Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la SamoTravnik » 02 jun 2015, 00:36

advanced1921 je napisao/la:Puno toga će donijeti skraćivanje lige, sve dok imaš seljačke ekipe tipa Travnik, Vitez, razne Mladosti, Rudare iz raznih vukojebina, ne možeš ozbiljno. Ne možeš ti pričat o nekim ozbiljnim pravilima kad domaćin puca iz puške, a pored igra se utakmica Premier Lige BiH...
Ali napredujemo, bar više sudije ne mlate igrače.
Samo da mi odgovoris na pitanje: Zasto je Travnik seljacka ekipa ?

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 02 jun 2015, 00:37

pile87 je napisao/la: Ne shvatas nije husref nista namjestao nego potvrdio da su namjestili protiv radnika husref je gospodin jedan od vecib koji je ikada bio u fks
Nisam baš detaljno čitao šta si pisao ovih dana.

Dakle, ti tvrdiš da je Husref Musemić negdje kazao kako je utakmica protiv Radnika namještena. Shvataš li koliko je ovo daleko od tvog finalnog zaključka? Prvo to što ti tvrdiš jer si negdje čuo ne pije vode dok to ne potvrdi sam Musemić, dakle moraš da dokažeš da je on to rekao ili da to on sam javno kaže. Dalje, ako uspiješ da dokažeš ovo onda Husref Musemić mora da dokaže da je to tačno, jer otkud Musemiću uopšte tako povjerljiva informacija kao što je namještanje utakmice. Tek ako Musemić javno potvrdi tvoju priču i podastre čvrste dokaze to može biti uzeto u razmatranje od nadležne sudske institucije da bi se podigla optužnica. I konačno, kad vidiš pravosnažnu presudu u tom slučaju onda možeš da tvrdiš - da, desilo se namještanje.

A ti nama ovdje pričaš da je Musemić rekao da je namještena utakmica protiv Radnika. To ama baš ništa ne znači.
Zadnja izmjena: DukeOfWellington, dana/u 02 jun 2015, 00:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la uNbx » 02 jun 2015, 00:38

A taman je tema pocela liciti na nesto, i krenulo se sa konstruktivnim diskusijama. :(
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jun 2015, 00:39

De ba nek dovodi ko koga hoce pa bar taj bio iz Burundija, liga ce biti bolja sa 12 ekipa jer imamo duzu ligu od HNL tj vise potencijala dok oni imaju prva 3. Dobiti ce tako liga jednu novu dimenziju jer ce se morati raditi ozbiljnije. A ekipe koje se ne budu spremile za to igraju protiv Zelje, Sarajeva, Sirokog, Olimpika, Zrinjskog i Borca koji ce da ih nakantaju.

A tu su i ekipe sa historijom kao Celik, Velez i Sloboda kojima malo treba da procepe i napune tribine.

Znaci liga nam je duga i ima tu imena, a sto se tice igraca neka dovodi ko koga hoce. Svako ima svoju politiku.. Treba se uvesti da imas veci broj u-21 igraca u ekipi i da odredjeni broj svaku utakmicu mora biti starter i rijeseno je razvijanje igraca jer kada bi imali 4 stranca opet bi igrali neki nasi odroni od 30-35 godina

Avatar
advanced1921
Postovi: 139
Pridružen/a: 03 maj 2015, 00:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la advanced1921 » 02 jun 2015, 00:43

SamoTravnik je napisao/la:
advanced1921 je napisao/la:Puno toga će donijeti skraćivanje lige, sve dok imaš seljačke ekipe tipa Travnik, Vitez, razne Mladosti, Rudare iz raznih vukojebina, ne možeš ozbiljno. Ne možeš ti pričat o nekim ozbiljnim pravilima kad domaćin puca iz puške, a pored igra se utakmica Premier Lige BiH...
Ali napredujemo, bar više sudije ne mlate igrače.
Samo da mi odgovoris na pitanje: Zasto je Travnik seljacka ekipa ?
pod seljačka ekipa ne želim da ponižavam grad Travnik, zaista mi je svaki put bilo lijepo u Travniku (privatno kad sam bio), ali FUDBALSKI KLUB Travnik je skupina mrmonja, jednostavno najmanje se igra fudbal, najmanje na zelenom terenu, a i ono što se igra na terenu je na dosta primitivan način. Ne pamtim da je Travnik odigrao DOBRU utakmicu, a pratim našu ligu koliko znam za sebe, pa godinama je bila zezancija "Na Piroti ni Mančester ne bi uzeo", ali ne iz razloga što ste dobra ekipa, već što ste u fudbal ugurali sve što se može ugurati kako bi vječno bili prvaci opstanka...
nije to bolest rijetka...

