oni će ovo opet lagano prepišati.
Sa druge strane imamo primjer Zvezde i Dinama i to da ko ima najviše para, uspostavlja dominaciju.

Zrinjski ima ono najvažije za ovu ligu - mir. Oni nemaju pritisak, a to im donosi mnogo, jer se dosta lakše izvlače iz kritičnih perioda za razliku od recimo Želje i Sarajeva gdje je pritisak nemoguć, posebno u Sarajevu. Sarajevski klubovi kad upadnu u bunar to znači gubitak 10 bodova u pet utakmica i onda je kasno za neko čupanje, a pritisak raste.
Ali ni Zvezda ni Dinamo nisu postali dominantni ulaskom u grupe. Zvezda je ulazila u grupe i ranije, pa im to nije ništa značilo dok država nije stala iza njih i bukvalno ih promovisala u ono što danas jesu. Realno, Zvezda nije za poređenje s bilo čim, totalno šugav projekat.

S druge strane, Dinamo je imao ispravan razvoj, gdje su grupe bile samo logičan slijed događaja i onda strašan kontinuitet. Recimo, ima takvih primjera još, poput Ludogoretsa.

Sve u svemu, poenta je da ne možeš s parama ništa ako ne umiješ. S druge strane, ako imaš ispravan tok stvari, onda će sve to doći. Slažem se za pritisak naravno, teret legendi, navijača, tradicije. Kod Zrinjskog nema koga da ih ****, da im stvara taj teret, a ovdje kod nas će vazda biti Varešanovići, Uščuplići, Turkovići, Hadžibegići ili Alihodžići, Baždarevići, Mulalići da klub vuku ka nazad, a ne da ga puste da ide naprijed. Naravno, navijači čija su oni personifikacija prije svih. Ali eto, u načelu, i u Sarajevu i u Želji da se pojavi neko ko zna hendlati s tim, ne bi bio problem. Ne možeš to uz seljaka Mirvića ili šta ja znam koga na drugoj strani. Da ne znam ti kakav pritisak imaš, sa parama koje Mirvić ulaže, sramota je da se ne može primirisati grupama evropskog takmičenja. I to je neznanje. Ne trebaju ti ni grupe, ni ništa. Pa on je uložio pare kakve Zrinjski neće potrošiti taman da igra QF Konferencijske lige.

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 25 maj 2023, 13:57

I bilo bi lijepo da ove godine prebacimo koeficijent 2.000 barem ponovo. Recimo da je minimum koji očekujem:
Zrinjski 2-2-2 (prije grupa)
Sarajevo 2-2-2
Željezničar 2-0-2
Borac 0-1-1

Ovo bi donijelo 2.125 bodova državnom koeficijentu. Mada recimo, kad bi Sarajevo imalo sreće u žrijebu, mogu dobiti levate za 4-0-0 u prva dva pretkola. Ili Zrinjski, ako uđe u grupe, onda je to mogućnost da se još skupi (ponovo, ako dobiju neke levate da ih dobiju u dvije utakmice, lahko će preko ovog cilja).

amypitar
Postovi: 8809
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la amypitar » 25 maj 2023, 14:05

zaostrog je napisao/la:
25 maj 2023, 13:52
Virtu4l je napisao/la:
25 maj 2023, 10:53
zaostrog je napisao/la:
24 maj 2023, 13:06
Rijetki su slučajevi gdje je ulazak u grupe značio i dominaciju nekog tima godinama kasnije. Činjenica je da je ovdje Zrinjski dominantan i bez toga, pa je tim više upitna ta veza. Ja čak mislim da je više vjerovatno da bi ulazak u grupe imao negativan utjecaj na Zrinjski ovdje. Bez toga, oni će ovo opet lagano prepišati.
Sa druge strane imamo primjer Zvezde i Dinama i to da ko ima najviše para, uspostavlja dominaciju.

Zrinjski ima ono najvažije za ovu ligu - mir. Oni nemaju pritisak, a to im donosi mnogo, jer se dosta lakše izvlače iz kritičnih perioda za razliku od recimo Želje i Sarajeva gdje je pritisak nemoguć, posebno u Sarajevu. Sarajevski klubovi kad upadnu u bunar to znači gubitak 10 bodova u pet utakmica i onda je kasno za neko čupanje, a pritisak raste.
Ali ni Zvezda ni Dinamo nisu postali dominantni ulaskom u grupe. Zvezda je ulazila u grupe i ranije, pa im to nije ništa značilo dok država nije stala iza njih i bukvalno ih promovisala u ono što danas jesu. Realno, Zvezda nije za poređenje s bilo čim, totalno šugav projekat.

S druge strane, Dinamo je imao ispravan razvoj, gdje su grupe bile samo logičan slijed događaja i onda strašan kontinuitet. Recimo, ima takvih primjera još, poput Ludogoretsa.

