Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
Blueforce21
Postovi: 221
Pridružen/a: 24 sep 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Blueforce21 » 03 dec 2019, 20:11

irfo je napisao/la:
03 dec 2019, 14:22
Ne kontam zbog cega su pitari uvjereni da imaju najbolju ekipu u ligi?
Mozda najbolje igrace, ali zna se ko ima najbolju ekipu :wave:
1921

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la crozla » 03 dec 2019, 20:48

MMM je napisao/la:
03 dec 2019, 17:26
Machak je napisao/la:
02 dec 2019, 11:40
slika
@crozla sta je ovo ?
Šta se ibretiš, To ti je dedina zastava!
To je stari simbol , danas je.to kljuc

slika
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

sviunapad1010
Postovi: 8095
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la sviunapad1010 » 03 dec 2019, 21:27

Glasanje za forumasa i kantu godine

viewforum.php?f=43
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la gruezi » 03 dec 2019, 21:48

MMM je napisao/la:
03 dec 2019, 17:26
Machak je napisao/la:
02 dec 2019, 11:40
slika
@crozla sta je ovo ?
Šta se ibretiš, To ti je dedina zastava!
Ovo donesite protiv srbalijske slobode ...nema potrebe ovim mahat protiv drugih bosnjackih klubova ...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la _dreamer_ » 03 dec 2019, 21:52

wobly92 je napisao/la:
03 dec 2019, 13:21
_dreamer_ je napisao/la:
03 dec 2019, 07:35
Koji retardi vode ovaj fk sarajevo, dati sad Musemicu otkaz, znaci ne mogu da vjerujem
Po mom mišljenju objektivno, Husref napravi nesto u prvoj sezoni, a poslije samo usere motku i sa rezultatima, a i igracima. Najbolje to i mi znamo, a i nije mu prvi put i kod njih da dobije nogu.

A subjektivno, kako je hinjski otišao od nas, i poslije svih onih talova i ugrađivanja, kad je vidio da je pipa presušila poslije utakmice u intervjuu ko kukavica najveća dadne otkaz, neka mu se vratilo.
Neće ostat gladan, može i opet naći posao, zdravlja mu dobrog želim i da mu ovo ne utiče na to. Ali sa sportske strane, drago mi je.
Znaci retardi na kvadrat a ne retardi. To samo kod nas ima da se radi derbija daje otkaz. Isto ko da je Zeljo neki lijevi tim. Izgubio pa sta. Hoce li se iko u ovoj ligi naci dovoljno pametan da bilo kakav kontinuitet proizvede. Mjenja se kadar ko na traci, treneri nakon jednog ili dva kiksa. Tako se ne radi ljudi.

A olus sto je covjek zaduzio FK Sarajevo ko malo koji covjek. Ok, daj mu otkaz, ali uradi to na ljudski nacin jbt. A ne oreko novina yebenih. Koji idioti, koji primitivizam, bukvalno su obrukali covjeka... neka, vratice im se...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 545
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la imekorisnicko » 03 dec 2019, 22:13

Denchi je napisao/la:
03 dec 2019, 18:24
imekorisnicko je napisao/la:
02 dec 2019, 22:50
S obzirom da ne znam gdje drugo pa da napišem ovdje:
Željovac sam ali ovakve stvari me užasno nerviraju jer mi je neshvatljivo kako ljudi koji toliko prate fudbal znaju tako malo o istom.

1. Sarajevo ima najjaču ekipu u PLBIH?

Sarajevo možda ima najjaču ekipu,ali je razlika gotovo pa minimalna,od Želje ima definitivno bolji stoperski par i desnog beka,Željo ima boljeg of.veznog,pa vjerovatno i krila,sve ostalo je bare-bare,Zrinjski nisam toliko upratio da mogu ocijenit kompletno ali znam da i Zrinjski ima na nekim pozicijama bolje igrače. Sarajevo bi prošle godine svakako osvojilo ligu al onako dominatno da Željo i Zrinjski nisu bili poprilično ispod svog nivoa ne bi, to je stvorilo lažnu sliku o nekakvoj mega ekipi.
i lijevog beka druže, Pidro i Letić su za mene dramatično bolji od Pavića, s tim da je Letić novi kolač i samo je bljesnuo na početku, sad je u padu sad dali zbog terena ili šta ne znam ali bi ga opet stavio ispred kad gledam evropske tekme i vidiš šta može odigrat...

