UFC

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Tko je prema vašem mišljenju GOAT:

Khabib
86
63%
Jon Jones
37
27%
GSP
11
8%
neko drugi (navest tko)
2
1%
 
Ukupno glasova: 136

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 14 apr 2021, 00:02

Namjera Ngannoua je da Fury, Wilder ili Joshua pristanu na bokserski meč, zaradio bi više nego da 10 puta brani pojas u UFC.


90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 14 apr 2021, 00:55

E ovo je zanimljivo nakon Conora prvi put da ima smisla.

Samo ta bi se borba desila za jedno 3 godine ko živ ko mrtav.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 14 apr 2021, 01:39

Pa i nije toliko zanimljivo, Wilder koliko god bio tehnički limitiran, i dalje je vjerovatno svjetlosnim godinama ispred Ngannoua kao čisti bokser. Vjerovatno je bolji u bukvalno svemu, vjerovatno jače i udara. Ngannou je samo veći, tj teži, ali to sa sobom vuče i lošiji cardio od Wilderovog.

Fury bi Ngannoua prekucao mnogo gore nego je Wildera u prošlom meču.

Nijedan mma borac ne može zaprijetit nijednom bokseru tog nivoa, pogotovo ne Furyu koji je jedan od najboljih ikada. Kao što ni Conor nikada nije mogao ugroziti Maywheatera koji je možda i najbolji ikad.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 14 apr 2021, 01:49

Donnie Darko je napisao/la:
14 apr 2021, 01:39
Pa i nije toliko zanimljivo, Wilder koliko god bio tehnički limitiran, i dalje je vjerovatno svjetlosnim godinama ispred Ngannoua kao čisti bokser. Vjerovatno je bolji u bukvalno svemu, vjerovatno jače i udara. Ngannou je samo veći, tj teži, ali to sa sobom vuče i lošiji cardio od Wilderovog.

Fury bi Ngannoua prekucao mnogo gore nego je Wildera u prošlom meču.

Nijedan mma borac ne može zaprijetit nijednom bokseru tog nivoa, pogotovo ne Furyu koji je jedan od najboljih ikada. Kao što ni Conor nikada nije mogao ugroziti Maywheatera koji je možda i najbolji ikad.
Ma ono ako ce se vec ukrstiti zanimljivo je barem meni tebi i nije toliko znaš kako su pricali za Conora da ima tu lijevu ruku za ovo se zna šta ima u njoj.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9070
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 14 apr 2021, 09:39

Wilder je najgori od trojca Fury Joshua WIlder.
Tenicki je katastrofa ima jedan udarac fakticki i strasnu udaracku snagu.
Fury bi trcao krugove oko Francisa ali Wilder iskreno tu mislim da Francis ima sanse.
I sto je najjace u svemu Francisu je zelja bila da bude bokser ne MMA borac.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 14 apr 2021, 10:07

wadethegreat je napisao/la:
14 apr 2021, 09:39
Wilder je najgori od trojca Fury Joshua WIlder.
Tenicki je katastrofa ima jedan udarac fakticki i strasnu udaracku snagu.
Fury bi trcao krugove oko Francisa ali Wilder iskreno tu mislim da Francis ima sanse.
I sto je najjace u svemu Francisu je zelja bila da bude bokser ne MMA borac.
Tehnički je katastrofa u odnosu na Furya, Joshuu i ostale vrhunske boksere i protivnike. Svi ti bokseri su miljama ispred mma boraca u boksu.

Francisu jest originalni plan i želja bila da bude bokser, i trenirao je boks prije mma, ali na vrhunskom nivou trenirao je samo mma i nema iskustva u profesionalnom boksu. Francis je zapravo podcjenjen tehnički u UFC-u, ima dobar rad nogu, dobro se kreće, precizan je sa udarcima i sve, ali opet u boksu bi to bila druga priča. Ne vjerujem da bi i najbolji bokser u UFC-u, ko god to bio, imao i najmanje šanse protiv bronzanog sa olimpijskih igara i bivšeg prvaka svijeta koji ima jedan poraz u karijeri.

