Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la Probisvjet » 15 apr 2015, 14:18

Molim strucnjake za BH fudbal-nogomet?
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ko će ba ostati u skracenoj PL BiH-predviđanja

Post Postao/la patriot » 15 apr 2015, 14:20

Ma šta ba :mrgreen: ime teme malo niđe veze, ali eto....
Ko bude imao najvise bodova, taj opstaje, eto ko!
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: Ko će ba ostati u skracenoj PL BiH-predviđanja

Post Postao/la jovanmaksimovic » 15 apr 2015, 14:24

jos je rano za prognoze, ovo pitanje postavi za jedno godinu dana :cool:
https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: Ko će ba ostati u skracenoj PL BiH-predviđanja

Post Postao/la jovanmaksimovic » 15 apr 2015, 14:57

a updateujem odgovor: izmedju 1999-2003 kada se reformirala premijer liga bih u konacni format sa 16 klubova bilo je iznenadjenja, kako pozitivnih tako negativnih.

kada je odluceno da nakon sezone 1999/2000. premijer liga bih ukljuci i timove iz hb, odmah su krenule spekulacije i nagadjanja ko ce ostati a ko ne. tada se, za one koji ne znaju, igrao poprilicno domacinski fudbal, i bilo je tesko bodove skupiti van svog stadiona. naravno da je to uticalo i na konacan plasman te sezone, ali je bilo i prodaja i kupovine te sezone, jer neki klubovi svakako nisu bili finansijski u mogucnosti da izdrze premijer ligu. zivinicka (zvornicka) drina je nakon dvije uspjesne sezone bila kandidat broj jedan za ispadanje jer su prodali sve igrace koji su iole valjali. zato i ne cudi njihov plasman na kraju sezone (zadnji na tabeli sa svega 6 bodova). ostali timovi su se ravnopravno borili za 11 mjesta. dok se u vrhu ustalila deveterica, koja je sigurno krocila na premijer ligi, ostalo je pitanje preostala 2 mjesta. a kandidata je bilo 6. iskra, krajina, bosna, tosk, lukavac i gradina. oni stariji poznavaoci fudbala znaju da su neki od ovih timova bili jedno vrijeme u vrhu bh fudbala, pa je zapravo ovo prvi put da je neko od tih timova morao ispastati. iskreno, tada sam mislio da je bosna sigurna i eventualno lukavac, ali oba tima su ispala, iako je bosna imala sjajnu prvu polusezonu. na kraju su ostali iskra (ne toliko iznenadjenje, i krajina (iznenadjenje), dok su uz bosnu i lukavac, ispali jos tosk i gradina. tako je prva sezona, gdje se zapravo premijer liga prosirivala na 22 tima, zavrsila sa iznenadjenjima.

sljedece sezone je odluceno da se premijer liga opet smanji na 16 timova, pa je poslije sezone 2000/01 ispali cak 8 timova. i ovde moram priznati da je i nije bilo toliko iznenadjenja. proslogodisnji hit prvenstva, djerzelez zenica, je ispala sa svega 4 boda, ali oni su se vec poslije 1999/2000 raspali. cazinska krajina takodjer ispala sa svea 14 bodova. oba tima su tako te sezone i prodavali utakmice (ne protiva jacih timova, ali protiv slabijih koji su se borili za opstanak). ostala 6 mjesta za ispadanje su bila relativno neizvjesna. na kraju su ipak ispali ljubuski (ocekivano), capljina (ocekivano), kakanjski rudar (iskreno, mislio sam da ce ostati i dalje u premijer ligi), kiseljak (ocekivano), buducnost (pa i nije ocekivano) i travnik (vidi buducnost). ja sam te sezone tipovao da ce ispasti iskra (za mene veliko pozitivno inzenadjenje), i orasje. ali valjda se trebala ispuniti kvota da klubovi iz bivse hb budu zadovoljni. ostali 12 timova koji su ostali bili su manje vise za ocekivati.

