Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 22 jun 2011, 23:28

Da bi se podigao kvalitet ove PL,mora se skratiti liga...možda od sezone 2012/13 na 14 klubova...a onda od sezone 2013/14 na 12 ...igrala bi se 33 kola...zadnji i predzadnji bi ispadali(11. i 12. mjesto)..a 10.bi igrao baraž za opstanak protiv pobjednika baraža između drugoplasiranih timova Prve Lige FBIH i Prve Lige RS....bilo bi sigurno neizvjesno do zadnjeg kola..a kvaltet fudbala bi već kroz 3-4 sezone bio uočljivo bolji.
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la badblueboylivno » 23 jun 2011, 00:44

-A- je napisao/la:
Non – stop u gostima mogli bi igrati GOŠK iz Gabele, Slavija iz Istočnog Sarajeva, Travnik i Rudar Prijedor. Razlog, nemaju obaveznih 3.000 stolica na tribinama stadiona u svojim gradovima, odnosno selu.

GOŠK je tako u N/FS BiH kao rezervnu opciju za domaće utakmice prijavio stadione u Širokom Brijegu i Čitluku. Slavija će ne postave li 3.000 stolica igrati na Željinoj Grbavici, a Travnik na zeničkom Bilinom polju. Rudar Prijedror kao domaći stadion prijavilo je i Gradski stadionu Banjoj Luci.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Za momka gore što spominje smanjenje. Ja bih odmah na ligu 12. Pet komada ispada, prvaci prvih liga razigravaju. Pet koji su ispali, poraženi u razigravanju i plasirani od 2. do 6. mjesta u prvim ligama tvore jedinstvenu prvu ligu sa 16 klubova. Niže lige igrati po regijama, četiri regije po 16 klubova, prvaci idu gore.
Već sam negdje bio postavi takav graf, sa tim zamišljenim ligama i regijama.
Hayley <3

Avatar
Crveni Barun
Postovi: 285
Pridružen/a: 28 apr 2011, 00:25
Lokacija: NEBO
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Crveni Barun » 23 jun 2011, 13:33

ss.ba ja najavio da će donijeti "analizu" svih klubova pa stao u čemu je problem činimi se da je zadnji bio čelik :?
Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen
"... samo jednim metkom uništilo se sve ni na obična hulja ne umire tako a ne jedan od najvećih onaj kojemu svako duguje poštovanje ... " N.York Times 1917
HKK Široki - PONOS Hrvata BiH
PRIKAZE - KISELJAK

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 23 jun 2011, 18:17

badblueboylivno je napisao/la:
-A- je napisao/la:
Non – stop u gostima mogli bi igrati GOŠK iz Gabele, Slavija iz Istočnog Sarajeva, Travnik i Rudar Prijedor. Razlog, nemaju obaveznih 3.000 stolica na tribinama stadiona u svojim gradovima, odnosno selu.

GOŠK je tako u N/FS BiH kao rezervnu opciju za domaće utakmice prijavio stadione u Širokom Brijegu i Čitluku. Slavija će ne postave li 3.000 stolica igrati na Željinoj Grbavici, a Travnik na zeničkom Bilinom polju. Rudar Prijedror kao domaći stadion prijavilo je i Gradski stadionu Banjoj Luci.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Za momka gore što spominje smanjenje. Ja bih odmah na ligu 12. Pet komada ispada, prvaci prvih liga razigravaju. Pet koji su ispali, poraženi u razigravanju i plasirani od 2. do 6. mjesta u prvim ligama tvore jedinstvenu prvu ligu sa 16 klubova. Niže lige igrati po regijama, četiri regije po 16 klubova, prvaci idu gore.
Već sam negdje bio postavi takav graf, sa tim zamišljenim ligama i regijama.


