FK Mladost DK

Da li ste zadovoljni dosadašnjim "pojačanjima"?

Anketa traje do: 29 jan 2020, 22:55.

Zadovoljan
1
8%
Djelimično zadovoljan
8
67%
Ne, nikako
3
25%

Ukupno glasova: 12

Addict
x 2
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 07 dec 2019, 20:16

Jako teško je naći dobrog igrača u zimskom prijelaznom roku koji je odmah spreman da igra.
Takvih igrača jednostavno nema. To mogu biti igrači kojima je propao neki transfer na ljeto pa sad uzmi šta god ima a nisu igrali pola godine, ili neko ko je sjedio pola godine u nekom klubu.
Nama treba neko da odmah igra, mi ne smijemo sebi dozvoliti ni jedan poraz kod kuće do kraja, u takvoj smo situaciji. Pogled na tabelu nam kaže da pobjede možemo očekivati protiv 3-4 ekipe maksimalno, a i to ako se dobro pojačamo.
Naša je sreća pa su i drugi očajni, Sloboda i Čelik ne mogu dovesti neka pojačanja, po meni će Zvijezda jedino biti bolja na proljeće nego sada.
Ako se uopće traže pojačanja onda se moraju dovesti odmah, pred početak priprema da se koliko toliko uigraju i podignu fizičku spremu.
Neke detaljne analize nama i ne treba, Fanimo, Hiroš, Velić, su dobri, još 3-4 su onako, ostalo očajno. Nama treba najmanje 5-6 igrača POJAČANJA uz ovih nekoliko koji bi mogli da popune ekipu ili za klupe.
POD HITNO se riješiti igrača koji su nam rasturili ekipu prije svega Horića I Isakovića (ako je stvarno tačno oni što se priča, jer niko ništa ne zna a svi sve znaju dok po običaju iz kluba nema nikakvih informacija), Atajića, Bajića... Ima tu još imena ali onda niko neće ni ostati na kraju koliko smo loši...
Ne znam, nisam optimističan, ako i ostanemo to može biti jer su drugi gori ili ako neko ne dobije licencu.
U vrlo smo teškoj situaciji usprkos ova 4 boda iz zadnja 2 kola...

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 07 dec 2019, 20:45

Po meni Horica se treba rješavati. Nek negdje drugo izmislja razloge. Da je neka igračina vala nije.
Za Isaka sam čuo očito druge stvari za razliku od svih vas. Ne znam ne mogu biti pametan.
Nek nam je Bog na pomoći.

L' Imperator
x 2
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 08 dec 2019, 02:00

O čemu priča?
#samoRudar #zauvijek

Addict
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Addict » 08 dec 2019, 04:39

Ukratko: a jesam se zayebo u picku materinu

riki84
Kontakt:

Post Postao/la riki84 » 08 dec 2019, 12:48

amar009 je napisao/la:
07 dec 2019, 15:49
gavrane ti si najveci smetljar..p... ga...abg ispadatae pa se ljubite sa rudarom i travnikom...danas ste pokazali vase pravo lice...vidimo se ...
Amare,tebi je INSTITUCIJA ZVANA RUDAR KAKANJ trn u oku.
Uživajte u jučerašnjoj zasluženoj pobjedi,i ubuduće kad spominješ RUDAR IZ KAKNJA trebaš ustat prijatelju ;) !!!

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 09 dec 2019, 18:49

Ako ostane ne trener a izgleda da hoce znaci i da nema nekih ambicija samo da se prezivi. Na stranu da svaka cast covjeku na cetiri boda iz dvije tekme ali ne mislim da je kvalitetet za PL.

L' Imperator
x 2
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 09 dec 2019, 19:24

Wolffire je napisao/la:
09 dec 2019, 18:49
Ako ostane ne trener a izgleda da hoce znaci i da nema nekih ambicija samo da se prezivi. Na stranu da svaka cast covjeku na cetiri boda iz dvije tekme ali ne mislim da je kvalitetet za PL.
Istog sam mišljenja!
#samoRudar #zauvijek

FKMLADOSTDK
x 1
Kontakt:

