Skijaski skokovi

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 14 mar 2019, 19:07

Ryoyu dosao do 12.pobjede u sezoni,mogao bi i napasti i Prevca i zaokruziti nevjerovatnu sezonu,Kraft je uhvatio formu na kraju sezone i trenutno vodi u RAW seriji,slijede letovi na najvecoj skakaonici.
Lundby kod zena uzela RAW seriju,a vec odavno je i potvrdila b2b SK,steta sto nema vise prijenosa njihovi natjecanja jer i one imaju muda do poda :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 17 mar 2019, 19:53

Ryoyu uzeo i Raw seriju ispred Krafta,a Domen nakon 2.god upisao pobjedu za 0.1 bod,fina najava za kraj sezone i Planicu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 22 mar 2019, 15:19

mogli su Ryoyu svi suci dati dvadesetice,apsolutno carolija od skoka.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 23 mar 2019, 11:30

Svaki put kad gledam Kasai uvijek se pitam sta njega tjera u ovim godinam da skace ili ima narkomansku krizu pa mu skakanje dode kao trip. :mrgreen:
ugledaj se na Kranjeca koji je se lijepo oprostio.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 24 mar 2019, 13:37

umalo jos da ne skinu WR za kraj sezone,kakva sezona Ryoyu :tokralju:
13 pobjeda,osvojen SK kao prvi neeuropljanin,pobjeda na 4 skakaonice s 4 pobjede,najbolji letac,osvojena Raw Air serija :tokralju: :tokralju:
nadam se da ovo nije bila one season wonder.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 21 nov 2019, 22:41

Sutra u Wisli kvalama pocinje sezona :ljepota:
Mladji Kobaja brani naslov i glavni je favorit za b2b naslov,ali u zadnje vrijeme rijetko kome to uspijeva,zadnji je bio veliki finac Ahhonen.Naravno kakva bi to sezona bila bez covjeka koji ne skida osmijeh s lica,samo Bog zna koja mu je ovo sezona :mrgreen: Wellinger propusta citavu sezonu zbog ozljede koljena,ali bi se zato Freund trebao vratiti u 12.mjesecu.Glavni konkurenti japancu bi trebali biti Kraft i Stoch,dok se nadam da braca Prevc mogu povratiti staru formu.

Let it fly like the birds in the sky :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Admir_Sa » 21 nov 2019, 23:37

Grob te ebo trideset prva sezona i lik još skače i još medju prvih 20, pa to su nečije dvije fudbalske karijere.
nema potpisa

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 24 nov 2019, 19:00

Ovo najava dobre sezone za Tandea nakon sto je proslogodisnja bila uzasna.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la icetea01 » 02 dec 2019, 14:30

Admir_Sa je napisao/la:
21 nov 2019, 23:37
Grob te ebo trideset prva sezona i lik još skače i još medju prvih 20, pa to su nečije dvije fudbalske karijere.
Mislis na Kasai-a? Dva puta nije se kvalifikovao nikako, mislim da ce ubrzo zavrsiti karijeru ako ovako nastavi.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Admir_Sa » 02 dec 2019, 23:29

icetea01 je napisao/la:
02 dec 2019, 14:30
Admir_Sa je napisao/la:
21 nov 2019, 23:37
Grob te ebo trideset prva sezona i lik još skače i još medju prvih 20, pa to su nečije dvije fudbalske karijere.
Mislis na Kasai-a? Dva puta nije se kvalifikovao nikako, mislim da ce ubrzo zavrsiti karijeru ako ovako nastavi.
Al je prošle sezone bio redovan u drugoj seriji, to sam napisao prije početka ove sezone
nema potpisa

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 09 dec 2019, 11:44

P.Prevc je cini se pronasao formu,par dobri rezultata na pocetku sezone u Ruki je zavrsio na podiju,ali DSQ zbog odjela kao i par norvezana,takodjer Tande je sjajan nakon uzasne prosle sezone,Ryoru je tu u vrhu ali daleko je to od proslogodisnj dominacije,rana sezona nagovjestava puno uzbudljiviju borbu nego prosle god. kad je to bila domibacija jednog covjeka.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la babino » 09 dec 2019, 11:56

branimir85 je napisao/la:
09 dec 2019, 11:44
P.Prevc je cini se pronasao formu,par dobri rezultata na pocetku sezone u Ruki je zavrsio na podiju,ali DSQ zbog odjela kao i par norvezana,takodjer Tande je sjajan nakon uzasne prosle sezone,Ryoru je tu u vrhu ali daleko je to od proslogodisnj dominacije,rana sezona nagovjestava puno uzbudljiviju borbu nego prosle god. kad je to bila domibacija jednog covjeka.
da, bas mi zao pere zbog diskvalifikacije.....nego, nikad mi nije bilo jasno to oko diskvalifikacije zbog opreme? siroko, usko, dugo, kratko..sta vec ...znaju da idu na provjere opreme i skija, opet sebi dozvoljavaju te gluposti...

