FK Sarajevo (opšte diskusije)

FK Sarajevo ove sezone?

Anketa je završila: 16 jul 2017, 14:28.

Prvak
11
25%
Osvajač kupa
4
9%
Dupla kruna
12
27%
Izlazak u Europu
17
39%

Ukupno glasova: 44

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 13 avg 2019, 15:56

Nagradno pitanje glasi ... Ko je najveca legenda kluba sa Grbavice, i po cemu je poznat i osudjen ?! Hvala na odgovoru. Pitaj dedu ako je vec navijao za Zelju( cisto sumnjam) kad ti je grupa nastala i da ti potvrdi da 1987 niste bili u planu ;)
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

dejavu
Kontakt:

PostPostao/la dejavu » 13 avg 2019, 15:59

MortemHz WroteColonRaspravljate se sa frajerom koji je izjavio da je svako ko dođe u Sarajevo - Sarajlija, nešto u tom fazonu. Škoro je to tačno upratio pa neka on napiše.
Neki dan je i pokušao slagati i izmijenio je poentu mog posta i to pokušao ismijati pred više ljudi pa sam se javio i napisao kako je bilo i onda se ušutio.
Nemam ništa protiv došljaka ali kad počnu ovako odvratno lagati treba ih samo tući istinom i šamarati, papci.
Naravno, ni ovaj tekst nije pisala osoba iz Sarajeva.
Da ne pišem sada njihovu sramotnu historiju i zbog čega je Sarajevo nastalo.. samo morate razumjeti da moraju lagati i izmišljati jer ih je muka natjerala na to, sve su pokušali krivotvoriti ali sreća pa postoje prave Sarajlije kao i obični dokazi kroz historiju.
Pa pojedinci još misle da su radnički klub bez obzira na skoro milion maraka iz budžeta prošle godine i to je samo jedan primjer, ne da mi se pisati više.
Samo ignorišite, pravi ljudi znaju historiju svog grada i svojih klubova.

:urnebes: :urnebes:
Ti si smijesan lik! S tobom ne vrijedi nikakva rasprava :bow:
@Skoro, javi se ovom djetetu, vidis da nije skonto moju recenicu.
vi gec

https://youtu.be/ufLtq-0Ue1g

Manijaci19871921
Kontakt:

PostPostao/la Manijaci19871921 » 13 avg 2019, 16:04

dejavu WroteColon
Hajdeee WroteColon
Naravno.
Narocito dio teksta u kojem se proizvoljno, poistovjecuje porast broja navijaca, dolaskom stanovnistva i to "ruralno stanovnistvo" i porast na 25%. :crazy:

Argumenti?

Evo recimo moj rahmetli dedo na Vratniku rodjen, prije navijao za Dzerzelez.

Znas li mozda (googlaj, barem) za klubove kao sto su. Dzerzelez, SASK, Slavija, Makabi itd.itd.

Za koje su mahom navijali domicijelni stanovnici Sarajeva. Nikakve pridoslice!!!!

Zasto oni nisu navijali za, po vama mitomanima, jedini 'pravi sarajevski klub' FK.Zeljeznicar?

Ko je osnovao tu skalameriju od kluba? Odakle su dosli osnivaci vaseg kluba?
Zasto domicijelno stanovnistvo nije masovno navijalo za FKZ, nego u ogromnoj vecini za Dzerzelez, Slaviju, SASK, Makabi...
I analogno tome, gasenjem njihovih klubova, a stvaranjem reprezentativnog zajednickog kluba ( bez nacionalnih predznaka) ovoga grada, tradicionalne i domicijane sarajlije su prepoznale taj klub kao reprezent svoga grada. Logicno, mahom poceli navijati za njega.

Osnovne stvari izostavljate, istorijske CINJENICE, a pricate o nekoj istoriji, i stvarate kvazi mitove.

FK Mitomani.

A to o burecima, pridoslim seljacima i slicno....u to mozete vjerovati samo vi. Mitomani.
Istorijske CINJENICE, i moc povezivanja logicnih slijeda poteza, i drustvenih tokova/reakcija, su prosto prepoznatljive.

