FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 15 feb 2020, 18:13

Sve ok. prijateljska, ali posljednja pripremna, generalka pred nastavak prvenstva. Ne rade se u ovakvoj utakmici nekakve egzibicije i provjere pojedinaca, nego bi trebala biti provjera ekipe. Prvih 20-30 min. je bilo u redu, ali onda potop od igre. Nebitno za rezultat, ali u svim segmentima utakmice su se loše pokazali. Puno, puno, puno grešaka. Ne znam, mislio sam da će popraviti igru u odnosu na prvi dio sezone, a ono čorak, pravo su me zabrinuli. Nijedne smislene akcije, sredina terena ko da je nema, pa čak i ta najavljivana borbenost i trka je ostala na istom nivou. A dodatno u tim prvim minutama se vidjelo da još uvijek ne znamo gola zabit iz skroz dobrih šansi, ali zato znamo primiti iz skroz glupih situacija. Šta je struka htjela da vidi i da li je šta vidjela, neka vidi, po meni je ovo loše.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 15 feb 2020, 18:33

Nisam mogao gledati utakmicu ali ovo je vec zabrinjavajuće. Plus ne znam kakve su ovo avanture u generalnoj probi. Neki izmiksan sastav zar ne bi trebalo do sad da se zna prva postava.
Puno briga nadam se da ce u prvenstvu biti bolje ali sudeći po prijateljskim izgledamo daleko najneozbiljnije.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 15 feb 2020, 18:52

Hajmo sačekati do Slobode kada ćemo neke stvari malo bolje vidjeti. Da ne osuđujemo unaprijed.

Ali, ne bude li u prva dva kola minimalno tri boda, odmah mijenjati trenera, jer ekipa sigurno nije lošija od konkurenata u borbi za opstanak.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 15 feb 2020, 22:51

Trebati ce vam puno vise ako mislite ostati u ligi. Ono danas tanana. Sretno
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
fanatikk
Postovi: 738
Pridružen/a: 02 jan 2020, 13:27
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la fanatikk » 15 feb 2020, 22:54

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
15 feb 2020, 22:51
Trebati ce vam puno vise ako mislite ostati u ligi. Ono danas tanana. Sretno
Ja bas mislim da imaju dovoljno za opstanak u odnosu na Zvijezdu, Slobodu pa cak i Celik.
S vama je bila pripremna, bplis ste vi jaci, to stoji...
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 15 feb 2020, 22:59

fanatikk je napisao/la:
15 feb 2020, 22:54
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
15 feb 2020, 22:51
Trebati ce vam puno vise ako mislite ostati u ligi. Ono danas tanana. Sretno
Ja bas mislim da imaju dovoljno za opstanak u odnosu na Zvijezdu, Slobodu pa cak i Celik.
S vama je bila pripremna, bplis ste vi jaci, to stoji...
Ne gledaj Zvijezdu. Celik i Sloboda ce na ho ruk i navijace uzimati kuci a ponesto i na strani. Pogotovo poneki derbi. Mladost da bi ostala u ligi je morala to nadomjestiti kvalitetnijim pojacanjima ili bar nekim trenerom koji bi sve to pogurao. Mozda uzmu 15 bodova iz sljedecih 5 kola ali ono moje vidjenje sta su prezentirali danas
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 15 feb 2020, 23:04

Ma nije ono realno stanje. Dva gola su vam golmani Mladosti poklonili, a druga dva početničke greške zadnje linije koje ste i vi imali, ali niste prošli kažnjeno. Realno, nakon dvadest minuta je moglo biti 0:3, bez pretjerivanja.

Poslije pola sata se onda sve okrenulo u vašu korist i na kraju zaslužena pobjeda koja je mogla biti i ubjedljivija.
#samoRudar #zauvijek

budimo_realni
Postovi: 372
Pridružen/a: 14 avg 2011, 15:19
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la budimo_realni » 15 feb 2020, 23:14

Iako je bila "generalka" ja mislim da je Šolba namjerno izveo ovakav sastav da ne otkriva karte pred Slobodu. Bit ce to totalno druga ekipa u Tuzli, drugaciji sastav. Onakav kakav večina očekuje i kakav večina u komentarima najavljuje. Mladost je definitivno puno jača i bolja ekipa od one u prvom dijelu prvenstva.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 15 feb 2020, 23:29

Gledao sad malo početak utakmice par finih prilika. Samo brate kako glupe golove primamo. Ne smijemo ovakav luksuz u prvenstvu priuštiti sami sebi.