Teško da se u dogledno vrijeme mogu formirati zajedničke lige nižeg ranga,,,skoro nemoguće...ali važno je ovu prvu.to jest premier skratiti i povećati kvalitete..ali postepeno...kroz 2-3 sezone da krene..ne valja ništa "ho-ruk" :lol:
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
nostradamus
Postovi: 347
Pridružen/a: 03 mar 2011, 21:05
Lokacija: PIROTA vas najveći kompleks

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la nostradamus » 23 jun 2011, 21:51

-A- je napisao/la:
Non – stop u gostima mogli bi igrati GOŠK iz Gabele, Slavija iz Istočnog Sarajeva, Travnik i Rudar Prijedor. Razlog, nemaju obaveznih 3.000 stolica na tribinama stadiona u svojim gradovima, odnosno selu.

GOŠK je tako u N/FS BiH kao rezervnu opciju za domaće utakmice prijavio stadione u Širokom Brijegu i Čitluku. Slavija će ne postave li 3.000 stolica igrati na Željinoj Grbavici, a Travnik na zeničkom Bilinom polju. Rudar Prijedror kao domaći stadion prijavilo je i Gradski stadionu Banjoj Luci.
Samo informacije radi stadion Pirota ima trenutno postavljenih 3200 stolica na stadionu dvije tribine ,uskoro pocinje produzavanje istocne koja ce ici s citavom duzinom terena.Oni koji su bili na Piroti znaju o cemu pricam,a autor gornjeg teksta ocito nikad nije bio.U novu sezonu Pirota ulazi sa novim elektronskim semaforom,tako da ce ona od ove sezone biti solidan stadion za nase uslove.I molim vas da prvo provjerite ono o cemu pisete a ne da lupate gluposti napamet...
Otkako je stari Travnik nastao ovakav svjet jos nije rastao ,a mene dugo bilo nije.....

Avatar
-A-
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 nov 2009, 15:22
Lokacija: Samo Saraj'vo!!!
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la -A- » 23 jun 2011, 23:25

Ja sam to napisano prenjeo sa jednog konkurentnog sajta ovom sajtu,tako da nisam mogao postaviti link njer bi bio cenzurisan. Naravno da sam bio na Pirotu i to vise desetina puta :D

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2011, 12:43

mnogo_smo_jaki je napisao/la:Teško da se u dogledno vrijeme mogu formirati zajedničke lige nižeg ranga,,,skoro nemoguće...ali važno je ovu prvu.to jest premier skratiti i povećati kvalitete..ali postepeno...kroz 2-3 sezone da krene..ne valja ništa "ho-ruk" :lol:
Da, naravno da ne valja, ali bi u duhu ovih promjena u Savezu valjalo i to uraditi, promijeniti ove sisteme kakvi su trenutno. Recimo odrediti da liga 12 kreće od sezone 2013/2014, i da od te sezone kreće zajednička 2. liga - odnoso, Premijer bi postala Prva, a Prva bi postala Druga. Mislim da ovoga nogometnog sistema kako je kod nas, kantonalne podjele, nema nigdje u svijetu. :D
Hayley <3

ŠB.TRN
Postovi: 1547
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la ŠB.TRN » 24 jun 2011, 12:51

NAPOKON NETKO, TKO SE POCEO BRINUTI I ZA PREMIJER LIGU!!!
Komisija za normalizaciju zasad posluje u ‘plusu’, prvi ispit usvajanja Statuta je položila, a, već smo pisali ranije, tek nakon toga slijedi teži dio posla namicanja prijeko potrebnih šuškavih novčanica bez koji bh. nogomet ne može spasiti ni ‘njemački’ statut.

