Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jun 2015, 22:57

Ajax je napisao/la:Naravno da moze samo ocigledno zeli da postepeno nesto gradi. Ne razumijem u kojem kontekstu je bitan daj odvojeni sampionski zrijeb. Ako zelis uci u ligu prvaka moras u zadnjem pretkolu pobjediti ( posebno kao nenositelj ) klubove kao sto su Bayer, Lazio, Manchester United i slicne sto je SKORO PA NEMOGUCE. Onda ti ostaje jos drugi put koji je moguc. Da godinama strpljivo povecavas koeficient kao sto su to radili Dinamo, Partizan, .... kroz kvalifikacije pa onda mozda sa vecim koeficentom da ti se posreci malo laksi zrijeb odnosno protivnik. I Sarajevo ( i drugi ovdasnji klubovi ) je jos jako jakooooo daleko od toga.
Tvoj principijelni stav je da je bolje kroz klubove stvarat hrpu mladih igraca i da je to u konacnici najbolje za reprezentaciju. Moj stav je da je bolje imat par jakih klubova koji ce imati dobar dio ( NAJKVALITETNIJIH ) domacih igraca + kvalitetne strance i da ce se na taj nacin stvoriti manji broj ali zato kvalitetniji igraci za reprezentaciju kroz jace utakmice.

I postujem tvoje misljenje Vojvoda generalno samo ovdje mislim da grijesis.
Pa bitan je baš zato što se šampion BiH nikad ne može sastati sa takvim klubovima. Znači ulazak u grupnu fazu CL ide preko daleko slabijih klubova (Dinamo je jedan od najjačih tu) i zato politika overkupovine može proći. Da je mogući protivnik Manchester United, a nije, onda ni Tanov Tan ne bi mogao da pomogne.

Ja nisam nikad otpisao mogućnost dovođenja kvalitetnih stranaca, naprotiv, ja i želim da dolaze isključivo kvalitetni stranci. Ali da bi dolazili kvalitetni njihov limit treba da bude mali, npr. 4.

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la moustapha » 01 jun 2015, 22:57

Signore je napisao/la:I nitko ne kaze da se mora smanjiti na cetiri, eto neka bude sest. Sest stranaca, jbt sta ce ti vise?
To je to, trenutno je 6. Niko ne trazi vise.
#divovi

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la invincible1921 » 01 jun 2015, 23:01

Pare mogu sve imate more primjera, Red Bull Salzburg je mozda i najjaca ekipa u evropi kad se izuzmu ove iz LP vrhunske, onda RB Lajpicg veliki uspon, onda Ludogorec itd itd. Međutim jel to pravi put ? Da dovedes silu juznoamerikanaca i et uspijeh instat, a sutra ko zna gdje si...

Sto se mene tice, ako navijaci srajeva i nekog drugog kluba to zele onda odlicno nek im bude tako međutim ljudi dragi vi se toliko bunite isto ko da u nasoj ligi igraju Soriano ili Kampl pa eto belaj :S Kako ne shvatate da su jedna od mozda i najvecih rak rana ove lige polovnjaci iz HRV I SRBIJE koji uzimaju mjestu mladicu od 18 godina, a taj isti je mozda za 5% slabiji od tog polovnjaka iz zemalja okruzenja. Naravano taj od 18 godina ima veliku sansu za napredak dok je ovaj iz okruzenja tu cisto da odigra sezonu dvije i cao...pokusa se prodat u azrebejdzan, moldaviju, kazastan i slicno.

Svi pricate o dinamu, a niko da kaze da je Dinamo zgrno milione upravo na mladim igracima. Mandzukuic, modric, corluka, vrsaljko, kovacic, brozovic itd itd Istina je da imaju dosta stranaca, ali imaju i jako puno mladih domacih. Dinamo ima upravo samo te dvije kategorije: STRANCE I TALENTE. Gotvo da nemaju nikako iskusnih domacih igraca. Eo i dan danas pored silnih para svako malo izbace dobrog igraca, kolko sa upratio Pjaca i Ademi su medju glavnim igracama. Nije Mamic budala zna da se pare brzo mogu potrositi. Sto se tice drkanja na iste , Duke vam je dobro objasnio sta je Tan i slicni u stanju uraditi u poredjenju sa Mamicem....Tan preko noci moze napravit od sarajeva klub za LP
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ajax » 01 jun 2015, 23:07

DukeOfWellington je napisao/la:Pa bitan je baš zato što se šampion BiH nikad ne može sastati sa takvim klubovima. Znači ulazak u grupnu fazu CL ide preko daleko slabijih klubova (Dinamo je jedan od najjačih tu) i zato politika overkupovine može proći. Da je mogući protivnik Manchester United, a nije, onda ni Tanov Tan ne bi mogao da pomogne.