Avatar
rodjak
Postovi: 2253
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la rodjak » 16 feb 2020, 05:03

Moram reci da ste bili jako dobri na pocetku utakmice kada ste stvorili sigurno 3-4 jako povoljne sanse iz kojih ste mogli i poentirati.Kad vam izadje onaj stoper skroz druga slika,maltene nista niste stvorili u ostatku utakmice.Mislim ipak da trener niije htijeo sve pokazati u javnosti i da je takticki igro sa izmjesanim sastavom (da proba iznenaditi Tuzlake posto im je to jedna od presudnih utakmica)i sa ova nekoloka igraca koja nisu igrala mislim da ce te biti dosta bolji.Moja ocjena je da imate veoma dobar napad i jako losu odbranu,jer je Velez stvorio bar jos 4-5 sansi iz kojih se lahko postizu golovi.Sve u svemu solidna utakmica danas(bar za nas),i nek vam je sa srecom u nastavku prvenstva.
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2020, 09:05

Isto sto mi je zapalo za oko pored dvije golmanske greške jeste da nam odbrana stoji skroz visoko i da je to Velez lagano rješavao pogotovu na strani gdje je bio ovaj ublehas Bajić.

Avatar
hugoviana
Postovi: 419
Pridružen/a: 30 jun 2018, 00:50
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la hugoviana » 16 feb 2020, 11:36

Ma neće Bajić igrati, ima Dujmović, a doći će i novi bek.
U svakom slučaju, bolje rješenje je Delić koji je kao i Bajić kriminalan u odbrani, ali je ofanzivno puno jači igrač.

SaMoVelez
Postovi: 304
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la SaMoVelez » 16 feb 2020, 11:40

Pokušavam procijeniti vaše mogućnosti na osnovu jučerašnje tekme, nikako da skontam. Imam osjećaj da ste juče dobro "varali" vaše konkurente. Trećinu tekme ste haman bili bolji u najmanju ruku ravnopravni, jednu trećinu sigurno ravnopravni i jednu ste propali skroz i baš tad smo iskoristili sve što nam se pružilo. Onih prvih dvadesetak minuta ste djelovali kao ekipa iz gornjeg djela tabele, tačno sam pomislio da će te nas opet dobiti. Pisao sam na našoj temi nekada da ste nam vi totalno nezgodan protivnik po tradiciji. Ne znam što vam nije igrao Fanimo i svidio mi Pezer, kad je ušao uravnotežio je utakmicu. Jako sigurna lopta u njegovom posjedu i kad sve podvučem rekao bih da se imate čemu nadati u budućnosti. Očigledno da Mušija ima plan za budućnost, sretno vam u svakom slučaju.
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2020, 11:46

SaMoVelez je napisao/la:
16 feb 2020, 11:40
Pokušavam procijeniti vaše mogućnosti na osnovu jučerašnje tekme, nikako da skontam. Imam osjećaj da ste juče dobro "varali" vaše konkurente. Trećinu tekme ste haman bili bolji u najmanju ruku ravnopravni, jednu trećinu sigurno ravnopravni i jednu ste propali skroz i baš tad smo iskoristili sve što nam se pružilo. Onih prvih dvadesetak minuta ste djelovali kao ekipa iz gornjeg djela tabele, tačno sam pomislio da će te nas opet dobiti. Pisao sam na našoj temi nekada da ste nam vi totalno nezgodan protivnik po tradiciji. Ne znam što vam nije igrao Fanimo i svidio mi Pezer, kad je ušao uravnotežio je utakmicu. Jako sigurna lopta u njegovom posjedu i kad sve podvučem rekao bih da se imate čemu nadati u budućnosti. Očigledno da Mušija ima plan za budućnost, sretno vam u svakom slučaju.
Hvala drug. Ma ne znam ni mi sami više. Nadam se da je ovo bilo skrivanje karti kao što ti kažeš. Na momente smo izgledali odlično a onda na momente katastrofalno.
Mene brine kako ste vi lagano u pojedinim trenucima prenosili loptu kroz našu sredinu kao da nemamo igrača.
Naša boljka su bekovske pozicije koje cemo nadam se začepiti dolaskom i drugog beka. Jer kad pogledaš prvi gol kako je lagano fajic ušao sa strane u sesnesterac. Na drugoj strani Bajić non stop iza svog igrača kasni.
Raduje me sto se Atajic dozvao. Nadam se puno boljem izdanju protiv Slobode.