Za vas je to 'visa matematika', a sepate jos na oduzimanju i sabiranju.

Da, ruralanog stanovnistva i stanovnistva iz drugih krajeva bivse Jugoslavije, zasto navodnici? Takvi su vam bili i u upravi kluba od samog osnivanja!

Prva sjednica FK Torpedo,
Franjo Budimir, istaknuti smeker i Udbas, "Dida" Zivka Budimira generala HVO. Prvi sekretar FK Torpedo, inace stara carsijska porodica. :bih:
Banja Luka, osnivac i predsjednik
Gacko UO
Posušje UO
Livno Sekretar
Lopar Ekonom
Zvornik Blagajnik
Jajce UO
Travnik UO
Sibenik zamjenik predsjednika :bih:

argumenti!

Dedo ti rodjen na Vratniku i navijao za Dzerzelez.. . i moj je al samo sa druge strane i navijao je za Zeljeznicar, kao i masa ostale sarajevske raje koji su tom vaktu podrzali radnicki klub, a ne novonastali rezimski.
Tvoja smijesna prica pada u vodu :salut:

Ideju o osnivanju fudbalskog kluba "Željezničar" , mladi željeznički radnik Dimitrije Dimitrijević, koji je rođen i odrastao u centru grada na Mejtašu, u Čekaluši
Znas li gdje je Cekalusa?

Ko vam je danas u upravi kluba?

Kao sto ti sam rece, historijske cinjenice.
Zivjeli :bih:

Dejavu svrsi ti njemu u oko jarane... posalji mu paket maramica, pomozi u nevolji... makar to

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 13 avg 2019, 16:06

Ma brate ne govorim ja za to, vidiš da se uopšte ne raspravljam jer ti likovi koji spominju krvna zrnca su ustvari i najgori papci.
Ja sam pravio prije grešku jer sam odgovarao takvim osobama i onda ja na kraju ispadnem loš jer počnu kukati i okretati priču tako da samo treba ignorisati jer ne vrijedi, glupo je.
Evo naš momak spominje stanovništvo i odgovara mu a ovaj ispod broji krvna zrnca u našem UPRAVNOM ODBORU od prije 70+ godina :urnebes: bolest
Zato ih samo tući i šamarati istinom, drugo im više ništa i ne treba koliko su stvari izmislili od muke.
''Zvornik Blagajnik'' :urnebes: :lol:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 13 avg 2019, 16:10

To nam je hvala sto su naucili da se obuku na utakmice, i da ne nose dresove stranih klubova i po 10 salova na sebi da bi bili navijaci... To nam je hvala.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 13 avg 2019, 16:10

MortemHz WroteColonMa brate ne govorim ja za to, vidiš da se uopšte ne raspravljam jer ti likovi koji spominju krvna zrnca su ustvari i najgori papci.
Ja sam pravio prije grešku jer sam odgovarao takvim osobama i onda ja na kraju ispadnem loš jer počnu kukati i okretati priču tako da samo treba ignorisati jer ne vrijedi, glupo je.
Evo naš momak spominje stanovništvo i odgovara mu a ovaj ispod broji krvna zrnca u našem UPRAVNOM ODBORU od prije 70+ godina :urnebes: bolest
Zato ih samo tući i šamarati istinom, drugo im više ništa i ne treba koliko su stvari izmislili od muke.
''Zvornik Blagajnik'' :urnebes: :lol:

Procitaj na stranici 18753 nase teme kako ste dobili nadimak :kafa:
PAUL GEORGE I KAWHI LEONARD JEDNI SU OD NAS!

Dokoljenko
Kontakt:

PostPostao/la Dokoljenko » 13 avg 2019, 16:13

dejavu WroteColon
Da, ruralanog stanovnistva i stanovnistva iz drugih krajeva bivse Jugoslavije, zasto navodnici? Takvi su vam bili i u upravi kluba od samog osnivanja!

