Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
Varg
Postovi: 2625
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Varg » 15 sep 2019, 23:02

siroki = brotnjo

ne bih volio da ispadnu iz lige zbog stadiona
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 15 sep 2019, 23:03

prisonbreak je napisao/la:
Ko sudio ovu tekmu?
Peljto
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la prisonbreak » 15 sep 2019, 23:05

LjoZee je napisao/la:
prisonbreak je napisao/la:
Ko sudio ovu tekmu?
Peljto
Ne vjerujem.. :bow:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

UZM
Postovi: 220
Pridružen/a: 03 jun 2019, 00:33
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UZM » 15 sep 2019, 23:13

Fun fact. Siroki jedini klub koji je prosle sezone isplatio sve place u fening, bez minute kasnjenja. Dok su velika trojka (HSK, FKZ i FKS) isplacivali cak na neke druge nacine, svima nam poznate...

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la gruezi » 15 sep 2019, 23:16

To sam i ja pomislio.[/quote]

Ja nekako imam bas drugacije misljenje,mozda kolege ovo pisu pod uticajem Aluminija koje je trenutno trehnuo..Mislim da su Hrvati ubjedljivo najjaci ekonomski ovdje u BH.....Centrala moje firme je u Sarajevu,pa cesto idem iz Banjaluke u Sarajevo..I bez imalo poznavanja i geografije..i istorije....rata..kantona..bilo cega..tacno kad prolazis,znas koje mjesto je "bosnjacko" a koje "hrvatsko"..Cim vidis da je neka propast, kao 70 tih godina proslog vijeka,znas da su Bosnjaci (Donji Vakuf,Turbe,Travnik,Dolac,Kakanj)..a cim vidis uredjena dvorista..demit fasade,bijesna auta,opasne hale pored ceste (Vitez,Bila)..znas da su Hrvati..slicno je i u Sirokom,koji je kao Kalifornija...Ja mislim da Hrvati samo mnogo vise i galsnije kukaju ,a da zive od Banjaluke i Sarajeva..Zastupnici su od igle do lokomotive....Dal je to zato sto su sposobniji i vrijedniji od Bosnjaka i Srba...Ili jednostavno to sto su oni gradjani EU,i vec 20 godina idu sa pasosem gdje im padne na pamet,dok je nama bezvizni rezim bio misaona imenica,pojma nemam...Al znam da su prejaki,i da samo mnogo kukaju,a jedini realan handicap im je sto im Bosnjaci biraju Komsica,sto je takodje irelevantno,,Imamo mi Dodika gore,pa samo laje i puca iz prazne,niko ga ne dozivljava[/quote]

Pazi hrvata nema 15 nego 11 posto...njih je usrani hdz kastrirao bukvalno u svakom dijelu bosne osim u zapadnoj hercegovini...neki dan uzese vitezit i prodase svu opremu u srbiju a nekad je taj vitezit zaposljavao hiljade ljudi...zadnjih par godina oko 200 ljudi je radilo tu i svi su sad van posla....slicno kao i sa aluminijem kojeg su finansirali bosnjaci davajuci im jeftinu struju...oni zgrcu milijarde na kladionicama a onaj ko misli da mile i bake neuzimaju masan procenat od toga je fakat naivniji od djeteta od 12 godina...njihov san o mostaru kao stolnom gradu( hrvata bukvalno nema na 77 posto opstine i 66 posto grada) je bilo samo zaglupljivanje krezube stoke.... Nazalost evropska unija je smrt za balkan i hrvati su cisti primjer toga...koja ce to budala od 20 godina ostati da zivi u posusju travniku ili banja luci ako ima sansu da zivi u frankfurtu ili minhenu...jedan beograd i sofija nemogu zadrzati stanovnistvo a da ih zadrze livno bihac ili novi travnik...ljudi budite ozbiljni

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 15 sep 2019, 23:24

hoce Peljto navuc bosnjackim klubovima gdje god moze, nema govora.

eh sad da li je placen za to ili ne, ne znam, ali mogu se bosnjaci osloniti na njega kada igraju protiv ostalih- to je sigurno
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 15 sep 2019, 23:25

UZM je napisao/la:Fun fact. Siroki jedini klub koji je prosle sezone isplatio sve place u fening, bez minute kasnjenja. Dok su velika trojka (HSK, FKZ i FKS) isplacivali cak na neke druge nacine, svima nam poznate...
Zar nije bila prica (clanak) kako ta navedena tri kluba isplacuju sve zakonski kako treba, a Siroki je prijavio igrace na minimalac?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Kamuflazn » 15 sep 2019, 23:27