Avatar
Coraco
Postovi: 2313
Pridružen/a: 16 mar 2013, 21:35
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Coraco » 02 jun 2015, 00:44

SamoTravnik je napisao/la:
advanced1921 je napisao/la:Puno toga će donijeti skraćivanje lige, sve dok imaš seljačke ekipe tipa Travnik, Vitez, razne Mladosti, Rudare iz raznih vukojebina, ne možeš ozbiljno. Ne možeš ti pričat o nekim ozbiljnim pravilima kad domaćin puca iz puške, a pored igra se utakmica Premier Lige BiH...
Ali napredujemo, bar više sudije ne mlate igrače.
Samo da mi odgovoris na pitanje: Zasto je Travnik seljacka ekipa ?
Kenja dzaba, eto piše za onu utakmicu u Bijeljini i rafale sa svadbe a kod njih ubistvo i bomba na stadionu. Gnusno i jedno i drugo, samo eto što svako svoje gura pod tepih.

Avatar
advanced1921
Postovi: 139
Pridružen/a: 03 maj 2015, 00:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la advanced1921 » 02 jun 2015, 00:50

Je li za vrijeme utakmice bilo ubistvo?
Ružna je tema, ali dešava se to u navijačkim grupama mnogo većih liga, ali ne rafala niko pored Nou Campa, nit pored Anfielda kad se igra utakmica.

Kao što ni ovce ne pasu stadione u ostalim najjačim ligama država, kao ni što svako selo ne igra ligu. Npr, sve te vukojebine se mogu ugledati na Široki Brijeg, koliko mi god bili mrski, od sela napraviše respektabilan klub. Ovo ostalo su sve seljački klubovi.
U ovoj državi imaš sljedeće klubove: Željezničar, Sarajevo, Široki Brijeg, Velež, Čelik, Zrinjski, Sloboda, Slavija, Borac, Olimpic, i kada se vrati Jedinstvo Bihać.
nije to bolest rijetka...

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la SamoTravnik » 02 jun 2015, 00:53

advanced1921 je napisao/la:
SamoTravnik je napisao/la:
advanced1921 je napisao/la:Puno toga će donijeti skraćivanje lige, sve dok imaš seljačke ekipe tipa Travnik, Vitez, razne Mladosti, Rudare iz raznih vukojebina, ne možeš ozbiljno. Ne možeš ti pričat o nekim ozbiljnim pravilima kad domaćin puca iz puške, a pored igra se utakmica Premier Lige BiH...
Ali napredujemo, bar više sudije ne mlate igrače.
Samo da mi odgovoris na pitanje: Zasto je Travnik seljacka ekipa ?
pod seljačka ekipa ne želim da ponižavam grad Travnik, zaista mi je svaki put bilo lijepo u Travniku (privatno kad sam bio), ali FUDBALSKI KLUB Travnik je skupina mrmonja, jednostavno najmanje se igra fudbal, najmanje na zelenom terenu, a i ono što se igra na terenu je na dosta primitivan način. Ne pamtim da je Travnik odigrao DOBRU utakmicu, a pratim našu ligu koliko znam za sebe, pa godinama je bila zezancija "Na Piroti ni Mančester ne bi uzeo", ali ne iz razloga što ste dobra ekipa, već što ste u fudbal ugurali sve što se može ugurati kako bi vječno bili prvaci opstanka...
Izvini ali nisi upravu. Ako iole pratis Travnik u zadnje 2-3 sezone onda to ne mozes napisati jer na Piroti ko god je nadigrao i uzeo je bodove i ne igra se vise "mesarski" nego normalan fudbal, taj nadimak se mogao koristiti za vrijeme igranja **** eta od danasnjeg sportskog direktora ali sad je potpuno druga situacija. Bas radi nekih ranijih utisaka i danas se ima ruzno misljenje o Travniku ali to nije uredu. Iako nam klub nikad nista nije osvojio mi bar imamo pristojan stadion, pristojne ljude itd, to sto neki primitivci provociraju za livadu iza gola to je smijesno, u Banja Luci sa parkinga glat gledas utakmicu, u Tuzli izmedju dvije tribine brdo odakle raja gleda utakmicu, u Gradadcu iz sume itd.. svi imaju svoje neke mane ali nije ovo liga petice pa da je sve idealno i ne treba na osnovu nekih sitnica nazivati klubove seljackim ekipama.

