NHL

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji tim po vama osvaja Stanley kup:

Pittsburgh Penguins
19
83%
Nashville Predators
4
17%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
neko_iz_mase
Postovi: 1775
Pridružen/a: 02 apr 2009, 14:41
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la neko_iz_mase » 13 maj 2010, 01:24

Hare_BvB je napisao/la:Chicago je sinoć razvalio Canukse u Vancouveru rezultatom 5-1 :D i plasirao se u finale zapada gdje ih čekaju Sharksi...Jedva čekam te mečeve,onako navijački predviđam pobjedu Chicaga i plasman u Stanley Cup finale....

Veceras još jedna spektakularna utakmica....U Mellon areni domaći Penguinsi dočekuju Canadiense u 7. utakmici...
Ima prenos na Sport Klubu

GO HABS!!!!!! :D :D :D :D
Znaci nisam jedini za Habse :)
Mislim da ce ovo veceras ladno uzeti, a tako su i krenuli.
Samo mi je krivo sto ne igraju na domacem terenu. Nije sto navijam za njih, ali stvarno je najbolja atmosfera u citavom nhl-u
Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pi**e materine.

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la Hare_BvB » 13 maj 2010, 01:59

neko_iz_mase je napisao/la:
Hare_BvB je napisao/la:Chicago je sinoć razvalio Canukse u Vancouveru rezultatom 5-1 :D i plasirao se u finale zapada gdje ih čekaju Sharksi...Jedva čekam te mečeve,onako navijački predviđam pobjedu Chicaga i plasman u Stanley Cup finale....

Veceras još jedna spektakularna utakmica....U Mellon areni domaći Penguinsi dočekuju Canadiense u 7. utakmici...
Ima prenos na Sport Klubu

GO HABS!!!!!! :D :D :D :D
Znaci nisam jedini za Habse :)
Mislim da ce ovo veceras ladno uzeti, a tako su i krenuli.
Samo mi je krivo sto ne igraju na domacem terenu. Nije sto navijam za njih, ali stvarno je najbolja atmosfera u citavom nhl-u
Habsi melju :D :D :D ...nakon prve trećine i fantastične igre vode 2-0 golovima Gionte i Moore-a....Halak opet odličan, ako on bude na visini zadatka prolazimo.....Biće gusto do kraja, sad kad Pingvini navale :roll: ,..Ključ uspjeha je sada odigrati do kraja bez nekih glupih isključenja i tako ne dopustiti im da se ni iz čega vrate u utakmicu....
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 13 maj 2010, 03:40

evo kraj 5:2... ali mislim da oni igracki nisu ovako jaki bez obzira na vec do sada dosta dobru prikazano u play offu..Imaju golmana koji ih nosi i puno je lakse kada znas da imas takvog golmana koji ce pomoci ekipi.Uz to euforija i sve to nosi ih do pobjeda.Meni je drago sto su izbacili ove zvijezde Washingtona i Pittsburga :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la Hare_BvB » 13 maj 2010, 04:11

Kakva predstava Canadiensa, 5-2 na gostujućem ledu protiv aktuelnih prvaka u 7. meču :D :D :D
Halak ponovo savršen 37 odbrana, ona je bila nevjerovatna špaga na odbitak Malkina za 3-4 :shock: , Camalleri i Gionta su ponovo dokazali da su jedan od najjačih tandema trenutno i najveće iznenađenje je za mene Subban koji je tek debitirao u play offu, mislim da je samo 2 utakmice odigrao u reg. sezoni, dečko ima 20 godina i već se nameće ka jedan od najboljih bekova ekipe..Fantastičan potez iskusnog lisca na klupi Jacquesa Martina ( koji je proglašavan i za najboljeg trenera sezone 1999. kada je vodio Senatorse) kada ga je pozvao iz filijale Hamilton Bulldogsa i uvrstio u ekipu sredinom serije protiv Capsa od kada je i započela ova serija Habsa...

