Premijer liga BiH - općenito

Virtu4l
x 75
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 09 dec 2019, 17:31

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 17:14
Što je najgore našem narodu trebaš xxxx uslova ispunit da bi došao na utakmicu. Tako da nama, nažalost, i jeste bitna lokacija. Bitno mu je da se ne mora puno vozit ili pješačit. U normalnim okolnostima najbitnije je imati kvalitetan stadion, a ako je u okolici grada i ako klub ima veliku bazu navijača, najlakše je organizovat dolazak na stadion.
U normalnim društvima, jedino što je važno za lokaciju novog stadiona je veza sa gradskim saobraćajem, npr. metroom. Recimo Atletico Madrid je o svom trošku unaprijedio infrastrukturu oko stadiona, uložili su novac (preko 30 miliona eura) u puteve, metro stanicu ispred stadiona, naravno u saradnji sa gradskim vlastima, jer to ne može jedno bez drugog.

Vicente Calderon je bio u srcu Madrida, u samom centru, a do novog Wanda Metropolitana ima nekih 40 minuta metroom, jer je baš daleko od centra grada.

Navijači Atletica su u početku bili bijesni, ali su se vremenom navikli, jer to je cijena koju su morali platiti da bi imali jedan od najboljih stadiona na svijetu, koji je stvarno impresivan.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

keno83
Kontakt:

Post Postao/la keno83 » 09 dec 2019, 17:56

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 15:01
@nekoIzMostara

Nisi je ti spomenuo u negativnom kontekst, ok svaka cast, neki drugi jesu. Istina, uzimalo se za Grbavicu odakle se stiglo. Davali smo mi pare, davale su firme pare, poznate licnosti, uzimalo se iz budzeta. Sve to stoji, ali nema nista lose u tome. Evo vasi govore vi niste uzimali iz budzeta itd, a mi jesmo, svaka cast ali niko vam ne brani da trazite i vi nesto. Zivimo u BiH, kad hoces da pravis nesto ozbiljno, mora trazit malo od opstine, malo od kantona, tako ti to ide. Pogotovo Grbavica, skontaj da nam je u cilju bilo napravit istok takav da se uklopi sa sjeverom koji je velika i odlicna tribina, trebaju ti ogromne pare da takvo nesto napravis, nije zajebancija. Neka, samo nek nam se grade stadioni, valja i nasim ekipama gostovati na tim stadionima izmedju ostalog.

Sto se tice Veleza, od kako sam poceo pratit nogomet gledao sam ga kao i Slobodu, Celika i tako neke starije klubove. Istina, ne provociram sad, nije nam ni jedan od tih klubova blizu kada su uspjesi u pitanju, ali svako od njih ima nesto svoje. Neku tradiciju, bazu navijaca, boje. I nije da nemaju uspjehe naravno, sva tri kluba koja sam naveo su imali nesto, eto cak i Sloboda taj jedan plasman u kup UEFA, pa su poslije rata par puta zamalo kup BiH osvojili. Omalozavanje Veleza, navijaca itd, necu te sad slagati da sam se samo zajebavao, niti sam nesto bio bijesan, to je cisto bilo kao neki odgovor na provokacije pojedinih forumasa. Normalna stvar, kad sa pitarima razgovaram npr, puno drugacije cu razgovarat sa nekim ko je realan nego s nekim ko je obicni provokator, pogotovo ako je neki fb navijac. Nekad jest zajebancija, ali nekad se radi o papanskim provokacijama, ima toga kod svih navijaca. I onda se na sve nacine potrudis da im izvrijedjas klub, tako ce vecina ljudi postupit.

Živ i zdrav bio!

