Hokej - HK Bosna

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Hokej - HK Bosna

Post Postao/la biskitt » 16 sep 2009, 16:27

Sta se desava sa tim klubom?

zagrebacki Medvescak je prije par dana igrao u regionalnoj ligi ELEB pred 5500 :!: gledalaca, a kod nas klub na amaterskoj razini.
Kakve su opcije da se HK Bosna digne iz amaterizma i takodjer ucestvuje u ELEB-u, bilo bi vrlo interesantno doci u Zetru i gledati kvalitetan hokej..
Hocemo i mi ovo:

slika

slika

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la Admir_Sa » 17 sep 2009, 02:40

0,01% :(
nema potpisa

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la Mirza_Hordas » 18 sep 2009, 11:50

Admir_Sa je napisao/la:0,01% :(

i to je puno, žalosno i smiješno, šta ćemo ali tako nam je
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la Devil » 18 sep 2009, 18:53

Ovaj Medvescak se sada takmici u Austrijskoj ligi zbog vece konkurencije ako se ne varam i svaku domacu utakmicu HRT2 prenosi,bilo bi lijepo kada bi se i u Bosni napravio bar jedan takav klub.Jednom sam gledao dok sam bio u BIH Hayat je prenosio kvalifikacije za neku Diviziju i takmivile su se BIH,Estonija i jos jedna repka ne znam koja i sve je to amaterski hokej izuzev mozda jednog ili dvojice igraca.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la obannon » 18 sep 2009, 23:30

$ се о $ ? ", ?, &, $ је % & / ту.
& " " $ је $ спорт, ' " ? &. $ ја не $ ону "?" - & не $
- " $...

Avatar
jocker123
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 jul 2009, 11:29
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la jocker123 » 19 sep 2009, 12:45

sad nemozes nikako jer ce se košarka igrati u zetri,rukomet,nez jos sta.

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la Megaloman » 19 sep 2009, 13:03

Nedavno je bilo price da se treba vidjeti kakva je situacija oko Ledene Dvorane u KSC Skenderija, te mogucnosti da se ta dvorana da na raspolaganje zimskim sportovima tokom citave godine. Glavni problem razvoja hokeja u Sarajevu, a i u ostatku BiH, je nepostojanje nijedne dvorane koja je tokom citave godine prilagodjena zimskim sportovima. Nakon preuzimanja duznosti premijera KS Besim Mehmedic kao jedan od svojih prioriteta naveo upravo izgradnju/adaptaciju jedne takve dvorane. Na ovoj stranici imate vise informacija o aktivnostima povodom tog pitanja i opcenito o hokeju u BiH: http://www.shlbih.com.ba/index2.htm.

Zalosno je sto je hokej na tako niskim granama u Sarajevu i BiH. Mislim da HK Bosna, kao klub svijetle tradicije i historije, moze uz adekvatnu pomoc kantonalnih i gradskih struktura postati solidan klub u regionalnim okvirima. Ako ima neko stariji ovdje onda se moze sjetiti da je u godinama nakon olimpijade HK Bosna privlacio vise gledalaca u Zetri nego npr. jedna KK Bosna u Skenderiji. Tih godina je i slavna ljubljanska Olimpija padala u dvorani Zetra. Pocetak agresije 1992. godine je nazalost zaustavio i unazadio razvoj hokeja u gradu i drzavi.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la SINE » 19 sep 2009, 13:17

U toj ELEB ligi takmiči se i jedan tim iz Mađarske SAPA Fehervar, tako da je to jedna vrsta regionalne lige.
Ne bi ni Medvjedi kako ih danas zovu imali toliko ''uspjeha'' da nisu uložena sredstva u klub. U klubu ima dosta internacionalaca iz Slovenije, Austrije, Češke čak ako se navaram i igrača koji su igrali u NHL-u .
Tako da klub nije uopšte bezveze, već ljudi pravo rad.
Al šta će te, ja mislim da je Sarajevo jedini zimski olimpiski grad koji nema svoju stalnu ledenu dvoranu-paradoks.
SAMO ŽELJO

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la Admir_Sa » 19 sep 2009, 21:40

Megaloman je napisao/la:Nedavno je bilo price da se treba vidjeti kakva je situacija oko Ledene Dvorane u KSC Skenderija, te mogucnosti da se ta dvorana da na raspolaganje zimskim sportovima tokom citave godine. Glavni problem razvoja hokeja u Sarajevu, a i u ostatku BiH, je nepostojanje nijedne dvorane koja je tokom citave godine prilagodjena zimskim sportovima. Nakon preuzimanja duznosti premijera KS Besim Mehmedic kao jedan od svojih prioriteta naveo upravo izgradnju/adaptaciju jedne takve dvorane. Na ovoj stranici imate vise informacija o aktivnostima povodom tog pitanja i opcenito o hokeju u BiH: http://www.shlbih.com.ba/index2.htm.