Ja nisam nikad otpisao mogućnost dovođenja kvalitetnih stranaca, naprotiv, ja i želim da dolaze isključivo kvalitetni stranci. Ali da bi dolazili kvalitetni njihov limit treba da bude mali, npr. 4.
Pa ja ti govorim da i ako se Sarajevu posreci ove sezone da dogura do zadnjeg pretkola LP kao (NE)nosilac cekaju ga klubovi kao sto su Manchester United, Valencia, Sevilla ( aktualni pobjednik EL ), Bayer, Lazio, Monaco, ... .. ( OVE SEZONE ) gdje su sanse za prolazak manje od 1%. Dinamo je uspio jer je postepeno povecavao koeficient ( i tako u konacnici izbjegao ove nabrojane najjace klubove ), jer je puno ulagao i jer je imao dobru bazu domacih igraca i jako uspjesnu domacu reprezentaciju i jos uz sve to i jako sposobnog direktora. Znaci njima se je sve poklopilo i jos uvijek je 50% da ce igrati grupe LP a 50% da nece. Sarajevo se nemoze porediti sa Dinamom nikako. Nijedan jako kvalitetan stranac nezeli da igra Premijer ligu pa sve da ga platis duplo. Treba prvo klub podici svoj rejting u evropi i to sa samo 4 stranca NEMA TEORIJE da se desi.

Znaci gube najbolji klubovi, pa i reprezentacija u konacnici.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 01 jun 2015, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jun 2015, 23:09

Ajax je napisao/la: Pa ja ti govorim da i ako se Sarajevu posreci ove sezone da dogura do zadnjeg pretkola LP kao (NE)nosilac cekaju ga klubovi kao sto su Manchester United, Valencia, Sevilla, Bayer, Lazio, Monaco, ... .. ( OVE SEZONE ) gdje su sanse za prolazak manje od 1%. Dinamo je uspio jer je postepeno povecavao koeficient ( i tako u konacnici izbjegao ove najjace klubove ), jer je puno ulagao i jer je imao dobru bazu domacih igraca i jako uspjesnu domacu reprezentaciju i jos uz to sposobnog direktora. Znaci njima se je sve poklopilo i jos uvijek je 50% da ce igrati grupe LP a 50% da nece. Sarajevo se nemoze porediti sa Dinamom nikako. Nijedan jako kvalitetan stranac nezeli da igra Premijer ligu pa sve da ga platis duplo. Treba prvo klub podici svoj rejting i to sa samo 4 stranca NEMA TEORIJE da se desi.
Izvini ali ti izgleda kao da ne pratiš CL u zadnjih 5-6 godina. Da li si ti svjestan da se Sarajevo i Manchester United ne mogu sastati jer su u DVA RAZLIČITA ŽRIJEBA.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la invincible1921 » 01 jun 2015, 23:09

Ajax je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Pa bitan je baš zato što se šampion BiH nikad ne može sastati sa takvim klubovima. Znači ulazak u grupnu fazu CL ide preko daleko slabijih klubova (Dinamo je jedan od najjačih tu) i zato politika overkupovine može proći. Da je mogući protivnik Manchester United, a nije, onda ni Tanov Tan ne bi mogao da pomogne.

Ja nisam nikad otpisao mogućnost dovođenja kvalitetnih stranaca, naprotiv, ja i želim da dolaze isključivo kvalitetni stranci. Ali da bi dolazili kvalitetni njihov limit treba da bude mali, npr. 4.
Pa ja ti govorim da i ako se Sarajevu posreci ove sezone da dogura do zadnjeg pretkola LP kao (NE)nosilac cekaju ga klubovi kao sto su Manchester United, Valencia, Sevilla, Bayer, Lazio, Monaco, ... .. ( OVE SEZONE ) gdje su sanse za prolazak manje od 1%. Dinamo je uspio jer je postepeno povecavao koeficient ( i tako u konacnici izbjegao ove najjace klubove ), jer je puno ulagao i jer je imao dobru bazu domacih igraca i jako uspjesnu domacu reprezentaciju i jos uz to sposobnog direktora. Znaci njima se je sve poklopilo i jos uvijek je 50% da ce igrati grupe LP a 50% da nece. Sarajevo se nemoze porediti sa Dinamom nikako. Nijedan jako kvalitetan stranac nezeli da igra Premijer ligu pa sve da ga platis duplo. Treba prvo klub podici svoj rejting i to sa samo 4 stranca NEMA TEORIJE da se desi.
Dinamo bi uspio KU.RCINE MOJE da nije sampionskog zrijeba. Mozda i najjaca ekipa dinama od rata nije mogla do LP radi Arsenala ili Werdera. Eduardo, Modric pa cak i Novotni...
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 01 jun 2015, 23:11, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sabinho » 01 jun 2015, 23:09

