Odbojkašice

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la MaGiCa » 07 jul 2015, 19:31

Napishi koju i o najvecem odbojkashkom treneru* u istoriji Srbije i njegovim nachinu selektovanja i vodjenja utakmica.

To bi bilo interesantno u nedostatku opipljivih uspeha, poshto je genije odavno uspeo da sroza tim koji vodi na nivo od pre 2005.



*najveci = nije smenjiv, ali rezultati su mu zato slabi
:facepalm:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 07 jul 2015, 20:54

ne pratim dovoljno ali nisam primjetio nikakvu medijsku kritiku, napad na terzića i boškovića(njega su nešto kao napadali).. ali oba uništavaju potencijalne osvajače medalja na OI
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la MaGiCa » 07 jul 2015, 21:51

Naravno da nema kritike, kad su tvoje kolege koje pokrivaju ta dva sporta klasichni burek-jogurt tipovi.

RSS je generalno 1 krimogena organizacija, ali zabrinjava i rad OSSa. Ti ljudi su dozvolili da Terzic bude najdugovechniji selektor neke SFRJ/SRJ/SRB reprezentacije u nekom kolektivnom sportu. Chovek je ladno na klupi u kontinuitetu 13 godina, vishe od npr. profesora Ace Nikolica. :facepalm:
Prave adrese za takva pitanja su Olimpijski komitet i Ministarstvo sporta, koji izdrzhavaju pomenute saveze.

Meni je lichno samo zhao shto je narod srpski kazhnjen da mu reprezentacije vode opskurni likovi poput Radovana Qurchica, Mladena Dodica, Sashe Boshkovica, Zorana Terzica, Bogdana Obradovica...dok sa druge strane, tamo gde se i kada se radi u interesu reprezentacija i sporta kao takvog, angazhuju se legende ili oni koji ce to postati: Sale Djordjevic, Marina Maljkovic, Dejan Savic, Nikola Grbic, Veljko Paunovic i sl. :crazy:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 07 jul 2015, 22:46

žao mi je pogotovo odbojkašica.. imamo po 2 vrhunske igračice na svakoj poziciji...tj imali smo... stare i one...
kod rukometašica imamo dobre bekove i pivote solidne golmane, ali fali krila...

a novinari pa ja imam osjećaj da oni i ne prate sport pogotovo onaj od kojem pišu....
npr bošković je već trebao da leti, a bio sam ubjeđen da terzić leti nakon SP
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 23 avg 2015, 18:19

MaGiCa je napisao/la:Napishi koju i o najvecem odbojkashkom treneru* u istoriji Srbije i njegovim nachinu selektovanja i vodjenja utakmica.

To bi bilo interesantno u nedostatku opipljivih uspeha, poshto je genije odavno uspeo da sroza tim koji vodi na nivo od pre 2005.



*najveci = nije smenjiv, ali rezultati su mu zato slabi
:facepalm:
Vidiš, bez obzira koliko nam bio antipatičan i koliko mi želeli da mu vidimo leđa, mora se priznati da je u poslednjih godinu dana povukao neke pametne poteze:

- Dao je priliku Bošković, mada to ipak nije bio njegov vizionarski ili hrabar potez, to je morao da uradi zbog povreda Brakočević i Bjelice, odnosno sukoba sa Malagurski.

- Dao je priliku kroz mečeve Evropskih igara Drpi, Buši, Mirković, Savić, Popović.

- Konačno se rešio Krsmanović i Ninković, a dao priliku Stevanović. Doduše, opet je zakasnio godinu dana jer je Stevanović još prošle godine trebala biti u timu. Ali eto, nećemo mu uzeti za zlo. Sada to deluje mnogo bolje sa Rašić, Stevanović i Veljković.

- Rešio se Molnar ako je suditi po dosadašnja dva takmičenja, donekle i Nikolić, forsira Malešević i polako uvodi Bušu u tim. Verovatno već od sledeće godine kao zamenu za Molnar, ako ne i ove godine na EP. Videćemo šta će biti sa Malagurski.

- Kroz mečeve EI i WGP je mnogo više rotirao, odnosno dao podjednake šanse svim igračicama, reagovao na vreme izmenama i tajm-autima, što do sada nije bio slučaj.

Ipak, kad čovek pomisli da ga konačno pohvali i napiše koju reč o njemu, on se vrati na staro. Malo se zaigrao sa tim svojim rotacijama, pa smo bez potrebe izgubili praktično dobijen meč od Kine na startu SK sa 1-3.

Dobile su devojke prvi set 25-19 i imale 16-11 u drugom, da bi on bez potrebe zamenio Ognjenović/Bošković sa Živković/Bjelica, a odmah nakon toga uveo Veljković umesto Stevanović. Rezultat toga bio je drugi set za Kinu 23-25 i naredna dva 15-25 i 19-25. Totalno nas poremetio i vratio protivnika u meč.