@ManciniLevatKlasican

Ja se onda nadam da nisam bio upravu, ali sigurno da cu vas jos upoznat pa cu znat jesam li bio upravu. To za Zelju i Sarajevo, to je ono sto i treba da se ocekuje od navijaca svakog drugog kluba, navijas onako kako ti odgovara na tabeli, a ako Velezu to nista ne znaci, ne vidim razlog da nesto dovis da Zeljo pobjedi, niti Sarajevo. Evo recimo ako nam je Zrinjski konkurent za titulu, naravno da cu u mostarskom derbiju za vas navijat, kao sto i jesam barem prethodna dva. Naravno, i ja cijenim Mostar, studiram dolje, tokom ispita popio malih milion kafa, obisao restorana i svega. Svako ko kao pojedinac ima neke komplekse, reci cu mu "gledate nam u ledja", ali znas i sam da to nece biti upuceno ni tebi, ni onom mom jaranu Mostarcu s kojim sam 1000 kafa popio, nego tom liku. Nije ispravan nacin, ali svi smo takvi realno. Tebi svaka cast, sportski pozdrav, pa cemo se jos jednom srest slijedece godine.
Ne znam kolikon ti je godina i kad si poceo fudbal pratit? Situacija je da ako si prijeratno dijete morao si gledati Velez drugacije, od Celika i Slobode, jer priznat ces, evo da i ja ne provociram da je Velez bio u istom rangu sa Zeljom, vi jednu titulu mi dva kupa, i 4 druga mjesta, vi jedno polufinale mi jedno cetvrtfinale, vi Osima mi Mujica, vi Bazdarevica, mi Sliskovica, vi Katalinskog, mi Bajevica, apsolutno nimalo al nimalo losiji rang ni uspjesima ni igracima. Pozz

Osim13
x 256
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 09 dec 2019, 18:34

Mancini je napisao/la:
09 dec 2019, 15:45

Ti trolu svih trolova da si stid "u putu sreo" ne bi nikoga ismijavao nego bi se davno odjavio. Ali nisi ti kriv nego onaj ko ti je dopustio da trolaš godinama. Dok je aktivan bio aleksandar veliki drugačija je situacija bila. Kada se on povukao ovakav šljam kao ti je isplivao.
:puke: :puke: :puke: :puke:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
I N M E M O R I A M
Sarmelino je napisao (14 feb 2019, 11:58):
Nemam para da jedem
🙏

Treći šuter Pivopija.

Lewy21
Kontakt:

Post Postao/la Lewy21 » 09 dec 2019, 18:37

keno83 je napisao/la:
09 dec 2019, 17:56
Ne znam kolikon ti je godina i kad si poceo fudbal pratit? Situacija je da ako si prijeratno dijete morao si gledati Velez drugacije, od Celika i Slobode, jer priznat ces, evo da i ja ne provociram da je Velez bio u istom rangu sa Zeljom, vi jednu titulu mi dva kupa, i 4 druga mjesta, vi jedno polufinale mi jedno cetvrtfinale, vi Osima mi Mujica, vi Bazdarevica, mi Sliskovica, vi Katalinskog, mi Bajevica, apsolutno nimalo al nimalo losiji rang ni uspjesima ni igracima. Pozz
Mlad sam može se reći. Nisam prijeratno dijete, daleko od toga. Prva utakmica 2002. protiv Newcastle-a, a na drugoj temi sam već pisao da sam redovno počeo pratiti nogomet 2007. godine. Eh vidiš, upravo iz toga razloga sam i rekao da sam, kako sam počeo pratiti najbolji sport na svijetu, Velež gledao kao i Slobodu i Čelik. Znači ono nisam imao neki razlog da vas mrzim, niti sam imao neke komplekse od tih klubova, niti su mi bili odvratni.
Eh to da su Veležovi uspjesi i podvizi u Evropi nešto puno više od Slobodinih, to sam tek vremenom saznao, nisam to znao u tim godinama kada sam počeo pratiti nogomet. Dijete sam bio. Kako sam više razgovarao sa starijim ljudima o sportu (tetak mi navija ze Velež), čačkao po internetu, saznao sam da ste osvojili 2 kupa maršala, da ste dali puno legendi kao npr Vahu, za neke evropske podvige (znam zbog utakmice sa BvB) i čuo sam čak za onu utakmicu protiv Slobode 1987. kada su vam izbili trofej iz ruke u zadnjem kolu jbg, i to vas sudija pofino zajebo nešto, samo ne znam s kim ste se borili tad. Jedino nisam znao za to četvrtfinale kupa UEFA, evo sad znam za to. Čuo sam da je i Željo još par puta bio blizu osvajanja lige, da se sa Hajdukom borio.