Ajax je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Pa bitan je baš zato što se šampion BiH nikad ne može sastati sa takvim klubovima. Znači ulazak u grupnu fazu CL ide preko daleko slabijih klubova (Dinamo je jedan od najjačih tu) i zato politika overkupovine može proći. Da je mogući protivnik Manchester United, a nije, onda ni Tanov Tan ne bi mogao da pomogne.

Ja nisam nikad otpisao mogućnost dovođenja kvalitetnih stranaca, naprotiv, ja i želim da dolaze isključivo kvalitetni stranci. Ali da bi dolazili kvalitetni njihov limit treba da bude mali, npr. 4.
Pa ja ti govorim da i ako se Sarajevu posreci ove sezone da dogura do zadnjeg pretkola LP kao (NE)nosilac cekaju ga klubovi kao sto su Manchester United, Valencia, Sevilla, Bayer, Lazio, Monaco, ... .. ( OVE SEZONE ) gdje su sanse za prolazak manje od 1%. Dinamo je uspio jer je postepeno povecavao koeficient ( i tako u konacnici izbjegao ove najjace klubove ), jer je puno ulagao i jer je imao dobru bazu domacih igraca i jako uspjesnu domacu reprezentaciju i jos uz to sposobnog direktora. Znaci njima se je sve poklopilo i jos uvijek je 50% da ce igrati grupe LP a 50% da nece. Sarajevo se nemoze porediti sa Dinamom nikako. Nijedan jako kvalitetan stranac nezeli da igra Premijer ligu pa sve da ga platis duplo. Treba prvo klub podici svoj rejting i to sa samo 4 stranca NEMA TEORIJE da se desi.
@ajax druze ne mozemo mi igrati sa njima, prvaci sa prvacima a ovi treceplasirani, cetvrtoplasirani igraju izmedju sebe. Mi mozemo igrati samo protiv prvaka- dakle Dinamo, Maribor, Plzen, Ludogorets, Apoel, Molde, Partizan... To su nasi protivnici i u zadnjem pretkolu ako bi kojim slucajem dosli do njega.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12577
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la dr.van nostrand » 01 jun 2015, 23:13

Ajax je napisao/la:Pa ja ti govorim da i ako se Sarajevu posreci ove sezone da dogura do zadnjeg pretkola LP kao (NE)nosilac cekaju ga klubovi kao sto su Manchester United, Valencia, Sevilla, Bayer, Lazio, Monaco, ... .. ( OVE SEZONE ) gdje su sanse za prolazak manje od 1%.
grijesis i dalje,
vec koliko sezona (od Platinija) UEFA dijeli tzv. NON CHAMPIONS od round of CHAMPIONS grupe timova, pa tako se ne mogu sastati slabije rangirani od ove eu kreme

http://www.dodaj.rs/f/1u/BT/109u8oOq/t63m03.png
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jun 2015, 23:14

http://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%80 ... ing_rounds

Prva dva pretkola svi, treće i četvrto isključivo CHAMPIONS ROUTE.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hilmo » 01 jun 2015, 23:14

invincible1921 je napisao/la:Tan preko noci moze napravit od sarajeva klub za LP
Sa većinom se slažem što si napisao, ali samo ću se na ovo osvrnuti.
Naravno da može, ali neće i meni je drago, oslobodio je klub dugovanja i omogućio da klub sam sebi (a i njemu) zaradi. Koliko zaradiš toliko troši.

