Skijanje / Snowboard

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Odgovori

Sport kojim se bavim na planini je:

Skijanje
7
30%
Snowboard
6
26%
Sankanje
3
13%
Šetnja / fudbal / sunčanje
7
30%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
elvid
Postovi: 134
Pridružen/a: 08 okt 2008, 15:35
Kontakt:

Re: Skijanje / Snowboard

Post Postao/la elvid » 02 jan 2009, 18:16

evo nešto zanimljivo!

Večeras revijalna utrka u Moskvi!

Najbolji slalomasi Svijetskog Alpskog Kupa ce se iskupiti u Moskvi 2.januara 2009.godine, da bi na, za tu priliku posebno pripremljenoj drvenoj rampi, demostrirali cari nocnog Paralel Slaloma.
Pobjednik trke ce zaraditi $30.000 nagrade I zadovoljstvo da ucestvuje u uzbudljivoj gradskoj trci po knock-out sistemu , pred vise od 30.000 gledalaca.
Divovska platforma dugačka 150 metara i visoka 56 metara a postavlljena je ispred moskovskog državnog Sveučilišta.
Platforma je zbog svoje veličine već ušla u Guinnessovu knjigu rekorda, a ove se godine postavlja po drugi put. Prošle je godine, naime, Moskva ugostila snowboardere.
Organizatori izvode zavrsne pripreme za odrzavanje trke u blizini Univerziteta.Moskva se trenuntno nalazi na polovini najtoplije zime u svojoj istoriji, sto ce se nadoknaditi vjestackim snijegom za pokrivanje 56 m visoke drvene rampe.
Prema nekim izvorima, Rusi će platformu pokriti s prirodnim snijegom, kojeg će donijeti s 3.500 kilometara udaljenog skijališta Šegereš u Sibiru.
Medju onim koji ce se takmiciti najzanimljiviji su svakako: Jean-Baptiste Grange (vodeci u Slalomu Svijetskog Kupa), Manfred Moelgg (ITA) (proslogodisnji sampion u WC), Mario Matt (AUT), Aksel Lund Svindal (trenutno vodi u Slalomu WC), Felix Neureuther (GER), Jens Byggmark (SWE), Didier Cuche (SUI) koji je donirao $10.000 u fond za dobrotvorne svrhe, Amerikanci Bode Miller I Ted Ligety, su samo neki od njih 16 pozvanih.

Za vise informacija posjetite http://www.worldcupmoscow.com

uzeto sa http://www.skibih.com
Da mi je samo doživjeti ljeto u kojem će ljudi ostavljati televizor u dvorištu do dva ujutro i gledati utakmice naše reprezentacije!

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Skijanje / Snowboard

Post Postao/la nime_tm87 » 26 jul 2009, 21:34

Jedva čekam snijeg ha ha ha :P

Avatar
jocker123
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 jul 2009, 11:29
Kontakt:

Re: Skijanje / Snowboard

Post Postao/la jocker123 » 17 nov 2009, 20:21

bjezite ba nemogu da gledam ono jahorina/bjelasnica i ta sranja bolje da u zadnjim odgovorima bude snowboardig :lol: :lol: :lol: :lol:

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Skijanje / Snowboard

Post Postao/la valdo079 » 18 nov 2009, 16:50

ja kad dodjem na bjelasnicu dobijem neku osjecaj da sam u bosni.iako je manja planina,ali muzika i raja je drugacija.domace nekako.jedino sto nije siguran snjeg ko na jahorini.dok je jahorina postala nekako internacionalna,po muzici i po osjecaju,a panorama je divna.red bull bi mislim trebo napraviti neku atrakciju od onih liftova iz 84te godine.cisti adrenalin.oko iznajmiljivanja snowboarda i opreme netreba se pisati.jad i bjeda.osjetio sam na svojoj kozi.covjece najobicniji vezovi po 250maraka se prodaju a niko nece da ti iznajmi vezove iako mu duplovise nudim nego za citav snowboard.al sve bude ,sve prodje nova sezona novi dozivljaji

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.