Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 05 apr 2020, 22:10

Kad nema utrka i podcast je dobar,iako moderatora nikad nisam volio,bolji je voditelj nego sto je biciklist :mrgreen:

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 09 apr 2020, 18:09

U trećoj sedmici počele su prave planinske etape, a Lopez je bio na vrhuncu forme. Međutim, jedini zadatak je bio očuvati prednost ispred Froomea i Yatesa, i pokušati doći do još kojeg etapnog trijumfa. Vodećem trijumviratu se u brdskim planinama priključio i Enric Mas, pokazujući odličnu sposobnost regeneracije.
slika

slika

slika
Generalni poredak nakon 18. etape. Izgleda da se Mas kasno priključio u ovu borbu.

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 09 apr 2020, 23:03

Posljednja tri dana Lopez je bez ikakvih poteškoća sačuvao prednost ispred Yatesa i Froomea, a Enric Mas je pokazao najbolju formu od GC kontendera. Međutim, Španac je izgubio previše vremena u prve dvije sedmice Gira tako da je završio na 4. mjestu generalnog poretka.
slika

slika

slika

slika
Generalni poredak i proslava Lopeza, koji nakon prošlogodišnje Vuelte osvojene u bojama Astane, svojoj kolekciji dodaje i rozu majicu sa drumova Italije.

slika

slika

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2020, 14:49

Datum odrzavanjaTDF-a pomknut za kraj kolovoza,po novom datumu pocinje 29.8,sad se za Vueltu mora traziti novi datumi.
Ocekivana odluka jer ipak TDF donosi najvise sponzora i novca,a nekim ekipama i buducnost ovisi o nastupanju na TDF-u.
Bit ce zanimljivo vidjeti hoce li neke vazne utrke koje su trebale biti odrzane dobiti novi datum i sve mi se cini da Giro tesko da ima sanse da se odrzi u Listopadu jer mislim da je to prekasno,Vuelta je puno izglednija u tom razdoblju.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 apr 2020, 01:11

...Evo nastavak sa stolnog,nove tema :D
Ovdje sigurno ne postoji dvojba ili nesto slicno tko je najveci,cak bi ja Kanibala stavio u top 5 najveci ikada opcenito,jer biciklizam je cesto u proslosti bio cak pitanje zivota i smrti zbog predugi ruta i razni drugi okolnosti,iako i danas je sigurno jedan od najtezi i najopasniji sportova.Povijest biciklizma je jako duga i puna velikana,iako jedno ime je uvijek na vrhu sigurno treba izdvojiti jos mnoga imena...
Posebno cijenim allroundere koji je danas jako malo i to je nesto sto je najteze u bicklizmu ,moci biti u borbi za GC,pobjedjivati klasike ili monumente cak sprintati s najboljim sprinterima na nekim etapama i penjati na najteze uspone s najboljim brdasima.Sigurno ih je prije bilo puno vise jer danas vecinom postoji specijasti za odredjene vrste utrka...
Npr. mnogi koji slabije poznaju biciklizam uvrstili bi Frooma i Contradora medju najbolje,ali po meni ne mogu uci u raspravu za najbolje, jer jednostavno nemaju uopce znacajni rezultata na 5 monumenata koji su jako vazne jednodnevne utrke u biciklizmu,zbog njihove duge povijesti,ali i tezine.
nek rasprava zapocne..... :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la ASD » 20 apr 2020, 01:38

Kod ping ponga su singlovi to što se gleda kada je najveći ikad. Ovdje bi to bila borba za generalni plasman kao hajmo reći najvažnija disciplina.
Mada je razlika ogromna u odnosu na stoni tenis. Stoni tenis je klasični individualni sport. Utrka za generalni plasman je timska.
Contador je mogao ići u velikane ovog sporta da mu se nisu dešavali oni problemi s dopingom. Froome po meni ne može. Iako je sjajan vozač. Pokazao je to dok nije bio lider ekipe koliko je jak, ali većina njegovih pobjeda su zahvaljujući timskim kolegama.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 20 apr 2020, 01:59

