FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Mirzoni89 » 13 maj 2015, 07:39

Mislis li da je savezu u interesu da pokazuje sudijske greske, nepostojece faulove za Mladost, navlacenje slobodnjaka na 20m, ocigledne simulacije protivnickih igraca, ocigledne faulove igraca Mladosti, pa to je na terenu bila sveopsta lakrdija, i haj ti onda igraj...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Addict » 13 maj 2015, 15:21

patriot je napisao/la:Ja bih samo da vam iskazem postovanje i svaka vam cast, od svih ovih klubova u prvoj ligi Federacije, najvise bih volio da vi udjete u Premijer Ligu. Vi ste jedna lijepa fudbalska priča, prava ekipa, sretno u svakom slucaju. FK MLADOST, navijam za vas da udjete u elitu :bih:
Hvala buraz. Dodji u Kakanj nekad da se uvjeris da stvarno jeste tako. Pozdrav


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Addict » 13 maj 2015, 15:26

[/quote] To je 30 KM po navijacu, realna bi cijena trebala biti nekih 15-20km, mi smo znali placati gostovanja po 30-35 KM za nekih 300km u jednom pravcu ;)[/quote]
Da ti kazem iskreno ni meni nije bilo punon ali nekima jeste. Najgljuplje od svega bi bilo da smo uzeli taj bus i da nas je bilo 30 pa da platimo kartu po 50. Nije se dalo i jbg. U ovoj sezoni smo preskocili samo 3 gostovanja: Bihac zbog tih buseva, Branitelj jer nam je policija zabranila dolazak dan pred utakmicu i iako smo htjeli ici vozac autobusa nije htio da rizikuje jer su rekli da ce nas vratiti u Bradini, i Bratstvo jer smo nadan utakmice organizovali memorijalni sehidski turnir. Neka gostovanja smo odradili u stvarno odlicnom broju od 100 - 150 pa i 200 ljudi i steta sto fulasmo Bihac. Sad imamo jos 2 do kraja (Orasje i Capljina) i to cemo odraditi 100%.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la patriot » 13 maj 2015, 17:04

Addict, mozda nekad, bas me interesuje gradski derbi na sta lici u Kaknju, mada ako udjete u Premijer Ligu, cekat ce se jos do tih derbija, eventualno u kupu :) Samo me interesuje, koliko znam, naselje odakle dolazi Mladost se nekad zvalo (neko i sad mozda zove) Dobuje, sad mnogo je lakse i ljepse za izgovorit i napisat Mladost Dobuje nego nekad pise Mladost Kakanj (Doboj), nekad Mladost Doboj-Kakanj, itd...
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la bambus » 13 maj 2015, 17:12

patriot je napisao/la:Addict, mozda nekad, bas me interesuje gradski derbi na sta lici u Kaknju, mada ako udjete u Premijer Ligu, cekat ce se jos do tih derbija, eventualno u kupu :) Samo me interesuje, koliko znam, naselje odakle dolazi Mladost se nekad zvalo (neko i sad mozda zove) Dobuje, sad mnogo je lakse i ljepse za izgovorit i napisat Mladost Dobuje nego nekad pise Mladost Kakanj (Doboj), nekad Mladost Doboj-Kakanj, itd...
Naselje je Doboj a ne Dobuje.A derbi prijateljski onako.Zanimljivo i na terenu i na tribinama.Mladost kvalitetnija,vise ulazu.Navijace imaju,grade stadion,pomocni teren itd.Imaju jake ljude.Rudar da nema ljude koje ima davno bi igrao Premier Ligu.Kako vec ide Cementara je uzela Mladost,rudnik je Rudar.Podjelili se sa jos par firmi poput MGM-a itd itd.
!