Zalosno je sto je hokej na tako niskim granama u Sarajevu i BiH. Mislim da HK Bosna, kao klub svijetle tradicije i historije, moze uz adekvatnu pomoc kantonalnih i gradskih struktura postati solidan klub u regionalnim okvirima. Ako ima neko stariji ovdje onda se moze sjetiti da je u godinama nakon olimpijade HK Bosna privlacio vise gledalaca u Zetri nego npr. jedna KK Bosna u Skenderiji. Tih godina je i slavna ljubljanska Olimpija padala u dvorani Zetra. Pocetak agresije 1992. godine je nazalost zaustavio i unazadio razvoj hokeja u gradu i drzavi.
Prije cu ja postati predsjednik amerike nego sto se ovo desi. A gdje ce biti raznorazni termini, sajmovi i ostala komercijala :roll: :roll: Vidis da su i kosarkasi pobjegli iz Skenderije
nema potpisa

tomislav.lepusic
Postovi: 1
Pridružen/a: 21 sep 2009, 19:48
Kontakt:

Re: HOKEJ HK BOSNA

Post Postao/la tomislav.lepusic » 21 sep 2009, 20:07

Vidim da je sine poćeo nabrajat zemlje iz kojih dolaze Medveščakovi igrači i mogu vam reći da nema nijednog Austrijanca iliČeha.medveščakov ovogodišnji proračun je nešto malo više od 1.5mil.eura.dovedeni su igraći iz nhl ,pokoji Amerikanac,Kanađanin.većina Hrvatskog porijeklakoji će u doglednoj budučnosti igrati za hrvatsku reprezentaciju.plan hrvatskog saveza hokeja na ledu je da se u Hrvatskoj razvije hokej toliko da možemo igrati na olimpijskim igramaza 4 god.svi koji bi htjeli gledati uživo top europski hokej neka dođu u Zagreb u ledenu dvoranu ako uspiju nabaviti karte.u budućnosti vam želim da malo ojačate hokej klubove u vašim sredinama pa da više nemoramo igrati slovensku ligu nego hrvatsku. .trebate ojačati hokej klub bosnu i prijaviti se za slovensku ligu kako je to napravio srpski partizan .animirati malo raju,firme djecu i to će krenuti.pozdrav iz zagreba

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la loptica » 01 nov 2009, 20:01

Tako je sve potpisujem,samo malo jači marketing i dobri sponzori.
Ovo s hokejom u Zagrebu je ludilo nisam u zadnjih par godina doživo takve utakmice,navijanje,organizaciju odličnu.
Samo da naša Bosna krene da se preslika sličan model bilo bi zanimljivije bar meni gledat ;)
Fi hajati.
GO Bosno.

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la valdo079 » 02 nov 2009, 22:05

nemoguce je da bosna udje u ebel ligu.razlozi su troskovi puta.jedva su medvescak primili i to samo zato sto je innsbruck se dobrovoljno povuko iz lige.kad se samo sjetim koje su rasprave bile i strahovanja da nece doci slucajno hulkigani i strepnje od nereda.ispotavilo se da zagreb ima najeveci prosjek navijaca na utakmicamas a imaju i najvecu halu sa 7000 gledalaca.ovu u becu ce tek za godinu prosiriti na taj nivo.navijaci su im fer i kad gube navijaju a nema nikakvih incidenata.drugi razlog je nezainteresovanost vlasti za ovaj sport a i sponzora.kad se samo sjetim onog prvenstva protiv armenije i grcke.a koliko su para zagrebcani utrosili tek na igrace da ih dovedu sa strane i trenutno se drze dobro.

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la valdo079 » 09 nov 2009, 23:23


Halim
Postovi: 19
Pridružen/a: 09 nov 2009, 23:05
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Halim » 09 nov 2009, 23:40

Treba stvari postaviti realno. Koliko igraca iz Hrvatske igra u Medvescaku? Uzimajuci u obzir taj broj, jasno je da se iole ozbiljniji klub moze napraviti samo sa strancima te onda kroz neki trenazni proces ubaciti par Bosanaca, eventualno ako je neko iz dijaspore trenirao ovaj sport.

Problem su naravno finansije, pogotovo ako uzmes jadno stanje u sportskim kolektivima ovih "masovnijih" sportova, kako ocekivati da se namakne love za sport koji je recimo egzoticniji za ove prostore? Ako neko pak ima lovu i biznis plan kako da to obrne i zaradi, a pritom ponudi hokej za sirodne narodne mase, ja sam za.

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la 19TM87 » 09 nov 2009, 23:45

stvarno tuzno da nemamo u drzavi ni jedan hokej klub na nekoj veceoj razini od amaterskog...pogotovo se odnosi na sarajevo koji je olimpijski grad :(
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Halim
Postovi: 19
Pridružen/a: 09 nov 2009, 23:05
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Halim » 09 nov 2009, 23:48

19TM87 je napisao/la:stvarno tuzno da nemamo u drzavi ni jedan hokej klub na nekoj veceoj razini od amaterskog...pogotovo se odnosi na sarajevo koji je olimpijski grad :(
Drug, po toj logici je tuzno jos mnogo stvari, pocevsi od ovih tradicionalnih sportova gdje BiH/Sarajevo imalo rezultate prije rata. Meni je veci problem sto nismo na skijaskom planu napravili nista, makar kroz neke medjunarodne programe da sredimo planine za takmicenja. Za sta su se pare davale i trosile (uzalud), vjerujem da bi to bilo jedna od korisnijih stvari za turizam, gradjane i sport.

