FK Sarajevo (opšte diskusije)

FK Sarajevo ove sezone?

Anketa je završila: 16 jul 2017, 14:28.

Prvak
11
25%
Osvajač kupa
4
9%
Dupla kruna
12
27%
Izlazak u Europu
17
39%
 
Ukupno glasova: 44

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Kamuflazn » 14 avg 2019, 10:59

Sta je skuplje burek ili kospica? Prodali se za fisek kospa ocam
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

Avatar
dejavu
Postovi: 3618
Pridružen/a: 21 jun 2010, 14:13
Lokacija: Sa
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la dejavu » 14 avg 2019, 11:08

Hajdeee je napisao/la:Osnovala partija (iz razloga koje sam ti naveo), podrzala carsija.

Druga stvar. Pronadji izjavu Ivice Osima, koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati.
Parafrazirana njegova izjava, haman pa citirana.

Sto iz same te izjave, mozes zakljuciti da simpatizeri ukinutih klubova sa nacionalnim prefiksom, nisu osjeyilu poteebu da podrze pseudo radnicki klub Zeljeznicar.
Nego su svoju podrsku, u najvecoj mjeri preismjerili na novoosnovona klub, koji je fakticki bio reprezentacija ovoga grada...napravljena da dostojno prestavlja ime ovoga grada

Osnovala partija, podrzala partija.
Ne kontam koji je tvoj zakljucak? Ti stvarno mislis da su svi obicni ljudi u tom vaktu podrzali novonastali rezimski klub, u cijem osnivanju nije bilo ni 2% ljudi iz Sarajeva!
Partija.. oduzimali igrace na silu i pritom ti neki sa strane covjek predlozi novi naziv, da prisvojis ime grada, sto se naravno prihvatilo.
Tek nekad poslije sa ozbiljnijim rezultatima i vi dobijate veci broj navijaca, opet ne vise od starijeg, veceg sarajevskog kluba, logicno.
I ako hoces mozemo pricati o danasnjoj Bascarsiji, ali na nacin koji si ti mislio od samog pocetka. Evo baci malo pogled na starije carsijske radnje kad budes setao.. primjetices na nekima ti sebi cudne grbove unutra. Podrzala Carsija?
Vi uopste niste takvi kakvim se zelite predstavljati, a u kontru ciljano maximalno omalovazavate Zelju, autohtoni sarajevski klub.
Sebe uzdigni tako sto ces poniziti lazima drugog :bih:

Samo argumenti.. jel ti i dalje smijesno?
Druga stvar. Pronadji izjavu Ivice Osima, koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati.
Parafrazirana njegova izjava, haman pa citirana.
Nije problem evo je, kompletna:
"Gradske i političke strukture, iako je Željo tada bio klub s duže od dva desetljeća povijesti, odlučile su napraviti novi tim, osnovati novi klub 'da bi čaršija imala za koga navijati'", riječi su Osima, koji je dodao:

"Na silu te odvedu, dođu kući i hapse", priča Osim, kako je svojevremeno tadašnja vlast 'oskrnavila' igrački sastav Željezničara.

"To raji smeta. Sve što je na silu – smeta. Automatski Željo dobija navijače. Raja ne voli silu, ne voli prepotenciju. Uvijek smo imali više navijača jer je Sarajevo predstavljalo vlast. I dan - danas je tako, nažalost. Kad bi se navijači uspjeli pomirit kako treba, politički, svi oni koji dulje pamte i to, možda bi sve bolje izgledalo. To bi bilo pomirenje. Kad si fudbalski posvađan, to je nezgodno.
Koji je i sam izjavio da su vlasti grada Sarajeva, osnovale fudbalski klub, da bi carsija imala za koga navijati. Parafrazirana njegova izjava, haman pa citirana.
Kao sto vidis i ta recenica koju si naveo je pod navodnicima. Procitaj do kraja izjavu, da ne bi opet lazno haman pa citirao.
Sto iz same te izjave, mozes zakljuciti da simpatizeri ukinutih klubova sa nacionalnim prefiksom, nisu osjeyilu poteebu da podrze pseudo radnicki klub Zeljeznicar.
Nego su svoju podrsku, u najvecoj mjeri preismjerili na novoosnovona klub, koji je fakticki bio reprezentacija ovoga grada...napravljena da dostojno prestavlja ime ovoga grada
i ovom KOMPLETNOM izjavom Osima, legende ovoga grada, tvoj zadnji pasus opet pada u vodu, nema logike.

