Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 jun 2022, 17:28

Vuillermoz uzeo 2. etapu na CDu iz bijega,ali mi nije jasno zašto je BikeExcange došao s sprinterom Gronewegenom
na CD kao prvom opcijom gdje pure sprinteri nemaju skoro nikakve šanse za etapnu pobjedu.
Sutra prva GC etapa gdje ćemo vidjeti u kakvom je stanju Roglić i ostali Gc vozači.


I jedna suluda završnica na Vuelti Columbia.


Lik koji je pobjedio u cilju je udario svoju ženu,srećom na kraju sve je dobro završeno.Kolumbija zaslužuje jednu WT utrku jer je tamo biciklizam velika strast,ali naravno uz bolju organizaciju jer ponekad navijači uz cestu su preludi .
Valjda se vrati Tour of Columbia koji je imao par izdanja ,ali zbog covida utrka se nije održala zadnje 2 godine.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 07 jun 2022, 17:29

slika

Evo i WVA se upisuje u listu onih koji prerano slave.

Gaudu ga uzeo u posljednjem metru,svi GC favoriti su došli u istom vremenu.

Sutra ravni kronometar od 32km,koji će mnoge stvari razrješiti na CD.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Ivo Daneu
Postovi: 212
Pridružen/a: 10 avg 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Ivo Daneu » 08 jun 2022, 18:37

Pazi ovoga, sa algoritmima pogodio prvih 5 na današnjem ITT!

https://twitter.com/eltiodeldato/status ... wPSMg&s=19

Inače danas vrlo predvidljiv ravninski ITT za "big boyse"!. Kao što smo juče vidjeli, Rogla i Vingegaard će u narednih nekoliko dana na brdskim etapama sa ciljem na vrhu lako sve nadoknaditi prema trenutno najboljima u GC!

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 08 jun 2022, 18:52

Ivo Daneu je napisao/la:
08 jun 2022, 18:37
Pazi ovoga, sa algoritmima pogodio prvih 5 na današnjem ITT!

https://twitter.com/eltiodeldato/status ... wPSMg&s=19

Inače danas vrlo predvidljiv ravninski ITT za "big boyse"!. Kao što smo juče vidjeli, Rogla i Vingegaard će u narednih nekoliko dana na brdskim etapama sa ciljem na vrhu lako sve nadoknaditi prema trenutno najboljima u GC!
Ja mislim da sljedeći cilj WVA je da tuče Gannu na kronometru,jer ga sigurno bole ovi porazi,dva puta ga je tukao na SP i sad za samo 2 sekunde.Ayuso vrlo dobar i vjerujem da će uskoro biti jedan od najbolji GC vozača na svijetu,
strašan potencijal.Jumbo sad realno ne treba ništa ni raditi,već samo čekati pokušaje drugi jer WVA ima finu prednost.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 11 jun 2022, 17:17

Bravo Verona :thumbup:
Prva profi pobjeda za sjajnog doma,Roglić pokazao da je blizu stare forme.a Vingegaard da Jumbo ima odličnu 2. GC kartu za odigrati,plus je radio za Roglu i tukao ostale GCvozače,Mas totalno loš ali očito opet njegova strategija da bude najbolji u zadnjemtjednu TDFa.O Connor najbolji od ostali GC vozača,a mladi norvežanin Halland pokazuje
da se u budućnosti treba računati na njega.Gaudu solidan ,a fino je vidjeti Chavesa u dobrom izdanju,više sam očekivao od dvojca iz Bahreina,sutra završna etapa s još težim završnim usponom,očekujem da Rogla uzme
zadnju etapu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 14 jun 2022, 22:37

Nako što je Jumbo izdominrao Kriterijum ,Roglić uzeo GC i sad ima pobjede na 5/7 najveći jednotjedni utrka,vozi
se i druga velika jednotjedna utrka prije TDFa ,Švicarska, gdje je danas nakon dugo vremena Sagan uzeo etapu.Puno jača konkurencija nego na Kriterijumu,a za vikend će vjerovatno pasti odluka o pobjedniku.

Ali ovaj takozvani stručni komentator na srpskoj AS je grozan,toliku količinu gluposti odavno nisam čuo,morao sam šaltati na strim.

