FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 03 avg 2020, 04:15

Addict je napisao/la:
02 avg 2020, 22:11
Ljudi ovo je naš klub, sve što se ovdje napiše čitaju svi. Nekad je kritika dobra, ima tu puno toga što je tačno. Ja sam govorio više puta direktno ljudima u klubu da ima stvari koje se trebaju mijenjati, generalno gledajući mi padamo na sitnim stvarima. Ali stvarno, to su sitne stvari i treba ih ispraviti, nije to tako teško, iskreno se nadam da će ovo moje pročitati, mada sam već rekao to lično, dajte da da unaprijedimo klub. Imamo pameti u ljudima koji vole klub, ne trebaju nam pare, samo pamet, da se klub otvori i da mu pomognu oni koji žele.
Ja znam da ljudi koji ovjde komentarišu vole Mladost, nekad padne teška riječ, nekad je to iz emocija, nije to tako kad se slegnu strasti, ali znam da nas ima koji volimo klub.

Moja firma je štampala dresove I ove sezone (kao i pretprošli, ne i prošle). Ove godine ćemo odštampati sve, od predpionira do A tima. Sve, dresove, šorceve, trenerke, jakne, dukserice, trening majice, polo majice, vjetrovke, torbe, vjerujte ima pun kamion te Legea robe, ima posla a i košta. Nebitno, to je moj klub.
Đaba naravno, ne želim pare, od Mladosti neću novac, to je moje.
Prvi put ću potpisati sponzorski ugovor, mislim da će biti 5 cifara, prvi put ikada. Mala smo firma, nama to nije malo, ali sam osjetio da ove godine treba više nego ikada i zato sam to uradio, da osjete ljudi u klubu da nisu sami.
A sami su. Međutim ne moraju biti, ne mora to biti novac, pamet je vrijednija od para, pamet donese pare. Samo treba da se stvari malo slože i da se klub otvori prema onima koji žele da pomognu.
Valjda se stvari pokrenu, ima nas koji ćemo dati savjet, pomoć, stati uz klub. Ja sam uvijek davao koliko sam god mogao, ima tu još ljudi, nećemo sad imenovati, nema potrebe, ima pameti da pomogne Mladosti.

Samo nemojte teških riječi, hajde da pomogemo znam da volite Mladost, a trebamo svome klubu.
Ako mi dignemo ruke od kluba ko će ostati uz njega?
A nema nas puno, ali ima dovoljno.
Nemam šta dodati! Svaka ti je zlatna. :!:
#samoRudar #zauvijek

budimo_realni
Postovi: 372
Pridružen/a: 14 avg 2011, 15:19
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la budimo_realni » 03 avg 2020, 12:32

L' Imperator je napisao/la:
03 avg 2020, 00:22
Ma ti si kralj!

Nadam se da će se "pomiriti", a vrijeme je i da se malo unaprijede neke stvari. Pokrenuti Mladost TV, web stranicu, za početak bar online fan shop..

Ako si završio svu opremu da bude promocija negdje na lijepom mjestu itd..
Svaka vama čast momci. To je ono o čemu pričamo, pišemo. Ne treba puno, treba se klub samo malo više otvoriti prema navijačima. Dati priliku mladim ljudima koji vole Mladost da pomognu klubu koristeći svoju pamet (para mi nemamo puno, ali za to je tu Mušija :) ). Mislim da treba i otjerat i neke ljude iz kluba koji su tu samo paraziti, gledaju samo vlastitu korist. Ništa ne košta pokrenuti ponovno stranicu i na taj način vršiti prodaju dresova i ostale opreme, rekvizita, ako već ne može na drugi način. Organizovati promociju nove opreme pa ako treba i na Bobovcu, K. Sutjesci i sl lokacijama gdje će se pored kluba i opreme promovisati i općina (turistički potencijal općine) pa će i općini (načelniku) biti lakše u budućnosti dati pare za neke projekte jer se ipak kroz klub i općina promoviše. Ma puno je načina i mogućnosti samo se klub treba otvoriti prema ljudima koji ga vole. A ako već čitaju sve ovo eto neka pozovu na naki sastanak pet šest ljudi, nek se kafa popije i nek se dogovore neke smjernice kako i na koji način iskoristiti potencijal koji klub ima u ljudima koji ga vole i da to bude na obostrano zadovoljstvo i korist.