Svaki klub ima svoju strategiju, neko će se više bazirati na igračima koje on napravi a neko na nekim sa strane, neko će opet imati balans. Raspravljamo o nečemo što ne znamo da li će biti usvojeno, ja se nadam da hoće ali za dvije ili tri godine, do tada mnogo prečih stvari za popraviti.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ajax » 01 jun 2015, 23:14

Dobro @Sabinho nisam toliko analizirao sistem i potencijalne protivnike samo poenta je ono sto sam se trudio da mu objasnim. Nadam se da je bilo koristno bar nekome.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la invincible1921 » 01 jun 2015, 23:18

hilmo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Tan preko noci moze napravit od sarajeva klub za LP
Sa većinom se slažem što si napisao, ali samo ću se na ovo osvrnuti.
Naravno da može, ali neće i meni je drago, oslobodio je klub dugovanja i omogućio da klub sam sebi (a i njemu) zaradi. Koliko zaradiš toliko troši.

Svaki klub ima svoju strategiju, neko će se više bazirati na igračima koje on napravi a neko na nekim sa strane, neko će opet imati balans. Raspravljamo o nečemo što ne znamo da li će biti usvojeno, ja se nadam da hoće ali za dvije ili tri godine, do tada mnogo prečih stvari za popraviti.
Ma dobro sve to stoji nego sam ja cisto napisao ovo za tana radi poredjenja sa mamicem :thumbup: pa jbt et naveo sam Red Bullove ...ljudi preko noci od nizeligasa prave respektabilne klubove na najvisem nivou
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 01 jun 2015, 23:21, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ajax » 01 jun 2015, 23:19

DukeOfWellington je napisao/la:Prva dva pretkola svi, treće i četvrto isključivo CHAMPIONS ROUTE.
Taj manji lapus je nebitan u konacnici. Ako ne prije onda u zadnjem pretkolu Sarajevo ide na velikog favorita i to je ono najbitnije. Da bi se postalo konkuretno takvim klubovima postoji samo jedan put koji sam objasnio. I umjesto da se prekopira uspjesan recept Dinama, Partizana i slicnih klubova ovdje se izmislja topla voda.
A sto se tice glavne teme i broja stranaca ( sta i kako ) i tu sam objasnio svoje misljenje detaljno.

Avatar
arhimed89
Postovi: 1146
Pridružen/a: 03 dec 2012, 16:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la arhimed89 » 01 jun 2015, 23:20

Tacno ne kontam pojedine ljude da misle da ce kao mladici dobiti priliku.
Pa gdje god su kvalitetni mladici i koji god imaju potencijal njima se prilika da,niko ne drzi danas dobrog igraca na klupi.
Stvar je sto je kod nas rad sa mladim jako los i ovo bi imalo smisla da je taj rad dobar pa hajd i nekako.
Svake godine sve sto vrijedi odlazi iz ove lige i to se nekako uspije zakrpiti nekim strancima i slicno.
Citam raspravu izmedju virtuala i jos nekog i kaze imas dva beka Memiju i Subica.Pa Subic ce po svemu sudeci napustiti ovu ligu i onda ostane jedan bek kvalitetan bek na recimo 4 ekipe koje igraju u evropi ili na 12 koji ce igrati u Premijer ligi.
Pa da se sastavi najbolji tim ove lige to je prejadno za bilo kakvo evropsko takmicenje a ne imati 10 igraca koji igraju u 10 razlicitih klubova.

Nema uslova za ovakvo nesto i to je jasno svakom ko se imalo razumije u fudbal.
Ovdje se sve prebacuje kao da se sukne Sarajevu,al ce Sarajevo sa lovom kasnije da pokupi sve sto je mlado i s potencijalom iz Zelje,Celika,Slobode,Veleza a kad ostali ostanu na kladama od igraca onda ce im biti jasno da su pucali sebi u nogu.

Isto tako ne mozes dovesti 5 kvalitetnih stranaca i onda da cekas hoce li se neko povrijediti pa da rotiras i ubacujes nekoga.
Jos je gluplje dovesti 4 kvalitetna igraca sa strane i onda ti se dva povrijede pred najvaznije tekme i moraju ti igrati panjevi na njihovim pozicijama.