Nemojte da se lazemo. Fino se igrajte :bih:

Samo jedno pitanje za kraj, ko je ovdje ono mitoman?
nasa noc traje danima

https://youtu.be/ufLtq-0Ue1g

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 11:39

@dejavu nemoj ih puno jarane,ogadices im “klub”
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la 16022019 » 14 avg 2019, 11:42

" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 11:54

16022019 je napisao/la:" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.
Nelson Mandela je lezao na robiji.Da li to znaci da je zlikovac?
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la 16022019 » 14 avg 2019, 11:55

Sto je lezao zbog laganja godine nastajanja grupe ili ?
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
samoposteno
Postovi: 5981
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la samoposteno » 14 avg 2019, 13:39

BosniaBoston je napisao/la:
16022019 je napisao/la:" Manijaci su nastali 1987, pa je politika poslije toga napravila Horde zla " rekao je jednom prilikom osudjeni "sportski radnik" i legenda Grbavice Ivica Ivan Osim.
Nelson Mandela je lezao na robiji.Da li to znaci da je zlikovac?
Niko nije napiso da je Osim zlikovac ali da je prevarant to stoji i zato je bio kaznjen samo je pitanje vremena kad ce mu i sin odgovarat za slicna djela

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5494
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Hajdeee » 15 avg 2019, 00:24

Ni po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.
Vi stvarate svoju istinu na matrici mitova, na osnovu toga, kolektivne stavove.

Zasto po ukidanju niza klubova, vecina nije pocela navijati za Zeljeznicar? Cemu potreba vladajuce strukture grada da pravi svog reprezentativnog predstavnika?

Druga stvar, da, naravno da u svim dijelovima Sarajeva ima navijaca oba kluba. Pa u naseljima oko samih stadiona imas kontra navijaca.

Al kada se prica o vecinskim dijelovima bordo - plavom, misli se na dijelove grada gdje su jedni il drugi u vecini.

Evo ti plastican primjer kako prostim posmatranjem mozes doci do nekih zakljucaka.
U kojem pravcu ide 80% navijaca Sarajeva poslije derbija koji se odigra na Grbavici?
U kojem pravcu ide 80% navijaca Zeljeznicara, poslije derbija koji se odigra na Kosevo?

A slozit cemo se da, u derbijima gdje jedan od klubova je 'gost', idu pretezno najzagrizeniji i HC navijaci.

Sigurno shvatas sta pricam, i prostim posmatranjem razilazenja raje, bordo i plavih, mozes zakljuciti u kojem pravcu VECINSKI idu jedni il drugi.

Naravno da to nije 100% precizna podjela, naravno da ima haman pa 50-50% naselja bordo - plavo pomijesnaih...ali jasne su tendencije.


Jos jedna stvar, i ta prica oko Ivice Osima, legenda ovoga grada. Pa jedna legenda grada nebi bila u Beogradu dva mjeseca jos uvijek trener Partizana...dok granatiraju njegov grad. Gdje tek onda nakon sto sa Partizanom osvaja titulu, zakazuje press i daje otkaz. Uz toliko eksplatisanu facijalnu ekspresiju. Od cega se mitovi stvorise.

Zasto otkaz i press nije zakazao 6.aprila?

Mislim, boli me K...sto se mene tice nikada nije ni trebao odrzavati taj srceparajuci press, al ga ne treba ni eksplatisati kao vid ober patriotskog cina, nakon vec par stotina mrtvih u njegovom gradu.



To je ta matrica oko kojih pravite kolektivni pseudo mit.

Na koji nacin se gradio stadion Grbavica? Mrska vam komunisticka vlast nije davala nista?
A kasnije mrska SDA vlast?


