Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 21 apr 2021, 11:25

Evo organizatori od Fleche Wallone izbacili UAE iz utrke, jer su dva clana ekipe bili pozitivni na Covid19. Inace je tim vakcinisan.

Posle prvih, UAE kaze napacno pozitivnih testova, je UAE organizovala tri testiranja citave ekipe, gdje su bili svi - sva tri puta - negativni.
Ali organizatori ostaju kod prve odluke, tako da nema UAE danas. Steta.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2021, 14:07

Velika šteta, jedni od najveći favorita s Pogačarom i Hircherom te ekipom koja je sigurno bila među tri najjače s još Formolom, Polancem, Costom, Ullisiem.
Valjda za LBL bude sve uredu.

Valonska za dame je gotova i kraljica Mura nastavlja da dominira, Van De Breggen osvojila FW sedmi put zaredom :tokralju:

Na ToA Moscon uzeo još jednu etapu, iako je Bora imala dvojicu u vodećoj grupici,ali Gianni pokazuje naznake forme od prije 3 godine. Bilbao je napredovao u GCu.

Idemo na La Flech :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2021, 16:11

Alaf :opaopa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 21 apr 2021, 16:17

prerano je roglic stao da vuce


kad ga je Alaf stigao bio je Roglic van momentuma


dobar zakljucak

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2021, 17:06

Roglić jednostavno nije imao više snage na kraju, Alaf je bio jači, ali opet Valverde nije imao dobru poziciju na ulazu na Mur, gdje je ostao skroz pozadi i potrošio je puno energije da dođe naprijed,ali gospodsko čestitanje od strane Bale pobjedniku.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2021, 17:49

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 21 apr 2021, 20:21

rečenica u kojoj su biciklizam, rekord i penjanje bi nekako morala sadržavati ime pantani :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 apr 2021, 20:44

jestamaji je napisao/la:
21 apr 2021, 20:21
rečenica u kojoj su biciklizam, rekord i penjanje bi nekako morala sadržavati ime pantani :mrgreen:
Da ako su u pitanju neka brda na GT trkama, ne mislim da je on imao neke rezultate dobre na ovim klasicima,slično Contradoru, ali opet danas biciklizam je otišao na još jednu veću razinu gdje najbolji vozači napadaju sve utrke.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 22 apr 2021, 05:14

Valverde je veliki sportista i gospodin.

Ima na Netflixu mini serija o Movistaru gde sam to najvise primetio.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 22 apr 2021, 17:45

Beko je napisao/la:
22 apr 2021, 05:14
Valverde je veliki sportista i gospodin.

Ima na Netflixu mini serija o Movistaru gde sam to najvise primetio.
Danas je i godišnjica smrti još jednog gospodina iz
peletonu Scarponia,već 4 god je prošlo jako brzo, a tad je samo par dana nakon smrti, Bala pobjedu na LBL posvetio njemu i sav novac dao njegovoj obitelji.

Na ToA fina pobjeda Bilbao nakon sjajnog spusta nakon posljednjeg uspona gdje je stigao Vlasova i S. Yatesa i odsprintao ih, bilo je dosta padova na spustu D. Martin je se razbio dvaput, a i Hindley je završio na podu.
S. Yates izgleda odlično za Giro, a sutra bi trebao na zadnjoj etapi bez problema sačuvati prednost.

Pinot odustao od Gira, očito da ga i dalje muče leđa jer očajno izgleda na ToA.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 24 apr 2021, 19:34

Sutra 3. Monument sezone, kultni LBL ili La Doyenne najstarija utrka u kalendaru vožena prvi put 1892 god.
Na prva dva monumenta su slavili favoriti iz sjene, ide li još jednom neko malo iznenađenje ili će netko od glavni favorita ipak pobjedit!?
Pogačar, Roglić, Alaf, Bala ili netko od hrpe ostali sjajni vozača, Pogačar i UEA su propustili FW ali sad je test uredu i doveli su brutalan tim za LBL, naravno Pogi je prva opcija, ali imaju razne karte odigrati.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 25 apr 2021, 17:07

