Premijer liga BiH - općenito

mma_hz
Kontakt:

PostPostao/la mma_hz » 15 maj 2019, 10:36

Osim13 WroteColonNisam mislio ništa zbog nas već generalno.

A brat ja ne razumijem kako navijaci Zeljeznicara mogu podrzavati ove ljude.Halo to je Zeljo ba,nije Spars da se ovako ofira i provlaci kroz medije.
Ne znam,razumijem da ih je Osim doveo i da je rekao da on nema sta s tim, mislim sa licencama ali moraju se naci ozbiljniji ljudi.
A moje licno misljenje je da vi morate dobiti licencu bez obzira na sve,samo Sarajevo i Zeljeznicar su dostojni da prezentuju BIH u Europi...
Kad ljudi dodju na Bilino polje protiv Radnika npr a tamo 50 ljudi na utakmici ,kontace ovdje nema fudbala.
FK SARAJEVO.

GROM
16
05
19
92
!!!

MMM
Kontakt:

PostPostao/la MMM » 15 maj 2019, 12:28

NeretvanskaPastrmka WroteColon
Beduin WroteColon
Suki46 WroteColonSljedeća sezona bi mogla biti "krvava"
Sarajevo,Zrinjski,Zeljeznicar,Siroki,Borac,Velež(vjerovatno :mrgreen: ) , Čelik,Sloboda,Radnik,Mladost + Zvijezda 09 i Tuzla.Kad bi liga bila na 10 timova i to ovih nabrojanih , zanimljivo bi baš bilo :bih:

Cinjenica je da samo 5-6 klubova moze imati 3000+ navijaca u prosjeku po sezoni, ostalo je talasika. Izuzmi Sarajevski derbi i napravi prosjek ta 2 kluba i vidices da jedva odskacu od konkurencije.

Borac kao i Velez ce na pocetku naredne sezone imati dobru posjetu, a onda povratak u realnost. Narocito Velez, vec vidjeno ove sezone sa Celikom, statut izglasan, grad preuzeo reprogram, ulazak stranog kapitala/ulagaca, povratak Robije na stadion i odmah euforija i najava prekucavanje lige na tribini, a onda TUPP, jedva iznad 3000. Naredna jos ocajnija ako se ne desi bas nesto nevidjeno dobro.
Zrinjski da ne spominjem, smijesni ove sezone, mozda i zasicenost zadnjih godina.

Po imenima klubova izgleda kao zanimljiva sezona, ali ne mogu se svi boriti za vrh tabele i eto pada i na tribinama. Nasa realnost.

Brato ovo kod nema veze sa euforijama i rezultatima. Ova posjeta je plod transparentnog i postenog poslovanja,relacije klub-navijaci i mnogo zajednickih projekata. Svaki navijac Veleza u svakom trenutku u klubu moze dobiti finansijski izvjestaj za period koji zeli. Nema kradja i nismo nicija privatna prcija kao 100% klubova u ligi gdje se sve sakriva a navijaci nemaju pojma sta se u klubu desava i kako posluje. Primjer smo svima kako normalan i pravi klub funkcionise. Davno sam pisao Velezova masa nije nestala,ona je samo prespavala najcrnije dane istorije kluba gdje su nas domaci dusmani i grobari unazadili za 100 godina. Ako su Capljina,Tosk,Jedinstvo i ostali u drugoj ligi nas skupili 3000-4000-5000 zamisli sta ce biti u premijer kada budu dolazili Zeljo Celik Sloboda Borac itd

Ne seri brato, to si govorio i za prošlu upravu!
Vi ste htjeli živjet s nama, zato nas sad trpite!

zlajci
Kontakt:

PostPostao/la zlajci » 15 maj 2019, 12:51

Bit ce dobra posjeta s pocetka i na Velezu i Borcu.
Poslije ce zavisiti od igara.

Obicni simpatizeri hoce da se pobjedjuje pa makar to bio i 2.rang takmicenja. Cim nema rezultata manje je interesovanje.
tuzlanska Sloboda

brile
Kontakt:

PostPostao/la brile » 15 maj 2019, 13:55

mma_hz WroteColon
Osim13 WroteColonNisam mislio ništa zbog nas već generalno.

A brat ja ne razumijem kako navijaci Zeljeznicara mogu podrzavati ove ljude.Halo to je Zeljo ba,nije Spars da se ovako ofira i provlaci kroz medije.
Ne znam,razumijem da ih je Osim doveo i da je rekao da on nema sta s tim, mislim sa licencama ali moraju se naci ozbiljniji ljudi.
A moje licno misljenje je da vi morate dobiti licencu bez obzira na sve,samo Sarajevo i Zeljeznicar su dostojni da prezentuju BIH u Europi...
Kad ljudi dodju na Bilino polje protiv Radnika npr a tamo 50 ljudi na utakmici ,kontace ovdje nema fudbala.

Podrzava ih dokoljenko sa 16 profila i jos par likova ovdje na forumu, nemoj da te to zavarava. Ovi ljudi nemaju podrsku ni 1% navijaca vjeruj mi, a to se najbolje vidi na stadionu.

