Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 20 avg 2022, 00:04

jestamaji je napisao/la:
19 avg 2022, 18:59
neki daniel bigham oborio rekord u vožnji na sat koji je držao neki meni isto toliko poznat belgijanac …. nikad čuo

nekad su te rekorde držala poznata imena, sad je došlo dotle da to rade totalni anonimusi
Možda i on koristi Tramadol u slobodno vrijeme. :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2022, 17:11

Opet Bennet najjači u sprintu,ali sjajan leadout DVPa koji ga doveo u poziciju za sprint jer je nakon zadnje krivine bio dosta nazad. U TVJu odlučili da svaki dan novi vozač nosi crvenu.

Odlična atmosfera tijekom 3 dana u Nizozemskoj,ali sad slijedi dan odmora i onda prave stvari.

TTT je već napravio razlike među GC vozačima,volim ga gledati ali nepravedno je jer GC vozači koji voze za manje
momčadi ili one koje nemaju velik buđžet su u problemu,pa zato TTT do neki 10km ili kao prolog može proći ili možda da se timski kronometar ne uzima za GC.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 23 avg 2022, 17:43

Vratili smo se doma,sjajna atmosfera je bila u Nizozemskoj,ali ništa pretjerano zanimljivo i slično kao početak TDF u Danskoj.Zato odmah u Baskiji jako zanimljiva etapa gdje je bilo napada i prije završnog kratkog uspona.

Roglić barem po ovoj etapi izgleda kao da mu ništa nije bilo,čak je na predzadnjem usponu uzeo par bonus sekundi. Znači svaki dan novi vozač TVJ u crvenom ,znači sutra je red na Kussa. :mrgreen:

Mas iznenađujuće dobar,ali zanimljivo Valverde mu bio domestiq iako je ovo njegov teren, čini se da Alaf još nije full jer bi sigurno bio u vrhu,ali kakav je Mads Pe.dersen vozač :tokralju: nadam se da uzima uskoro etapu,tri etape zaredom dolazi kao drugi i to na različitim završnicama protiv različiti vrsta vozača.

Sutra opet gore/dolje, klasična La Vuelta etapa koje su super zanimljive jer ih je teško kontrolirati.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 23 avg 2022, 18:40

jestamaji je napisao/la:
19 avg 2022, 18:59
neki daniel bigham oborio rekord u vožnji na sat koji je držao neki meni isto toliko poznat belgijanac …. nikad čuo

nekad su te rekorde držala poznata imena, sad je došlo dotle da to rade totalni anonimusi
Ništa čudno ,jer u zadnji 20 god.većinu najbolji kronometraša to ne zanima,kao ni GC vozače koji imaju odličan
kronometar,neusporedivo vrijeme...Danas WVA vozi cestu i zimi cross/country ,a da ga zanima taj rekord vjerovatno
bi ga uništio.Jednostavno današnji biciklizam ima toliko disciplina ,da pista i taj rekord nisu toliko u centru pozornosti kao prije ,prije Bighama rekord je držao Campenaerts isto tako nekome tko ne prati pomno biciklizam ime puno ne
znači,on je vrlo dobar kronometraš ali ni blizu najbolji.
Pa pogledaj samo imena od 2014god. otkad je UCI opet spojio rekorde i vozače koji su rušili rekord i pokušavali sve manje poznata imena za neke izvan biciklizma osim Rohana i Wigginsa koji su uz cestu prije vozili i pistu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 24 avg 2022, 17:20

Soler napokon prekinuo niz španjolaca bez pobjede na GTu od 100+ etapa :tokralju:

Opet mala grupica iza previše taktizirala što je Soler iskoristio,a TVJ prepustio crvenu majicu Molardu i FDJu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 25 avg 2022, 17:08

Raspadi za zadnjem usponu..

J.Vine naprijed,Remcov tempo samo Mas prati,svi ostali gube vrijeme.

Sjajna etapa :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 25 avg 2022, 20:43

Mislim da je u Belgiji sada užarena atmosfera,prije i nego što je počeo voziti profi hajp oko Remca je bio neviđen,a sad vjerovatno je to na još jednoj većoj razini.Biciklizam je u Belgiji kao religija ,a GT pobjednika nisu imali od 1978 god. i Gira kad je Johan de Munyck osvojio GC, tako da je pritisak ogroman.
Za sad odlično izgleda ,ali opet malo sam skeptičan jer mu je ovo tek 2. GT , a na prvom se nije proslavio,iako treba reći da je Giro vozio nakon povratka od teške ozljede,plus na jednotjednim utrkama je pokazao da ima problema sa teškim usponima,gdje se ne ide na tempo,jer on je za sada dizel penjač i nema kika.

