Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 16 maj 2011, 18:45

kako bi Paja rekao Dominacija Contadora :D jedino ako Nibali il Kreutziger ne polude na Zoncolanu,ali sve vodi tome da ce Contador donjet majicu u Milano :)

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 17 maj 2011, 14:32

MElloo je napisao/la:kako bi Paja rekao Dominacija Contadora :D jedino ako Nibali il Kreutziger ne polude na Zoncolanu,ali sve vodi tome da ce Contador donjet majicu u Milano :)
Bas tako. Danas: Termoli – Teramo, ravna etapa.

Duzina: 159 km
Najvisa tacka: 255m

slika

slika

slika

Ocekujem grupni sprint, beg ce teze da uspe.

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 17 maj 2011, 14:47

MElloo je napisao/la:kako bi Paja rekao Dominacija Contadora :D jedino ako Nibali il Kreutziger ne polude na Zoncolanu,ali sve vodi tome da ce Contador donjet majicu u Milano :)
Iskreno, nisam ljubitelj Contadora (sva tri Tour-a koja je uzeo imala su odredjenih kontraverzi), ali mu skidam kapu za voznju na zadnje dvije etape. Majstorski je pokazao da je dominantan. Interesantno mi je da je Niballi izgledao dosta svjeze i odmorno, ali nije odgovorio na napad blagovremeno (ili nije mogao). Scarponi je pukao. Iskreno se nadam da je jos rano za pobjednika u generalnom poretku. Ima jos da se vozi. Taman da se jos malo zakuha.

Danas ravnica. Imate li favorite za danasnju etapu?
Ja nesto tipujem da ce Pettachi biti jak ali evo cisto da se malo zakuha kazem da bi danas Cavendish mogao uzeti etapu.
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 17 maj 2011, 14:55

eso je napisao/la:
MElloo je napisao/la:kako bi Paja rekao Dominacija Contadora :D jedino ako Nibali il Kreutziger ne polude na Zoncolanu,ali sve vodi tome da ce Contador donjet majicu u Milano :)
Iskreno, nisam ljubitelj Contadora (sva tri Tour-a koja je uzeo imala su odredjenih kontraverzi), ali mu skidam kapu za voznju na zadnje dvije etape. Majstorski je pokazao da je dominantan. Interesantno mi je da je Niballi izgledao dosta svjeze i odmorno, ali nije odgovorio na napad blagovremeno (ili nije mogao). Scarponi je pukao. Iskreno se nadam da je jos rano za pobjednika u generalnom poretku. Ima jos da se vozi. Taman da se jos malo zakuha.

Danas ravnica. Imate li favorite za danasnju etapu?
Ja nesto tipujem da ce Pettachi biti jak ali evo cisto da se malo zakuha kazem da bi danas Cavendish mogao uzeti etapu.
Nisam ni ja njegov ljubitelj al stvarno zadnje 2 etape je odvozio maestralno.Meni i Kreutziger izgleda dobro jak i cudi me kako on i Nibali nisu odgovorili napadu Contadora.Ovo je tek pocelo ima jos da se vozi,Contador nema ekipu za branjenje roze majice ali vidjet cemo jos su pune 2 sedmice ostale ;) DAnas na kraju kako sam ja vidio po profili etape prema cilju je blagi uspon a to Cavu ne odgovara nikako,Pettachi je danas logican izbor

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 17 maj 2011, 15:02

MElloo je napisao/la:
eso je napisao/la:
MElloo je napisao/la:kako bi Paja rekao Dominacija Contadora :D jedino ako Nibali il Kreutziger ne polude na Zoncolanu,ali sve vodi tome da ce Contador donjet majicu u Milano :)
Iskreno, nisam ljubitelj Contadora (sva tri Tour-a koja je uzeo imala su odredjenih kontraverzi), ali mu skidam kapu za voznju na zadnje dvije etape. Majstorski je pokazao da je dominantan. Interesantno mi je da je Niballi izgledao dosta svjeze i odmorno, ali nije odgovorio na napad blagovremeno (ili nije mogao). Scarponi je pukao. Iskreno se nadam da je jos rano za pobjednika u generalnom poretku. Ima jos da se vozi. Taman da se jos malo zakuha.