Danas je vožen i Mt.Ventoux challenge ,jednodnenevna utrka koja se vozi zadnji par godina ,specijalno napravljena za brdaše.Dvostruka pobjeda EFa,a Guerreiro i Chaves bi mogli na TDF ganjati tačkastu ako budu imali slobodu.

Sutra počinje Slovenija,gdje Pogačar ima zadnje pripreme za TDF ,utrka koja će poslužiti kao lagani đžoging jer nema uopće konkurencije.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 19 jun 2022, 15:28

pogacar ocekivano uzeo sloveniju

danas zadnja etapa bila sa ciljem 2h iz velike kladuse
u novom mestu


evo varnica medzu pogacarem, mohoricem i lukom mezgcem

bice na tdf veselo

😂😂😂

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 jun 2022, 17:36

Beko je napisao/la:
19 jun 2022, 15:28
pogacar ocekivano uzeo sloveniju

danas zadnja etapa bila sa ciljem 2h iz velike kladuse
u novom mestu


evo varnica medzu pogacarem, mohoricem i lukom mezgcem

bice na tdf veselo

😂😂😂
Očito je pao dogovor između Pogija i Mohe,da se okušaju tko je bolji sprinter :D
Više sam pratio Švicu jer je puno jača utrka,ali Covid sr.anje je izbacilo mnoge,ne vidim uopće više razloga da se
vozači testiraju.G je u dobroj formi i bit će zanimljivo vidjeti tko je prvi vozač Ineosa za TDF,Bird izgleda vrlo dobro na zadnji par utrka,a bilo mi je super vidjeti Pinota da je uzeo etapu.Prije TDF voze se većina najjači nacionalni prvenstava,ali vjerujem da mnogi koji idu na TDF će propustiti to.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 22 jun 2022, 13:46

Vraća se Alaf utrkivanju na prvenstvu Francuske ovaj vikend nakon 2 mjeseca pauze zbog teže ozljede :thumbup:
Ako nije totalno u offu ,mislim da je njegovo mjesto za TDF sigurno,a Jumbo i Lotto su izbacile momčad za TDF.

Jumbo: Roglić,WVA,Kuss,Krujswik,Benoot,Laporte,Vingegaard ,VanHooydonck.
Nema se šta reći nego paklen sastav i možda najbolji ,problem je što nisu usmjereni samo na Roglića,već i na WVA i njegovu borbu za zelenu.

Lotto: Kron,Gilberte,JVR,Van Moer,Wellens,Caleb,F.Veermesche,Frison
Klasični Lotto bez GC apetita gdje je Caleb prva opcija za sprint,a ostali će kroz bijegove ili neke etape koje im pašu pokušati uzeti što više etapni pobjeda.Wellens je druga najjača opcija za etapu,dok Kron možda pokuša ganjati tačkastu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 26 jun 2022, 23:51

Završila su sva silna prvenstva koja su se vozila ovaj tjedan,većina glavni vozaća za TDF su preskakala državna ,ali opet je bilo zanimljivi utrka od onog što sam gledao, Fino je vidjeti Alafa ponovno na cesti nakon 2 mjeseca bio je vrlo dobar ,inače Francusko prvenstvo je uzeo njegov klupski kolega Senechal i nevjerovatno je da je trojka Alaf, Cavanga i Senechal tukla puno mnogobrojnije ekipe kao FDJ koji je imao 15 vozača.
Cav slavio u UK,Merlier u Belgiji,Rodriguez u Španjolskoj.Zana u Italiji,Kamp u Danskoj .Politt u Njemačkoj,petorka iz Bore došla skupa na cilj u Austriji i dogovorili se da Groschartner uzme pobjedu,Almeida u Portugalu ..itd.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2022, 08:05

pogledao sam sinoć "being jan ullrich", odlično urađeno.
može se sa VPN-om pogledati na ARD serverima, ima i originalna i njemačka verzija, ako neko ima živaca evo link (radi samo sa njemačkim VPN-om):
Being Jan Ullrich

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 27 jun 2022, 14:19

Jumbo: Roglić,WVA,Kuss,Krujswik,Benoot,Laporte,Vingegaard ,VanHooydonck.
Nema se šta reći nego paklen sastav i možda najbolji ,problem je što nisu usmjereni samo na Roglića,već i na WVA i njegovu borbu za zelenu.