Traži se način kako olakšati klubovima i Savezu financijsku situaciju, teren za pronalaženje pokrovitelja već se opipava i prvi rezultati mogli bi uskoro biti vidljivi.
Olakšati klubovima

Cilj Komisije za normalizaciju, koja trenutačno upravlja krovnom nogometnom organizacijom, jest pronalaženjem glavnog pokrovitelja, ali i onih manjih, klubovima podmiriti određene troškove natjecanja. Uspije li se realizirati taj plan, klubovi više ne bi snosili troškove službenih osoba za utakmice, koji po jednom kolu iznose otprilike oko 2500 do 4000 maraka, što bi s obzirom na financijsku situaciju većine bh. klubova bilo veliko olakšanje. Okvirna procjena jest da bi samo za taj segment (troškovi natjecanja) bilo potrebno ‘ulijevanje’ milijun maraka sponzorskih sredstava. Premier liga ubuduće bi nosila ime glavnog pokrovitelja.
Prijašnjih godina marketing se uglavnom usmjeravao na A reprezentaciju, dok su čelnici NS-a BiH ostavljali dojam da je Liga samo ‘usputna’ potreba bez koje Savez ne može egzistirati. Neke stvarne dobre volje za napretkom elitnog ranga nije bilo, dakako, čast malobrojnim izuzecima koji su ukazivali na potrebu ‘sređivanja’ premierligaškog kaosa, a posebno onoga kakav vlada u nižim rangovima natjecanja.

Službena lopta

Također, NS BiH pokušava pronaći i službenu loptu za Premier ligu. Taj pokrovitelj podmirio bi potrebe kompletnog natjecanja, dakle dao bi lopte za sve utakmice, ali bi i svaki klub dobio iste lopte za treninge. Iako se iz ‘neke’ europske perspektive ovakve stvari čine banalnima, one su upravo potrebne kako bi Premier liga malo po malo krenula prema naprijed.
Komisija će u iduća dva dana raspravljati o masi stvari među kojima će biti i izvješća svih komisija NS-a BiH (Natjecateljska, Disciplinska, Sudačka…) o protekloj sezoni. Neslužbeno doznajemo kako bi uskoro moglo doći do smanjenja broja članova u svim komisijama kako bi se smanjili ogromni financijski izdaci koji odlaze na rad tijela NS-a BiH. Ukratko, procijenjeno je da će komisije imati isti učinak i s manjim brojem ljudi. Također, do detalja će se analizirati dosadašnji rad komisija, te će se označiti uočeni propusti.
Novo vodstvo NS-a BiH počelo je polako rješavati nagomilani kaos prijašnje “vlasti”.

Sastanak s UEFA-om
U četvrtak nova ‘mapa puta’

U petak će se u Sarajevu Komisija za normalizaciju sastati s predstavnicima FIFA-e i UEFA-e, koji će predstaviti novu ‘mapu puta’ implementacije usvojenog Statuta. Postoje određene nejasnoće po pitanju ‘starih’ kadrova koji bi se ponovno mogli uključiti u rad izvršnih tijela NS-a BiH, tako da će biti zanimljivo što će Marcel Benz i Eva Pasquier poručiti aktualnom vodstvu Saveza kako se ponašati o tome pitanju.

Avatar
chancho
Postovi: 75
Pridružen/a: 25 feb 2010, 09:37
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la chancho » 24 jun 2011, 12:55

Skraćenje lige je totalna GLUPOST....pa pogledajte te lige 10 ili 12...ja nikad ne bi volio da imamo takvu ligu...nekako mi djeluju NEZAINTERESOVANO...npr...austrija, irska, svica, i sl.....3-4 kluba imaju, a ovi ostali su gori od naših....

a 16 klubova je najbolja opcija....samo bi se mog'o povećat' broj klubova koji ispadaju, recimo na 4....eto ti odma' borbe, a i klubovi iz entitetskih liga bi imali bolji motiv....pa i 6...što da ne....a skraćenje...jok.

lijep pozdrav
Mi u BiH bi trebali djeci davati imena po uzoru na ove naše tablice na autima, valjda bi tada bilo svejedno KO SE KAKO ZOVE!
Miriše hljeb što Salčin sprema..