Neko je rekao da ce iz ovog profitirati vodeci klubovi,hoce oni profitirati naspram ostale bijede ali nece niko profitirati kad izadje u evropu.
Vec sam rekao da najbolji tim ove lige ne moze parirati ni u kakvom ozbiljnom takmicenju a kako ce tek parirati timovi kad je i ono malo igraca sto vrijedi raspoređeno na prva 4 kluba ili na 12 klubova.Price o davanju sansi mladicima ne stoje,ovdje se ne radi dobro sa mladicima jer nema uvjeta.Ti uvjeti kad budu moze se ovako nesto uvesti,ali sada ovo uvesti je nigdje veze.
Edin Dzeko..Amel Tuka..Mirza Teletovic..Asmir Begovic..Vedad Ibisevic..Emir Spahic..Muhamed Besic..Sabahudin Delalić..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61389
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 01 jun 2015, 23:23

Ajax je napisao/la:I umjesto da se prekopira uspjesan recept Dinama, Partizana i slicnih klubova ovdje se izmislja topla voda.
To je inače lako prekopirati, samo jednog dana kažu hajmo kopirat i to je to. Naši klubovi nemaju stadione kako treba, a kamoli nešto drugo, to su osnove od kojih se polazi. Tako da nam je startna pozicija mnogo lošija nego njihova, trebaju godine da bi došli samo do toga.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ajax » 01 jun 2015, 23:23

arhimed89 je napisao/la:Tacno ne kontam pojedine ljude da misle da ce kao mladici dobiti priliku.
Pa gdje god su kvalitetni mladici i koji god imaju potencijal njima se prilika da,niko ne drzi danas dobrog igraca na klupi.
Stvar je sto je kod nas rad sa mladim jako los i ovo bi imalo smisla da je taj rad dobar pa hajd i nekako.
Svake godine sve sto vrijedi odlazi iz ove lige i to se nekako uspije zakrpiti nekim strancima i slicno.
Citam raspravu izmedju virtuala i jos nekog i kaze imas dva beka Memiju i Subica.Pa Subic ce po svemu sudeci napustiti ovu ligu i onda ostane jedan bek kvalitetan bek na recimo 4 ekipe koje igraju u evropi ili na 12 koji ce igrati u Premijer ligi.
Pa da se sastavi najbolji tim ove lige to je prejadno za bilo kakvo evropsko takmicenje a ne imati 10 igraca koji igraju u 10 razlicitih klubova.

Nema uslova za ovakvo nesto i to je jasno svakom ko se imalo razumije u fudbal.
Ovdje se sve prebacuje kao da se sukne Sarajevu,al ce Sarajevo sa lovom kasnije da pokupi sve sto je mlado i s potencijalom iz Zelje,Celika,Slobode,Veleza a kad ostali ostanu na kladama od igraca onda ce im biti jasno da su pucali sebi u nogu.
OBJASNIO :thumbup: :thumbup:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la invincible1921 » 01 jun 2015, 23:25

arhimed89 je napisao/la:Tacno ne kontam pojedine ljude da misle da ce kao mladici dobiti priliku.
Pa gdje god su kvalitetni mladici i koji god imaju potencijal njima se prilika da,niko ne drzi danas dobrog igraca na klupi.
Stvar je sto je kod nas rad sa mladim jako los i ovo bi imalo smisla da je taj rad dobar pa hajd i nekako.
Svake godine sve sto vrijedi odlazi iz ove lige i to se nekako uspije zakrpiti nekim strancima i slicno.
Citam raspravu izmedju virtuala i jos nekog i kaze imas dva beka Memiju i Subica.Pa Subic ce po svemu sudeci napustiti ovu ligu i onda ostane jedan bek kvalitetan bek na recimo 4 ekipe koje igraju u evropi ili na 12 koji ce igrati u Premijer ligi.
Pa da se sastavi najbolji tim ove lige to je prejadno za bilo kakvo evropsko takmicenje a ne imati 10 igraca koji igraju u 10 razlicitih klubova.

Nema uslova za ovakvo nesto i to je jasno svakom ko se imalo razumije u fudbal.
Ovdje se sve prebacuje kao da se sukne Sarajevu,al ce Sarajevo sa lovom kasnije da pokupi sve sto je mlado i s potencijalom iz Zelje,Celika,Slobode,Veleza a kad ostali ostanu na kladama od igraca onda ce im biti jasno da su pucali sebi u nogu.

Isto tako ne mozes dovesti 5 kvalitetnih stranaca i onda da cekas hoce li se neko povrijediti pa da rotiras i ubacujes nekoga.
Jos je gluplje dovesti 4 kvalitetna igraca sa strane i onda ti se dva povrijede pred najvaznije tekme i moraju ti igrati panjevi na njihovim pozicijama.