SaMoVelez
Postovi: 304
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la SaMoVelez » 16 feb 2020, 11:54

Wolffire je napisao/la:
16 feb 2020, 11:46
SaMoVelez je napisao/la:
16 feb 2020, 11:40
Pokušavam procijeniti vaše mogućnosti na osnovu jučerašnje tekme, nikako da skontam. Imam osjećaj da ste juče dobro "varali" vaše konkurente. Trećinu tekme ste haman bili bolji u najmanju ruku ravnopravni, jednu trećinu sigurno ravnopravni i jednu ste propali skroz i baš tad smo iskoristili sve što nam se pružilo. Onih prvih dvadesetak minuta ste djelovali kao ekipa iz gornjeg djela tabele, tačno sam pomislio da će te nas opet dobiti. Pisao sam na našoj temi nekada da ste nam vi totalno nezgodan protivnik po tradiciji. Ne znam što vam nije igrao Fanimo i svidio mi Pezer, kad je ušao uravnotežio je utakmicu. Jako sigurna lopta u njegovom posjedu i kad sve podvučem rekao bih da se imate čemu nadati u budućnosti. Očigledno da Mušija ima plan za budućnost, sretno vam u svakom slučaju.
Hvala drug. Ma ne znam ni mi sami više. Nadam se da je ovo bilo skrivanje karti kao što ti kažeš. Na momente smo izgledali odlično a onda na momente katastrofalno.
Mene brine kako ste vi lagano u pojedinim trenucima prenosili loptu kroz našu sredinu kao da nemamo igrača.
Naša boljka su bekovske pozicije koje cemo nadam se začepiti dolaskom i drugog beka. Jer kad pogledaš prvi gol kako je lagano fajic ušao sa strane u sesnesterac. Na drugoj strani Bajić non stop iza svog igrača kasni.
Raduje me sto se Atajic dozvao. Nadam se puno boljem izdanju protiv Slobode.
Jbg igrali ste otvoreno, zato i jeste bilo puno prostora za našu tranziciju i brz prenos lopte u vašu zadnju trećinu. Uz to, bez da pretjerujem Pršeš, Vehabović i Čivić imaju odličan pregled igre također i precizne pasove. Na taj način smo zabili prva tri gola, sve i jedan lucidne asistencije bile, imate skraćeni pregled utakmice na Velež tv pa sve možete ponovo vidjeti.
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2020, 11:58

SaMoVelez je napisao/la:
16 feb 2020, 11:54
Jbg igrali ste otvoreno, zato i jeste bilo puno prostora za našu tranziciju i brz prenos lopte u vašu zadnju trećinu. Uz to, bez da pretjerujem Pršeš, Vehabović i Čivić imaju odličan pregled igre također i precizne pasove. Na taj način smo zabili prva tri gola, sve i jedan lucidne asistencije bile, imate skraćeni pregled utakmice na Velež tv pa sve možete ponovo vidjeti.
[/quote]

Gledao sam pregled. Sve u svemu sretno Velezu u nastavku i lijepo vas je vidjeti u PL ponovno.

aneks
Postovi: 211
Pridružen/a: 15 feb 2018, 15:12
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la aneks » 16 feb 2020, 13:14

Za mene idealna postava protiv Slobode sa igracima koji imaju pravo nastupa:

Velic

Nikolic. Isakovic nikolic. Dujmovic

Mirkov


Fanimo Pezer. Maric

Atajic

Hadzic

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 16 feb 2020, 17:01

Evo jedna zanimljivost: Ako Rudar prođe u polufinale Kupa, a trebao bi, realno, domaću polufinalnu utakmicu će igrati u Doboju na MGM Farm Areni.

Ja ne znam kako će to pojedinci podnijeti, zabrinut sam, stvarno. :rol:
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2020, 17:05

L' Imperator je napisao/la:
16 feb 2020, 17:01
Evo jedna zanimljivost: Ako Rudar prođe u polufinale Kupa, a trebao bi, realno, domaću polufinalnu utakmicu će igrati u Doboju na MGM Farm Areni.

Ja ne znam kako će to pojedinci podnijeti, zabrinut sam, stvarno. :rol:
Ne znam na koju stranu aludiras. Mislim sto se tice normalne raje Rudar je dobro dosao. ;)

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 16 feb 2020, 17:11

Wolffire je napisao/la:
16 feb 2020, 17:05
Ne znam na koju stranu aludiras. Mislim sto se tice normalne raje Rudar je dobro dosao. ;)
Na alkose sa istoka i još neke.

Vjerovatno si naletio na neke komentare u zadnje vrijeme nakon što sam objavio onaj redizajnirani grb Rudara. Dosta raje ga je podijelilo i bilo je svakavih komentara.
#samoRudar #zauvijek

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.