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la patriot » 13 maj 2015, 17:15

bambus mislim da nisi bas najbolje upucen, pogotovu oko MGM, ali djelimicno tacan odgovor. Sto se naselja tiče, evo jedan zanimljiv tekst ;)

Nepravilan je zvanični naziv ovog naselja – Doboj. Narodni je, izvorni naziv Dobuj. Naime, stari ljudi, odreda, imaju običaj reći: “Idem u Dobuje“, ili: „To se desilo u Dobuju“; ili: “Silan li si k’o Dobujanin“; ili: „Jadna nam majka, eto Dobujana“; ili: “Snašla te sreća k’o dobujska vreća“; ili: „To može biti jedino u Dobuju“; ili „Dobra ti je njiva…k’o da ti je dobujska“; ili, jednostavno: „Dobuje je Dobuje!“.

Vidim igra i Rizvanovic u vasem klubu, lijepo, razlog vise da vas gotivim, posto je to moj nekadasnji komso, isli smo skupa u školu na Čengić Vili :)
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la bambus » 13 maj 2015, 17:28

patriot je napisao/la:bambus mislim da nisi bas najbolje upucen, pogotovu oko MGM, ali djelimicno tacan odgovor. Sto se naselja tiče, evo jedan zanimljiv tekst ;)

Nepravilan je zvanični naziv ovog naselja – Doboj. Narodni je, izvorni naziv Dobuj. Naime, stari ljudi, odreda, imaju običaj reći: “Idem u Dobuje“, ili: „To se desilo u Dobuju“; ili: “Silan li si k’o Dobujanin“; ili: „Jadna nam majka, eto Dobujana“; ili: “Snašla te sreća k’o dobujska vreća“; ili: „To može biti jedino u Dobuju“; ili „Dobra ti je njiva…k’o da ti je dobujska“; ili, jednostavno: „Dobuje je Dobuje!“.

Vidim igra i Rizvanovic u vasem klubu, lijepo, razlog vise da vas gotivim, posto je to moj nekadasnji komso, isli smo skupa u školu na Čengić Vili :)
Pa MGM ti fura Mladost.Mensur Musija je vlasnik MGM-a i invenstitor Mladosti zajedno sa Begovcem...Begovac je samo bio neozbiljan. :mrgreen: :urnebes:
!

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la patriot » 13 maj 2015, 17:43

A znaš li sto "fura" Mladost, a ne Rudar?
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la bambus » 13 maj 2015, 17:45

Nisam iz Doboja niti iz Kakanj,sasvim drugi grad i sasvim drugi klub.Al znam neke stvari.Ako sam sta pogrijesio ispravi me,al cisto sumnjam da jesam. ;) ;)
!

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Addict » 13 maj 2015, 19:44

patriot je napisao/la:Addict, mozda nekad, bas me interesuje gradski derbi na sta lici u Kaknju, mada ako udjete u Premijer Ligu, cekat ce se jos do tih derbija, eventualno u kupu :) Samo me interesuje, koliko znam, naselje odakle dolazi Mladost se nekad zvalo (neko i sad mozda zove) Dobuje, sad mnogo je lakse i ljepse za izgovorit i napisat Mladost Dobuje nego nekad pise Mladost Kakanj (Doboj), nekad Mladost Doboj-Kakanj, itd...
Pa derbi je dobar, nabrije se raja ali nema neprijateljstava, sto ne po meni super. Cijeli grad se podijeli i svi su tu. Sto se tice naziva ja licno smatram da je greska sto se klub zove Mladost Doboj-Kakanj jer ispade da je Doboj odvojen od Kaknja a ustvari je dio grada 5 minuta pjese od strogog centra grada. To je isto da se Zeljo zove Zelheznicar Grbavica - Sarajevo...mislim da je sve to nastalo jer se klub po osnivanju zvao 'Doboj' a tek 2 godine posljje 25.5. Na dan Mladosti su uzeli ime Mladost. Po meni to treba promijeniti jer je Mladost Kakanjski klub kao i Rudar, ali to sad nije do mene. Musija gura Mladost a ne Rudar zato sto je bio predsjednik Rudara i imao je isti cilj koji ima s Mladosti danas - Premier ligu. Medjutim ljudi koji su grobari Rudara i kojima je prece njihovih 50 KM od napretka kluba su ga otjerali. Covjek voli sport a ima, i ulaze u lokalnu zajednicu. U Mladosti je nasao zdravu sredinu i evo dokaz sta je napravio od kluba, a to je tek pocetak...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la patriot » 13 maj 2015, 23:38