Danas ravnica. Imate li favorite za danasnju etapu?
Ja nesto tipujem da ce Pettachi biti jak ali evo cisto da se malo zakuha kazem da bi danas Cavendish mogao uzeti etapu.
Nisam ni ja njegov ljubitelj al stvarno zadnje 2 etape je odvozio maestralno.Meni i Kreutziger izgleda dobro jak i cudi me kako on i Nibali nisu odgovorili napadu Contadora.Ovo je tek pocelo ima jos da se vozi,Contador nema ekipu za branjenje roze majice ali vidjet cemo jos su pune 2 sedmice ostale ;) DAnas na kraju kako sam ja vidio po profili etape prema cilju je blagi uspon a to Cavu ne odgovara nikako,Pettachi je danas logican izbor

Contador nema bas jaku ekipu. Predpostavljam da ce se on sad zavuci u grupu i cekati, pustiti da ostale ekipe odradjuju posao. Cavendisha bi danas grupa mogla dovuci na sprint. Buduci da je ovo posljednja sprinterska etapa, mozda ima motiv vise da to uzme. Jos ima Renshaw-a koji ga uvijek dovuce skoro do cilja. Imam osjecaj da bi i on nekad mogao pobjediti etapu kako dobro vuce na sprintu. Uvijek mu fali 10-20 metara kad pusti Cava da sprinta sam :).
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 17 maj 2011, 23:13

ja pogodioooooooo :). Cavendish uzeo etapu. Eto toliko za sad. Ima li ko kakvih predvidjanja za sutra?
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 18 maj 2011, 13:28

DAnas etapa kao neki poluklasik,ocekuje se da ce saxo bank pustiti bijeg u kojem ce biti 10-20 vozaca,Ja mislim da bi Popovich ili Kyrienka mogli ovo uzeti :D

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 18 maj 2011, 13:30

Tortoreto Lido – Castefidardo, srednje brdska etapa

Duzina: 144km

Najvisa tacka: 486m



slika

slika

slika




Trebalo bi da bude vesela etapa. Sprinteri su u startu otpisani, a s obzirom na to da je Etna malo rastegla generalni plasman, danas ce sve da prsti od begova, i to verovatno od samog starta. Bice zanimljivo videti da li ce neko od gubitnika sa Etne da batali oprez i resi da rizikuje kako bi se vratio u igru u generalnom plasmanu. Blago sumnjam u to jer ce od petka na raspolaganju biti citavi minuti za one koji su u dobroj formi, a ne sekunde koje ce najverovatnije danas moci da se osvoje. Ali ajde da vidimo. Mozda Saxo i Contador rese da prepuste nekome roze majicu, mozda padne kisa pa ovo bude jedna od onih nepredvidljivih etapa Gira na kojima se ne zna ko pije ko placa... :roll:

Inace, Giro svraca u Castelfidardo kako bi se obelezilo 150 godina od jedne od vaznijih bitaka u borbi za ujedinjenje Italije koja se tamo odigrala. Silni Francuzi i Belgijanci izginuse tamo na strani papske vojske; mozda neki potomak sutra pokvari slavlje Italijanima... ;)

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 18 maj 2011, 14:01

MElloo je napisao/la:DAnas etapa kao neki poluklasik,ocekuje se da ce saxo bank pustiti bijeg u kojem ce biti 10-20 vozaca,Ja mislim da bi Popovich ili Kyrienka mogli ovo uzeti :D
Pa znas kako je. Cim neko tamo zakuhava, mozes biti skoro siguran da je Kyirienka tu.
A i Popo se pokazao na ovom Giru kao slican profil :). Iskreno bih volio da se sad malo aktiviraju pretendenti na generalni plasman (Nibali, Scarponi, Sastre?) pa da se malo zakuha. Jos sto kazete ako kisa padne :). Kad je u Kaliforniji pao snijeg, sto u Italiji ne bi mogla pasti kisa... hehehe
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 18 maj 2011, 14:06