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 09 dec 2019, 23:28

Kada je Beganović preuzeo tim nakon Zilđovića, govorili ste da nije dobro, a ja sam bio kontra i ispostavi se da ste vi bili u pravu. Isto je bilo i sa Ibrinim dolaskom, vjerovao sam Ibri, a ono čorak. Sada ovo sa Šolbom, mišljenja sam da nam treba trener sa iskustvom, ali poslije ova četiri boda.... i one njegove izjave "u Mostar smo došli po tri boda, a Čelika ćemo pobijediti", pa "Ekipa je preporođena mojim dolaskom"....Ne znam, na stranu što je osvojio bodove sa ekipom koja je bila skroz pala, ali čovjek mi je pravo simpatičan i čini mi se da zna svoj posao. Ako ništa, izgleda da je veliki motivator. Osim toga primjetno je popravljena kondicija ekipe, da li je to zasluga Ibre ili njegova? Ako je s ovom ekipom napravio iskorak, šta bi tek bilo kada se pojačamo.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

L' Imperator
x 2
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 13 dec 2019, 19:24

Opet pripreme u Antaliji! Kol'ko je sad to pametno? :hmmmmm:

Možda je bolje da se u neke druge stvari ulože pare, a pripremat se mogu i u Međugorju ili Makarskoj!

Ili Antalija nije puno skuplja od ovih "naših" destinacija?
#samoRudar #zauvijek

L' Imperator
x 2
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 13 dec 2019, 22:52

Evo, kažu, kad se sve sabere (uslovi, tereni, protivnici, skauti..) ispadne im povoljnije tamo, a s obzirom da idu svake godine, dobiju i posebne cijene po osobi.
#samoRudar #zauvijek

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 13 dec 2019, 23:47

L' Imperator je napisao/la:
13 dec 2019, 22:52
Evo, kažu, kad se sve sabere (uslovi, tereni, protivnici, skauti..) ispadne im povoljnije tamo, a s obzirom da idu svake godine, dobiju i posebne cijene po osobi.
Ma iskreno nikad mi nije bila jasna ta Antalija. Ideš tamo druga klima i tereni i dodjes opet u kaljuzu.

Addict
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Addict » 14 dec 2019, 09:39

Ni meni nikad nije bilo jasno to oko Antalije, posebno za evo Mladost. Kažu da nije skupo, nekih 30 eura po danu po osobi, ali ipak tu ide nekih 30 ljudi, pa se ostane nekih 12 dana, dakle preko 10 000 eura. Tu nisu uračunate karte koje koštaju u prosjeku oko 500 KM po osobi, ako mi je dobra računica to je oko 35-40 milja KM za pripreme u Turskoj. Koliko to stvarno vrijedi i dobije li se puno više nego za pripreme u BiH, ne znam...
Znam samo da smo često znali doći iz Antalije gori nego smo otišli, zapravo smo redovno prve utakmice gubili nakon priprema tamo. Ne znam, vrijedi li sve to tih para ali eto, valjda ljudi u klubovima znaju tu matematiku bolje od nas.

Sve su prilike da Šolba ostaje. Uz dužno poštovanje prema tom čovjeku ja ne vjerujem da je to dobar potez ali eto pred nama je, vrijeme će pokazati. Ja nešto mislim da ni ove sezone neće ispasti klub(ovi) prema poretku na tabeli. Stanje u Čeliku i Slobodi je očajno, nikako ne vjerujem da će makar jedan, a možda i oba ova kluba dobiti licencu za narednu sezonu. Ne bih volio da tako ostanemo ali opet ako biram ispadanje u blato 1. Lige FBiH ili to onda opet bolje to.

Fanimo mislim da 99% odlazi, ističe mu ugovor na ljeto i ako sad ništa ne uzmemo na njemu onda nam ide džaba. Bez njega smo puno slabiji. Valjda svi vide da nam trebaju ozbiljna pojačanja i ko god vodio ovu ovakvu ekipu ne može napraviti puno. Ne znam koliko Šolba može, nema iskustva u vođenju klubova na ovom nivou, Mladost mu je prvi klub u karijeri na nivou PL BiH, a situacija je više nego ozbiljna. Da mi imamo neku stabilnu sezonu kao lani, ono ni gore ni dole pa probati i dati mu ekipu bez pritiska pa hajde, ali ovdje puno rizikujemo.