Drago mi je da je sve ovo tek pocetak. Ja sam bio u Kaknju, to jest i u naselju Doboj, stvarno jeste nidje veze sto se odvaja ime Doboj-Kakanj, jer stvarno sto rece to je samo naselje, od EP pumpe pa dalje. Malo dizajn grba nebi bilo lose jos sta dodati ;)
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Sage » 15 maj 2015, 20:46

Ima i izreka nestalo ko u Doboju njive :mrgreen: ... meni se ne svidja ime Mladost uopste jer imas minimalno 6-7 sportskih kolektiva pod tim imenom u BiH. Mislim da su trebali promijeniti ime ako zele da idu naprijed u svakom segmentu. FK Kakanj ili FK Doboj Kakanj. Znam da ima te neke tradicije u imenu Mladost i taj datum ali cisto radi unikatnosti. Dobro su krenuli, infrastruktura za deset, razmisljaju dobro( vlasnici), pa tako da se ja pitam ja bih i to promijenio. I zastititi ime normalno.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la patriot » 16 maj 2015, 06:08

Sta pricas, covjece, bas je unikatno ime :mrgreen:
Ja mislim da kod nas nema lige, da nema u njoj makar jedna ekipa koja se zove Mladost :lol:
Nema veze, bitno je da se radi kako se radi u Dobujama, sretno vam danas u derbiju...
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Addict » 16 maj 2015, 08:54

patriot je napisao/la:Sta pricas, covjece, bas je unikatno ime :mrgreen:
Ja mislim da kod nas nema lige, da nema u njoj makar jedna ekipa koja se zove Mladost :lol:
Nema veze, bitno je da se radi kako se radi u Dobujama, sretno vam danas u derbiju...
U Doboju :)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

ziher
Postovi: 888
Pridružen/a: 19 jul 2013, 14:49
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la ziher » 16 maj 2015, 09:20

Ma ja ne bi mijenjao ovo ime Mladost uopce, ipak je to tradicija, i sve sto je vezano za taj lokalitet kluba vezano je za to ime, ali bi definitivno izbacio ovo Doboj-Kakanj. Po meni bi trebalo da bude ili jedno ili drugo, a ne ovako zajedno. A kako patriot rece, to su sitnice, vazno je da se u klubu i oko njega pocelo kvalitetno raditi i to je za par godina donijelo dobre rezultate. Evo sad je ekipa na pragu ulaska u najvisi rang nogometnog takmicenja u BiH, radi se infrastruktura, poboljsaju uslovi za rad, kako seniorske tako i omladinskih, ekipa. Raduje me da je sve vise djece koja su clanovi akademije i koja ponosno nose klubska oboljezja po Kaknju. Vecina kaze, sto da ulazite u PL pa kad ce sljedece godine biti skracenje lige i opet ce te ispasti! Pa neka odmah i ispadnemo, ali smo makar zaigrali u najvisem rangu BiH nogometa, za razliku od mnogih pretendenata koji su godinama u prvoj ligi i favoriti su za ulazak, ali na kraju odustanu od svega, rastjeraju igrace i sve tako u krug. Sam ulazak u PL donosi makar jednu sezonu utakmice sa najboljim u nasoj drzavi, donosi jedno novo iskustvo za klub, ljude u klubu, navijace. Ako nista morat ce se infrastruktura izgraditi da bi zadovoljila kriterije takmicenja, a to je nesto sto kada se izgradi, ostaje klubu i njegovim simpatizerima ma ko vodio klub i ma u kojem se rangu se klub takmicio.
Po ovome kako se sada radi, ne bi me iznenadilo, da ako se plasiramo u PL, sto se iskreno nadam da hocemo, uprava na celu sa Musijom i Begovcem dovede igraca u klub, koje smo ranije samo mogli sanjati u crvenom dresu. Evo takve stvari su napravili ljetos, pa sad zimus, i time su pokazali da hoce, mogu i da imaju puno volje ali i finansija koje te zelje mogu pratiti. Ipak dovesti ljetos, u jedan u tom trenutku anonimni tim, jednog Hasanovica, Sisica, Dilavera, pa zimus, Isakovica, Rizvanovica, Hasica, Hinovica, Savica za nas nije mala stvar. A ako su to uspjeli u ovoj ligi znaci da mogu puno vise i u PL. Na nama je da se nadamo da ce sve ovo proci ok a momci ce se boriti do kraja da osvoje titulu.
A danas naravno idemo po pobjedu i nastavljamo sanjati sa o PL, a najdalje za 20-tak dana je se nadam da ovaj san postaje java :)