eso je napisao/la:
MElloo je napisao/la:DAnas etapa kao neki poluklasik,ocekuje se da ce saxo bank pustiti bijeg u kojem ce biti 10-20 vozaca,Ja mislim da bi Popovich ili Kyrienka mogli ovo uzeti :D
Pa znas kako je. Cim neko tamo zakuhava, mozes biti skoro siguran da je Kyirienka tu.
A i Popo se pokazao na ovom Giru kao slican profil :). Iskreno bih volio da se sad malo aktiviraju pretendenti na generalni plasman (Nibali, Scarponi, Sastre?) pa da se malo zakuha. Jos sto kazete ako kisa padne :). Kad je u Kaliforniji pao snijeg, sto u Italiji ne bi mogla pasti kisa... hehehe
Favoriti se cuvaju u petak i subotu su paklene etape,po meni etapa u subotu ce odluciti cijeli Giro iako zadnjih dana ima isto tako paklenih etapa.Sastre bi mogao pokusati jer je za njega generalni plasman izgubljen jos od 6. etape.Sve je moguce,Visconti bi mogao opet probati on se nece proc dok ne pobjedi etapu.Moj pobjednik za danas :Joaqim Rodrgiuez ipak njemu odgovaraju ova kratka brda s veliim nagibom kao sto je ovo na kraju danasnje etape u Castelfidardu :D

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 18 maj 2011, 14:12

MElloo je napisao/la:
eso je napisao/la:
MElloo je napisao/la:DAnas etapa kao neki poluklasik,ocekuje se da ce saxo bank pustiti bijeg u kojem ce biti 10-20 vozaca,Ja mislim da bi Popovich ili Kyrienka mogli ovo uzeti :D
Pa znas kako je. Cim neko tamo zakuhava, mozes biti skoro siguran da je Kyirienka tu.
A i Popo se pokazao na ovom Giru kao slican profil :). Iskreno bih volio da se sad malo aktiviraju pretendenti na generalni plasman (Nibali, Scarponi, Sastre?) pa da se malo zakuha. Jos sto kazete ako kisa padne :). Kad je u Kaliforniji pao snijeg, sto u Italiji ne bi mogla pasti kisa... hehehe
Favoriti se cuvaju u petak i subotu su paklene etape,po meni etapa u subotu ce odluciti cijeli Giro iako zadnjih dana ima isto tako paklenih etapa.Sastre bi mogao pokusati jer je za njega generalni plasman izgubljen jos od 6. etape.Sve je moguce,Visconti bi mogao opet probati on se nece proc dok ne pobjedi etapu.Moj pobjednik za danas :Joaqim Rodrgiuez ipak njemu odgovaraju ova kratka brda s veliim nagibom kao sto je ovo na kraju danasnje etape u Castelfidardu :D
Evo ja cu danas ici sa jednim od meni drazih vozaca - Igor Anton (iako je on rekao da nece ici na pobjedu na Giru nego da mu je ovo priprema za Vueltu. Mozda ga nesto isprovocira pa napravi bijeg).
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 18 maj 2011, 14:15

eso je napisao/la:
Evo ja cu danas ici sa jednim od meni drazih vozaca - Igor Anton (iako je on rekao da nece ici na pobjedu na Giru nego da mu je ovo priprema za Vueltu. Mozda ga nesto isprovocira pa napravi bijeg).
Pa dobro ali ipak Anton je minut i pol iza Contadora i sigurno ga nece pustiti u bijeg,jedino ako grupa na kraju dostigne bjegunce mozda nesto moze uraditi na zadnjem usponu,on je i moj favorit na ovom Giru ali ...

Avatar
eso
Postovi: 98
Pridružen/a: 16 okt 2008, 11:47
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la eso » 18 maj 2011, 14:41

MElloo je napisao/la:
eso je napisao/la:
Evo ja cu danas ici sa jednim od meni drazih vozaca - Igor Anton (iako je on rekao da nece ici na pobjedu na Giru nego da mu je ovo priprema za Vueltu. Mozda ga nesto isprovocira pa napravi bijeg).
Pa dobro ali ipak Anton je minut i pol iza Contadora i sigurno ga nece pustiti u bijeg,jedino ako grupa na kraju dostigne bjegunce mozda nesto moze uraditi na zadnjem usponu,on je i moj favorit na ovom Giru ali ...
Evo dok ne pocne prenos na Eurosportu gledam na cyclingnews.com live

