Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la lisander » 06 jul 2012, 19:32

mnogo_smo_jaki je napisao/la:Pljujte vi koliko hoćete po FSRS ali bez naših glasova ne možete ništa! :lol:
Sjecete granu na kojoj sjedite, ja fakat ne znam sta hoce FSRS, ocjepit se ne mozete jel vam jasno to, ovako haj sto slabite sebe al slabite i fudbal u FBiH.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Post Postao/la Mancini » 06 jul 2012, 19:33

Idioti su idioti!Liga se trebala skratiti a ostaju dvije entitetske lige, smiješno.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
adnanhz
Postovi: 1220
Pridružen/a: 15 jan 2009, 23:28
Lokacija: sjever
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la adnanhz » 06 jul 2012, 19:34

Sta ces ocekivat od likova koji veze nemaju sa fudbalom tako da su to samo obicne marionete jednog covjeka iz rs i ovi kako im on kaze tako mora biti,prvo cuj 18 klubova :shock: skoro svi osim 3-4 kluba jedva sastavljaju kraj sa krajem i oni bi htjeli 18 klubova, zato nam i ne gine svake godine po 5-6 komada u evropskim utakmicama ,a ovaj prijedlog od 9 klubova :lol: koji je to sistem da mi je znat :roll: :lol:
Mi se ne furamo mi smo furka.
Sarajevo Horde Bog i Carsija, neka zivi Bosna nasa drzava...

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 06 jul 2012, 19:35

lisander je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la:Pljujte vi koliko hoćete po FSRS ali bez naših glasova ne možete ništa! :lol:
Sjecete granu na kojoj sjedite, ja fakat ne znam sta hoce FSRS, ocjepit se ne mozete jel vam jasno to, ovako haj sto slabite sebe al slabite i fudbal u FBiH.

Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Gusar1995
Postovi: 2265
Pridružen/a: 17 maj 2012, 21:59
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Gusar1995 » 06 jul 2012, 19:37

mnogo_smo_jaki je napisao/la:Pljujte vi koliko hoćete po FSRS ali bez naših glasova ne možete ništa! :lol:
**** ja mater tim "tvojim" pa nek me odmah banuju zbog ovoga...kako te "tvoje" nije stid, nek fino kazu necemo namjerno da napreduje bosanskohercegovacki fudbal , nego kao zele da se razvije fudbal i u manjim sredinama :lol: :lol:

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Post Postao/la Mancini » 06 jul 2012, 19:42

Davno je trebalo suspendovati ovaj naš fudbal na više godina pa onda i čelnike koji koče ciljano bilo kakav napredak.A naravno uvesti visokog predstavnika u fudbalu kao i u politici.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re:

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 06 jul 2012, 19:43

Mancini je napisao/la:Davno je trebalo suspendovati ovaj naš fudbal na više godina pa onda i čelnike koji koče ciljano bilo kakav napredak.A naravno uvesti visokog predstavnika u fudbalu kao i u politici.
Ovim si sve rekao..i o državi i o fudbalu i o sportu uopšte.
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
drTooth
Postovi: 36
Pridružen/a: 17 mar 2012, 10:15
Lokacija: in front of laptop...
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la drTooth » 06 jul 2012, 19:43

mnogo_smo_jaki je napisao/la: Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Dobro, ali o kakvim pravima ti pričaš ???? :S
Ako su klubovi iz RS dovoljno kvalitetni, što se mene tiče, mogu oni činiti svih 12 članova Premier lige, ali nisu, to znaju i ovi balvani, boje se toga da kvalitet odlučuje sastav lige, a ne nacionalni ključ.
Svugdje u svijetu iz lige ispada najlošiji, samo kod nas treba da ispada najnepodesniji (po nacionalnom ključu) !!!
Umjesto da se sramiš ljudi koji predstavljaju tvoj entitet, ti im još tražiš neka opravdanja, koji apsurd !

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la lisander » 06 jul 2012, 19:44

mnogo_smo_jaki je napisao/la:
lisander je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la:Pljujte vi koliko hoćete po FSRS ali bez naših glasova ne možete ništa! :lol:
Sjecete granu na kojoj sjedite, ja fakat ne znam sta hoce FSRS, ocjepit se ne mozete jel vam jasno to, ovako haj sto slabite sebe al slabite i fudbal u FBiH.

Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Dokle god budu postojale te strane o kojim ti pricas ovde napredka nema

Avatar
admirone
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 apr 2010, 15:42
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la admirone » 06 jul 2012, 19:46

drTooth je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la: Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Dobro, ali o kakvim pravima ti pričaš ???? :S
Ako su klubovi iz RS dovoljno kvalitetni, što se mene tiče, mogu oni činiti svih 12 članova Premier lige, ali nisu, to znaju i ovi balvani, boje se toga da kvalitet odlučuje sastav lige, a ne nacionalni ključ.
Svugdje u svijetu iz lige ispada najlošiji, samo kod nas treba da ispada najnepodesniji (po nacionalnom ključu) !!!
Umjesto da se sramiš ljudi koji predstavljaju tvoj entitet, ti im još tražiš neka opravdanja, koji apsurd !
Sta ce se on sramit njih kad su oni svi isti. Pa njih od malih nogu uce politici i nacinu kako da je ubacuju u sve sfere i kako da je spoje sa necim nespojivim kao sto je u ovom slucaju sport.
Zadnja izmjena: admirone, dana/u 06 jul 2012, 19:48, ukupno mijenjano 2 puta.
Željezničar 1921

Ne boj' se grade mladosti mi moje, na braniku tvome Manijaci stoje.

http://www.youtube.com/watch?v=T4ekTPZW4qU

acovic1
Postovi: 562
Pridružen/a: 26 mar 2012, 19:41
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la acovic1 » 06 jul 2012, 19:46

mnogo_smo_jaki je napisao/la:Pljujte vi koliko hoćete po FSRS ali bez naših glasova ne možete ništa! :lol:
Prvo glupi su ovi komentari o metku u čelo i nije im mjesto ovdje ali to je posao za admina.Ali zar misliš da će Borac,Slavija ili Leotar napredovati na ovakav način.Ovi ljudi iz RS-a se u skupštini očito bore samo i izričito za svoje funkcije a ne za svoje klubove i to je očito.Kakvo stvaranje "nogometnih centara".Gdje to?18 klubova je bilo u bivšoj državi koja je bila 5-6 puta veća od BiH.Ili kaže čovjek 9 klubova da bude u premijer ligi :lol: :lol: ,pa gdje čovjek nađe neparan broj klubova!Mislim da je greška napravljena u startu i da se trebalo za prvu ruku ići na smanjenje na 14 klubova a onda vidjeti dalje.
VOLIM MOSTAR PA MAKAR I VAKI!

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 06 jul 2012, 19:48

lisander je napisao/la:
Dokle god budu postojale te strane o kojim ti pricas ovde napredka nema
Pa nažalost ova država je takva komponavana da te stane moraju biti zastupljene,i ona bez tih strana ne postoji...ali nemoj sad da idemo u Ustavna pitanja i politiku.
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
adnanhz
Postovi: 1220
Pridružen/a: 15 jan 2009, 23:28
Lokacija: sjever
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la adnanhz » 06 jul 2012, 19:50

mnogo_smo_jaki je napisao/la:
Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Ovdje najmanje ima kompromisa i dogovora a sporta pogotovo jer ovo je klasicno ucjenjivanje od strane celnika iz rs :roll:
Mi se ne furamo mi smo furka.
Sarajevo Horde Bog i Carsija, neka zivi Bosna nasa drzava...

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 06 jul 2012, 19:53

adnanhz je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la:
Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Ovdje najmanje ima kompromisa i dogovora a sporta pogotovo jer ovo je klasicno ucjenjivanje od strane celnika iz rs :roll:

Nije to ucjenjivanje,već je problem što na "mala vrata" se želi da se ukine mjesto RS-a u PL i nakon toga da se ukinu i entitetske lige,to je osnovni problem,a to je seldeći korak..Nisam ja za proširenje na 18 timova..nek ostane ovih 16 ili nek smanje usotaom na 12,ali da timovi iz RS-a imaju zagarantovano mjesto(Prvak lige RS).
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Post Postao/la Mancini » 06 jul 2012, 19:55

@mnogo smo jaki Kao prvo mnogo si smješan,kao drugo visoki predstavnik je potreban i u fudbalu iz jeđnostavnog razloga što se u ovoj državi jedino moglo nešto riješiti uz asistenciju visokog predstavnika,kao treće ovi ''tvoji'' da su se pitali još bi se tri lige igrale ali želje su jedno a realnost je drugo.
Zadnja izmjena: Mancini, dana/u 06 jul 2012, 20:11, ukupno mijenjano 1 put.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
drTooth
Postovi: 36
Pridružen/a: 17 mar 2012, 10:15
Lokacija: in front of laptop...
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la drTooth » 06 jul 2012, 19:56

mnogo_smo_jaki je napisao/la:
adnanhz je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la:
Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Ovdje najmanje ima kompromisa i dogovora a sporta pogotovo jer ovo je klasicno ucjenjivanje od strane celnika iz rs :roll:

Nije to ucjenjivanje,već je problem što na "mala vrata" se želi da se ukine mjesto RS-a u PL i nakon toga da se ukinu i entitetske lige,to je osnovni problem,a to je seldeći korak..Nisam ja za proširenje na 18 timova..nek ostane ovih 16 ili nek smanje usotaom na 12,ali da timovi iz RS-a imaju zagarantovano mjesto(Prvak lige RS).
Svako ima mjesto u PL onoliko, koliko je kvalitetan. Ovi iz manjeg entieteta ne prihvataju ni opciju iz zadnjeg dijela, tvoje zadnje rečenice. Boje se da bi nakon par sezona zbog nekvaliteta, doslo do toga da svake godine u PL igra jedan klub (Borac), a drugi samo ulazi i ispada.