kakanjac62
Postovi: 305
Pridružen/a: 23 sep 2012, 17:32
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la kakanjac62 » 16 maj 2015, 19:31

ziher je napisao/la:Ma ja ne bi mijenjao ovo ime Mladost uopce, ipak je to tradicija, i sve sto je vezano za taj lokalitet kluba vezano je za to ime, ali bi definitivno izbacio ovo Doboj-Kakanj. Po meni bi trebalo da bude ili jedno ili drugo, a ne ovako zajedno. A kako patriot rece, to su sitnice, vazno je da se u klubu i oko njega pocelo kvalitetno raditi i to je za par godina donijelo dobre rezultate. Evo sad je ekipa na pragu ulaska u najvisi rang nogometnog takmicenja u BiH, radi se infrastruktura, poboljsaju uslovi za rad, kako seniorske tako i omladinskih, ekipa. Raduje me da je sve vise djece koja su clanovi akademije i koja ponosno nose klubska oboljezja po Kaknju. Vecina kaze, sto da ulazite u PL pa kad ce sljedece godine biti skracenje lige i opet ce te ispasti! Pa neka odmah i ispadnemo, ali smo makar zaigrali u najvisem rangu BiH nogometa, za razliku od mnogih pretendenata koji su godinama u prvoj ligi i favoriti su za ulazak, ali na kraju odustanu od svega, rastjeraju igrace i sve tako u krug. Sam ulazak u PL donosi makar jednu sezonu utakmice sa najboljim u nasoj drzavi, donosi jedno novo iskustvo za klub, ljude u klubu, navijace. Ako nista morat ce se infrastruktura izgraditi da bi zadovoljila kriterije takmicenja, a to je nesto sto kada se izgradi, ostaje klubu i njegovim simpatizerima ma ko vodio klub i ma u kojem se rangu se klub takmicio.
Po ovome kako se sada radi, ne bi me iznenadilo, da ako se plasiramo u PL, sto se iskreno nadam da hocemo, uprava na celu sa Musijom i Begovcem dovede igraca u klub, koje smo ranije samo mogli sanjati u crvenom dresu. Evo takve stvari su napravili ljetos, pa sad zimus, i time su pokazali da hoce, mogu i da imaju puno volje ali i finansija koje te zelje mogu pratiti. Ipak dovesti ljetos, u jedan u tom trenutku anonimni tim, jednog Hasanovica, Sisica, Dilavera, pa zimus, Isakovica, Rizvanovica, Hasica, Hinovica, Savica za nas nije mala stvar. A ako su to uspjeli u ovoj ligi znaci da mogu puno vise i u PL. Na nama je da se nadamo da ce sve ovo proci ok a momci ce se boriti do kraja da osvoje titulu.
A danas naravno idemo po pobjedu i nastavljamo sanjati sa o PL, a najdalje za 20-tak dana je se nadam da ovaj san postaje java :)

