Smanjenje broja klubova Premijer lige BiH

Kako vam djeluje ovaj sistem ?

Dobar
48
21%
Los
34
15%
Prva liga sa 12 klubova
127
57%
Prva liga sa 16 klubova
15
7%
 
Ukupno glasova: 224

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Smanjivanje Premijer lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 14:19

Mnogi se žale kako bi trebalo skratiti ligu na 8 ili 10 klubova.Moje pitanje je kada bi skratili ligu koji bi klubovi ostali i sta bi mi postigli sa time?

Poželjno bi bilo i da stavite izgled druge lige to jest prve lige RS i prve lige Fed.

Premier liga:
1.Sarajevo (tima za vrh bi trebao i biti tu)
2.Željo (Zeljo ko Zeljo prosle sezone je buknuo valjda bi trebao ostati na vrhu)
3.Borac (Za Borca vazi kao i za Zelju)
4.Zrinjski (Zrinjski je uvijek tu negdje)
5.Siroki Brijeg (Siroki Takodje)
6.Velez (Velez bi se borio za opstanak)
7.Zvijezda (Zvijezda za opstanak)
8.Olimpic (Za opstanak i imali bi najvise izgleda za ispadanje)

Ukoliko bi bilo 10 ekipa:

9.Celik (mozda bi se uprava opametila pa malo vise radila na klubu)
10.Sloboda (slicno kao i za Celik)

Mozda bi nakon ovog dosla zajednicka druga liga BH:

1.Slavija (oni bi se borili za prvu ligu i cesto bi upadali u nju)
2.Rudar P. (pa eto nekakva sansa solidna su oni ekipa)
3.Travnik (snasli bi se i oni konacno)
4.Drina Z. (oni jesu za druge lige i tu znaju igrat)
5. Buducnost (takodje)
6.Jedinstvo Bihac (imali su izlete u prvu ligu znaju izac na kraj sa ovim timovima)
7.GOSK (nisu imali srece zadnjih godina da udju u prvu ligu dok bi se ovdje borili za opstanak)
8.Kozara (opstanak)
9.Podrinje (opstanak mada mogu vise)
10.Bosna V. (...)

E ovdje je dilema 10 ili 16 klubova.

To je to.Ovakve lige bi donijele vise BH sportu to kaze vecina.Objasnite kako.
Zadnja izmjena: Urban Batalion, dana/u 26 sep 2010, 19:38, ukupno mijenjano 1 put.
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

ŠB.TRN
Postovi: 1547
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la ŠB.TRN » 26 sep 2010, 14:48

Samo da ti ispravim ovo za Gošk.Oni nemaju ambicija ući u premijer ligu.Sad se sve pobjeđuje na razne načine,kasnije se koja proda i to je to.To je jedno malo vece selo,nema se para za premijera.
Smanjena liga bi znacila svako kolo 3-4 velika derbija.Nemamo mi kvalitetu za 16 klubova.Pola stadiona ne moze primiti gostujuće navijače,tako da ih smjesta po nekim skelama,ledinama,raznim objektima izvan stadiona i slično.Više bi bilo i ljudi na stadionima.Nije isto kad ti dolaze Željo,Široki,Borac,Sarajevo,Zrinjski,nek se nitko ne uvrijedi ili neki klub za kojeg nikad nisi čuo.Čim ima više publike na stadionima ,bilo bi i više sponzora,a samim time i više para u klubovima koje bi mogli trositi na infrastrukturu i podizanje kvalitete momčadi.Nemamo mi kvalitetnih i dobrih klubova za ligu 16.Evo i Hrvatska smanjuje ligu na 10.Ne kažem da mi odmah moramo poci za njima,ali ovo danas je jedno veliko ništa. ;)

POHVALE ZA TEMU!!!