Štilić ima više fudbala i tehnike sigurno od Rahmanovića, ali Amar je kao drugi targetman na terenu kad igra iza Ahmetovića...uz to još prgav i vrlo neugodan igrač u duelima i skoku...ne bih ga ni kvalificirao kao ofanzivnog veznog jer rijetko popunjava tu rolu 10-ke na klasičan način...ali Štilić je odličan na tom polju ali nikakav u duelima i fizičkoj prisutnosti na terenu...što i ne treba biti jer ima odlične sposobnosti...

Krila nažalost se ne mogu složiti s tobom, Tatar,Milanović,Hebibović i Šišić su dramatičan nivo iznad vaših krila pa čak i sa Erminom(egal sa Tatarom po učinku), a sami Asim,Veselinović i Mujezinović je presmiješno i porediti....ne sporim da su imali strašnih tekmi...

Golman nam je takođe bolji dosta, sigurniji uigraniji sa odbranom kako hoćete ali Vladan je odličan i sačuvao je 0 na 10 tekmi...

Ahmetović je strašan igrač to ne treba objašnjavati dalje, iako Krpić ima više golova na kontu, ako idemo dalje vi rezervnog špica i nemate a kod nas su to Handžić(još malo),Guzina i Velkoski

to je ipak dosta širi roster i to je po meni i bilo presudno zašto smo tu gdje jesmo, da smo imali tanju ekipu ne bi nas bilo nigdje nakon onog vala povreda poslije evrope.....a sigurno ne na djelidbi prvog mjesta...tako da je razlika maksimalna a nikako minimalna, jer da želji se ozlijedi 5 igrača iz prvih 11 ne treba ni zamišljati šta bi se desilo jer se osjetilo kad vam nije bilo Ermina kao i bez Štilića da niste ista ekipa.... :kafa:
1. Obojica smo subjektivni, ali ti ipak malo više :rol:
2. Koristiš različite aršine za različite usporedbe
3. Zanemaruješ da upoređuješ ekipu koja je zbog raznih pa mahom i nefudbalskih stvari imala katastrofalnu sezonu sa ekipom koja je imala najbolju sezonu u historiji kluba.
4. Zanemaruješ da upoređuješ ekipu za koju se tek sad može reći da se koliko-toliko uigrala sa ekipom koja je odavno uigrana.

Ne mislim da je Pavić neki Carlos,i iskreno ne znam šta da kažem oko Pidre jer ga nisam dovoljno upratio,dečko je već dugo povrijeđen, a oko Letića bi se s tobom u neku ruku možda i složio. Sjećam se da ga se prizivalo još iz Veleža ali međutim on to nije pokazao ove sezone.Njemu forma pada,Pavić je sve bolji,može se koristiti ovo što si reko Tatar-Zec pa reći da je Pavić egal po učinku sa Letićem.

Za Rahmanovića se slažem sve napisano,čovjek je igračina i nije klasičan ofanzivni vezni (njegov udio u akciji kod vašeg prvog gola na derbiju potpuno zanemaren,realno jedan od ljepših poteza na utakmici),i ako nisu potpuno usporedivi Štilić je naprosto bolji i ono što on može individualno je prosto više od onog što Rahmanović može.

Ovo za krila mi je najveća fula jer:

1. Hebibovića gledam ko beka
2. Ne znam šta da kažem na ovo Tatar-Zec ali Tatar je jedino krilo koje se uopšte može porediti sa našim.
Šišić ne igra nikakvu ulogu kod vas uopšte i ne znam na osnovu čega imaš ikakvu sliku o njemu, Milanović ima duplo više minuta ove sezone nego Asim i Zajmović zajedno a njih obojica pojedinačno imaju bolju statistiku od njega i u ovom trenutku( a ni u dosadašnjoj karijeri) ničim nije dokazao da je bolji igrač od njih mada iskreno lik ima dobar prvi korak i ako se stvari malo poklope može imati 2-3 dobre sezone.
3. Veselinovića očito nisi dovoljno gledao jer protiv većine ekipa pravi razliku na terenu. Zbog zadnje 2-3 utakmice svi su pod utiskom Štilića ali veći dobar dio sezone je čovjek bio naša haman najveća uzdanica.
4. Mujezinović mnogo mijenjo pozicije i nedovoljno ima minuta za neke ozbiljne usporedbe al i on konkretno ima bolji učinak od Šišića npr ove sezone,maestralna asistencija ja msm protiv Mladosti u gostima.