i treca sezona zaredom (2001/02) je bila krucijalna jer jer odluceno da poslije sezone se opet prosiruje premijer liga bih (20 timova), ovaj put da bi u visi rang usli timovi iz rs-a. tako je odluceno da 12 timova ostane u premijer ligi. i kao ranije bilo je iznenadjenja. ovaj put iskra nije uspjela da zadrzi premijerligaski status (iznenadjenje), grude po meni ocekivano ispali, troglav i nije bas (imao je dobre igrace tih godina i zasluzili su da vise sezone provedu u premijer ligi), i olimpik (koji je opet igra toplo hladno pa ispadanje i ne cudi toliko). timovi koji su ostali u premijer ligi poslije te sezone a za mene predstavlji iznenadjenje su bili definitivno bosna i ponovo orasje.

i krug zavrsavamo sa 8. premijerligaskom sezonom (2002/03) u kojoj je opet odluceno da se liga smanji na konstantnih 16 timova. i tada po meni zapravo nastupaju najveca iznenadjenja. i prije sveg a politickih igara. bivsa hb je morala imati odredjen broj klubova kao i rs. na kraju je bilo da je rs imala u sljedecoj sezoni 5 timova, bivsa hb cak 6. svi znamo kako su neki od tih klubova zavrsili, pa je njihov plasman te sezone bio vise rezultat politickih igara nego sportskih. ispadalo je 6 timova, i kao slucaj bosne (koji je bio ocekivan), ostalih 5 putnika u nizi rang nisu bili sigurni. buducnost i mladost su ispali po meni ocekivano takodjer, ali ostala tri tima, i dan danas ne razumijem. velez, jedinstvo, i kozara!!! po meni 3 najvece zrtve te sezone. ostali su rudar iz ugljevika, zepce, orasje, glasinac a ispali ovi timovi?! ok, kao sto rekoh politika se debelo umjesala te sezone u fudbal. znamo da se velez vratio u premijer ligu, kozara uvijek pri vrhu prve lige rs pa igra s vremena na vrijeme i premijer ligu. jedinstvo se nazalost nije jos oporavilo od tog soka. a gore navedeni timovi koji su ostali u premijer ligi su zavrsili po kantonalnim i regionalnim ligama ili vise ne postoje.
https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
JoseeMourinho
Postovi: 1636
Pridružen/a: 14 apr 2015, 03:55
Kontakt:

Re: Odg: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la JoseeMourinho » 15 apr 2015, 15:04

Ostat ce prvih 10 koji budu iduće godine + 2 ce ući ;)

Možemo nagadjat, nekih 5-6 timova je ono 99%(Željo, Sarajevo, široki, Zrinjski, olinpic, borac) još uz slobodu i velez, ali opet znamo kako u našoj ligi se svake polusezone mjenjaju igrači, kako finansije nikad nisu sigurne tako d je teško sa sigurnošću reći ko ce to biti ;)

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Ko će ba ostati u skracenoj PL BiH-predviđanja

Post Postao/la Probisvjet » 15 apr 2015, 15:06

jovanmaksimovic je napisao/la:a updateujem odgovor: izmedju 1999-2003 kada se reformirala premijer liga bih u konacni format sa 16 klubova bilo je iznenadjenja, kako pozitivnih tako negativnih.

