NHL

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji tim po vama osvaja Stanley kup:

Pittsburgh Penguins
19
83%
Nashville Predators
4
17%
 
Ukupno glasova: 23

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 07 dec 2018, 02:30

Penguinsi danas stvarno odlični, odlične kombinacije za 4. i 5. gol :clap: :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la branimir85 » 09 dec 2018, 03:51

daj opet leafse i bruinse u PO-u
skoro 80 minuta isključenja :crazy:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 09 dec 2018, 18:01

branimir85 je napisao/la:daj opet leafse i bruinse u PO-u
skoro 80 minuta isključenja :crazy:
98 na kraju :tokralju:

Pensi sinoć standardno u ovoj sezoni. Nesreća, okvir gola i penalty u najgorem treutku. Bukvalno opis sezone. :damn:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la branimir85 » 10 dec 2018, 18:41

S-Y-L-A-R je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:daj opet leafse i bruinse u PO-u
skoro 80 minuta isključenja :crazy:
98 na kraju :tokralju:

Pensi sinoć standardno u ovoj sezoni. Nesreća, okvir gola i penalty u najgorem treutku. Bukvalno opis sezone. :damn:
ne bojim se ja za vas sve dok su tu Sid i Geno :mrgreen:
znaju oni kad treba biti u najboljoj formi,ali Bluesi su mi zasad razočarenje
jednu tekmu izgledaju kao ozbiljna Nhl momčad, a onda sljedeću kao da nisu nikad igrali skupa
iako i Allen brani slabo ispod je .900 %,sinoć ih je opet mali EP školovao(5poena)
mali igra brutalnu rookie sezonu 26 tekmi-15g 15 a, i vodi u obe te kategorije .
Vegas u zadnje vrijeme igra odlično kao da je uhvatio prošlogodišnju formu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 10 dec 2018, 19:22

Što vam se čini od rookieja ove godine?
Petterson više manje siguran za Calder, Brady Tkachuk isto jako zanimljiv. Od defanzivaca odlični i Heiskanen i Dahlin.
White s obzirom na očekivanja najugodnije iznenađenje. Malo sam možda više očekivao od Mittelstadta, Donata i Yamamota (budući da je imao sjajnu predsezonu) pa i od Cirellija. Tolvanen nije dobio pravu minutažu još uvijek.
Svechnikov i Kotkaniemi korektni.
Svakako interesantna generacija.
Možda sam nekog zaboravio pa me nadopunite.

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la branimir85 » 10 dec 2018, 19:49

nema dvojbe za sada tko je rookie sezone,meni je zanimljiv Jokiharju iz hawksa
Dahlina sam isto dosta gledao i mali je već zvijer,a Heiskanen je već sad najbolji defanzivac dallasa.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la ASD » 10 dec 2018, 20:07

breelem je napisao/la:Što vam se čini od rookieja ove godine?
Petterson više manje siguran za Calder, Brady Tkachuk isto jako zanimljiv. Od defanzivaca odlični i Heiskanen i Dahlin.
White s obzirom na očekivanja najugodnije iznenađenje. Malo sam možda više očekivao od Mittelstadta, Donata i Yamamota (budući da je imao sjajnu predsezonu) pa i od Cirellija. Tolvanen nije dobio pravu minutažu još uvijek.
Svechnikov i Kotkaniemi korektni.
Svakako interesantna generacija.
Možda sam nekog zaboravio pa me nadopunite.
Svechnikov je uz Dahlina najtalentovaniji, ocekuje se puno vise od njeg.
Mada jos je prerano za nesto govoriti.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 dec 2018, 20:15

Svakako fina generacija. Pettersson odskače, to je bez dileme. Ottawa lijepo forsira, White, Tkachuk, Lajoie....Jasno i zašto. Uglavnom ste sve pomenuli, jedino još Josepha koji u jakoj Tampi dolazi do izražaja koliko može.
Mada očekujem još više od nekih, prvenstveno Svechnikova. Ali, dok dođu na svoje.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la ASD » 10 dec 2018, 20:20

Jeste, samo je Pettersson dvije godine stariji od Svechnikova, Dahlina ili Kitkaniemija.
Ne kazem da ce biti bolji od njeg, ali treba i to uzeti u obzir.
Od ovih mladjih, on je u ligu dosao i kao najformiraniji igrac jer je bio medju najboljim igracima Vaxja koji je eto stigao do finala lige prvaka.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 dec 2018, 20:32

ASD je napisao/la:Jeste, samo je Pettersson dvije godine stariji od Svechnikova, Dahlina ili Kitkaniemija.
Ne kazem da ce biti bolji od njeg, ali treba i to uzeti u obzir.
Od ovih mladjih, on je u ligu dosao i kao najformiraniji igrac jer je bio medju najboljim igracima Vaxja koji je eto stigao do finala lige prvaka.
Svakako, ali mu se mora priznati da sad "dominira" u odnosu na konkurenciju. Druga je stvar što bi do kraja karijere vrlo lako mogao biti iza (barem) petorice iz ove generacije.
Za boldano, recimo da bih povukao paralelu sa Lukom u NBA(samo što je Luka po godinama jednak ostatku klase). Koliko je iskustvo važno.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la ASD » 10 dec 2018, 20:58

S-Y-L-A-R je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jeste, samo je Pettersson dvije godine stariji od Svechnikova, Dahlina ili Kitkaniemija.
Ne kazem da ce biti bolji od njeg, ali treba i to uzeti u obzir.
Od ovih mladjih, on je u ligu dosao i kao najformiraniji igrac jer je bio medju najboljim igracima Vaxja koji je eto stigao do finala lige prvaka.
Svakako, ali mu se mora priznati da sad "dominira" u odnosu na konkurenciju. Druga je stvar što bi do kraja karijere vrlo lako mogao biti iza (barem) petorice iz ove generacije.
Za boldano, recimo da bih povukao paralelu sa Lukom u NBA(samo što je Luka po godinama jednak ostatku klase). Koliko je iskustvo važno.
Pa da, i on i Doncic su imali prejaku startnu poziciju.