Fuerza
Postovi: 1864
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 14 apr 2021, 10:18

Ne mogu reći da ne bi bilo zanimljivo to vidjeti. Iako nisam fan tih prelaza iz MMA u boks ovaj prelaz mi nekako ima najviše smisla. Zanimljivo iz razloga što Ngannou ima ogromnu snagu i što ima čvrstu bradu. Međutim ne vidim ga kao pobjednika u nekom od mečeva protiv ovog trojca. Jednostavno ljudi su bokseri iz svetskog vrha i ne vjerujem da bi neko iz MMA tako lako mogao preći u njihov sport i dobiti ih. Mislim da bi se Ngannuo istrošio i onda bi posle par rundi postao plijen i gledao kako da izvuče živu glavu.
Wilder se navodi kao neko ko je tehnički loš, nije baš imao vremena jer je tek u 21. godini počeo da se bavi boksom. Međutim kako tako on je bio prvak svijeta 5 godina, bronzani je olimpijac, tako da mu se ne može osporiti da je trenutno jedan od najboljih boksera na svijetu, taj udarac mu karijeru sigurno čini mnogo većom nego što bi bila, ali brži je od Ngannoua i sigurno što se tiče boksa tehnički potkovaniji i jače udara. Iako mislim da je njemu prajm prošao negdje posle prve borbe sa Furyjem.
Samo što mislim da bi takva borba usporila tešku kategoriju u boksu kao i u UFCu.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9070
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 14 apr 2021, 10:45

Donnie Darko je napisao/la:
14 apr 2021, 10:07
wadethegreat je napisao/la:
14 apr 2021, 09:39
Wilder je najgori od trojca Fury Joshua WIlder.
Tenicki je katastrofa ima jedan udarac fakticki i strasnu udaracku snagu.
Fury bi trcao krugove oko Francisa ali Wilder iskreno tu mislim da Francis ima sanse.
I sto je najjace u svemu Francisu je zelja bila da bude bokser ne MMA borac.
Tehnički je katastrofa u odnosu na Furya, Joshuu i ostale vrhunske boksere i protivnike. Svi ti bokseri su miljama ispred mma boraca u boksu.

Francisu jest originalni plan i želja bila da bude bokser, i trenirao je boks prije mma, ali na vrhunskom nivou trenirao je samo mma i nema iskustva u profesionalnom boksu. Francis je zapravo podcjenjen tehnički u UFC-u, ima dobar rad nogu, dobro se kreće, precizan je sa udarcima i sve, ali opet u boksu bi to bila druga priča. Ne vjerujem da bi i najbolji bokser u UFC-u, ko god to bio, imao i najmanje šanse protiv bronzanog sa olimpijskih igara i bivšeg prvaka svijeta koji ima jedan poraz u karijeri.
Pa ne znam bas.
Po meni Wilder je bas dno dna sto se tehike tice. Nije ovo crtani pa da Francis tamo dodje i ovaj je kao 100 puta bolji od njega.
Ja znam sta meni oci govore a to je da Francis ima bolju i kretnju i tehniku.
Wilder je totalno pokazao svoje nedostatke u ove dvije borbe protiv Furya.
U prvoj Fury ga pojeo direktom i odlicnom kretnjom.
U drugoj ga stavio na zadnju nogu gdje Wilder pokazao da se totalno ne snalazi u toj ulozi.
WIlder je covjek koji zivi od par kombinacija i jednog udarca ta desna ruka. Vrlo cesto je van balansa jer se ne pozicionira fino prije udarca pravi sluger klasicni.
To je i Teddy Atlas spominjao i prije borbi protiv Furya.
Iskreno mislim da bi Fury pojeo Francisa da bi ga Joshua isto dobio ali WIlder tu iskreno vidim sansu.
Plus zamisli Francisa koji ne mora razmisljati o obaranjima :zzz:

Fuerza
Postovi: 1864
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 14 apr 2021, 12:32