Što se golmana tiče ne znam. Da li je Kovačević proše sezone branio značajno bolje nego Erić ove? Ne tvrdim da nije ali generalni mi je dojam samo da je Kovačević možda i najveći BH golmanski potencijal trenutno ali i on mora dosta raditi.

Što se napadača tiče,možda manja razlika u kvalitetu nego Štila-Rahmanović ali sličan slučaj. Krpić je prošle sezone bio najbolji strijelac sa lošijom ekipom,evo sad je najbolji ali Ahmetović je individualno prosto bolji i tačka. Srećom nismo imali puno potrebe za rezervnim napadačem,to bi igro Zajmović i u kupu je to radio solidno al premal uzorak za neki zaključak. U svakom slučaju Handžić je bolja rezerva.

Roster generalno?

Ako se složiš da zanemarimo prošlu Željinu sezonu i uzmemo pretprošlu ko uzorak.
Bili smo jesenji prvaci a redovni prvotimci su bili Kjosevski,Stanić,Hajdarević,Ramović,Asim i Bogićević kojeg možemo zanemarit jer je prosto star.
Drugu polusezonu smo odigrali lošije ali smo osvojili kup gdje se istako još Zajmović,a ovo su sve igrači koji su trenutno ili klupa ili rotacioni igrači,a neki često ni ne dobace do klupe.
Imati veći izbor značajno u odbrani.

Daleko je to od maksimalne razlike :kafa:

Avatar
Generation74
Postovi: 134
Pridružen/a: 14 dec 2016, 18:53

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Generation74 » 03 dec 2019, 22:52

Gledajući navijački, u redu je uručiti otkaz kada neke stvari ne štimaju, a to je bilo očigledno. Međutim, sa ljudske strane sam oduševljen reakcijama navijača drugih klubova iz BiH koji bezrezervno daju podršku ovom čovjeku.

Čitam maloprije reakcije na regionalnim portalima i ne mogu da vjerujem kako ljudi na najljepši način pišu o Husrefu Musemiću. Na kuriru ima preko 40 komentara, a pojedini imaju preko 200 lajkova...i niti jedan jedini loš komentar za ovog čovjeka. Čak naprotiv, respekt i od grobara.

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/33689 ... /komentari

Ovo je trebalo pismenije riješiti ali gotovo je, mlijeko je prosuto.

Šefe hvala na svim radostima koje si nam donio...glavu gore životi idu dalje, klub je iznad svakog pojedinca.

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la crozla » 03 dec 2019, 22:58

gruezi je napisao/la:
03 dec 2019, 21:48
MMM je napisao/la:
03 dec 2019, 17:26
Machak je napisao/la:
02 dec 2019, 11:40
slika
@crozla sta je ovo ?
Šta se ibretiš, To ti je dedina zastava!
Ovo donesite protiv srbalijske slobode ...nema potrebe ovim mahat protiv drugih bosnjackih klubova ...
Dobri su bosnjacki klubovi. Zaostaju za iskoristavanjem potencijala, kojeg ima. Imaju srece pa ima Sadzackih shema, bili bi i gori. Nema tu domacih u igri. Sarajevu je iselio potencijal, lazem?
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Salih1984 » 03 dec 2019, 23:05

Kitari hoce da igraju moderan fudbal,a glavne zvijezde im oremus,pidro,tatar :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sabinho » 03 dec 2019, 23:07

Salih1984 je napisao/la:
03 dec 2019, 23:05
Kitari hoce da igraju moderan fudbal,a glavne zvijezde im oremus,pidro,tatar :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
:urnebes: ne svi, ima nas par pribranih. :rol:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Salih1984 » 03 dec 2019, 23:11

Sabinho je napisao/la:
03 dec 2019, 23:07
Salih1984 je napisao/la:
03 dec 2019, 23:05
Kitari hoce da igraju moderan fudbal,a glavne zvijezde im oremus,pidro,tatar :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
:urnebes: ne svi, ima nas par pribranih. :rol:
Stvarno je smjesno sto se husrefu zamjera sto je kao :"njegova glavna taktika nabi ka ahmetovicu pa sta napravis"
Da dovedes Guardiolu u Sarajevu ni on nebi napravio bolju taktiku,zato sto se sa tim kalibrom igraca jednostavno ne moze igrati lijep i moderan fudbal
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la gruezi » 04 dec 2019, 01:06

crozla je napisao/la:
03 dec 2019, 22:58
gruezi je napisao/la:
03 dec 2019, 21:48
MMM je napisao/la:
03 dec 2019, 17:26