Mislim Svechnikov je recimo talentovaniji od njeg i ocekuje se veca karijera, mada opet to nista ne mora znaciti, moze se pogrijesiti, da ovaj bude promasaj, a Elias medju najboljim igracima ikad. (Mada nije ni on los pick, koliko se sjecam peti)
Medjutim, vise sam sklon vjerovanju da ce i ovaj draft biti poprilicno precizan.
Sad gledam, evo zadnja tri prva picka.
Hischier, Matthews, Mcdavid, vjerovatno i tri najbolja igraca u svojoj generaciji i koji prave najbolju karijeru.
Nevjerovatno je koliko su NHL draftovi precizni po tom pitanju. Ima failova kao Yakupov, ali u vecini slucajeva to bude bas pogodak.
Ne treba zaboraviti da su Kane, Crosby, Ovechkin, Stamkos, Tavares i Hall bili isto prvi pickovi.
A ja se sjecam otprilike u ovo vrijeme prosle godine, pa i prije sam cuo kako ce Dahlin biti prvi pick, a Svechnikov drugi pick, od medija do insajdera u timova su svi znali da su najtalentovaniji.
Sad gledam u poredjenju s drugim sportovima, evo recimo kosarka, moze se slobodno reci da je nepreciznija poprilicno, pogodi se, ali ni blizu kao u hokeju.
U fudbalu je to pogoditi nemoguce, failova milion na godisnjem nivou, nema drafta, ali ima procjena strucnjaka i ulozenih miliona u igrace.
Americki fudbal, Tom Brady je bio pick seste runde, Joe Montana trece runde, sam sport nije uporediv po tom pitanju jer se pozicije poprilicno razlikuju.
Bejzbol, jako tezak za pogoditi, ipak su mladi igraci nezreli za ligu i trebaju nekoliko sezona u minorima da bi igrali.

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 11 dec 2018, 03:52

Guentzel za pobjeduuu! Iskreno još jedna lošija predstava, ali pobjeda je tu.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 dec 2018, 03:55

breelem je napisao/la:Guentzel za pobjeduuu! Iskreno još jedna lošija predstava, ali pobjeda je tu.
Prvi shootout pokušaj u karijeri. Hladnokrvno, rođeni pobjednik. :tokralju:
Dosta patnje ove sezone, bitno se u PO uvaliti a tamo ćemo pronaći igru. :beba:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la branimir85 » 12 dec 2018, 03:31

mnogo pure trebaju još pojesti mladi snajperi da skinu kralja strijelaca
kakva mašina,12 golova u zadnji 12 tekmi,opet ide preko 50+
Ovi king :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la ASD » 12 dec 2018, 14:40

branimir85 je napisao/la:mnogo pure trebaju još pojesti mladi snajperi da skinu kralja strijelaca
kakva mašina,12 golova u zadnji 12 tekmi,opet ide preko 50+
Ovi king :kafa:
Jos nacin na koji zabija, brojke ni blizu ne oslikavaju to kakav je Ovi strijelac, ali i igrac.

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 13 dec 2018, 02:19

S-Y-L-A-R je napisao/la:
breelem je napisao/la:Guentzel za pobjeduuu! Iskreno još jedna lošija predstava, ali pobjeda je tu.
Prvi shootout pokušaj u karijeri. Hladnokrvno, rođeni pobjednik. :tokralju:
Dosta patnje ove sezone, bitno se u PO uvaliti a tamo ćemo pronaći igru. :beba:
Istina, dosta baš loših utakmica, ali iskreno vjerujem da ćemo pravi bit u PO.
Dobra vijest je da je Murray vraćen u aktivni roster s IR, a Jarry se vraća u AHL. Očekivano ipak da je DeSmith startao, zadnjih par utakmica više nego dobar.

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 13 dec 2018, 03:45

Hat trick Rusta :tokralju:

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la branimir85 » 13 dec 2018, 03:50

svako malo netko u pingvinima slavi novu godinu :mrgreen:
Rust je včrs zabio za čitavu godinu
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la breelem » 13 dec 2018, 03:53

branimir85 je napisao/la:svako malo netko u pingvinima slavi novu godinu :mrgreen:
Rust je včrs zabio za čitavu godinu
Da :D
Četvrti hat trick u zadnjih 9 utakmica. Guentzel protiv Columbusa, Crosby u porazu protiv Colorada, Hornqvist u pobjedi protiv Colarada i evo sada Rust protiv Chicaga.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NHL

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 13 dec 2018, 04:38

I uzalud. Na svaku "dobru", dođu barem dvije loše partije.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.