Avatar
Urban
Postovi: 359
Pridružen/a: 21 avg 2009, 12:57

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Urban » 24 jun 2011, 12:59

chancho je napisao/la:Skraćenje lige je totalna GLUPOST....pa pogledajte te lige 10 ili 12...ja nikad ne bi volio da imamo takvu ligu...nekako mi djeluju NEZAINTERESOVANO...npr...austrija, irska, svica, i sl.....3-4 kluba imaju, a ovi ostali su gori od naših....

a 16 klubova je najbolja opcija....samo bi se mog'o povećat' broj klubova koji ispadaju, recimo na 4....eto ti odma' borbe, a i klubovi iz entitetskih liga bi imali bolji motiv....pa i 6...što da ne....a skraćenje...jok.

lijep pozdrav





upravu si 100% za mene je takodje los potez al tvoj prijedlog dobar bar meni
IVICA OSIM :" ONAJ KO NE MOŽE DA TRČI , NE MOŽE NI DA IGRA , PADA I TAKTIKA , PADA SVE U VODU "

Avatar
chancho
Postovi: 75
Pridružen/a: 25 feb 2010, 09:37
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la chancho » 24 jun 2011, 13:06

hvala....obično naša raja odma' kontrira pa i ako nije u pravu...Još jednom hvala na slaganju..:-)
Mi u BiH bi trebali djeci davati imena po uzoru na ove naše tablice na autima, valjda bi tada bilo svejedno KO SE KAKO ZOVE!
Miriše hljeb što Salčin sprema..

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Megamon » 26 jun 2011, 10:28

Komitet za normalizaciju Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine usvojio je kalendar takmičenja za narednu sezone u Premijer ligi.


Tako je utvrđeno da će Premijer liga startati sa novom sezonom 6. avgusta, a završetak jesenjeg dijela polusezone planiran ja za 27. novembar ove godine.

Proljetna polusezona počinje 3. marta iduće godine, a naredna sezona završava utakmicama posljednjeg kola koje su na programu 30. maja 2012. godine.
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
elSaik
Postovi: 1092
Pridružen/a: 02 jun 2010, 17:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la elSaik » 26 jun 2011, 12:20

chancho je napisao/la:Skraćenje lige je totalna GLUPOST....pa pogledajte te lige 10 ili 12...ja nikad ne bi volio da imamo takvu ligu...nekako mi djeluju NEZAINTERESOVANO...npr...austrija, irska, svica, i sl.....3-4 kluba imaju, a ovi ostali su gori od naših....

a 16 klubova je najbolja opcija....samo bi se mog'o povećat' broj klubova koji ispadaju, recimo na 4....eto ti odma' borbe, a i klubovi iz entitetskih liga bi imali bolji motiv....pa i 6...što da ne....a skraćenje...jok.

lijep pozdrav
Normala. A oni su svi ludi, a mi pametni. Skraćivanje lige će doprinijeti spasu našeg fudbala. 10 ekipa, od kojih 2 ispadaju, a 4 idu u Europu, pa da vidim ko će s kim igrati 3 za 3, praksa koja predstavlja jednu od rak rana našeg fudbala. ;)

mmmirza
Postovi: 656
Pridružen/a: 01 jul 2010, 21:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mmmirza » 26 jun 2011, 12:46

idealno bi bilo PREMIJER BH LIGA 12 klubova - cetverokruzno 22 kola + 10 kola za prvaka i za opstanak
velez - zrinjski
sarajevo- borac
siroki - zeljo
zvijezda - sloboda
slavija - olimpik
leotar - celik


11 igra baraz sa 2 iz jedinstvene lige a 12 ispada, a 1.LIGA bila bi
drina - orasje
buducnost - sutjeska
radnik - jedinstvo
rudar - iskra
travnik - bosna
kozara - laktasi
modrica - gradina
gosk - rudar kakanj

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la sony_91 » 26 jun 2011, 14:01

mmmirza je napisao/la:idealno bi bilo PREMIJER BH LIGA 12 klubova - cetverokruzno 22 kola + 10 kola za prvaka i za opstanak
velez - zrinjski
sarajevo- borac
siroki - zeljo
zvijezda - sloboda
slavija - olimpik
leotar - celik


11 igra baraz sa 2 iz jedinstvene lige a 12 ispada, a 1.LIGA bila bi
drina - orasje
buducnost - sutjeska
radnik - jedinstvo
rudar - iskra
travnik - bosna
kozara - laktasi
modrica - gradina
gosk - rudar kakanj
a Omladinac, možda bi i mi mogli u tu drugu ligu BiH, evo malo statistike

Pronašao sam tabele od pet predhodnih sezona Prve lige FBiH, sabrao sam bodove i evo kakvu sam konačnu listu dobio.