Ma da....
- FKS -

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 16 avg 2019, 09:48

Dobro odigrana utakmica u Bjelorusiji :salut: steta sto niste u prvoj odigrali kao sinoc pogotovo ono drugo poluvrijeme gdje se redovni ucesnik EL i LS branio svim silama. Jedino eto ta posjeta jer sam se nadao bar 100+ hordasa ali nebi da ulazim
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la invincible1921 » 19 avg 2019, 11:54

Hajdeee je napisao/la:Ni po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.
Vi stvarate svoju istinu na matrici mitova, na osnovu toga, kolektivne stavove.

Zasto po ukidanju niza klubova, vecina nije pocela navijati za Zeljeznicar? Cemu potreba vladajuce strukture grada da pravi svog reprezentativnog predstavnika?

Druga stvar, da, naravno da u svim dijelovima Sarajeva ima navijaca oba kluba. Pa u naseljima oko samih stadiona imas kontra navijaca.

Al kada se prica o vecinskim dijelovima bordo - plavom, misli se na dijelove grada gdje su jedni il drugi u vecini.

Evo ti plastican primjer kako prostim posmatranjem mozes doci do nekih zakljucaka.
U kojem pravcu ide 80% navijaca Sarajeva poslije derbija koji se odigra na Grbavici?
U kojem pravcu ide 80% navijaca Zeljeznicara, poslije derbija koji se odigra na Kosevo?

A slozit cemo se da, u derbijima gdje jedan od klubova je 'gost', idu pretezno najzagrizeniji i HC navijaci.

Sigurno shvatas sta pricam, i prostim posmatranjem razilazenja raje, bordo i plavih, mozes zakljuciti u kojem pravcu VECINSKI idu jedni il drugi.

Naravno da to nije 100% precizna podjela, naravno da ima haman pa 50-50% naselja bordo - plavo pomijesnaih...ali jasne su tendencije.


Jos jedna stvar, i ta prica oko Ivice Osima, legenda ovoga grada. Pa jedna legenda grada nebi bila u Beogradu dva mjeseca jos uvijek trener Partizana...dok granatiraju njegov grad. Gdje tek onda nakon sto sa Partizanom osvaja titulu, zakazuje press i daje otkaz. Uz toliko eksplatisanu facijalnu ekspresiju. Od cega se mitovi stvorise.

Zasto otkaz i press nije zakazao 6.aprila?

Mislim, boli me K...sto se mene tice nikada nije ni trebao odrzavati taj srceparajuci press, al ga ne treba ni eksplatisati kao vid ober patriotskog cina, nakon vec par stotina mrtvih u njegovom gradu.



To je ta matrica oko kojih pravite kolektivni pseudo mit.

Na koji nacin se gradio stadion Grbavica? Mrska vam komunisticka vlast nije davala nista?
A kasnije mrska SDA vlast?


Ma da....
Zato su igraci Sarajeva patriotski otisli po bijelom svijetu "siriti istini o bosni" a nasi ostali u gradu u jadu i bijedi...Ivicin potez je nesto sto bi malo ljudi uradilo iskreni odraz patriotizma...nemoj bgt o tome da se raspravlja. :stop:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Stroj1946 » 19 avg 2019, 12:07

invincible1921 je napisao/la:
Hajdeee je napisao/la:Ni po cemu ti mene nisi pobio i demantovao.
Vi stvarate svoju istinu na matrici mitova, na osnovu toga, kolektivne stavove.

Zasto po ukidanju niza klubova, vecina nije pocela navijati za Zeljeznicar? Cemu potreba vladajuce strukture grada da pravi svog reprezentativnog predstavnika?

Druga stvar, da, naravno da u svim dijelovima Sarajeva ima navijaca oba kluba. Pa u naseljima oko samih stadiona imas kontra navijaca.

Al kada se prica o vecinskim dijelovima bordo - plavom, misli se na dijelove grada gdje su jedni il drugi u vecini.

Evo ti plastican primjer kako prostim posmatranjem mozes doci do nekih zakljucaka.
U kojem pravcu ide 80% navijaca Sarajeva poslije derbija koji se odigra na Grbavici?
U kojem pravcu ide 80% navijaca Zeljeznicara, poslije derbija koji se odigra na Kosevo?

A slozit cemo se da, u derbijima gdje jedan od klubova je 'gost', idu pretezno najzagrizeniji i HC navijaci.