Idu otvoreno na obe majice. Pa sto vise mislim, da imaju dva cora u ekipi po 3 vozaca - jedan core za zelenu i drugi za zutu. I imali bi dva "leteca" vozaca, koja bi po potrebi menjali te dve interne ekipe.

Sasvim laicko misljenje.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2022, 15:57

alaf i cav obojica propuštaju letour

teško je vjerovati da quickstep neda cavu da obori rekord .. mora da je nešto debelo zgriješio interno! ili jednostavno nedaju belgijanci da neko ruši merckxa

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 27 jun 2022, 16:29

jestamaji je napisao/la:
27 jun 2022, 15:57
alaf i cav obojica propuštaju letour

teško je vjerovati da quickstep neda cavu da obori rekord .. mora da je nešto debelo zgriješio interno! ili jednostavno nedaju belgijanci da neko ruši merckxa
Alaf nije potpuno spreman jer se tek vratio poslije teške ozljede,a Jackobsen je možda najjači sprinter trenutno uz Caleba,po meni očekivan njihov sastav.

UAE isto izbacila sastav za Pogačara,Hirschi bi bio tu da nije mu se desio covid.
Dosta jak tim rulera i penjača,možda sam očekivao još Polanca umjesto nekog ali Pogačar je pokazao da može i bez
tima,samo nek ima jednog vodonošu :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2022, 18:18

ma cav bi dobio jednu etapu sve da mu daju da vozi pony express, jako čudna odluka tima koji nema šta da traži u ukupnom poretku

Avatar
TonySosa
Postovi: 7206
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 28 jun 2022, 01:58

Možda mu nisu spremili dozu ko prošle godine, ili je bilo pretprošle ne sjećam se.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 29 jun 2022, 00:31

Ne mogu ovi iz EF bez neki ludi dresova za TDF.


A imat ćemo i prvaka Francuske Senchela na TDFu jer je Decklarq otpao ,Garcia Cortina isto otpao zbog covida,nadam se da se ovo ne pretvori u festival otkaza.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 29 jun 2022, 10:31

tek sam danas skonto da nagradni fond letoura nije ni tri miliona … u poređenju sa tenisom smiješno (RG je imao preko 40 miliona). naravno, tenis je puno popularniji i gledaniji ali to je ipak letour, gomila sponzora i cijela država iza toga (ništa drugo i ne znaju organizovati kako treba), pravo me iznenadilo :o

Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 29 jun 2022, 13:31

jestamaji je napisao/la:
29 jun 2022, 10:31
tek sam danas skonto da nagradni fond letoura nije ni tri miliona … u poređenju sa tenisom smiješno (RG je imao preko 40 miliona). naravno, tenis je puno popularniji i gledaniji ali to je ipak letour, gomila sponzora i cijela država iza toga (ništa drugo i ne znaju organizovati kako treba), pravo me iznenadilo :o
Nije tenis puno popularniji ,nego totalno različiti sportovi i sustavi financiranja,TDF je puno gledaniji od Wimbledona.
https://www.roadtrips.com/blog/the-most ... the-world/

Jedan je momčadski gdje svu slavu uzima pojedinac,dok je drugi čisto pojedinačni. Organizatori Wimbledona na temelju ulaznica će zaraditi milijune ,dok u biciklizmu to ne možes naplatiti.Biciklisti svi imaju plaću po ugovoru,dok tenisač mora pobjeđivat na turnirima da bi zaradio.I čitav sustav biciklizma ovisi od sponozora koji sponzoriraju momčadi ,a
rijetko se tko može naplatiti i momčadi s najjačim buđžetima npr. Inoes ima veći buđžet nego najveći klubovi u
europskoj košarci, a od Pogačara ,Sagana..samo nogometaši imaju veće ugovore u Europi.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 29 jun 2022, 13:47

tenis je daleko popularniji od biciklizma

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.