Prvi veliki Monument za Pogačara :tokralju:
Alaf opet kratak na LBL, šteta za Balu da rođendan ne okruni još jednom pobjedom na LBL, ali prerano je išao u sprint i ne najbolja pozicija za završnicu.
Gaudu vrlo dobar, a Woods uvijek tu negdje na LBL ali nikako da bude najbolji.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 25 apr 2021, 17:17

Ali kako napade UAE Formolo i napravi selekciju


Alaf je klasa za ove utrke
Strasan takticar i velika zelja za pobedom

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la LlullSergio » 26 apr 2021, 00:17

Pogačar je ubica.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 26 apr 2021, 18:52

Vraća se Romandia nakon što prošle godine nije vožena,jedna od najpoznatiji jednotjedni utrka koju su osvajali od Mercxa,Gimondia,Hinaulta,Romingera do zadnja dva naslova koja je uzeo Roglić.
Ovo je 75.izdanje koje počinje s prologom ,a završava ITT, ovo je prva utrka za MAL u dresu Movistara i realno dosta kasan ulazak u sezonu,a nemam nikakvi info. da je bio ozlijeđen.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 28 apr 2021, 15:01

Bliži se Giro tako da su neki timovi već izbacili sastave, vraća se Groenewegen nakon što mu je istekla kazna, bit će zanimljivo vidjeti kako će ga primiti Peleton i dali će uopće biti u sprint završnicama pošto dugo nije nastupao,vjerovatno bit će samo u leadautu za Dekkera.
Glavni vozač im je G. Bennet iako neće imati skoro nikakvu podršku u planinama.

DSM je još jedan tim koji je potvrdio sastav predvođjen Hindleyem i Bardetom.
Hindley je imao sjajan nastup na prošlom GIru, ali to je bio dosta slab Giro što se tiče GC kvalitete na kraju, zbog razni odustajanja.Imaju dobar sastav za brda s još Hamiltonom, Storerom i dobrim starim Rocheom.

Iako još nije potvrđen sastav DQS za Giro, ipak najiščekivanija vijest je povratak Remce koji bi trebao voziti Giro.
Nakon onog stravičnog pada mislio sam da neće ni preživjeti,a samo par mjeseci kasnije info. dolaze da je u vrlom dobrom moodu i da je blizu stare forme.
Teško je reći kakav će biti na Giru, ali iskreno ja se nebi iznenadio kad bi se borio za vrh.Super Talent kojem je ozljeda samo malo usporila razvoj, bar se nadam.


Danas prva etapa Romandije, nakon jučerašnjeg prologa i trojke iz Ineosa na vrhu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 maj 2021, 16:26

Shark potvrđen za Giro iako je samo prije 3 tjedna imao operaciju slomljenog zgloba, sigurno ga je to izbacilo u pripremi za Giro. Solidan sastav Treka još s Mollemom, Brambillom i Cicconeom.

A Remco se napokon vraća na stazu nakon stravičnog pada na Lombardiji, čudno mi je vidjet sastav DQS složen za GC borbu, vjerovatno je Almeida za sad prva GC opcija, tu je i Masnada koji je bio dobar sad na Romandiji koji će vjerovatno s Knoxom biti domestiq u planinama.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 04 maj 2021, 18:54

-2021 Giro d'Italia-
Ruta je stotinjak km duža nego za prošlo izdanje,a počinje i završava s ITT-om.Zadnji tjedan je dosta teži nego prva dva,a mene posebno zanima 11. etapa Perugia-Montalcino,valjda bude približno dobra kao ona prije 11 godina kad je Cadel pobijedio,bijele ceste i malo kiše kao začin :mrgreen:
Najbolje mi za pobjedu izgleda S.Yates,Bernal nije vozio ništa od TA i teško je reći u kakvoj je formi i dali su problemi s leđjima iza njega,ali u njegovoj momčadi imaju hrpu opcija,tu su još Vlasov,Buchmann,Carthy,G.Bennet,Landa,Almeida,Evanpool !?.Niballi !?,Sivakov,Soler;Bardet,Hidnley,Mollema,D.Martin... za GC.