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la 19TM87 » 09 nov 2009, 23:59

Halim je napisao/la:
19TM87 je napisao/la:stvarno tuzno da nemamo u drzavi ni jedan hokej klub na nekoj veceoj razini od amaterskog...pogotovo se odnosi na sarajevo koji je olimpijski grad :(
Drug, po toj logici je tuzno jos mnogo stvari, pocevsi od ovih tradicionalnih sportova gdje BiH/Sarajevo imalo rezultate prije rata. Meni je veci problem sto nismo na skijaskom planu napravili nista, makar kroz neke medjunarodne programe da sredimo planine za takmicenja. Za sta su se pare davale i trosile (uzalud), vjerujem da bi to bilo jedna od korisnijih stvari za turizam, gradjane i sport.

skijanje...majko to je posebna prica i tu se slazem....nesvatljivo ovake planine a da nema nekog znacajnijeg takmicenja...a hrvatska od onog svog brda ne mogu se sad sjetiti imena "planine" napravila atrakciju
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

kenoo
Postovi: 167
Pridružen/a: 18 maj 2009, 22:35
Lokacija: dolina mumijevih
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la kenoo » 10 nov 2009, 00:17

19TM87 je napisao/la:
Halim je napisao/la:
19TM87 je napisao/la:stvarno tuzno da nemamo u drzavi ni jedan hokej klub na nekoj veceoj razini od amaterskog...pogotovo se odnosi na sarajevo koji je olimpijski grad :(
Drug, po toj logici je tuzno jos mnogo stvari, pocevsi od ovih tradicionalnih sportova gdje BiH/Sarajevo imalo rezultate prije rata. Meni je veci problem sto nismo na skijaskom planu napravili nista, makar kroz neke medjunarodne programe da sredimo planine za takmicenja. Za sta su se pare davale i trosile (uzalud), vjerujem da bi to bilo jedna od korisnijih stvari za turizam, gradjane i sport.

skijanje...majko to je posebna prica i tu se slazem....nesvatljivo ovake planine a da nema nekog znacajnijeg takmicenja...a hrvatska od onog svog brda ne mogu se sad sjetiti imena "planine" napravila atrakciju

mislis na sljemen..pa problem je sto treba ipak uloziti veliki novac u planine al svakako da imamo temelj,pa cak obnoviti u skakaonice i mozda trebevic (onu bob stazu takoder) i tako..
a hokej klub bi svakako bila velika atrakcija al ipak to je preskup sport za trenutno stanje u nas,gdje klubove tjeraju iz dvorane u dvoranu i slicno..al hokej bi sa dobrim marketingom,planom ukljecenja u tu ligu,bila velika atrakcija i pravo osvjezenje u sarajevu..

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la Pastuh » 10 nov 2009, 00:26

Šta ćeš, u nas sve kasni po 10 godina. A gledao sam par utakmica Medveščaka, publika bez BBB je čudesna.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Hokej - HK Bosna

Post Postao/la valdo079 » 10 nov 2009, 10:10

hokej kao sport je prilicno skup.da ce bosna imati sanse dapridje ebel ligi nikad.gdje se jos u evropi 120km prelaze za 3 sata.neznam koji austrijski tim bi to sebi mogao ili htio priustiti.jedina nada je stvaranje neke balkanske lige ili prikljucivanje slovernskoj koja je izuzetno jaka,cak i austrijski timovi igraju u njoj.medvescaku je sreca da je jedini ti iz hrvatske u ligi pa se sponzorstvo koncentrise samo na jedan klub.nemaju bas svojih igraca al i to dolazi sa vremen.dok djeca vide kako se igra hokej,pa trening.ono amera sto su uveli,su ameri koji nisu uspjeli u nhl a za ebel su dobri.koji ce ti covjek doci iz nhl jos da igra u ebel.kod slovenaca druga prica,imaju igraca na izvoz.trenutno su zadnji na tabeli.igra him podmladak dok se momci nenaviknu na tempo igre.dok kod austrijanaca igraju ponajvise stranci a mnogo bi ih da gleda austrijance.medjutim situacija ulaganja u sport je malo bolja nego u bosni.al samo u fudbal gdje nema skoro nikakog pomaka vec godinama ili skijanje.ostale sportove mozes zaboraviti.jedino pred izbore se grade ili obnavljaju neke hale.pa trebas da molis javnu televiziju da prenosi hokej derbi koji ce se igrati na gradskom stadionu u klagenfurtu pred 30000 gledalaca.ja to zovem mali winter classics ko u buffalo sto je bio

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.