Hokej općenito

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji klub po vašem mišljenju osvaja Gagarin kup:

Lev
3
25%
Metallurg Mg
9
75%

Ukupno glasova: 12

Sebulba
Kontakt:

PostPostao/la Sebulba » 21 maj 2018, 18:09

ASD WroteColon
Sebulba WroteColonNa kraju solidno SP, zbog ovoga sam ponajviše i platio dodatni paket Arene :D i vrijedilo je. Švedska zasluženo (iako bih ja volio da je neko drugi :roll: ), Švicarska polako skupa sa Njemačkom istiskuje Češku i Slovačku iz prvih 6-7, ako se ovako nastavi.

Slovacku da, Cesku jok, nece ih zadugo stici.
Od Slovaka su vec sad bolji.

Pogledaj koliko medalja su od 2013 osvojili Česi, a koliko Švicarci. Da se razumijemo, puno više volim Češku i Slovačku, imao sam tu čast da nekadašnju ČSSR gledam uživo, kada Švicarske nije bilo nigdje.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 21 maj 2018, 18:17

Nema to veze, koliko god Svicarci ulagali u svoju ligu pa bila ekonomski najprivlacnija zvijezdama u Evropi, koliko god ovakvih iznenadjenja pravili i cak imaju jednog od najvecih talenata na Svijetu ali ne mogu nikada biti nivo Ceha koji imaju sirinu, ima ih svugdje, i po NHL i KHL, pa cak i NL-u, a i njihova liga ima dosta ekipa koje su sami vrh u Evropi pa ce recimo Ceska prilikom neuspjeha biti top 8 recimo dok ce Svicarci kad kiksaju biti medju zadnjima kao sto je slucaj na OI.
Cesima je recimo bio neuspjeh cetvrto mjesto, i to veliki, dok bi Svici to bio uspjeh.

branimir85
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 21 maj 2018, 18:40

napredak Švicaraca i Njemaca je samo dobra vijest za hokej,jer se broj kvalitetni momčadi širi
Česi su još ispred njih jer imaju dosta jako kvalitetni mladi Nhl igrača ;Pastrnak,Hertl,Faksa,Jaskin,Kase,Zacha
Vrana i mlade nade Chlapik i Necas iako ni Voracek nije uopće star tek mu je 28 godina.
Slovaci su totalno grohnuli ,nema ih nigdje ni u juniorskom hokeju gdje vladaju finci i ameri
a ni u Nhl nemaju neke mlade nade,ako izuzmemo starosjedioce Gaborika,Charu i Sekeru
imaju samo par dobri igrača ispod 30 godina i tu ih švicarci pomalo stižu s Hirsherom,Fialom,Meierom ,a i Nino
i Josi su dosta mladi.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 21 maj 2018, 20:47

Slovaka nema ni u KHL-u, glavnina im je u Extraligi, koja je i dalje kvalitetnija od NL-a, jos su oni generalno tu negdje kad se svi igraci uzmu u razmatranje, ali za jedno 4 godine Svicarska je jaca.
Ceskoj vjerovatno nece biti ni blizu, narednih 20 godina, jednostavno je Ceska velesila, prepuna talenata.

I mene raduje sto te dviej zemlje rastu, liga im takodje raste, a Draisaitl i Hischier su megatalenti/megazvijezde koje ce samo ubrazti taj proces.

Natrag na “Zimski sportovi”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.