@ Salt city Ne bih se složio da nemaju jak igrački kadar, ove godine je ekipa imala totalnu rekonstrukciju i trebalo je dosta vremena da se uigraju,a mislim da su se tek sada uigrali i potpunosti se uklopili u taj defanzivni sistem igre koji je obilježje Martinovih ekipa ..Inače ekipa je tokom cijele sezone imala velikih problema sa ozljedama igrača, najbolji bek ekipe Markov je bio povrjeđen skoro cijeli prvi dio sezone, a u drugom dijelu se povrjedio i Camalleri koji propustio posljednjih 30-tak mečeva. Camalleri je trenutno ubjedljivo najbolji strijelac u play offu i možda i najbolji igrač u dosadašnjem toku istog....Roster ekipe sadrži dosta iskusnih igrača koji su već osvajali titule poput Gionte, Gomeza, Gilla, Moena itd...Mislim da je ekipa jedna od najskupljih što se tiče salary capa...O Halaku je suvišno išta govoriti čovjek je ubjedljivo najbolji golman u doigravanju sa procentom odbrana od 94% :shock: .....
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
addebisi
Postovi: 470
Pridružen/a: 09 nov 2009, 17:36
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la addebisi » 13 maj 2010, 04:15

Vidim vi pratite taj sport - hokej :D pa et kad bude zatrebao koji savjet za kladionicu nadam se da ce te mi pojasniti malo jacine klubova i dati svoje misljenje :D mislim na NHL

DR.HOUSE
Postovi: 894
Pridružen/a: 24 jul 2008, 10:58
Lokacija: Grbavica 1921
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la DR.HOUSE » 13 maj 2010, 04:24

GO HABS GO!!! ovdje ludilo ljudi odoh i ja proslaviti

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la samovasposmatram » 13 maj 2010, 04:36

canadiens se vracaju tamo gdje im je mjesto,....nema se tu sta mnogo reci,...probudili su se iz mrtvih,..ako ovako pametno nastave mogo bi stanley se vratit u mtl,...
nadam se seriji protiv boston-a :)
WHUFC

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 13 maj 2010, 07:18

addebisi je napisao/la:Vidim vi pratite taj sport - hokej :D pa et kad bude zatrebao koji savjet za kladionicu nadam se da ce te mi pojasniti malo jacine klubova i dati svoje misljenje :D mislim na NHL

kakav crni savjet u play offu :).... pa vidis da je ove godine ludo skroz ovo doigravanje....Uglavnom cekaj pocetak slijedecu sezonu pa cemo ti dati savjet, jer ovdje ako ti nesto covjek kaze da je sigurno to ce vjerovatno biti drugacije :)...Chicago kuci gubi, a u gostima dobija i oni su u ovom playoffa dosta kladionicara sjebali, kao i Moontreal :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la Admir_Sa » 13 maj 2010, 14:18

Ljudi moji dal je ovo moguce, tresu se tribine, ludnica, sta je ovo!!!!!!!!

Hocemo Flayerse da se osvetimo za ono od prije 2 godine!
nema potpisa

Avatar
addebisi
Postovi: 470
Pridružen/a: 09 nov 2009, 17:36
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la addebisi » 13 maj 2010, 15:52

SaltCityAttack je napisao/la:
addebisi je napisao/la:Vidim vi pratite taj sport - hokej :D pa et kad bude zatrebao koji savjet za kladionicu nadam se da ce te mi pojasniti malo jacine klubova i dati svoje misljenje :D mislim na NHL

kakav crni savjet u play offu :).... pa vidis da je ove godine ludo skroz ovo doigravanje....Uglavnom cekaj pocetak slijedecu sezonu pa cemo ti dati savjet, jer ovdje ako ti nesto covjek kaze da je sigurno to ce vjerovatno biti drugacije :)...Chicago kuci gubi, a u gostima dobija i oni su u ovom playoffa dosta kladionicara sjebali, kao i Moontreal :)
:D ma nisam ni mislio na playoff, sad ih i ne igram nego kad krene nova sezona kad bude na dan po 8 tekmi javim vam se! :D

Avatar
neko_iz_mase
Postovi: 1775
Pridružen/a: 02 apr 2009, 14:41
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la neko_iz_mase » 13 maj 2010, 16:12

Iako sam zaspao na pocetku 3/3 nisam imao brige ko rezultata:D Ipak neka su doba bila :D
Nakon sto su zasluzeno izbacili Capse, evo izleti i drugi najjaci tim istoka :D
Ako ovim tempom nastave do kraja,nakon dugo posta, mogao bi ove sezone "jubilarni" pehar zavrsiti u vitrinama :D
Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pi**e materine.