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 14:53

ŠB.TRN je napisao/la:Samo da ti ispravim ovo za Gošk.Oni nemaju ambicija ući u premijer ligu.Sad se sve pobjeđuje na razne načine,kasnije se koja proda i to je to.To je jedno malo vece selo,nema se para za premijera.
Smanjena liga bi znacila svako kolo 3-4 velika derbija.Nemamo mi kvalitetu za 16 klubova.Pola stadiona ne moze primiti gostujuće navijače,tako da ih smjesta po nekim skelama,ledinama,raznim objektima izvan stadiona i slično.Više bi bilo i ljudi na stadionima.Nije isto kad ti dolaze Željo,Široki,Borac,Sarajevo,Zrinjski,nek se nitko ne uvrijedi ili neki klub za kojeg nikad nisi čuo.Čim ima više publike na stadionima ,bilo bi i više sponzora,a samim time i više para u klubovima koje bi mogli trositi na infrastrukturu i podizanje kvalitete momčadi.Nemamo mi kvalitetnih i dobrih klubova za ligu 16.Evo i Hrvatska smanjuje ligu na 10.Ne kažem da mi odmah moramo poci za njima,ali ovo danas je jedno veliko ništa. ;)

POHVALE ZA TEMU!!!
Pohvale za post..

Evo moja Sloboda bi bila drugoligas al budimo realni..
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3533
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la mozak » 26 sep 2010, 15:00

Uuu, onda bi se velez borio za ispadanje u drugoj ligi, ali neka :roll:
Lako bi se mi dogovorili, ali se nista nepitamo!Mi smo puno realniji i postaniji od ljudi koji se brinu o ovim stvarima!
Treba nekakav bum napraviti u ovoj drzavi barem sto se tice sporta :ugeek:
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 15:02

MOZAK je napisao/la:Uuu, onda bi se velez borio za ispadanje u drugoj ligi, ali neka :roll:
Lako bi se mi dogovorili, ali se nista nepitamo!Mi smo puno realniji i postaniji od ljudi koji se brinu o ovim stvarima!
Treba nekakav bum napraviti u ovoj drzavi barem sto se tice sporta :ugeek:
Imamo mladost.To je bitno.Mislim sportsku mladost.

Velez bi se borio al bi mozda to bio podstrek da moraju biti bolji vise bi se trudili i uprava i igraci. :)
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Avatar
PrPaAaa
Postovi: 156
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:30
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la PrPaAaa » 26 sep 2010, 15:05

Ama ljudi kakvo crno skracivanje lige , bio bi monoton fudbal , gledati non stop derbije , Bas po mom misljenju , i sta bi time postigli , u ovim manjem mjestima , nebi niko dolazio na tekme , samob se islo na borac zelju sarajevo , a da se razumijemo manji klubovi , samo napune stadion kad dolazi neko od ovi veci klubova , i sta bi rudar kad dodje borac napuni 3000 a dodje neki leotara i bude 200 navijaca , ama ljudi nemozete biti tako nerealni , nije samo vas klub na svijetu !!!

Msm to bi bio strasno dobar fudbal i uvjek zanimljivo , i tu bi se pokazalo ko je najjaci , al od tog kruva nema , procentat bh fudbala bi opo za neki 35 %
Nista nas nije slomilo !!!
Nista nas nece slomiti !!!
Mi cemo te bodriti !!!
I za tebe zivjeti !!
Ljubav si nam jedina !!
Teces nam u venama !!!
Za tebe se borimo !!!
Jer te ludo volimo !!!

zapovjednik
Postovi: 51
Pridružen/a: 26 avg 2010, 17:15
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la zapovjednik » 26 sep 2010, 15:08

Nebi valjalo to skracivanje lige jer bi sve bili derbiji,ali **** te derbije kad Zeljo i Sarajevo igraju cetiri utakmice,mozda cak i vise zbog kupa.