Velež i Željo prije rata bili na istom? Slažem se sto posto. Ne mogu te lagat, jer kad se porede Željo i Velež u bivšoj državi, teško da ćeš tu jedan klub izdvojiti kao bolji. Ali shvati jbg, ja kad sam počeo pratiti Želju, već je dosta drugačija situacija bila.

I da, istina, Sloboda ima jedan plasman u kup UEFA, što joj je najveći uspjeh, dok Čelik ima uspjehe u srednjoevropskim kupovima. Za poštovati, ali ni blizu uspjeha Želje, Veleža i Sarajeva prije rata. Čelik je tek poslije rata krenuo sa osvajanjem trofeja.

@Virtu4l
Jest im strašan novi stadion vidio sam, jedino što nisam znao da je toliko daleko od centra grada. Pa dobro, Madrid. Imaš li primjera gdje je stadion nekog kluba u predgrađu?
Štila's on fire - your defense is terrified!

drakensang
x 44
Kontakt:

Post Postao/la drakensang » 09 dec 2019, 18:48

kako misteriozno nesta dokoljenko, pojavi se lewy sa milijardu postova dnevno :mrgreen:

Virtu4l
x 75
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 09 dec 2019, 19:02

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 18:37
@Virtu4l
Jest im strašan novi stadion vidio sam, jedino što nisam znao da je toliko daleko od centra grada. Pa dobro, Madrid. Imaš li primjera gdje je stadion nekog kluba u predgrađu?
Wanda Metropolitano je na periferiji, zato sam ga i spomenuo.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Lewy21
Kontakt:

Post Postao/la Lewy21 » 09 dec 2019, 19:16

drakensang je napisao/la:
09 dec 2019, 18:48
kako misteriozno nesta dokoljenko, pojavi se lewy sa milijardu postova dnevno :mrgreen:
Ne znam ko ti je taj i skini mi se s qrca, napisao si ovdje xxxx offtopic postova, da za Želju navijaš ja bi te se stidio, vidim da si neki balonja nedokazni. Svi ovdje u sportu pišu, ti se ubacuješ sa svojim postovima na nivou jednog balavca ili odraslog nehljebara koji ništa korisno u životu nije uradio.

Hoće li mi neko reći ko mu ja taj dokoljenko, opra frajer s njim?

drakensang
x 44
Kontakt:

Post Postao/la drakensang » 09 dec 2019, 19:18

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 19:16
Ne znam ko ti je taj i skini mi se s qrca, napisao si ovdje xxxx offtopic postova, da za Želju navijaš ja bi te se stidio, vidim da si neki balonja nedokazni. Svi ovdje u sportu pišu, ti se ubacuješ sa svojim postovima na nivou jednog balavca ili odraslog nehljebara koji ništa korisno u životu nije uradio.

:mrgreen:

Virtu4l
x 75
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 09 dec 2019, 19:26

Opsuj i njemu sestru, majku, rodbinu. Za svaki slučaj.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

redbull93
x 69
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 09 dec 2019, 19:40

😂😂😂
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

ManciniLevatKlasican
x 31
Kontakt:

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 09 dec 2019, 19:43

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 15:01
@nekoIzMostara

Nisi je ti spomenuo u negativnom kontekst, ok svaka cast, neki drugi jesu. Istina, uzimalo se za Grbavicu odakle se stiglo. Davali smo mi pare, davale su firme pare, poznate licnosti, uzimalo se iz budzeta. Sve to stoji, ali nema nista lose u tome. Evo vasi govore vi niste uzimali iz budzeta itd, a mi jesmo, svaka cast ali niko vam ne brani da trazite i vi nesto. Zivimo u BiH, kad hoces da pravis nesto ozbiljno, mora trazit malo od opstine, malo od kantona, tako ti to ide. Pogotovo Grbavica, skontaj da nam je u cilju bilo napravit istok takav da se uklopi sa sjeverom koji je velika i odlicna tribina, trebaju ti ogromne pare da takvo nesto napravis, nije zajebancija. Neka, samo nek nam se grade stadioni, valja i nasim ekipama gostovati na tim stadionima izmedju ostalog.