Tim (sezone) bodovi:
1. Rudar Kakanj (5) 246
2. GOŠK Gabela (5) 236
3. SAŠK Napredak Sarajevo (5) 223
4. Bosna Visoko (5) 215
5. Budućnost Banovići (4) 198
6. Iskra Bugojno (4) 184
7. Igman Konjic (4) 153
8. Jedinstvo Bihać (3) 132
9. Troglav Livno (3) 129
10. Omladinac Mionica (3) 124
11. Krajina Cazin (3) 122
12. Zvijezda Gradačac (2) 121
13. Gradina Srebrenik (3) 116
14. Orašje (2) 95
15. Čapljina (2) 87
16. Radnički Lukavac (2) 84
17. Krajišnik Velika Kladuša (2) 84
18. Goražde (2) 82
19. Bratstvo Gračanica (2) 81
20. Vitez (2) 79
21. Slaven Živinice (2) 74
22. Stanić Kreševo (2) 67
23. Brotnjo Čitluk (2) 67
24. Olimpik Sarajevo (1) 60
25. Ozren Semizovac (2) 59
26. Travnik (1) 56
27. Žepče (2) 55
28. Drinovci (1) 43
29. Mramor (1) 32
30. TOŠK Tešanj (1) 29
31. Radnik Hadžići (1) 20

gollum
Postovi: 1443
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la gollum » 28 jun 2011, 01:45

Ako se po jutru dan poznaje, bit će ovo u globalu vrlo loša sezona, sa lošim kvalitetom igre, jedna od slabijih sigurno.
Ekipe bih razvrstao u tri kategorije.

PRVA KATEGORIJA - ekipe koje imaju sreće što su mnogi u finansijski teškoj situaciji, pa će se većina njih spasiti od ispadanja.
GOŠK - Morat će igrati u Čitluku, mislim da će Pero i Lujo vidjeti da nema smisla igrati tako, više mogu zaraditi u Prvoj ligi prodajom utakmica
KOZARA - Najveća nepoznanica, prva pojačanja počela stizati, kažem imaju sreće što su mnogi loši, možda ostanu u ligi
RUDAR PRIJEDOR - Prozivka odgođena zbog teške finansijske situacije, morat će i oni igrati izvan Prijedora ako uskoro ne urade nešto na stadionu, a prije samo par mjeseci ni Evropa si nije činila daleko
SLAVIJA - Situacija iz godine u godinu sve gora, nikad bliži ispadanju
TRAVNIK - Otišlo već par standardnih prvotimaca, a Sarajčić i Varupa godinu stariji, neće biti lako. Iako, mora im se priznati da uvijek pronađu solidne mlade igrače za naše uslove, najbolji primjer je Popović
SLOBODA - Duguju i Bogu i narodu, rasulo, al ima i gorih
ČELIK - Najavljuju borbu za vrh :roll: Ekipa loša, tribine Bilinog polja će biti praznije nego ikad, jedno auto već oštećeno, očekujemo da će bar jedno biti i zapaljeno
LEOTAR - Nema previše informacija, prozivka je obavljena, pojavilo se dosta igrača, nekoliko starih imena, možda i najbolje stoje u ovoj kategoriji

