FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 21 jul 2019, 15:03

Civa je napisao/la:Odgledah upravo reprizu utakmice pa da napisem neko svoje misljenje.
Drago mi je sto Addict potvrdi da Vela treba ici, jer ovaj komentator na pocetku rece Bukvic ga izbacio sa terena, mislim Vela prosle sezone nekoliko odlicnih utakmica gdje spasio bodove i da sad tako izgubi mjesto. Ja sam mislio da nije neka povreda u pitanju. Bukvic jucer korektno odradio svoj posao uz jednu sjajnu intervenciju na onaj sut Vehabovica koji je isao pod precku.
Nikolic i Isakovic su odlicno nadopounjavali jedan drugoga i tu nema zime ako ostanu na ovakvom nivou.

Hasic se dobro uklopio, al ima propuha. Prvo kod gola je mogao i morao bolje blokirati onaj pokusaj, a kasnije zamalo i autogo da zabije kada je na cistu loptu koju je Isak imao krenuo glavom. Lijeva strana Bajic po ovoj prvoj utakmici ako ovako nastavi bit ce veliki problem. Puno je ispadao, ubacak sa strane ne postoji. Brz jeste, al mogla bi ta lijeva strana ponovno biti problem, jos kada se zna da je na klupi jos veci propuh Delic :roll:

U vezi puno promjena i trebat ce jos vremena da se to sve uigra, al tu su po jucerasnjoj igri samo dva kvalitetna igraca Horic i Atajic koji je odigrao u prvom poluvremenu po meni najlosije. Totalno bezvoljno, kao da je i sada na odmoru, puno pogresnih dodavanja, ne previse borben, za razliku od prosle sezone gdje lopte dijelio na tasni, borio se prekidao. U drugom se malo probudio al hajde pocetak je sezone nadam se da nece biti ovakvih partija od njega vise, mozda je uzrok i nova pozicija jer je vise ofanzivan.
Hiros, Mujagic nista specijalno ovog Mujagica nisam ni vidio u prvom poluvremenu da je sta odigrao, dok je Hiros oduzeo loptu i asistirao lijepo. Al za broj 10 koji nosi treba puno vise pokazati.

Fanimo napokon onaj pravi trebao je taj period adaptacije. Vracao se, pokrivao i naprijed i nazad. Pogodio, asistirao dovoljno za MOTM.
Crnicki isto lijepo pogodio iz teske pozicije, borio se al kao sto je receno 60tak minuta u prvoj je maximum.

Suma sumarum, nakon prvog meca. Ako odlucimo igrati na kontre kao jucer i prepustit incijativu protivniku bit ce veliki problem. Odbrana jeste jaka, al da je jucer Nusmir Fajic bio pitanje je da li bi onakav rezultat bio. Najveci problem po meni je nedostatak kreativnosti u sredini i tu fali jedno jako ime koje ce moci povezati igru, stati na loptu, jer ne moze se ocekivat od Fanima da komplet sezonu pretrcava protivnicke igrace, a ni od Bukvica da biljezi fenomenalne intervencije.

Nek je sretno u nastavku :)
Gdje odgleda reprizu,? na areni nemaju mogučnost vračanja propuštenog.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 21 jul 2019, 19:36

Eh da je Fanimu ove sezone veznjaka poput Arežine...
#samoRudar #zauvijek

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 21 jul 2019, 21:40

L' Imperator je napisao/la:Eh da je Fanimu ove sezone veznjaka poput Arežine...
Valjda će Atajić proraditi, vakat je.
Mora preuzeti odgovornost i proigrati, nema ko drugi. Nema Arežine, nema Welbeka, osim toga nema ni vremena za popravni, ove godine ako se ne dokaže, onda je to to, što se njegove karijere tiče. Hiros je radilica, Horić borac, a on je taj koji bi trebao biti kreator igre.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 21 jul 2019, 23:38

Atajić je na pripremnim bio ok.Gledao sam ga u Bijeljini i bio je najbolji od ekipe ja neznam šta je bilo protiv Veleža
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Civa » 22 jul 2019, 00:08

@FKMLADOSTDK
Imam MojuTV, pa imam mogucnost da tu vratim program, pa sam tako pregledao.
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 22 jul 2019, 00:10

Sviđajul se vama novi dresovi Mladosti??Meni su ok
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la belosevic28 » 22 jul 2019, 11:17

Kakav je bio Mujaric, nisam gledao tekmu?
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 22 jul 2019, 12:39

belosevic28 je napisao/la:Kakav je bio Mujaric, nisam gledao tekmu?
Nije loš, mada može to puno bolje i borbenije. Mislim da će se popravljati iz utakmice u utakmicu.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la prisonbreak » 22 jul 2019, 12:57