Vala bi bilo ekstra da sb ispadne.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

UZM
Postovi: 220
Pridružen/a: 03 jun 2019, 00:33
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UZM » 15 sep 2019, 23:29

LjoZee je napisao/la:
UZM je napisao/la:Fun fact. Siroki jedini klub koji je prosle sezone isplatio sve place u fening, bez minute kasnjenja. Dok su velika trojka (HSK, FKZ i FKS) isplacivali cak na neke druge nacine, svima nam poznate...
Zar nije bila prica (clanak) kako ta navedena tri kluba isplacuju sve zakonski kako treba, a Siroki je prijavio igrace na minimalac?
Clanka hahaha, dje si, kako si. Siroki je prijavio uposlenike na minimalac, ne igrace. Bola znam sve o Zrinjskom nego necu ovdje pisat, cuo sam price i o Zelji, al za to ne mogu ni garantirat.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5576
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Hajdeee » 15 sep 2019, 23:34

Siroki je prijavio vecinu igraca na +- 1000KM.
Cirkus
- FKS -

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 15 sep 2019, 23:41

UZM je napisao/la:
LjoZee je napisao/la:
UZM je napisao/la:Fun fact. Siroki jedini klub koji je prosle sezone isplatio sve place u fening, bez minute kasnjenja. Dok su velika trojka (HSK, FKZ i FKS) isplacivali cak na neke druge nacine, svima nam poznate...
Zar nije bila prica (clanak) kako ta navedena tri kluba isplacuju sve zakonski kako treba, a Siroki je prijavio igrace na minimalac?
Clanka hahaha, dje si, kako si. Siroki je prijavio uposlenike na minimalac, ne igrace. Bola znam sve o Zrinjskom nego necu ovdje pisat, cuo sam price i o Zelji, al za to ne mogu ni garantirat.
Ja ne mogu garantovati nista ni tvrditi vec se sjetih da je bilo polemike oko toga i ovdje, a i da je portal prenio negdje te izvjestaje ili sta vec.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2019, 23:43

Ma ne vjerujem da će ŠB ispasti, ipak su oni jedan od kvalitetnijih i boljih klubova ove države, tako da je teško očekivati da će ispasti, al' možda se treba polako navikavati da neće biti više tako jaki da svake godine mogu biti konkurentni za vrh tabele i da svake godine izbore Europu.

Doduše, oni vjerovatno nisu toga ni svjesni u ovom momentu, al' Široki je previše mali klub da bi sebi mogao dopustiti par sezona stagnacije, to za njih može biti strašno pogubno, jer nemaju oni toliko bazu navijača, ljudi koji ih vole, koji će se danas sutra boriti za taj klub i vrlo lako mogu završiti kao neki drugi klubovi iz njihove regije počevši od Brotnja ili Posušja npr, pa onda malo šire gledajući one poslijeratne i ratne klubove ala Đerzelez, Zmaj od Bosne, Glasinac, Modriča i ostali qurci palci.

Čelik, Sloboda, Borac ili Velež opstaju jer su klubovi iz velikih gradova, sa jednom dugom tradicijom, sa solidnom bazom navijača i simpatizera, takvi klubovi će se teško ugasiti, dok ovi ostali klubovi koje sam nabrojao gore ili eto ova Tuzla City, Mladost ili Zvijezda 09, Krupa, to su kolektivi koji zavise od jednog čovjeka ili par njih, kako su nastali, tako mogu i nestati veoma brzo.

E mislim da je u takvoj situaciji i ŠB, samo što su nam svima oči zamazane njihovim konstantnim dobrim rezultatima zadnjih 10ak godina, al' pitao bih vas ja šta bi bilo sa tim klubom da preživi jednu lošu sezonu kao što su ih preživljavali Čelik, Sloboda, Borac ili Velež, ne jednu, nego deset njih barem, kako bi i dokle bi ŠB funkcionisao.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 15 sep 2019, 23:44, ukupno mijenjano 1 put.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

mikel48
Postovi: 392
Pridružen/a: 09 jan 2017, 16:38
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la mikel48 » 15 sep 2019, 23:44

Hajdeee je napisao/la:Siroki je prijavio vecinu igraca na +- 1000KM.
Cirkus
Nisu to naši novinari dobro shvatili
ŽIVOT ZA ŠIROKI.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Hans » 16 sep 2019, 00:04