Ziher sta se to desava ti si tamo pa nam malo pojasni .Drago mi je zbog bodova ,ali oni nikoga nisu rasturili .Ulaze u PL a sve mi se cini pobjedjuju na guzove .Pojedinacno imaju imena I iskusne igrace ,ali nikoga nisu nadigrali I ubjedljivo pobijedili nego sve minimalno I penali.Nesto mi tu ne stima kod trenera I struke .Ove utkmice do kraja moraju se oslobodit pritiska I da igraju inace bice im ko u Jajcu.

ziher
Postovi: 888
Pridružen/a: 19 jul 2013, 14:49
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la ziher » 16 maj 2015, 20:13

Ova ekipa po meni moze igrati puno puno bolje igrati, ali mora se uzeti u obzir koliki je pritisak na njima cijelo ovo vrijeme. Svjesni su sta imaju i zbog toga je veoma tesko lijepo igrati. Danas npr. Bratstvo nije stvorilo niti jednu jedinu sansu, i penal je bio cisto igranje rukom u 16 metara tako da na to nema se sta prigovarati. Tek kada smo postigli pogodak ekipa je proigrala slobodnije i stvorila nekoliko dobrih sansi koje nisu realizovne sto zbog dobrih intervencija golmana Bratstva sto zbog nedostatka srece u datim momentima. Po meni ovo nije nista zabrinjavajuce jer ipak od 13 utakmica odigranih kuci nismo niti jedan bod prosuli sto nije napravila niti jedna druga ekipa u ligi. Sada se treba spremiti za Orasje i tamo pokusati uzeti bodove i tako sebi sirom otvoriti vrata PL

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

sodaacm
Postovi: 1194
Pridružen/a: 16 maj 2013, 16:58
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la sodaacm » 16 maj 2015, 21:20

ziher je napisao/la:Ova ekipa po meni moze igrati puno puno bolje igrati, ali mora se uzeti u obzir koliki je pritisak na njima cijelo ovo vrijeme. Svjesni su sta imaju i zbog toga je veoma tesko lijepo igrati. Danas npr. Bratstvo nije stvorilo niti jednu jedinu sansu, i penal je bio cisto igranje rukom u 16 metara tako da na to nema se sta prigovarati. Tek kada smo postigli pogodak ekipa je proigrala slobodnije i stvorila nekoliko dobrih sansi koje nisu realizovne sto zbog dobrih intervencija golmana Bratstva sto zbog nedostatka srece u datim momentima. Po meni ovo nije nista zabrinjavajuce jer ipak od 13 utakmica odigranih kuci nismo niti jedan bod prosuli sto nije napravila niti jedna druga ekipa u ligi. Sada se treba spremiti za Orasje i tamo pokusati uzeti bodove i tako sebi sirom otvoriti vrata PL

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Imali ste najmanje 3-4 penala ovo proljece koji su vam donijeli najmanje 6 bodova i naravno , po tvom, svi su regularni. Pa jel ti stvarno mislis da smo mi ovde svi glupi ? :roll: :puke:

ziher
Postovi: 888
Pridružen/a: 19 jul 2013, 14:49
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la ziher » 16 maj 2015, 21:26

Mozete govoriti sta hocete, ali po meni jedini penal koji ja ne bi svirao je onaj protiv Gradine, svi ostali su po meni cisti i to se jasno vidjelo na snimcima.

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: FK Mladost Doboj - Kakanj

Post Postao/la Sage » 16 maj 2015, 21:48

@patriote sine, ja sam se u tom "Dobuju" rodio i zivim, doduse manje sad zbog posla, znam sta pricam vjeruj mi ;)...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.