DRUGA KATEGORIJA - Ekipe koje su trenutno za sredinu tabele, od 5. do 8. mjesta, ali se mogu priključiti borbi za Evropu, posebno ako dovedu još 2-3 dobra igrača, a imaju još dosta vremena za to
VELEŽ - Lijepo je vidjeti da se konsoliduju lagano, nisu za Evropu ali mislim da će to biti jedna solidna ekipa
ZVIJEZDA - Fina ekipa, znaju fino odigrati, ako Jović nađe par dobrih pojačanja mogli bi biti najprijatnije iznenađenje i ostvariti najbolji plasman u historiji
ZRINJSKI - Finansijski dobro stoje, cilj je opet plasman u evropska takmičenja, morat će se malo i pojačati za to, vidjet ćemo
OLIMPIC - no comment, što bi rekao Prljača

TREĆA KATEGORIJA - Poznata četvorka, treba vidjeti hoće li neko uspjeti napraviti iskorak sa nekim zvučnijim pojačanjem. Mislim da bi ovo mogla biti prva sezona u kojoj će Željo i Sarajevo završiti na prve dvije pozicije


Ovakvo opće stanje vodi ka jednom zaključku - ligu treba podhitno smanjiti! Hoće li igrati 11, 12, 12.5 klubova, nije toliko bitno, ali 16 je previše. Formirati napokon i Udruženje premijerligaša i sve ovo što UEFA zahtjeva, ovako više ne može.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Kevin » 28 jun 2011, 09:33

gollum je napisao/la:Ako se po jutru dan poznaje, bit će ovo u globalu vrlo loša sezona, sa lošim kvalitetom igre, jedna od slabijih sigurno.
Ekipe bih razvrstao u tri kategorije.

PRVA KATEGORIJA - ekipe koje imaju sreće što su mnogi u finansijski teškoj situaciji, pa će se većina njih spasiti od ispadanja.
GOŠK - Morat će igrati u Čitluku, mislim da će Pero i Lujo vidjeti da nema smisla igrati tako, više mogu zaraditi u Prvoj ligi prodajom utakmica
KOZARA - Najveća nepoznanica, prva pojačanja počela stizati, kažem imaju sreće što su mnogi loši, možda ostanu u ligi
RUDAR PRIJEDOR - Prozivka odgođena zbog teške finansijske situacije, morat će i oni igrati izvan Prijedora ako uskoro ne urade nešto na stadionu, a prije samo par mjeseci ni Evropa si nije činila daleko
SLAVIJA - Situacija iz godine u godinu sve gora, nikad bliži ispadanju
TRAVNIK - Otišlo već par standardnih prvotimaca, a Sarajčić i Varupa godinu stariji, neće biti lako. Iako, mora im se priznati da uvijek pronađu solidne mlade igrače za naše uslove, najbolji primjer je Popović
SLOBODA - Duguju i Bogu i narodu, rasulo, al ima i gorih
ČELIK - Najavljuju borbu za vrh :roll: Ekipa loša, tribine Bilinog polja će biti praznije nego ikad, jedno auto već oštećeno, očekujemo da će bar jedno biti i zapaljeno
LEOTAR - Nema previše informacija, prozivka je obavljena, pojavilo se dosta igrača, nekoliko starih imena, možda i najbolje stoje u ovoj kategoriji

DRUGA KATEGORIJA - Ekipe koje su trenutno za sredinu tabele, od 5. do 8. mjesta, ali se mogu priključiti borbi za Evropu, posebno ako dovedu još 2-3 dobra igrača, a imaju još dosta vremena za to
VELEŽ - Lijepo je vidjeti da se konsoliduju lagano, nisu za Evropu ali mislim da će to biti jedna solidna ekipa
ZVIJEZDA - Fina ekipa, znaju fino odigrati, ako Jović nađe par dobrih pojačanja mogli bi biti najprijatnije iznenađenje i ostvariti najbolji plasman u historiji
ZRINJSKI - Finansijski dobro stoje, cilj je opet plasman u evropska takmičenja, morat će se malo i pojačati za to, vidjet ćemo
OLIMPIC - no comment, što bi rekao Prljača

