FK Sarajevo (opšte diskusije)

FK Sarajevo ove sezone?

Anketa je završila: 16 jul 2017, 14:28.

Prvak
11
25%
Osvajač kupa
4
9%
Dupla kruna
12
27%
Izlazak u Europu
17
39%

Ukupno glasova: 44

samoposteno
Kontakt:

PostPostao/la samoposteno » 14 avg 2019, 13:39

BosniaBoston WroteColon
16022019 WroteColon" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.

Nelson Mandela je lezao na robiji.Da li to znaci da je zlikovac?

Niko nije napiso da je Osim zlikovac ali da je prevarant to stoji i zato je bio kaznjen samo je pitanje vremena kad ce mu i sin odgovarat za slicna djela

Hajdeee
Kontakt:

PostPostao/la Hajdeee » 15 avg 2019, 00:24

Ni po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.
Vi stvarate svoju istinu na matrici mitova, na osnovu toga, kolektivne stavove.

Zasto po ukidanju niza klubova, vecina nije pocela navijati za Zeljeznicar? Cemu potreba vladajuce strukture grada da pravi svog reprezentativnog predstavnika?

Druga stvar, da, naravno da u svim dijelovima Sarajeva ima navijaca oba kluba. Pa u naseljima oko samih stadiona imas kontra navijaca.

Al kada se prica o vecinskim dijelovima bordo - plavom, misli se na dijelove grada gdje su jedni il drugi u vecini.

Evo ti plastican primjer kako prostim posmatranjem mozes doci do nekih zakljucaka.
U kojem pravcu ide 80% navijaca Sarajeva poslije derbija koji se odigra na Grbavici?
U kojem pravcu ide 80% navijaca Zeljeznicara, poslije derbija koji se odigra na Kosevo?

A slozit cemo se da, u derbijima gdje jedan od klubova je 'gost', idu pretezno najzagrizeniji i HC navijaci.

Sigurno shvatas sta pricam, i prostim posmatranjem razilazenja raje, bordo i plavih, mozes zakljuciti u kojem pravcu VECINSKI idu jedni il drugi.

Naravno da to nije 100% precizna podjela, naravno da ima haman pa 50-50% naselja bordo - plavo pomijesnaih...ali jasne su tendencije.

Jos jedna stvar, i ta prica oko Ivice Osima, legenda ovoga grada. Pa jedna legenda grada nebi bila u Beogradu dva mjeseca jos uvijek trener Partizana...dok granatiraju njegov grad. Gdje tek onda nakon sto sa Partizanom osvaja titulu, zakazuje press i daje otkaz. Uz toliko eksplatisanu facijalnu ekspresiju. Od cega se mitovi stvorise.

Zasto otkaz i press nije zakazao 6.aprila?

Mislim, boli me K...sto se mene tice nikada nije ni trebao odrzavati taj srceparajuci press, al ga ne treba ni eksplatisati kao vid ober patriotskog cina, nakon vec par stotina mrtvih u njegovom gradu.

To je ta matrica oko kojih pravite kolektivni pseudo mit.

Na koji nacin se gradio stadion Grbavica? Mrska vam komunisticka vlast nije davala nista?
A kasnije mrska SDA vlast?

Ma da....

NeretvanskaPastrmka
Kontakt:

PostPostao/la NeretvanskaPastrmka » 16 avg 2019, 09:48

Dobro odigrana utakmica u Bjelorusiji :salut: steta sto niste u prvoj odigrali kao sinoc pogotovo ono drugo poluvrijeme gdje se redovni ucesnik EL i LS branio svim silama. Jedino eto ta posjeta jer sam se nadao bar 100+ hordasa ali nebi da ulazim
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 19 avg 2019, 11:54

Hajdeee WroteColonNi po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.

Zasto po ukidanju niza klubova, vecina nije pocela navijati za Zeljeznicar? Cemu potreba vladajuce strukture grada da pravi svog reprezentativnog predstavnika?

Druga stvar, da, naravno da u svim dijelovima Sarajeva ima navijaca oba kluba. Pa u naseljima oko samih stadiona imas kontra navijaca.

Al kada se prica o vecinskim dijelovima bordo - plavom, misli se na dijelove grada gdje su jedni il drugi u vecini.