Mušijina poslovna situacija će biti puno bolja od januara, nadam se da će se moći posvetiti klubu i da ulazimo u stabilan period. Siguran sam da će nas odvesti u mirne vode, samo se nadam da više nikada ovo ne dočekamo i da će se klub napokon postaviti na stabilne noge i organizovati kako dolikuje klubu na ovom nivou.

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 14 dec 2019, 10:36

Addict je napisao/la:
14 dec 2019, 09:39
Ni meni nikad nije bilo jasno to oko Antalije, posebno za evo Mladost. Kažu da nije skupo, nekih 30 eura po danu po osobi, ali ipak tu ide nekih 30 ljudi, pa se ostane nekih 12 dana, dakle preko 10 000 eura. Tu nisu uračunate karte koje koštaju u prosjeku oko 500 KM po osobi, ako mi je dobra računica to je oko 35-40 milja KM za pripreme u Turskoj. Koliko to stvarno vrijedi i dobije li se puno više nego za pripreme u BiH, ne znam...
Znam samo da smo često znali doći iz Antalije gori nego smo otišli, zapravo smo redovno prve utakmice gubili nakon priprema tamo. Ne znam, vrijedi li sve to tih para ali eto, valjda ljudi u klubovima znaju tu matematiku bolje od nas.

Sve su prilike da Šolba ostaje. Uz dužno poštovanje prema tom čovjeku ja ne vjerujem da je to dobar potez ali eto pred nama je, vrijeme će pokazati. Ja nešto mislim da ni ove sezone neće ispasti klub(ovi) prema poretku na tabeli. Stanje u Čeliku i Slobodi je očajno, nikako ne vjerujem da će makar jedan, a možda i oba ova kluba dobiti licencu za narednu sezonu. Ne bih volio da tako ostanemo ali opet ako biram ispadanje u blato 1. Lige FBiH ili to onda opet bolje to.

Fanimo mislim da 99% odlazi, ističe mu ugovor na ljeto i ako sad ništa ne uzmemo na njemu onda nam ide džaba. Bez njega smo puno slabiji. Valjda svi vide da nam trebaju ozbiljna pojačanja i ko god vodio ovu ovakvu ekipu ne može napraviti puno. Ne znam koliko Šolba može, nema iskustva u vođenju klubova na ovom nivou, Mladost mu je prvi klub u karijeri na nivou PL BiH, a situacija je više nego ozbiljna. Da mi imamo neku stabilnu sezonu kao lani, ono ni gore ni dole pa probati i dati mu ekipu bez pritiska pa hajde, ali ovdje puno rizikujemo.

Mušijina poslovna situacija će biti puno bolja od januara, nadam se da će se moći posvetiti klubu i da ulazimo u stabilan period. Siguran sam da će nas odvesti u mirne vode, samo se nadam da više nikada ovo ne dočekamo i da će se klub napokon postaviti na stabilne noge i organizovati kako dolikuje klubu na ovom nivou.
Fanimu ističe ugovor 2021. Bar tako naši mediji pišu a i na tm je tako.
Sto se tice organizacije kluba tu ne vjerujem da ce se ikad ista promijeniti.

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 14 dec 2019, 13:59

Ne bi bilo lose vratiti Ficu. Kolika god je budala opet lik moze rijesiti utakmicu. S obzirom kakva nam je sredina preporodio bi nas.
Najgore od svega i nema nekih igraca na trzistu a i ovo sto ima pokupit ce ovi klubovi s vrha.
Fanimo je izgleda najtrazenija roba. Spominje se razmjena sa Sarajevom. Nadam se da ce pametno klub odraditi.
Kako stvari stoje trenera nece mijenjati sto je po meni katastrofalna greska. Patnja ce biti do kraja ove sezone. Ako ostanemo bit ce to prvenstveno sto je u ovim drugim klubovima tesko rasulo.

hugoviana
Kontakt:

Post Postao/la hugoviana » 14 dec 2019, 14:14

Wolffire je napisao/la:
14 dec 2019, 13:59
Ne bi bilo lose vratiti Ficu. Kolika god je budala opet lik moze rijesiti utakmicu. S obzirom kakva nam je sredina preporodio bi nas.
Najgore od svega i nema nekih igraca na trzistu a i ovo sto ima pokupit ce ovi klubovi s vrha.
Fanimo je izgleda najtrazenija roba. Spominje se razmjena sa Sarajevom. Nadam se da ce pametno klub odraditi.
Kako stvari stoje trenera nece mijenjati sto je po meni katastrofalna greska. Patnja ce biti do kraja ove sezone. Ako ostanemo bit ce to prvenstveno sto je u ovim drugim klubovima tesko rasulo.
Fićo je tražena roba, sumnjam da će se vratiti