kada je odluceno da nakon sezone 1999/2000. premijer liga bih ukljuci i timove iz hb, odmah su krenule spekulacije i nagadjanja ko ce ostati a ko ne. tada se, za one koji ne znaju, igrao poprilicno domacinski fudbal, i bilo je tesko bodove skupiti van svog stadiona. naravno da je to uticalo i na konacan plasman te sezone, ali je bilo i prodaja i kupovine te sezone, jer neki klubovi svakako nisu bili finansijski u mogucnosti da izdrze premijer ligu. zivinicka (zvornicka) drina je nakon dvije uspjesne sezone bila kandidat broj jedan za ispadanje jer su prodali sve igrace koji su iole valjali. zato i ne cudi njihov plasman na kraju sezone (zadnji na tabeli sa svega 6 bodova). ostali timovi su se ravnopravno borili za 11 mjesta. dok se u vrhu ustalila deveterica, koja je sigurno krocila na premijer ligi, ostalo je pitanje preostala 2 mjesta. a kandidata je bilo 6. iskra, krajina, bosna, tosk, lukavac i gradina. oni stariji poznavaoci fudbala znaju da su neki od ovih timova bili jedno vrijeme u vrhu bh fudbala, pa je zapravo ovo prvi put da je neko od tih timova morao ispastati. iskreno, tada sam mislio da je bosna sigurna i eventualno lukavac, ali oba tima su ispala, iako je bosna imala sjajnu prvu polusezonu. na kraju su ostali iskra (ne toliko iznenadjenje, i krajina (iznenadjenje), dok su uz bosnu i lukavac, ispali jos tosk i gradina. tako je prva sezona, gdje se zapravo premijer liga prosirivala na 22 tima, zavrsila sa iznenadjenjima.

sljedece sezone je odluceno da se premijer liga opet smanji na 16 timova, pa je poslije sezone 2000/01 ispali cak 8 timova. i ovde moram priznati da je i nije bilo toliko iznenadjenja. proslogodisnji hit prvenstva, djerzelez zenica, je ispala sa svega 4 boda, ali oni su se vec poslije 1999/2000 raspali. cazinska krajina takodjer ispala sa svea 14 bodova. oba tima su tako te sezone i prodavali utakmice (ne protiva jacih timova, ali protiv slabijih koji su se borili za opstanak). ostala 6 mjesta za ispadanje su bila relativno neizvjesna. na kraju su ipak ispali ljubuski (ocekivano), capljina (ocekivano), kakanjski rudar (iskreno, mislio sam da ce ostati i dalje u premijer ligi), kiseljak (ocekivano), buducnost (pa i nije ocekivano) i travnik (vidi buducnost). ja sam te sezone tipovao da ce ispasti iskra (za mene veliko pozitivno inzenadjenje), i orasje. ali valjda se trebala ispuniti kvota da klubovi iz bivse hb budu zadovoljni. ostali 12 timova koji su ostali bili su manje vise za ocekivati.

i treca sezona zaredom (2001/02) je bila krucijalna jer jer odluceno da poslije sezone se opet prosiruje premijer liga bih (20 timova), ovaj put da bi u visi rang usli timovi iz rs-a. tako je odluceno da 12 timova ostane u premijer ligi. i kao ranije bilo je iznenadjenja. ovaj put iskra nije uspjela da zadrzi premijerligaski status (iznenadjenje), grude po meni ocekivano ispali, troglav i nije bas (imao je dobre igrace tih godina i zasluzili su da vise sezone provedu u premijer ligi), i olimpik (koji je opet igra toplo hladno pa ispadanje i ne cudi toliko). timovi koji su ostali u premijer ligi poslije te sezone a za mene predstavlji iznenadjenje su bili definitivno bosna i ponovo orasje.

i krug zavrsavamo sa 8. premijerligaskom sezonom (2002/03) u kojoj je opet odluceno da se liga smanji na konstantnih 16 timova. i tada po meni zapravo nastupaju najveca iznenadjenja. i prije sveg a politickih igara. bivsa hb je morala imati odredjen broj klubova kao i rs. na kraju je bilo da je rs imala u sljedecoj sezoni 5 timova, bivsa hb cak 6. svi znamo kako su neki od tih klubova zavrsili, pa je njihov plasman te sezone bio vise rezultat politickih igara nego sportskih. ispadalo je 6 timova, i kao slucaj bosne (koji je bio ocekivan), ostalih 5 putnika u nizi rang nisu bili sigurni. buducnost i mladost su ispali po meni ocekivano takodjer, ali ostala tri tima, i dan danas ne razumijem. velez, jedinstvo, i kozara!!! po meni 3 najvece zrtve te sezone. ostali su rudar iz ugljevika, zepce, orasje, glasinac a ispali ovi timovi?! ok, kao sto rekoh politika se debelo umjesala te sezone u fudbal. znamo da se velez vratio u premijer ligu, kozara uvijek pri vrhu prve lige rs pa igra s vremena na vrijeme i premijer ligu. jedinstvo se nazalost nije jos oporavilo od tog soka. a gore navedeni timovi koji su ostali u premijer ligi su zavrsili po kantonalnim i regionalnim ligama ili vise ne postoje.
Svaka cast. Vecinu ovihdetalja sam zaboravio.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