Prva sjednica FK Torpedo,
Franjo Budimir, istaknuti smeker i Udbas, "Dida" Zivka Budimira generala HVO. Prvi sekretar FK Torpedo, inace stara carsijska porodica. :bih:
Banja Luka, osnivac i predsjednik
Gacko UO
Posušje UO
Livno Sekretar
Lopar Ekonom
Zvornik Blagajnik
Jajce UO
Travnik UO
Sibenik zamjenik predsjednika :bih:

argumenti!

Dedo ti rodjen na Vratniku i navijao za Dzerzelez.. . i moj je al samo sa druge strane i navijao je za Zeljeznicar, kao i masa ostale sarajevske raje koji su tom vaktu podrzali radnicki klub, a ne novonastali rezimski.
Tvoja smijesna prica pada u vodu :salut:

Ideju o osnivanju fudbalskog kluba "Željezničar" , mladi željeznički radnik Dimitrije Dimitrijević, koji je rođen i odrastao u centru grada na Mejtašu, u Čekaluši
Znas li gdje je Cekalusa?

Ko vam je danas u upravi kluba?

Kao sto ti sam rece, historijske cinjenice.
Zivjeli :bih:

Bravo za ovo šamaranje najveće qurve u istoriji BiH fudbala. :clap:
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

dejavu
Kontakt:

PostPostao/la dejavu » 13 avg 2019, 17:53

Vrijedilo je, itekako, dok se niste poceli argumentovano samarati, pa sad kao ne vrijedi, glupo se raspravljati itd.
Vi ste cak uvijek prvi forsirali slicne price, pa kad vam se opali par samarcina povlacite se ko najvece pickice.
Nazivate nas mitomanima iz sopstvenog ocaja, sami sebe lazete! Ne govorim bezveze, za vas vazi '100 puta ponovljena laz je istina!'
Pa se po forumima lizite sa najvecim kompleksasima (prema glavnom gradu) u BiH (pronaci ce se sami) uvjerite ih u lazne price, samo neka je kontra Zelje!

@Mortem sine, sta si se pogubio? I nakon samaranja opet napises ovako nesto..

i imati obraza nekoga mitomanom nazvati? Ocajno!
o ovome vam pricam :bih:
vi gec

mma_hz
Kontakt:

PostPostao/la mma_hz » 13 avg 2019, 18:57

Zamisli zoves se Dimitrije Dimitrijević e je.bem ti budalu koja te napravi hahahaahhhaah
FK SARAJEVO.

GROM
16
05
19
92
!!!

Memara
Kontakt:

PostPostao/la Memara » 13 avg 2019, 21:35

mma_hz WroteColonZamisli zoves se Dimitrije Dimitrijević e je.bem ti budalu koja te napravi hahahaahhhaah

:rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
slika
Smrt Željkanu! Tobe narkoman!

Hajdeee
Kontakt:

PostPostao/la Hajdeee » 13 avg 2019, 21:48

Osnovala partija (iz razloga koje sam ti naveo), podrzala carsija.

Druga stvar. Pronadji izjavu Ivice Osima, koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati.
Parafrazirana njegova izjava, haman pa citirana.

Sto iz same te izjave, mozes zakljuciti da simpatizeri ukinutih klubova sa nacionalnim prefiksom, nisu osjeyilu poteebu da podrze pseudo radnicki klub Zeljeznicar.
Nego su svoju podrsku, u najvecoj mjeri preismjerili na novoosnovona klub, koji je fakticki bio reprezentacija ovoga grada...napravljena da dostojno prestavlja ime ovoga grada

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 13 avg 2019, 21:51

Hajdeee WroteColonOsnovala partija (iz razloga koje sam ti naveo), podrzala carsija.

Druga stvar. Pronadji izjavu Ivice Osima, koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati.

Sto iz same te izjave, mozes zakljuciti da simpatizeri ukinutih klubova sa nacionalnim prefiksom, nisu osjeyilu poteebu da podrze pseudo radnicki klub Zeljeznicar.
Nego su svoju podrsku, u najvecoj mjeri preismjerili na novoosnovona klub, koji je fakticki bio reprezentacija ovoga grada...napravljena da dostojno prestavlja ime ovoga grada

Navijaci FK Sarajevo su dobili nadimak pitari zato sto kad je klub bio osnovan nije imao podrsku.Vlasti su zbog toga uveli besplatan burek na stadionima koji je bio motiv za sirotinju da dolazi na meceve.Poslije te inovacije,procenat navijaca FK Sarajevo raste na 25% u gradu

joker90
Kontakt:

PostPostao/la joker90 » 13 avg 2019, 21:55

Navijači Željezničara su dobili nadimak Košpicari jer im je većini mozak veličine košpice.
Bahati, bahati Željkan!