Avatar
advanced1921
Postovi: 139
Pridružen/a: 03 maj 2015, 00:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la advanced1921 » 02 jun 2015, 00:59

Ja i dalje stojim iza toga da je NK TRAVNIK seljačka ekipa, ali gradu Travniku nikada neću dati nijedan ružan opis.
Evo druže, ja ću tebi povjerovat na riječ da se popravilo stanje (iako pratim zaista sve i nisam to primjetio), ali vjerovatno si ti bolje upućen, vjerovatno jesi. Lijepo je što priznaš da je prije bilo mesarsko, iako kažem ti da ja ne primjećujem razliku.
nije to bolest rijetka...

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AnelZ » 02 jun 2015, 01:17

Udruženje klubova Premijer Lige BiH ok, no nikakav sindikat. Dosta mi je to uvlacenje svakoga moguce u strukture odlucivanja pa onda ako njima nije fino, odmah ce bojkot. Meni se gadi koliko su radnici u BiH zasticeni, pa kada zelis da nekome urucis otkaz postajes prijatelj broj jedan citavom narodu BiH, apsurd... Udruzenje klubova Premijer Lige je potrebno koje ce imati zajednicki stav na odredjene teme pa tako ako savez ne zeli nesto da implementira da mogu postaviti ultimatum Savezu. Tek onda ce savez morati da radi, a ne kao sada, malo pomalo kako je njima cejf da se ne bi umorili jer valja pomoci reprezentaciji. Ukoliko to udruzenje nece moci da se dogovori oko zajednickog stava, nece biti ni potrebno jer nece imati nikakvu moc.

Avatar
Coraco
Postovi: 2313
Pridružen/a: 16 mar 2013, 21:35
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Coraco » 02 jun 2015, 01:21

advanced1921 je napisao/la:Je li za vrijeme utakmice bilo ubistvo?
Ružna je tema, ali dešava se to u navijačkim grupama mnogo većih liga, ali ne rafala niko pored Nou Campa, nit pored Anfielda kad se igra utakmica.

Kao što ni ovce ne pasu stadione u ostalim najjačim ligama država, kao ni što svako selo ne igra ligu. Npr, sve te vukojebine se mogu ugledati na Široki Brijeg, koliko mi god bili mrski, od sela napraviše respektabilan klub. Ovo ostalo su sve seljački klubovi.
U ovoj državi imaš sljedeće klubove: Željezničar, Sarajevo, Široki Brijeg, Velež, Čelik, Zrinjski, Sloboda, Slavija, Borac, Olimpic, i kada se vrati Jedinstvo Bihać.
Vidi nešto, svako ima svoje mišljenje i stav. Meni lično bi bilo draže čuti da neko puca na svadbi nego da brinem hoće li opet biti bomba na stadionu i hoće li kojim slučajem neko na tribini potegnuti utoku iz osvete. Kao što sam kažeš tema nije adekvatna, pogotovo u ova doba.

To što npr Travnik, Zvijezda nisu opasani neboderima, što je kamermanu zanimljivo da ljudi iz šume ili sa obližnjeg brda gledaju utakmicu, ne čini te ekipe seljačkim. Takva im je konfiguracija terena i to je to. Zvijezda prelijep stadion ima. Dalje, što bi to Slavija bila neka kulturna i gospodska ekipa sa onako ultranacionalističkim skandiranjem i posjetom do 500 ljudi, oronulim stadionom itd. Ko ne zna pomislio bi da je stadion Slavije opasan s 20 dunuma šume jbg.
Po takvom stavu tebi je bugojanska Iskra seljački klub, a ljudi velikan bh fudbala jbt.

I druže, nikako ali nikako nas ne možeš porediti sa Liverpulom i Barsom, prvo da dostignemo standarde Hrvatske, Mađarske, Slovenije i tako sličnih liga.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la invincible1921 » 02 jun 2015, 02:13

AnelZ je napisao/la:Udruženje klubova Premijer Lige BiH ok, no nikakav sindikat. Dosta mi je to uvlacenje svakoga moguce u strukture odlucivanja pa onda ako njima nije fino, odmah ce bojkot. Meni se gadi koliko su radnici u BiH zasticeni, pa kada zelis da nekome urucis otkaz postajes prijatelj broj jedan citavom narodu BiH, apsurd... Udruzenje klubova Premijer Lige je potrebno koje ce imati zajednicki stav na odredjene teme pa tako ako savez ne zeli nesto da implementira da mogu postaviti ultimatum Savezu. Tek onda ce savez morati da radi, a ne kao sada, malo pomalo kako je njima cejf da se ne bi umorili jer valja pomoci reprezentaciji. Ukoliko to udruzenje nece moci da se dogovori oko zajednickog stava, nece biti ni potrebno jer nece imati nikakvu moc.
Boldirano je ja mislim glavna prepreka

Plavo tragikomicna istina
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
advanced1921
Postovi: 139
Pridružen/a: 03 maj 2015, 00:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la advanced1921 » 02 jun 2015, 04:52

Da bi dostigli standarde Madjarske, Hrvatske i sl. u nasoj ligi ne mogu biti ekipe poput Obarske, Viteza i sl. uz duzno postovanje. Zato se i skracuje liga! Ako se ovakvi klubovi održe u ligi 12 onda i zasluzuju da budu tu, ovo dok je bilo 16 nema opstine koje nije igralo premier ligu.
Ako u takvoj konkurenciji osiguraju opstanak svaka cast! Ali nece, siguram vam da je sljedeca sezona kraj mnogim ..
nije to bolest rijetka...

