Hokej - HK Bosna

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Admir_Sa » 10 jan 2014, 23:33

AdiRajvosa je napisao/la:Postoji li ikakva sansa, da se recimo za godinu-dvije uspije organizovati eto recimo reprezentacija BIH, i da se pod jednom ekipom prijavi u eleb ligu?

Koje su to cifgre novcane u pitanju, koji su uslovi zadati i slicno?

Ako neko zna, neka napise. Jer zaista sam uvjeren da te utakmice nebi imale u prosjeku manje od 4-5 hiljade gledalaca u Zetri.
Jedino da par privatnika ulože novac, naprave svoj klub ili ulože u hkbosna, pa dovedu bruku igraca i igraju EBEL ligu, al to je sve u domenu naucne fantastike. Previše treba para, previše se ne poznaje materija, a kada skontaš da u jednom beogradu nema ljudi koji bi pokrenuli takav neki projekat onda ti je sve jasno, a EBEL-u je svakako u interesu da se šire
nema potpisa

Avatar
pintol_TM87
Postovi: 3988
Pridružen/a: 18 maj 2010, 18:42
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la pintol_TM87 » 10 jan 2014, 23:39

Kolike su cijene karata i jel ima mozda na skenderiji da se kupi ?
hvala
Zaigraj, zaplesi na terenu i zabi tom kretenu da bude ludnica !!

Avatar
BranimirStulic
Postovi: 76
Pridružen/a: 08 jan 2014, 16:10
Lokacija: Grbavica baza bez poraza.
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la BranimirStulic » 10 jan 2014, 23:41

Petaka je karta. Valjda će biti ispred zetre pred tekmu, večeras nisam mogao stići, jbg.
Kosa mi se na glavi diže i strašno me ljuti, kad vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.

Avatar
AdiRajvosa
Postovi: 260
Pridružen/a: 25 maj 2013, 01:28
Lokacija: " Gdje si Ti, tu smo i mi"
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la AdiRajvosa » 11 jan 2014, 00:22

Admir_Sa je napisao/la:
AdiRajvosa je napisao/la:Postoji li ikakva sansa, da se recimo za godinu-dvije uspije organizovati eto recimo reprezentacija BIH, i da se pod jednom ekipom prijavi u eleb ligu?

Koje su to cifgre novcane u pitanju, koji su uslovi zadati i slicno?

Ako neko zna, neka napise. Jer zaista sam uvjeren da te utakmice nebi imale u prosjeku manje od 4-5 hiljade gledalaca u Zetri.
Jedino da par privatnika ulože novac, naprave svoj klub ili ulože u hkbosna, pa dovedu bruku igraca i igraju EBEL ligu, al to je sve u domenu naucne fantastike. Previše treba para, previše se ne poznaje materija, a kada skontaš da u jednom beogradu nema ljudi koji bi pokrenuli takav neki projekat onda ti je sve jasno, a EBEL-u je svakako u interesu da se šire
Pa ok o kojoj se cifri radi, koliki bi priblizno budzet trebao biti? Ja koliko znam sama liga snosi troskove putovanja svih ekipa na ta gostovanja.

Jedino sto bi moglo prestavljati najveci problem sto nemas tu neku barem prosjecnu igracku i STRUCNU bazu, tako da bi morao sve skoro od nule praviti. Od oruzara do trenera i svih postava. Malo koji igrac bi mogao popuniti neku od postava u toj nekoj ekipi koja bi se pravila.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Razbojnik » 11 jan 2014, 00:24

Postoji jedna prepreka. Mislim da novac ne bi bio problem, nisu velike cifre u EBEL-u.

Uspoređujem situaciju sa Medvescakom.

Medvescak je imao budzet oko 1.000.000€ dok je igrao prvu sezonu u EBEL-u.
BTW sad u KHL-u ima 10.000.000€ (i s tom lovom je jedan od najsiromasnijih klubova u toj ligi, jedva su ih primili :lol: )

Znaci, ne treba nista posebno za EBEL. Zetra je u rangu ostalih dvorana u ligi i tu ne trebaju velika ulaganja.