Avatar
PrPaAaa
Postovi: 156
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:30
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la PrPaAaa » 26 sep 2010, 15:10

zapovjednik je napisao/la:Nebi valjalo to skracivanje lige jer bi sve bili derbiji,ali **** te derbije kad Zeljo i Sarajevo igraju cetiri utakmice,mozda cak i vise zbog kupa.
Ama legendo stab falilo tome da igraju se samo derbiji , to je nesta najjace , al ovi mali klubovi i mala mjesta bi potpuno zanemarila svoj fudbal !
Nista nas nije slomilo !!!
Nista nas nece slomiti !!!
Mi cemo te bodriti !!!
I za tebe zivjeti !!
Ljubav si nam jedina !!
Teces nam u venama !!!
Za tebe se borimo !!!
Jer te ludo volimo !!!

zapovjednik
Postovi: 51
Pridružen/a: 26 avg 2010, 17:15
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la zapovjednik » 26 sep 2010, 15:11

PrPaAaa je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:Nebi valjalo to skracivanje lige jer bi sve bili derbiji,ali **** te derbije kad Zeljo i Sarajevo igraju cetiri utakmice,mozda cak i vise zbog kupa.
Ama legendo stab falilo tome da igraju se samo derbiji , to je nesta najjace , al ovi mali klubovi i mala mjesta bi potpuno zanemarila svoj fudbal !
Skontaj kad se igraju po cetiri derbija ljudima bi omrzilo i nebi to vise bio derbi.Zato moje misljenje nek ostane liga16.

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 15:14

PrPaAaa je napisao/la:Ama ljudi kakvo crno skracivanje lige , bio bi monoton fudbal , gledati non stop derbije , Bas po mom misljenju , i sta bi time postigli , u ovim manjem mjestima , nebi niko dolazio na tekme , samob se islo na borac zelju sarajevo , a da se razumijemo manji klubovi , samo napune stadion kad dolazi neko od ovi veci klubova , i sta bi rudar kad dodje borac napuni 3000 a dodje neki leotara i bude 200 navijaca , ama ljudi nemozete biti tako nerealni , nije samo vas klub na svijetu !!!

Msm to bi bio strasno dobar fudbal i uvjek zanimljivo , i tu bi se pokazalo ko je najjaci , al od tog kruva nema , procentat bh fudbala bi opo za neki 35 %
Hmm dobri argumenti.

Ipak kada bi se ovo uradilo imali bi bolje plasmane na evropskoj sceni sto bi donijelo vise para kako 1 tako i 2 ligi BH.U danasnjoj situaciji kada Rudaru dodje Borac nema tu kvaliteta fudbala tako da oni iz Prijedora nebi imali sta propustit ukoliko nebi gledali Zelju ili Borca.Budimo realni danas po kvalitetu fudbala (ne po stanju kluba) ni Zeljo ni Borac nisu daleko od Rudara al su dovoljno daleko da budu na vrhu tabele.
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 15:18

zapovjednik je napisao/la:
PrPaAaa je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:Nebi valjalo to skracivanje lige jer bi sve bili derbiji,ali **** te derbije kad Zeljo i Sarajevo igraju cetiri utakmice,mozda cak i vise zbog kupa.
Ama legendo stab falilo tome da igraju se samo derbiji , to je nesta najjace , al ovi mali klubovi i mala mjesta bi potpuno zanemarila svoj fudbal !
Skontaj kad se igraju po cetiri derbija ljudima bi omrzilo i nebi to vise bio derbi.Zato moje misljenje nek ostane liga16.
U ligi 10 nebi igrali cetiri puta ja mislim. :|

Nego bi se samo prvenstvo skratilo vremenski sto bi prouzrokovalo veci broj ljudi na derbijima koji su to dugo cekali. :mrgreen:
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

seven
Postovi: 1559
Pridružen/a: 15 jul 2010, 13:24
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la seven » 26 sep 2010, 15:19

skraćivanje lige niije dobro za razvoj fudbala pa i LP se proširuje zbog razvoja i svjetska prvenstva itd.