Sto se tice Veleza, od kako sam poceo pratit nogomet gledao sam ga kao i Slobodu, Celika i tako neke starije klubove. Istina, ne provociram sad, nije nam ni jedan od tih klubova blizu kada su uspjesi u pitanju, ali svako od njih ima nesto svoje. Neku tradiciju, bazu navijaca, boje. I nije da nemaju uspjehe naravno, sva tri kluba koja sam naveo su imali nesto, eto cak i Sloboda taj jedan plasman u kup UEFA, pa su poslije rata par puta zamalo kup BiH osvojili. Omalozavanje Veleza, navijaca itd, necu te sad slagati da sam se samo zajebavao, niti sam nesto bio bijesan, to je cisto bilo kao neki odgovor na provokacije pojedinih forumasa. Normalna stvar, kad sa pitarima razgovaram npr, puno drugacije cu razgovarat sa nekim ko je realan nego s nekim ko je obicni provokator, pogotovo ako je neki fb navijac. Nekad jest zajebancija, ali nekad se radi o papanskim provokacijama, ima toga kod svih navijaca. I onda se na sve nacine potrudis da im izvrijedjas klub, tako ce vecina ljudi postupit.

Živ i zdrav bio!

@ManciniLevatKlasican

Ja se onda nadam da nisam bio upravu, ali sigurno da cu vas jos upoznat pa cu znat jesam li bio upravu. To za Zelju i Sarajevo, to je ono sto i treba da se ocekuje od navijaca svakog drugog kluba, navijas onako kako ti odgovara na tabeli, a ako Velezu to nista ne znaci, ne vidim razlog da nesto dovis da Zeljo pobjedi, niti Sarajevo. Evo recimo ako nam je Zrinjski konkurent za titulu, naravno da cu u mostarskom derbiju za vas navijat, kao sto i jesam barem prethodna dva. Naravno, i ja cijenim Mostar, studiram dolje, tokom ispita popio malih milion kafa, obisao restorana i svega. Svako ko kao pojedinac ima neke komplekse, reci cu mu "gledate nam u ledja", ali znas i sam da to nece biti upuceno ni tebi, ni onom mom jaranu Mostarcu s kojim sam 1000 kafa popio, nego tom liku. Nije ispravan nacin, ali svi smo takvi realno. Tebi svaka cast, sportski pozdrav, pa cemo se jos jednom srest slijedece godine.
Ma uvijek ima budala na obe strane, uvijek ce i biti, ne samo kod nas nego svugdje. Ne treba sve navijace stavljati u isti kos sa njima i to je to :bih:
Forzza Velez

RASanticeva
x 2
Kontakt:

Post Postao/la RASanticeva » 09 dec 2019, 19:45

Lewy21 je napisao/la:
keno83 je napisao/la:
Mlad sam može se reći. Nisam prijeratno dijete, daleko od toga. Prva utakmica 2002. protiv Newcastle-a, a na drugoj temi sam već pisao da sam redovno počeo pratiti nogomet 2007. godine. Eh vidiš, upravo iz toga razloga sam i rekao da sam, kako sam počeo pratiti najbolji sport na svijetu, Velež gledao kao i Slobodu i Čelik. Znači ono nisam imao neki razlog da vas mrzim, niti sam imao neke komplekse od tih klubova, niti su mi bili odvratni.
Eh to da su Veležovi uspjesi i podvizi u Evropi nešto puno više od Slobodinih, to sam tek vremenom saznao, nisam to znao u tim godinama kada sam počeo pratiti nogomet. Dijete sam bio. Kako sam više razgovarao sa starijim ljudima o sportu (tetak mi navija ze Velež), čačkao po internetu, saznao sam da ste osvojili 2 kupa maršala, da ste dali puno legendi kao npr Vahu, za neke evropske podvige (znam zbog utakmice sa BvB) i čuo sam čak za onu utakmicu protiv Slobode 1987. kada su vam izbili trofej iz ruke u zadnjem kolu jbg, i to vas sudija pofino zajebo nešto, samo ne znam s kim ste se borili tad. Jedino nisam znao za to četvrtfinale kupa UEFA, evo sad znam za to. Čuo sam da je i Željo još par puta bio blizu osvajanja lige, da se sa Hajdukom borio.