Avatar
hugoviana
Postovi: 414
Pridružen/a: 30 jun 2018, 00:50
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la hugoviana » 03 avg 2020, 13:19

Nije mi jasno kako nisu uspjeli dovesti Milanovića na osnovu odnosa sa Sarajevom i svim ovim oko Fanima, a obzirom na kvalitet tima i više bi nego dobro došao.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 03 avg 2020, 15:56

budimo_realni je napisao/la:
03 avg 2020, 12:32
L' Imperator je napisao/la:
03 avg 2020, 00:22
Ma ti si kralj!

Nadam se da će se "pomiriti", a vrijeme je i da se malo unaprijede neke stvari. Pokrenuti Mladost TV, web stranicu, za početak bar online fan shop..

Ako si završio svu opremu da bude promocija negdje na lijepom mjestu itd..
Svaka vama čast momci. To je ono o čemu pričamo, pišemo. Ne treba puno, treba se klub samo malo više otvoriti prema navijačima. Dati priliku mladim ljudima koji vole Mladost da pomognu klubu koristeći svoju pamet (para mi nemamo puno, ali za to je tu Mušija :) ). Mislim da treba i otjerat i neke ljude iz kluba koji su tu samo paraziti, gledaju samo vlastitu korist. Ništa ne košta pokrenuti ponovno stranicu i na taj način vršiti prodaju dresova i ostale opreme, rekvizita, ako već ne može na drugi način. Organizovati promociju nove opreme pa ako treba i na Bobovcu, K. Sutjesci i sl lokacijama gdje će se pored kluba i opreme promovisati i općina (turistički potencijal općine) pa će i općini (načelniku) biti lakše u budućnosti dati pare za neke projekte jer se ipak kroz klub i općina promoviše. Ma puno je načina i mogućnosti samo se klub treba otvoriti prema ljudima koji ga vole. A ako već čitaju sve ovo eto neka pozovu na naki sastanak pet šest ljudi, nek se kafa popije i nek se dogovore neke smjernice kako i na koji način iskoristiti potencijal koji klub ima u ljudima koji ga vole i da to bude na obostrano zadovoljstvo i korist.
Probalo se vec s tom pričom i nije išlo iz poznatih razloga. A i uglavnom se ne zna ni ko pije ni ko placa u klubu Addict može bolje objasniti.
Sramota je da se web stranica diže dvije godine.
Dalje sve to fino stoji ljubav prema klubu i bakraci i vjerujem da ne bi bio problem ni Addictu ni meni da radimo iz 'ljubavi' ali pojedine ljude moraš nagraditi za njihov rad koliko toliko pogotvu mislim na ljude od kojih de traži aktivnost iz dana u dan.
Zato neki minimalni budžet bi trebao biti obezbjeđen jer ako mogu se kojekakvi igrači masno plaćati onda bi trebali i marketing tim.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 03 avg 2020, 16:25

Taj minimalni budžet za te stvari bi se sigurno mogao obezbijediti kroz prodaju dresova, majica, dukserica, trenerki, šalova, zastavica za auto, auto mirisa, led lampi, privjesaka, upaljača i svega drugog s grbom kluba!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 03 avg 2020, 18:56

Ovo ako je neki problem uraditi, onda stvarno.. :roll:

#samoRudar #zauvijek

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 03 avg 2020, 19:39

Nas nekoliko to govori već godinama. Čak je bio jedan sastanak gdje smo sjeli i oformili neku grupu da se krene s tim radom na marketingu.
Masa super ideja, grafički dizajner, Jasenko da radi svoje stvari, fan shop, bilo je zaista super ideja. Sve smo prezentirali predsjedniku, bio je za, čak šta više bio je oduševljen i sve je ostalo na tome. Ja sam imao spreman paket proizvoda za fan shop, moja firma bi radila sve, ali....
Zašto I kako je tako, ja ne znam stvarno, ali nikako nema sluha za te stvari. Eno displej na stadionu je neiskorišten, mogle bi se raditi super stvari, video svakog igrača, grafika.
Web stranica, FB, Instagram, online prodaja, video s treninga, press konferencije, svašta se može stvarno bez nekih velikih inicijalnih sredstava da se to pokrene. Poslije bi se možda vratilo, možda i ne bi, ali bi se prezentacija kluba digla 5 nivoa više.

Da ne govorimo o predstavljanju dresova, novih igrača, bila je ideja da odradimo to na Bobovcu, da se grb Kotromanica negdje ubaci na opremu, da furamo ono 'kraljevski grad - kraljevski klub'
Ma bilo je svega, ništa se nije desilo.

budimo_realni
Postovi: 372
Pridružen/a: 14 avg 2011, 15:19
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la budimo_realni » 03 avg 2020, 20:22

Vjerovatno treba parazite o kojim govorim otjerati koji ocigledno na neki nacin i Musiji zamazu oci....