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 15:21

seven je napisao/la:skraćivanje lige niije dobro za razvoj fudbala pa i LP se proširuje zbog razvoja i svjetska prvenstva itd.
Upravo suprotno.LP se prosiruje da daju sansu manjim klubovima dok su kod nas i Zeljo i Travnik u istom rangu ne dijeli ih puno al ih dijeli dovojlno da Zeljo bude na vrhu a ovi na sredini.
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

seven
Postovi: 1559
Pridružen/a: 15 jul 2010, 13:24
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la seven » 26 sep 2010, 15:26

Urban Batalion je napisao/la:
seven je napisao/la:skraćivanje lige niije dobro za razvoj fudbala pa i LP se proširuje zbog razvoja i svjetska prvenstva itd.
Upravo suprotno.LP se prosiruje da daju sansu manjim klubovima dok su kod nas i Zeljo i Travnik u istom rangu ne dijeli ih puno al ih dijeli dovojlno da Zeljo bude na vrhu a ovi na sredini.

kvalitet uvijek ispliva, ali se daje manjim sredinama šansa za razvoj a time i mlađim fudbalerima koji u većim klubovima ne bi dobijali šansu, primjer je upravo iz Travnika mladi Fajić

Avatar
PrPaAaa
Postovi: 156
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:30
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la PrPaAaa » 26 sep 2010, 15:27

Ama ljudi nekoga iz Prijedora , Kad je u 2 ligi , Boli q.rac za derbi zeljo sarajevo , i prije ce gledati farmu il neki akcioni film na pinky nego gledati taj derbi , dok kad mu dodje sarajevo u goste , stadion se napuni , i raja ide na tekme , tako se i napuni budzet kluba i to ,

OVIM BI SE DOPRIJNJELO RAZVOJ FUDBALA U VECIM GRADOVIMA , DOK BI U MANJIM FUDBAL POTPUNO PROPAO ,
JBS TI TO KAD IMAS 4 DOBRA KLUBA , A KAD NA DRUGOJ STRANI IMAS KLUBOVE KOJI SU GOLA VODA , KOJIM IGRACI DOBIJAJU 100 km ....

Moje misljenje
Nista nas nije slomilo !!!
Nista nas nece slomiti !!!
Mi cemo te bodriti !!!
I za tebe zivjeti !!
Ljubav si nam jedina !!
Teces nam u venama !!!
Za tebe se borimo !!!
Jer te ludo volimo !!!

seven
Postovi: 1559
Pridružen/a: 15 jul 2010, 13:24
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la seven » 26 sep 2010, 15:30

PrPaAaa je napisao/la:Ama ljudi nekoga iz Prijedora , Kad je u 2 ligi , Boli q.rac za derbi zeljo sarajevo , i prije ce gledati farmu il neki akcioni film na pinky nego gledati taj derbi , dok kad mu dodje sarajevo u goste , stadion se napuni , i raja ide na tekme , tako se i napuni budzet kluba i to ,

OVIM BI SE DOPRIJNJELO RAZVOJ FUDBALA U VECIM GRADOVIMA , DOK BI U MANJIM FUDBAL POTPUNO PROPAO ,
JBS TI TO KAD IMAS 4 DOBRA KLUBA , A KAD NA DRUGOJ STRANI IMAS KLUBOVE KOJI SU GOLA VODA , KOJIM IGRACI DOBIJAJU 100 km ....

Moje misljenje

slažem se u potpunosti

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3533
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la mozak » 26 sep 2010, 15:36

PrPaAaa je napisao/la:Ama ljudi kakvo crno skracivanje lige , bio bi monoton fudbal , gledati non stop derbije , Bas po mom misljenju , i sta bi time postigli , u ovim manjem mjestima , nebi niko dolazio na tekme , samob se islo na borac zelju sarajevo , a da se razumijemo manji klubovi , samo napune stadion kad dolazi neko od ovi veci klubova , i sta bi rudar kad dodje borac napuni 3000 a dodje neki leotara i bude 200 navijaca , ama ljudi nemozete biti tako nerealni , nije samo vas klub na svijetu !!!