Jedan fun fact ,ovo je drugi put u povijesti GTa da u prvi 6.etapa imamo 6. različiti vodeći vozača,zadnji put se to dogodilo davne 1958 god. na Giru.

Trenutni Gc poredak:
https://www.procyclingstats.com/race/vu ... stage-6-gc
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 26 avg 2022, 08:19

Roglic propo
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 26 avg 2022, 18:53

Ono što sam primijetio kod Ineosa posljednjih par godina, otkako je Froome propo i napustio ih, uglavnom na Grand Tour pošalju po par lidera gdje niko ni za kog ne radi. I uglavnom ga popuše, ko što će i sad na Vuelti (Sivako, Gegenhart, Rodrigez... Srednja žalost, nece ni do podijuma). Prije se makar znala taktika. Svi u napad, jedan je Hase (Froome).
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 27 avg 2022, 16:33

Pa naravno da neće pobjediti kad postoji jači vozači,a ta njihova taktika nije loša jer ako nemaš najjačeg vozača
u pelotonu jednostavno ideš da uzmeš što više etapa i zauzmeš što bolja mjesta.
Svakoj vladavini dođe kraj ,pa tako i njihovoj ali imaju hrpu mladi jako zanimljivi vozača ,Sivakov i Tao su dobri
GC vozači,sigurno nisu najbolji pa tako ne znam šta imaju popuštit kad nitko od njih ne očekuje da budu na podijumu.
a Rodriguez vozi svoj prvi GT,jedino za kog možemo reći da je podbacio za sad je Carapaz ,ali ima vremena da
preokrene situaciju,čak je i danas išao u rani napad ,ali je QS to iskontrolirao.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 28 avg 2022, 17:18

Lijep ovaj zadnji zid :ljepota:

Remco zvijer,nitko ne može pratiti njegov tempo.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 30 avg 2022, 22:52

da. ko zna šta taj uzima, evo i hronometar uzeo! :o

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 31 avg 2022, 01:43

Ako je Remco u nečemu bio vrh do sada to je kronometar tako da me ne čudi da je ga razvalio,pa pogledaj mu rezultate na kronometrima .Sa 19 god na SP bio je drugi iza Rohana ,a tukao je Gannu,prošle godine na SP i ravnom ITTu od 43 km ispred njega su bili samo Ganna i WVA koji su možda najbolji kronometraši na svijetu trenutno.
Pa većina njegovi pobjeda na raznim utrkama i klasicima koje sam gledao došla je iz daleki solo napada što je na kraju neka vrsta kronometra.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 31 avg 2022, 02:03

I Landis je volio daleke solo napade. :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 31 avg 2022, 17:25

Alaphilippe se razvalio, tako da vrlo vjerovatno nece braniti titulu svjetskog prvaka.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 02 sep 2022, 17:52

Napokon Pe.dersen do pobjede na Vuelti,nakon par drugi mjesta ,realno jako lagano je odsprintao ostale,jučer je Carapaz uzeo pobjedu iz bijega gdje je bio najjači na usponu,dok je Remco opet izgledao odlično i jako samouvjerno pošto je on diktirao tempo u maloj skupini najjači.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 sep 2022, 17:14

Remco prvi put u problemu,previše se najeo vjetra na prijašnjim etapama..

Idemo Roglić.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 03 sep 2022, 18:39

ili premalo nečeg drugoga

sutra gledam!

Avatar
TonySosa
Postovi: 7200
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 03 sep 2022, 18:41

Nisam gledao, jel Carapaz uzeo opet iz bijega?

Mas će imati dobre šanse, pošto on uglavnom bude najbolji u zadnjih par etapa. Mada Movistar je disfunkcionalan evo već pet godina.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 sep 2022, 19:23

Da,Carapaz iz bijega opet .

Ne znam za MASa jer nakon što je s Lopezom stigao Roglića nije mogao zadržati njihov tempo,Lopez izgleda super
da uzme sutrašnju etapu jer se ide na 2500m što on voli.Sutra je Dan D za Remca da se vidi jeli ovo samo bio loš
dan i posljedice pada od neki dan ili ono što sam spominjao pitanje oporavka i dali može izdržati trotjednu utrku na visokom nivou.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.