Za Maglia ciclaminu vjerovatno prvi favorit je Sagan ,a za sprintersku bitku i etape tu su Ewan,Gaviria,Merlier,Viviani,Nizzolo,Dekker i povratnik Greonwegen.

https://www.procyclingstats.com/race/gi ... /startlist

Ineos-Najjača ekipa na utrci koja naravno ide na GC,ako Bernal ne bude u formi i zdrav imaju Sivakova i DFM kao druge opcije i za brda imaju opet najjači sastav,nadam se da nećemo vidjeti njihov train na planinama :mrgreen:

AG2R-Idu na ganjanje etapa i ako Champoussin nešto napravi sam u GC borbi super.

Astana-Vlasov kao prva opcija uz Gorku,LLS,Tejadu,Fellinea kao potporu ,ali siguran sam da će netko od njih i pokušati solo uzeti etapnu pobjedu prije svih LLS ili Gorka.

Bahrein-Landa u GC borbi uz vrlo dobru ekipu uz njega,čak mislim da je Bilbao isto dobra opcija za GC ako Landa ne bude na nivou,s još Maderom,Tratnikom,Carusom i Mohorićem jedna od najjači ekipa na Giru.

Bora-Idu na dva polja Sagan za sprint i ciclaminu i Buchmann kao GC,nadam se da Buchmann može ostati zdrav i bez padova iako nema neku pomoć za planine osim Felixa i Fabrra.

Cofidis-Gledat će da stave Viviania u sprintu na najbolju poziciju da pokuša ukrast pobjedu jer realno više nije top sprinter ili da Edet iz nekog bijega pokuša nešto,etapna pobjeda za njih je odličan rezultat.

DQS-Za njih je jako čudno da idu na GC na GT ali mlade nade su ih ponukale na to,Almeida je prva GC opcija ali sve ovisi kakav će se Remco pokazat na svom prvom GT i nakon teške ozljede,nebi me uopće čudilo da bude dobar tu su još Masnada i Knox kao domestiq za planine iako mislim da Masnada ako dobije slobodu može uzeti neku brdsku etapu,Cavagna kao ruler po ravnom,ITT opasnost i kao netko tko može napast u zadnji 20km i solo pobjedit.Sigurno jedna od najzanimljivi momčadi po meni za pratit.

EF-Carthy kao prva GC opcija uz solidnu podršku,tu je i dobri stari TJVG :mrgreen: nekada velika američka nada za Gc.

FDJ-Vjerovatno će kroz bijegove pokušat uzeti neku pobjedu,odustankom Pinota GC borba ih ne zanima,Reinhabch i Molard su im vjerovatno dvije najjače opcije za neku pobjedu,a tu je još zanimljiv mladi mađar Valter.

Wanty Gobert-najlošija WT momčad koja još nije upisala pobjede ove sezone ni na kakvoj utrci,tako da ni ne treba govorit šta bi im značila pobjeda posebno na najvećoj pozornici.Čini se da će i dalje ostat na nuli jer teško mi je i u najidealnijom scenariju naći nekog od njih da uzme etapu.

ISN-Solidna momčad koja ide s dobrim starim D.Martinom kao prvom opcijom,na zadnjom GT Vuleti je bio odličan uz naravno njegov karakteristični stil vožnje koji izgleda užasno :mrgreen: Osim De Marchia ne vidim tko mu može biti pomoćnik u brdima.Bevin i Dowesset su isto opcije za neku pobjedu.

TVJ-G.Bennett u borbi za GC ali bez skoro ikakve pomoći,više gledaju sprint s Dekkerom i Dylanom,baš me zanima kako će biti dočekan u peletonu i vjerovatno svaki njegov sprint će se posebno gledati.