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 14 avg 2019, 10:49

A nivo inteligencije im je kao da ih je cuveni menadjer Husara sve pravio :lolno:

Kamuflazn
Kontakt:

PostPostao/la Kamuflazn » 14 avg 2019, 10:59

Sta je skuplje burek ili kospica? Prodali se za fisek kospa ocam
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

dejavu
Kontakt:

PostPostao/la dejavu » 14 avg 2019, 11:08

Hajdeee WroteColonOsnovala partija (iz razloga koje sam ti naveo), podrzala carsija.

Osnovala partija, podrzala partija.
Ne kontam koji je tvoj zakljucak? Ti stvarno mislis da su svi obicni ljudi u tom vaktu podrzali novonastali rezimski klub, u cijem osnivanju nije bilo ni 2% ljudi iz Sarajeva!
Partija.. oduzimali igrace na silu i pritom ti neki sa strane covjek predlozi novi naziv, da prisvojis ime grada, sto se naravno prihvatilo.
Tek nekad poslije sa ozbiljnijim rezultatima i vi dobijate veci broj navijaca, opet ne vise od starijeg, veceg sarajevskog kluba, logicno.
I ako hoces mozemo pricati o danasnjoj Bascarsiji, ali na nacin koji si ti mislio od samog pocetka. Evo baci malo pogled na starije carsijske radnje kad budes setao.. primjetices na nekima ti sebi cudne grbove unutra. Podrzala Carsija?
Vi uopste niste takvi kakvim se zelite predstavljati, a u kontru ciljano maximalno omalovazavate Zelju, autohtoni sarajevski klub.
Sebe uzdigni tako sto ces poniziti lazima drugog :bih:

Samo argumenti.. jel ti i dalje smijesno?

Nije problem evo je, kompletna:
"Gradske i političke strukture, iako je Željo tada bio klub s duže od dva desetljeća povijesti, odlučile su napraviti novi tim, osnovati novi klub 'da bi čaršija imala za koga navijati'", riječi su Osima, koji je dodao:

"Na silu te odvedu, dođu kući i hapse", priča Osim, kako je svojevremeno tadašnja vlast 'oskrnavila' igrački sastav Željezničara.

"To raji smeta. Sve što je na silu – smeta. Automatski Željo dobija navijače. Raja ne voli silu, ne voli prepotenciju. Uvijek smo imali više navijača jer je Sarajevo predstavljalo vlast. I dan - danas je tako, nažalost. Kad bi se navijači uspjeli pomirit kako treba, politički, svi oni koji dulje pamte i to, možda bi sve bolje izgledalo. To bi bilo pomirenje. Kad si fudbalski posvađan, to je nezgodno.

Koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati. Parafrazirana njegova izjava, haman pa citirana.

Kao sto vidis i ta recenica koju si naveo je pod navodnicima. Procitaj do kraja izjavu, da ne bi opet lazno haman pa citirao.

i ovom KOMPLETNOM izjavom Osima, legende ovoga grada, tvoj zadnji pasus opet pada u vodu, nema logike.

Nemojte da se lazemo. Fino se igrajte :bih:

Samo jedno pitanje za kraj, ko je ovdje ono mitoman?
vi gec

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 11:39

@dejavu nemoj ih puno jarane,ogadices im “klub”

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 14 avg 2019, 11:42

" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 11:54

16022019 WroteColon" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.

Nelson Mandela je lezao na robiji.Da li to znaci da je zlikovac?

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 14 avg 2019, 11:55

Sto je lezao zbog laganja godine nastajanja grupe ili ?

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: DembaBa21, FoSte95, samoposteno i 17 gostiju.