Velež i Željo prije rata bili na istom? Slažem se sto posto. Ne mogu te lagat, jer kad se porede Željo i Velež u bivšoj državi, teško da ćeš tu jedan klub izdvojiti kao bolji. Ali shvati jbg, ja kad sam počeo pratiti Želju, već je dosta drugačija situacija bila.

I da, istina, Sloboda ima jedan plasman u kup UEFA, što joj je najveći uspjeh, dok Čelik ima uspjehe u srednjoevropskim kupovima. Za poštovati, ali ni blizu uspjeha Želje, Veleža i Sarajeva prije rata. Čelik je tek poslije rata krenuo sa osvajanjem trofeja.

@Virtu4l
Jahn Regensburg (Njemačka) i još par klubova iz Bavarske i Baden-Wurtemberga koji su uglavnom sve 2. ili 3.liga su ti stadione izmjestili van grada radi gužve u centru grada koja je ionako haos

Čak mislim i Stuttgart ima stadion izmješten negdje u predgrađe jer je ući u centar haos i da ti jos krene 10-15 hiljada ljudi krene na stadion to ti je kolaps prometa
Mostar u srcu, Velež do groba

keno83
Kontakt:

Post Postao/la keno83 » 09 dec 2019, 19:58

Lewy21 je napisao/la:
keno83 je napisao/la:

@Virtu4l
Bio i ja na Zeljo Newcastle strava bilo, Gredic dva puta zicere fulio, jednom pogodio, ali svirali ofsajd jbg. Stasna tekma bila. Ameoba pogodio precku, jos se trese. Sretno Zelji dobar je to klub, samo su se tenzije digle sa navijacima, ja sam dio one tekme kad smo mjenjali salove, kad nas je bruka bila dole, sta se u medjuvremenu desi jbg. Nadam se da ce opet bii onakvo drugarstvo pa da dolazimo jedni drugima na tribine kao nekad i navijamo za svoje klubove. Pozz

Kulesza
Interni moderator
x 10
Kontakt:

Post Postao/la Kulesza » 09 dec 2019, 20:13

.
Zadnja izmjena: Kulesza, dana/u 28 dec 2019, 06:32, ukupno mijenjano 1 put.
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

SK Stolac Hercegovina

VolimVelez
x 5
Kontakt:

Post Postao/la VolimVelez » 09 dec 2019, 20:15

Kulesza je napisao/la:
09 dec 2019, 20:13
Je.bo Dokoljenka gdje je Dževad :rol:
Isto je to
Mostar u srcu Velež do groba !

redbull93
x 69
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 09 dec 2019, 20:18

Dokoljenko je napisao/la:
10 apr 2019, 14:06
Dok Uprava i Amar ne izadju sa podacima sta je Misimovic radio i kako je Zelju unistavao, nece me vise stadion vidjeti niti cu slova napisati. Napadaju vas a sa vama razvaljuju klub, razvaljuju Zelju a vi sutite ko' piqke.

U ovom cirkusu ne zelim da ucestvujem i kao navijac doprinosim dubljim podjelama. Pozdrav finoj raji sa teme i iskrenim navijacima.
Jos je tu :mrgreen:
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

Zip
x 135
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 09 dec 2019, 20:20

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 19:16

:rol: :rol:

samoposteno
x 15
Kontakt:

Post Postao/la samoposteno » 09 dec 2019, 20:28

Virtu4l je napisao/la:
09 dec 2019, 19:26
Opsuj i njemu sestru, majku, rodbinu. Za svaki slučaj.
:urnebes: :rol:

Lewy21
Kontakt:

Post Postao/la Lewy21 » 09 dec 2019, 20:43

Čekaj sad ovi najozbiljnije misle da sam nečiji double acc? :rol: :rol:

Vanja8
x 42
Kontakt:

Post Postao/la Vanja8 » 09 dec 2019, 20:48

Lewy21 je napisao/la:
09 dec 2019, 20:43
Čekaj sad ovi najozbiljnije misle da sam nečiji double acc? :rol: :rol:
Ne misle...
ZNAJU... :kafa:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: VolimVelez, Wolffire i 19 gostiju.