Avatar
Vanja8
Postovi: 9996
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Vanja8 » 03 avg 2020, 20:34

hugoviana je napisao/la:
03 avg 2020, 13:19
Nije mi jasno kako nisu uspjeli dovesti Milanovića na osnovu odnosa sa Sarajevom i svim ovim oko Fanima, a obzirom na kvalitet tima i više bi nego dobro došao.
Musija je iskljucivo trazio beka, mi smo nudili Milanovica...

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 03 avg 2020, 21:14

Ma samo Addict-u dati bilo kakvu funkciju u klubu, NIŠTA VAS NEĆE KOŠTATI, a može vam donijeti puno više nego što možete i zamisliti!

Jasenka vratiti da radi što je i radio, priključiti mu i @wolffire-a koji ima dron i super stvari bi se mogle raditi!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 04 avg 2020, 09:13

Ma bezveze je uopšte više govoriti i pisati o ovakvim stvarima.
Pa 2016. FK Mladost ili ti Mušija nije iskoristio ama baš ništa od ostvarenog kontakta sa gigantom FK Galatasaray, iako je imao širom otvorena vrata za saradnju, a da uđe u marketing i ostale stvari. O pontecijalima ove nerealizirane saradnje drugi znaju mnogo više, ali čelni ljudi iz Galate su nam izašli u susret i bili max. za saradnju koja je s naše strane momentalno prekinuta. Zašto, mislim da niko ne zna, ali to je ono što ja znam.
Lijepo je to što pišete, ideje koje su na mjestu i sve drugo, ali to će ostati kao i do sada, mrtvo slovo na papiru i ništa više.

Jedini način za pokretanje nekih od ideja vezanih za marketing je da to sami uradimo i nikakvih prepreka od strane kluba tu neće biti.
Govorim o pokretanju izrade i prodaje dresova i svih ostalih rekvizita sa grbom kluba. To ko hoće i ima mogučnosti i volje da pokrene, može bez problema pokrenuti i mislim da može koristiti i klupske prostorije kao izlog ili za prodaju. Također, i ostale ideje se mogu samostalno pokrenuti, ali bez ikakve podrške kluba u finansijskom smislu, normalno, pitanje je isplativosti ili samoodrživosti.

Mislim da i ta promocija dresova na Bobovcu ili nekom drugom mjestu ne bi bila problem, ali da sve neko drugi organizira.
Od Mušije su igrači i autobus, ali ostale stvari kao što su: fotograf, obrada fotografija, ubacivanje fotki na službenu stranicu i sl. mora neko drugi organizovati.
Također, i za sve ostale navedene ideje vrijedi isto pravilo. E sad, imali to smisla ili ne, ne znam.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 04 avg 2020, 15:45

Ja se trudim, iako sam 300 km daleko od Kaknja, održavati stranicu Rudara. Radim težak posao, slabo vremena imam, ali opet se trudim da pravovremeno objavljujem sve novosti iz kluba. Zovem, javljam se, isputujem, dosađujem i šta sve ne! Nikad, za deset godina koliko vodim stranicu, nisam dobio ni marke od kluba, ali zato što ja ne želim. Znači, ljudi iz kluba su se više puta javljali, tražili mi broj bankovnog računa da mi prebace šta, ali sam sve odbio. Ništa to ba! Evo, sad, ovi dresovi što su stigli, hoće da mi poklone bar dres. Rekao sam može, ali samo ako ću ga platiti!

Jučer sam i web stranicu klubu osvojio na nagradnoj igri Kingdom Alliance-a. :D

Da ne dužim više, šta želim da kažem?! Ima dosta slučajeva gdje su se najzagriženiji zaljubljenici samostalno pokrenuli baš oko ovih stvari, društvene mreže, klupski TV itd.

Ako ja, koji preko sezone radim smjene i po 15 sati bez dana odmora, opet imam volje za ove stvari, možete se i vi angažovati ako volite klub!

Finansirati se možete kroz Udruženje navijača, donacije neke itd. Znači, sad svakako ne možete na utakmice, odvojite onda onoliko koliko bi dali za ulaznice na utakmice i dadnite ljudima koji bi se posvetili tome. Svi bi bili zadovoljni, siguran sam. I ja ću poslati nešto preko Premier kladionice ili na neki drugi način. Hajde da uradimo više nešto?!