Danas nije puno eksperimentisao, pa smo savladali trenutno najbolju svetsku selekciju SAD sa 3-2. Na dobrom smo putu da osvojimo jednu od medalja i već sad izborimo plasman na OI. Ostaju još važniji mečevi sa Japanom i Rusijom, eventualno Koreja i Dominikana mogu stvoriti probleme. Dobro izgledamo posle prva dva meča i da nije bilo Terzićeve gluposti u drugom setu sa Kinom mogli smo imati barem bod više.
I think I'm a pussy one.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 23 avg 2015, 18:45

terzić je stoka i danas je pobjedio kvalitet ekipe ne on sam
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 23 avg 2015, 21:45

Meni žao Bjelice, cura cijelo ljeto sa reprezentacijom i u 90% utakmica grije klupu :oops:

Očigledno ima neki deal sa savezom da se prilika pruža najboljima u srbijanskoj ligi, tako prošle godine bošković, ove godine drpa, savić, popović...
nema potpisa

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la MaGiCa » 24 avg 2015, 14:04

Naravno da je Terzic stoka i naravno da je @Texi blag u svojim ocenama.

Terziceva culpa je u tome shto je totalitarac kome je neko dao carte blanche da radi koliko hoce, shta hoce i s kim hoce.
Nikada na ovim prostorima, ni kroz istoriju exYU sporta, jedna osoba nije bila selektor 15ak godina u nekom popularnom sportu, a da su mu disproporcije rezultata i snage tima toliko drastichne. Bio je Radmilo Armenulic selektor Davis Cup tima SFRJ/SRJ nekih 20 godina, ali je smeshno uporedjivati njegove timove sa globalno najjachim repkama za sve to vreme. A taj isti OSS je kashnuo 1og Gajica zbog sukoba sa vec tada veteranom V.Grbicem ili Travicu - zato shto je uzeo 1 medalju u 3 sezone, koliko je bio trener. :facepalm:

A da je samo dati te iste devojke Gajicu ili Zakochu - garantujem da bi na svakom takmichenju bili makar u 1/4 finala, te da bi mnogo bilo vishe 1/2 finala i medalja nego u mushkoj konkurenciji. A to nije sluchaj, niti mozhe da bude, kad je egomanijak redovno u svadji sa 2-3 top igrachice, ne zove ih josh toliko, a forsira kao prva reshenja josh 2-3 koje to ne zasluzhuju. Pucanje u sopstvena kolena i dobacivanje uz cinichni smeshak: smenjuju me godinama, ali ja nikako da odem... :crazy:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 24 avg 2015, 14:12

pa ja ne znam gdje on može da ode... nikoga ga neće
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 28 avg 2015, 23:01

Admir_Sa je napisao/la:Meni žao Bjelice, cura cijelo ljeto sa reprezentacijom i u 90% utakmica grije klupu :oops:

Očigledno ima neki deal sa savezom da se prilika pruža najboljima u srbijanskoj ligi, tako prošle godine bošković, ove godine drpa, savić, popović...
Ana od prošle godine ima problema sa povredama, pa je i to jedan od razloga. Uostalom, sve ove igračice uključujući i Anu su ''izašle'' iz WSL. Ana je dobijala šansu kroz WGP prethodnih godina, a ako se dobro sećam i kroz mečeve EL dok je Srbija još igrala to takmičenje.

Drpa je prošle sezone bila MVP WSL pa je ona nova Ana, sledeće godine ili narednih godina ćemo imati novu Drpu i tako... Mesto prvog korektora ostaje rezervisano za Bošković/Brakočević.

Inače, devojke su prilično lako savladale Koreju (16, 19, 16) s obzirom da je Koreja pre toga namučila Kinu. Od nedelje do utorka tri meča koja odlučuju o plasmanu na OI, Dominikana, Japan i Rusija. Sve ekipe su lakši protivnici od Kine ili SAD, ali sa našim odbojkašicama se nikad ne zna. Dovoljne su valjda dve pobede.
I think I'm a pussy one.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la alan_kardec » 28 avg 2015, 23:34

Texi je napisao/la: Bošković/Brakočević.

Kad smo kod Brakočević, nakon zadnjeg sp je bila priča da Jovana neće igrati za reprezentaciju dok je Terzić selektor, jer ju je na tom takmičenju držao na klupi, a dao šansu maloj Bošković. Zanima me jesu li nesporazumi izglađeni, ima li Jovane u reprezentaciji?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 28 avg 2015, 23:44

Brakočević je valjda dobila novog člana porodice, tako da se ništa ne zna. Možda zaigra na OI, a možda smo je poslednji put gledali na EP 2013.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Admir_Sa » 31 avg 2015, 10:58

Kakva igra i preokret nakon 0-2, bravo, bravo
nema potpisa

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 31 avg 2015, 11:02

i ja sam prijatno iznenađen. ipak ovo je trebalo biti 3:0. prvi set nas ukopala Nikolić sa očajnim amaterskim prijemom. drugi ni sam ne znam kako su izgubile...
odlična partija bošković, mihajlović, rašić i stevanović kao i suzane ćebić
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la marconato » 01 sep 2015, 14:56

Bravo cure! Padose i Japanke, opet posle drame 3:2.