Nema ništa teže od Grand Tour utrke, 21 dan vožnje u 23 dana tako da to oko težine monumenata pada u vodu. Moraš držati formu tri sedmice, dok na monumentu se može desiti da pobjedi tamo neki Matthew Hayman ako te potrefi dan.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 apr 2020, 02:55

Pa zasto se nije njima potrefilo da pobjede neki monument,plus pet ih imas godisnje,a to o tezini ti monumenata pitaj vozace koji ih voze,pitaj i Lance koji je stalno se pucao pa ni on nikad nije pobjedio ni jedan,jednostavno monument utrke i klasici su voze totalno drugacije od GT-ova.
I apsolutno da bi se pricalo o najboljim,taj vozac mora imati i GT i monumente i Svjetsko prvenstvo.Jednostavno oni ne mogu u raspravu s Kanibalom,Gimondiom,Inom,Coppiem...
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 20 apr 2020, 03:39

Pa pobijedio je Nibali tri, a to da uzimaju klasike, GT, svjetsko u današnje doba je veoma teško. Najbliži je Valverde, al on je vazda ostao popišan na Touru.

Lance je pobijedio Valonsku strijelu, bio drugi na LBL, prije nego se počeo pucati kako bi uzimao Tour. Mada tad su se svi pucali kao i danas, a od 90tih naovamo imaš svega par GT osvajača da se nisu povezivali sa dopingom. Sastre, Evans, čak su i braća Schleck sumnjivi jer Andy se oprostio čim je Frank imao incident sa dopingom. I onda imaš ove nove tipa Aru, Quintana, Roglič, Dumoulin za koje će se saznati kroz 10 godina da su se udarali.

Aru je najpametniji od njih. Uzeo Vueltu, i boli ga qurac, ne mora ništa više ni pobijediti. Manje pobjeda, manje testova na doping.

Mogu i ja reći što Gilbert, Sagan, Cancellara, Boonen, GVA nisu osvajali GT.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 apr 2020, 04:26

Pa Gilbert,Boonen,Fabian i ostali su isto veliki biciklisti,ali pretezno klasicari i njih nitko niti spominje u toj raspravi o najboljim jer nisu allrounderi,pa zbog toga i govorim da za najbolje treba uzeti u obzir sve,a ipak su uz GT-ove i monumenti i SP jako bitan dio biciklizma i njegove povijesti.
Ali to samo govori kako je Mercx bio nesto nevjerovatno ,jer ima cak 19 monumenata i jedini je uz jos dva velika biciklista Van Looya i De Vlaemincka koji je pobjedio na svi pet.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 20 apr 2020, 15:22

Pa jes Merckx najveći vjerovatno ali i on je vjerojatno bio na drogama, pogotovo u ta doba. A i druga vremena bila, jer kao i u svemu, danas se moraš specijalizirati za određene discipline kako bi bio relevantan.

Opet GC vozači su najjači, kako god okreneš. Čitao sam da Van Aert i Roglič mogu producirati istu snagu, iako je Slovenac 15 kg lakši.

Froome je uzimao vrijeme na TDF i po ravnom, i na spustu, i demolirao konkurenciju na usponima. Nibali je 2014. pokazao da može i po kocki vrhunski voziti.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 apr 2020, 16:58