TREĆA KATEGORIJA - Poznata četvorka, treba vidjeti hoće li neko uspjeti napraviti iskorak sa nekim zvučnijim pojačanjem. Mislim da bi ovo mogla biti prva sezona u kojoj će Željo i Sarajevo završiti na prve dvije pozicije


Ovakvo opće stanje vodi ka jednom zaključku - ligu treba podhitno smanjiti! Hoće li igrati 11, 12, 12.5 klubova, nije toliko bitno, ali 16 je previše. Formirati napokon i Udruženje premijerligaša i sve ovo što UEFA zahtjeva, ovako više ne može.
:roll: :roll:
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

gollum
Postovi: 1443
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la gollum » 28 jun 2011, 12:21

Naravno, podrazumijeva se da sam mislio da, za naše uslove, finansijski dobro stoje. Možda ne najbolje, ali i dalje dobro za naše uslove.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
mirza_rd
Postovi: 365
Pridružen/a: 09 avg 2010, 21:54
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la mirza_rd » 28 jun 2011, 15:17

sony_91 je napisao/la:
mmmirza je napisao/la:idealno bi bilo PREMIJER BH LIGA 12 klubova - cetverokruzno 22 kola + 10 kola za prvaka i za opstanak
velez - zrinjski
sarajevo- borac
siroki - zeljo
zvijezda - sloboda
slavija - olimpik
leotar - celik


11 igra baraz sa 2 iz jedinstvene lige a 12 ispada, a 1.LIGA bila bi
drina - orasje
buducnost - sutjeska
radnik - jedinstvo
rudar - iskra
travnik - bosna
kozara - laktasi
modrica - gradina
gosk - rudar kakanj
a Omladinac, možda bi i mi mogli u tu drugu ligu BiH, evo malo statistike

Pronašao sam tabele od pet predhodnih sezona Prve lige FBiH, sabrao sam bodove i evo kakvu sam konačnu listu dobio.

Tim (sezone) bodovi:
1. Rudar Kakanj (5) 246
2. GOŠK Gabela (5) 236
3. SAŠK Napredak Sarajevo (5) 223
4. Bosna Visoko (5) 215
5. Budućnost Banovići (4) 198
6. Iskra Bugojno (4) 184
7. Igman Konjic (4) 153
8. Jedinstvo Bihać (3) 132
9. Troglav Livno (3) 129
10. Omladinac Mionica (3) 124
11. Krajina Cazin (3) 122
12. Zvijezda Gradačac (2) 121
13. Gradina Srebrenik (3) 116
14. Orašje (2) 95
15. Čapljina (2) 87
16. Radnički Lukavac (2) 84
17. Krajišnik Velika Kladuša (2) 84
18. Goražde (2) 82
19. Bratstvo Gračanica (2) 81
20. Vitez (2) 79
21. Slaven Živinice (2) 74
22. Stanić Kreševo (2) 67
23. Brotnjo Čitluk (2) 67
24. Olimpik Sarajevo (1) 60
25. Ozren Semizovac (2) 59
26. Travnik (1) 56
27. Žepče (2) 55
28. Drinovci (1) 43
29. Mramor (1) 32
30. TOŠK Tešanj (1) 29
31. Radnik Hadžići (1) 20
aj neseri gdje omaldinac moze biti bolji od Zvijezde Zvijezda 3 g u PL a omladinac nije ni igro u PL nit ima ikakve sanse za to i narednih 5god

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la sony_91 » 28 jun 2011, 15:19

@mirza_rd

ja neznam na šta si ti mislio sad s tim, ali ti si Zvijezdu stavio u 1. ligu, a ja sam mislio da Omladinac može u tu tvoju 2. ligu, niđe ja nisam poredio Zvijezdu i Omladinac, odakle ti to?

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 12345678922, Amazon [Bot], Beli98, exFighter1926, laszlo, nokee, segasega1, tabba77 i 46 gostiju.