Ne mora značiti da se bilo kojem klubu smiješi raspad nakon loše sezone (ili više njih). Pa mi nemamo toliko ogromnih gradova i klubova sa velikom povijesti da se napuni Premijer liga, da ispadne TC, ŠB, Zvijezda, ući će Olimpik, GOŠK, TOŠK itd, ne budite tako negativni :D imamo ogromnu Bijeljinu koja je 4 znamenke u broju gledatelja vidjela zadnji put u prošlom stoljeću :mrgreen:

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la HeraklitMracni » 16 sep 2019, 00:39

Schlager je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Sistemski u tim bosnjacko-hrvatskim mjestima su uvijek hrvati imucniji.Dovoljno pogledati skolu u travniku.Ipak,centrala bosnjaka Sarajevo je bogatija od centrale hrvata Mostar
ma ne znam te detalje,ali u konkretnom slucaju NK Siroki Brijeg,sigurno ekonomija nije uzrok....Samo da jedan od tamosnjih Mepasa,Feal-a i slicnih,odvoji 3% ciste zarade u sponzorstvo,Evropa im je zagarantovana...Ne vjerujem da zbog para steka
Jaruga udji u Grad Vitez pa udji u centar Kaknja i vidjet ćeš nebo i zemlja , vitez samo onaj fis ima ostalo sve napušteno i ruševina , Kakanj je prejak i jedna od jačih opstina u BIH , udji u Zepce , i td Jedan kakanj vrijedi ko Vitez - Zepce i Kiseljak vjeruj .. Hrvati su uvijek težili zapadu i uvijek su im se sela i kuće razlikovali od Bošnjački i Srpski , al evo i Bošnjaci kao i Srbi kupe pamet sa zapada pa lagano se sredjuju :cool:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 16 sep 2019, 00:56

Hans je napisao/la:Ne mora značiti da se bilo kojem klubu smiješi raspad nakon loše sezone (ili više njih). Pa mi nemamo toliko ogromnih gradova i klubova sa velikom povijesti da se napuni Premijer liga, da ispadne TC, ŠB, Zvijezda, ući će Olimpik, GOŠK, TOŠK itd, ne budite tako negativni :D imamo ogromnu Bijeljinu koja je 4 znamenke u broju gledatelja vidjela zadnji put u prošlom stoljeću :mrgreen:
Ne mislim ja na raspad u smislu gašenja kluba, nego raspad u smislu postizanja nekih konkretnih rezultata. A u slučaju ŠB, sezone bez Europe jesu raspad po svim parametrima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 16 sep 2019, 01:15

HeraklitMracni je napisao/la:
Schlager je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Sistemski u tim bosnjacko-hrvatskim mjestima su uvijek hrvati imucniji.Dovoljno pogledati skolu u travniku.Ipak,centrala bosnjaka Sarajevo je bogatija od centrale hrvata Mostar
ma ne znam te detalje,ali u konkretnom slucaju NK Siroki Brijeg,sigurno ekonomija nije uzrok....Samo da jedan od tamosnjih Mepasa,Feal-a i slicnih,odvoji 3% ciste zarade u sponzorstvo,Evropa im je zagarantovana...Ne vjerujem da zbog para steka
Jaruga udji u Grad Vitez pa udji u centar Kaknja i vidjet ćeš nebo i zemlja , vitez samo onaj fis ima ostalo sve napušteno i ruševina , Kakanj je prejak i jedna od jačih opstina u BIH , udji u Zepce , i td Jedan kakanj vrijedi ko Vitez - Zepce i Kiseljak vjeruj .. Hrvati su uvijek težili zapadu i uvijek su im se sela i kuće razlikovali od Bošnjački i Srpski , al evo i Bošnjaci kao i Srbi kupe pamet sa zapada pa lagano se sredjuju :cool:
Ma to će se iznivelisati sve kroz par godine, tj. svi će gradovi biti ista bijeda mimo ovih par regionalnih centara tipa Sarajevo, Tuzla, Mostar, Bihać, Zenica, BL, Bijeljina i ostalo.

Nekada je ta razlika bila puno puno veća, danas je neznantna, eto ti si naveo primjer Kaknja, ja bih još tu dodao Tešanj, al' to su praktično možda jedine dvije manje čaršije u FBIH (sa bošnjačkom većinom) koje su procvijetale zadnjih godina i kojima je ovaj period možda i najbolji period tih gradova od njihovog postojanja, svi ostali gradovi vjerovatno žive na prijeratnim sjećanjima.