U bijegu bio Kyrienka, ali su ga izgleda uhvatili... hihihihihi... pocelo se kuhati :)
LIVESTRONG!
MAN UTD / NY KNICKS / GIANTS / NY RANGERS
FABIAN CANCELLARA !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 18 maj 2011, 14:47

eso je napisao/la:
MElloo je napisao/la:
eso je napisao/la:
Evo ja cu danas ici sa jednim od meni drazih vozaca - Igor Anton (iako je on rekao da nece ici na pobjedu na Giru nego da mu je ovo priprema za Vueltu. Mozda ga nesto isprovocira pa napravi bijeg).
Pa dobro ali ipak Anton je minut i pol iza Contadora i sigurno ga nece pustiti u bijeg,jedino ako grupa na kraju dostigne bjegunce mozda nesto moze uraditi na zadnjem usponu,on je i moj favorit na ovom Giru ali ...
Evo dok ne pocne prenos na Eurosportu gledam na cyclingnews.com live

U bijegu bio Kyrienka, ali su ga izgleda uhvatili... hihihihihi... pocelo se kuhati :)
Nisu mu dopustili da ode mislim da je i on blizu u generalnom plasmanu,ali nece on na tome stati.. :D

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 19 maj 2011, 14:15

Sledi poslednja oaza za sprintere: Castefidardo – Ravenna, ravnicarska etapa

Duzina: 184km
Najvisa tacka: 122m

slika
slika
slika

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 20 maj 2011, 01:02

E sad krece pravi Giro, 1om alpskom etapom:

Spilimbergo – Grossglockner


Duzina: 167km
Najvisa tacka: 2,137m

slika
slika

Cetiri kategorizovana uspona, jedan u Italiji i tri u Austriji. Ova etapa je daleko od najtezih u ovogodisnjoj trci, ali uopste nije naivna.

Prvi uspon je (relativno) lagani Passo di Monte Croce Carnico, desetak kilometara sa oko 5% uspona koji dolaze nakon nekih 60km voznje po manje-vise ravnom terenu:

slika

Sledi ulazak u Austriju i drugi uspon dana, Gailbergsattel, bijedne trece kategorije. Nista vredno pomena.

Zatim ide Iselbergpass. Kraci, nesto preko 7km, ali i strmiji od Monte Crocea--prosecan nagib je 7.2%

slika

Od vrha Iselberga (40km do cilja) pa do kraja etape, put se prakticno stalno penje--finis etape je na skoro 1000m iznad vrha Iselberga. Ali pravi uspon i prava akcija ce poceti na nekih 15-ak kilometara od cilja. Put uz Grossglockner (sama planina je najvisa u Austriji sa vrhom od 3798mnv; Djiro stize do "svega" 2137, sto Grossglockner ne cini ni ovogodisnjim Cima Coppi vrhom) preko Kaserecka se uspinje sa nagibom od oko 6% sto ne zvuci tako strasno (stavise, to ga verovatno rangira iza uspona na Etnu), ali posle Kaserecka sledi oko 2 km tokom kojih se ide nizbrdo, i ta deonica kvari prosek. Sam uspon ima jako gadnih rampi od po 9-10% i preko:


slika
slika
Sve u svemu, ovo jos uvek nije taj obecani pakao, ali ce za mnoge i predvorje pakla da bude jezivo i tesko podnosljivo. Nama koji gledamo trku ovo ce mozda da bude i jedna od najlepsih etapa zbog krajeva kroz koje trka prolazi. Alpi su ovde spektakularni, a put uz Grosglokner je turisticka atrakcija.

Sta bi sutra moglo da se desava? Ocekujem da italijanske ekipe koje imaju GC favorite u sastavu pocnu da vrse pritisak na Contadora i Saxo. Dakle, Liquigas i Lampre pre svih, ali i A&S i Androni. Dobre su sanse da se sutra jos malo bolje isprofilise i borba za zelenu majicu i da se u begu nadju pretendenti na njeno osvajanje. I, naravno, treba ocekivati da Contador vozi agresivno i da ponovo pobedi. Juce se nije pojavio na konferenciji za stampu posle etape iako je, kao lider u GCu, trebalo to da uradi. Objasnio je da mu je malo mnogo da sve do Milana radi svakodnevne konferencije za stampu 8-)
Ne znam kako je u pelotonu primljen taj komentar, ali meni se cini da je ovim mozda malo potcenio svoju konkurenciju. Videcemo...