Prerano su poceli da se brukaju, ali eto dobili su sansu pa cemo da vidimo.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI !

Denchi
Kontakt:

PostPostao/la Denchi » 15 maj 2019, 16:08

Alka Vuica sa numerom laži,laži,laži me :clap: :clap: :clap:

DA LI ĆE ŽELJO TUŽITI ZIRAT BANKU AKO OSTANE BEZ EVRO LICENCE??

Odlukom Prvostepene komsije za licenciranje FK Željezničar nije dobio licencu za nastup u UEFA takmičenjima za sezonu 2019/2020. Razlog za ovu odluku je neizmirena obaveza na dan 31.03.2019. prema bivšem treneru Slavku Petroviću, a prema odluci FIFA od 19.09.2018. godine.

slika

FK Željezničar je obavezu prema Slavku Petroviću izmirio sa zakašnje njem, dana 04.04.2019.godine. Prema izjavi Slavka Petrovića, FK Željezničar je nakon izmirenja obaveze u aprilu 2019. godine zahtijevao od Slavka Petrovića da potpiše antidatirani sporazum (31.12. 2018.) kojim bi se prolongiralo plaćanje obaveza po FIFA odluci do 30.04.2019.godine i na taj način opravdala uplata od 04.04.2019 .godine.

slika

Pravilnik o licenciranju klubova za učešće u UEFA-inim takmičenjima ne dozvoljava izmirenje obaveza iz člana 49. Pravilnika nakon 31.03. a ne dozvoljava ni uzimanje u razmatranje bilo kakvih novih dokaza nakon 31.03. (tačka 17. Aneksa IX Pravilnika).

FK Željezničar administraciji za licenciranje nije dostavio nijedan dokaz vezan za izmirivanje ili reprogram obaveza prema Slavku Petroviću do 31.03.2019. godine.
slika

Kako Slavko Petrović nije pristao na nezakonito postupanje i retroaktivno potpisivanje dokumenata, čelnicima FK Željezničar je ostala nada da se pravdaju da su imali namjeru 28.03.2019.godine da izmire obavezu prema Slavku Petroviću, ali navodno nisu uspjeli iz bizarnog razloga. Na bankovnoj uplatnici su upisali pogrešan broj računa Slavka Petrovića. Navodna omaška prilikom ispisivanja broja računa od 16 cifara učinjena od strane toliko hvaljene administracije FK Željezničar klub može ostaviti bez učešća u UEFA takmičenjima i time do izostanka velikog unaprijed planiranog prihoda u kasi.

Ziraat banka preko koje FK Željezničar posluje, je dana 30.04.2019. godine svojom čudnom potvrdom (ili nečega što bi trebalo da liči na potvrdu) bez broja protokola i bez imena odgovorne osobe uz potpis, potvrdila da je navodno došlo do greške, bez dostave ikakvog dokaza da je uplata zaista pokušana.

Čudno je da je trebalo proći sedam dana da se konstatuje greška, a više od mjesec da se klub potvrdom obavijesti o tome. Da se radilo o profesionalnoj banci, greška je trebala da se ustanovi u roku od 24 sata, a u svakom slučaju bi se uplata (da je zaista uplaćena) na pogrešan račun vratila uplatiocu što bi bilo vidljivo na svim izvodima banke.

Pošto Slavko Petrović nije pristao na nezakonita postupanja u smislu ponuđenog falsifikovanja i antidatiranja dokumenata.

slika

Da li je FK Željezničar potražio novog saučesnika za svoje rabote i naša ga u banci a kojom sarađuje. Pa poslovanje banke je predmet kontrole mnogih državnih i entiteskih institucija. One bi sa ovakvim ponašanjem banke morale biti upoznate i izvršiti potrebne kontrole.

Ako Drugostepena komisija za licenciranje potvrdi odluku Prvostepene komisije, FK Željezničar će ostati bez Evrope i bez iznosa od 250.000 do 500.000EUR na koje je uprava kluba računala za narednu sezonu

U slučaju ovakvog scenarija klub sa Grbavice može jedino da tuži Ziraat banku za neprofesionalno postupanje i naknadu štete u navede nim iznosima, naravno, ukoliko je uplata od dana 28.03.2019. godine Slavku Petroviću ikada pokušana.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

redbull93
Kontakt:

PostPostao/la redbull93 » 15 maj 2019, 16:27

Eto i to se odgonetnulo, znaci radnik u europi i svako davanje licence zelji je protiv pravila.
#SamoČelik

prisonbreak
Kontakt:

PostPostao/la prisonbreak » 15 maj 2019, 16:38

redbull93 WroteColonEto i to se odgonetnulo, znaci radnik u europi i svako davanje licence zelji je protiv pravila.