Što se tiče gradova sa hrvatskom većinom, poslije rata su svi gradovi gdje su bili Hrvati izgledali kao Las Vegas u odnosu na one gdje su bili Bošnjaci. Pa eto, u Kiseljaku si u jednom momentu mogao naći više stvari nego u Sarajevu, više ti se isplati otići u Kiss nego li u Sarajevo, govorim recimo o ljudima iz Kaknja, Visokog i ostalih gradova iz okruženja.

Al' to je bilo tako poslije rata, yebiga živa lova iz zapadne Hercegovine, šverc komerc, svega bilo i u ratu i poslije rata, zato su i bili toliko nadmoćniji poslije rata. Al' danas 25 godina nakon rata, sve ti je to isti qurac (osim možda te estetike što primjetiš na kućama, objektima i tako to), i to ne zato što su se gradovi sa bošnjačkom većinom digli ili nešto slično (mimo Kaknja i Tešnja kako sam već rekao) nego su ovi sa hrvatskom većinom jednostavno stagnirali, odlaze im ljudi, nemaju kome šta praviti, a i nisu više srednje devedesete da se može tako lako praviti lova preko raznoranih sumnjih poslova. A i dan danas ovi što žive u srednjoj Bosni, mogu zahvaliti tom ratu, njima je stvarno bio brat a ne rat, bar što se tiče ekonomskog prosperiteta, a pogotovo ovo važi dole za hercegovačke Hrvate. Jedino su naebali Hrvati iz Posavine, oni su kolateralna šteta, njih vidiš niko praktično i ne spominje, ti ljudi kao da su izbrisani sa lica zemlje.

Tako da su ti danas gradovi u srednjoj Bosni sa hrvatskom većinom gola qita, kao i ovi bošnjački, za 20 godina nećeš imati Hrvata na ovom ovdje prostoru.

A sve ti to otprilike tako i utiče na sport i povezano je sa sportom, nemaš ti jakog sportskog kolektiva iz nekog 'hrvatskog grada' a da nije u pitanju neko mjesto u Hercegovini, ovo u Bosni je sve propalo i propada.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la kontrasviju » 16 sep 2019, 01:48

Ma neće ŠB ispasti, u to sam uvjeren. Prva 4 mjesta su rezervisana za Želju, Sarajevo, TC i Zrinjski. Zadnja 3 za Velež, Mladost i Zvijezdu. Od 5. do 9. mjesta će biti jako mala bodovna razlika tako da nije nemoguće da završe 5., a i 9. :thumbup:

A što se tiče "propadanja" sportskih kolektiva sa hrvatskim predznakom, mislim da tu ima više faktora. Narod u BiH kojem ubjedljivo najjačim tempom opada procenat stanovništva su Hrvati. Na zadnjem popisu su bili jedva na 15%, sada po svim mogućim analizama, a i realnom stanju vidljivim golim okom su već spali na nekih 12%. I ovo nije nikakva provokacija, već je činjenica da je Hrvatima najlakše otići iz BiH i preseliti se u neku državu EU.

Također Hrvati izuzev zapadnog dijela Grada Mostara nemaju ni jedan grad u kojem su većina, a da taj grad broji preko 20k stanovnika. To je ogroman problem i ti u takvim sredinama ne možeš stvarati i održavati kolektive, to je činjenica. I najmanja kriza se ozbiljno osjeti.

ŠB je definitivno u fazi stagnacije i već se evo osjete problemi. Pa prije svega 2,3 godine su bili dosta bolja i ozbiljnija ekipa. Da ne spominjen periode kada im niko boda na Pecari nije mogao uzeti, i sezone kada su osvajali titule. Ako uđu u neku seriju neigranja EL, recimo 3 godine zaredom, tada već nije nemoguće da ih zadesi sudbina mnogih timova sa tog prostora, koji su propali.
1921

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Wandelanoite » 16 sep 2019, 01:56

Bakir je licno stao iza TC i svim silama želi da uvuče Azmira u SDA, moglo bi svašta biti do kraja i ne bi me čudilo da TC na kraju uzme titulu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la gruezi » 16 sep 2019, 03:22

Wandelanoite je napisao/la:Bakir je licno stao iza TC i svim silama želi da uvuče Azmira u SDA, moglo bi svašta biti do kraja i ne bi me čudilo da TC na kraju uzme titulu.
Placenicko cetnicko kopile ce stat iza bilo cega sto ima cilj da unisti ono sto bi trebali biti simboli bosne i bosnjaka.. Tako vec godinama sda unistava velez celik zelju sarajevo kk i rk bosnu itd..

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.