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la valdo079 » 13 maj 2010, 16:36

meni nekako zapadni timovi simpaticniji i ove godine sharksi osvajaju staney cup :D

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la samovasposmatram » 14 maj 2010, 00:52

haha cuj i ove godine sharksi osvajaju hahahaahaha pa oni nisu nikad ni osvojili stanley cup :mrgreen:
WHUFC

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 14 maj 2010, 05:19

samovasposmatram je napisao/la:haha cuj i ove godine sharksi osvajaju hahahaahaha pa oni nisu nikad ni osvojili stanley cup :mrgreen:

pa ako cemo iskreno oni uz Chicago imaju najvise sanse da uzmu.... u ostlaom lik nije napisao da ce Sharksi "opet" osvojiti.Jednostavno covjek misli da ce da Sharksi mogu osvojiti, a ja takodjer mislim da ce pobjednik serije Sharks-Blackshawks osvojiti, ali gledajuci ovaj play off sve je moguce i favoriti se nisu dobro proveli u svim serijama.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la valdo079 » 14 maj 2010, 20:00

pa iz moje pespektive bilo bi lijepo i da jednom osvoje,al ove godine sve je moguce.hvala ti espn na super prenosu utakmica

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 maj 2010, 02:09

pa koji espn prenosi utakmice?... Versus prenosi NHL utakmice i NBA I ABC vikendom samo i naravno Comcast kanali svaki koji pripada regiji koja ekipa igra u tim utkamicama.Jedino ako nije dogovoreno da se finala prenose na espn.Po meni nije logicno za USA da ESPN prenosi to iz razloga sto to nije localni kanal, ali dobro je neka opet mi je drago ako je to tacno.



edit:


Evo ko prenosi utakmice neznam odkud ti to da ESPN prenosi ali eto :)





2010 EASTERN CONFERENCE FINALS (AKO SE BOSTON PLASIRA U FINALE), a ukoliko ne umjesto Bostona Philadelphija je samo zamjena :)

Sunday, May 16 Montreal Canadiens at Boston Bruins 7:00 p.m. VERSUS, CBC, RDS
Wednesday, May 19 Montreal Canadiens at Boston Bruins 7:00 p.m. VERSUS, CBC, RDS
Friday, May 21 Boston Bruins at Montreal Canadiens 7:00 p.m. VERSUS, CBC, RDS
Sunday, May 23 Boston Bruins at Montreal Canadiens 3:00 p.m. NBC, CBC, RDS
*Tuesday, May 25 Montreal Canadiens at Boston Bruins 7:00 p.m. VERSUS, CBC, RDS
*Thursday, May 27 Boston Bruins at Montreal Canadiens 7:00 p.m. VERSUS, CBC, RDS
*Saturday, May 29 Montreal Canadiens at Boston Bruins TBD VERSUS, CBC, RDS

2010 WESTERN CONFERENCE FINALS

Sunday, May 16 Chicago Blackhawks at San Jose 3:00 p.m. NBC, TSN, RDS
Tuesday, May 18 Chicago Blackhawks at San Jose 9:00 p.m. VERSUS, TSN, RDS
Thursday, May 20 San Jose Sharks at Chicago Blackhawks 8:00 p.m. VERSUS, TSN, RDS
Saturday, May 22 San Jose Sharks at Chicago Blackhawks 3:00 p.m. NBC, TSN, RDS
Monday, May 24 Chicago Blackhawks at San Jose 9:00 p.m. VERSUS, TSN, RDS
Wednesday, May 26 San Jose Sharks at Chicago Blackhawks 8:00 p.m. VERSUS, TSN, RDS
Saturday, May 29 Chicago Blackhawks at San Jose Sharks TBD VERSUS, TSN, RDS
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 maj 2010, 03:37

Ipak umjesto Bostona pisite Philadelphia :)... ne mogu vjerovat :shock: ... 3:0 u seriji, pa onda u ovoj sedmoj utkamici 3:0 vodit i izgubit 4:3 utakmicu pa i seriju isitm rezultatom zaista rijetko se desava, pa skoro se i ne desava....evo upravo se utakmica zavrsila, a vidim navijaci Bostona placu, a kako i nebi :(

GOO HAWKS!!!!!!!!! :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la valdo079 » 15 maj 2010, 15:28

ja gledam preko espn america,sve prenose osim nba,imaju samo ono nba fastbreak,inace sport centar,nhl on the fly itd