Mozda cemo i mi u Evropu :mrgreen:
Nadam se da ce Mladost ostvariti dvije pobjedebi kiks Radnika
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

zlajci
Kontakt:

PostPostao/la zlajci » 15 maj 2019, 16:39

Ako neko zna kada je sljedeća presica Zelje i hoce li biti live stream. Kontao sam voditi porodicu u kino na neku komediju, ali vec ako ce biti kakva presica mozemo i kuci ostati.
tuzlanska Sloboda

AdkoHz
Kontakt:

PostPostao/la AdkoHz » 15 maj 2019, 16:43

prisonbreak WroteColon
redbull93 WroteColonEto i to se odgonetnulo, znaci radnik u europi i svako davanje licence zelji je protiv pravila.

pa po tabeli mozda bi i mogli al jbg kad ni vi nemate licencu.

prisonbreak
Kontakt:

PostPostao/la prisonbreak » 15 maj 2019, 16:45

AdkoHz WroteColon
prisonbreak WroteColon

pa po tabeli mozda bi i mogli al jbg kad ni vi nemate licencu.

Ma zezam se za nas, al Mladost bi mogla definitivno.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 15 maj 2019, 16:49

Ma Radnik ce. Ako bi gledali igru i to i jesu zasluzili. Malo mi je odvratan onaj trener njihov, ali hajd.
1921

AdkoHz
Kontakt:

PostPostao/la AdkoHz » 15 maj 2019, 16:49

Kako god bilo za ligu je jako lose da ode radnik.Nadam se da ce se u celiku pocet ozbiljnije radit jer jak celik treba ovoj ligi.

samoposteno
Kontakt:

PostPostao/la samoposteno » 15 maj 2019, 16:55

zlajci WroteColonAko neko zna kada je sljedeća presica Zelje i hoce li biti live stream. Kontao sam voditi porodicu u kino na neku komediju, ali vec ako ce biti kakva presica mozemo i kuci ostati.

Ma samo im drug preporuci njihovu temu i komedija zagarantovana :D

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 15 maj 2019, 16:56

Ma iskreno za ligu je isto ili ga otisao Radnik ili Mladost. Nece se svakako zadrzati duze od kola u Evropu osim ako ne budu imali neku ludu srecu. Treba ovoj ligi i jak Borac i Velez, Celik, Sloboda, Zeljo da bi imao sta vidjeti. Ali, dok se svi “ojacaju” 100 godina.
1921

redbull93
Kontakt:

PostPostao/la redbull93 » 15 maj 2019, 17:51

LjoZee WroteColonMa iskreno za ligu je isto ili ga otisao Radnik ili Mladost. Nece se svakako zadrzati duze od kola u Evropu osim ako ne budu imali neku ludu srecu. Treba ovoj ligi i jak Borac i Velez, Celik, Sloboda, Zeljo da bi imao sta vidjeti. Ali, dok se svi “ojacaju” 100 godina.

Dok se ovi ojacaju, past ce zeljo, sarajevo, siroki, zrinjski i tako svako 100 godina u krug :lol:
#SamoČelik

YNWA
Kontakt:

PostPostao/la YNWA » 16 maj 2019, 09:05

Denchi WroteColonslika

Kao sto sam pisao, trazili su od Petrovica da potpise jedan ovakav ugovor, i samo tako im je mogao pomoci, sto on naravno nije zelio uraditi, zasto, vidimo po tome ko mu je advokat...
Komsije su ovdje popusile, sumnjam da ce dobiti licencu, jer tesko ce im progledati kroz prste iz saveza, jer ipak ima ovdje jedna strana koja pravi pritisak da oni ne dobiju licencu, i sigurno prijete da ce sve prijaviti UEFI...
Ali na kraju sami su sebi krivi, nije ovaj advokat kriv sto oni nisu na vrijeme uplatili, i sto su odugovlacili, on se bori za interese Radnika, iako sigurno nije posteno da ekipa koja izbori na terenu Evropu, koja je na kraju isplatila dugovanja, zbog ovoga ne ide u Evropu, ali takva su pravila...
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 09:26

Jbg dok su nudili po milion za nase igrace nisu o ovome razmisljali. :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Saljite ponudu u Drezden!!!!! :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Davno vam je Dino Selimovic rekao, platite obaveze pa onda nudite pare za igrace. Dino vam je jos tad pokusavao otvoriti oci. :kafa:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Zip
Kontakt:

PostPostao/la Zip » 16 maj 2019, 09:50

Meni nije jasno samo, imali su 100 dana da plate dug, i oni to ganjaju zadnji dan... Jbte, kod bosnje kad je placanje, neka se ceka zadnji dan...

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 16 maj 2019, 10:07

I opet pojedincima kriv savez i ostale stvari, znali su za pravila koja nisu ispoštovali i to je to. Kontam da bi priložili dokaz da ga imaju, ne bi Petrovića moljakali da potpiše retroaktivno.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Zip
Kontakt:

PostPostao/la Zip » 16 maj 2019, 10:17

MortemHz WroteColonI opet pojedincima kriv savez i ostale stvari, znali su za pravila koja nisu ispoštovali i to je to. Kontam da bi priložili dokaz da ga imaju, ne bi Petrovića moljakali da potpiše retroaktivno.

Ovako izgubili i pare i licencu :lol:

Da su bogdo pare ostale :D

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: Aemon, Lik, redbull93, SarajevoJeBordo i 17 gostiju.