Mislim da griješiš u usporedbi, stavljaš Wilderove nastupe u mečevima sa Furyjem i prema tome vidiš šansu Ngannoua protiv Wildera. Fury je prototip boksera koji ne leži Wilderu, jer je viši od njega, duže ruke, teži 20+ kila i uz to je u boksu od malih nogu, ima solidnu tehniku i eskivaže, što mu u mnogome omogućavaju njegovi gabariti. Ngannou nije level Furyja što se tiče boksa i on ne može da neutrališe Wilderovo najjače oružje kao što to može Fury. Šansa mu je da stavi Wildera na zadnju nogu, ali pitanje je da li bi i to mogao da uradi u bokserskom ringu jer je Wilder ipak profesionalni bokser, a Ngannou to nije. A ako bi borba otišla u više rundi pitanje je koliko bi Ngannou izdržao, Wilder definitivno ima bolji kardio.
Ali taj meč bi definitivno volio da vidim, bila bi makljaža zagarantovana.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 14 apr 2021, 12:38

Wilder ima vjerovatno najjaci udarac ikada. Direkt mu je ko top.
Prima batine 10 rundi i onda ti opali direkt u CEONU kost gdje si najjaci,i nokautira te.
Odakle onolika snaga u sub 90kg frejmu nece mi nikada bit jasno.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 14 apr 2021, 21:33

Sama cinjenica da pricate o ovome govori mnogo.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la AshburtonG » 14 apr 2021, 21:52

Kao da poredite osvajace zenskog SP u fudbalu i finaliste muskog SP u fudbalu. Kakav Ngannou, pa prvih 20 boksera teske kategorije bi ga otreslo kao sljivu. Dimenzije tehnike u kojima se nalaze top boksaci su nedostizni za Francisa. Wilder je sirovi/ulicni tip boksera, a i kao takav izgleda tehnicki kao Ruiz za sve MMA borce teske kategorije.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 15 apr 2021, 03:09

Wilder i Francis od 2 brata djeca

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 15 apr 2021, 15:24

Sigurno nisam jedini kojem se ove stvari nikako ne dopadaju. Tipa bokser na MMA borca, to su dva sporta sa par slicnosti i to je to. Ali kako raste popularnost MMA dolazi do krizanja zbog marketinga, to su za mene apsolutno revijalne borbe koje mi vise lice na WWE nego na ozbiljan sport. Pobogu ko je ikada pomislio, a da se iole zna sta prica, kako Conor ima sanse protiv Floyda? Ako takav i postoji onda ce shvatiti zabludu kako bude pratio sport u godinama koje dolaze. Razumijem poentu sa finansijske strane ali mi hajp kao hajp nije jasan. Nema se tu nista vidjeti, pa tako ni u ovoj potencijalnoj borbi Francisa i Wildera/Furya, samo marketinsko testiranje reakcije javnosti, sporta tu nema s glave.

Ali vidim da su takvi eventi sve popularniji pa ne bih volio da evolucija MMA ode u nekom drugom smjeru.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 16 apr 2021, 01:04



koja je on komedija

Avatar
Tekashi
Postovi: 15825
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Tekashi » 16 apr 2021, 19:40


Avatar
Aemon
Postovi: 265
Pridružen/a: 12 maj 2018, 14:32
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Aemon » 17 apr 2021, 13:44

Tekashi je napisao/la:
16 apr 2021, 19:40
Hadžo propo, hadžo moj :kafa:
FK Sarajevo 1946
Šampioni: 1967, 1985, 1999, 2007, 2015, 2019, 2020.
Osvajači kupa: 1997, 1998, 2002, 2005, 2014, 2019, 2021.
Osvajači super-kupa: 1997.
Gazi SDA-ovu prčiju!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 18 apr 2021, 04:55

slika

Otkazano zbog ovog

Whittaker strašan, Jake Paul strašan :rol:

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 18 apr 2021, 07:08

Whittaker je **** životinja. Još jedno deklasiranje.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 18 apr 2021, 08:17

Kada pogledas koga je sve dobio na putu do titule,i koga nakon,poraz od Adesanye ispada fluke.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.