Samo je problem cestovne infrastrukture jer se na utakmice ide iskljucivo autobusom, a Sarajevo nije povezano autoputom. Zagreb je ipak puno blize, mozda 1,5 h vonznje od Klagenfurta, ili nekih 4 sata od Beca.. tako da nisu imali taj problem.
To je vjerojatno jedino sto bi smetalo Austrijancima. Mislim da je to bila prepreka Partizanu, iako je to sve nesluzbeno..

Inace sam siguran da bi oni rado prihvatili ekipu iz Sarajeva, ako bi se sastavila ekipa u rangu Medvescaka zadnjih godina. Siguran sam da bi u Sarajevu bila najbolja posjeta u ligi. Ako prijeđu preko dugih putovanja, nema nikakvih prepreka da se Sarajevo ukljuci u EBEL.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2014, 01:37

Nerealno je pričati o tome. Takav projekat traži finansijsku stabilnost, instrastrukturu, stručni kadar... mnogo stvari se treba poklopiti. Najveći dobitnik bi bio grad Sarajevo, isto kao što je Medveščak napravio nešto posebno u Zagrebu.

Evo i Olimpija se pati, a oni su stari vukovi kada je hokej u pitanju.

Večerašnja posjeta me poprilično iznenadila, nisam ni slutio da će hokej probuditi ovoliku pažnju publike.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la badblueboylivno » 11 jan 2014, 12:53

Troškovi bi, za naše prilike, bili veliki, ali Medveščak je pokazao da ništa nije nemoguće. Kad bi se našlo par jačih sponzora (imaš tržište cijele bogate Austrije, pa Slovenije, Mađarske i tako), možda bi se i moglo nešto napraviti. Ligi sigurno ne bi smetao još jedan klub u još jednoj državi, a uz to iz velikog grada, grada željnog međunarodnog sporta.


Dvorana bi bila ispred velikog dijela austrijskih hangara, jedina bolja bi bila bečka arena, ovo ostalo je sra'nje. :D


Ali sve su to maštanja, tko zna hoćemo li ikad vidjeti nešto slično što se tiče ovog sporta kod nas, možda da Medveščak napravi nekakav winter classic u glavnom gradu. :D
Hayley <3

SvenZ
Postovi: 137
Pridružen/a: 01 apr 2012, 18:48
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la SvenZ » 11 jan 2014, 15:11

Evo da vam odgovorim na par pitanja..

Za nase ekipe je ova EBEL liga misaona imenica, ali da bi napredovali mramo odnekle poceti.
Trenutno se igra takozvana BHHL odnozno BH Hokej Liga koja je sacinjnena od 4 kluba (Vukovi - Stari Grad, Medvjedi - Novo Sarajevo, Ajkule - Ilidza i Blue Bulls - u20 reprezentacija Bosne i Hercegovine).
Kada bi se digla posjeta prvenstveno na utakmicama lige (Ako treba postavljat cu ovdje termine) onda bismo mogli procati o nekakvom napretku.
Sto se reprezentacije tice, ako sve bude kako treba, igrala bi se prijateljska utakmica izmedju BiH i Turske (kao sto je sinoc najavljeno).
Sve u svemu jucer je napravljen ogroman korak za BH hokej u smislu podizanja popularnosto ovog sporta i nadam se da ce sve vise i vise ljudi pratiti domaca desavanja

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Admir_Sa » 11 jan 2014, 15:12

Medvešcak ima ljude sa vizijom, tj privatnike koji ulažu i uzimaju profit, tj napravili su biznis. Nema kod nas fajde da telekom uloži ili neko drugi, treba neko ko ce to sve voditi, tj ko ce ulagati pare i sam stvarati profit. Ja kod nas ne vidim takvih ljudi
nema potpisa

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 jan 2014, 17:38

Da pitam koliko je otprilike trajala tekma radi prevoza?
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la arelinho » 11 jan 2014, 17:41

S-Y-L-A-R je napisao/la:Da pitam koliko je otprilike trajala tekma radi prevoza?
Sve je pocelo u 19:15 a zavrsilo ja msm u 21:40 :)