sezona tek pocinje, ovo do sada je bilo bezze, prosli vikend te diskvalifikacije a sada u rusiji jako cudno takmicenje :D

navijam za slovence ali tesko da ce nesto veliko biti i ove sezone...pero je najjaci definitivno....domen uzasan za sada a inace nestabilan, mozda opet bljesne na trenutke ali kontinuitet nema.....zajc standardan (ne znam sta mu bi u kvalifikacijama za prvi dan) ali ne za top 5...lanizek ne zna ni sam kako je na ovom mjestu do sada i padati ce, sigurno.

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 09 dec 2019, 12:35

najcesce DSQ su zbog propusnosti zraka,odnosno taj prostor izmedju odijela i tijela,jednostavno to je sklizak teren,milimetri su u pitanju.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la filip13 » 20 dec 2019, 19:44


Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 21 dec 2019, 17:52

Kasai za ime boga oprosti se :kafa:

Mogla bi ovogodisnja turneja 4.skakonice biti napokon zanimljiva jer prethodne su bile one man show.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 28 dec 2019, 18:39

Sili se provukao u glavnu rundu Oberstdorfa kao posljednji jer je Deschwanden DSQ,Freitag nastavlja uzasnu sezonu,a Kraft uzeo Q.Aalto opet sam brani boje Finske,finci su vec jako dugo u banani ali me je uvijek cudilo kako u Svedskoj vec jako dugo ne postoji ozbiljan skakac cak ni nemaju nikoga u kontinentalnom natjecanju,ali bi zato Kim i njegovi uskoro mogli ugroziti svjetski poredak :D
http://www.skisprungschanzen.com/EN ... %8Fn/2177/
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Vanja8
Postovi: 10156
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Vanja8 » 28 dec 2019, 18:50

Nikako mi nisu jasne ovakve oscilacije P. Prevca...
Sutra par sa Ashenwaldom...Pitanje je hoce li proci...
Domen dobar- 8
Timi i Lanisek ,takodjer toplo-hladno...
Nekako su mi slovenci losi na psihickom planu...
Jednostavno ni jedan nema kontinuitet...

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la mirsad993 » 29 dec 2019, 10:57

Nekako mi zadnjih par godina ova novogodišnja turneja nije to to, gotovo svaki put se pojavi jedan Austrijanac i Njemac skoro ni otkuda da se bori za prva 3 mjesta, čisto da ne bi publika gubila interes pa da padne posjeta i zato mi je relativno drago bilo da je prošle godine Kobayashi ih raznio sve, ali opet na drugom i trećem mjestu se pojavise Eisenbichler i Leyhe, a sjetimo se samo "velikih imena" koji su pobjedjivali ili pak završavali na podijumima, ako se sjećam pobijedio je prije 5-6godina Diethart Austrijanac koji prije ni poslije toga mislim nije ništa pokazao, pa onda je čak jednom ja mislim i vjeciti luzer Kofler pobijedio, pa su pokušali namjestiti Hayboeck-u pa se pojavio Kraft, pa Freund, pa Wellinger jednom je ja mislim bio na podijumu, a evo ove godine Njemci haman pripremaju Geiger-a za podijum dok se pravi situacija da Kraft uzme pobjedu.

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 29 dec 2019, 17:31

Pa njemci od Svena nemaju pobjednika,a zadnji austrijanac koji je uzeo je Kraft koji je uz Stocha zadnji godina nabolji skakac,njemci su imali jedan period od 10 godina gdje nisu imali uopce postolja,tek zadnji par godina imaju par postolja.Kad pogledas da su to dvije zemlje koje donose novac u skokove i koji imaju najsiru bazu ocekivano je da stalno dolaze novi dobri skakaci i da ponekad netko iznenadi.

krecemo... :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 29 dec 2019, 18:17

koji k.... se dogodio Tandeu u posljednji par natjecanja nakon sjajnog ulaska u sezonu,covjek ne moze proci u 2.rundu,skace kao amater.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.