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re:

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 06 jul 2012, 19:57

Mancini je napisao/la:@mnogo smo jaki Kao prvo mnogo si smješan,kao drugo visoki predstavnik je potreban i u fudbalu iz jeđnostavnog razloga što se u ovoj državi jedino moglo riješiti uz asistenciju visokog predstavnika,kao treće ovi ''tvoji'' da su se pitali još bi se tri lige igrale ali želje su jedno a realnost je drugo.
Upravo tako,želje su jedno a realnost drugo..a realnost je da je ovaj savez zajednički savez i da svako ima pravo na svoje želje,ali da ih ne mora nužno ispuniti,jer se ne pita sam o krucijalnim pitanjima ,već ima i druga strana.
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

mma_hz
Postovi: 10623
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mma_hz » 06 jul 2012, 19:59

mnogo_smo_jaki je napisao/la:
adnanhz je napisao/la:
mnogo_smo_jaki je napisao/la:
Sve se može normalno dogovorit,DOGOVORITI a ne kako samo jedna strana hoće!Izgleda da svi zaboravljaju da je ovaj savez stvoren kompromisom i dogovorom,gdje sve strane imaju svoja prava i obaveze.A neko ta prava hoće da ukine na mala vrata.
Ovdje najmanje ima kompromisa i dogovora a sporta pogotovo jer ovo je klasicno ucjenjivanje od strane celnika iz rs :roll:

Nije to ucjenjivanje,već je problem što na "mala vrata" se želi da se ukine mjesto RS-a u PL i nakon toga da se ukinu i entitetske lige,to je osnovni problem,a to je seldeći korak..Nisam ja za proširenje na 18 timova..nek ostane ovih 16 ili nek smanje usotaom na 12,ali da timovi iz RS-a imaju zagarantovano mjesto(Prvak lige RS).
pa to se valjda podrazumijeva...u ovoj nasoj drzavi naravno..
kao sto rece momak iznad gore..neka svih 12 budu iz rs ako zasluzuju...cista logika..kako je to toliko tesko skontati..
ovi iz vaseg saveza sigurno ne misle na kvalitet kluba u BIH ,vec na neke druge stvari koja nas vracaju u prosla vremena.. :roll:
valjda bi i vasim klubovima i gradovima i ljudima koji zive u istima i navijaju za te klubove odg da gledaju bolji i kvalitetniji fudbal..ili ipak ne..da gledaju kako se nasi klubovi duze zadrazavaju u Evropi i dovode nam jace klubove da ih gledamo in vivo..
Zadnja izmjena: mma_hz, dana/u 06 jul 2012, 20:01, ukupno mijenjano 1 put.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la voltron30 » 06 jul 2012, 20:00

mnogo_smo_jaki

Nije to ucjenjivanje,već je problem što na "mala vrata" se želi da se ukine mjesto RS-a u PL i nakon toga da se ukinu i entitetske lige,to je osnovni problem,a to je seldeći korak..Nisam ja za proširenje na 18 timova..nek ostane ovih 16 ili nek smanje usotaom na 12,ali da timovi iz RS-a imaju zagarantovano mjesto(Prvak lige RS).
Nađi mi jednu zemlju, jednu ligu pod UEFA patronatom, gdje je nekom timu zagarntovano mjesto u najvišem rangu!! Mislim, znam ja da ti to vrlo dobro znaš, tj. to je nemoguće, ovdje se radi samo o natezanju da se podyebava sve što ima veze s normalnom državom i Nogometnim savezom. Nažalost po šumski mentalitet, kad tad će doći do prirodne selekcije, pa ko bude htio igrati viši rang morat' će i ispuniti uslove za takvo šta. Al' do tada bitno je usporiti bilo kakav proces koji vodi napretku.
Zadnja izmjena: voltron30, dana/u 06 jul 2012, 20:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la lisander » 06 jul 2012, 20:00

mnogo_smo_jaki je napisao/la:Nije to ucjenjivanje,već je problem što na "mala vrata" se želi da se ukine mjesto RS-a u PL i nakon toga da se ukinu i entitetske lige,to je osnovni problem,a to je seldeći korak..Nisam ja za proširenje na 18 timova..nek ostane ovih 16 ili nek smanje usotaom na 12,ali da timovi iz RS-a imaju zagarantovano mjesto(Prvak lige RS).
Razumijem ja bojazan da ce RS ostati bez predstavnika, ali isticanjem svog kvaliteta ti klubovi na taj nacin bi trebali sami sebi garantovati to mjesto, sto se tice reorganizacija nizih liga mislim da to jos necemo dozivjeti, jer u federaciji nismo mogli reorganizovati druge lige, a kamoli da reorganizujemo 1 Ligu RS i FBiH, cini mi se da je ovo sto do sad imamo najoptimalnije rjesenje, dok se ne pronadje jos neki pojaci klub iz RS osim Borca, nazalost to je sad tako.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 32 gosta.