Avatar
iskratel
Postovi: 314
Pridružen/a: 26 jun 2012, 10:17
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la iskratel » 11 jan 2014, 18:58

Za ozbiljan pocetak treba dobra skola i imati selekcije U-18 i U-20 u regionalnim ligama poput EBJL gdje imas 18 momcadi i EBYSL gdje imas 17 momcadi. A kad imas to, onda seniorska selekcija isto tako u nekoj internacionalnoj ligi. Vrh je sigurno liga EBEL. Ali nije to jedina liga. Jeste najbolja, ali ipak. Za neki ozbiljan seniorski pocetak da se takmice u regionalnim ligama je INL liga. To ti je kao neka "2.EBEL liga" po kvalitetu gdje imas 15 klubova: 4 iz Austrije, 5 iz Italije i 6 iz Slovenije.
A onda isto tako imas MOL ligu, to je Madzarska liga u kojoj ima 7 klubova: 5 iz Madzarske, 1 iz Slovacke i 1 iz Romunjske.

Sve o evropskim domacim ligama, internacionalnim-regionalnim ligama, klubovima, dvoranama, turnirima, transferima etc. http://www.eurohockey.com/

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la sonik24 » 12 jan 2014, 08:36

Jos sam jednom pisao kako bi prelijepo bilo kad bi se podigla popularnost hokeja kod nas, ne mora to bit razina Medveščaka, ali nikad ne reci nikad. Admir_Sa je dobro napisao, treba sve to neko voditi i ulagati, biznis je to, Medveščak je jedan od najjačih brendova u Hrvatskoj, a ne postiže se to preko noći.

Avatar
exbabilon
Postovi: 2288
Pridružen/a: 19 feb 2012, 09:34
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la exbabilon » 12 jan 2014, 13:19

Hoce li se moci karte kupit na Zetri?
Navijati za druge klubove je stvar geografije, navijati za Želju je stvar filozofije.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Virtu4l » 13 jan 2014, 00:12

sonik24 je napisao/la:a ne postiže se to preko noći.
Postiže kad imaš pare.
Evribadi sej Željo
Željoooo

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la insegnante » 13 jan 2014, 23:28

A ko čini reprezentaciju BiH koja će igrati protiv Turske? Domaća liga, igrači iz inostranstva?

SvenZ
Postovi: 137
Pridružen/a: 01 apr 2012, 18:48
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la SvenZ » 14 jan 2014, 14:06

insegnante je napisao/la:A ko čini reprezentaciju BiH koja će igrati protiv Turske? Domaća liga, igrači iz inostranstva?
Mjesavina igraca iz domace lige i igraca iz inostranstva

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la insegnante » 14 jan 2014, 20:32

Sven ,znaš li ima li kakve mogućnosti da se i HK Goražde uključi u ligu, vidio sam da i tamo ima hokejaški klub.

Avatar
AdiRajvosa
Postovi: 260
Pridružen/a: 25 maj 2013, 01:28
Lokacija: " Gdje si Ti, tu smo i mi"
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la AdiRajvosa » 15 jan 2014, 00:48

insegnante je napisao/la:Sven ,znaš li ima li kakve mogućnosti da se i HK Goražde uključi u ligu, vidio sam da i tamo ima hokejaški klub.
Zar ima klizaliste u Gorazdu?

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la invincible1921 » 15 jan 2014, 19:44

biskitt je napisao/la:Sta se desava sa tim klubom?

zagrebacki Medvescak je prije par dana igrao u regionalnoj ligi ELEB pred 5500 :!: gledalaca, a kod nas klub na amaterskoj razini.
Kakve su opcije da se HK Bosna digne iz amaterizma i takodjer ucestvuje u ELEB-u, bilo bi vrlo interesantno doci u Zetru i gledati kvalitetan hokej..
Hocemo i mi ovo:

slika

slika

uz duzno postovanje prema ovom sportu,ali kad pogledas na kojoj je razini KK BOSNA ili RK bosna sta onda ocekivati od HK BOSNA :cry:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.