FKMLADOSTDK je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Kakav je bio Mujaric, nisam gledao tekmu?
Nije loš, mada može to puno bolje i borbenije. Mislim da će se popravljati iz utakmice u utakmicu.
Jedinobsto sam ucio da je dobro, sto zna fino podvaliti loptu u for igracima, bas je lijepo zna odigrat9 :D
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

blues21
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 maj 2018, 18:31
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la blues21 » 22 jul 2019, 13:20

Fanimo hiros isakovic u bukvic odigrali odlicnu utakmicu, uz atajica i vec nabrojane mislim da smo dobili kostur ekipe za ovu godinu ako vise ne dodje niko kao pojacanje, nekao prinova i neko ko treba da se dokaze, nego igrac sa imenom i prezimenom koji odmah moze uskociti u prvih 11.

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 22 jul 2019, 13:59

:bih:
blues21 je napisao/la:Fanimo hiros isakovic u bukvic odigrali odlicnu utakmicu, uz atajica i vec nabrojane mislim da smo dobili kostur ekipe za ovu godinu ako vise ne dodje niko kao pojacanje, nekao prinova i neko ko treba da se dokaze, nego igrac sa imenom i prezimenom koji odmah moze uskociti u prvih 11.
Uz nabrojane sigurno I Šera.
Momak je odigrao vrhunski, ništa slabije od Isaka.
Imali su jedan nesporazum ali ide čovjek oštro do kraja. Sviđa mi se što za razliku od Isaka ne razmišlja puno, kapiten zna malo vući loptu i zadržati kad oduzme, nekad to valja ali nekad se uvalio u belaj. Šera duga naprijed i vozdra.
Imali su jedan nesporazum ali srećom nisu nas kaznili. I puno skuplji štoperi to naprave ponekad. Brži je od Isaka, obzirom na godine, brži je i od Horića, koji mi je opet bio nesiguran na momente. Prolazna ocjena ali još nisam vidio Horića kojeg očekujemo obzirom na reputaciju. Mislim da njih trojica mogu nositi odbranu bez problema.
Bekovi dosta nesigurno, na momente ok ali je puhalo sa strane. Bajića i razumijem, fali mu utakmica generalno I s našom ekipom, ali Nikolić je morao bolje. Direktni krivac za gol.
Sredina gdje sam mislio da smo najtanji sasvim ok. Atajić rezerviran većim dijelom utakmice ali ono je naš najskolovaniji igrač, to smo vidjeli više puta i opet ćemo.
Mujaric će nadoći, ima hljeba u njemu.
Crnički gol na debiju, teško je tražiti više od toga, fali mu snage ali je od Guzine brži, borben je i treba mu više davati loptu u prostor nego u zrak kao Guzini. I on je sasvim ok bio.
Fanimo je strašan bio, ali je isto tako lani bio blijed do kraja. Nadam se da ćemo sada iz njega izvući maksimum.
Hiroš je bio sasvim solidan, mislim da je na došao i da mu je pasala prosudba u Olimpik. Definitivno je odgovorniji u igri i fizički jači. Šmek za igru je uvijek imao.
Ovaj novi napadač što je došao kažu da je odličan, ovaj iz Gorice. Kažu Guzina ali brži, čak su na mjerenju pokazali da je brži od Irfana Hadžića koji važi za najbržeg igrača lige. Njega jedva čekam.
Mali Hrustanović me oduševio u Mostaru. Onako hladan biti sa 17 godina... To se ne viđa. Ono je dijamant, samo ga izbrusiti.
Mustafa Mušija zaslužuje piliku, ono je rođeni profesionalac, momak živi fudbal 24 sata.
Od njega i Vehaba ove sezone očekujem da nam ponude nešto za budućnost.
Zadnja izmjena: Addict, dana/u 22 jul 2019, 14:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 22 jul 2019, 14:08

Šta će bit sa Velićem i Nikolićem??Čujem da su transferi već gotovi???
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 22 jul 2019, 14:26