Neko je rekao da ce iz ovog profitirati vodeci klubovi,hoce oni profitirati naspram ostale bijede ali nece niko profitirati kad izadje u evropu.
Vec sam rekao da najbolji tim ove lige ne moze parirati ni u kakvom ozbiljnom takmicenju a kako ce tek parirati timovi kad je i ono malo igraca sto vrijedi raspoređeno na prva 4 kluba ili na 12 klubova.Price o davanju sansi mladicima ne stoje,ovdje se ne radi dobro sa mladicima jer nema uvjeta.Ti uvjeti kad budu moze se ovako nesto uvesti,ali sada ovo uvesti je nigdje veze.
Jbg al moras pocet odnekud...sa ovim sistemom gdje imas par omladinaca jer moras radi broja igraca i mozda jednog ili dvojicu jer su kvalietni i sa hrpom polovnjaka neces nidokle, a taj sistem ce se nastaviti sve dok za njeg ima mogucnosti..
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Eborg » 01 jun 2015, 23:27

Preglupa inicijativa. S obzirom od koga je, dobro je.

Ima toliko pametnijih poteza a oni urade ovakav kao da su nam ekipe pune Brazilaca, Kamerunaca, Srba, Hrvata i Makedonaca.

Ima jedna divna knjiga pod naslovom "Soccernomics" koja je empirijski dokazala da sto je vise stranih igraca u ligi, domaci se brze i bolje razvijaju. Cini se paradoksalno no istina je fakat.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sabinho » 01 jun 2015, 23:32

Ajax je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Prva dva pretkola svi, treće i četvrto isključivo CHAMPIONS ROUTE.
Taj manji lapus je nebitan u konacnici. Ako ne prije onda u zadnjem pretkolu Sarajevo ide na velikog favorita i to je ono najbitnije. Da bi se postalo konkuretno takvim klubovima postoji samo jedan put koji sam objasnio. I umjesto da se prekopira uspjesan recept Dinama, Partizana i slicnih klubova ovdje se izmislja topla voda.
A sto se tice glavne teme i broja stranaca ( sta i kako ) i tu sam objasnio svoje misljenje detaljno.
Pa evo ovako, moguce recimo da igramo sa Mariborom u drugom, Bate B. u trecem pretkolu i ovo kazem ne navijacki vec realno uz tri ekstra pojacanja ove ekipe se mogu izbaciti. Maribor prosle godine protiv Zrinjskog pokazao da se sa njima da igrati, nisu nepremotiva prepreka. Bate se u sudijskoj nadoknadi provukao protiv Debrecena koji je imao crveni od 30. minute. Dakle, prolaskom dva pretkola imas osigurano minimalno grupne faze EL sto u prevodu znaci par miliona eura vise u kasi a dalje ne trebam ni pricati. Ova ekipa je proslo ljeto pokazala da zna igrati jake utakmice u Evropi kao i to da se zna izvaditi iz teskih situacija. Nazalost, trenutno nemamo odbranu koja puno obecava a nemamo ni neke opcije u nasoj ligi tako da kad bi se doveli neki igraci (stranci) sve ovo bi bilo itekako moguce.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ajax » 01 jun 2015, 23:32

Virtu4l je napisao/la:To je inače lako prekopirati, samo jednog dana kažu hajmo kopirat i to je to. Naši klubovi nemaju stadione kako treba, a kamoli nešto drugo, to su osnove od kojih se polazi. Tako da nam je startna pozicija mnogo lošija nego njihova, trebaju godine da bi došli samo do toga.
Pa ja sam i napisao nocas jedno pet puta da je Sarajevo neuporedivo sa Dinamom ( i tu sam mislio na drugaciju startnu poziciju ) zbog mase stvari da ne nabrajam ponovo. Treba prekopirat sistem Dinamov, Partizanov to ne znaci da ce Sarajevo i drugi veci BH klubovi imati takve uspjehe kao ta dva kluba. Samo sistem od skautinga, terena, postepenog povecavanja koeficienta, proizvodnje igraca itd ... .. Isto sam napisao nocas vise puta da je Sarajevo jakooo daleko znaci da trebaju godine kao sto si ti napisao.

I naravno slazem se sa time sto su napisali mnogi ovdje da su KVALITETNI TERENI prvoligasa bitniji trenutno od broja stranaca.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 01 jun 2015, 23:33, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Balorda, Cap13, Cernica22, donDondon, LamineDiarra, mario11111, Meraak1921, TheNoblesMo i 58 gostiju.