Sigurno shvatas sta pricam, i prostim posmatranjem razilazenja raje, bordo i plavih, mozes zakljuciti u kojem pravcu VECINSKI idu jedni il drugi.

Naravno da to nije 100% precizna podjela, naravno da ima haman pa 50-50% naselja bordo - plavo pomijesnaih...ali jasne su tendencije.


Jos jedna stvar, i ta prica oko Ivice Osima, legenda ovoga grada. Pa jedna legenda grada nebi bila u Beogradu dva mjeseca jos uvijek trener Partizana...dok granatiraju njegov grad. Gdje tek onda nakon sto sa Partizanom osvaja titulu, zakazuje press i daje otkaz. Uz toliko eksplatisanu facijalnu ekspresiju. Od cega se mitovi stvorise.

Zasto otkaz i press nije zakazao 6.aprila?

Mislim, boli me K...sto se mene tice nikada nije ni trebao odrzavati taj srceparajuci press, al ga ne treba ni eksplatisati kao vid ober patriotskog cina, nakon vec par stotina mrtvih u njegovom gradu.



To je ta matrica oko kojih pravite kolektivni pseudo mit.

Na koji nacin se gradio stadion Grbavica? Mrska vam komunisticka vlast nije davala nista?
A kasnije mrska SDA vlast?


Ma da....
Zato su igraci Sarajeva patriotski otisli po bijelom svijetu "siriti istini o bosni" a nasi ostali u gradu u jadu i bijedi...Ivicin potez je nesto sto bi malo ljudi uradilo iskreni odraz patriotizma...nemoj bgt o tome da se raspravlja. :stop:
Ivica uhljup koji je bio dva puta osudjivan za namjestanje i kaznjen, na njega mislis. Kelly pokojni pobjego jel!? MRS!!!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la invincible1921 » 19 avg 2019, 12:21

Mislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

astonHz
Postovi: 180
Pridružen/a: 10 mar 2019, 12:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la astonHz » 19 avg 2019, 12:28

invincible1921 je napisao/la:Mislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.
Tema je FK Sarajevo (opšte diskusije), napusti ako ćeš pričati o osuđenim kriminalcima, kvazi legendama u glavi Junfova :shhh:
Prva ljubavi, najveća radosti, pobjedu daj nam ti!

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la belosevic28 » 19 avg 2019, 12:57

Decko je upravu, npr. Odovic je ostao, malo pucao i otisao vani. Decko prica istinu
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la 16022019 » 19 avg 2019, 13:00

Zoran Kokot isto tako samo je on pucao cijeli rat i nije isao vani.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Stroj1946 » 19 avg 2019, 14:39

invincible1921 je napisao/la:Mislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.
Ama kakve veze ima ko je od igrac osto i borio se. Kolko je tebi ba godina to!? Znas li ti koliko je omladine ko navijaca poginulo??? Oni su bitni. Dzilda rahmetli i ostala raja. Yebo ba igrace, vecina je njih u komociji bila u ratu. Znas li ti da je jedan vas igrac kad je rat poceo na mostu na Grbavici zaustavljo ljude i odredjivo koga da ubace u kamion i odvede.

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la GOAT » 22 avg 2019, 16:10

Radovan2006 je napisao/la:Poznato vam je da se navijači FK Sarajeva popularno nazivaju "Pitari", ali mali broj ljudi zna historijsku pozadinu tog nadimka. FK Sarajevo, čije je orginalno ime bilo FK Torpedo po uzoru na Torpedo Moskvu, nastalo je kao sportska sekcija Komunističke partije u BiH. Komunisti su osvojili vlast i kako to obično biva kad se dođe do vlasti, posebno jednopartijske, željeli su poklopiti sve pore društva, pa im je bila potrebna i vlastita sportska sekcija. Naravno, nakon raskola sa Staljinom, ime "Torpedo" više nije bilo prihvatljivo, pa su tako sebi prisvojili ime grada.