Evo ti plastican primjer kako prostim posmatranjem mozes doci do nekih zakljucaka.
U kojem pravcu ide 80% navijaca Sarajeva poslije derbija koji se odigra na Grbavici?
U kojem pravcu ide 80% navijaca Zeljeznicara, poslije derbija koji se odigra na Kosevo?

A slozit cemo se da, u derbijima gdje jedan od klubova je 'gost', idu pretezno najzagrizeniji i HC navijaci.

Sigurno shvatas sta pricam, i prostim posmatranjem razilazenja raje, bordo i plavih, mozes zakljuciti u kojem pravcu VECINSKI idu jedni il drugi.

Naravno da to nije 100% precizna podjela, naravno da ima haman pa 50-50% naselja bordo - plavo pomijesnaih...ali jasne su tendencije.

Jos jedna stvar, i ta prica oko Ivice Osima, legenda ovoga grada. Pa jedna legenda grada nebi bila u Beogradu dva mjeseca jos uvijek trener Partizana...dok granatiraju njegov grad. Gdje tek onda nakon sto sa Partizanom osvaja titulu, zakazuje press i daje otkaz. Uz toliko eksplatisanu facijalnu ekspresiju. Od cega se mitovi stvorise.

Mislim, boli me K...sto se mene tice nikada nije ni trebao odrzavati taj srceparajuci press, al ga ne treba ni eksplatisati kao vid ober patriotskog cina, nakon vec par stotina mrtvih u njegovom gradu.

Na koji nacin se gradio stadion Grbavica? Mrska vam komunisticka vlast nije davala nista?

Ma da....

Zato su igraci Sarajeva patriotski otisli po bijelom svijetu "siriti istini o bosni" a nasi ostali u gradu u jadu i bijedi...Ivicin potez je nesto sto bi malo ljudi uradilo iskreni odraz patriotizma...nemoj bgt o tome da se raspravlja. :stop:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

Stroj1946
Kontakt:

PostPostao/la Stroj1946 » 19 avg 2019, 12:07

invincible1921 WroteColon
Hajdeee WroteColonNi po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.

Ma da....

Zato su igraci Sarajeva patriotski otisli po bijelom svijetu "siriti istini o bosni" a nasi ostali u gradu u jadu i bijedi...Ivicin potez je nesto sto bi malo ljudi uradilo iskreni odraz patriotizma...nemoj bgt o tome da se raspravlja. :stop:

Ivica uhljup koji je bio dva puta osudjivan za namjestanje i kaznjen, na njega mislis. Kelly pokojni pobjego jel!? MRS!!!
Uvijek Vjerna Bordo Armija
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podrzala Carsija
ARBiH
FK Sarajevo

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Sampiona: 1/8 finale 67/68
Kup UEFA: 1/8 finale 80/81

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 19 avg 2019, 12:21

Mislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

astonHz
Kontakt:

PostPostao/la astonHz » 19 avg 2019, 12:28

invincible1921 WroteColonMislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.

Tema je FK Sarajevo (opšte diskusije), napusti ako ćeš pričati o osuđenim kriminalcima, kvazi legendama u glavi Junfova :shhh:
Prva ljubavi, najveća radosti, pobjedu daj nam ti!

belosevic28
Kontakt:

PostPostao/la belosevic28 » 19 avg 2019, 12:57

Decko je upravu, npr. Odovic je ostao, malo pucao i otisao vani. Decko prica istinu
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

16022019
Kontakt:

PostPostao/la 16022019 » 19 avg 2019, 13:00

Zoran Kokot isto tako samo je on pucao cijeli rat i nije isao vani.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Stroj1946
Kontakt:

PostPostao/la Stroj1946 » 19 avg 2019, 14:39

invincible1921 WroteColonMislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.

Ama kakve veze ima ko je od igrac osto i borio se. Kolko je tebi ba godina to!? Znas li ti koliko je omladine ko navijaca poginulo??? Oni su bitni. Dzilda rahmetli i ostala raja. Yebo ba igrace, vecina je njih u komociji bila u ratu. Znas li ti da je jedan vas igrac kad je rat poceo na mostu na Grbavici zaustavljo ljude i odredjivo koga da ubace u kamion i odvede.
Uvijek Vjerna Bordo Armija
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podrzala Carsija
ARBiH
FK Sarajevo

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Sampiona: 1/8 finale 67/68
Kup UEFA: 1/8 finale 80/81

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: Bordeaux46, Mostarwolf1981 i 12 gostiju.