PDC Darts (Pikado)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la miki_92 » 03 jan 2023, 23:39

Na onih 2-3 za MVG-ja onaj stari M. Smith bi se raspao mentalno i izgubio bez prevelikog otpora

Ovaj Smith je nakon 2-3 uzeo 4 seta za redom u kojim je MVG imao ukupno 4 osvojena lega, uzdrmao ga i izbacio iz takta toliko da ovaj na trenutke nije znao da li je set gotov ili ne

na trenutke sam pomislio nece posustati sa scoringom, to nikad nije problem ali ce se vratiti stari Bully i poceti promasivati duple, wrong

Citav mec preko 50% i svaka kljucna dupla pogodjena, jednostavno savrsen mec i zasluzena titula i broj 1 :salut:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 03 jan 2023, 23:43

Svaka cast van Gerwenu za intervju nakon meca, momacki je podnio poraz.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Chinaglia » 03 jan 2023, 23:50

ovo je najbolji ishod za sport, ne valja kad jedan igrac dominira, kao sto je van gerwen dominirao u periodu 2013-2019

sigurno je da ce on i u buducnosti osvojiti najvise titula, ali, kad god neko drugi osvoji tv titulu, to je dobro za sport

nadam se da ce ove sezone pobjednici tv titula biti razliciti, previse dobrih igraca ima: van gerwen, michael smith, gerwyn price, peter wright, jonny clayton, joe cullen, josh rock, rob cross, james wade, danny nopert, nathan aspinall, dimitri van den bergh, dirk van duijvenbode, ross smith, luke humphries, damon heta, dave chisnall, gabriel clemens, ryan searle, martin schindler, alan soutar, scott williams, jose de sousa, callan rydz, krzysztof ratajski i mogao bih navesti jos neke, ali zaista nevjerovatna kolicina talenata u ovom sportu, sigurno veca nego ikad

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Chinaglia » 04 jan 2023, 00:02

bas me zanima ko ce dobiti pozivnice za ucesce u "premier league", michael smith, peter wright, gerwyn price i michael van gerwen su sigurni ucescnici na osnovu rankinga, a mislim da sansu za pozivnicu imaju luke humphries, joe cullen, jonny clayton, rob cross, danny noppert, nathan aspinall, josh rock, ross smith, dimitri van den bergh i dirk van duijvenbode, mislim da ostali nemaju apsolutno nikakvu sansu

mislim da ce josh rock sigurno dobiti pozivnicu, njega prati ogroman hype i pritom igra dobro, a nadam se da ce upasti i jonny clayton, joe cullen i nathan aspinall, okej bi mi bilo da pozivnicu dobiju ross smith i dirk van duijvenbode, dimitri van den bergh niti smrdi niti mirise, ali znam da ne bih volio vidjeti lukea humphriesa i roba crossa

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 04 jan 2023, 00:04

Kako Garyja da zaboravis, uopste se ne bih iznenadio da on bude svjetski prvak sljedece sezone, samo jos da pocne trenirati. :mrgreen:

Nova sezona pocinje vec za 9 dana kad je na redu prvi Bahrain Darts Masters.

A u Premijer ligi ocekujem sigurno Smitha, Mvga, Wrighta, Pricea, Crossa, Claytona, sedmi je Wade ili Andrerson na staru slavu i osmo mjesto ide osvajacu Mastersa, za Rocka je jos prerano, ne vjerujem da ce u PL osim ako ne uzme Masters.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Chinaglia » 04 jan 2023, 00:21

da, ali ne znam kako idu stvari ako masters osvojiti neko ko je u top 4 na rankingu, dal mjesto u "premier league" dobiva porazeni, ako nije u top 4 po rankingu ili ce se slati pozivnica, u svakom slucaju, nema sanse da gary anderson dobije pozivnicu, on je svoje zavrsio, nije trebao dobiti pozivnicu ni za prethodnu godinu, mislim da james wade nece dobiti pozivnicu, smatram da ima igraca koji to zasluzuju prije njega

jonny clayton je imao losu sezonu, ali, u proslogodisnjem ucescu u "premier league" je kao vodeci usao u playoff, a sezonu prije toga je osvojio istu, joe cullen je proslosezonski finalista i mislim da bi njih dvojica trebala dobiti pozivnice, ali, mozda u pdc-u zele osvjeziti takmicenje novim igracima i tako probuditi vecu zainteresovanost kod gledalaca, a josh rock tu najbolje kotira, nathan aspinall je takodjer neko koga ljudi vole gledati

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 04 jan 2023, 00:33

Mvg, Smith, Wright, Price, Clayton, Rock, Cullen, Aspinall bi bila idealna osmorka, ali sigurno ce biti neko iznenadjenje, ne bi me cudilo ni da Sherrock ili Greaves (koja ima potencijal da bude top 10 igrac i u konkurenciji muskaraca) ubace u PL, jer gledanost > kvalitet. :rol:


Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la miki_92 » 04 jan 2023, 07:01

ElTigre9 je napisao/la:
04 jan 2023, 00:04
Kako Garyja da zaboravis, uopste se ne bih iznenadio da on bude svjetski prvak sljedece sezone, samo jos da pocne trenirati. :mrgreen:

Nova sezona pocinje vec za 9 dana kad je na redu prvi Bahrain Darts Masters.