Ipak, partijski projekat nije dobro išao. Iako se radilo o klubu iza kojeg je stajala država koja je donijela i političku direktivu da se najbolji Željini igrači prebace u ovaj politički projekat, interes za utakmice FK Sarajeva bio je izuzetno mali, s obzirom da je u Sarajevu već postojao autohtoni klub Željezničar. Tada se uprava kluba u pokušaju da privuče gledaoce na utakmice sjetila revolucionarnog rješenja: na ulazu stadiona posjetiocima su dijelili besplatan burek. U godinama neimaštine i oskudice nakon Drugog svjetskog rata mnogoj sirotinji je besplatan burek bio dovoljno jak motiv da dođu na utakmicu. Tako nastaju prvi navijači FK Sarajevo.

Poslije, naravno, kako je u Sarajevo planski doseljavano ruralno stanovništvo iz raznih dijelova Jugoslavije počeo je naglo rasti i broj navijača Sarajeva, s obzirom da su mnoge novopridošlice vjerovale da će se lakše uklopiti u sredinu i brže savladati hodanje asfaltom ako budu navijali za klub koji nosi ime grada. Tako se u međuvremenu broj navijača Sarajeva uspio popeti na nekih 25% u odnosu na broj navijača Želje.
:bow:
23

Avatar
Giljotina
Postovi: 1728
Pridružen/a: 24 jul 2019, 12:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Giljotina » 23 avg 2019, 01:13

Ponovo je na snazi neokosovski boj i 1389. godina u temeljima stupidarnih priča navijača SDA Željezničar.


Shodno vašoj matrici, Manijaci su nastali - znate već kako.


U svakom slučaju:

slika

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Stroj1946 » 23 avg 2019, 10:47

GOAT je napisao/la:
Radovan2006 je napisao/la:Poznato vam je da se navijači FK Sarajeva popularno nazivaju "Pitari", ali mali broj ljudi zna historijsku pozadinu tog nadimka. FK Sarajevo, čije je orginalno ime bilo FK Torpedo po uzoru na Torpedo Moskvu, nastalo je kao sportska sekcija Komunističke partije u BiH. Komunisti su osvojili vlast i kako to obično biva kad se dođe do vlasti, posebno jednopartijske, željeli su poklopiti sve pore društva, pa im je bila potrebna i vlastita sportska sekcija. Naravno, nakon raskola sa Staljinom, ime "Torpedo" više nije bilo prihvatljivo, pa su tako sebi prisvojili ime grada.

Ipak, partijski projekat nije dobro išao. Iako se radilo o klubu iza kojeg je stajala država koja je donijela i političku direktivu da se najbolji Željini igrači prebace u ovaj politički projekat, interes za utakmice FK Sarajeva bio je izuzetno mali, s obzirom da je u Sarajevu već postojao autohtoni klub Željezničar. Tada se uprava kluba u pokušaju da privuče gledaoce na utakmice sjetila revolucionarnog rješenja: na ulazu stadiona posjetiocima su dijelili besplatan burek. U godinama neimaštine i oskudice nakon Drugog svjetskog rata mnogoj sirotinji je besplatan burek bio dovoljno jak motiv da dođu na utakmicu. Tako nastaju prvi navijači FK Sarajevo.

Poslije, naravno, kako je u Sarajevo planski doseljavano ruralno stanovništvo iz raznih dijelova Jugoslavije počeo je naglo rasti i broj navijača Sarajeva, s obzirom da su mnoge novopridošlice vjerovale da će se lakše uklopiti u sredinu i brže savladati hodanje asfaltom ako budu navijali za klub koji nosi ime grada. Tako se u međuvremenu broj navijača Sarajeva uspio popeti na nekih 25% u odnosu na broj navijača Želje.
:bow:
Svasta sam procito, al ovo je nesto najdebilnije od krezubih ljigavaca HAHAHAHAHAHAHAHAH.... Kolka doza kompleksa, neinformisanosti i lazi u jednom tekstu, to je za plakat :facepalm:

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo (opšte diskusije)

Post Postao/la Sabinho » 27 avg 2019, 12:05

invincible1921 je napisao/la:Mislio sam na igrace koji su tad igrali u sarajevu...ivica legenda svjetskog kova samo ovdje ga se proziva a svugdje postuje.
I Mamica svugdje postoju, samo ga u Hrvatskoj prozivaju.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: benko21, boki86 i 41 gost.