Koja ste vi misterija od ekipe, ja ne mogu da vjerujem. Ne mislim ništa loše, da ne bude zabune, samo se čudim kako me svaki put iznenadite. Liga nam je svakako nemoguća za prognoziranje ali Mladost prednjači u tome. Bukvalno je nemoguće procjeniti. Ove godine ste kad se saberu svi faktori(jačina ekipe, podrška, popularnost, uticaj itd) bliže borbi za opstanak nego Evropi recimo, ali prvo kolo je pokazalo da to neće ići tako lako. Naravno, još je rano i tek je odigrana prva utakmica(i dalje ste, po mom mišljenju, ekipa za donju polovicu tabele zbog raznoraznih faktora) ali podrška za posao koji radite. Mlada ekipa a opet dovoljno iskusna da hladno riješi nezgodno gostovanje u Mostaru. Mislio sam da će vas više pokositi ovi odlasci ključnih igrača, ali ste ih zamjenili uz minimalne napore. Najveći razlog što vas ne vidim u borbi za Evropu jeste uticaj u savezu. Mi smo jedna od rijetkih zemalja gdje ti je potreban određen status da bi imao NORMALNE uvjete za igranje(suđenje, odnos, prava itd.) a na prvu se sjećam nekoliko vaših utakmica iz prošle sezone gdje vam je baš to falilo za bolji rezultat. U svakom slučaju, sretno vam do tekme sa Čelikom. :salut:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 22 jul 2019, 14:46

:rol:
Fareus1921 je napisao/la:Šta će bit sa Velićem i Nikolićem??Čujem da su transferi već gotovi???
Čuješ jer si pročitao od mene.
Što ne pitaš rođaka?
Hajde mali šetaj, Željin pdf je na drugom mjestu.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 22 jul 2019, 15:24

Addict je napisao/la::rol:
Fareus1921 je napisao/la:Šta će bit sa Velićem i Nikolićem??Čujem da su transferi već gotovi???
Čuješ jer si pročitao od mene.
Što ne pitaš rođaka?
Hajde mali šetaj, Željin pdf je na drugom mjestu.
Šta sam sad loše rekao??? :crazy: :crazy:
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 22 jul 2019, 15:25

Hahaha sad kad ti pošalje sliku sa Amarom gotov si. Pa on sa Musijom hoda po terenu na poluvremenu

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 22 jul 2019, 15:37

Wolffire je napisao/la:Hahaha sad kad ti pošalje sliku sa Amarom gotov si. Pa on sa Musijom hoda po terenu na poluvremenu
Vi ste svi crazy.Iz ove Bosne treba selit i to pod hitno.Mentalitet=0
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Fareus1921 » 22 jul 2019, 15:40

Nadam se da će te mi dozvolit u subotu da obučem Željin dres a Mensa i Amar znaju da ja za Želju navijam
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

blues21
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 maj 2018, 18:31
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la blues21 » 22 jul 2019, 15:47

Slazem se za seru, pokazao je da je na nivou premier lige, sera i isak dobar stoperski par nema sta, uz mozda jos jedno ozbiljno krilo i imamo odlicnih 11, sad koliko ce biti sirine u ekipi vidjecemo , vjerujem da biber dragutinovic uz smajlagica i hreljica mogu zamijeniti bilo koga,
Sto se direktno utakmice tice mislim da bi sve drugacije bilo da nismo brzo poveli , hiros odlican kod prvog gola a fanimo rutinski zavrsava za igraca njegovog kalibra. Ocekivao sam mozda i bibera od prve minute kao i delica ali ispada da je beganovic pogodio sa prvih 11 cim je donio 3 boda iz mostara sto realno malo ko je ocekivao od nas. Drago mi je zbog bukvica, odlicna utakmica, dok se nikolok i bajic malo oslobode sigurno cemo biti jos bolji undefanzivi , dok prema naprijed nemam briga, atajic kao desetka, mario crnicki spic, fanimo i mujaric, hiros kao ofanzivna sestica eventualno horic ponekad, mogu svakome napraviti problema i sigurno svaku utakmicu zabiti. Zakljucak je da sve ovo moze puno bolje biti kroz par kola ali ovu pobjedu treba dobro analizirati i shvatiti da smo imali bas bas bas srece.

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 22 jul 2019, 15:49

:rol:
Fareus1921 je napisao/la:Nadam se da će te mi dozvolit u subotu da obučem Željin dres a Mensa i Amar znaju da ja za Želju navijam
Nadam se da ti razumiješ da nas iskreno zaboli kur.ac za koga ti navijaš a zaboli nas isto tako kur.ac ko će tebi šta dozvoliti ili neće i zna li ko šta o tebi ili ne zna.
Razumiješ?
Ovdje razgovaraš s ljudima koji gledaju Mladost već 20-30 godina, koji su tukli po piz.di materinoj sa seljacima oko stadiona ili na stadionu i ti dođeš I govoriš s kim si rođak i još da ćeš ti navijati za Želju.
Razumiješ li ti o čemu se radi ovdje?
De ti još jednom kod Esmira da te pogleda i čuvaj se propuha.
Više neću s tobom razgovarati jer si daleko ispod nivoa ljudi ovdje u svakom pogledu.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.