Šta se ibretiš, To ti je dedina zastava!
Ovo donesite protiv srbalijske slobode ...nema potrebe ovim mahat protiv drugih bosnjackih klubova ...
Dobri su bosnjacki klubovi. Zaostaju za iskoristavanjem potencijala, kojeg ima. Imaju srece pa ima Sadzackih shema, bili bi i gori. Nema tu domacih u igri. Sarajevu je iselio potencijal, lazem?
Jbg niko ne koristi potencijal kojeg je tona.ni sarajevo ni banja luka ni trebinje ni z mostar ni livno a pogotovo ne zenica.sarajlija je pola u sarajvu doslje pola...nesto kao mostar...banja luka su 80 posto doslje bijeljina 90 posto ...kanton sarajevo ima oko 450 000 ljudi a u radijusu oko 30 km imas oko 600 000....nije to mala baza

Alipasino
Postovi: 7888
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Alipasino » 04 dec 2019, 07:05

Halo hajmo malo i mi plakat za Husrefom.Znate sta bi nama radili da se ovo Osimu desilo. Pusti ih ba nek se zajebavaju kakvo sazaljenje sutra bi slavio da se ugasis.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sabinho » 04 dec 2019, 08:36

Alipasino je napisao/la:
04 dec 2019, 07:05
Halo hajmo malo i mi plakat za Husrefom.Znate sta bi nama radili da se ovo Osimu desilo. Pusti ih ba nek se zajebavaju kakvo sazaljenje sutra bi slavio da se ugasis.
Bgm vi treba da slavite. Znate i sami koliko su vam vece sanse za titulu Husrefovim odlaskom.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 545
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la imekorisnicko » 04 dec 2019, 09:07

Alipasino je napisao/la:
04 dec 2019, 07:05
Halo hajmo malo i mi plakat za Husrefom.Znate sta bi nama radili da se ovo Osimu desilo. Pusti ih ba nek se zajebavaju kakvo sazaljenje sutra bi slavio da se ugasis.
Ma reakcija je prije svega ljudska,uglavnom na dojam nepravde. Mene više nervira glupost, vidim ovi što podržavaju odluku uprave Sarajeva nazivaju ove druge navijačima Husrefa pa se pitam čega su oni navijači? Vole stranog investitora, žele stranog, "modernog" trenera i sjever bi ugasili da mogu. Kad klubu oduzmeš legende, tradiciju, identitet ostane najobičnija kompanija i komotno možeš navijati i za Konzum, Bingo itd. Ovo nas ne dotiče direktno ali ni mi nismo operisani od toga da razne pokondirene tikve sa šminkerskim diplomama i par furačkih seminara počnu navijače tretirati kao najobičnije mušterije,a ikone kluba ne doživljavati uopšte. Drugo, ko god je realan shvata da su ova dva kluba haman neraskidivo povezani,a prilično sam siguran da nam je slijedio show da su Osim i Musemić bili tu naredne 2-3 sezone, pobogu ljudi su odigrali 3 derbija sa 14 golova,0-3 i 5-2 su klasici , ne znam, meni je reakcija naših navijača normalna.

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la crozla » 04 dec 2019, 10:52

Sarajevo je i dalje prvi favorit za titulu.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la mohikanac12 » 04 dec 2019, 11:00

Ponesite pistaljku na protest!

Ja dolazim! A ti?
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
Vanja8
Postovi: 10170
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vanja8 » 04 dec 2019, 11:01

Ne znam...
Meni je sve ovo pretjerano oko Husa...
Ne vidim razlog za ovoliku pompu,jer evidentno je da odavno neke stvari ne funkcionisu i da je potez Uprave bio neminovan...
Ne bih sad detaljisao ali sigurno život nece prestati nakon Musemicevog odlaska...

Sta reci...
Hvala Hus i puno srece i zdravlja u životu...

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 545
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la imekorisnicko » 04 dec 2019, 11:04

crozla je napisao/la:
04 dec 2019, 10:52
Sarajevo je i dalje prvi favorit za titulu.
S obzirom na sve trenutne okolnosti
40% Željo, 30% Sarajevo, 20% Borac, 10% Zrinjski.
Ako Široki ne klepi kup ovo su ujedno i predstavnici u Europi iduće sezone.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Salih1984 » 04 dec 2019, 11:11

crozla je napisao/la:
04 dec 2019, 10:52
Sarajevo je i dalje prvi favorit za titulu.
Kakvo ba sarajevo :rol:
Kitari su bez husrefa jos vece kite
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.