espresso
Postovi: 504
Pridružen/a: 28 sep 2014, 02:41
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la espresso » 15 apr 2015, 17:24

Po meni je jedina sigurica ova tri sarajevska kluba, Zrinja i ŠB.

Avatar
hajdukmijat
Postovi: 47
Pridružen/a: 21 sep 2014, 09:16
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la hajdukmijat » 19 apr 2015, 00:26

Zrinjski,Široki,Željo,Sloboda,Olimpik,Borac,Radnik,Slavija,Čelik,Sarajevo
....a Alex Ferguson žvakat će žvaku....

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 19 apr 2015, 08:13

1. Željo, 2. Zrinjski, 3. Široki, 4. Sarajevo, 5. Borac, 6. Olimpic, 7. Čelik, 8. Sloboda, 9. Velež i 10.Leotar

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la rodjenisa » 19 apr 2015, 08:33

hajdukmijat je napisao/la:Zrinjski,Široki,Željo,Sloboda,Olimpik,Borac,Radnik,Slavija,Čelik,Sarajevo
Bola ,deda i caca ce te se odreci :urnebes: ,izostavio si njihovu prvu ljubav :guz:
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la staragarda » 19 apr 2015, 10:03

Rade Paprica 9 je napisao/la:1. Željo, 2. Zrinjski, 3. Široki, 4. Sarajevo, 5. Borac, 6. Olimpic, 7. Čelik, 8. Sloboda, 9. Velež i 10.Leotar
eke leotar :urnebes: :urnebes: ..pa ti mora da si strumfeta :urnebes: :urnebes:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

acovic2
Postovi: 380
Pridružen/a: 26 avg 2014, 20:12
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la acovic2 » 19 apr 2015, 10:08

Bez zayebancije bit ce gutavo i mozda je nekome glupo ovo sto cu napisati ali je i logicno.Uzmimo npr Mladost.Mozda ja njima bolje ispasti ove sezone i dogodine se boriti za povratak u premier ligu iz lige RS-a nego ostati i dogodine voditi bitku sa 10 premijer ligasa od kojih ce cak 6 dobiti nogu.Ipak u entitetskim ligama su puno laksi protivnici i dogodine ce biti lakse biti prvi u RS ili FED. ligi nego biti medju 10 u premier ligi.Cisto moje neko razmisljanje ne znaci da pije vode.....

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"A tko sluša mene, bezbrižan ostaje i spokojno živi bez straha od zla."

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la hskzmostar » 19 apr 2015, 10:32

Znaci iduce godine ispada 6 ekipa a dvije ulaze u iz fede i eresa? :wtf:
Bit ce tesko i napeto do zadnjeg kola,ove ekipe iz vrha dobiju svake godine od ueffe skoro pola svog budzeta tako da oni nece imati problema ,dok bi ekipe koje su novcano nestabilne mogle imati velikih problema ,tu prvenstveno mislim na Celik ,Borac i Slaviju !
Iducih 10 ostaje Zrinjski,Siroki,Sarajevo,Zeljo,Olimpic,Sloboda,Radnik,Borac,Slavija,Velez,mozda Celik umijesto Radnika ili Borca ,no mozda Borca ne bude vec iduce sezone ,nesto najavljuju bankrot ! :thumbdown:
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Matemotika
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jul 2014, 14:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la Matemotika » 19 apr 2015, 10:39