Msm to bi bio strasno dobar fudbal i uvjek zanimljivo , i tu bi se pokazalo ko je najjaci , al od tog kruva nema , procentat bh fudbala bi opo za neki 35 %
Premijer liga BiH se nalazi u ćorsokaku već godinama. Svakog proljeća dolazi do scena kojih se stidi svaki normalan građanin ove zemlje. Vandalski istupi na tribinama nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Nakon navijača, međusobno su se počeli šaketati i igrači. Čak se među akterima nogometne utakmice ne krije da je rezultat nekog meča unaprijed dogovoren.
Premijer liga jedna je od najneinteresantnijih liga u Evropi. Na stadione, sa izuzetkom nekoliko derbija, dolazi u prosjeku hiljadu ljudi. I oni koji dođu, strahuju hoće li ih ko od huligana potkačiti ni krivog ni dužnog. O kvaliteti lige da i ne govorimo. Dovoljan pokazatelj vam je broj igrača koji su napravili inozemne transfere u zemlje Evropske Unije, a da to nisu Češka,Slovenija ili Rumunija.
Kraćenjem lige bi svi dobili. Poboljšala bi se infrastruktura i sve ostalo.
Drzavna Tv bi trebala biti jedan od pokrovitelja lige i kao takva bi prenosila po 2 utakmice vikendom, a kemere bi detaljno izvjestavale i sa ostalih terena!
Smanjio bi se broj sudija, a tako bi se i stalo u kraj raznim mesetarenjima!
Onaj ko bi izborio nastup u takvoj ligi, trebao bi imati izgrađenu infrastrukturu, stabilan budzet, sve uslove..nebi bilo prostora za pomilovanja, jednostavno, ko ne ispunjava uslove, vraca se u drugu ligu!
Tu bi se stvarali igraci za reprezentativne nastupe, menedzeri bi odrađivali svoj posao, vrtile bi se vece cifre u novcu, dosli bi jaci sponzori, vece plate, sponzori..
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Monolog » 26 sep 2010, 15:38

Sve ima svoje prednosti i nedostatke, pa tako i ova liga koja broji 16 klubova. Ok, uhu i srcu je ljepše čuti da se neki tim nalazi u Premieri Ligi, iako je isti po kvaliteti za barem jedan rang niže.

Po meni, liga 12 bi bila idealno rješenje. No, ne može se sada donijeti odluka da ligu napušta 6 ekipa(2 ulaze), jer to bi bilo kontra svih pravila(no, ovo je naš savez, možda će pročitati ovu temu i odlučiti se za ovo barem od sljedeće sezone). Naime, svakako je sve manje i manje gledalaca na tribinama, ali isti bi se vratili kada bi liga postala jača(a smanjenje je jedan od načina za to).

Činjenica je da bi ovako ispaštali manji klubovi, no treba se povući crta između jačanja lige i prokletog merhameta. Ako je neko kvalitetan, igraće ligu, nebitno da li taj klub dolazio iz Sarajeva, Banja Luke, Mostara, Širokog Brijega, Tuzle ili iz nekih drugih gradova.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
PrPaAaa
Postovi: 156
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:30
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la PrPaAaa » 26 sep 2010, 15:39

a Cekaj oceli neki "veci" klub biti nesa bolji , ako nebude igro protiv travnika modrice , leotara , buducnosti . nerazumijem sta oces da kazes druze . Oces da kazes da ako bi se smanjio broj klubova da bi zeljo igro bolji fudbal i napravio bi nesto u evropi ????
oomg
Nista nas nije slomilo !!!
Nista nas nece slomiti !!!
Mi cemo te bodriti !!!
I za tebe zivjeti !!
Ljubav si nam jedina !!
Teces nam u venama !!!
Za tebe se borimo !!!
Jer te ludo volimo !!!

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Skraćivanje lige

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 16:16

PrPaAaa je napisao/la:a Cekaj oceli neki "veci" klub biti nesa bolji , ako nebude igro protiv travnika modrice , leotara , buducnosti . nerazumijem sta oces da kazes druze . Oces da kazes da ako bi se smanjio broj klubova da bi zeljo igro bolji fudbal i napravio bi nesto u evropi ????
oomg
Upravo tako smanjivanjem broja klubova poboljsala bi se finanicijska situaciju u npr: Zelji a znamo koliko je financijska situacija povezana sa kvalitetom fudbala.
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AvantiBL, BijeliBordo1946, Direktorcic, Paromlinac i 54 gosta.