Civa
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Civa » 14 dec 2019, 14:28

Svaka roba ima svoju cijenu. A kad je gdin. Mensur 2x plaćao tu robu, ne vidim gdje je problem da i treći put. Naravno ako postoji bar mala želja kod Filipa da dođe, i ako će pristanu u razmjenu za Fanima nadam se da upadnu kakvi krševi veći od trenutnih u ekipi.

A za trenera ne znam šta bi rekao. Na tržištu postoji trenutno bar imenima puno slobodnih kandidata, od Petrovića, Husrefa, Nalića, Pavića koga već ne. Mada što ne bi pokušali sa Šolbom opet. Odigrali su muški ove dvije, sigurno je dosta jeftiniji od većine na tržištu, a uvijek negdje pojavi se neki anonimus koji preokrene situaciju.

Najbitnije da se klub sredi, riješi parazita, popravi imidž, pokrene se marketinški i privuku navijači. Za to je potrebna dobra organizacija i sposobna osoba, sposobnija od trenutnog E. B.
Tako blizu, a tako daleko.

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 14 dec 2019, 14:42

Civa je napisao/la:
14 dec 2019, 14:28
Svaka roba ima svoju cijenu. A kad je gdin. Mensur 2x plaćao tu robu, ne vidim gdje je problem da i treći put. Naravno ako postoji bar mala želja kod Filipa da dođe, i ako će pristanu u razmjenu za Fanima nadam se da upadnu kakvi krševi veći od trenutnih u ekipi.

A za trenera ne znam šta bi rekao. Na tržištu postoji trenutno bar imenima puno slobodnih kandidata, od Petrovića, Husrefa, Nalića, Pavića koga već ne. Mada što ne bi pokušali sa Šolbom opet. Odigrali su muški ove dvije, sigurno je dosta jeftiniji od većine na tržištu, a uvijek negdje pojavi se neki anonimus koji preokrene situaciju.

Najbitnije da se klub sredi, riješi parazita, popravi imidž, pokrene se marketinški i privuku navijači. Za to je potrebna dobra organizacija i sposobna osoba, sposobnija od trenutnog E. B.
E. B je parazit kojeg se nećemo lahko riješiti očito.
Ma ja u bilo kakve promijene u tom pogledu ne vjerujem dokle god se očekuje neki volonteski rad. Klub je organizacijski zaostao.

Fareus1921
Kontakt:

Post Postao/la Fareus1921 » 14 dec 2019, 15:49

Što se tiče marketinga oko kluba,jedino radi Instagram stranica redovno i prije 2-3 godine što je kanal na Youtubu radio ostalo ništa
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

L' Imperator
x 2
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 14 dec 2019, 16:10

Od ponedjeljka se počinje polako slagati tim. Šolba nema profi licencu, a Beganović najvjerovatnije odlazi tako da će morati naći još nekog trenera, ali Šolba će, čini se, voditi glavnu riječ. To mi se ne sviđa, ali eto..

Od nove godine sa radom kreće i web stranica, još jedan momak će se pridružiti oko tih stvari. I prije početka ove sezone su najavljivali ovo isto tako da.., sačekat ćemo da vidimo hoće li biti išta od toga.

Fanimu ugovor ističe za godinu i po, i neće ga pustiti za siću. Znam i cifru ispod koje ga neće dati, a to ne vjerujem da može neki naš klub platiti. Nije da ne može, ali svi bi "džaba". Nadam se da će istrajati u ovom jer ako ode za ovu cifu što spominju, svi će ih ozbiljnije shvaćati i u budućnosti će praviti i veće transfere!
#samoRudar #zauvijek

Wolffire
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Wolffire » 17 dec 2019, 18:15

Solba ostao jasno sve kao dan.
Možemo zaboraviti pojačanja vjerovatno će doći još par igrača od menadžera koji si pomoću oko kluba.
Nek nam je Bog na pomoći ali Musija očito gubi konce i novce.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: JHam i 19 gostiju.