Lotto-Za njih je uvijek teško nešto novo reći,osim ganjanja etapni pobjeda i sprinteva,Caleb ide uzeti etapnu pobjedu na sva tri GT u jednoj sezoni,to mislim od Pettachia nitko nije uradio,naravno ne smijem zaboraviti čovjeka koji je vječno u bijegovima njegovo veličanstvo De Gendta.Vanhoucke je zanimlji za neke brdske etape.

Movistar-Soler kao prva opcija,iako mislim da on je više allrounder nego klasični GC vozač,tu je i jako zanimljiv američki prospekt Jorgenson na svom prvom GTu.S etapnom pobjedom i Solerom u TOP10 bit ću zadovoljan. :D

TBE-Sva pozornost je na S.Yatesu i mislim da su mogli mu dati puno jaču potporu,stari Nieve ,Schultz i Kangert je dosta slabo za planine,posebno ako Ineos koji ima puno više opcija bude išao na napade s različitim opcijama.

DSM-Oni su mi još jedna od zanimljiviji ekipa,Hindley,Bardet,Hamilton,Storer.. valjda budu agresivni kao što su bili na nekim utrkama prošle godine posebno na TDFu,iako Hindley ne izgleda baš dobro kao na prošlom Giru gdje je sve iznenadio,potajno se nadam da Bardet može uzeti etapu.

Quebeka-Druga najlošija WT ekipa,imaju par opcija za uzet pobjedu prije svih Nizzolo,a možda i Pozzovivo na nekom brdu kroz bijeg iako je star i umoran,tu je i Campenarts.

Trek-Sve ovisi o Nibaliu i kakav će biti nakon operacije zgloba,iako da je i zdrav ne mislim da bi se mogao boriti za pobjedu.Ali imaju dobru ekipu s više opcija za etape sigurno ,a možda i za GC s Mollemom,Cicconeom i Brambillom.

UAE-još jedna ekipa koje bi trebala biti agresivna s raznim opcijama na različitim terenima;Gavira,Formolo,Conti,Ullisi.

Pro Conti ekipe:

Eolo-jako mlada ekipa koja je na ime velikana koji je vode dobila pozivnicu,samo ću reći Contrador,Yates i Basso.
Taktika je biti u svakom bijegu i što više u prijenosu. :D

Bardiani-Slično kao Eolo iako imaju par opcija za etapu poput legendarnog Viscontia i Battaglina.

Androni-Savio opet dovodi par klinaca koji će uskoro završiti u WT momčadima,Cepeda je već sad vrlo dobar ,a nastupit će i Ponomar koji ima samo 18 god. tu je još Selpuveda koji nekad vozio za Movistar.

Alpecin-Vjerovatno imaju najviše šansi od PCT da uzmu etapu zbog sjajnog Merliera,a imaju još par zanimljivi opcija.

Andiamo :opaopa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 07 maj 2021, 16:50

Još malo i krećemo,8.6 km ITT za zagrijavanje,razlike izmeđju GC vozača nebi trebale biti velike,a najviše me zanima Remco.
Start je u 14.00,startna vremena neki od važniji vozača:
14.02 - Campenaerts
14.06 - Mollema
14.39 - Bilbao
14.53 - De Gendt
15.15 - Nibali
15.43 - Cavagna
15.53 - Formolo
16.07 - Sivakov
16.18 - Cepeda
16.29 - Almeida
16.30 - Bernal
16.31 - S.Yates
16.32 - D. Martin
16.38 - Hindley
16.42 - G. Bennett
16.45 - Buchmann
16.51 - Soler
16.52 - Evenepoel
16.53 - Ganna
16.57 - Landa
17.01 - Bardet
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Otelo
Postovi: 33498
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 07 maj 2021, 17:24

Opa, Giro počinje. Inače pratim samo ove velike trke :D

Nego, zanima me kako idu komunikacije u biciklizmu, jel' može tim javljati koliko prednosti imaš, govoriti taktiku u slušalicu i to? Ko da sam nekad negdje pročitao da je to zabranjeno :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.