Jao kakav će biti šou ako mi tj. Travnik ostanemo a neki od naših "velikana" ispadne. Ko što neko reče ovde sve je do para i stabilnosti kluba. Iskreno teško ćemo ostati ali Travnik je i ranije otpisivan pa je svim dušmanima dohako.
Bit će ludo! NAPRED TRAVNIK

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54357
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la MortemHz » 19 apr 2015, 10:40

acovic2 je napisao/la:Bez zayebancije bit ce gutavo i mozda je nekome glupo ovo sto cu napisati ali je i logicno.Uzmimo npr Mladost.Mozda ja njima bolje ispasti ove sezone i dogodine se boriti za povratak u premier ligu iz lige RS-a nego ostati i dogodine voditi bitku sa 10 premijer ligasa od kojih ce cak 6 dobiti nogu.Ipak u entitetskim ligama su puno laksi protivnici i dogodine ce biti lakse biti prvi u RS ili FED. ligi nego biti medju 10 u premier ligi.Cisto moje neko razmisljanje ne znaci da pije vode.....

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Apsolutno si upravu
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la staragarda » 19 apr 2015, 10:44

MortemHz je napisao/la:
acovic2 je napisao/la:Bez zayebancije bit ce gutavo i mozda je nekome glupo ovo sto cu napisati ali je i logicno.Uzmimo npr Mladost.Mozda ja njima bolje ispasti ove sezone i dogodine se boriti za povratak u premier ligu iz lige RS-a nego ostati i dogodine voditi bitku sa 10 premijer ligasa od kojih ce cak 6 dobiti nogu.Ipak u entitetskim ligama su puno laksi protivnici i dogodine ce biti lakse biti prvi u RS ili FED. ligi nego biti medju 10 u premier ligi.Cisto moje neko razmisljanje ne znaci da pije vode.....

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Apsolutno si upravu
nije u pravu al sekude...nedao ti Bog da odgulis sezonu federalne....za ligu eresa je u pravu
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

rondo
Postovi: 93
Pridružen/a: 24 jun 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la rondo » 19 apr 2015, 13:38

Po mom misljenju ligu 12 ce izboriti:

1. Zrinjski
2. Siroki Brijeg
3. Sarajevo
4. Zeljeznicar
5. Olimpic
6. Borac
7. Sloboda
8. Celik
9. Radnik B.
10. Vitez, slavija ili velez
11. Zvijezda Gradacac (ove godine ispada, vraca se u ligu 12)
12. Mladost V.O. (ove godine ispada, vraca se u ligu 12)

Iduce godine ce po meni sigurno ispasti oni koji tek udju (mladost ili buducnost, odnosno leotar ili kozara) a za ove 4 ce biti zanimljivo.. po meni drina i travnik ispadaju sigurno, a borba za opstanak ce biti izmedju veleza, viteza i slavije..
Volim Zrinjski, volim Mostar, svaki kamen ovog grada..

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54357
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la MortemHz » 19 apr 2015, 13:42

Cekaj...to znaci da si upravo rekao da su Gorazde,Radnicki,Bratstvo i ostali jaci i da je teze igrati protiv njih nego protiv Sarajeva i sirokog?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la badblueboylivno » 19 apr 2015, 13:43

Matemotika je napisao/la:Jao kakav će biti šou ako mi tj. Travnik ostanemo a neki od naših "velikana" ispadne. Ko što neko reče ovde sve je do para i stabilnosti kluba. Iskreno teško ćemo ostati ali Travnik je i ranije otpisivan pa je svim dušmanima dohako.
Bit će ludo! NAPRED TRAVNIK
Velikani će podijeliti četiri prva mjesta, kao i ove sezone.


BTW, @jovanmaksimovic, kako si sezonu 2002./03. računao pod osmu sezou Premijer lige?
Hayley <3

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54357
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ko će ostati u skracenoj PL BiH - predviđanja

Post Postao/la MortemHz » 19 apr 2015, 14:08

Pa kako nije jbt? :roll:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: CentarsutNaClanak921, Cernica22, Jadnimi, us1997 i 69 gostiju.