Pa zbog samog razvoja biciklizma i sirokog raspona uloga u modernom biciklizmu gdje je konkurencija brutalna dogodila se specijalizacija i jako tesko je pobjedivati razlicite vrste utrka,prije u neka davna vremena sigurno da je konkurencija bila puno slabija,ali opet ti ljudi imali su druge vrstu bitaka,etape su bile duze na granici ludila,bicikla su bila puno teza,nije bilo hrpe ljudi da radi za njih,plus po makadamima su vozili,a gdje je tu jos pitanje ishrane i treninga uz razne tehnoloske dodatke.
Jbte kad pogledas TDF 1926,to je najduza ruta ikada,duga skoro 5800km,a prosjecna duzina etapa je 338km,pa i u danasnje vrijeme uz svu pomoc tehnologije i ostalog to bi bilo na granici ludila.A da ne pricamo o nacinu utrkivanja na GC utrkama danas gdje skoro citava momcad radi za jednog vozaca,tu posebno mislim na Sky/Ineos train,pogledaj utrke TDFa u osamdesetim u brdima tu neces vidjeti 5 vodonosa koji rade za jednog covjeka,vec borba prsa od prsa.Zbog toga u moji top 10 ulazi vjerovatno vecina vozaca iz neki stariji vremena. :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 20 apr 2020, 17:04

ma nema dileme ko je najveći, ni da armstronga nisu uhvatili opet bi bilo isto, jedan je merckx. ali biciklizam je drugačiji od ostalih sportova, tu ima jako veliki broj istinskih velikana. naravno da su se svi oni šopali nečim nedozvoljenim ali nije to puno drugačije ni u ostalim sportovima gdje snaga i izdrživost preovladavaju

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 apr 2020, 17:11

jestamaji je napisao/la:
20 apr 2020, 17:04
ma nema dileme ko je najveći, ni da armstronga nisu uhvatili opet bi bilo isto, jedan je merckx. ali biciklizam je drugačiji od ostalih sportova, tu ima jako veliki broj istinskih velikana. naravno da su se svi oni šopali nečim nedozvoljenim ali nije to puno drugačije ni u ostalim sportovima gdje snaga i izdrživost preovladavaju
Pa prije 50-60 godina to cime su se sikali,vjerovatno vecini je vise odmagalo nego pomagalo,to su bili pioniri :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2020, 14:30

Na kraju evo moje liste top 5 :Merckx,Hinault,Anquteil,Coppi,Bartali. Sigurno ima jos imena koja bi
trebala uci ali to je vecinom to.Zato cu i staviti top klasicare:Merckx,De Vlaemnick,Van looy,Sean Kelly,Coppi/Boonen/Fabian.I za kraj All Time lista po bodovima.

slika
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 21 apr 2020, 14:32

mene je moser vazda oduševljavao, vazda je imao vrišteća bicikla :mrgreen:
njegov time trial na giru 1984 me kupio

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2020, 14:53

jestamaji je napisao/la:
21 apr 2020, 14:32
mene je moser vazda oduševljavao, vazda je imao vrišteća bicikla :mrgreen:
njegov time trial na giru 1984 me kupio
On je i odlican pistovni vozac bio,drzao je i WR na jedan sat.Pravi allrounder iako je pretezno bio sjajan sprinter i klasicar.Zar je se mogao Giro gledati 84'
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 21 apr 2020, 14:55

nije, ali ja sam to gledao na moru, na italijanskoj televiziji sa nešto “snijega“ ali moglo se

najvažnije je bilo uhvatiti kanale ćinkve, imali su dobar noćni program :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2020, 15:50

Pa daj malo informacija kakav je bio nocni program u osamdesetim na cetvorki ,rani radovi Brassa ili nesto slicno :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 21 apr 2020, 18:27

petica :mrgreen:
tinto brass je bio zakon u poređenju sa većinom trasha koji su oni puštali, ali to se naravno nije propuštalo :D

tada si imao u principu rai i 3-4 privatna programa. canale 5 i italia uno sam mogao uloviti, ostala dva nisu baš fercerali, rette4 mislim i još neki, neznam više. bilo je nemoguće našteliti antenu tako da se ulove svi programi, a frekvencije rai-a i naših programa su se po belaju i prekrivale ... ali znali smo pozicije antene i okretali kako treba. ja sam onda kratko pred rat instalisao dvije i onda ih po potrebi preštekavao :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.