Ponovo pokidale Tijana (28) i Brankica (26) :bow:
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 01 sep 2015, 16:23, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 01 sep 2015, 15:43

ne zaboravi rašić
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la marconato » 01 sep 2015, 15:58

Da. ali kazem ponovo, jer su i proslu bile najefikasnije...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 01 sep 2015, 17:07

i rašić je :mrgreen:

plus maja koja igra sjajno kao i druge dvije blokerke stevanović i veljković pogotovo prva.
još nešto malešević je sjajna na prijemu i čim ona igra to je druga priča u odnosu na nikolić
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la Texi » 01 sep 2015, 19:22

Nisam mogao da gledam meč, pa sam od finiša prvog seta pratio ''live statse''. Pri rezultatu 0-1 i 16-14 za SRB odnos poena iz napada i blokova (3-3) bio je potpuno izjednačen. Do kraja tog drugog seta (25-17) odnos u poenima iz bloka bio je 9-3 za SRB, a na kraju meča 21-4. Ne pamtim kada smo poslednji put imali toliko blokova na meču, čak i kada smo igrali protiv selekcija iz Azije koje imaju ''problema'' sa visinom.

Prednjačila je Mihajlović koja je u fantastičnoj formi, sa 7 blokova, što je više od Rašić+Stevanović+Veljković. Na kraju smo imali 6 poena više iz napada, ali i 7 grešaka više. Po komentarima na stranim forumima čitam da su Japanke igrale sjajnu odbranu i pošteno nas namučile, što još jednom potvrđuje da su prava domaćinska ekipa. Podsećam da je nedavno na Tajlandu u sklopu WGP, naš B tim izgubio 1-3 od Japana, tako što su naše prokockale 23-17 i 15-10 u poslednja 2 seta. Na domaćem terenu se pretvaraju u mnogo opasnijeg protivnika.

Današnjom pobedom je obezbeđena medalja (prva na SK), samo je pitanje koja. Za plasman na OI potrebna nam je pomoć Rusije ili Japana. Ako Rusija ne dobije bar jedan meč protiv SAD ili Kine, onda je potrebno da to uradi Japan.

Svakako ću pogledati snimak na Areni, koji počinje ubrzo. E da, svaka čast devojkama za preokret protiv Ruskinja. :tokralju:
I think I'm a pussy one.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojkašice

Post Postao/la DANTES » 02 sep 2015, 06:39

Texi je napisao/la:Nisam mogao da gledam meč, pa sam od finiša prvog seta pratio ''live statse''. Pri rezultatu 0-1 i 16-14 za SRB odnos poena iz napada i blokova (3-3) bio je potpuno izjednačen. Do kraja tog drugog seta (25-17) odnos u poenima iz bloka bio je 9-3 za SRB, a na kraju meča 21-4. Ne pamtim kada smo poslednji put imali toliko blokova na meču, čak i kada smo igrali protiv selekcija iz Azije koje imaju ''problema'' sa visinom.

Prednjačila je Mihajlović koja je u fantastičnoj formi, sa 7 blokova, što je više od Rašić+Stevanović+Veljković. Na kraju smo imali 6 poena više iz napada, ali i 7 grešaka više. Po komentarima na stranim forumima čitam da su Japanke igrale sjajnu odbranu i pošteno nas namučile, što još jednom potvrđuje da su prava domaćinska ekipa. Podsećam da je nedavno na Tajlandu u sklopu WGP, naš B tim izgubio 1-3 od Japana, tako što su naše prokockale 23-17 i 15-10 u poslednja 2 seta. Na domaćem terenu se pretvaraju u mnogo opasnijeg protivnika.

Današnjom pobedom je obezbeđena medalja (prva na SK), samo je pitanje koja. Za plasman na OI potrebna nam je pomoć Rusije ili Japana. Ako Rusija ne dobije bar jedan meč protiv SAD ili Kine, onda je potrebno da to uradi Japan.

Svakako ću pogledati snimak na Areni, koji počinje ubrzo. E da, svaka čast devojkama za preokret protiv Ruskinja. :tokralju:
moram naglasiti da smo do sredine drugog seta imali samo jedan ili dva bloka i baš to spomenu komentator jer japana je tada imao više. e kasnije su ih nanizale bruku. nije trebalo da ide u 5 jer imali smo šanse i za 3:0
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.