A u Premijer ligi ocekujem sigurno Smitha, Mvga, Wrighta, Pricea, Crossa, Claytona, sedmi je Wade ili Andrerson na staru slavu i osmo mjesto ide osvajacu Mastersa, za Rocka je jos prerano, ne vjerujem da ce u PL osim ako ne uzme Masters.
navodno je Clemens vec dobio pozivnicu, sto bi bila komedija jer je prespavao citavu sezonu i nema sanse da je 1/2 SP samo dovoljno da dobije spot

ali eto PDC zeli da iskoristi ovaj momentum i probije se na njemacko trziste jos vise i pokupi sponzore
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la jestamaji » 04 jan 2023, 07:59

mvg po prvi puta ispod 100 prosjek i to je bilo to

onaj 9-darter je preokrenuo meč bez obzira što je došao rano

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 04 jan 2023, 12:27

Ako vec zovu Nijemca bolje da Schindlera ubace u PL, mnogo veci talenat je od Clemensa, a pruzio je i najbolji otpor Smithu (vodio 3:1 a igralo se do 4).

On u formatu na 6 dobijenih legova lagano moze na prosjek preko 100.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Chinaglia » 04 jan 2023, 12:45

jonny clayton je dao ostavku na poslu u wales-u i tako je postao full time darts player, osim toga, rekao je za sebe da je lijen kad je rijec o treningu, ali, izgleda da je sada ozbiljno shvatio ovaj posao i da ce se maximalno posvetiti tome, pa bismo mogli vidjeti boljeg claytona u 2023 godini

alan soutar je i dalje part time igrac, radi covjek dva posla, vatrogasac je i radi nesto s psima :salut:

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 21 jan 2023, 16:39

Prva pobjeda Wrighta protiv MvG-a jos od 2021. Prosle godine su igrali sest meceva i svih sest je MvG dobio, danas je Wright uzeo toliko legova koliko u citavoj prosloj godini.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Chinaglia » 29 jan 2023, 23:57

vrlo dobar turnir za chrisa dobeyja, redom je pobjedio joe cullena, lukea humphriesa, dirka van duijvenbodea, michalea smitha i roba crossa

vidjecemo dal mu je "masters" ulaznica za "premier league", nisam bas siguran da zele dobeyja tamo

sutra cemo saznati ko su preostala 4 ucesnika, nadam se da ce jonny clayton dobiti pozivnicu :pray:


nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 30 jan 2023, 00:05

Prosle godine je Cullen upao u PL tako sto je uzeo Masters i na kraju je cini mi se imao i mec strelicu ili strelice u finalu koje nije iskoristio, tako da je i Dobey zasluzio da igra PL zbog ove titule.

Ostala tri mjesta bih volio da dobiju Clayton, Cross i Rock.

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 30 jan 2023, 12:43

Moze i ovako. :thumbup:


Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la miki_92 » 30 jan 2023, 16:54

Dobar lineup al generalno dosadi PL nakon par sedmica
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 30 jan 2023, 17:27

Slazem se, bilo bi zanimljivije da se igra 8-10 sedmica.

Da se makar igra vise u kontinentalnoj Evropi pa da kazes da PDC zeli da svi vide vrhunske igrace, ovako samo zele da zarade na pijanim Britancima iz sto vise britanskih i irskih gradova.

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la Vedad87 » 24 jul 2023, 23:03

Pozdrav, možda je offtopic, znate li gdje se može sve igrati pikado u Sarajevu? U 69 je prevruće, nema kline, Cue pretijesno...
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la nepoznat1 » 01 dec 2023, 18:02



Svjetsko počinje 15. decembra, prenos vjerovatno na SPTV i Sport 1.

Titulu brani Smith, igrač koji je u najboljoj formi je Humphries koji je uzeo čak 3 vezane TV titule, Suljović jedno od najvećih imena koje nije uspjelo da se kvalifikuje.

Avatar
__Liedson__
Postovi: 1428
Pridružen/a: 26 nov 2009, 22:18
Kontakt:

Re: PDC Darts (Pikado)

Post Postao/la __Liedson__ » 01 dec 2023, 23:31

ElTigre9 je napisao/la:
01 dec 2023, 18:02


Svjetsko počinje 15. decembra, prenos vjerovatno na SPTV i Sport 1.

Titulu brani Smith, igrač koji je u najboljoj formi je Humphries koji je uzeo čak 3 vezane TV titule, Suljović jedno od najvećih imena koje nije uspjelo da se kvalifikuje.
Smith je sigurno nece odbraniti, iako po meni ima najlaksu cetvrtinu zrijeba, nije to ni priblizno onom Smithu iz prosle godine.

MvG i Humphries ubjedljivo u najboljoj formi i samo ce ih zrijeb sprijeciti da se ne sretnu u finalu nego u polufinalu. S ove druge strane zrijeba ne bih mogao nikoga sa sigurnoscu izdvojiti da ga vidim do kraja. Moja zelja Clayton i Price, mada od toga nema nista, pogotovo sto se Jonnya tice.

Fale tu jos Alan Soutar, Adrian Lewis, M. King i jos poneki od ovih boljih igraca. Kako god, trebalo bi biti zanimljivo prvenstvo.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.