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Eborg » 02 jun 2015, 09:08

Udruzenje profesionalnih fudbalera vec postoji ali nije aktivno. Nije to bas tako levatski kako mislite, potrebno je ono i bavi se malo drugacijim stvarima od sindikata.

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la lazar » 02 jun 2015, 11:00

Bolje da promjene pravilo za plaćanje naknade za treniranje. Poceli su sa preprodajom djece.

Avatar
UltrasNotRed
Postovi: 953
Pridružen/a: 14 apr 2015, 12:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UltrasNotRed » 02 jun 2015, 11:02

advanced1921 je napisao/la:Ja i dalje stojim iza toga da je NK TRAVNIK seljačka ekipa, ali gradu Travniku nikada neću dati nijedan ružan opis.
Evo druže, ja ću tebi povjerovat na riječ da se popravilo stanje (iako pratim zaista sve i nisam to primjetio), ali vjerovatno si ti bolje upućen, vjerovatno jesi. Lijepo je što priznaš da je prije bilo mesarsko, iako kažem ti da ja ne primjećujem razliku.
Varas se za Travnik, to je klub koji ostvaruje ciljeve, ljudi jednostavno igraju da opstanu, tu su se uklopili, meni je Travnik Ok, iz razloga sto nisu oni krivi sto imaju mogucnost zadovoljiti taj minimum koji je dovoljan. Po meni je daleko jadnija Slavija, oni ni minimum nisu u stanju zadovoljiti, sumnjam da im teren ima i propisanu dimenziju.
Vita est militia

Sto misli djecak iz Bosne kad vidi,
Kako ludi punker po Londonu skace?

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Mokroguz » 02 jun 2015, 12:41

Najbolji igraci ove sezone, sta mislite? Sutra se odredjuje.

Ja mislim da bi ovo bio dreamteam BiHPL-a:

Golman: Soldo
Odbrana: Hebibovic, Graovac, Memija, Subic
Vezni: Muharemovic, Wagner, Cimirot, Duljevic
Napad: Bajic/Stokic/Nikolic(dvoje od ovih troje)

Klupa:
Crnov & Dupovac ne znam dali se racunaju, pa zato klupa
Jedan od navedenih napadaca
Bogicevic
Zakaric
Puzigaca
+jos mozda nekoliko

Trener: Mirza Varesanovic
Zadnja izmjena: Mokroguz, dana/u 02 jun 2015, 12:56, ukupno mijenjano 1 put.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54365
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la MortemHz » 02 jun 2015, 12:49

Jel' to bgt nisi stavio Benku nikako a za trenera Mirzu? :o :mrgreen:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Mokroguz » 02 jun 2015, 12:56

Iskreno jedini put kad sam ga ugledao ove sezone je kad je izasao u gacama pred navijace. Tesko je odluciti za dvoje napadaca kad ima dosta kandidata. Ali sam zaboravio dodati Puzigacu na klupi.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Ado76
Postovi: 3112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 08:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ado76 » 02 jun 2015, 13:18

Mokroguz je napisao/la:Najbolji igraci ove sezone, sta mislite? Sutra se odredjuje.

Ja mislim da bi ovo bio dreamteam BiHPL-a:

Golman: Soldo
Odbrana: Hebibovic, Graovac, Memija, Subic
Vezni: Muharemovic, Wagner, Cimirot, Duljevic
Napad: Bajic/Stokic/Nikolic(dvoje od ovih troje)

Klupa:
Crnov & Dupovac ne znam dali se racunaju, pa zato klupa
Jedan od navedenih napadaca
Bogicevic
Zakaric
Puzigaca
+jos mozda nekoliko

Trener: Mirza Varesanovic
Prva greška u formaciji je pozicija Memije (neka me isprave navijači Želje ako griješim), zatim da u napadu nema Benke koji je statistički gledano bolji strijelac od obojice navedenih, ostalo manje više OK
Svi u napad jedan je Hase!!

de vam je budet, yeboti obitelj

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bistriksg, Gargamel22 i 44 gosta.