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 20 maj 2011, 21:54

Contador se pokazao superiornim. Strasno je u kakvoj je formi. Ako mu dozvole da vozi TdF, pitanje je da li moze da ponovo podigne formu u tako kratkom periodu? 8-)

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 20 maj 2011, 22:07

MaGiCa je napisao/la:Contador se pokazao superiornim. Strasno je u kakvoj je formi. Ako mu dozvole da vozi TdF, pitanje je da li moze da ponovo podigne formu u tako kratkom periodu? 8-)
Contador In a league of his own 8-) Jednostavno na ovom Giru njemu niko nista ne moze ,ovo ce otici na kraju na 10 minuta za Nibalia,ovaj Giro bi bio potpuno izjednacen da nema njega :D .Mislim da se on i spremao za ovaj Giro jer vjerovatno vjeruje da mu nece dozvolit Tdf da vozi.Prosle godine je Basso bio u strasnoj formi na Giru pa je na Tdf pao skroz nije ga bilo medju prvih 10

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 20 maj 2011, 23:40

Poslednji koji je vezao Giro-Tour je bio Il Pirata Pantani 1998e, ali to je bilo u eri EPO-a (ima o tome u mojoj kolumni, procitaj je ;) ). Pre njega je to radio Indurain (isto u eri EPO-a), a pre njega Roche 1987. (bio je cist). Tako da ne verujem da sa jakim Schleckom i Gesinkom u karavanu, Contador moze do TdFa, sve i da ga puste da se takmici. 2 peaka forme u 3 meseca = jako, jako tesko.

Elem, sutra:

Lienz – Monte Zoncolan, najteza etapa ovogodisnjeg Gira.

Duzina: 210km

Najvisa tacka: 1,982m

slika

slika

slika

Najstrmije deonice idu do 22%. Prvih sedam kilometara je najteze i u tom delu su dve deonice od gotovo 1km ukupno na kojima se ide po prosecnom nagibu od 20%. Od osmog kilometra nagib malo popusta, da bi u poslednjem kilometru opet usledilo bolnih 11%. Zoncolan je pandan Angliru-u na Vuelti ili Alpe d'Huez-u na TdFu - kraljevska etapa. Prava je steta sto Contador nema dostojnog rivala, jer bi ova etapa mogla da udje u klasike. ;)

Prosle godine je bilo ovako:
[youtube][/youtube]

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 22 maj 2011, 14:24

Nakon sto su Lienz-Zoncolan etapi povadjeni zubi u vidu uspona na i spusta niz Monte Crostis, danasnja, petnaesta, etapa je bez sumnje najteza na ovogodisnjem Giru. Jedan uspon druge kategorije i cetiri uspona prve, od kojih je jedan i Cima Coppi (tj. najvisa tacka ovogodisnjeg Gira), a sve to na etapi 60 kilometara duzoj od subotnje.
Dakle: Conegliano - Gardeccia-Val di Fassa
Duzina: 229km
Najvisa tacka: 2,236m

slika
slika

Ova etapa zalazi duboko u italijanske Dolomite i vozi se po prevojima na kojima zimi ima mnogo dobrog skijanja. Cortina d'Ampezzo je jako blizu Passo Giau-a.

Za pocetak (i to bukvalno na pocetku etape), ni 30km nema do prve ozbiljne uzbrdice, peloton ce se popeti do Piancavalla:

slika

Drugi uspon je druge kategorije, ali na ovoj etapi ni druga kategorija nije za bacanje. Forcella Cibiana je 10km penjanja po prosecnom nagibu od 7.2%:

slika

Nakon nekih 155km trkanja, nailiazi Passo Giau:

slika

Uspon dug oko 16km sa prosecnim nagibom od nesto preko 6%, sa vrhom na 2236mnv. Sto se dalje ide, to je Giau tezi i prava selekcija na sutrasnjoj etapi bi mogla tu da pocne.

Odmah po spustanju niz Giau sledi uspon na Passo Fedaia, popularni "Graveyard of Champions":

slika

11km uspona, prosecan nagib od oko 8.2%. Poslednji u nizu uspona je Gardeccia:

slika

Inace, Giau je bio Cima Coppi na Giru 1973, poznatom po tome sto je Merckx drzao roze majicu od prologa u Belgiji pa do samog kraja, i po filmu Joergena Letha "Stars and Watercarriers", koji svako zainteresovan za biciklizam mora da odgleda! Dva inserta iz filma:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

To je ovo:
slika

slika

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.