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la SaltCityAttack » 17 maj 2010, 00:07

Nakon Vancouvera dosao je na red i San Jose Sharks :).... i oni su poginuli veceras u prvoj utkamici u svojoj dvorani od Chicago Blackhawksa :).... inace dobra utakmica po 40 suteva na gol sa obadvije strane, ali golmani su bili fenomenalni veceras :)... na kraju rezultat od je glasio 2:1 za Hawkse....Gooo Hawks!!!!!!!!!!

edit:

Evo Phila razbi Montreala i to 6:0, a jos nije kraj :shock: ...nema Haleka nocas ni na mapi kao ni Montreala uopste
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: NHL 2009/2010

Post Postao/la Hare_BvB » 17 maj 2010, 17:13

Još jedna velika pobjeda Blackhawksa u gostima :D , golovima Sharpa i Byfugliena savladali su Sharkse 2-1..Igrač utakmice je definitivno bio mladi golman Niemi koji je imao 44 odbrane...Odlična utakmica i pravo je čudo kako su samo pala tri gola jer je i golman Sharksa Nabokov odlično branio i imao je čak 38 odbrana..Sharksi su imali čak 5 puta igrača više, a nijednom nisu dobili isključenje, dakle Chicago nije imao nijednu PP situaciju u meču tako da je ova pobjeda mnogo veća uzeći u obzir tu činjenicu.....Ekipa iz Chicaga je sad u velikoj prednosti i za mene su veliki favoriti u ovoj seriji jer se radi o ekipi koja je možda i najkvalitetnija ekipa cijele lige a Sharksi im leže...Imaju 4 nevjerovatno dobre napadačke linije, bekovski parovi su jedni od najboljih u ligi a jedina slaba tačka je golman mada mislim da mladi Niemi posjeduje ogroman kvalitet i prema predstavi koju je prikazao veceras mislim da je i problem golmana u ekipi Chicaga rješen...Cicago ovo prolazi :D :D

U prvom meču finala istoka Flyersi su demolirali Canadiense sa čak 6-0 :( :( i tako poveli sa 1-0 u seriji...Odlična igra domaće ekipe koja je iskoristila sve svoje prilike i uz fantastičnu partiju golmana Leightona koji je imao 28 odbrana...Habsi su bili neprepoznatljivi sinoc, nedostajalo je borbenosti i timske igre koja ih krasila u toku ovog doigravanja, jednostavno nisu bili ni sjena one ekipe koja je izbacila velike favorite poput Capitalsa i Penguinsa počevši od samog golmana Halaka koji je primio 4 gola iz svega 13 udaraca pa je sredinom drugog perioda bio zamjenjen kada je na gol stao Price.....Ne mogu se oteti utisku da je ekipa Montreala previše opušteno i ležerno ušla u ovaj meč što je veoma motivisana ekipa Phille iskoristila i nanijela pravu katastrofu Canadiensima....
Flyersi su jedna fizički veoma dominantna ekipa što se vidilo i sinoć kada su bez većih problema dobivali duele kako u odbrani gdje dominiraju Coburn i stari majstori poput Timonena i velikog Prongera, tako i u napada gdje njihovi centri bez problema rade ometanje na golmanu Montreala i na osnovu toga je sinoc ekipa Flyersa dobila utakmicu....Njihovi centri su se odlično ubacivali ispred golmana, tako da su bez problema kupili odbitke i postizali golove...bekovi Montreala su odigrali katastrofalnu utakmicu a posebno Bergeron i mladi Subban.....Ipak, Montreal je imao isto neke teške poraze u serijama protiv Capsa i Pensa, pa su opet prolazili, tako da ovaj sinoćnji debakl bi ih trebao malo prodrmati i jedini način da prođu u finale je da imaju isti pristup u seriji sa Flyersima kao što se imali i protiv favorita u prethodnim kolima...Veoma čvrsta i igra uz dosta fizičkog kontakta kakav gaje Flyersi ne leži Montrealu tako da će biti veoma teško izbaciti ovu ekipu, inače prije 2 godine Flyersi su demolirali sa 4-1 Montreal u polufinalu istoka iako je Montreal bio prvi nosilac na Istoku...Ali jedna izgubljena bitka ne znači i izgubljen rat :)

GO HABS!!!!!
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.