Sve u svemu, poenta je da ne možeš s parama ništa ako ne umiješ. S druge strane, ako imaš ispravan tok stvari, onda će sve to doći. Slažem se za pritisak naravno, teret legendi, navijača, tradicije. Kod Zrinjskog nema koga da ih ****, da im stvara taj teret, a ovdje kod nas će vazda biti Varešanovići, Uščuplići, Turkovići, Hadžibegići ili Alihodžići, Baždarevići, Mulalići da klub vuku ka nazad, a ne da ga puste da ide naprijed. Naravno, navijači čija su oni personifikacija prije svih. Ali eto, u načelu, i u Sarajevu i u Želji da se pojavi neko ko zna hendlati s tim, ne bi bio problem. Ne možeš to uz seljaka Mirvića ili šta ja znam koga na drugoj ti kakav pritisak imaš, sa parama koje Mirvić ulaže, sramota je da se ne može primirisati grupama evropskog takmičenja. I to je neznanje. Ne trebaju ti ni grupe, ni ništa. Pa on je uložio pare kakve Zrinjski neće potrošiti taman da igra QF Konferencijske lige.



E nasmija me bgm.
Mrsko mi traziti,ali ako uzmes koliko je Mirvic uzeo na transferima igraca,plus od Evrope ,sponzora itd daleko je on od seljaka.Pitanje je vremena kad ce se Kovacevic prodati,a samo od njegove cifre ce uzeti preko 2 milliona.
Pa Dal I Evropa to su strasne pare.
Zna Mirvic sta radio burazeru.

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la zaostrog » 25 maj 2023, 14:27

Vala ako mu je "zna šta radi" 3. mjesto u ligi, svaka čast. Ja i dalje mislim da će poluinteligentan čovjek uraditi bolje s tolikim parama. Ako je "znam šta radi" da staviš Varešanovića da ti upravlja onakvim kadrom i Ajlu da ti vodi klub, svaka čast :D

I čisto da se pojmi koliko je bitna sposobnost u odnosu na pare, pogledajmo samo koliko je Sarajevo zaradilo od transfera u proteklim godinama (i nidokle nismo dogurali) (sve izraženo u hiljadama eura): Đokanović 760, Mujakić 500, Rahmanović 375, Barbarić 350, Mihojević 350, Hadžić 300, Sadiku 300, Tatar 300, Šabanović 300, Pidro 300, Kovačević 300, Stanojević 200, Kurdić 150, Mustafić 150, Čataković 150. Eto, nećemo na Cimirota i ekipu prije :) Govorimo o skoro 5 miliona eura. Jašta je nego nespsobonost, kad na ovo uložiš još desetine miliona i Sloga Doboj te dobija.

amypitar
Postovi: 8809
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 23/24

Post Postao/la amypitar » 25 maj 2023, 15:01

zaostrog je napisao/la:
25 maj 2023, 14:27
Vala ako mu je "zna šta radi" 3. mjesto u ligi, svaka čast. Ja i dalje mislim da će poluinteligentan čovjek uraditi bolje s tolikim parama. Ako je "znam šta radi" da staviš Varešanovića da ti upravlja onakvim kadrom i Ajlu da ti vodi klub, svaka čast :D

I čisto da se pojmi koliko je bitna sposobnost u odnosu na pare, pogledajmo samo koliko je Sarajevo zaradilo od transfera u proteklim godinama (i nidokle nismo dogurali) (sve izraženo u hiljadama eura): Đokanović 760, Mujakić 500, Rahmanović 375, Barbarić 350, Mihojević 350, Hadžić 300, Sadiku 300, Tatar 300, Šabanović 300, Pidro 300, Kovačević 300, Stanojević 200, Kurdić 150, Mustafić 150, Čataković 150. Eto, nećemo na Cimirota i ekipu prije :) Govorimo o skoro 5 miliona eura. Jašta je nego nespsobonost, kad na ovo uložiš još desetine miliona i Sloga Doboj te dobija.
I tu grijesis.
Mirvic je dolaskom u Sarajevo isplatio Namu veliki novac.Zatekao je haoticno stanje u klubu.Tu sezonu je promjenio gotovo kompletan igracki kadar.Onda ga potrefilo ovo sa renoviranjem Koseva gdje smo 90 % utakmica igrali kao gosti.Imao je zaista mnogo pehova.Za ovo vrijeme od Sarajeva napravio finansijski stabilan klub ,otvorio fan sopove na aerodromu Sarajevo, i u Americi.Ulozio pare u kamp, a ubrzo i Adidas oprema o kojoj drugi klubovi mogu sanjati.Imao dobre izlazne transfere.I pored pehova moramo priznati napravio respektivnu ekipu.U svakoj sezoni imamo 1 do 2 igraca na kojima novac uzimamo
Tek sad od Evrope I naredne sezone treba o Mirvicu dati sud.
Nas problem je sto mi hocemo odmah i sve.
Na kraju ni Zrinjski nije bas ulozio mali novac,pa ni Borac.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”