A ne bi ni na Mušiji ostalo, garantujem. Kad bi vidio kako je lijepo to sve, pogurao bi i on!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 04 avg 2020, 19:06

@Addict, šta misliš o ovom gore što sam napisao?

Ozbiljnije ste organizovani (navijačka grupa) od nas, siguran sam da bi ovo bilo izvodljivo.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la legenda reala » 04 avg 2020, 19:21

jel Blasko Guzijan iz Goražda preso kod vas il neki drugi Guzijan :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 04 avg 2020, 19:42

legenda reala je napisao/la:
04 avg 2020, 19:21
jel Blasko Guzijan iz Goražda preso kod vas il neki drugi Guzijan :?:
Na prijateljskoj protiv Veleža, komentator na City TV je spominjao Anđela Guzijana. Mislim da je to taj, ali nisam siguran.

Ko je taj iz Goražda, šta igra, je l' mlađi?
#samoRudar #zauvijek

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la legenda reala » 04 avg 2020, 20:53

L' Imperator je napisao/la:
04 avg 2020, 19:42
legenda reala je napisao/la:
04 avg 2020, 19:21
jel Blasko Guzijan iz Goražda preso kod vas il neki drugi Guzijan :?:
Na prijateljskoj protiv Veleža, komentator na City TV je spominjao Anđela Guzijana. Mislim da je to taj, ali nisam siguran.

Ko je taj iz Goražda, šta igra, je l' mlađi?
Ma igra beka i stopera po potrebi al u nedelju igro za GZ sad negdje pročita na fb da je potpiso za Mladost pa pitam, mislim da je 97 godiste
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 05 avg 2020, 08:49

L' Imperator je napisao/la:
04 avg 2020, 19:06
@Addict, šta misliš o ovom gore što sam napisao?

Ozbiljnije ste organizovani (navijačka grupa) od nas, siguran sam da bi ovo bilo izvodljivo.
Gledaj, tebi svaka čast, nema se tu šta dodati.
Oni koji ne znaju, trebali bi znati da je ovaj čovjek, iako zagriženi navijač Rudara, napravio i dugo vodio fb stranicu Mladosti. Bez naknade naravno, onda sam je ja preuzeo i vodio neke 2 godine, ne znam tačno. Na kraju smo je predali klubu.

Ono što ja mislim o svemu gore što sam napisao ja, ti i svi ostali, je da sve to se samo piše i piše se u prošlom vremenu. Mislim da je interes s ove strane nestao jer ga nije bilo s one s koje je trebalo biti, a to je od strane kluba. Ne mogu se stvari koje su bitne klubu voditi van kluba, s ove strane. To ne ide tako i ne može tako, neozbiljno je. I to što ti radiš je neozbiljno, ne s tvoje nego od strane kluba. Ne može tako, a tako je jer su oba kluba neozbiljna i to se, na žalost, neće promijeniti. Ja sam jednostavno vidio da to ne može biti tako i prioritete u životu postavio drugačije, mogu pomoći koliko mogu, a i to ja tražim da pomognem, kažem hajde evo vam ovo, i tako će to biti.

Smatram, siguran sam i rekao sam to više puta da će ta neozbiljnost prerasti i već prerasta u problem koji će narasti toliko da će dovesti do ozbiljnih problema u radu kluba, oba naša kluba, što se već dešava. Pravo je pitanje koliko će to koštati, a koštati će puno. Onda će se krivci tražiti na drugim stranama, reći će da su ljudi klubu okrenuli leđa, a to nije tako nego obratno, klub je otjerao ljude oko sebe. To se vidi najbolje kroz te navijače koje ti spominješ, ne postoje navijači više ni jednog ni drugog kluba, nema ih više. A kad prestane biti bitno ljudima, onda prestaje biti bitno svakome, ljudima u klubu, dižu se ruke, pada se, gasi se u najgorem slučaju. To, nažalost, čeka i jedan i drugi klub. Da je to tačno, pokazat će ti reakcije ljudi na poraz 6:0 u Banja luci. Jesi vidio reakcije? Nisi.

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 05 avg 2020, 14:54

Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la MortemHz » 05 avg 2020, 15:42

Kakva su vam očekivanja za subotu? Pozdrav iz Sarajeva.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 05 avg 2020, 16:08

MortemHz je napisao/la:
05 avg 2020, 15:42
Kakva su vam očekivanja za subotu? Pozdrav iz Sarajeva.
2/2
+3.5
Oba daju go - ne

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.